>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Premier League

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
robson a jak myślisz dadzą radę w sobotę?
Ciężki mecz to będzie. Burnley potrafi dobrze się zorganizować na własnej połowie. Świetnie bronią więc ogólnie mecz warty uwagi do oglądania się zapowiada.
United jednak po obozie w Dubaju, zregenerowali się, kadra szersza bo wrócił już Fellaini, Valencia także znowu gra więc jestem dobrej myśli. Liczę na wygraną, aczkolwiek wiadomo to tylko piłka, ale powinni dać radę.
Ostatnia seria Burnley już nie jest tak dobra, więc trzeba zrobić co należy. Choć tak samo miało być już na Old Trafford, ale tam mimo wielu szans, przewagi ogromnej to do przerwy było 0-2 bo Defour super z wolnego uderzył m.in i było męczenie się, ale szans kreowało United masę. Lingardinho dwoma golami dał remis, więc lekką obawę mam, ale spodziewam się rewanżu udanego
Pozdr
 
S 277

stepinski

Użytkownik
.Nie wiem jak dla Was tyle przynajmniej dla mnie dla tego gościa nie ma rzeczy niemożliwych
Najwięcej zwycięstw z rzędu w historii ;
liga niemiecka Bayern Monachium 2013/2014 Guardiola 19 meczów
liga włoska Inter Mediolan 2006/2007 Mancini 17 meczów
liga angielska Man City 2017/2018 Guardiola 18 meczów
liga hiszpańska Barcelona 2010/2011 Guardiola 16 meczów
Jeśli chodzi o mnie to zgadzam się z Tobą. Również uważam że dla Pepa nie ma rzeczy niemożliwych. Nie genialny Man Fergusona, nie milionowa Chelsea Mourinho, nie walec Heynckesa, nie galaktyczny Real a właśnie przereklamowany trenerzyna bije rekordy wszędzie gdzie się pojawia. Może przegrać jeszcze ligę, presja jaka na nich teraz ciąży jest niewyobrażalna. No ale wiadomo że Guardiola ma samograje i zarządzanie zespołem w sytuacjach pod presją jest mu obce
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Oficjalnie: Alexis Sanchez w Manchesterze United
Trzeba przyznać, że powitanie przygotowane przez Manchester Untied ma kozackie!
955500480582500353
Ponadto Mchitarjan jako transakcja wiązana oficjalnie w Arsenalu.
955502078604075008
PS. Znajdź różnicę w ogłoszeniu transakcji ????

Jak oceniacie te transfery i jaki wpływ będą miały na poczynania poszczególnych zespołów?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
nadtyper co do transferu van Dijka to mi od razu się nasuwa jeden komentarz, którym kiedyś błysnął Andrzej Twarowski przy okazji jednego z meczów i bodajże tak spuentował transfer Downinga do Liverpoolu właśnie
&quot;Myśleli, że kupili słoneczniki Van Gogha a dostali kalendarz Zremb-u „wózki widłowe zawsze na czasie”&quot;

W tym wypadku idealnie też pasuje do Holendra.
Liverpool lubi szastać kasą za takich, hmmm przeciętnych graczy... Downing wspomniany wcześniej, a przecież był jeszcze Andy Carroll za czasów Dalglisha kupiony za około 50 mln!
Taka jest różnica, Liverpool kupuje van Dijka za 75, a Man.Utd Pogbę za 105. Pogba może grać super, być topowym pomocnikiem całej Premier League, a i tak ma się do niego pretensję...
Dla mnie to najlepszy pomocnik w całej lidze bez dwóch zdań. Ma wszystko dosłownie.
 
B 14

bartekczl

Użytkownik
Teraz zawita u nich West Brom. Jakiś remisik możliwy, biorąc pod uwagę dwa mecze pucharowe w tym tygodniu i fakt, że WBA nie przegrali na Anfield i w Totkach.
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Po pierwsze PodTyper weź już zejdź z tego Guardioli bo zanudzasz. Przed sezonem to samo i mimo fantastycznych wyników i gry Ty dalej go krytykujesz. Schowaj jakieś wewnętrzne urazy i zrozum, że koleś jest jednym z najlepszych w branży a pierdolety o przychodzeniu na gotowe itp są godne gimbazy z meczyków... i pożałowania.
Ja jednak chciałem o Van Dijku.
Po pierwsze dzisiejszy rynek transferowy jest taki, że po prostu musisz przepłacać. Inaczej nie osiągasz swoich celów. Są wyjątki ale patrzmy szeroko.
Po drugie koleś ma mega ciekawy profil. 26 lat - duuużo przed nim gry na najwyższym poziomie. Silny. Świetny w powietrzu. Charakterny. Czy warto przepłacić za takiego zawodnika? Tak. Oglądałem sporo meczów Soton i zarówno ja jak i komentatorzy byliśmy po prostu pod wrażeniem jego gry.
Po trzecie był to transfer, którego Klopp rozpaczliwie potrzebował. Zbalansował w ten sposób drużynę. Teraz z Matipem, Lovrenem i Klavanem ma na prawdę duże pole do popisu w obronie. A czy w ataku jest źle? Nie sądzę. Odejście Cou to minus ale nie tak duży jak plus przy Van Dijku więc overall na plus.
Po czwarte Soton to przecież Akademia Liverpoolu. Mimo jednej dramki(tej z VVD związanej) kluby się ewidentnie lubią i te parę mln więcej mogło stanowić swego rodzaju zakopanie topora wojennego lub podziękowanie za niedopuszczanie do rozmów innych klubów.
Czy VVD jest przepłacony? Rynek transferowy jest tak powalony, że nie wiem. Wiem jednak, że definitywnie warto było przepłacić jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Oficjalnie Jarosław Jach w Crystal Palace
Obrońca Zagłebia Lubin oraz reprezentacji Polski podpisał 3,5 letni kontrakt. Zagłębie otrzyma za swojego piłkarza 3 miliony euro.​
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Nie mam zamiaru odnosić się do konkretów bo nie chce mi się przekopywać przez te Twoje wypociny. Szczególnie kiedy leżą umiejętności czytania ze zrozumieniem, interpunkcji i szerokopojętej czytelności tekstu. Tak tylko zapytam. Skoro nie znasz gry VVD z czasów Soton to jak śmiesz oceniać negocjacje Liverpoolu jakjo przemyślane lub nie? Ba, nikt z nas nie ma do tego prawa bo to co podają gazety a to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami to dwie zupełnie różne bajki. Dalej nie wiem czy jesteś trollem czy ignorantem ale niezależnie od tego, która opcja jest prawdziwa - możesz mnie nazywać gimbusem, hipokrytą itp. Zwisa mi to ????
 
J 560

januszbiznesu

Użytkownik
Widzę, że dyskusja o Guardioli to dość gorący temat. To i ja zarzucę swoją luźną opinię. ;)
Guardiola jako trener wykonał niezłą robotę w Barcelonie. Faktem jest to, że trafił na niezły okres (gdy trzeba było zrobić ten krok w przód i mini ,,rewolucję&quot; a do tego sprzyjało mu zwyczajne szczęście), ale jego filozofia się przyjęła (osobiście lubiłem nawet Barcelonę za jego poprzednika, była dla mnie ciekawsza piłkarsko, ale te ostatnie lata ciężko opisać pozytywnie). Jakie jest to wykonywanie miliona podań każdy wie. Ale tutaj wyniki go urządzały, wcześniej grał w Barcelonie - wszystko było cacy. Dodatkowo pozbył się ,,podjudzających&quot; i oczyścił atmosferę wokół klubu (a pozbycie się kilku bardzo dobrych grajków w tamtym czasie jak Ronaldinho czy Deco nie było aż takie łatwe i pokazało, że jakieś tam ,,coyones&quot; ma).
Dochodzimy dalej do pierwszego punktu zwrotnego. Coś zaczęło iść nie tak. Co zrobił jednak wtedy Pep? Nie pociągnął tego wózka dalej. Wypalenie trenerskie to raczej marność wytłumaczenia. Każdy się nauczył grać na jego styl gry - był monotematyczny, inaczej nie potrafił. Pokazuje to, że na pewno stworzył coś innowacyjnego, ale słabo dostosowuje się do warunków. Pewnie dlatego te sławetne ,,przegrane półfinały&quot;. Drużyny Guardioli potrafią grać w jeden jedyny sposób, puchary mają swoje prawa i tam trzeba czasami zagrać inaczej.
Epizod w Bayernie to dla mnie porażka. Tutaj faktycznie przyszedł na gotowe a decyzja przykładowo o ściągnięciu Thiago to dla mnie w tamtym czasie nieporozumienie. Ale pamiętać należy, że poprzeczkę zawieszono mu bardzo wysoko (tuż przed przyjściem). Czy Guardiola zmienił swój styl gry? No niezbyt...Efekty zatem na krajowym podwórku były świetne (gdzie w Niemczech Bayernowi wiele zagrożeń nie grozi, co pokazuje również i ten sezon oraz poprzedni...i tak można wymieniać aż do czasów rywalizacji z BVB), ale w pucharach był jak zwykle niespełniony sen...Etap klapa a nasz przyjaciel znowu decyduje się na bardzo rycerską ucieczkę - nie idzie mi to odejdę, a co tam.
I przychodzi City...Wielka gotówka, zespół już pełen gwiazd, ale coś nie trybi. I tutaj możemy patrzeć na to dwojako. Sumy wydawane lekką ręką przez Pepa były astronomiczne. Zakup przykładowo Stonesa to jedno z większych nieporozumień XXI wieku...Kupił bramkarza, żeby następnie kupić kolejnego, bo stwierdził, że coś nie pykło. I faktycznie, w 99 % klubów już same te decyzje by go pogrążyły. Ale Manchester to nieco inne warunki. Tu można rzucić 50 mln żeby następnie rzucić kolejne 50 mln, bo ,,coś nie pykło&quot;. Dlatego Pep mógł skutecznie wprowadzać swój system.
City docierało się dość długo, ale przy takiej ilości zakupów na początku nie ma co się dziwić. Plusem Guardioli jest to, że dobrał zawodników (w większości) pod swoją filozofię. Zmodyfikował ją, ale tak naprawdę są to kosmetyczne zmiany. W Anglii idzie mu teraz bardzo dobrze, ale trzeba patrzeć na oczywisty konkret - Manchester ma obecnie najbardziej wyrównaną kadrę (właściwie to zapewne druga jedenastka City zajęłaby top 4 w symulacji ligi).
Jak zatem oceniać Guardiolę? Nie jest to jednoznaczny trener. Na pewno ma swój sposób prowadzenia klubu, swoją wizję futbolu oraz swoje problemy. Do tych ostatnich zaliczyłbym jednak nieco monotonne prowadzenie ekip, wątpliwe decyzje transferowe oraz pucharową słabość. Nie bez przyczyny Pep święci sukcesy głównie w rozgrywkach klubowych. Tam jego styl gry pasuje idealnie. Czy sprawdziłby się w klubie z mniejszymi możliwościami finansowymi? Zapewne po 2-3 latach by tam coś zbudował, ale do tego czasu znając Pepa...podkuliłby ogon i stwierdził, że ,,wypalił się&quot;. Nie widziałbym go przykładowo w Arsenalu, Tottenhamie, Atletico, BVB czy też Napoli. Trener to zatem bardzo dobry, ale na odpowiednie warunki. I wątpię, aby Hiszpan kiedyś spróbował sił w klubie mniejszego kalibru.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Jako, że mam dziś sporo czasu to również postaram się odnieść do paru ostatnich transferów w Anglii.
Zacznę może od tego najbardziej elektryzującego czyli Alexis Sanchez w United. Niewątpliwie jest to wielki transfer i myślę, że zimą już nikt tego nie przebije. Pytanie, które mi się nasuwa na usta to &quot;czy warto dawać tak wysoką tygodniówkę jakiemukolwiek zawodnikami w tak dużym klubie?&quot;. Ja rozumiem, że rynek piłkarski idzie w złą stronę, a do tego Alexis udowodnił, że jest światowej klasy piłkarzem, ale ten gość w tym roku będzie miał 30 lat, a jego tygodniówka będzie wynosiła &quot;o jednego Lukaku więcej&quot; od drugiego najlepiej zarabiającego zawodnika w United. Moim zdaniem to spora przesada i to może zepsuć szatnię od środka. Co prawda największym bonusem transfery Sancheza do United jest fakt, że będzie mógł grać w LM i to niewątpliwie daje jeszcze więcej pola do manewru Mou, który teraz może wystawić dwie równie mocne &quot;11&quot;. Walka o mistrzostwo jest już raczej zakończona, ale widać, że Anglicy chcą zwojować Europe. Miki w Arsenalu to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Z jednej strony odrzucił go Mou, a wielu fanów Chelsea wie gdzie są teraz zawodnicy, których z Stamford Bridge wyrzucił portugalczyk (pozdro Kevin! pozdro Salah). Z drugiej jednak strony może on być kolejnym Aleksandrem Hlebem, który w niemieckiej lidze błyszczał, a w Angli zdarzało mu się jedynie momentami świecić. Co do transferu Jacha do Crystal Palace to zapewne będzie on kolejnym Kapustką i Bednarkiem, który sporo będzie musiał poświęcić żeby wywalczyć miejsce chociażby na ławce rezerwowych. Osobiście myślę jednak, że w kolejnym sezonie doczekamy się minut dla obu polskich stoperów w spotkaniu ligowym, miejmy nadzieję, że będzie to jednak Premier League, bo obie drużyny będą musiał powalczyć o pozostanie w Premier League. Na koniec dwie dla mnie najważniejsze informację. Po pierwsze przedłużenie kontraktu z De Bruynem. Myślę, że podpisanie kontraktu z tym Panem spowoduje, że o City zacznie się mówić jako o trzeciej największej potędze w Europie. Real, Barcelona to norma. W ostatnich latach trzecie miejsce zajmował Bayern oraz Juventus. Myślę, że ten sezon jest jednak przełomowy i Pep wprowadzi &quot;Obywateli&quot; bardzo wysoko w europejskiej hierarchi. Samego Pepa i jego sposobów można nie lubić jednak to co wykrzesał on z Sane, Sterlinga czy chociażby Otamendiego moim zdaniem jest warte podziwu. Jeżeli jego drużyna będzie robić tak kolosalne postępy, a Hiszpan będzie dokonywał tak drogich/udanych transferów (skreślcie to co uważacie za słuszne) to City będzie potęgą nie tylko na skalę Premier League. Na koniec transfer VVD do zespołu, który najbliżej mojego serca. Mimo, że zawodnik mocno przepłacony, a stratę bramki w meczu ze Swansea można zapisać na jego konto to ja osobiście jestem mega zadowolony. Holender ma przed sobą najlepsze lata, a widać, że jest materiałem na świetnego defensora: silny, szybki, dobry w powietrzu, a nogami również grać potrafi. Osobiście uważam, że przyjście VVD jest większym plusem niż odejście Coutinho. Z przodu LFC ma dużo jakości i tą jakość widać nawet bez Cou. Jeżeli do formy wróci jeszcze Lallana, a OX będzie się nadal rozwijał to za rok na Anfield już nikt nie będzie pamiętał o brazylijskim magiku.
 
ostrowski 181

ostrowski

Użytkownik
Uważam że transfer Virgila da dużo jakości LFC.Ta drużyna potrzebuję jeszcze jednego prawego obrońcy na miarę Łukasza Piszczka.
Pozdro!
Pamiętajcie krótkie opisy,a wystarczające!
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Długo o tym mówiono, dzisiaj stało się już pewne. Pierre-Emerick Aubameyang został oficjalnie zawodnikiem Arsenalu Londyn. Angielski klub zapłacił za gabońskiego napastnika 63,75 mln euro. To najdroższy transfer w historii Kanonierów.
Dobrych ruch ?
 
2 0

20legend

Użytkownik
Było już paru &#39;dobrych&#39; szybkich zawodników, którzy się nie odnaleźli w UK.
Mimo wszystko Miki i Auba dają w podsumowaniu okienko u Kanonierów na plus. \
Jestem bardzo ciekawy Tot - UTD dzisiaj. Przyśnił mi się hattrick Sancheza, ale wiadomo jakie to ma szanse ;D
 
U 2,7K

uzytkownik-148179

Użytkownik
A kto tak napisał?
AUBA W ARSENALU https://www.arsenal.com/news/pierre-emerick-aubameyang-signs
Jak dla mnie bardzo dobre okienko Kanonierów. Mimo, że nie chcę odejścia Giroud tak gdyby plotki o włączeniu Luiza do transakcji okazały się prawdziwe to już w ogóle bomba.
Ty oraz Brodaty. Postawiliscie wiekszy plus przy VVD niz minus przy Coutinho. Moj post mogl byc malo czytelny przez znak &quot;&gt;&quot;. Sens byl taki że moim zdaniem jest na odwrot. Z calym szacunkiem do Was brachy, bo wasze posty na temat PL sa dla mnie cenne, tutaj mysle, że przesadziliscie. Mam jednak nadzieje, że w przyszlym sezonie VVD wzniesie sie na szczyty mozliwosci i doda wiele jakosci dla The Reds. Chlopak nabywa wlasnie nowych umiejetnosci mentalnych. W Soton nigdy nie gral koncepcjami, z ktorymi ma do czynienia na Anfield. Tutaj gramy teraz ofensywnie, kontrpresingiem. Trzeba wiecej myslec, przewidywac, a gdy przychodzi rywal z podobnej półki - wiecej biegac, bo w Soton caly team sie bronil i VVD mial wiecej luzu. Jak wytrzyma presje to bedzie ogień, ale to nic pewnego, bo przykladow z ostatnich lat jest sporo do przytoczenia - nie jest łatwo zostac tak wartosciowym graczem jakim byl Coutinho na Anfield.
 
2 0

20legend

Użytkownik
Mourinho po raz kolejny dał pokaz jak nie grać na wyjazdach z zespołami z czołówki. Kompletna klapa. Człowiek czuje, że marnuje czas oglądając takie mecze swojego klubu...
 
U 2,7K

uzytkownik-148179

Użytkownik
Kołek... hahahahahahshshshshzhshs
Dzieki za kupe smiechu przed snem, dawno tak nie mialem ????
E: Kołek z przymusu poszedl do Chelsea bo Borussia domagala sie zmiennika za Aube, a Chelsea za Michy&#39;ego ???? powstalo domino transferowe. Ten usmieszek mowi wszystko za siebie hahaha
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom