>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory USA - 2016

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
W Stanach Zjednoczonych w 2016 roku odbędą się wybory prezydenckie, tak naprawdę to kampania się już zaczęła i to ostrą parą. Co raz słychać z doniesień mediów o jakiś wypowiedzieć kandydatów.
Moim zdaniem spore value jest w Republikanach i ogólnie Donaldzie Trampie. Facet ma dosłownie wszystko by wygrać te wybory - jest o wiele starszy niż Marco Rubio, ma pieniądze, jest kontrowersyjny i ciągle o nim słychać.
Jego wypowiedzi popiera wiele osób. Przykro mi to pisać, ale jeżeli przez najbliższe miesiące dojdzie do jeszcze kilku zamachów to jego szanse w mojej opinii jeszcze bardziej wzrosną.
Demokrata Clinton rządził w latach &#39;90 ubiegłego wieku, później fotel prezydencki zajął Replitan ;) Bush, demokrata Obama i teraz moim zdaniem wygrają Republikanie z Donaldem na czele...
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
marfi 629

marfi

Użytkownik
Lubię zakłady polityczne, ale serio ciężko tu wytypować cokolwiek.
Może poza Clinton jako kandydatkę Demokratów, w to można stawiać domy, ale kurs 1,05 plus wciąż mam w pamięci wtopiony hajs grając na Komorowskiego na 5 miesięcy przed bodajże po 1,20 ???? Tutaj sytuacja jest taka, że Demokraci wystawiając Sandersa skażą się na porażkę. Clinton jest stonowanym politykiem, szanowanym we własnej partii. Sanders bardziej skrajnie lewicowy światopoglądowo i gospodarczo. Zbytniego lewicowania i ograniczania swobód obywatetlskich nawet wierny elektorat na północy kraju może nie przełknąć. Clinton wydaje się pewnikiem.
Bardzo, bardzo ciekawa sytuacja jest w wewnętrznych wyborach Republikanów. Tutaj najrozsądniejszym kandydatem wydawał się jeszcze niedawno Rubio. Lubię faceta, chłop młody, eskpresywny, jak podaje wiki obecny senator stanu Floryda. Jednak cytując klasyka &quot;coś, coś się popsuło&quot;. Pojawił się Donald Trump. Takiej postaci na amerykańskiej scenie politycznej nie pamiętam. Multimilioner, gościu bardzo radykalny, mega anty-imigracyjny, anty-islamski. Jak pokazują ostatnie sondaże wśród własnej partii może liczyć nawet na 38%, podczas gdy Rubio tylko na.. 12%. Może nie jest to do końca wiarygodny sondaż, ale i mnie wydaje się, że Don ma pewną przewagę nad Rubio, któremu głosy cały czas kradnie dobrze prowadzący kampanie senator z Teksasu Ted Cruz. Do wyborów rok czasu, będzie tu ciekawie ;)
Btw. w tym czasie może jednak dojść do głosu największy republikański beton i jeszcze wyjdzie tak, że wygra młody Bush, choć obecnie grzeje tyły w wyścigu do drugiej tury. Kurs 8,50 to może być tam jakieś value
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
V 1,1K

viren

Użytkownik
Chodzi o to ze jak Trump uzyska republikanska nominacje to grzebie to ich wszelkie szanse na prezydenture.
Chodzi o elektorat centrum, ktos taki jak Trump nie ma najmniejszych szans w samych wyborach, wyborcy centrum, mniejszosci, czy biedniejsi pasozyci oni wybieraja od dawien dawna - kandydaci przegrac moga jedynie z poteznym wojskowym pionkiem typu ktos z klanu Bushow ktory obieca kolejna inwazje i zbrojenia.
Zdaje sie Trump jest przeciwko i pasozytom socjalnym, i nie tak bardzo na reke koncernom zbrojeniowym co sprawia ze prezydenta sobie moze obejrzec w telewizji.
Trump = przegrane wybory
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Zgadzam się w stu procentach, dlatego władze partii będą ostro promować innego kandydata. Bush, który obecnie grzeje tyły może wypalić jak Petru w Polsce ;)
To nie ten Bush co jego ojciec i dziadek. Jeb po prostu nie ma charyzmy i jest slaby pod wzgledem medialnym. Wystarczy obejrzec wszystkie debaty. Trump coraz lepiej sobie radzi i przechodzi bardziej w centrum i staje sie mnie radykalny. jezeli bedzie kandydatem Republikanow i reszta go wesprze to ma szanse powalczyc, ale bedzie to brudna kampania, ale to jest chyba czlowiek, ktory pociagnie ludzi, a nie jak Clinton tylko lobbystow. Zreszta Ameryknie nie chca juz chyba demokratow, po tym jakim slabym Prezydentem byl Obama.

Ciezko powiedziec co i jak, ale fakt Media boja sie Trumpa co widac w debatach gdzie ciagle pytaja o niego i chca od kandydatow ich opinii. :]
 
yam 93

yam

Użytkownik
Nominacja Trumpa to bedzie przegrana republikanow w przedbiegach.
Z reszta to zwykly lis jak u nas tusk 8 lat temu, czy obecnie swetru - mowi to lud chce uslyszec, a robi co innego.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
A czy moze dwoch kandydatow np Cruz z Trumpem zrobic alians i powiedziec ze ten co bedzie liderem po ilus tam prawyborach to startuje na prezydenta a ten drugi na wiceprezydenta?
Poza tym jak sprawdzaja czy glosuja naprawde sympatycy republikanow/demokratow tylko i wylazcznie? Na ile znam system anglosaski obie partie maja tylko listy wyborcow i kazdy moze glosowac w prawyborach, czy to u demokratow czy republikanow i mozna glosowac w obu tych partiach zgadza sie?
 
O 32

odmurzyniacz

Użytkownik
Pograłem dawniej Trumpa po 4.7 , wie ktoś jaki jest +- termin wyboru kandydata republikanow i gdzie mozna na biezaco sledzic przebieg kampanii?
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Pograłem dawniej Trumpa po 4.7 , wie ktoś jaki jest +- termin wyboru kandydata republikanow i gdzie mozna na biezaco sledzic przebieg kampanii?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawybory_prezydenckie_Partii_Republika%C5%84skiej_w_2016_roku

Wszystko zaczyna sie w Iowa 1 lutego, najwazniejszym wydarzeniem jest i tak Super wtorek 1 marca, bo wtedy bedzie glosowanie w 12 stanach i po tym dniu mozna juz zobaczyc w ktorym kierunku ida wybory i jak sie to moze zakonczyc.

Ostatecznie kandydat powinnien byc znany w lipcu ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 276

pwlib

Użytkownik
Niech ktoś mi coś wytłumaczy:

Nominację uzyska kandydat, który uzyska większość delegatów na konwencję Partii Republikańskiej. Tym razem liczba ta wynosi 1236. Delegaci są przyznawani na zasadach określonych przez dany stan na podstawie wyników głosowania. Ostatecznie kandydata nominują delegaci na konwencji, która odbędzie się w dniach 18–21 lipca w Cleveland w stanie Ohio[1].
Czyli ten kandydat, który wygrywa prawybory w danym stanie bierze całą pulę tych delegatów? Czy rozkłada się procentowo? Dajmy na to Trump dostaje w Iowa 25 % to bierze plus minus 8 delegatów?
I jeszcze jedno: kto głosuje w tych prawyborach? Członkowie partii republikańskiej? Wszyscy? Jak to jest weryfikowane?
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Niech ktoś mi coś wytłumaczy:
Czyli ten kandydat, który wygrywa prawybory w danym stanie bierze całą pulę tych delegatów? Czy rozkłada się procentowo? Dajmy na to Trump dostaje w Iowa 25 % to bierze plus minus 8 delegatów?
I jeszcze jedno: kto głosuje w tych prawyborach? Członkowie partii republikańskiej? Wszyscy? Jak to jest weryfikowane?
Cały obszerny artykuł do przeczytania na Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Party_presidential_primaries,_2016 Tu masz jak to wyglądąło 4. lata temu https://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Party_presidential_primaries,_2012
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Gdyby moja angielszczyzna pozwalałby mi na zrozumienie na jakiej zasadzie przydzielane są liczby delegatów w stosunku do wyniku procentowego nie pytałbym....
 
juan_antonio 52

juan_antonio

Użytkownik
Wyniki Republikanów pewnie będą do końca dnia czasu amerykańskiego
If all goes to plan and the Microsoft Azure cloud can safely and quickly report the results to the public, then you should e x p e c t to see which candidates come out on top by the end of the night on Monday, Feb. 1.
Demokraci to już zależy kiedy się dogadają między sobą, zapewne nie chce im się debatować dłużej niż przez noc i wyniki też będą podobnie jak Republikanów.
http://www.desmoinesregister.com/iowa-caucuses/ - tutaj maja być wyniki &quot;live&quot; od 1.00 naszego czasu
Żaden ze mnie politolog ale myślę, że zbytnio kurs na Trumpa nie spadnie w przypadku wygrania Iowy. Tak wskazuje większość sondaży, ale że to pierwszy stan to tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać (vide wygrana Obamy w &#39;08).
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Aktualnie już jest tylko 1,90 na Trumpa jako kandydata republikanów w Bet-at-home. Pinnacle na razie zdjął z oferty to zdarzenie.
Donald Trump nie dostanie poparcia od republikanów bo to automatycznie oznacza przegraną w wyborach tej partii.
Delegaci chcą desygnować Marco Rubio. Także on albo Ted Cruz będzie kandydatem republikanów, a nie żaden Trump.
Trump wystartuje pewnie jako niezależny kandydat, kasę ma by przeprowadzić kampanię ze swoich środków i tym samym pogrąży republikanów w tych wyborach.
Kurde że też wcześniej nie pograło się na Bernie Sandersa jako kandydata demokratów, taki kurs przeszedł koło nosa a sytuacja była analogiczna do wyborów prezydenckich w Polsce gdzie w lutym na Dudę było @9 a na BrĄka @1,05 ???? teraz można by było zrobić niezłego surebeta.
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
A jak to wygląda u Demokratów ? pierwsze prawybory o włos wygrała Hillary , ale po czarnym socjaliście - kobieta-prezydent... to się tylko może żle skończyć dla USA...
 
Do góry Bottom