>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Może ktoś mi wytłumaczyć czemu Kopacz tak zachęca by nie głosować na małe partie tylko na PO bo głos na małe partie które nie wejdą do sejmu jest głosem straconym i jest to głos na PO???? Toć jeśli Kopacz nie chce by PIS miał większość to powinno jej zależeć by PSL, KORWIN, Kukiz i Nowoczesna znalazły się w Sejmie, bo im więcej partii w Sejmie tym mniejsza szansa na samodzielne rządzenie PISu. Ta kobieta się na każdym kroku ośmiesza...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Może ktoś mi wytłumaczyć czemu Kopacz tak zachęca by nie głosować na małe partie tylko na PO bo głos na małe partie które nie wejdą do sejmu jest głosem straconym i jest to głos na PO???? Toć jeśli Kopacz nie chce by PIS miał większość to powinno jej zależeć by PSL, KORWIN, Kukiz i Nowoczesna znalazły się w Sejmie, bo im więcej partii w Sejmie tym mniejsza szansa na samodzielne rządzenie PISu. Ta kobieta się na każdym kroku ośmiesza...
Tylko chodzi o to, że jeśli któraś z tych małych partii nie przejdzie progu wyborczego wtedy te głosy będą stracone
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
Właśnie przez takie nastawienie w Polsce jest jak jest- może zagłosowałbym na tę partię, ale nie warto, bo i tak nie przekroczy progu. Podświadomie wmawia się ludziom, że jedyny wybór jest między PiS i PO, czego przykładem była chociażby poniedziałkowa debata, a Kopacz jeszcze śmie utrwalać w ludziach to przekonanie. Dla mnie jest to nie do pomyślenia, no ale w końcu nie takie bzdury zdarzało się już wygadywać EK i jej kumplom, więc po co robić z tego aferę.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ja wczoraj słuchałem Pani Premier i nawet, nawet mnie przekonała lub raczej nakłoniła do zastanowienia się powtórnie czy nie oddać głosu na PO. Po czym wszedłem na net i zobaczyłem jak były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski reklamuje Cinkciarza.pl i Chicago Bulls z koszulką Bull ???? . Pomyślałem wtedy tylko, że chyba za dużo na tej koszulce o jedno l i że na pewno nie zagłosuję na PO. Po prostu nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nad tą całą PO. Jako wyborca PO przełknąłem wiele spraw, ale w tej chwili wyłania nam się obraz, że ci ludzie, którzy rządzili nami przez ostatnie 8 lat myśleli tylko o kasie lub/i karierze. Tusk zostawił PO i pojechał do UE tak jak by nie można było tego zrobić właśnie teraz. Jako przewodniczący UE jest co najwyżej przeciętny. Zresztą kto to, kto słabo lub średnio zna angielski pcha się na taki urząd ? Trzeba mieć jakąś skromność, samoocenę. Teraz Bul reklamuje Bull + to wszystko co wytyka opozycja. W tym momencie żaden przeciętny człowiek nie zna się tak dokładnie na ekonomii, gospodarce żeby był w stanie samodzielnie ocenić czy PO rzeczywiście dobrze rządziło czy to opozycja ma rację, ale patrząc na takie gesty jak Bula z Bullem można dojść do wniosku, że nie myśleli wyłącznie o dobru Polski. We wspomnianym wywiadzie Pani premier powiedziała, że i w PiS nie ma ludzi idealnych, ale uważam, że są ludzie zdecydowanie bardziej, intencjonalnie nastawieni na patriotyzm i dobro kraju niż w PO. Oczywiście zupełnie inna sprawa to ich skuteczność i zamienienie tych intencji na dobrobyt, a nie wpędzenie Polaków w kryzys, ale to będzie można sprawdzić. Obecnie niestety poziom zaufania do PO-PSL przeszedł na PiS i nie ma czemu się dziwić.
 
J 127

jester72

Użytkownik


Na Boże Narodzenie może jeszcze nie, ale obstawiam że na Wielkanoc 2016 r. dostaniemy w &quot;prezencie&quot; nowy rząd. Z Jarosławem na czele ;)
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Jest w tym coś złego że nikt ma nie mieć pewności urzędowania jeśli będzie się obijał i nie pracował aby spełnić obietnice wyborcze? Przecież to jasne. Ja wiem że niektórzy to lubią ciągle mówić o Kaczyńskim, ale to żałosne.
„Musimy być drużyną, współpracować ze sobą. wiedzieć, że każdy powinien być na tym odcinku, na którym ma być najbardziej przydatny i że te miejsca mogą się zmieniać. Ktoś może być przydatny tu, a później gdzieś indziej. Drużyna musi być wewenętrznie lojalna, pracować dla jednego celu”
Rzad jest jak piłka nożna. Raz, Pazdan potrzebny był w środku obrony, by potem być w defensywnym pomocnikiem.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Podsumowując tę kampanię powiem szczerze, że jak przez lata PiS miał fatalnych PRowców, przez których latami przegrywali wszystko co się dało, tak teraz podobnych ma PO. Te ok. 20%-25% które ma obecnie w sondażach Kopaczowa to jedynie zasługa podległych im mediom (zwłaszcza komercyjnym), które jeszcze największym zatwardzialcom wciąż robią wodę z mózgu. Kaczyński w 2007 r. tego nie miał, dlatego tamte wybory przegrał. Bo przy tylu aferach które uderzyły w rząd, dla mnie jest to niepojęte, że co 4-ty czy co 5-ty Polak nadal jest wyznawcą tych karierowiczów, których od 2005 r. jedyną doktryną polityczną jest straszenie największą partią opozycyjną. Na wydziale na którym studiuję (zwanym przeze mnie pogardliwie kolebką Młodych, wykształconych i z wielkich ośrodków) od kilku tygodni trwa zmasowany atak na PiS (i przez wykładowców i przez sporą część studentów). Że będzie druga Grecja, że wszystko co mówi Szydło i Jaro nierealne. Że zbankrutujemy.Oni naprawdę myślą, że ludzie głosują na PiS nie dlatego, że mają już dość opętanej pisofobią mordy Kopacz czy Niesioła, ale dlatego, że będzie 500 zł na dziecko ???? . A ja się pytam dlaczego do jasnej cholery wszędzie (również w mediach) wylicza się ile będą kosztowały obetnie PiS (które nie wiadomo w jakim stopniu wejdą w życie), a dlaczego nie podlicza się 8 lat rządów PO? Dlaczego nikt nie mówi, że przez te 8 lat Tusk wespół z Kopacz i innymi pomagierami zadłużyli nas (NAS!) na 550-600 mld zł? To mniej więcej tyle ile uzbieraliśmy długu w latach 1989-2007! Jedzie się po tym PiSie w każdy możliwy sposób ale oni tego nie rozumieją, że tym samym PiS wzmacniają. PiSowcy mieli chociaż tyle odwagi w sobie, że w 2007 r. większosć z nich poparła skrócenie kadencji sejmu. A mówi się, że to Kaczyński był od zawsze rządny władzy. Platforma nawet rządzić nie zaczęła a już wyszła sprawa z Sawicką. Czy w normalnym państwie z przyłapanego na przestępstwie robi się męczennika, a wywrotowcem, oszołomem i kryminalistą nazywa się tego który to dowiódł (Kamiński, &quot;kelnerzy&quot; z Sowy)? Afer nawet liczył nie będę bo zliczyć się nie da, ale im nawet przez myśl nie przeszło, żeby honorowo odejść i zarządzić wcześniejsze wybory. I to nawet wtedy jak wyszło, że Polska istnieje tylko teoretycznie, a tylko złodziej albo idiota pracuje za mniej niż 6k. Media i PO mówią, że jak Kaczyński wygra to wojna z Rosją pewna. A najlepsze jest to, że tak złych stosunków z Rosją nie mieliśmy chyba od 1943r. Z reszta co się dziwić jak władza organizuje prowokacje przed ambasadą FR. Ale to pewnie też wina Kaczyńskiego.
Na szczęście to już chyba ostatnie dni tej katorgi bo jak już nawet Adamo (niegdyś na tym forum pierwszy rycerz rządzącej koalicji) z którym toczyłem zacięte dyskusje jeszcze pare miesięcy temu, pokazuje plecy PO to chyba już jest jakiś znak czasu a ten cytat, który napisałeś:
We wspomnianym wywiadzie Pani premier powiedziała, że i w PiS nie ma ludzi idealnych, ale uważam, że są ludzie zdecydowanie bardziej, intencjonalnie nastawieni na patriotyzm i dobro kraju niż w PO. Oczywiście zupełnie inna sprawa to ich skuteczność i zamienienie tych intencji na dobrobyt, a nie wpędzenie Polaków w kryzys, ale to będzie można sprawdzić. Obecnie niestety poziom zaufania do PO-PSL przeszedł na PiS i nie ma czemu się dziwić.
jest najlepszym podsumowaniem ostatnich miesięcy.
 
eco 388

eco

Użytkownik
zbliżają się rządy skurczu mięśni szczękowych.
frustratów, nieudaczników, pewnych siebie głupców.
nie by poprawić, zbydować, ale by dop..lić.
nie by zbudować swój dom, ale by zburzyć dom sąsiada.
kompleksy w stosunku do większych, pogarda dla mniejszych.
patos, flaga, pomnik.

nie mogę się nadziwić nagłemu masowemu zidioceniu polaków. Wydaje im się, że byle kretyn może przejąc władzę a nic się przecież złego nie stanie. Co tam cyferki, wiedza, kompetencje. Zmianaaaa ku....waaaa!!
co to za ciemny kraj, że nawet 17% wyborców lewicy nie chce mieć ateisty za sąsiadza. Gdzie my się pchamy do europy jak nam mentalnie bliżej do Rosji, Azji.
Masy, które przez całe życie przeczytają 2 książki (w tym jedną - biografię Messiego), kierują się trzewiami a nie rozumem. Niby absolwentów nam się namnożyło, 90% z nich nie przeczytało książki w trakcie studiów.
Jak wam się nie podoba liberalna polityka krawaciarzy, chcecie rozdawnictwa, to wybierzcie chociaż jakąś rozsądną partię, która nie jest tak zacofana, obleśna jak PiS.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
nie mogę się nadziwić nagłemu masowemu zidioceniu polaków. Wydaje im się, że byle kretyn może przejąc władzę a nic się przecież złego nie stanie. Co tam cyferki, wiedza, kompetencje. Zmianaaaa ku....waaaa!!
A czy ty nie krzyczałbyś &quot;Zmianaaaa ku....waaaa!!&quot; jakby Cię od 8 lat waliły non stop w d*pę te same mordy, śmiejąc Ci się prosto w twarz?
co to za ciemny kraj, że nawet 17% wyborców lewicy nie chce mieć ateisty za sąsiadza. Gdzie my się pchamy do europy jak nam mentalnie bliżej do Rosji, Azji.
Rozumiem, że ateizm to niby XXI w., postęp i Europa? No to ja chcę do Rosji, bo już wolę zamordyzm od tego co się wyprawia na zachodzie, gdzie za 10-15 lat biali (czyt. Europejczycy) stracą realną władzę na dobre i to we własnym państwie.
 
eco 388

eco

Użytkownik
ale nie cieszcie się PiSowcy zanadto.
Polacy książek nie czytają, wiedzę czerpią z portali i bardzo są podatni na to jak nas opisują media zachodnie.
W opozycji PiS może udawać kompetentnych, schować jedną czy drugą mordę przed wyborami, ale jak przyjdzie do rządzenia, wprowadzą jedną, drugą kompromitującą polske ustawę.
Gdy rozpiszą się o tym Guardian, NYTimes i gdy co tydzień polskie portale zaczną przedrukowywać wyśmiewające polskę artukuły, wtedy to masy nasze oburzy.
Długo wariaci nie porządzą.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
No rzeczywiście - największym plusem wygrania wyborów przez PO byłyby pozytywne artykuły w zagranicznej prasie - tutaj się zgadzam z tobą w 100%. :grin: A jako, że lemingi nie są zacofanymi zakompleksieńcami to ich wcale nie obchodzi opinia NYT i innych Frankfurterów :razz::razz::razz:
 
eco 388

eco

Użytkownik
Polacy generalnie nie czytają i lemingi i mohery.
Tyle, że leming w dziedzinie ekonomi, katastrof lotniczych, prawa słucha największych znanych fachowców z tej dziedziny.
Dla Mohera specjalistą w każdej kwestii jest ksiądz i Jarosław.
 
X 0

xbmjcy

Użytkownik
Witam ????
Jest tutaj kilku zwolennikow partii, niektorzy wprost maja avatar idola lub z kontekstu ich wypowiedzi wynika ze maja okreslone sympatie polityczne.
Nic w tym zlego ale korzystajac z okazji czy rzecznicy partii, bo tak ich nazwijmy, wypowiedzieli sie co ich partia sadzi o bukmacherce online?
Szczegolnie mam tutaj pytanie do Prawa i Sprawiedloiwosci z dwoch powodow (jedny mz nich jest to ze maja duze szanse na utworzenie rzadu)
Czy wiecie ze Wasza partia jest za zaostrzaniem walki z bukmacherka internetowa i proponowane przez nich zmiany ida w kierunku jeszcze bardziej drastycznych metod niz PO? (blokowanie stron itp)
Slucham...
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Polacy generalnie nie czytają i lemingi i mohery.
Tyle, że leming w dziedzinie ekonomi, katastrof lotniczych, prawa słucha największych znanych fachowców z tej dziedziny.
Dla Mohera specjalistą w każdej kwestii jest ksiądz i Jarosław.
Tylko, że zazwyczaj ci ekonomiści czy fachowcy od lotnictwa też są lemingami.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP

http://pressmix.eu/2015/10/21/najnowszy-sondaz-wyborczy-pressmix-wiemy-kto-wygra-wybory/

*tam, gdzie KORWIN, powinno być 5%, ktoś nie dopisał na grafice

Najbardziej wiarygodny wg mnie sondaż. W wyborach prezydenckich przewidzieli wszystko niemal idealnie, czyli w pierwszej turze po ok. 33% dla Bronka i Dudy, a później wygraną Dudy w II turze. Wiadomo jak wtedy wyglądały inne sondaże pokazywane w TV, prasie czy portalach informacyjnych. Najlepsze jest to:

Nasze sondaże wyborcze, które publikowane były przed I turą wyborów na stronie www.ewybory.eu/sondaze/ zostały z niej usunięte, bo prawdopodobnie prowadzący tę stronę uznali, że wyniki sa zbyt prawdziwe, ich oficjalnym stwierdzeniem było to, że nie jesteśmy pracownią badawczą i nie znają naszej metodologii, więc nie mogą naszych sondaży publikować. Nie wiemy jednak z jakiego powodu publikowali je wcześniej. W kazdym razie dokładnie przewidzieliśmy jako jedyni zarówno wyniki pierwszej, jak i drugiej tury wyborów Prezydenckich.
Chyba ktoś nie chciał, żeby Polacy wiedzieli jak jest naprawdę;);)


Myślę, że wyniki będą zbliżone do tych w tym sondażu. Osobiście mam nadzieję, że jednak komuchy ze ZLEWu, NowoczesnaPO i PSL nie wejdą do sejmu, ale zobaczymy jak będzie.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
@eco, @Thorngal

w trakcie pisania posta, ktoś usunął wasze posty, ale mam wam do powiedzenia to:

haha, ale beka z was obu :grin::grin:

wy myślicie, że ja jestem za PiSem i dlatego te hejty :grin::grin:
otóż, oświadzczam wam, że na PiS nie głosuję
ten sondaż wkleiłem tutaj w celach informacyjncyh, bo jest to prawdopodobnie najbardziej dokładny sondaż, jak pokazały wybory prezydenckie

z wami naprawdę jest już źle, platformiane lemingi, że atakujecie innych za samo wklejenie sondażu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom