>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

G 5,7K

gabry5

Użytkownik
Głosowanie nad votum

dokładnie 248 głosów TAK 2.01
przynajmniej jeden głos wstrzymujący się NIE 1.84
Bukmacher STS


Głosowanie nad wyborem Donalda Tuska na szefa nowej Rady Ministrów odbyło się ok. godz. 18.50. Oto wyniki głosowania Sejmu:

-za wyborem Donalda Tuska na nowego premiera zagłosowało 248 posłów
-przeciwko wyborowi Donalda Tuska na nowego premiera zagłosowało 201 posłów
-nikt nie wstrzymał się od głosu.

Myślę że dzisiaj będzie podobnie. W obozie rządzącym znów będzie mobilizacja raczej wszyscy obecni. PiS, Konfederacja, Kukiz będą przeciwko
Co do Kukizów to pewnie miało na to wpływ że Tusk nie odpowiedział na pytania, tylko wyśle je w formie pisemnej XD. w ogóle był to bardzo dziwny dzień w sejmie glosowanie.jpg
 
A 11,1K

andyvelxaero

Użytkownik
Minister Klimatu i Środowiska w rządzie D. Tuska - P. Hennig-Kloska 1,85 STS
STS wystawił taki zakład na kanwie bieżącej "afery wiatrakowej". Bez niej pewnie kurs byłby śladowy. Hołownia przed chwilą na briefingu prasowym wypowiedział się, że to nie żadna afera tylko błąd komunikacyjny. Nie ma zastrzeżeń co do czyichś intencji i potwierdził że koalicja podtrzymuje P. Hennig-Kloskę jako kandydatkę na minister. A wnioskiem prokuratury się nie przejmuje bo nie ma nic do ukrycia.
STS już rozliczył po wymienieniu w expose a przed formalnym zaprzysiężeniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +112
A 11,1K

andyvelxaero

Użytkownik
STS wystawił zakłady na przyszłość Tuska, Brauna, Bosaka, Konfederacji. Na razie sytuacja jest dynamiczna. Na tyle co mi się rzuciło w oczy na szybko:

poselski klub Konfederacja stanie się kołem poselskim do 12.01.2024 NIE 1,57 STS

Skoro klub poselski tworzy minimum 15 posłów, a Konfederacja ma w obecnym sejmie 18, to nawet jakby wywalili Brauna, Korwina to i tak jest rezerwa. Nie orientuję się czy w geście solidarności, wydalenia tudzież oburzenia ktoś miałby opuścić klub - tutaj jest czas okres 12.01 więc moim zdaniem Konfederacja pozostanie klubem. Ale jeśli wiecie coś więcej - dajcie znać.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
STS wystawił zakłady na przyszłość Tuska, Brauna, Bosaka, Konfederacji. Na razie sytuacja jest dynamiczna. Na tyle co mi się rzuciło w oczy na szybko:

poselski klub Konfederacja stanie się kołem poselskim do 12.01.2024 NIE 1,57 STS

Skoro klub poselski tworzy minimum 15 posłów, a Konfederacja ma w obecnym sejmie 18, to nawet jakby wywalili Brauna, Korwina to i tak jest rezerwa. Nie orientuję się czy w geście solidarności, wydalenia tudzież oburzenia ktoś miałby opuścić klub - tutaj jest czas okres 12.01 więc moim zdaniem Konfederacja pozostanie klubem. Ale jeśli wiecie coś więcej - dajcie znać.
Ogólnie ci weszło bo nie jest im na rękę nie być klubem, więcej z tego niekorzyści by było

Ale ogólnie gdy patrzeć pod to wtedy gdy była debata o tym co zrobić pośród nich są 3 partie:

- 8 posłów NN (Płaczek nie w ale utożsamiający się)
- 6 RN
- 4 Korona

Jeśli by zdecydowano o usunięciu Brauna 3 jego kolegów klubowych zapewne też by odeszło i razem stworzyli by koło poselskie

Oczywiście mój wpis jest teoretyczny i odnosi się do merytorycznego spojrzenia na temat, sytuacja jest już wyjaśniona i nie podzielą się obecnie.

P.S.

Wie ktoś ile może trwać proceduralnie by wniosek o pozbawienie Konfederacji miejsca w prezydium Sejmu stanął pod głosowanie? pierwsze posiedzenie po Nowym Roku? to samo tyczy się odebraniu immunitetu Braunowi
 
G 5,7K

gabry5

Użytkownik
Ogólnie ci weszło bo nie jest im na rękę nie być klubem, więcej z tego niekorzyści by było

Ale ogólnie gdy patrzeć pod to wtedy gdy była debata o tym co zrobić pośród nich są 3 partie:

- 8 posłów NN (Płaczek nie w ale utożsamiający się)
- 6 RN
- 4 Korona

Jeśli by zdecydowano o usunięciu Brauna 3 jego kolegów klubowych zapewne też by odeszło i razem stworzyli by koło poselskie

Oczywiście mój wpis jest teoretyczny i odnosi się do merytorycznego spojrzenia na temat, sytuacja jest już wyjaśniona i nie podzielą się obecnie.

P.S.

Wie ktoś ile może trwać proceduralnie by wniosek o pozbawienie Konfederacji miejsca w prezydium Sejmu stanął pod głosowanie? pierwsze posiedzenie po Nowym Roku? to samo tyczy się odebraniu immunitetu Braunowi
Hołownia mówił że nad wnioskiem o odwołanie Bosaka pochylą się w pr
Ogólnie ci weszło bo nie jest im na rękę nie być klubem, więcej z tego niekorzyści by było

Ale ogólnie gdy patrzeć pod to wtedy gdy była debata o tym co zrobić pośród nich są 3 partie:

- 8 posłów NN (Płaczek nie w ale utożsamiający się)
- 6 RN
- 4 Korona

Jeśli by zdecydowano o usunięciu Brauna 3 jego kolegów klubowych zapewne też by odeszło i razem stworzyli by koło poselskie

Oczywiście mój wpis jest teoretyczny i odnosi się do merytorycznego spojrzenia na temat, sytuacja jest już wyjaśniona i nie podzielą się obecnie.

P.S.

Wie ktoś ile może trwać proceduralnie by wniosek o pozbawienie Konfederacji miejsca w prezydium Sejmu stanął pod głosowanie? pierwsze posiedzenie po Nowym Roku? to samo tyczy się odebraniu immunitetu Braunowi
Wniosek o pozbawienie Bosaka marszałka mógłby być przegłosowany już w ten wtorek 12.12 bo taki wniosek zgłosiła Lewica po całej aferze z Braunem tylko że marszałek nie pochylił się nad tym wnioskiem i powiedział że bedzie procesowany w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej będzie to środa lub czwartek w przyszłym tygodniu.
Na chwilę obecną Bosaka raczej pozbawią Marszałka i ten kurs 1.75 był nawet fajny do pobrania średnią stawką. teraz ten 1.5 to do dubla już raczej a nie solo. Co do tego koła czy klubu. Fakt Korona ma 4 posłów, ale Andrzej Zapałowski nie jest członkiem partii Konfederacja Korony Polskiej tylko startował z jej list. Teoretycznie konfederacja mogłaby go przekabacić żeby był po ich stronie i wyrzucić 3 posłów Korony żeby było 15, ale to wtedy rozpad konfederacji i strata elektoratu Korony (a ten nie jest mały) i wedlug mnie jest to mało prawdopodobne
Co do odebrania immunetu to prokuratura pierw musi postawić zarzuty Braunowi a potem za pośrednictwem prokuratora generalnego (Adam Bodnar z PO) jest składany wniosek do sejmu o uchylenie immunitetu. Wiekszosc na to jest to z peenoscia mu ten immunitet uchylą. Tu tylko nie wiadomo ile tu będzie prokuratura czasu działała (prokura już wszczeła postępowanie). Trudniejsza sprawa z pozbawieniem go mandatu posła (tu musiałby zostać skazany na karę więzienia co jest mało prawdopodobne za taki czyn).
Trzeba śledzić doniesienia prasowe i posłów i trzymać ręke na pulsie może jeszcze też coś ciekawego wrzuci bukmacher
 
G 5,7K

gabry5

Użytkownik
A co do Bosaka jeszcze to jednak to przeanalizowałem jeszcze i ja na razie odpuszczam ten bet poczekam jeszcze jak się sytuacja rozwinie. Bo na razie tylko Lewica i PiS będą głosowały przeciw a niepewna jest reszta. Dla PO Konfederacja zawsze pozostaje opcją zapasową w pewnych ustawach jakby lewica nie chciałaby ich przegłosowywać mogą wstrzymać się od głosu. Przed chcwilą czytałem że były prezydent Kwaśniewski mówi aby nie odwoływać Bosaka
 
R 53,5K

roykeane2.0

Użytkownik
Posłowie Koalicji Obywatelskiej zostali wezwani na wtorek rano, by podpisać się pod projektem uchwały w sprawie TVP – dowiedział się Onet. Sejm prawdopodobnie stwierdzi nielegalność Rady Mediów Narodowych, która powołuje i odwołuje władze mediów publicznych. Z naszych informacji wynika, że sygnał do przyspieszenia zmian dał sam Donald Tusk.

Sądny dzień dla TVP. "Posłowie pilnie wzywani do Warszawy" - Wiadomości (onet.pl)

Nowy rząd może w ciągu kilku najbliższych dni przejąć kontrolę nad TVP. „Godzina zero” – wymiana kadr – miała być w piątek, ale ustanowienie prokurenta przez prezesa telewizji publicznej może ją opóźnić. Według naszych informatorów, TVP Info ma zmienić nazwę na TVP24
Koniec TVP Info! Stacja będzie miała nową nazwę. Oto propozycja (wmeritum.pl)

„Wiadomości” mają zmienić nazwę, formułę. Nad oprawą graficzną – według jednego z moich rozmówców – pracowano od 2 miesięcy. Inny twierdzi, że prowadzone są na ten temat „dyskusje od dłuższego czasu”.
TVP - zmiany są nieuchronne, ale „bunkier na Woronicza” walczy - OKO.press


- Chcę solennie obiecać, że TVP może być rzetelnym medium. Natomiast marka TVP Info i "Wiadomości", dokładnie tak jak marka "Dziennika Telewizyjnego" po 1989 roku, zostanie zlikwidowana. Oni obiecywali polskie BBC, a wyszło im Russia Today - zapowiedział Cezary Tomczyk, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej zorganizowanej na początku października

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...aganda-zwolnie-danuta-holecka-michal-adamczyk

Betfan Zakłady na 2024 rok


Do końca 2024 roku dojdzie do zmiany nazwy kanału telewizyjnego TVP INFO

Tak - @2.50 Było @3.0


Do końca 2024 roku dojdzie do zmiany nazwy serwisu informacyjnego TVP1 "Wiadomości"

Tak - @2.75 Był[email protected]
 
Otrzymane punkty reputacji: +343
Do góry Bottom