>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie według Forum Bukmacherskiego

midel 189

midel

Użytkownik
Jaki mit? Rydzyka sam widziałem raz na Okęciu - leciał do Monachium, moja ciocia też go widziała - mniej więcej 3 tygodnie różnicy było między tymi zdarzeniami. Przypuszam, ze w między czasie odbył kilka innych podróży. 90% jego &quot;sponsorów&quot; nie latało nigdy z przyczyn ekonomicznych, a on robi sobie wycieczki.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Remis ze wskazaniem na Jarosława Kaczyńskiego – tak można podsumować debatę przed II turą wyborów. Dyskusja była transmitowana przez Telewizję Polską, Polsat i TVN.
- Marszałek mówił bardzo kwieciście, a Kaczyński bardziej konkretnie. Bronisław Komorowski gorzej wypadł w części poświęconej gospodarce. Mówiąc o katastrofie smoleńskiej, Jarosław Kaczyński pokazał wielka klasę - tak debatę oceniła prof. Jadwiga Staniszkis. Inaczej debatę ocenił zwolennik marszałka Sejmu: - Bronisław Komorowski był świetnie przygotowany, w lepszej formie i w natarciu - mówił prof. Tomasz Nałęcz.

Debata Bronisław Komorowski–Jarosław Kaczyński odbyła się w siedzibie TVP. Debata upłynęła spokojnie, tylko kilka razy doszło do ostrzejszych polemik. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące spraw społecznych, polityki międzynarodowej oraz gospodarki zadawane przez dziennikarzy. Kolejne spotkanie kandydatów przed kamerami już w środę.

Debatę prowadziły dziennikarki trzech stacji telewizyjnych. Telewizję publiczną reprezentowała Joanna Lichocka, TVN - Monika Olejnik, a Polsat News - Magdalena Sakowska. Każda z nich zadała po jednym pytaniu w trzech blokach tematycznych.

Na koniec dyskusji Bronisław Komorowski wyjął z teczki kartkę, co nasunęło jednoznaczne skojarzenie z tzw. „teczką Tymińskiego”

- Prosiłbym pana prezesa o to, żeby nie popełniał już tego błędu, o którym pisze Polska Agencja Prasowa. Że zapowiadał pan rezygnację z dopłat bezpośrednich do hektara rolnego w imię marzeń o armii europejskiej - mówił Komorowski.

Wymachiwał przy tym kartką z tą wypowiedzią, na którą się powoływał. Nie przedstawił jej jednak później dziennikarzom i nie określił, kiedy ta wypowiedź miała mieć miejsce.

- Mówi pan nieprawdę. To jest oczywista nieprawda – odparł Jarosław Kaczyński.
niezależna.pl
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Jaki mit? Rydzyka sam widziałem raz na Okęciu - leciał do Monachium, moja ciocia też go widziała - mniej więcej 3 tygodnie różnicy było między tymi zdarzeniami. Przypuszam, ze w między czasie odbył kilka innych podróży. 90% jego &quot;sponsorów&quot; nie latało nigdy z przyczyn ekonomicznych, a on robi sobie wycieczki.
No i na co to ma niby wskazywać? Bo nie bardzo rozumiem... Wycieczki? Wiesz w jakim celu tam jechał? Naprawdę to jest demagogia...
Mnie bardziej irytuje, jak ktoś lata za państwowe ;] Np. do Peru.
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/final-debaty-ten-papier-czeka-na-panskie-dementi-t,1,3312424,aktualnosc.html
 
M 1

marekkakrek

Użytkownik
ml1916 zgadzam sie z Tobą w 100%. Chociaż faktycznie Rydzyk moze denerwować i często sie z Nim nie zgadzam. A co do aglitacji to chociazby sondaze przeciez dla Polsatu czy TVN te sondaze nie maja pokrycia z rzeczywistoscia. Te stacje probuja wmowic ludziom ze jest inaczej niz jest. W moim odczuciu wybory wygra Jarek i jest to wg mnie mniejsze zlo. Trzeba zaznaczyc ze wiele projektow PO powstalo na podstawie projektow ustaw PiS ale im nie starczylo czasu. A takie slowa ze Pana Prezesa nalezy zabic i obedrzec ze skory to nawet Palikotowi nie przystoi no chyba ze faktycznie Kaszubi sa tacy sami jak Zielonogorzanie. Wiekszosc osob ktore znam a ktore oddaly glos na Napieralskiego zaglosuje na Jarka. Trzeba tez smialo powiedziec ze glosy Pawlaka tez pojda na Jarka. Trzeba wyjasnic katastrofe do konca. Pierw siliniki dzialaly teraz okazuje sie ze jeden nie dzilal. Zbyt duzo falszu jest tutaj tak jak bylo z Katyniem
 
midel 189

midel

Użytkownik
A takie slowa ze Pana Prezesa nalezy zabic i obedrzec ze skory to nawet Palikotowi nie przystoi no chyba ze faktycznie Kaszubi sa tacy sami jak Zielonogorzanie

Widziałeś w jakim kontekście to powiedział? Przecież to była zabawa Bilguna u Szymona - no i nawiązał sobie Palikot taką &quot;metaforą&quot;. Może nie była zbyt trafna, ale cóż, ten typ tak ma.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
to jak kolega, którego nie lubisz zagłosuje na kaczynskiego, to ty już nie zagłosujesz na ta samą osobe? trochę to dziwne rozumowanie, głosujemy na konkretnego kandydata, a nie na osoby, które kogoś popierają. tak własnie 3/4 roku akademickiego postepuje na mojej uczelni , jeden z drugim glosuje, bo wajda popiera tego, a samusionek tamtego.

co do debaty, moim zdaniem ze wskazaniem na Kaczynskiego, ale rzeczywiscie zabrakło pytań od samych kandydatów.
Nie mam pretensji że nie śledziłeś moich wypowiedzi w tym temacie, pisałem jednak wcześniej że nie mam przekonania do żadnego z tych kandydatów (Kaczyński, Komorowski) i w pierwszej turze po głębszym zastanowieniu i dyskusji w paru miejscach (m.in tu) zdecydowałem się oddać swój głos na Korwina Mikke.
Teraz mając ograniczony wybór pomiędzy ludźmi, którzy mnie nie przekonują jasnym jest że będę zwracał uwagę na takie rzeczy jak otoczenie przyszłego prezydenta RP. Kaczyński w swoim otoczeniu (głosy poparcia) ma takie persony jak Ziobro czy Rydzyk, czyli osoby co do, których moje odczucia są mocno negatywne.
W debacie zwróciłem uwagę na jedną rzecz - w ostatnich słowach Jarosław mocno podkreślał co go od Komorowskiego różni i co jest w przeciwniku złe. Komorowski wykazał odwrotne rozumowanie i podkreślał wspólne płaszczyzny obu Panów a także PODZIĘKOWAŁ za spotkanie.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
W debacie zwróciłem uwagę na jedną rzecz - w ostatnich słowach Jarosław mocno podkreślał co go od Komorowskiego różni i co jest w przeciwniku złe. Komorowski wykazał odwrotne rozumowanie i podkreślał wspólne płaszczyzny obu Panów a także PODZIĘKOWAŁ za spotkanie.
A zwróciłeś uwagę, że Komorowski, z takiego chłopca do bicia stał się agresywny, a chwilami wręcz arogancki. To jest fakt. Zachowuje się już jak prezydent i moim zdaniem wcale go to nie zgubi, bo Kaczyński szanse ma niewielkie. Tak czy inaczej, jakieś osobiste wycieczki i teksty, które mają oznaczać:&quot;ja jestem ojcem, to wiem co to znaczy kimś się opiekować, a Ty nie masz rodziny, więc nie możesz o niczym decydować&quot; to moim zdaniem zwykłe chamstwo. Ale rozumiem, że takie wytyczne dostał ze sztabu. Szanuję Komorowskiego, ale wiem, że on naprawdę w samej PO ma niewiele do powiedzenia, a Tusk w każdej sytuacji będzie mógł na niego liczyć, więc pewnie kilka ustaw ograniczających wolność na pewno przejdzie.
Kaczyński gra teraz tego spokojnego, nie atakuje personalnie rywala. Jakaś zmiana na pewno w nim zaszła. Z pewnością nie aż tak wielka, jak PiS chce to pokazać, ale coś się zmieniło na pewno. W końcu zginęła najbliższa mu osoba. I tak naprawdę bardziej przeszkadzają mi osoby, które wspierają kampanię Kaczyńskiego, niż on sam. Bo naprawdę zaplecze PiS-u to ludzie niewiele różniący się od starych komunistów.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Tak to prawda co napisałeś, Komori rzeczywiście był dziś agresywny i wygląda na to że jest to taktyka całej PO bo Tusk ostatnio tez mocno grzeje w stronę przeciwników. Zaiste dziwne to z hasłem &quot;Zgoda buduje&quot; ...
Natomiast że Kaczyński był spokojny to też bym nie powiedział, starał się być wyważony ale to on już na początku straszył podziałem na Polskę A i Polskę B.
Zgodzę się również z Tobą, mi także bardziej przeszkadza otoczenie Kaczyńskiego niż on sam
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
To znaczy jakiej draki? Potrafisz mi wytłumaczyć dlaczego rozmowy z Rosją na temat Białorusi są sprzeczne dla polskiej racji stanu albo dlaczego istnienie niepodległej Białorusi złożonej z byłych ziem polskich i rosyjskich kłóci się cytując Rostkowskiego z żywotnymi interesami Polski.
Kolego z wielkiej Polski katolickiej, dlatego że Białoruś to niepodlegle panstwo, Związek radziecki Upadł w 91&#39; i oficjalnie Rosja, nie ma wpływu na politykę wewnętrzną Białorusi. Powiedzenie przez Kaczynskiego, ze on z Rosja o Białorusi będzie rozmawiał wyglada jakby Białoruś nadal była jedną z republik i że Rosja ciagle tam rządzi. Wiem, wiem nieoficjalnie tak jest, ale przyszły prezydent (uchowaj Panie Boże!) nie może mówić takich rzeczy, bo to mogłoby wywołać duże oburzenie strony Rosyjskiej a nie można do tego dopuścic bo Jarosław bardzo kocha przyjaciół Rosjan i na pewno byłoby mu przykro gdyby do tego doszło.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Kolego z wielkiej Polski katolickiej, dlatego że Białoruś to niepodlegle panstwo, Związek radziecki Upadł w 91&#39; i oficjalnie Rosja, nie ma wpływu na politykę wewnętrzną Białorusi. Powiedzenie przez Kaczynskiego, ze on z Rosja o Białorusi będzie rozmawiał wyglada jakby Białoruś nadal była jedną z republik i że Rosja ciagle tam rządzi. Wiem, wiem nieoficjalnie tak jest, ale przyszły prezydent (uchowaj Panie Boże!) nie może mówić takich rzeczy, bo to mogłoby wywołać duże oburzenie strony Rosyjskiej a nie można do tego dopuścic bo Jarosław bardzo kocha przyjaciół Rosjan i na pewno byłoby mu przykro gdyby do tego doszło.
Gratuluję wiedzy.
 
gibakrk 0

gibakrk

Użytkownik
ml1916 zgadzam sie z Tobą w 100%. Chociaż faktycznie Rydzyk moze denerwować i często sie z Nim nie zgadzam. A co do aglitacji to chociazby sondaze przeciez dla Polsatu czy TVN te sondaze nie maja pokrycia z rzeczywistoscia. Te stacje probuja wmowic ludziom ze jest inaczej niz jest. W moim odczuciu wybory wygra Jarek i jest to wg mnie mniejsze zlo. Trzeba zaznaczyc ze wiele projektow PO powstalo na podstawie projektow ustaw PiS ale im nie starczylo czasu. A takie slowa ze Pana Prezesa nalezy zabic i obedrzec ze skory to nawet Palikotowi nie przystoi no chyba ze faktycznie Kaszubi sa tacy sami jak Zielonogorzanie. Wiekszosc osob ktore znam a ktore oddaly glos na Napieralskiego zaglosuje na Jarka. Trzeba tez smialo powiedziec ze glosy Pawlaka tez pojda na Jarka. Trzeba wyjasnic katastrofe do konca. Pierw siliniki dzialaly teraz okazuje sie ze jeden nie dzilal. Zbyt duzo falszu jest tutaj tak jak bylo z Katyniem
po pierwsze - zastanów się, tylko tak dogłębnie - jaki wpływ na wyborców mają sondaże mówiące o wielkiej przewadze Komorowskiego nad Kaczyńskim? Zastanów się, czy aby nie jest tak, że gdy wyborca Komorowskiego widzi taką wielką przewagę to mysli sobie &quot;ee taka wielka przewaga to olewam wybory, nie muszę isc, Komorowski i tak wygra&quot; - i to jest wielka zguba dla Komorowskiego. Kazdy wyksztalcony socjolog Ci to powie, ze tak wlasnie wyborcy odbieraja takie sondaże.
Dlaczego w wyborach używasz katastrofy? I co może zrobić więcej Kaczyński jako prezydent w celu wyjasnienia katastrofy? On nie ma żadnych kompetencji w tej kwestii, nie ma żadnego wpływu na Ministerstwo Sprawiedliwosci, na prokuratorów, tymbardziej nie ma wpływu na Rosjan bo Ruscy po prostu Kaczyńskich nie lubią, sami sobie na to zasłużyli. Jesli myslisz, że Kaczyński jako prezydent pojedzie do Moskwy i powie Miedwiediedowi/Putinowi że mają mu dać wszystkie akta sprawy i wyjasnic mu natychmiast czemu jeden silnik nie działał (skąd masz takie informacje?) to jestes w wielkim błędzie.
niezależna.pl mija się z prawdą - napisali, że Komorowski nie dał tej kartki dziennikarzom i nikt nie mógł zobaczyć o co chodzi, ale ci, którzy oglądali debatę do końca -widzieli, że kartkę tę wręczył Kaczyńskiemu, który głupio udawał, że nie wie o co chodzi. Jest to wyraźna różnica między tym, co zrobił Komorowski, a między tym co nazywamy teczkami Tymińskiego, kto nie widzi różnicy - niech poczyta historię parlamentaryzmu polskiego i dowie się, co to były teczki Tymińskiego.
 
midel 189

midel

Użytkownik
ml1916 zgadzam sie z Tobą w 100%. Chociaż faktycznie Rydzyk moze denerwować i często sie z Nim nie zgadzam. A co do aglitacji to chociazby sondaze przeciez dla Polsatu czy TVN te sondaze nie maja pokrycia z rzeczywistoscia. Te stacje probuja wmowic ludziom ze jest inaczej niz jest. W moim odczuciu wybory wygra Jarek i jest to wg mnie mniejsze zlo. Trzeba zaznaczyc ze wiele projektow PO powstalo na podstawie projektow ustaw PiS ale im nie starczylo czasu. A takie slowa ze Pana Prezesa nalezy zabic i obedrzec ze skory to nawet Palikotowi nie przystoi no chyba ze faktycznie Kaszubi sa tacy sami jak Zielonogorzanie. Wiekszosc osob ktore znam a ktore oddaly glos na Napieralskiego zaglosuje na Jarka. Trzeba tez smialo powiedziec ze glosy Pawlaka tez pojda na Jarka. Trzeba wyjasnic katastrofe do konca. Pierw siliniki dzialaly teraz okazuje sie ze jeden nie dzilal. Zbyt duzo falszu jest tutaj tak jak bylo z Katyniem
Proszę bardzo - teraz powiedz, że &quot;jedyne polskei katolickie media&quot; nie falszują rzeczywistości. Pomyłka TVN 4% jest w tym przypadku błędem statystycznym biorąc pod uwagę niezależne sondaże pewnej rozgłości.

1
2
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Proszę bardzo - teraz powiedz, że &quot;jedyne polskei katolickie media&quot; nie falszują rzeczywistości. Pomyłka TVN 4% jest w tym przypadku błędem statystycznym biorąc pod uwagę niezależne sondaże pewnej rozgłości.
1
2
Oj, chyba trochę większa ta pomyłka była ;]
Poza tym ta rozgłośnia raczej nie wydała na ten &quot;sondaż&quot; tyle co TVN czy Polsat.
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Kolego z wielkiej Polski katolickiej, dlatego że Białoruś to niepodlegle panstwo, Związek radziecki Upadł w 91&#39; i oficjalnie Rosja, nie ma wpływu na politykę wewnętrzną Białorusi. Powiedzenie przez Kaczynskiego, ze on z Rosja o Białorusi będzie rozmawiał wyglada jakby Białoruś nadal była jedną z republik i że Rosja ciagle tam rządzi. Wiem, wiem nieoficjalnie tak jest, ale przyszły prezydent (uchowaj Panie Boże!) nie może mówić takich rzeczy, bo to mogłoby wywołać duże oburzenie strony Rosyjskiej a nie można do tego dopuścic bo Jarosław bardzo kocha przyjaciół Rosjan i na pewno byłoby mu przykro gdyby do tego doszło.
Chyba bardziej strony białoruskiej. Rosja mogłaby się oburzać, gdyby Polska rozmawiała z Białorusią na temat jej sytuacji.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
po pierwsze - zastanów się, tylko tak dogłębnie - jaki wpływ na wyborców mają sondaże mówiące o wielkiej przewadze Komorowskiego nad Kaczyńskim? Zastanów się, czy aby nie jest tak, że gdy wyborca Komorowskiego widzi taką wielką przewagę to mysli sobie &quot;ee taka wielka przewaga to olewam wybory, nie muszę isc, Komorowski i tak wygra&quot; - i to jest wielka zguba dla Komorowskiego. Kazdy wyksztalcony socjolog Ci to powie, ze tak wlasnie wyborcy odbieraja takie sondaże.
Widząc taką przewagę Komora w sondażach wyborcy Jarka myślą sobie: ee nie warto na niego głosować bo i tak nie ma szans. I to właśnie jest większe efekt sondaży niż ten o którym ty piszesz.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
co ty w ogóle gadasz szawy. Nie wiem kto tak by pomyślał, może ty, więc pisz w swoim imieniu, bo tak to może sobie pomyśleć elektorat Olechowskiego czy Napieralskiego, a nie na pewno Kaczyńskiego, który jest głównym kandydatem obok Komora na urząd prezydenta RP i nawet jeśli sondaże pokazują 10 czy więcej % przewagę kandydata PO to i tak będą wierzyć do końca w tryumf Jarka, bo to jego fanatycy, Rydzyk mówi, żeby szli głosować, to pójdą i nie zdradzą.
Ml1916 - zostałeś sprytnie złapany w swoją własną pułapkę przez Midela i teraz próbujesz się głupio wykręcić.
- Będę głosował na Bronisława Komorowskiego. Tak zdecydowałem i pora najwyższa to powiedzieć. Zachęcam też do tego wszystkich polityków i wyborców lewicy. Komorowski jest dla mnie kandydatem, który gwarantuje, że będziemy mieli politykę przewidywalną i skuteczną. Ta stabilność jest dzisiaj wartością - powiedział w &quot;Kropce nad i&quot; na antenie TVN24 Aleksander Kwaśniewski.
Mądre słowa Alka Kwaśniewskiego. Dokładnie tego samego oczekuję ja od Komorowskiego i mam pewność, że to otrzymamy. Solidność i stabilność. Nie oczekuję po nim jakiejś extra, przełomowej prezydentury, ale on daje gwarancje stabilności i solidności, a Kaczyniak to gwarancja wojen, sporów, konfliktów i nieładu..
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
W jaką pułapkę?
RM podaje &quot;sondaże&quot; z kosmosu, ale nie wydają na nie milionów. Za to TVN zawsze chce być najlepszy i wiemy jak to wychodzi. Przecież te sondaże w wieczór wyborczy to całkowita kompromitacja tej stacji. Wiarygodność równa 0.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
dziwne, zawsze jest też nie mam zdania..
A w ogóle to przecież interia współpracuje z polsatem, a wg ml chyba też faworyzuje PO .. ;-)
 
Do góry Bottom