>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezesa PZPN | 2012

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP




Oferta od Fortuna

Od dłuższego czasu trwa dyskusja kto zostanie nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, następca Grzegorza Laty, bo jak już wiemy reelekcji nie będzie. Najniższy kurs na Romana Koseckiego, trochę się zdziwiłem gdy to ujrzałem, poseł Platformy przede wszystkim nie może o sobie powiedzieć, że jest apolityczny. Wiec &quot;Baronowie&quot; niechętnie widzieliby jego osobę na swoich plecach, dwa to PZPN jest niezależny finansowo, nie potrzebuje państwowych dotacji, ani wpływów z reklam od państwowych spółek, dlatego na dobrą sprawę Kosa pieniędzy do PZPN nie wprowadzi, a zachodzi podejrzenie, że raczej je wyprowadzi. Zbigniew Boniek w moich oczach ma największe szanse, nie jest kandydatem z zewnątrz, zna wszystkich i wszyscy go znają, a do tego poprawiłby wizerunek związku. Interesująco wygląda sytuacja Zdzisława Kręciny, jeden ze scenariuszy zakłada jego zwycięstwo, oraz funkcję sekretarza dla Laty, coś na wzór wariantu rosyjskiego Putin - Miedwiediew.
Jakie jest wasze zdanie ?

Zapraszam do dyskusji.​
 
incubus7 115

incubus7

Użytkownik
nie ma najmniejszych wątpliwości, że preziem będzie Kosecki. Wg mnie kurs powinien być na poziomie 1,10 - ale jak widać Fortuna jednak wierzy, że w Polsce może się jednak coś zmienić. Gdyby mogło się coś zmienić, te wybory byłby zakazane. Jak wiadomo Boniek przemodelowałby lub usunął połowę członków, a Kosecki to swój chłop, u koryta PO siedzi, nikogo nie ruszy, to typ dla działaczy piłkarskich bezpieczny. gdyby połowa głosów pochodziła od kibiców, to taki kurs byłby realny!
WARTO GRAĆ ROMANA !!!
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ja bym jednak uważał, co do Koseckiego. Co prawda jest wysoko w Mazowieckim Związku ale też jest politykiem, o czym delegaci mogą sobie w każdej chwili przypomnieć, a jak wiemy z doświadczenia to właśnie stamtąd idą próby odświeżenia PZPNu i to grupy, które niezbyt się lubią. Tym bardziej że Koseckiemu kampanię robią koledzy z PO, z Rasiem na czele. Nie wiem co tam obiecują, wieć ciężko powiedzieć czy ktoś im uwierzy. Boniek niestety ale znowu raczej nie wygra. Każdy wie, że gdyby został prezesem to trochę by odkurzył tam, a większosci to nie w smak. Jedyne chyba z tego wszystkiego, co by odpowiadało delegatom to wybranie Bońka gwarantuje spokój na długi czas ze strony mediów i kibiców. Ciekawy kurs na Antkowiaka bo z tego co oglądałem i czytałem na ten temat to jeden z &quot;baronów&quot; i człowiek, który wielkich zmian by nie zrobił, jeśli w ogóle cos pożytecznego by robił. Dla wojewódzkich związków i starszego pokolenia w związku kandydat chyba idealny, a bez nich wygrać wyborów się nie da, nawet kluby ekstraklasy i pierwszej ligi to za mało. O Potoku to tyle wiem, że nie wszyscy baronowie chcieliby Antkowiaka i go dorzucili dla utrudnienia innym. Został Kręcina ale Zdzisiek pewnie w ostatniej chwili opchnie swoje głosy w zamian za stanowisko sekretarza i się wycofa ????
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Roman Kosecki @ 2.10 Tobet stawka: 62.5j
Zbigniew Boniek @ 3.50 Tobet stawka 37.5j


Trochę niedorobiony surebet ale 31.25% zysku w tym przypadku mocno kuszące. Dwaj zdecydowanie najmocniejsi i odstający od reszty kandydaci. Nie mogę uwierzyć w to, że Tobet płaci mniej za zwycięstwo Antkowiaka niż Zibiego. Jeśli ktoś ma zagrozić tej dwójce to tylko on ale bankowo jest daleko za Bońkiem. Potok bez szans i koniec kropka. Kręcina obsadzający Grześka na sekretarza to jakieś science fiction, na taki skandal sobie nie pozwolą. Bez przesady. Ciężko zgadywać czy Kosecki czy Boniek, ja pobieram obu. Powinno wejść lekko, łatwo i przyjemnie.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ja to nie wiem dlaczego ten Kosecki jest faworytem. Wszędzie go w telewizji pełno, ilekroć go widzę to wydaje mi się strasznie sztuczny; &quot;leśni dziadkowie - ja wcale ich za takich nie mam&quot; itd. rozumiem, że tak musi ale nie musi w tak bezczelny sposób płaszczyć się przed wszystkimi. Sam kibicuje Bońkowi, który wydaje mi się że ma asa w rękawie. Kiedyś już przegrał wybory o fotel prezesa PZPN, wówczas zarzekał się, że już nie wystartuje. Słowa nie dotrzymał, a więc ma powody myśleć że wygra.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wybory już pod koniec tygodnia, więc przydałoby sie coś z tej okazji obstawić. Jak od początku jestem pesymistą, jeśli chodzi o możliwe zmiany po tych wyborach i dalej trzymam się tego. Od początku myślałem nad Antkowiakiem, teraz bardziej skłaniam się ku postawieniu na Potoka. Na obu ciekawe kursy ( w fortunie Antkowiak po 3,50, Potok 8). Dlaczego oni? Spróbuje opisać każdego z kandydatów jak ja to widzę.

Boniek. Podobnie jak darius010 kibicuje mu ale większych szans nie przewiduje na jego zwycęstwo. No chyba, że w tandemie Boniek prezes + Kosecki vice do spraw szkolenia, jak próbuje to forsować Greń ale tutaj raczej się nie uda, bo w Koseckim za dużo już z polityka i z tego co widać, raczej nie jest chętny ustąpić. Sporo ciekawych rzeczy można wyczytać w wywiadzie dla &quot;Piłki nożnej&quot; &lt;KLIK&gt;. Za dużo zmian organizacyjnych tu może być, a w tym środowisku oznacza to zmiany personalne. To niestety nie wybory powszechne i dlatego marzenia większosci kibiców raczej się nie spełnią. Kurs wystawiony chyba według życzeń, a nie realiów.
Kosecki. Tutaj większe szanse, jeden z głównych faworytów do wygrania. Jego problem to bycie politykiem PO. Jeśli ktoś wyraźnie przypomnie o tym delegatom tuż przed głosowaniem to ciężko będzie mu wygrać. Ja Koseckiego traktuje jako wybór &quot;mniejszego zła&quot;, jeśli to nie Boniek ma być prezesem.
Antkowiak i Potok. Dwóch baronów: Wielkopolski i Łódzki. Poczatkowo związki miały wystawić jednego kandydata i on miał być żelaznym faworytem do objęcia posady po Lacie. Tym człowiekiem miał być Antkowiak. Nie wszystkim jednak się spodobał i dlatego część w ostatniej chwili wystawili Potoka. Na początku tylko dla bicia piany i zamazania obrazu, z biegiem czasu podobno okazuje się, że to Potok ma większe szanse do wygrania.
Kręcina. Tutaj to krótko. Jak na moje oko to Kręcina startuje tylko po to, żeby w ostatniej chwili przehandlować swój udział za stanowisko sekretarza generalnego.

Wczoraj w Cafe Futbol Koźmiński mówił o koalicji trzech kandydatów: Kręciny, Potoka i Koseckiego. Na pierwszy rzut oka dość egzotyczna koalicja ale po polityku wszystkiego można się spodziewać i z każdym może się zgadać. Kręcina oczywiście jako pomagier tylko i stołek sekretarza pewnie. Wynika z tego, że Ci dwaj powalczą o prezesurę. Kto wygra to wszystko zależy od tego, który będzie miał w pierwszych głosowaniach więcej rąk na siebie. (Tutaj taki bajer jest, że głosujemy i jeśli nikt nie ma wystarczającej ilości głosów to najgorszy odpada i jedziemy od nowa, jak zostanie dwóch to wygra ten z większą ilością głosów). Moim zdaniem większe szanse ma Potok. Dlaczego? Bo jak wygra to za dużo się nie zmieni, jeśli cokolwiek się zmieni. Bardzo wygodne dla ludzi z wewnątrz. Kluby mają za mało głosów, żeby kogoś przeforsować i potrzeba będzie głosów baronów.

Tak ja to widzę. Kurs na Potoka (8 w Fortunie) wart zaryzykowania moim zdaniem.
 
A 23

alejandr0

Użytkownik
Roman Kosecki @ 2.10 Tobet stawka: 62.5j
Zbigniew Boniek @ 3.50 Tobet stawka 37.5j


Trochę niedorobiony surebet ale 31.25% zysku w tym przypadku mocno kuszące. Dwaj zdecydowanie najmocniejsi i odstający od reszty kandydaci. Nie mogę uwierzyć w to, że Tobet płaci mniej za zwycięstwo Antkowiaka niż Zibiego. Jeśli ktoś ma zagrozić tej dwójce to tylko on ale bankowo jest daleko za Bońkiem. Potok bez szans i koniec kropka. Kręcina obsadzający Grześka na sekretarza to jakieś science fiction, na taki skandal sobie nie pozwolą. Bez przesady. Ciężko zgadywać czy Kosecki czy Boniek, ja pobieram obu. Powinno wejść lekko, łatwo i przyjemnie.
Ani jeden ani drugi nie ma szans. Nie wygrywa ten, który ludzią sie podoba. Wielu tego nie rozumie. Kosa za bardzo siedzi w polityce dlatego odpada. Boniek nie może się z nikim dogadać więc też out. Jak chcesz siurka to graj Potoka i Antkowiaka
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wszystko zależy prawdopodobnie i jak zwykle od tego,
kogo poprze Ryszard Niemiec z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Kandydat otrzyma wówczas głosy Małopolski i Śląska. I zapewne nie będzie to ani Boniek ani Kosecki ;)
Sytuacja od bardzo wielu lat jest sądzę taka, że gdyby Pan Niemiec chciał to mógłby już dawno zostać szefem PZPN na lajcie. Widocznie pasuje mu rola &quot;szarej eminencji&quot;.
Grzegorza Latę poparł dlatego (między innymi), że uważał go, za człowieka potrafiącego się przeciwstawić Ministerstwu Sportu.
Źródeł sorry, nie zacytuję. Musiałbym przeszperać moje archiwa, nie mam na to czasu. Możecie tę informację potraktować jako &quot;objawioną&quot; ???? ;)
--
Edit:
zapomniałbym ... Pan Niemiec nie lubi bardzo ponoć Pana Antkowiaka,
więc Prezesem PZPN zostanie ..? Pan Potok jest &quot;wynalazkiem&quot; Ryszarda Niemca.
Chociaż .., jest jakieś ziarenko niepewności ... Kosecki był ostatnio &quot;rozmawiać&quot; z Niemcem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie wiem na ile to jest wiarygodne, ale i tak warte uwagi:
Jutro poznamy nowego prezesa PZPN. Będzie jeszcze okazja, by coś więcej na ten temat napisać, natomiast teraz przedstawimy wam szacunkowe obliczenia &quot;z magla&quot;. Kampania wyborcza wchodzi w kluczową fazę (&quot;polej&quot;), ale na razie wygląda to podobno mniej więcej tak...

Zbigniew Boniek - 45-53 głosy.
Edward Potok - 32-40 głosów.
Roman Kosecki - 25-32 głosy.
Stefan Antkowiak - 4-10 głosów.
Zdzisław Kręcina - 0-3 głosy.
weszło.com

Kurs na Bońka nieznacznie spadł i teraz wynosi 3,25 Tobet.
O wysunięciu się przed szereg byłego gracza Juventusu donoszą też inne media.
Ciekawy jest też ten dzisiejszy wywiad w Przeglądzie:
- Telefon, którego pan teraz używa, będzie aktywny tylko do piątku. Rozumiem, że to aparat do zadań specjalnych, chroniący przed podsłuchem...

Zbigniew Boniek: Nie, nie. Tak się złożyło. Po prostu po piątku wiele rzeczy chciałbym zmienić, usunąć. Nie tylko numer telefonu...
Ja chyba lekko zagram sobie Zibiego.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
Ciekawy jest też ten dzisiejszy wywiad w Przeglądzie:
Ja chyba lekko zagram sobie Zibiego.
Niekoniecznie musi oznaczać Prezesurę.
W dowolnej konfiguracji, wicePrezesurę.
Poza tym, hipotetyczna koalicja Potok/Kosecki miażdży Bońka.

---------
Edit:
... za bardzo nie mogę znaleźć tych zakładów ... Są jeszcze, i u których buków jeśli ktoś wie?
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Osobiście pograłem delikatnie Potoka po kursie 8 w Fortunie. Opieram swój typ na tym, że beton to beton i nie będzie chciał zmian. Kosecki to POlityk, a taka persona byłym sbekom ubekom i innym tam napewno do niczego nie jest potrzebna. Zibi byłby idealny, no ale... właśnie - jest ale, za dużo by chciał porządków zrobić. Jeżeli Boniek i Kosecki nie pasują, to zostaje trójka w grze. Antkowiak jak mówią przegrał u Niemca zostaje więc Zdzisiu &quot; Śpioch&quot; Kręcina i Edek &quot; generał&quot; Potok. Zdzisiowi bardziej odpowiada stołek sekretarza, więc wychodzi mi Potok.

PS. Pierwszy raz chciałbym przegrać i mam nadzieję, że Boniek przekona delegatów.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Boniek ponoć wygrał.
Jestem w szoku. Pewnie w jeszcze większym, osoby, które obstawiały Potoka/Koseckiego. Sam tak postawiłbym :-(
Szczęśliwie, nie załapałem się ...
Z drugiej strony, cieszę się, że to Boniek. Świetny piłkarz, marny trener. Ze smykałką menadżerską i ta cecha napawa mnie optymizmem.
Rzecz taka jest ważna: komu [jakim personom] zawdzięcza poparcie, bo kiedyś nadejdzie czas &quot;spłaty&quot; długu. Oby nie okazał się być jedynie &quot;twarzą&quot;, dla całego zgnilego korpusu a zwłaszcza wnętrzności PZPN.

http://sport.interia.pl/raport-wybory-prezesa-pzpn/wybory-prezesa-pzpn/news-zbigniew-boniek-zostal-prezesem-pzpn,nId,644598
 
K 0

krakk

Użytkownik
Postawiłem na Potoka i Bońka więc na plus.
Z takiego wyboru się cieszę, bo w końcu jest to osoba przyjazna mediom i z szacunkiem za granicą, a co za tym idzie z kontaktami. W końcu mogą to być same korzyści dla polskiej piłki. Na razie widzę same optymistyczne rzeczy - jak to będzie podczas jego kadencji to się jednak przekonamy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kurs na Potoka (8 w Fortunie) wart zaryzykowania moim zdaniem.
Był drugi więc nie było tak źle, nie spodziewałem się, że towarzystwo jednak wybierze Zibiego ???? Także warto było przegrać kasę, oby teraz Boniek zrobił porządek w PZPNie, na początek niech zniesie karty kibica i ustali ceny na mecze reprezentacji Polski w rozsądnych cenach ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] oby teraz Boniek zrobił porządek w PZPNie, na początek niech zniesie karty kibica i ustali ceny na mecze reprezentacji Polski w rozsądnych cenach ????
Boniek niestety sam nic nie zrobi.
Nawet razem z Koseckim.
Wszystko zależy od postawy całego Zarządu a najważniejsze sprawy podejmowane są na Zjeździe Delegatów [chyba tak się to statutowo nazywa?] z całej Polski.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Boniek niestety sam nic nie zrobi.
Nawet razem z Koseckim.
Wszystko zależy od postawy całego Zarządu a najważniejsze sprawy podejmowane są na Zjeździe Delegatów [chyba tak się to statutowo nazywa?] z całej Polski.
To był skrót myślowy. Boniek wygrał już w II turze, z dość dużą przewagą. Na stanowiska vice dał radę wciągnąć Koseckiego i Koźmińskiego. Wśród większości delegatów musi być przyzwolenie na zmiany, inaczej nikt by go nie wybrał. Ma możliwość przepchnąć do zarządu wystarczająco dużo osób, żeby robić to co będzie chciał.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] . Wśród większości delegatów musi być przyzwolenie na zmiany, inaczej nikt by go nie wybrał. [...]
Rożnie to może jeszcze się zdarzyć, w trakcie kadencji.
Sojusze maja to do siebie, że bywają nietrwałe i mogą być zmienne. Gdy np. przychodzi rozczarowanie.
Oby Bońkowi się udało.
 
Do góry Bottom