>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 - Skoki Narciarskie

S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Zdobedzie medal na IO indywidualnie : Forfang? Nie 1,70.
Gdyby nie to ze to ziemniak z podatkiem kurs by byl piekny, przeciez Forfangowi skocznia w Willingen pasowala i tyle. Jak dla mnie zdecydowanie bedzie kilku mocniejszych , i bardzo wielu ktorzy maja podobne szanse
 
A 118

asn

Użytkownik
Na STS można obstawiać treningi , ktoś coś proponuje?
Proponuję nie stawiać, tak będzie dla nas najlepiej xD.
Ale rzuciła mi się w oczy jedna para:
Takeuchi vs Ito 1,90 STS ⛔
Ito bardzo mało skakał w tym sezonie, dopiero w Zakopanem się pojawił po kontuzji i nie skakał źle. Takeuchi w tym sezonie kompletnie zagubiony. Nie pamiętam jak on punktowo stoi w PŚ, ale za kolorowo to na pewno nie jest. Do tego Japończycy w czasie weekendu w Willingen zorganizowali &#39;test&#39; konkurs w Sapporo i tam Ito wyprzedził Taku o 12 punktów. Co prawda były to zawody na dużej skoczni, a nie normalnej jak to będzie w treningu, ale mimo wszystko pokazuję, że dyspozycja Ito rośnie. Jakby nie patrzeć w treningach będą walczyć o miejsce w konkursie, bo bracia i Kasai to raczej pewniaki do występu, wiec żadnego rozluźnienia nie powinno być, więc wyczuwam tu małe value z którego korzystam.
To sobie zagram troszkę grubiej, a za drobne dubelek z tym:
Hula vs Żyła 2,10 STS ⛔
Na normalnej skoczni najbardziej liczy się petarda przy odbiciu i co trzeba oddać Żyle to to, że on właśnie ją posiada. Ponoć ma w tym względzie lepsze wyniki niż Małysz. Do tego w końcu posłuchał się trenera i zmienił te dziwaczną pozycje najazdową na normalną i wyniki przyszły. Moim zdaniem Piotrek będzie czarnym koniem tej całej olimpiady. W końcu wszystko zaczęło funkcjonować, zgrywać się ze sobą i pojawiły się bardzo dobre skoki. Hula jest regularny i też w bardzo dobrej formie, ale on mi kompletnie nie pasuje do mniejszych obiektów. Pięknie stylowo lata, czuje powietrze i je wykorzystuje, ale to może być za mało na K95. Nie ma tej petardy. Po takim kursie warto spróbować.
Polacy przygotowali olimpijską forme, ja nie xD
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Fannemel - Stjernen 2 @2.50
Ja spróbuje coś takiego . Zerknąłem na wyniki z poprzedniego sezonu na skoczniach małych i z rekonesansu z PJ to fannamel nawet nie brał udziału . Jest to lotnik typowy i na takiej skoczni wieksze szanse ma moim zdaniem Stjernen . Skakał na małych zajmował miejsca 10-20 .
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Hula vs Żyła 2,10 STS
Na normalnej skoczni najbardziej liczy się petarda przy odbiciu i co trzeba oddać Żyle to to, że on właśnie ją posiada. Ponoć ma w tym względzie lepsze wyniki niż Małysz. Do tego w końcu posłuchał się trenera i zmienił te dziwaczną pozycje najazdową na normalną i wyniki przyszły. Moim zdaniem Piotrek będzie czarnym koniem tej całej olimpiady. W końcu wszystko zaczęło funkcjonować, zgrywać się ze sobą i pojawiły się bardzo dobre skoki. Hula jest regularny i też w bardzo dobrej formie, ale on mi kompletnie nie pasuje do mniejszych obiektów. Pięknie stylowo lata, czuje powietrze i je wykorzystuje, ale to może być za mało na K95. Nie ma tej petardy. Po takim kursie warto spróbować.
Nie mogę się tu zgodzić i chętnie bym przeczytał artykuł gdzie Żyła ma lepsze wyniki od Małysza na progu. Myślę, że z Adamem może równać się tylko Kubacki z naszej kadry. Piotrek dla mnie to typ lotnika i nigdy go nie uważałem za silnego na progu. Rok temu nie zwojował wiele podczas MŚ na małej skoczni, a przecież medal zdobył na skoczni dużej. Do tego typ jest na pierwszą sesję treningową gdzie wielu dopiero zapoznaje się ze skocznią w pierwszym skoku. Piotrkowi takie skoki wychodzą różnie. Zazwyczaj w kolejnych pokazuje na co go naprawdę stać. Zamiast pchać się w takie ryzyko lepiej zagrać parę Żyła z Kotem. Maciek ma dobre wspomnienia z tą skocznią. Zwycięstwo i jego styl skakania będzie sprzyjał mu na tej skoczni. Kurs 1,90✅ jak najbardziej do gry.

Ja spróbuje coś takiego . Zerknąłem na wyniki z poprzedniego sezonu na skoczniach małych i z rekonesansu z PJ to fannamel nawet nie brał udziału .
A spojrzałeś jak w poprzednim sezonie skakał Fannemel? W TOP20 to go wręcz przez cały sezon nie było więc normalne, że skakali inni. Masz rację, że Fannemel to nie skoczek, który może powalczyć na małych skoczniach ale Stjernen też ostatnio wyglądał jakby z niego powietrze zeszło.
Ilu moze skakac w konkursie z jednego kraju ?
Czterech skoczków. Tylko na MŚ może skakać dodatkowy skoczek z kraju ostatniego triumfatora.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Czterech skoczków. Tylko na MŚ może skakać dodatkowy skoczek z kraju ostatniego triumfatora.
Kiedy bedzie wiadomo kto na sredniej ? Kot wygrak rok temu , zyla ostatnio 3 i w letnim na takich 2 i 3 chyba. Stoch kubacki pewniaki.
Polecasz pare zyly z kotem a nie wiadomo czy oni wystapia ?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Para ta dotyczy pierwszego treningu.
Kto będzie skakał w kwalifikacjach zdecyduje trener po treningach.
 
A 118

asn

Użytkownik
Nie mogę się tu zgodzić i chętnie bym przeczytał artykuł gdzie Żyła ma lepsze wyniki od Małysza na progu. Myślę, że z Adamem może równać się tylko Kubacki z naszej kadry. Piotrek dla mnie to typ lotnika i nigdy go nie uważałem za silnego na progu.
&quot;Dwie platformy dynamometryczne czy przenośne kamery umieszczone w torach najazdowych okazały się bardzo pomocne nie tylko w samym treningu, ale także w korygowaniu błędów. To właśnie na nowym sprzęcie, Żyła osiągnął takie parametry, których Horngacher nigdy wcześniej nie widział.&quot; - potwierdzenie, że ma mocne wybicie, bo te platformy mierzą przede wszystkim parametry odbicia: siłę, moc, szybkość i wysokość
http://publicystyczny.pl/zloty-dotyk-horngachera/
A to z Małyszem to pamiętam, że on (Małysz) w jakimś wywiadzie to mówił, ale nie mogę go teraz znaleźć.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Stoch, Kubacki, Zyla, Kot 10.00 sts

Stefek wystrzelil po 30 i chwala mu za to ale.. Stefek to Stefek, zawsze w glowie bedzie powiedzonko Hula Bula. Stoch z Kubackim pewniaki, Pjeter Zyla wystrzelil w Willingen, wiekszosc Januszy nie wyobraza sobie druzynowki bez niego. Nie kalkuluje, nie mysli.. dla niego dobrze hehe. Ostatni Kot.. forma slabsza niz rok temu gdy wygrywal w Ciangaponga. Nie jestem pajacem Ziobro i nie chce teorii nepotyzmu w zwiazku ale tata szanowany fizjoterapeuta moze pomoc w decyzji. Zyla, Hula poczatek drugiej dziesiatki, Kot koncowka wiec wybronia sie w mediach w razie czego ;). Kurs spore value
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dokładna rozpiska godzinowa poszczególnych serii treningowych:
https://www.pyeongchang2018.com/en/game-time/results/OWG2018/en/ski-jumping/daily-schedule-date=2018-02-07.htm
Od razu Koreańczycy nam obliczają, o której godzinie czasu polskiego odbędą się poszczególne serie.
asn nie wiem czy ten blog kibica i jego artykuł ze stycznia 2017 może być dobrym punktem zaczepienia. Mimo wszystko życzę powodzenia.
soltysiao wypisywałeś, że ciężko będzie o cztery medale w skokach mocno się wypowiadając względem innych ale sam wyjechałeś z tym typem nieprofesjonalnie. Takie rozwiązanie możliwe tylko jeśli Hula miałby kłopoty zdrowotne. A pisanie, że ojciec załatwi synowi udział w drużynówce... ???? Może mu załatwić co najwyżej ekskluzywny wywiad z Sebastianem Szczęsnym. Wyobrażasz sobie by taki trener jak Stefan Horngacher uległ naciskom.... no właśnie kogo? Tajnera? Śmiech na sali.
Wiele osób na temat warunków wypowiadało się w dziale szans Polaków na medale. Skoki nierozłączne są z aurą panującą na obiekcie. Ja przeglądając ukształtowanie terenu i przypominając sobie lekcje geografii ze szkoły podstawowej dochodzę do ciekawych wniosków.
Skocznia, a tak naprawdę kompleks skoczni Alpensia Jumping Park umieszczony jest niecałe 30 km od Morza Japońskiego. Skocznia skierowana jest w północno-wschodnią stronę i nie jest osłonięta żadną górą lub lasem. Bliskość akwenu powoduje ruchy powietrza na lądzie. Z geografii pamiętam jak mi wbijano do głowy, że są tzn. monsuny letnie i zimowe. Latem wiatr wieje do lądu, natomiast zimą do wody.
Podsumowując, jeśli skocznia skierowana jest w stronę morza i według nauki wyższe ciśnienie tworzy się w okresie zimowym nad lądem to większość skoków odbywać się będzie przy niesprzyjającym wietrze czyt. wietrze tylnim. Też odległość od morza jest zbyt mała byśmy obejrzeli skoki w bezwietrznej pogodzie.
 
pinio1111 82,4K

pinio1111

Użytkownik
Mam nadzieję, że jutro któryś z buków wychyli się z jakąś fajną ofertą na kwale bądź treningi, bo do tej pory tylko STS coś tam dał, ale bardzo mizernie. Jedyne co mi wpadło w oko, to kurs na Maćka 1,90, w parze z Piotrkiem. Owszem Piotrek ostatnio na podium, ale myślę że będzie to bez znaczenia w kontekście przenosin na normalną skocznię. Piter ma petardę w nodze, ale tutaj najważniejsza jest technika. Takie obiekty nie wybaczają błędów i reakcja na progu będzie najważniejsza. O ile na dużej skoczni Żyła potrafi nadrobić wiele w powietrzu, o tyle tutaj nie będzie na to czasu. Maciek natomiast technicznie zawsze był dobrze poukładany i dlatego dobrze wypadał na mniejszych obiektach. Z jego wypowiedzi widać, że nie ma problemów na progu, tylko bardziej zaraz po wyjściu z ułożeniem ciała. Cały czas nad tym pracuje a efekty było widać już w Zakopanem i podczas drugiego konkursu w tak nielubianym przez niego Willingen.
Raczej skupię się na czwartku bo pogoda ma być bardzo przyzwoita, w przeciwieństwie do soboty. Jeżeli na kwalifikacje bądź treningi zostaną wystawione podobne pary jak na konkurs, to warto iść w stronę J.Kobayashiego(1,95)w parze z Johanssonem, oraz Huli(2,52) z Wellingerem.
 
A 118

asn

Użytkownik
sumada90 Co do warunków to widziałem fajny komentarz pod artykułem na skijumping.pl, nie wiem na ile jest wiarygodny, ale go tutaj zostawię.

Przede wszystkim można wyrzucić wszystkie prognozy jeśli chodzi o wiatr do kosza. Tamtejsza okolica jest bardzo wietrzna, o czym świadczą widoczne ze szczytu skoczni farmy wiatrowe. Kiedy rok temu do Pjongczangu na PŚ przyjechała Justyna Kowalczyk, pierwsza rzecz, o której napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych, to bardzo silny wiatr. Zresztą zobaczcie, co mówili nasi skoczkowie rok temu po konkursie na normalnej skoczni. Kiedy stało się na górze wiatr był tak mocny, że bardzo głośno trzepotały bandy po bokach rozbiegu. Słychać to zresztą było nawet w tv. Ale w samych skokach ten wiatr już tak nie przeszkadzał. Po prostu skocznia jest położna w takiej specyficznej niecce, co sprawia, że na samym zeskoku wiatr jest dużo mniejszy niż wszędzie dookoła.

Przy okazji: wiadomo czy jakaś stacja będzie transmitować treningi? W Soczi na tvp info na pewno leciały, więc pytanko czy tutaj bedzie podobnie.
 
pinio1111 82,4K

pinio1111

Użytkownik
Przy okazji: wiadomo czy jakaś stacja będzie transmitować treningi? W Soczi na tvp info na pewno leciały, więc pytanko czy tutaj bedzie podobnie.
TVP1 w czwartek o 11:35 będzie transmitować trening i kwale. Na dużej skoczni ma być tak samo.
 
lukas88 333K

lukas88

Forum VIP
Kilka wniosków po pierwszych trzech seriach treningowych na normalnej skoczni w Pyeongchang.
Świetnie zaprezentowali się Polacy, Dawid Kubacki pokazał że ma dynamit w nogach, wszystkie skoki powyżej 100 metrów (lokaty odpowiednio 1,3,9). Kamil Stoch mocno zaznaczył swoje aspiracje do złota, we wszystkich sesjach treningowych nie schodził z &quot;pudła&quot; lokaty 2,1 i 3. Maciek Kot również solidny, pokazał że jego dobre skoki przed rokiem nie były przypadkowe, przypasowała mu ta skocznia i lokaty 8,7,11. Ze skoku na skok nakręca się Stafan, który i tak z pewnego poziomu nie schodzi, ale widać że również ma mocne odbicie i z każdym skokiem skacze pewniej, lokaty w treningach 13,9,2.
Teraz kilka słów o rywalach, Norwegowie szukają szczęścia i kombinują ze strefami czasowymi, i innymi wynalazkami o czym można poczytać tutaj: http://sport.tvp.pl/35910811/io-inne-swiatlo-i-zaslony-norwegowie-ida-va-banque. Jak dla mnie to paranoja, jak ktoś jest formie to skacze niezależnie od stref czasowych, Małyszowi nie przeszkadzało czy skakał w Sapporo, Vancouver czy Salt Lake City, wszędzie stawał na pudle.
W treningach skakali tylko Fannemel i Stjernen ale nic wielkiego nie pokazali, utwierdzili mnie tylko w przekonaniu że są typowymi lotnikami, i o ile na dużej skoczni mogą próbować coś osiągnąć, to na normalnej Igrzysk nie zwojują, uważam że jedynym Norwegiem z szansą na Top 10 na tej skoczni jest Tande, reszta poza &quot;dzieisiątką&quot;, ale poczekajmy jeszcze na skoki treningowe Forfanga, Tandego i Wąsacza.
U Niemców spodziewałem się dobrych skoków Eisenbichlera bo lubi on normalne skocznie, jednak skacze on bardzo nierówno 3,8 i 22 miejsce. Bardzo równą formę prezentuje Freitag miejsca 20,24 i 30, nie ważne że forma słaba, ważne że stabilna, ale to nie nasze zmartwienie. Rysiek pali się psychicznie, drugi konkurs w Willingen i sytuacja z warunkami w których został puszczony na pewno mu nie pomogła. Zobaczymy czy się odrodzi.
Ku mojemu zaskoczeniu dużo lepiej radzą sobie Wellinger i Leyhe, ten pierwszy wygrał trzeci trening a w dwóch poprzednich był 9 i 11. Z kolei Leyhe bardzo równe skoki miejsca 4,4 i 7.
Jeśli chodzi o Austriaków to na lidera na &quot;małej&quot; skoczni wysunął się Fettner, który był 6,2 i 8. Reszta zawodników bez formy. Liczyłem na jakiś przebłysk Krafta czy Haybecka, a tu nic.
Podobnie u Słoweńców, jedyny który skacze w miarę równo i na swoim poziomie to Bartol, który był 18,15 i 6, reszta zawodników to 3-4 dziesiątka. Nawet Prevc, który w moim odczuciu powinien być tutaj mocny skacze słabo.
Właśnie ruszyła kolejna sesja treningowa, w której Polacy odpoczywają, zobaczymy co pokażą inni zawodnicy.
 
N 23

nuado

Użytkownik
Mam pytanko do osób które interesują się skokami. Zamierzam pograć Stocha miejsca 1-3 po kursie 1,55. Tylko pytanie czy mu leżą bardziej mniejsze skocznie czy większe? Bo nie wiem czy podium Stocha bardziej prawdopodobne na małej czy dużej? Kompletnie się sportami zimowymi nie interesuję stąd pytanie.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Odpowie mi ktoś? Kursy spadają!
Kamil jak jest w formie to nieważne, czy skacze na normalnej, czy na dużej. Skocznia normalna ma to do siebie, że różnice pomiędzy kolejnymi zawodnikami są minimalne. Łatwiej więc spaść o kilka pozycji w przypadku nieco słabszego skoku, albo słabszych warunków. Na takich skoczniach większe znaczenie mają także oceny za styl. Akurat Kamil dostaje jedne z najwyższych, ale gdyby czasem lądowanie nie poszło tak, jak to sobie zaplanuje, to traci więcej, niż na skoczni dużej. Moim zdaniem Polak stanie na podium na obydwu skoczniach, ale chyba nieco bezpieczniejszy jest tym na skocznię dużą.
 
B 168

boleqq

Użytkownik
Jak dla mnie Stoch na mniejszej skoczni ma większe szanse. Na dużej skoczni ma większą konkurencję.
 
Do góry Bottom