>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

J 159

jonaszdt

Użytkownik
Sorry ale kto ma odebrać PiS wyborców, ZL czy Nowoczesna? ????

Lewica ma odbierać głosy prawicy na 3 dni przed wyborami, nie pisz bzdur.



Uwierz Ci którzy młodzi są za PiS, nigdzie sie nie wybieraja. Korwin, Kukiz maja swoich.
A co ty tak ten PiS propagujesz? Serio wierzysz w 500zł na każde dziecko?:grin:
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Kto trzecia siła? ZL @ 2.0 i Kukiz @ 2.50
Albo zarobek, albo zwrot. Nikt inny nie ma szans zdobyć 8-10% poza nimi.
A co ty tak ten PiS propagujesz? Serio wierzysz w 500zł na każde dziecko?:grin:
Czy wierze, czy nie, to nie miejsce na to. - Bawi mnie że ZL czy Petru ma zabrać PiS głosy teraz.
moim zdaniem Zlew nie przekroczy tych 8%, zabraknie im trochę
Obyś miał racje, piękne by było 7.9% ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Sorry ale kto ma odebrać PiS wyborców, ZL czy Nowoczesna? ????
Lewica ma odbierać głosy prawicy na 3 dni przed wyborami, nie pisz bzdur.
Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli, że z jednej strony Nowoczesna i ZL odbierze głosy PO, a z 2 strony Kukiz i Korwin odbiorą głosy PiSowi

Uwierz Ci którzy młodzi są za PiS, nigdzie sie nie wybieraja. Korwin, Kukiz maja swoich.
Nie wierzę ci. Parę procent prawicowych wyborców może przejść na Kukiza i Korwina szczególnie po debacie gdzie widać było, że obie Panie - Kopacz i Szydło to jak powiedział Zandberg - &quot;roboty, które nauczyły się swoich kwestii&#39;. Ludzie widzą autentyczność Kukiza, coś czego od dawna nie było w polskiej polityce.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli, że z jednej strony Nowoczesna i ZL odbierze głosy PO, a z 2 strony Kukiz i Korwin odbiorą głosy PiSowi
????

Nie wierzę ci. Parę procent prawicowych wyborców może przejść na Kukiza i Korwina szczególnie po debacie gdzie widać było, że obie Panie - Kopacz i Szydło to jak powiedział Zandberg - &quot;roboty, które nauczyły się swoich kwestii&#39;. Ludzie widzą autentyczność Kukiza, coś czego od dawna nie było w polskiej polityce.
Fakty mówią inaczej, Szydło wizerunkowo +2% po debatach.
 
suckout 692

suckout

Użytkownik
KORWiN - RAZEM [+4%] / 1.80 / bet.at.home
Zandberg dobrze wypadł w debacie, a potem nastąpił BOOM na partie RAZEM w TV i Internecie. Wielu ludzi dowiedziało się, że takie coś jak RAZEM w ogóle istnieje, co też odbiło się sondażach. Do sejmu nie dostaną się na bank, ale z wyników na poziomie ~1%, teraz mają szanse powalczyć o subwencje (3%). KORWiN balansuje na progu od dawna, powinien dostać się do Sejmu przekraczając próg nieznacznie, o ile w ogóle. IMO linia za wysoka i widzę value w graniu na lewaków.
dla porównania ziemniaki:
w STS jest tylko +3% i to po kursie 1.55 + podatek
w Fortunie +4% 1.60 + podatek
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Wynik PSL powyżej 7.5 % - czy to możliwy scenariusz?
Na serio rozważasz taką opcję ? liczysz na to że znowu PSL jest w sondażach niedoszacowany ? w poprzednich sondażach w 2011 tak nie było.
Gdyby na +7,5 był kurs &gt;5 to można by się zastanawiać , ale 2,5 to kompletnie nie warto.
PSL będzie miało max niewiele ponad 6 % a najprawdopodobniej poniżej i to znacznie .
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
KORWiN - RAZEM [+4%] / 1.80 / bet.at.home
Zandberg dobrze wypadł w debacie, a potem nastąpił BOOM na partie RAZEM w TV i Internecie. Wielu ludzi dowiedziało się, że takie coś jak RAZEM w ogóle istnieje, co też odbiło się sondażach. Do sejmu nie dostaną się na bank, ale z wyników na poziomie ~1%, teraz mają szanse powalczyć o subwencje (3%). KORWiN balansuje na progu od dawna, powinien dostać się do Sejmu przekraczając próg nieznacznie, o ile w ogóle. IMO linia za wysoka i widzę value w graniu na lewaków.
dla porównania ziemniaki:
w STS jest tylko +3% i to po kursie 1.55 + podatek
w Fortunie +4% 1.60 + podatek
Genialny kurs, gigantyczne value, polecam w 100%
Generalnie polecam grać wszystko w stronę Razem, jakkolwiek bym się z nimi nie zgadzał (a dzieli mnie od nich wszystko). Zrobiło się teraz gigantyczne zamieszanie z sondażami, które jak się wydaje nie oddaje tego w jaki sposób pompuje się Razem. Jedynie trzy sondaże zostały zrealizowane (być może jeszcze wieczorem jakiś wypłynie) w całości po debacie. Ibris, TNS i Estymator. Razem w nich ma odpowiednio 4, 4 i 5% Wszystko co daje wynik Razem w przedziale 2-2,5% jest do zabicia z miejsca.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Genialny kurs, gigantyczne value, polecam w 100%
Generalnie polecam grać wszystko w stronę Razem, jakkolwiek bym się z nimi nie zgadzał (a dzieli mnie od nich wszystko). Zrobiło się teraz gigantyczne zamieszanie z sondażami, które jak się wydaje nie oddaje tego w jaki sposób pompuje się Razem. Jedynie trzy sondaże zostały zrealizowane (być może jeszcze wieczorem jakiś wypłynie) w całości po debacie. Ibris, TNS i Estymator. Razem w nich ma odpowiednio 4, 4 i 5% Wszystko co daje wynik Razem w przedziale 2-2,5% jest do zabicia z miejsca.
:spokodfhgfh::spokodfhgfh::spokodfhgfh:

Zgadzam sie, a pamietam jak po debacie wisialy linie 0,5% -0,8%-1%

I sie tutaj paru ze mnie smialo , ze pisalem w analizie, ze walcza o subwencje .

No nic teraz to juz okruchy sa do grania, ale imo typ z Korwinem spoko jednak lepiej grac over ich linii , pewniejszy typ :]
 
lbs06 47

lbs06

Użytkownik
PSL - Kukiz&#39;15 - typ 2, 1,4
ZL - Kukiz&#39;15 - typ 2, 2,1
Expect
Zacząłbym od analizy wyników sondażowych. Zajmuję się socjologią więc obracam się w metodyce badań i mam kilka analiz z nimi związanych gdyż są one narzędziem manipulacji za pomocą pewnych środków.
Po pierwsze. Duży rozbrat wyników odnotowaliśmy w przypadku pierwszej tury wyborów prezydenckich gdzie Paweł Kukiz w czasie kilku miesięcznych sondaży otrzymywał maksymalnie 8 % a faktyczne poparcie wyniosło 20 %. Należy tu wrócić uwagę, że pracownia prowadząca badanie na jakikolwiek temat może pomylić się maksymalnie o 3% jeśli ma się za profesjonalną, jest to limit błędu którego nie może przekroczyć inaczej nie wiarygodna jest. Jeśli są to dużo większe różnice wtedy mamy do czynienia z niepoprawnie skonstruowanym narzędziem badawczym albo manipulacją. Z racji tego, że każdy z sondaży na który się powołują media jest prowadzony przez dużą instytucję, pierwsze możliwość odpada gdyż mają pełne doświadczenie i narzędzia potrzebne do przeprowadzenia badania. Zostaje więc manipulacja. Jest kilka metod oddziaływań, będę wspominał o nich po krotce. Najbardziej prosta z jaką mamy do czynienia i mieliśmy do czynienia to zaniżanie poparcie przez co wyborca ma mieć przeświadczenie, że dana partia nie wygra lub na odwrót.
W wyborach prezydenckich mieliśmy do czynienia również z duża polaryzacją sceny politycznej. Był Pis, PO, Kukiz, i lekko Korwin, reszta bez znaczenia. Nie przez przypadek użyłem nazw partii. Wyborcy nie głosowali na danych kandydatów a na ich wywodzenia polityczne i padał tu wybór Pis, Po, lub Anty systemowość Kukiz/Korwin.
W wyborach parlamentarnych myślę możemy spodziewać się podobnego rozszczepienia. Są dwie duże opcje które są najbardziej wyraźne, mają największe poparcie. Dlatego też Zjednoczona Lewica czy PSL mają ograniczone atrybuty atrakcyjne dla wyborcy.
ZL to tylko stara przetarta postać Millera i zużytego już Palikota, PSL przez ostatnie lata był pionkiem PO za stołki do większości w sejmie, stracili na wizerunku razem z platformą, nie mają elektoratu rolników, który stracili jeszcze dawno przez Sawickim, innych wyborców nie mają a ostatni wynik z samorządowych to był przypadek albo machloja z kartami głosowania. Mało Polaków widzi sens w głosowaniu na słabsze partie nie antysystemowe i wybór tej części elektoratów padnie raczej na PO/PIS.
ZL I PSL graniczą teraz na progu wejścia do parlamentu przy przychylności ośrodków badawczych dodając do tego argumenty, które przytoczyłem uważam, że faktyczne wyniki będą jeszcze niższe od sondażowych a tym bardziej niższe od Kukiz&#39;15, którego media starają się za wszelką cenę zagłuszyć.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
:spokodfhgfh::spokodfhgfh::spokodfhgfh:
Zgadzam sie, a pamietam jak po debacie wisialy linie 0,5% -0,8%-1%
I sie tutaj paru ze mnie smialo , ze pisalem w analizie, ze walcza o subwencje .
No nic teraz to juz okruchy sa do grania, ale imo typ z Korwinem spoko jednak lepiej grac over ich linii , pewniejszy typ :]
Ja rano jeszcze brałem kursy 2,1 + 2% Teraz widzę, że w sts jest dalej 1.75 + 2% Wiadomo, że to już nie to samo co linia 1% ale mimo wszystko nadal zdecydowanie warto. Przy takim pompowaniu przez praktycznie wszystkie media nie wyobrażam sobie tego żeby 2% nie przekroczyli.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Ja rano jeszcze brałem kursy 2,1 + 2% Teraz widzę, że w sts jest dalej 1.75 + 2% Wiadomo, że to już nie to samo co linia 1% ale mimo wszystko nadal zdecydowanie warto. Przy takim pompowaniu przez praktycznie wszystkie media nie wyobrażam sobie tego żeby 2% nie przekroczyli.
Dokladnie do tego sa pompowani na maksa w sondazach i duzo osob lewicowych zamiast na ZL zaglosuje na Razem i tak sie 2 partie wyniszcza i zadna nie wejdzie i bedzie Sejm bez lewicy !! :cool:
I typy na undery w ZL tez sa na najlepszej drodze
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
ilość ugrupowań poniżej/powyżej - powyżej 5,5 ugrupowań kurs: 1,65 buk: Totolotek WYSOKA STAWKA
Na sam koniec zagrałem jeszcze to. To dalszy ciąg koncepcji od betonowania sceny politycznej. Wyborcy mają do wyboru wiele formacji. W zasadzie 3 partie czyli PO, PiS i Kukiz wchodzą automatycznie. Znak zapytania jest przy pozostałych, ale PSL mimo, że będzie miał poniżej 7,5% jak wcześniej podawałem jednak próg wyborczy przekroczy. ZL te 8% też nie powinno być problemu. Zostaje KORWIN i Nowoczesna. Jedna z nich wejdzie. Najlepiej jak by to był KORWIN.
 
eco 388

eco

Użytkownik
PiS under 40,5 1,45
zbliżają się rządy skurczu mięśni szczękowych.
frustratów, nieudaczników, pewnych siebie głupców.
nie by poprawić, zbudować, ale by dop..lić.
nie by zbudować swój dom, ale by zburzyć dom sąsiada.
kompleksy w stosunku do większych, pogarda dla mniejszych.
patos, flaga, pomnik.

nie mogę się nadziwić nagłemu masowemu zidioceniu polaków. Wydaje im się, że byle kretyn może przejąc władzę a nic się przecież złego nie stanie. Co tam cyferki, wiedza, kompetencje. Zmianaaaa ku....waaaa!!
co to za ciemny kraj, że nawet 17% wyborców lewicy nie chce mieć ateisty za sąsiadza. Gdzie my się pchamy do europy jak nam mentalnie bliżej do Rosji, Azji.
Masy, które przez całe życie przeczytają 2 książki (w tym jedną - biografię Messiego), kierują się trzewiami a nie rozumem. Niby absolwentów nam się namnożyło, 90% z nich nie przeczytało książki w trakcie studiów.
Jak wam się nie podoba liberalna polityka krawaciarzy, chcecie rozdawnictwa, to wybierzcie chociaż jakąś rozsądną partię, która nie jest tak zacofana, obleśna jak PiS.
To jest moja analiza. Myślę, że naród ruszy dupę w obawie przed tymi strasznymi sondażami.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
PiS under 40,5 1,45

zbliżają się rządy skurczu mięśni szczękowych.

frustratów, nieudaczników, pewnych siebie głupców.

nie by poprawić, zbudować, ale by dop..lić.

nie by zbudować swój dom, ale by zburzyć dom sąsiada.

kompleksy w stosunku do większych, pogarda dla mniejszych.

patos, flaga, pomnik.


nie mogę się nadziwić nagłemu masowemu zidioceniu polaków. Wydaje im się, że byle kretyn może przejąc władzę a nic się przecież złego nie stanie. Co tam cyferki, wiedza, kompetencje. Zmianaaaa ku....waaaa!!

co to za ciemny kraj, że nawet 17% wyborców lewicy nie chce mieć ateisty za sąsiadza. Gdzie my się pchamy do europy jak nam mentalnie bliżej do Rosji, Azji.

Masy, które przez całe życie przeczytają 2 książki (w tym jedną - biografię Messiego), kierują się trzewiami a nie rozumem. Niby absolwentów nam się namnożyło, 90% z nich nie przeczytało książki w trakcie studiów.

Jak wam się nie podoba liberalna polityka krawaciarzy, chcecie rozdawnictwa, to wybierzcie chociaż jakąś rozsądną partię, która nie jest tak zacofana, obleśna jak PiS.

To jest moja analiza. Myślę, że naród ruszy dupę w obawie przed tymi strasznymi sondażami.
Ale że platforma jest liberalna?:grin: Zatrzymałeś się chyba na konwencji założycielskiej.
Jedyni liberałowie to Korwin, KNP i częściowo Petru (o ile nie oszuka swoich wyborców jak zrobił to kiedyś Tusk)

Under po 1.45 to chyba najgłupszy typ w temacie, ale podany tylko dlatego aby wylać swoją frustrację.
 
W 27

witekp20

Użytkownik
PiS under 40,5 1,45

zbliżają się rządy skurczu mięśni szczękowych.

frustratów, nieudaczników, pewnych siebie głupców.

nie by poprawić, zbudować, ale by dop..lić.

nie by zbudować swój dom, ale by zburzyć dom sąsiada.

kompleksy w stosunku do większych, pogarda dla mniejszych.

patos, flaga, pomnik.


nie mogę się nadziwić nagłemu masowemu zidioceniu polaków. Wydaje im się, że byle kretyn może przejąc władzę a nic się przecież złego nie stanie. Co tam cyferki, wiedza, kompetencje. Zmianaaaa ku....waaaa!!

co to za ciemny kraj, że nawet 17% wyborców lewicy nie chce mieć ateisty za sąsiadza. Gdzie my się pchamy do europy jak nam mentalnie bliżej do Rosji, Azji.

Masy, które przez całe życie przeczytają 2 książki (w tym jedną - biografię Messiego), kierują się trzewiami a nie rozumem. Niby absolwentów nam się namnożyło, 90% z nich nie przeczytało książki w trakcie studiów.

Jak wam się nie podoba liberalna polityka krawaciarzy, chcecie rozdawnictwa, to wybierzcie chociaż jakąś rozsądną partię, która nie jest tak zacofana, obleśna jak PiS.

To jest moja analiza. Myślę, że naród ruszy dupę w obawie przed tymi strasznymi sondażami.

Analiza?? Raczej kilka nieskładnych linijek poirytowanego człowieka. Która to partia nie jest tak obleśna i zacofana jak PIS? Aż boje się odpowiedzi ???? Najwidoczniej może przeczytałeś więcej niż 2 książki, ale niekoniecznie ze zrozumieniem lub zrozumiałeś je niezupełnie. Teraz żyjesz w przeświadczeniu o wyższości swojej racji nad racją &quot;polskiego motłochu&quot;. Jednocześnie imputujesz Polakom cechy, których posiadanie GW i inne pseudomedia od wielu lat nam wmawiają. Taki nowoczesny...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Witam. Mam jedno bardzo ważne pytanie, bo chcę zagrać zakład bardzo grubo. Jestem przekonany na sto procent, że KORWIN wejdzie do sejmu. Dla mnie to jest bardziej pewne niż śmierć i podatki. Dlaczego?
- Co najmniej 1/4 ludzi którzy głosowali na Kukiza w wyborach prezydenckich wróciło do Korwina i teraz zagłosuję na niego. Z różnych przyczyn.
- Poparcie przez komitet Grzegorza Brauna, myślę, że dodatkowe 0,5 procenta.
- Poparcie od Mariana Kowalskiego. Kolejne pewne 0,5 %.
- Stały, wierny elektorat który już był w wyborach prezydenckich kiedy wygrał Lech Kaczyński. Wtedy zakręciło się koło 3%. Udane wybory do PE 7%. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że ten wierny elektorat dalej jest, po prostu Ci lekko niezdecydowani dali nabrać się na Kukiza.
- Imigranci. KORWIN niesamowicie zyskał na aferze związanej z imigrantami. Śledzę profile jego i Wiplera od trzech lat. W ostatnich 2 msc mają 2-3 krotna ilość lajków.
- Parta KORWIN jak dla mnie jest najbardziej aktywna w internecie, a leśne dziadki jeszcze nie doceniają mocy internetu. Za 8-12 lat telewizja zejdzie na drugi tor jeśli chodzi o kampanie i zobaczymy kto wtedy będzie górą. :wink:

Teraz najważniejsze. Chcę zagrać over 5,5 mandatu dla KORWIN. kurs 1.90. MOJE PYTANIE: Ile MINIMALNIE dostanie mandatów KORWIN jeśli uzyska 5%, a do Sejmu wejdą PIS, PO, ZL, KUKIZ, Nowoczesna i PSL.

Dziękuję za info. Zakład jest w . Trzeba dodać, że TVN24, który jest średnio obiektywny daję KORWIN 6% i 20 mandatów... Dla mnie ten zakład to istne Value!!
 
chinasky 341

chinasky

Użytkownik
PSL - KORWiN
PSL @1.55 bah ✅

Kurs może nie powala, ale wg mnie wyniki PSL w sondażach są niedoszacowane.
Jak przyjdzie w niedzielę co do czego, wszyscy zwolennicy i beneficjenci KRUS-u /czyli w jakiejś tam części rolnicy ;) / zagłosują za status quo w tym temacie.
Nie wierzę, że JKM pokona ten beton.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Witam. Mam jedno bardzo ważne pytanie, bo chcę zagrać zakład bardzo grubo. Jestem przekonany na sto procent, że KORWIN wejdzie do sejmu. Dla mnie to jest bardziej pewne niż śmierć i podatki. Dlaczego?
- Co najmniej 1/4 ludzi którzy głosowali na Kukiza w wyborach prezydenckich wróciło do Korwina i teraz zagłosuję na niego. Z różnych przyczyn.
- Poparcie przez komitet Grzegorza Brauna, myślę, że dodatkowe 0,5 procenta.
- Poparcie od Mariana Kowalskiego. Kolejne pewne 0,5 %.
- Stały, wierny elektorat który już był w wyborach prezydenckich kiedy wygrał Lech Kaczyński. Wtedy zakręciło się koło 3%. Udane wybory do PE 7%. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że ten wierny elektorat dalej jest, po prostu Ci lekko niezdecydowani dali nabrać się na Kukiza.
- Imigranci. KORWIN niesamowicie zyskał na aferze związanej z imigrantami. Śledzę profile jego i Wiplera od trzech lat. W ostatnich 2 msc mają 2-3 krotna ilość lajków.
- Parta KORWIN jak dla mnie jest najbardziej aktywna w internecie, a leśne dziadki jeszcze nie doceniają mocy internetu. Za 8-12 lat telewizja zejdzie na drugi tor jeśli chodzi o kampanie i zobaczymy kto wtedy będzie górą. :wink:

Teraz najważniejsze. Chcę zagrać over 5,5 mandatu dla KORWIN. kurs 1.90. MOJE PYTANIE: Ile MINIMALNIE dostanie mandatów KORWIN jeśli uzyska 5%, a do Sejmu wejdą PIS, PO, ZL, KUKIZ, Nowoczesna i PSL.

Dziękuję za info. Zakład jest w . Trzeba dodać, że TVN24, który jest średnio obiektywny daję KORWIN 6% i 20 mandatów... Dla mnie ten zakład to istne Value!!
Nie będę Cię przekonywał, bo pewnie i tak to niewiele zmieni. Moim zdaniem Korwin nie wejdzie, chociaż dużo mu nie zabraknie. Podgryza go zarówno Kukiz jak i Petru a nie wykluczam, że część tzw. elektoratu protestu w ostatniej chwili może nawet zagłosować na Razem. Sondażami MB dla TVN-u też bym się nie kierował, gdyż w zasadzie od zawsze przeszacowali Korwina. Pamiętam wybory w 2011 jak pokazywali w ostatnim sondażu, że Korwin balansuje na progu, chociaż nie miał list w połowie okręgów.
Ale do rzeczy. Problem z obecną metodą liczenia głosów jest taki, że wszystko zależy jak będzie rozkładało się poparcie w okręgach. Jeśli Korwin przekroczy minimalnie próg a poparcie rozłoży się liniowo to może to dać mniej niż 6 mandatów. O ile dobrze kojarzę korwinowcy mocni są w Małopolsce i na Podkarpaciu (Kraków i Rzeszów spore okręgi i tam mandaty byłyby pewne). Do tego jeszcze Wawa I, pewnie Toruń i Katowice, Wrocław, Poznań. Więc generalnie, jeśli to nie będzie wynik na poziomie 5.1 a bliżej 6% to powinno to być więcej niż 5 mandatów.
 
Do góry Bottom