>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Gadki typu a kto to jest Duda są dosłownie wprost z Tusk Vision Network i Gazety Wybiórczej. Ktoś kto powtarza takie bzdury kojarzy mi się z osobą, która swoja polityczną wiedzę czerpie z tych patologicznych źródeł w/w.
No, ale ok - masz poglądy jakie masz - Twoje prawo, ale pisanie, że Duda politycznie jest nikim jest powtarzaniem tvnowskich banialuków. I jeśli to jest marionetka Kaczyńskiego to tak samo Bredzisław jest marionetką Tuska a teraz Kopacz.
Dla mnie prezydent powinien być przed kandydowaniem na najwyższe stanowisko w państwie, chociażby ministrem, prezydentem dużego miasta czy marszałkiem sejmu. To są za wysokie progi jak dla niego, niech pierwsze sprawdzi się na innym ważnym stanowisku a nie pcha się na prezydenta. Sory, zapomniałem że on się nie pcha tylko Jarek go tam wysłał, przecież to jest jasne że to on go sobie wybrał bo w odróżnieniu od PO to Kaczyński ma swojej partii jedyną władze a Tusk był premierem ale na pewno nie miał takiej pozycji jak Kaczyński, tak samo jak Kopacz nie jest &quot;guru&quot; w swojej partii. Denerwuję mnie też takie pieprzenie o TVNie i GW, czy wszystko co oni mówią to ZAWSZE bierzesz na odwrót?

Zawsze mnie bawi to najeżdżanie na 14stki itd. Podejrzewam, że nikt Ci nie bronił iść do kopalni. Prawdziwym problemem to sa gigantyczne zarobki &quot;góry&quot; a nie dołowych.
Ale niech mają i nawet 15tki, ***** mnie to obchodzi jeśli na siebie zarabiają a tak w większości przypadków nie jest i większość ludzi pracujących w sektorze prywatnym musi do nich dopłacać, niech sprywatyzują te całe kopalnie i mam to gdzieś ile zarabiają.

Widziałem ostatnio zestawienie tego co KORWINY chcą zrobić. Bez obrazy, ale większego populizmu niż wszedzie przy podatkach 0 0 0 nie ma. Ciekaw jestem do jakiej ruiny popadł by budżet gdyby tak naprawdę wprowadzić te zera. Rozumiem chciec obniżyć podatki, ale obiecywać 0 % ? Demagogia i populizm.
Wolę wierzyć w ten populizm niż w to że PO albo PIS wprowadzą jakaś reformę czy ustawę która da mi normalnie zarobić a nie żebym ja pracował ma reperowanie budżetu państwa. Poza tym nie same zera więc zapoznaj się z tym dokładnie bo wiadomo że na takie rzeczy jak wojsko czy policja muszą iść podatki ale po co ja mam płacić na służbę zdrowia co miesiąc tyle kasy z mojej wypłaty jeśli chodzę do lekarzy prywatnie? Już nawet pomijam ile kasy marnuję się na ZUS, przecież to jest studnia bez dna, patrząc na inflację i różne tego typu czynnik to przecież jak ZUS nie zbankrutuje to dzisiejsi 20 latkowie mogą za pięćdziesiąt lat dostawać na emeryturze &quot;dzisiejsze&quot; 500zł, takie ostatnio gdzieś wydziałem wyliczenia. Mowa o pracy na zleceniu a na takich umowach jest mnóstwo osób.

Ale o jakie te zmiany systemowe Ci tak bardzo chodzi ?
Systemowe czy nie systemowe to jednak zmian w tym kraju jest potrzebnych mnóstwo, po &#39;89 idziesz to wszystko do przodu ale mało która parta rządząca podjęłaby się znaczących zmian w funkcjonowaniu tego państwa i to jest problem. Likwidacja KRUSu, ZUSu, socjalu, różnych śmiesznych podatków, prywatyzacja szpitali, przywrócenie kary śmierci. Przede wszystkim nie robienie ze mnie niewolnika, choćby głupie zapinanie pasów w samochodzie. Ogólnie tego jest dużo i nie chcę mi się wszystkiego wymieniać ale PO pokazało już co to za partia, PIS to jest chora partia która mało ma wspólnego z prawicą także zostaje tylko Korwin bo większość jego programu pokrywa się z moimi poglądami a PIS to taka lewacka prawica która taka naprawdę przeciwieństwo moich poglądów.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Dla mnie prezydent powinien być przed kandydowaniem na najwyższe stanowisko w państwie, chociażby ministrem, prezydentem dużego miasta czy marszałkiem sejmu.
Nie pisałeś czasami że głosujesz/miałeś głosować na Korwina (wiecznego kandydata)? ????

bo w odróżnieniu od PO to Kaczyński ma swojej partii jedyną władze a Tusk był premierem ale na pewno nie miał takiej pozycji jak Kaczyński, tak samo jak Kopacz nie jest &quot;guru&quot; w swojej partii.
Pomijając że porównujesz pozycję w PO Tuska do pozycji Kopacz (niebo a ziemia), to zarówno PO jak i PiS są (w tej sytuacji były) prywatnymi folwarkami odpowiednio Tuska i Kaczyńskiego. Tusk nie miał takiej pozycji jak Kaczyński? Tylu ludzi co on w Platformie wyciął to myślę że Kaczyński nawet tylu nie zna w PiS :razz: Chcesz więcej na temat pozycji/możliwości lidera partii politycznej to posłuchaj jakiejkolwiek wypowiedzi Kukiza.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Przede wszystkim nie robienie ze mnie niewolnika, choćby głupie zapinanie pasów w samochodzie
Jeśli ktoś uważa się niewolnikiem z powodu przymusu zapinania pasów w samochodzie (wypadając przez szybę możesz zabić oprócz siebie parę innych osób) to myślę, że dalsza &quot;dyskusja&quot; w tym właśnie momencie się zakończyła ;)
Znacznie ułatwiasz sobie zadanie pisząc o likwidacji wszystkich podatków. Z tego co wiem to główny postulat jeśli chodzi o podatki to likwidacja podatku dochodowego od osób fizycznych.
Takim czymś Wipler chwali się na fb, zresztą nie tylko on cały KORWiN to wklejał.
http://zapodaj.net/37274a6a31318.jpg.html
PIT, CIT, NFZ, ZUS --&gt; wszystko 0 ???? Naprawdę jestem za obniżeniem podatków, zusu i nfzu, ale dawanie wszędzie liczby zero to jest totalny populizm i budżet takiego czegoś by nie wytrzymał. Jestem przekonany, że KORWiNy miałyby duży problem, gdyby teoretycznie wygrali wybory mając bezwzględną większość w Sejmie. Po prostu nie daliby rady spełnić tych obietnic. A, że szans na takie coś nie mają to sypią zerami. I, żeby nie było, ja tam do KORWiNów nic nie mam. Wipler często fajnie punktuje nieudolne rządy PO, ale ich postulaty prędzej stworzyłyby anarchię.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Jeśli ktoś uważa się niewolnikiem z powodu przymusu zapinania pasów w samochodzie to myślę, że dalsza &quot;dyskusja&quot; w tym właśnie momencie się zakończyła ;)Takim czymś Wipler chwali się na fb, zresztą nie tylko on cały KORWiN to wklejał.
http://zapodaj.net/37274a6a31318.jpg.html
PIT, CIT, NFZ, ZUS --&gt; wszystko 0 ???? Naprawdę jestem za obniżeniem podatków, zusu i nfzu,

ale dawanie wszędzie liczby zero to jest totalny populizm i budżet takiego czegoś by nie wytrzymał. Jestem przekonany, że KORWiNy miałyby duży problem, gdyby teoretycznie wygrali wybory mając bezwzględną większość w Sejmie. Po prostu nie daliby rady spełnić tych obietnic. A, że szans na takie coś nie mają to sypią zerami. I, żeby nie było, ja tam do KORWiNów nic nie mam. Wipler często fajnie punktuje nieudolne rządy PO, ale ich postulaty prędzej stworzyłyby anarchię.
Przede wszystkim myślę, że to grafika przygotowana przez jakiegoś kuca. Co do jej treści - na temat podatku dochodowego i VAT już się wypowiadałem. Co do składki na ZUS i NFZ jej obniżenie zwyczajnie nie ma sensu. Będziesz miał wylew, leżał w jakimś prowincjonalnym szpitalu. W sali będzie 30 pacjentów na 20 łóżkach, na śniadanie kromka chleba bez masła, a badania będziesz miał robione tylko na wejściu i na wyjściu (to tylko przykład). Co innego zniesienie przymusu emerytalnego. Zaoszczędzasz pieniądze równe wysokości składek i decydujesz co z nimi zrobić. Budżet by wytrzymał bo nie byłoby publicznych szpitali. Nie przesądzam które rozwiązanie jest lepsze, twierdzę tylko, że jest w tym logika, a nie jest to wyśmianie idei danin publicznych BO TAK.
Oczywiście, że mieliby duży problem w przeforsowaniu reform takich jak wymieniona, nawet będąc w koalicji, dlatego forsują też reformy pośrednie. Raz na jakiś czas pojawia się w mediach temat emerytury obywatelskiej. Wiele razy widziałem Wiplera w takiej sytuacji, jak tłumaczył że jako rozwiązanie pośrednie (w długiej perspektywie) wtedy jeszcze KNP popierało ideę emerytury obywatelskiej.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Jeśli ktoś uważa się niewolnikiem z powodu przymusu zapinania pasów w samochodzie (wypadając przez szybę możesz zabić oprócz siebie parę innych osób) to myślę, że dalsza &quot;dyskusja&quot; w tym właśnie momencie się zakończyła
Może pasy nie, ale kwestia alkoholu u kierowcy to już jest idiotyzm. Nie rozumiem po co Korwin i jego elektorat poruszają ten temat, i z góry są skazani na śmieszność. Mając temat alkoholu na tacy i poparcie rzeczowymi argumentami.

Polska - 0,2 ‰

0,5 ‰ - Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chiny, Dania, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Łotwa, Macedonia, Mauritius, Niemcy, Peru, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Salwador, Słowenia, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Uganda, Wenezuela, Włochy.

0,8 ‰ - Botswana, Gwatemala, Irlandia, Kanada, Kenia, Luksemburg, Malezja, Malta, Meksyk, Nikaragua, Nowa Zelandia, Paragwaj, Singapur, USA, Wielka Brytania, Zimbabwe.

Oczywiście, że mieliby duży problem w przeforsowaniu reform takich jak wymieniona, nawet będąc w koalicji, dlatego forsują też reformy pośrednie. Raz na jakiś czas pojawia się w mediach temat emerytury obywatelskiej. Wiele razy widziałem Wiplera w takiej sytuacji, jak tłumaczył że jako rozwiązanie pośrednie (w długiej perspektywie) wtedy jeszcze KNP popierało ideę emerytury obywatelskiej.
Na temat emerytury obywatelskiej to tylko Wipler się wypowiada, ale Korwin jest zwolennikiem bonu edukacyjnego jako kompromis.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Przede wszystkim myślę, że to grafika przygotowana przez jakiegoś kuca.
Nie wiem przez kogo, ale był dzień, że cała plejada KORWiNów wkleiła ją na FB od Wiplera po Berkowicza Korwina i Zajączkowską.
nawet będąc w koalicji
Maciek nawet teoretycznie gdyby mieli sami większośc i mogli robic co chcą to wg mnie wtedy złapaliby się za głowy co naobiecywali. Dlatego obiecują jednak populistyczne argumenty bo wiedza, że mogą.
Może pasy nie, ale kwestia alkoholu u kierowcy to już jest idiotyzm. Nie rozumiem po co Korwin i jego elektorat poruszają ten temat, i z góry są skazani na śmieszność. Mając temat alkoholu na tacy i poparcie rzeczowymi argumentami.
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Jak możesz to rozwiń.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
http://www.youtube.com/watch?v=g7T52a09iT0

12:46 - o podatku dochodowym, składach emerytalnych etc

Co do tematów na które Korwin nie powinien się wypowiadać, oprócz zapinania pasów, Hitlera i gwałtów dodałbym katastrofę smoleńską. Nie da się tego bełkotu słuchać (w zasadzie Korwin widzi tylko winę pilotów)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Jak możesz to rozwiń.
Korwin często powtarza temat pasów, który jest łatwy do zmanipulowania. A w Polsce po piwie za jazdę na rowerze odbierają prawo jazdy i z tego żaden dziennikarz by nie wybrną. Dyskutując o pasach Korwin dostaje tekst, że jest przeciw zapinaniu pasów.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bronisław Komorowski został zmiażdżony przez Parlamentarny Zespół ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej w sprawie &quot;Powiązania Bronisława Komorowskiego ze SKOK Wołomin&quot; jeżeli wszystko okazałoby się prawdą to jego obecność w życiu politycznym powinna być zakończona.
Oczywiście w normalnym kraju, ale Polska nie jest normalna. Więc media nawet tego nie pokażą.

 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Albo dzwonili po dzieciach wszystkich urzędników, albo rozkład wieku jest zbyt duży i słabo obrazuje rzeczywistość wśród młodych, gdyby był 18-25 to zapewne 40% miałby Korwin, wiek 25-34 a szczególnie Ci ponad 30 to typowe lemingi które głosowały 5 lat temu na Bredzisława.
Albo po prostu co drugi młody Polak jest idiotą i kretynem i z tego powodu można ubolewać.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Albo dzwonili po dzieciach wszystkich urzędników, albo rozkład wieku jest zbyt duży i słabo obrazuje rzeczywistość wśród młodych, gdyby był 18-25 to zapewne 40% miałby Korwin, wiek 25-34 a szczególnie Ci ponad 30 to typowe lemingi które głosowały 5 lat temu na Bredzisława.

Albo po prostu co drugi młody Polak jest idiotą i kretynem i z tego powodu można ubolewać.
Po prostu książka telefoniczna otworzyła się m.in. na Alei Przyjaciół w Warszawie :grin:. Są w PL specyficzne pod względem mieszkańców okolice, które mogą odwrócić każdy sondaż.

***
Ten kawałek, to gest poparcia dla Pawła Kukiza, dla którego wielki szacun za to, że tylko On spośród
naszych rodzimych konfekcjonowanych buntowników sceny rockowej, odważył się na walkę z systemem... Systemem, który krok po kroku zawłaszcza naszą wolność i możliwość samostanowienia. Systemem, który wypędził za granicę już ponad dwa miliony naszych obywateli!!!
Ten kawałek to przede wszystkim wielki gniew na naszych rodzimych rockowców, którzy z pozycji swojego autorytetu jako pierwsi powinni wrzeszczeć że jest źle, a którzy zamiast tego okopali się w swoich luksusowych apartamentach, bojąc się o to żeby nie popaść w niełaskę systemu. Boją się cokolwiek powiedzieć, bo przecież kolejny sezon koncertowy na festynach przed nimi. Kolejny sezon, a wraz z nim kolejna okazja na drenowanie budżetów lokalnych społeczeństw... Ależ oni będą wtedy zbuntowani i antysystemowi. Z ich ust słowo wolność zostanie odmienione przez wszystkie przypadki!!!
Paweł Kukiz też tak jak oni mógłby skorzystać z okazji żeby siedzieć cicho! Mógłby tak jak oni opowiadać w wywiadach jak walczył z komuną w latach osiemdziesiątych, jednocześnie będąc ślepym na reżimowy system, który nas zniewala i depcze naszą godność. Zamiast tego poszedł na wojnę niczym Dawid z Goliatem, albo Luke Skywalker z imperium gwiazdy śmierci... Dla mnie On jedyny zachował wiarygodność, coś co dla muzyka rockowego jest najważniejsze, coś bez czego muzyk rockowy staje się zwykłym błaznem!
Dzięki Ci Pablo, że jesteś z nami... Razem zwyciężymy Gwiazdę Smierci!
https://www.youtube.com/watch?v=NpwBvIkS1tU
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Zacznijmy od tego, że nazywanie ludzi w przedziale wieku 18-34 ludźmi młodymi i wrzucanie takiego przedziału do &quot;jednego wora&quot; jest skrajnie głupie.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Jako, że nawet Dawid500 uważa Millward Brown za dobre źródło warto przytoczyć najnowszy sondaż dla badanych w wieku 18-34 ;)
Bardzo ciekawe wyniki zwłaszcza, że w wyborach do Europarlamentu w maju oraz samorządowych na jesieni największe poparcie wśród wyborców 18-24 miał PiS a Platforma była dopiero 3. Czy więc główne lemingowstwo III RP przypada na wiek 25-34?
Wystarczy jednak, że ten sondaż był przeprowadzany we Wrocławiu, Poznaniu bądź Gdańsku czyli głównych matecznikach młodych, wykształconych i z wielkich ośrodków. Sam dobrze wiem jak to działa bo studiuję na UG i dla wielu moich znajomych wystarczy, że Komorowski dobrze się prezentuje. Nic innego nie ma znaczenia. A, że nie zna języków? Przecież ma od tego tłumaczy.
 
didier_drogba 7,4K

didier_drogba

Użytkownik
Co do składki na ZUS i NFZ jej obniżenie zwyczajnie nie ma sensu. Będziesz miał wylew, leżał w jakimś prowincjonalnym szpitalu. W sali będzie 30 pacjentów na 20 łóżkach, na śniadanie kromka chleba bez masła, a badania będziesz miał robione tylko na wejściu i na wyjściu (to tylko przykład).
http://www.wykop.pl/ramka/2178920/szwajcarzy-nie-chca-panstwowej-sluzby-zdrowia/

jasne ze Polska to nie Szwajcaria, ale posluchajcie dokladniej co mówi partia KORWiN. JKM mowi zdecydowanie zeby wszystko przeciac (podaje przyklad ze ktos jest chory na raka to mu calego wycinaja a nie w kawalkach), ale to chodzi o poczatek, zeby isc w tym kierunku. Bon edukacyjny jest etapem miedzy panstwowym a prywatnym szkolnictwem. Tak samo zapewne byloby ze sluzba zdrowia. Ze nalezy zlikwidowac ZUS to nie znaczy ze od jutra nie ma emerytur.


Maciek nawet teoretycznie gdyby mieli sami większośc i mogli robic co chcą to wg mnie wtedy złapaliby się za głowy co naobiecywali. Dlatego obiecują jednak populistyczne argumenty bo wiedza, że mogą.
Ale Korwin nic nie obiecuje, on nie będzie Ci zabieral, ale nie bedzie dawal. Przejscie od panstwa dzisiejszego do panstwa &quot;korwinowego&quot; to nie bedzie trwalo miesiac czy pol roku. To bedzie duzszy okres. Niektore rzeczy mozna zrobic odrazu, zlikwidowac wszystkie fotoradary i zniesc limit predkosci na autostradach.
Takze PiT i CiT mozna zlikwidowac, dochody z VATu wzrosna, no chyba nikt nie ma watpiwosci, ze jak bedzie mial kilka stowek wiecej w kieszeni to kupi jakies produkty.
Jak pisalem wyzej sluzba zdrowia, szkolnictwo, ZUSy KRUSy bedzie potrzebny etap przejsciowy
ALE CZAS NA ZMIANY LUDZIE, POLSKA TONIE, A KORWIN PROPONUJE ISC W DRUGA STRONE, JAK NA JESIEN WYGRA PO TO ZA 4 LATA KAMIEN NA KAMIENU NIE ZOSTANIE Z TEGO KRAJU
 
Do góry Bottom