>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie według Forum Bukmacherskiego

blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
n/c
czytać was się nie da. myślałem, że większość to ogarnięci, młodzi ludzie, ale gdzie tam. Okazuje się, że Polska to ciemnogród bez podziału na wiek. Oglądaliście Lisa 2 tyg. temu? Takiej Polski chcecie? Może sami tacy jesteście..
W każdym bądź razie głosujcie sobie na tego kaczora i powodzonka.
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
PS. Żeby nie być oskarżonym o stronniczość powiem że nie głosuję w tych wyborach bo uważam że żaden z kandydatów nie jest wart mojego głosu.
To sobie poczekasz ze 20 lat aż się pojawi jakiś, który Ci będzie odpowiadał. Przecież praktycznie każde wybory w Polsce to jedynie &#39; wybór mniejszego zła &#39; - politycy to politycy i z kiełbasy przedwyborczej i tak zbyt wiele w ciągu prezydentury nie wyniknie ;)
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Tak, tylko zrozum, że chodzi o debatę z ludźmi z Bandy Czworga, czyli tych, którzy żerują na nas.
w jednym z warszawskich uniwersytetów zorganizowano debatę dla wszystkich dziesięciu kandydatów - nie przyszedł Kaczyński i Napieralski
w TVP organizowano debaty też dla wszystkich dziesięciu tylko że podzielono ich na trzy grupy - nie przyszedł Jurek i Olechowski
Komorowski proponował Kaczyńskiemu debatę z prawdziwego zdarzenia jeden na jednego - Kaczyński się nie zgodził

powiedz, czego ty oczekujesz, bo więcej się już zrobić nie da...
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
w jednym z warszawskich uniwersytetów zorganizowano debatę dla wszystkich dziesięciu kandydatów - nie przyszedł Kaczyński i Napieralski
w TVP organizowano debaty też dla wszystkich dziesięciu tylko że podzielono ich na trzy grupy - nie przyszedł Jurek i Olechowski
Komorowski proponował Kaczyńskiemu debatę z prawdziwego zdarzenia jeden na jednego - Kaczyński się nie zgodził
powiedz, czego ty oczekujesz, bo więcej się już zrobić nie da...
Co? Ja byłem zwolennikiem pojedynków wyborczych. Ewentualnie jakieś dyskusje, co najwyżej w trzyosobowym składzie. Czas był i można to było zorganizować, ale z wiadomych przyczyn do czegoś takiego nigdy nie dojdzie.
Debata na UW nic nie wniosła, praktycznie brak wymiany zdań, każdy tylko powiedział co swoje. Ja chciałbym zobaczyć jak Korwin-Mikke miażdży Komorowskiego, Napieralskiego czy Kaczyńskiego. Wiem, że by to zrobił, bo oni nie mają poglądów, a tych, które niby reprezentują nie są w stanie obronić. Np. Napieralski, w prawdziwej wymianie zdań jest kompletnie bez szans, teraz zyskuje, bo rzuca populistyczne hasełka.
Problem polegał na tym, że to podzielenie kandydatów na trzy grupy to już było szufladkowanie. Na tym najbardziej zależało PiS-owi, czyli właścicielowi TVP.
Celem obecnie rządzących (mam na myśli układ PO,PiS,PSL i SLD) jest niedoprowadzenie do sytuacji, że na scenie politycznej pojawia się ktoś spoza układu. No i ten cel świetnie udaje się im realizować, ale patrząc na to co dzieje się w innych województwach unijnych (Holandia, Belgia) w końcu do Sejmu dostaną się przedstawiciele innej partii, a za kilkanaście lat oni obejmą władzę.
 
champion 896

champion

Użytkownik
Korwin-Mikke. Mam najbardziej zbieżne poglądy z Panem Januszem.
Może i nie ma On wielkich szans, ale obowiązek obywatelski spełniony.
Powiem szczerze że przeżyłem szok jak kliknąłem na Janusza a tu niespodzianka ponad 40 %.Z pewnością wyborów nie wygra ale jeśli zdobędzie kilka procent to może ludzie zaczną traktować go poważnie bo dla poprawnych politycznie mas jest pajacem a to jedyny człowiek w tych wyborach który ma konkretne poglądy których trzyma się od zawsze.Januszu na mnie możesz liczyć:grin:
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ale powiedzcie szczerze.. wyobrażacie sobie go jako prezydenta RP?:-D
bo ja jakoś nie potrafię. on jest takim nieprzewidywalnym wariatem, który może zaskoczyć in plus, ale także in minus.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
ale powiedzcie szczerze.. wyobrażacie sobie go jako prezydenta RP?:-D
bo ja jakoś nie potrafię. on jest takim nieprzewidywalnym wariatem, który może zaskoczyć in plus, ale także in minus.
Na samą myśl, że dzięki niemu nie przejdzie masa debilnych ustaw już robi się lepiej.
Wariat to chyba mówisz w niedosłownym znaczeniu, bo jeśli dosłownym no to nie ma o czym rozmawiać.
Ciężko sobie to wyobrazić, bo już przyzwyczailiśmy się do tych samych polityków, którzy już byli już na tylu stanowiskach, że ciężko już nawet je wymienić. Ot, choćby Bronek. Kim on jeszcze nie był? A co by nie mówić, wiedza i kwalifikacje praktycznie zerowe. Teraz ten proces z Kaczyńskim. To kompromitacja PO, która udowadnia, że jest partią centro-lewicową.
Wracając do pytania. To ja też mam jedno, w jaki sposób mógłby zaskoczyć in minus?
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Dlaczego kompromitacja? PiS mógł to sprostować, ale nie chciał, więc nie było innego wyjścia. A że niestety, ale połowa społeczeństwa polskiego (szczególnie babcie) jest strasznie podatna na manipulacje i gdy słyszą o prywatyzacji szpitali to już krew ich zalewa, dlatego trzeba to sprostować. PiS jak zwykle przegrał, po raz kolejny w tej samej sprawie zresztą..
A co do Mikkego to jego niektóre pomysły są dosyć &#39;wariackie&#39;, dlatego tak go nazwałem.
Jak chcesz żeby żadna ustawa nie przeszła to głosuj na Kaczora :F
 
robertcorey 1

robertcorey

Użytkownik
Dlaczego kompromitacja? PiS mógł to sprostować, ale nie chciał, więc nie było innego wyjścia. A że niestety, ale połowa społeczeństwa polskiego (szczególnie babcie) jest strasznie podatna na manipulacje i gdy słyszą o prywatyzacji szpitali to już krew ich zalewa, dlatego trzeba to sprostować. PiS jak zwykle przegrał, po raz kolejny w tej samej sprawie zresztą..

A co do Mikkego to jego niektóre pomysły są dosyć &#39;wariackie&#39;, dlatego tak go nazwałem.
Jak chcesz żeby żadna ustawa nie przeszła to głosuj na Kaczora :F
a jak chcesz, żeby każda ustawa &quot;przeszła&quot; to głosuj na bronka.
tak można w kółko.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Akurat to co się wyprawia w szpitalach to jest skur*****two. Gdyby tak byly zarządzane i prowadzone normalne, prywatne firmy to po paru miesiącach splajtowałyby. Ogromna niegospodarność, rozrzutność itd. Prosty przykład: przychodzi lekarz na 3h do państwowego szpitala, zabiera strzykawki i bierze je do swojej - prywatnej przychodni, w której &quot;pracuje&quot; 2h, czyli 8h. Przykład autentyczny.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
W sumie to już lepiej, jak te idiotyczne ustawy nie będą przechodzić. Bo 90% z nich jest po prostu skandaliczna.
Dlatego kompromitacja, bo przecież PO przez tyle zapowiadała prywatyzację szpitali. Tyle, że to hasło teraz jest mało popularne i już trzeba od niego odejść. To jest śmieszne. To jest partia liberalna? Komorowski to człowiek bez poglądów, marionetka w rękach Tuska, dlatego nigdy na niego nie zagłosuję.
I proszę nie gadać tych bzdur o destabilizacji państwa etc. etc. Te świnie zawsze dojdą do porozumienia, dopóki będzie jak kraść, to PO i PiS będą miały się bardzo dobrze. Nie wspominam nawet o PSL-u, bo każdy, kto interesuje się polską polityką wie, że to jest największy szkodnik.

Dokładnie Midel. Dlatego ten system musi upaść. To czysta komuna.
 
midel 189

midel

Użytkownik
prywatnej przychodni, w której &quot;pracuje&quot; 2h, czyli 8h.
Jestem przekonany, że większość wiedziała co mam na myśli, ale jeden tępy student z Kielc nie wie o co chodzi, więc wyjaśnię. Doktorek ma wypisane na drzwiach, że przyjmuje w swoim prywatnym gabinecie 2h - za tyle płaci podatek. W rzeczywistości siedzi znacznie dłużej.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
a jak chcesz, żeby każda ustawa &quot;przeszła&quot; to głosuj na bronka.
tak można w kółko.
tak, właśnie tak chcę. Chcę, aby przez rok chociaż mogła Platforma porządzić normalnie, wprowadziła swoje ustawy i wtedy ocenimy jak w rzeczywistości rządzi, bo jak mamy ją oceniać gdy 90% wetował śp. Lech? Jak nie zda to egzaminu to za rok sobie zmienicie rząd i tyle.
A co do JKM, którym widzę &quot;jara&quot; się coraz więcej osób. Nie podoba mi się, że wyskakuje w swoich spotach z tekstami &#39;banda złodziei&#39;, &#39;chcą was okraść&#39;, &#39;weźcie kije&#39; (to już w ogóle poniżej krytyki). Nie argumentuje tych swoich sądów, tylko nazywa wszystkich polityków &#39;bandą złodziei&#39; i &quot;nawołuje&quot; do przepędzenia ich kijami.. Mam mu uwierzyć, zaufać, bo tak mówi po prostu? Niech skupi się lepiej na przedstawianiu siebie w dobrym świetle, a nie konkurentów w złym..
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
tak, właśnie tak chcę. Chcę, aby przez rok chociaż mogła Platforma porządzić normalnie, wprowadziła swoje ustawy i wtedy ocenimy jak w rzeczywistości rządzi, bo jak mamy ją oceniać gdy 90% wetował śp. Lech? Jak nie zda to egzaminu to za rok sobie zmienicie rząd i tyle.
A co do JKM, którym widzę &quot;jara&quot; się coraz więcej osób. Nie podoba mi się, że wyskakuje w swoich spotach z tekstami &#39;banda złodziei&#39;, &#39;chcą was okraść&#39;, &#39;weźcie kije&#39; (to już w ogóle poniżej krytyki). Nie argumentuje tych swoich sądów, tylko nazywa wszystkich polityków &#39;bandą złodziei&#39; i &quot;nawołuje&quot; do przepędzenia ich kijami.. Mam mu uwierzyć, zaufać, bo tak mówi po prostu? Niech skupi się lepiej na przedstawianiu siebie w dobrym świetle, a nie konkurentów w złym..
Chyba masz mniej niż 20 lat, bo jak dobrze pamiętam to PO już miała władzę. Bo któż inny jak nie członkowie PO tworzyli AWS i UW? Było tam jeszcze wielu obecnych pisowców, ale &quot;poglądy&quot; PO i PiS-u są tak podobne, że ciężko znaleźć różnice.
Banda złodziei, bo nie wypracowują żadnych dóbr, a tylko żerują na innych.

A wypowiedzią o wetach poprzedniego Prezydenta skompromitowałeś się...
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
A co do JKM, którym widzę &quot;jara&quot; się coraz więcej osób. Nie podoba mi się, że wyskakuje w swoich spotach z tekstami &#39;banda złodziei&#39;, &#39;chcą was okraść&#39;, &#39;weźcie kije&#39; (to już w ogóle poniżej krytyki). Nie argumentuje tych swoich sądów, tylko nazywa wszystkich polityków &#39;bandą złodziei&#39; i &quot;nawołuje&quot; do przepędzenia ich kijami.. Mam mu uwierzyć, zaufać, bo tak mówi po prostu? Niech skupi się lepiej na przedstawianiu siebie w dobrym świetle, a nie konkurentów w złym..
JKM to król populizmu i wielu ludzi daje się nabrać na te jego super pomysły, z tym że one nie mają szans zaistnieć w obecnej sytuacji polityczno gospodarczej w naszym Państwie. Także dziwi mnie tak duże poparcie tego Pana zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy wydawałoby się umieją szukać analizować i porównywać różne rzeczy ...
Gadanie JKM o tym czego by to nie wprowadził, jakby to nie pozmieniał struktur finansowych, administracyjnych ogólnie całej konstytucji, prawa polskiego jest przed wyborami PREZYDENCKIMI zwykłym populizmem bo jak każde dziecko w miarę dobrze słuchające na WOSie wie że prezydent naszego kraju kompetencje ma bardzo ograniczone (politykę wewnętrzną prowadzi przede wszystkim rząd na czele z premierem) a jego rola jest głównie reprezentacyjna. Nie dziwiłbym się więc gdyby to były wybory parlamentarne i na partia Pana Janusza wtedy rzeczywiście można by spróbować zagłosować, ale teraz ? Po co ?
Obserwuje dokładnie całą kampanie i wcale się nie dowiedziałem jak Pan JKM wyobraża sobie nasze stosunki z Moskwą, z Waszyngtonem - dowiedziałem się natomiast że UE jest gorsza niż trzecia rzesza i ZSRR co dla każdego człowieka lekko ogarniętego w funkcjonowaniu struktur europejskim jest poprostu śmiesznym stwierdzeniem człowieka mocno niedoinformowanego. UE złe, ok poglądy można mieć różne ale chciałbym usłyszeć rozwiązanie ? Gadać że to złe i tamto złe ja też potrafie natomiast brakuje mi u Pana Janusza konkretnych podanych działań jakie podjąłby żeby daną rzecz zmienić (ciekawe jak sobie wyobraża &quot;wyjście&quot; Polski z UE ???? )
Reasumując, nie jestem jakiś bardzo anty w stosunku do Korwin-Mikke ale jego sposób prowadzenia kampanii wyborczej do fotelu prezydenckiego oceniam jako zły. Jeśli JKM poprawi działanie struktur jego partii i lekko zapanuje nad swoim często chaotycznym gadaniem to kilka ciekawych pomysłów jego partii słyszałem i po zapoznaniu się z dokładniejszym jej programem zastanowiłbym się nad głosowaniem na nich w wyborach parlamentarnych ...
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
myślę, że większość młodych nawet nie zna jego programu, tylko gdzieś o uszy obiło im się, że JKM chce legalizować, więc &quot;O! To trzeba na niego zagłosować, bo ma nowoczesne i trzeźwe spojrzenie na świat!&quot;. Albo co gorsza zrobili ankietę na gronie, gdzie po zaznaczeniu, że chcesz legalizacji wyskakiwał najczęściej Korwin :-D (chociaż mi akurat Bronek wyskoczył :p)
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
JKM to król populizmu i wielu ludzi daje się nabrać na te jego super pomysły, z tym że one nie mają szans zaistnieć w obecnej sytuacji polityczno gospodarczej w naszym Państwie. Także dziwi mnie tak duże poparcie tego Pana zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy wydawałoby się umieją szukać analizować i porównywać różne rzeczy ...
Gadanie JKM o tym czego by to nie wprowadził, jakby to nie pozmieniał struktur finansowych, administracyjnych ogólnie całej konstytucji, prawa polskiego jest przed wyborami PREZYDENCKIMI zwykłym populizmem bo jak każde dziecko w miarę dobrze słuchające na WOSie wie że prezydent naszego kraju kompetencje ma bardzo ograniczone (politykę wewnętrzną prowadzi przede wszystkim rząd na czele z premierem) a jego rola jest głównie reprezentacyjna. Nie dziwiłbym się więc gdyby to były wybory parlamentarne i na partia Pana Janusza wtedy rzeczywiście można by spróbować zagłosować, ale teraz ? Po co ?
Obserwuje dokładnie całą kampanie i wcale się nie dowiedziałem jak Pan JKM wyobraża sobie nasze stosunki z Moskwą, z Waszyngtonem - dowiedziałem się natomiast że UE jest gorsza niż trzecia rzesza i ZSRR co dla każdego człowieka lekko ogarniętego w funkcjonowaniu struktur europejskim jest poprostu śmiesznym stwierdzeniem człowieka mocno niedoinformowanego. UE złe, ok poglądy można mieć różne ale chciałbym usłyszeć rozwiązanie ? Gadać że to złe i tamto złe ja też potrafie natomiast brakuje mi u Pana Janusza konkretnych podanych działań jakie podjąłby żeby daną rzecz zmienić (ciekawe jak sobie wyobraża &quot;wyjście&quot; Polski z UE ???? )
Reasumując, nie jestem jakiś bardzo anty w stosunku do Korwin-Mikke ale jego sposób prowadzenia kampanii wyborczej do fotelu prezydenckiego oceniam jako zły. Jeśli JKM poprawi działanie struktur jego partii i lekko zapanuje nad swoim często chaotycznym gadaniem to kilka ciekawych pomysłów jego partii słyszałem i po zapoznaniu się z dokładniejszym jej programem zastanowiłbym się nad głosowaniem na nich w wyborach parlamentarnych ...
Tyle głupot, że aż nie wiem od czego zacząć...

Król populizmu? Chyba znamy inną definicję tego słowa.
Pierwsza lepsza:
Populizm
(z łaciny populus – lud), forma myśli politycznych i ruchów społecznych głosząca chwytliwe, łatwo trafiające do przekonania hasła polityczne, ekonomiczne i społeczne, mające na celu szybkie zjednanie poparcia społecznego i zdobycie władzy .
Niby te hasła, które głosi JKM są takie chwytliwe? Jego hasła w stosunku do tego, co oczekują wyborcy są wręcz rewolucyjne. JKM przekonuje do likwidacji niepotrzebnych urzędów, stanowisk. A jak dobrze wiesz beneficjentów systemu jest bardzo wielu. Poza tym wszyscy w szkole uczyliśmy się jakie to dobre jest nasze państwo i jak to potrzebne są te urzędy. Dalej bardzo wiele osób uważa, że bez ZUS-u nie da się żyć, albo bez państwowej służby zdrowia. To jest populizm? Prywatyzacja szpitali to populizm? Proszę Cię... Czego zatem tak boi się PO? Dlaczego wycofuje się ze swoich planów? Ano dlatego, że wtedy lud by jej tak chętnie nie poparł...
Jakbyś uważnie słuchał JKM, to on mówi wprost, że wie jak mało może prezydent. Ale zapowiada, że nie podpisze niepotrzebnych ustaw, a sam będzie zgłaszał własne projekty.
Polityka zagraniczna. Tutaj też jestem zdziwiony Twoją nieuwagą. JKM zawsze powtarza, że polityka zagraniczna zależy od sytuacji. Bzdurą jest podchodzenie do sprawy: Rosja- ocieplamy stosunki itd. Mówi wprost, że w polityce zagranicznej nie ma miejsca na sentymenty i nie ma dla niego znaczenia, który naród lubi, a którego nie. Takie myślenie jest nowością na naszej scenie politycznej, bo z wiadomych przyczyn inni politycy mają swoich faworytów.
UE istnieje ledwo kilka miesięcy, a już jeden z jej członków zbankrutował.
W kolejce czekają następni. To jest ten raj?
Obecnie JKM zakłada, że UE prędzej czy szybciej się rozpadnie, więc nie ma sensu z niej występować. Wyjście z UE jest teoretycznie możliwe, ale oczywiście uniokraci tak skonstruowali przepisy, że w praktyce staje się niemalże nie do zrobienia.
Cieszy mnie, że mimo tego co napisałeś, zastanowisz się nad wsparciem partii JKM w wyborach parlamentarnych.

W innym temacie dałem link do filmu &quot;Postęp po szwedzku&quot;. Polecam szczególnie drugą część. To tak w nawiązaniu do tego, o czym mówił JKM w swoim spocie wyborczym, czyli o tym, że teraz rodzice wychowują dzieci dla państwa.
 
Do góry Bottom