>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

mizeriowy 112

mizeriowy

Użytkownik
Masz rację, dałem wynik z wyborów prezydenckich bo te wybory były niedawno i pokazują wysokie poparcie dla PO w tych okolicach. Chyba to pogram,bo tu powinna być deklasacja.
Edit: pograłem
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Co do KORWiN to dzieci nie głosują a JKM ostatnio jest na uboczu. Rozumiem że Friedman, Hayek, Rothbard to brak rozsądku, dobrze wiedzieć. Jego problemem nie jest głoszony program tylko fatalny przekaz. Wipler został główną twarzą i jak na razie dobrze zarządza kampanią. Będą bazować na chodliwym temacie imigrantów. Jak na razie wychodzi im to na dobre i mogą się załapać.
Zgadzam sie choc, ostatnio popelnili duzy blad z ta manipulacja slow Kaczynskiego, sami ich wyborcy pod kazdym udostepnieniem tego filmu , pisza, ze fajny spot, ale ta manipulacja nie na miejscu.
Wipler stara sie to po swojemu wytlumaczyc, niestety nastapila manipulacja i tutaj troche polecieli.
Jezeli beda dobrze ten temat grillowac i masakrowac dalej lewice to prog powinni osiagnac.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ja się zastanawiam nad Nowoczesną. Czy te sondaże to rzeczywiście manipulacja czy ten Petru tak rośnie. Może czas zastanowić się nad kontrowaniem ? Praktycznie w każdym sondażu mają minimum 6%.
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
PO, PiS, ZL, PSL to wg mnie pewniaki. Do tego jest Kukiz, Korwin, NowoczesnaPO i jedna z nich na pewno przekroczy wymagane 5%, ale czy dwie, to już ciężko powiedzieć i moim zdaniem nie warto się w to pakować po takim kursie ;)
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Fortuna wystawiła taki zakład: Do sejmu wejdzie więcej niż 5 ugrupowań. tak - 1.55, nie - 2.15. Oczywiście bez mniejszości etnicznych. PiS, PO, SLD, PSL, Kukiz, może Nowoczesna. Czyli można się kierować bardziej na tak. Co o tym sądzicie?
Brak najmniejszego value w tym typie, a i kurs jest przesmiesznie niski. Nie ruszalbym tego zdarzenia. Jedynymi pewniakami na te chwile to PO i PiS do tego zawsze mocne w wyborach PSL ( Krusy, sondaze nie sa robione na wsiach) a reszta jest po prostu jedna wielka niewiadoma.

ZL potrzebuje 8% by wejsc, co moze okazac sie za duzym progiem. Na te chwile nie maja zadnego programu tylko robia to co PO czyli strasza PiSem. Nowoczesna to PObis, pompowana przez media tylko po to , by odebrac mozliwosc rzadow PiS, wystarczy spojrzec na zdjecia ich spotkan z wyboracami jak robia sztuczny tlum. Mozliwe, ze skoncza jak Palikot, ale tym razem wiecej dzieje sie w internecie i nie sadze by przekroczyli prog.

Kukiz i Korwin to 2 niewiadome, jedna z nich powinna wejsc , ale czy 2 ? Ciezko powiedziec. Kurs 1.55 na to , ze wejdzie 5 partii to brak zadnego value i bardzo ryzykowna inwestycja.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Ja bym spróbował ten typ ale na NIE. PO i PIS spokojnie wejdą. PSL ledwo bo ledwo ale głosami wsi minimalnie przekraczając próg pewnie znów wejdzie. Myślę że wejdzie tam też Petru odbierając głosy PO oraz mimo wszystko lewica. To jest 5 partii i na tym się skończy. KORWIN i Kukiz&#39;15 moim zdaniem nie wejdą bo nawzajem będą sobie odbierać głosy co wyjdzie ze szkodą dla obydwu. Pamiętajmy też że jest Kongres Nowej Prawicy który ułamek % głosów Korwinowi też odbierze. No i nie oszukujmy się ale sondaże też ustawią trochę wyniki, bo jesli Kukiz i Korwin na tydzień przed wyborami będą miały po 2-3% to grono ludzi chcących na nich zagłosować ostatecznie na nich nie zagłosuje wyznając teorie tzw. &quot;zmarnowanych głosów&quot;.
 
K 99

krecik87

Użytkownik
Bo to koalicja wyborcza ugrupowań znajdujących sie w m.in wobecnym sejmie (SLD i Ruch Palikota) a koalicje potrzebuja wiecej niz 8%....Panowie to jest zaklad czy wejdzie 5 lub wiecej partii czyli under over 4,5 i w tym przypadku oczywiscie over jest jak najbardziej realnym i pewnym typem
 
marcysko 841

marcysko

Użytkownik
Czy ja wiem czy PSL wygra głosami wsi? Być może, ale zauważcie, że jest internet, młodzież na wsiach itd. 30-ego września zgłaszałem w gminie ludzi do pracy w okręgowych komisjach i na 10 osób siedem było ze wsi, a dodam, że partia antysystemowa więc jest nadzieja że wieś nie zagłosuje na ludzi, którzy rozdają ulotki niewidomym i robią g**no a nie politykę ;)
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
Bo to koalicja wyborcza ugrupowań znajdujących sie w m.in wobecnym sejmie (SLD i Ruch Palikota) a koalicje potrzebuja wiecej niz 8%....Panowie to jest zaklad czy wejdzie 5 lub wiecej partii czyli under over 4,5 i w tym przypadku oczywiscie over jest jak najbardziej realnym i pewnym typem
Faktycznie kolega wyzej zle napisał, na stronie Fortuny jest napisane że 5 lub więcej. Z tym, że ZL wcale nie musi zdobyć tych 8% ;) tym bardziej podtrzymuję, że nie warto się w to pakować po takim kursie (obecnie 1,55), bo po odjęciu podatku to jest 1,36 a to już jest o wiele za mało.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Z tym, że ZL wcale nie musi zdobyć tych 8%
????????
Poczytaj sobie kodeks wyborczy i bedziesz wiedzial. Jest to koalicja przedwyborcza i startuja jako wspolny komitet / koalicja wiec dla takich ugrupowan jest inny prog w tym wypadku 8% i tyle musza zdobyc.

Obecnie w Polsce w wyborach do Sejmu stosuje się (w skali kraju) próg 5% głosów dla partii i dla komitetów wyborczych wyborców oraz 8% dla koalicji partii. W wyborach samorządowych w 1998 i 2002 próg wynosił 5% głosów (w skali danej rady); dotyczy to wyborów do sejmików województw, rad powiatów i rad miejskich w miastach na prawach powiatów. W wyborach do Sejmu z progu wyborczego zwolnione są komitety wyborcze wyborców mniejszości narodowych i etnicznych (obecnie jest to Mniejszość Niemiecka). W związku z tym te komitety nie muszą go przekraczać by móc znaleźć się w Sejmie
Koleha zle napisal typ , wiec podchodzilem krytycznie bo ja zrozumialem ze wiecej niz 5 ,a teraz sie okazuje ze 5 lub wiecej. Ale i tak bardzo ciezki typ i malo value.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Ja pokuszę się o jakąś większą analizę dotyczącą danych ugrupowań, bo swoje wcześniejsze bety zamieszczałem już dawno temu, a linie od tego momentu skoczyły wyraźnie do góry, bo tak jak mówiłem były źle wystawione i kto chciał na tym skorzystać to mógł robić to wtedy.

Prawo i Sprawiedliwość - bezsprzecznie i niezaprzeczalnie będzie to zwycięzca wyborów do parlamentu. Jedynym pytaniem, które można sobie postawić będzie przewaga nad PO. Dla mnie PiS powinien pokusić się o wynik ponad 40 procentowy. Bardzo dużo mądrych ruchów czysto politycznych, dużo obietnic (to ciągle działa), młody prezydent też z tego ugrupowania (sygnał do tego, że to jednak PiS ma największy elektorat w kraju). Odejście w dal Kaczyńskiego było genialnym ruchem, bo kto jak kto, ale prezes ma bardzo dużo zwolenników jak i przeciwników. Szydło kierowała sukcesem prezydenckim Dudy, teraz sama startuje jako kandydat na premiera i jest to &quot;nowa twarz&quot; dla wielu osób. W dodatku warto zauważyć trend na którym chce się budować wartość polityczną partii. W PiS-ie kandydatem na premiera jest kobieta, w PO również i w Lewicy również. Prosty trend w którym walczy się o głosy kobiet, bo kobiety będą głosować w większości na kobiety i każdy zdaje sobie z tego sprawę. Co do PiS-u tak jak mówię, nie mam żadnych wątpliwości, że oni wygrają - kwestia jest tylko jedna jaką przewagą, według mnie nie będą w stanie uzyskać, aż tak dużego wyniku który pozwoli im na samodzielne rządy, jednakże w okolicach 42% jak najbardziej mogą się zakręcić.

Platforma Obywatelska - projekt kompletnie wypalony i coraz więcej osób to dostrzega. Nigdy partia rządząca tyle lat nie będzie miała łatwych wyborów i tym razem przegrają i to z kretesem. Ciągle ta sama taktyka - atak na PiS, który przez te 8 lat musiał siedzieć z tyłu i czekać na swoją szansę, która właśnie nadchodzi. Strasznie PiS-em to praktycznie jedyna możliwość PO i ona poskutkuje tylko na zacofanych wyborców, których uzbiera się pewnie koło 20%. PO ma swój stały elektorat w ludziach zamożnych (głównie z miast), którzy nie narzekają na swoje życie, tak czy inaczej mają co włożyć do garnka i żyć na odpowiednim poziomie, jednym słowem ludzie, którzy nie potrzebują gruntownych zmian tylko stabilizacji i życia na tej samej stopie co dotychczas. Masa błędów w kampanii czy to prezydenckiej czy teraz. Afery podsłuchowe, popieranie projektu UE w sprawie imigrantów, gafy prezydenta Komorowskiego, tak naprawdę brak jakichkolwiek działań w kierunku poprawy kraju przez 8 lat, podniesienie wieku emerytalnego, zwiększenie podatku - to wszystko odbywało się za sprawą Platformy Obywatelskiej i jestem przekonany, że część ludzi (oprócz tego stałego elektoratu o którym było wcześniej) zwyczajnie albo nie pójdzie do wyborów, albo zagłosuje na inne ugrupowania, które są bardziej świeże i bardziej na topie. W mojej ocenie PO to projekt skończony i tylko czekać, aż ogłoszą całkowitą kapitulacje albo spróbują przeinaczyć to w inną partię.

Zjednoczona Lewica - lewica w Polsce przechodzi naprawdę ciężkie czasy i ciężko jest wyrokować czy projekt ten uzbiera te 8%, które da im wejście w wyborach. Dla mnie będzie wynik na skraju i wszystko na to wskazuje. Elektorat starszej daty wychowanej w PRL-u i czasach komuny jest coraz mniejszy, w dodatku duża część z tych osób to są wyborcy PiS-u (utożsamianego z kościołem). W dzisiejszych czasach ludzie młodzi rzadko utożsamiają się z poglądami lewicowymi, bo to zwyczajnie nie zbyt modne. Ludzie młodzi będą szukali innych ugrupowań takich jak Korwin, Kukiz, PiS czy PO, a Ci w bardziej dojrzałym wieku będą wybierać właśnie pomiędzy PiS-em i PO. W dodatku Kukiz w swoim otoczeniu zbiera bardzo dużo lewicowych ideałów i trzeba sobie powiedzieć jasno, że z lewicą ma dużo wspólnego więc też podbierze elektorat ZL. Miller to już przeżytek, Nowacką tego nie poprawią, bo to zbyt duża płotka. Palikot jest już dawno skończony, może tylko i wyłącznie jeszcze żyje w kręgach homoseksualnych etc. Dla mnie będzie naprawdę ciężko zebrać aż 8% ale jest to realne.


PSL - zwyczajnie nie wierzę w to żeby PSL mógł nie znaleźć się w Sejmie pomimo różnego rodzaju błędów w czasie ich rządów. Pamiętny tekst Sawickiego o frajerach, który wzburzył rolników, manifestacje rolnicze na ulicach Warszawy, w tym roku również olbrzymie susze i straty rolników i bardzo mała pomoc ze strony państwa i przede wszystkim PSL-u, który celuje tylko i wyłącznie własnie w rolników. Tak czy inaczej oni akurat mają bardzo żelazny elektorat. Tutaj nawet nie będzie chodzić o to, że trzeba głosować na PSL tylko będzie głosowanie na stryjka-wujka-brata, którego szwagier stratuje w wyborach i głosować chopoki. Powiedzmy sobie jasno, że PSL to tylko i wyłącznie wieś, wszędzie indziej wypadają bardzo ale to bardzo blado. Ktoś przytaczał argument, że młodzi nie będą głosować na PSL - jasne, że nie będą, bo mają internet i potrafią samodzielnie myśleć, ale już ich rodzice i dziadkowie mieszkający na wsi z całą pewnością będą głosować na PSL i dlatego ich partia ciągle będzie dryfować w okolicy 5% i według mnie w jakiś cudowny sposób znów znajdą się przy korycie.

Kukiz&#39;15 - zdecydowanie największy przegrany kampanii wyborczej. Nikt nie popełnił tylu błędów co Ruch Kukiza. Tak zmarnowanego potencjału w polskiej polityce nie było naprawdę od dawna i to musi przełożyć się na wynik wyborczy. Listy tworzone w oparciu o przedziwne &quot;autorytarne&quot; decyzje. Skupianie na swoich listach ludzi od lewicy do prawicy. Odejścia Dziambora, Bosaka, odrzucenie Kowalskiego. Kukiz to wyborcy internetowi, w kwiecie wieku, pragnący zmienić ustrój i całą naszą Polskę. Ale Ci ludzie potrafią czytać co się dzieje, a w Ruchu Kukiza dzieje się naprawdę źle. Brakuje pieniędzy na kampanie co widać gołym okiem, sam Kukiz nie jest w stanie ciągnąć tego wózka samodzielnie. Dodatkowo wcielanie Liroyów na jedynki w danych okręgach. To nie może skończyć się dobrze i dla mnie tutaj może być bardzo duża niespodzianka i nawet nie przekroczenie progu wejścia do Sejmu. Po prostu za dużo błędów, a ludzie nie zdają sobie również sprawy z tego, że sam sukces Kukiza w wyborach prezydenckich to przede wszystkim pewnego rodzaju zsumowanie głosów antysystemowego elektoratu. Jeśli ktoś myśli, że kolejny raz wyborcy Korwina, RN i innych partii pójdzie zagłosować na Kukiza to jest w błędzie. Wtedy liczyła się jednostka i szansa złamania duopolu PiS/PO czyli Dudy i Komorowskiego. Teraz tak czy inaczej te dwie partie znajdą się w Sejmie i będzie trzeba głosować najbliżej swoim poglądom i z całą pewnością Kukiz zaliczy ogromny spadek w dół.

KORWiN - były partie przeceniane, teraz czas na najbardziej niedocenianą w całej stawce. Według mnie i mówiłem już to wcześniej KORWiN powinien osiągnąć pułap 5% i wejść do Sejmu. Nie wycofuje się z wcześniejszych słów i uważam, że powtórzenie wyniku z wyborów do europarlamentu jest jak najbardziej do powtórzenia. KORWiN ciągle wyciąga różnego rodzaju wnioski ze wcześniejszych poczynań i teraz zaczyna się otaczać ludźmi bardziej znanymi. Jako jedyna partia wykorzystali PERFEKCYJNIE czas napływu imigrantów do Europy i dzięki temu zanotują duży wzrost procentowy, bo jako jedyna partia są zdecydowanie przeciwko przyjmowaniem imigrantów. Korwin usuwa się pomału w cień, on sam sobie zdaje sprawę z tego, że często szkodzi swoimi głupimi wypowiedziami, a teraz najwięcej wypowiada się Wipler, który co jak co ale język polityczny opanowany ma w 100 procentach. Młodzież z całą pewnością zagłosuje w dużej mierze za KORWiN-em, w internecie wygrają z całą pewnością, dużo młodych przekona swoich znajomych, że jednak warto iść, w dodatku młodzi przekonają swoich rodziców i dziadków (bo kto ma ich przekonać jeśli nie ich najmłodsza rodzina dla której chcą lepszego życia?). Eksperci znów nie doceniają tej partii, a 25 października w studiu po wyborach znów będą mówić, że to zaskoczenie. Żadne zaskoczenie, bo KORWiN to już trend i naprawdę duża siła polityczna, którą każdy stara się powstrzymywać, bo może urosnąć o wiele bardziej niż teraz. Tak jak mówiłem na początku według mnie osiągną próg 5%, a niewykluczone, że postarają się o wynik w okolicach 7%.

Nowoczesna - każdy zdrowo myślący człowiek wie kto siedzi za plecami tej partii. Nowoczesna jest stworzona tylko i wyłącznie po to, żeby weszła do Sejmu i wypadku słabszego wyniku PO i dużego poparcia Nowoczesnej stworzyć koalicje pomiędzy tymi partiami. Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju kopia PO sprzed wielu lat celująca w dokładnie te samą grupę społeczną. Tak jak mówiłem wcześniej -&gt; PO to przeżytek i ludzie będą potrzebowali nowej partii politycznej z którą będą się utożsamiać i starzy wyborcy PO będą utożsamiać się z całą pewnością właśnie z Nowoczesną na którą pójdą zagłosować. Sondaże pomagają, bo PO ich zwyczajnie będzie potrzebować, a sondaże pompowane są do niewyobrażalnie dużych rozmiarów dla tej partii już od samego momentu ich powstania. Propaganda zrobi swoje i Nowoczesna znajdzie się na granicy wejścia do Sejmu, a ludzie kolejny raz pójdą i zagłosują na partię, która została zrobiona pod publikę. Zadaniowa partia, która została stworzona dlatego, żeby pozyskać poparcie byłych wyborców PO, którzy widzą dogasanie ich starych ulubieńców.

O partii Razem, Braunie i Stonodze itd - nie ma co się wypowiadać, bo dostaną śladowe ilości głosów i nie mają szans na cokolwiek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 0

kazujoeszi

Użytkownik
Według mnie pewnym zwycięzcą będzie Prawo i Sprawiedliwość genialny ruch odsunięcia na drugi plan Kaczyńskiego przynosi skutek bo mimo wszystko w ostatnim czasie raczej on miał więcej przeciwników niż zwolenników szczególnie jeśli chodzi o mody elektorat PiSu. Kandydatka na premiera Beata Szydło wypada do tej pory całkiem dobrze, nie popełnia poważnych wpadek także uważam, że PIS może uzyskać rezultat w granicach 35%-40% Drugie miejsce to będzie Platforma Obywatelska Od czasu odejścia Donalda Tuska ta partia upada na dno. Głównie za sprawką Ewy Kopacz, która po prostu nie nadaje się na stanowisko premiera - duża gada a mało idzie z tego zrozumieć. Kolejny błąd powołanie Joanny Muchy na rzecznika kampanii PO.

Wielkim znakiem zapytania jest Zjednoczona Lewica. Po druzgocących porażkach lewicy w ostatnich wyborach partie lewicowe postanowiły do wyborów parlamentarnych wystartować wspólnie. Jak dla mnie dobrym ruchem było wysuniecie na stanowisko premiera Wandy Nowackiej. Myślę że wejdą do sejmu ale o dwucyfrowy wynik będzie im trudno.
Zdecydowanie największym przegranym jest dla mnie Paweł Kukiz. Tak łatwo roztrwonił poparcie, które miał przez głupie błędy. Brak doświadczenia w polityce jednak tutaj wychodzi. Liroye na listach, brak konkretnego programu. Gdyby tak jak zapowiadało się po wyboorach prezydenckich połączył siłę z RN, Braunem, KNP i innymi antysystemowcami to myślę, że biłby się z PO o drugie miejsce. Mimo wszystko myślę że 5% zdobędzie.
Kolejną partią, która wejdzie do sejmu jest Polskie Stronnictwo Ludowe. PSL jest i będzie jeszcze w sejmie przynajmniej przez następną kadencje. Mają cały czas ogromne poparcie na terenach wiejskich i na 5% to na pewno wystarczy.
Na granicy wejścia do sejmu jest KORWiN Myślę, że po porażce w wyborach prezydenckich gdzie JKM stracił sporo głosów na rzecz Kukiza to tym razem sytuacja będzie odwrotna. Jak do tej pory JKM wydaję mi się trochę wyciągnął wniosków z poprzednnich wyborów i stara się lepiej dobierać słowa w wywiadach żeby media znowu nie starały się wyciagnąć tylko fragment jakiejś wypowiedzi.

Jak dla mnie do sejmu wejdzie:
PIS 35-40%
PO ~25%
ZL - 8-9%
Kukiz - 5-9%
PSL- - 5 - 7%
KORWIN 5-7%
 
Do góry Bottom