>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 Kolejka T-Mobile Ekstraklasy 17.08 - 20.08.2012

Status
Zamknięty.
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Na otwarcie ligi mecz beniaminka Pogoni Szczecin z drużyną, która ma duże aspirację w tym sezonie Zagłębiem Lubin. Kiepska postawa Portowców w sparingach, 3 zwycięstwa, 5 porażek i 3 remisy. Na dodatek odpadnięcie z Pucharu Polski nie wróży najlepiej przed startem rozgrywek. Kontuzja Bartosza Ławy i brak lewego obrońcy to nie jedyne zmartwienie trenera Skowronka. Musi martwić go również skuteczność. Donald Djousse i Mohamadou Traore mieli stanowić o sile ataku Pogoni, a w ataku wystąpi prawdopodobnie Pietruszka. Za Ławę do środka pola powinien wejść Wojciech Golla, który notował dobre występy w drużynach młodzieżowych Lecha. Jedyną pozycją, z którą nie ma problemu trener jest bramkarz. Janukiewicz z Pernisem do ostatniego treningu będą rywalizowali o bluzę z numerem &quot;1&quot;. Skowronek również narzeka na słabą grę bez piłki, ale podobno jego zawodnicy wytrzymają &quot;trudy&quot; ekstraklasy. Hapal po objęciu Lubinian zimą odmienił ten zespół i Zagłębie było rewelacją wiosny. Ściągnięcie Banasia i mianowanie go kapitanem było strzałem w 10-tkę czeskiego trenera. Obrona w składzie Banaś, Horvath, Costa i Rymaniak straciła tylko 10 bramek w rundzie wiosennej i kibice Miedzowych są spokojni o poczynania swoich zawodników w defensywie. Nowym podstawowym bramkarzem Zagłębia będzie Michał Gliwa. Grę w ofensywie napędzać ma pozyskany Robert Jeż, który będzie grał na pozycji &quot;10&quot;. Pawłowski utrzymuję wysoką formę sprzed końca sezonu, co pokazał w PP zdobywając 2 bramki. W ataku Hapal ma na pewno ból głowy. Sernas, który walczy o każdą piłkę, ale jest nieskuteczny. Arkadiusz Woźniak, który wiosny nie zaliczy do udanych, ale okres przygotowawczy miał udany oraz Papadopulos, który świetnie gra głową. Hapal poskładał bardzo dobrze drużynę Zagłębia i moim zdaniem Miedzowi w tym sezonie będą czarnym koniem rozgrywek i pierwsza 5-tką jest całkiem realna. Wyniki w sparingach były dobre, skuteczność imponująca. Zwycięstwo w Pucharze Polskim 4:2 i wszyscy w Lubinie czekają na ligę. Zagłębie ma silniejszy skład, pewnego siebie trenera. Pogoń na razie bez szału o czym świadczy okres przygotowawczy. Stawiam tutaj zdecydowanie na zespół Zagłębia, ale że jest to początek sezonu ubezpieczam się DNB.

Zagłębie DNB @ 1.84 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robbn 23

robbn

Użytkownik
Trochę korekty dla MarasSpec bo pisze gdzieniegdzie takie pierdoły, że koniec.
...
Jak juz wielokrotnie pisalem w zeszlym sezonie, Pogon zostala wepchnieta kolanem przez dzialaczy ktorzy wylozyli sporo kaski na ten awans i to im kibice powinni dziekowac za &quot;kupno&quot; awansu a nie tym nierobom na boisku.
Tak na pewno działacze załatwili pod stołem awans, szczególnie w momencie kiedy od dawna wiadomo, że kieszenie mają puste - teoria spiskowa na medal.
Pozegnano Mandrysza z ktorego mogl byc material na pilkarza (...)
Haha, widziałeś go w ogóle na oczy w jakimś meczu? Niczym się nie wyróżniał na poziomach niższych lig, w 1-szej już nie grał praktycznie wcale - i nie ma się czemu dziwić bo był co najwyżej przeciętny, a w niższych ligach grał głównie dlatego, że forsował go do składu trener (ojciec) Piotr Mandrysz.
Janukiewicz prostak i sezonu udane tez nie mial a zapamietany bedzie raczej z kiksu z Kolejarzem ktory powinienien byc pokazywany w kazdym odcinku wattsa na eurosporcie.
Prostak? Coś Ci się we łbie poprzewracało, obecnie jeden z najbardziej szanowanych piłkarzy w drużynie, nie boi się mówić tego co mu siedzi na wątrobie, do tego bardzo pewny punkt bramki - nie licząc 2-3 meczów, nie zdarzały mu się słabsze spotkania.
Uważasz Dąbrowskiego za słabego, a to jeden z najlepszych transferów w tym sezonie w Pogoni, bardzo pewny punkt obrony - o niebo lepszy od Hernaniego i Nolla. Bardzo dobra gra głową, dobre zapędy w ofensywie (gdzie również może zrobić użytek z gry głową).
Lawa ktory jest pseudocelebryta szczecinskim ktorego nie chce mi sie nawet komentowac wiec pozostawie go bez komentarza (...)
Ja pozostawię bez komentarza Twoje wypociny, bo Ława ma od tygodnia kontuzję, która wyklucza go z gry przez 2-3 miesiące, więc kilkanaście pierwszych kolejek ekstraklasowych na pewno opuści.
W pomocy Z MEGA POTENCJAŁEM gra Mosnikov (reprezentant Estonii, prawdopodobnie zagra jutro przeciwko Polakom), do tego niezły defensywny Golla.
Atak :
Edi, pelen szacunek za jego wszystkie zagrania lewa noga jak i wolne czy rozne jednak z roku na rok jest coraz starszy.
Edi jest pomocnikiem ... Ostatnia część zdania bardzo odkrywcza, nieźle to rozpracowałeś. Co do Andradiny to prawda, że młodszy już nie będzie, ale w zeszłym sezonie 1 ligi był gwiazdą (nie licząc słabszej końcówki) drużyny i gdyby nie on to prawdopodobnie paru meczów nie byłoby wygranych, kondycyjnie zgadzam się pewno nie będzie najszybszym zawodnikiem Ekstraklasy, ale pod względem techniki, strzału i zachowania na boisku może jeszcze spokojnie pokazywać swoje niewątpliwe walory.
Fraczczak niby waleczny i oddany Pogoni ale taki grajek moze sobie grac w 1 lidze a nie Ekstraklasie (...)
Skąd Ty wytrzasnąłeś dla niego miejsce w ataku, grał tam jedynie chyba w paru meczach po przejściu do Pogoni, a tak gra głównie na prawym skrzydle (ostatnio częściej w obronie) - uniwersalny gracz, może grać i na obronie i na obu stronach pomocy - jego potencjałem podniecał się nawet Andrzej Iwan.
...
Zagłębie na wiosnę grało świetnie, są przygotowani do tego sezonu i nie powinni przegrać pierwszego meczu.
Boska analiza, argumentacja pierwsza klasa.
...
I na koniec coś od siebie. Owszem Pogoń w sparingach nie powalała na kolana, większość meczów z &#39;bardziej uznanymi&#39; drużynami albo kończyło się bolesnymi, kilkubramkowymi porażkami albo wymęczonymi remisami. Ale na Boga - to są tylko sparingi, serio są one dla każdego tutaj wyznacznikiem tego jak będzie grać drużyna już w normalnym sezonie?
Broń Boże nie mówię, że Pogoń okaże się rewelacją rozgrywek bo tak prawdopodobnie nie będzie, ale argumentacja tylko na podstawie przegranych sparingów (których jestem pewien, że prawdopodobnie nikt z piszących nie widział na oczy) trochę naciągana.
Pierwsza kolejka, wiadomo różnie może być - tym bardziej w takiej lidze jak polska Ekstraklasa gdzie każdy może wygrać z każdym (przykład Podbeskidzia z zeszłego sezonu).
Nikt nie pisze o atucie własnego boiska, Pogoń będzie grać pierwszy mecz (a właściwie 2 pierwsze) w Szczecinie, ludzi pewnie przyjdzie masa bo to powrót do Ekstraklasy po 5 latach posuchy.
Ja bym bądź co bądź tego spotkania nie ruszał, każdy wynik możliwy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 2K

borek149

Użytkownik
Wypocin i bzdur MarasSpec oczywiście czytać nie warto, bo za dużo tam do sprostowania, najwyraźniej jest kolega bardzo zdegustowany postawą drużyny oraz władz, akcjami marketingowymi, transferami itd.
Patrząc realnie, rzeczewiście nic sukcesu Portowcom nie wróży, transfery ... hm ... chyba wszyscy w Szczecinie chcieli by widzieć inne, skierowane z zupełnie inną stronę bardziej w piłkarzy perspektywicznych, no ale cóż są jakie są ... wiele osób wiesza psy za nie ale jak na razie to był tylko jedno oficjalne spotkanie i na wyciąganie wniosków jeszcze przyjdzie czas. Mi osobiście podoba się osoba Dąbrowskiego, silny gracz pewny w obronie oraz groźny przy stałych fragmentach, na pewno w dziurawej obronie będzie wzmocnieniem. Co do reszty nie będe się wypowiadał bo to najbliższe spotkania same pokażą o ich sile. Ja osobiście oglądając sparingi mam tylko wielką nadzieję, iż w pierwszym składzie zobaczymy estończyka Mosnikova, gdyż zawodnik ten ma naprawdę olbrzymi potencjał i zasługuję na pierwszy plac. Jeśli do swoich najlepszych występów poziomem przypasuje Akahoshi to o środek pola nie ma co się martwić. Po bokach solidny Kolendowicz, który zawsze robi wiatr wokół siebie i po prawej Bonin/Budka/Frączczak niepotrzebne skreślić . Do tego zawsze groźny Edi, czy Ława, który mimo iż bardzo krytykowany w końcówce sezonu pokazał, że to właśnie jemu najbardziej się chce i bym ogromnie pożytecznym graczem. Zdecydowanie najmocniejsza formacja Pogoni. Pozycja bramkarza także według mnie silnie obsadzona Janukiewicz był pewniakiem przed transferem Dusana Pernisa, zawsze zapewniam nam spokój z tyłu. Fakt zdarzyły mu się gorsze spotkania, ale nie można zapomnieć ile wcześniej spotkań wybronił. Teraz po przyjściu Słowaka najprawdopodobniej straci miejsce w bramce. Bo nie wierze, że taki bramkarz przychodzi do Pogoni na ławkę.
O defensywie jak i ofensywie na razie wole się nie wypowiadać, bo w poprzedniej rundzie wyglądało to ... hm ... &quot;różnie&quot;.
Faworytem spotkania według mnie zdecydowanie jest Zagłębie, patrząc na kadrę i widząc takie nazwiska jak: Szymon Pawłowski, Robert Jeż, Darvydas Šernas i Arkadiusz Woźniak czy Costa Nhamoinesu. Nie mam wątpliwości kto na papierze jest silniejszym zespołem. Sam przychyliłbym się do grania na Zagłębie.
Ale ostatni sparing Portowcy wygrali dość zdecydowanie z solidną Kotwicą 5:0, są beniaminkiem, zagrają pierwsze spotkanie w ekstraklasie od 2007 roku i w takich spotkaniach dużo role może odegrać indywidualne podejście zespołu do spotkania. Wydaje mi się, że każdy wynik jest możliwy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Pogoń - Zagłębie
Zagrałem w tym meczu over 1.5 i sądzę, że to jedna z lepszych propozycji na ten mecz. Jak już pisali poprzednicy, Zagłębie mądrze budowane przez Hapala, powinno w tym skończyć wysoko w tabeli, może zaskoczą i wskoczą na podium, przy tak słabej lidze to możliwe. Pierwszy oficjalny mecz wygrany wysoko z Wisłą Płock, bramki strzelali zawodnicy od których będą kibice tego wymagać przez cały sezon, co dobrze wróży. Trzeba pamietać, że Lubinianie rozpoczynają sezon z ujemnymi punktami, więc od początku muszą zdobywać punkty. Głównie na Zagłębie liczę w tym typie, więc z Pogonią dam sobie spokój. Na rozpoczęcie ekstraklasy powinno paść kilka bramek. Over 1.5 @ 1.40

Piast - Górnik

Muszę przyznać, że nie widzę w tym sezonie Górnika w pierwszej ósemce ekstraklasy. Nie dość, że z okazji budowy stadionu pierwsze cztery mecze będą grać na wyjeździe, to potem prawdopodobnie przeniosą się do Sosnowca. W przerwie letniej bardziej sie osłabili, niż wzmocnili, za chwilę odejdzie Nakoulma, który raczej więcej myśli o tym czy we Francji kupi jakieś dobre koguty, żeby je zjadł, a nie o graniu w Górniku. Kwiek złapał kontuzje i nie zagra, trochę młody robi się ten skład Górnika, czy nie za młody, by pociągnąć grę w ekstraklasie ? Piast solidna drużyna, nie jednej drużynie w ekstraklasie sprawią problemy, a może powalczą o coś więcej ?
Piast 1X @ 1.40
Solidniejsze analizy, będzie można pisać po pierwszych meczach, bo na razie wiele niewiadomych, ale to oczywiste.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Zagłębie nie jest żadną peFFą, a Szczecinianie nie są rzucani na pożarcie. Powyżej koledzy trochę sprostowali wypowiedzi innych, bo faktycznie to wyglądało jakby do Szczecina przyjeżdżała Barcelona. Pogoń gra przecież u siebie to raz, a dwa, Zagłębie niech pokaże jak gra. W meczu PP z Wisłą Płock wielkiej piłki nie pokazali, a wystąpili w silnym składzie. Wisła bardzo dobrze się broniła i klepanie drużyny z Lubina nie przynosiło żadnych akcji bramkowych. Zagłębie dostało jednak prezent od sędziego. Po wykonaniu rzutu wolnego z 25 metra, piłka uderzyła w mur. Sędzia dopatrzył się gdzieś ręki i odgwizdał wapno. Pawłowski zamienił karnego na bramkę. Od tego momentu Wisła musiała gonić wynik i wiecie jak to się kończy w przypadku słabszych drużyn. Rozumiem, że Zagłębie mogło być bardzo pewne siebie, bo to było widać. Błędów w obronie jednak nie mogą tłumaczyć rozkojarzeniem. Vidanov był chyba podczas tego meczu w innym świecie, masa błędów, które przyniosły gole dla Wisły. Costa też nie był zbyt pewny siebie tego dnia, bo kilka razy puścił rywala. Tu jednak większych zastrzeżeń mieć nie można, bo tego dnia dostał od Hapala zadania ofensywne. Często się podłączał w akcje ofensywne, a jego przyśpieszenie robi wrażenie. Był szybki, ale gdy zobaczyłem to na żywo to naprawdę jest to godne podziwu. Często w &quot;oku&quot; kamery nie widać pracy jaką piłkarz wykonuje na boisku, jak się porusza. Tu Costa pokazał klasę. Sprinty przez całe boisko i do tego akcje okraszone solidną wrzutką lub wejściem bezpośrednio w pole karne. Widać, że jemu jedynemu się chciało. Mimo wszystko praca w obronie pozostawia wiele zastrzeżeń. Banaś podobno ma zostać wyleczony na mecz z Pogonią, ale nie wiem do końca jak wygląda jego sytuacja. On na pewno dodałbym stabilności i pewności. Gliwa bardzo pozytywnie się zaprezentował. Raz miał nieprzyjemnego kartofla, ale kilka razy bardzo pewnie wyłapał dośrodkowanie czy strzały z główki. Ja bym się wstrzymał i popatrzył co Lubinianie pokażą w lidze, bo wiadomo, że PP to trochę inne &quot;podejście&quot;.
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Powyżej 2,5 gola 2,30 Bet365
 
golditalia 27

golditalia

Użytkownik
dlaczego jest taki maly kurs na Lechie Gdansk?? W poprzednim sezonie graly padake i tu nagle 1,85 z Polonia Warszawa ktora ma problemy finansowe i kadrowe ale ten kurs wedlug mnie jest przesadzony. Zagram w ciemno X2 w tym spotkaniu.
 
hugo997 37

hugo997

Użytkownik
Jak dla mnie to kurs na Śląsk (2.70) jest smakowitym kąskiem. Widzew jest tak naprawde w rozsypce i w meczu z Piastem nie pokazali nic. Stracili wszystkich najlepszych graczy. Posciagali darmowe odpadki z innych klubow. Nie widze w jaki sposob mogliby strzelić gola Śląskowi. Nie są w ogóle zgrani. Gdyby Śląsk mogl wystapic w najlepszym skladzie to nie zastanawialbym sie ani chwili. Wedlug mnie Widzew nie strzeli, bedzie under, typowalbym 0-1 lub 0-2 dla Śląska mimo osłabień.
Śląsk @ 2.70 5/10
Ponizej 2.5 1.47 - troche marny kurs, mozna dac na tasme
BTS - NIE 1.67 9/10

Typy na Jagiellonie i Zaglebie takze wygladaja ciekawie. Wydaje sie ze w obu klubach dobrze sie dzieje i bedzie forma na lige. Wiele juz tutaj zostalo napisane o tych meczach. Mogę się tylko z tym zgodzić.
Zagłębie @ 2.5 6/10
Jagiellonia @ 1.83 6/10

Dobrym typem wydaje sie tez byc Legia w meczu z Korona. Maja juz ogranie w kilku meczach o stawke, ze Śląskiem grali dobrze i nie mieli po prostu szczescia. Nawet w pierwszej polowie grajac bez najlepszych zawodnikow dominowali na boisku. Zostali jednak skarceni golem w zasadzie z niczego, po glupiej wrzutce z polowy boiska. Trzeba przyznac ze defensywa Legii nie wyglada zbyt dobrze ale czuje ze nadrobia w ofensywie. Sparingi Korony daja takze dodatkowy powod do gry na Legie.
Legia 1.72 8/10

Wisła-Bełchatów
Tutaj skłaniałbym sie ku 0-0. Ogladalem mecz Wisły w PP i zrobili na mnie bardzo marne wrazenie. W pierwszej polowie w zasadzie nie zagrozili bramce rywali. Dopiero gdy tamci opadli z sil Wisła zadała cios. Wynik koncowy wydaje sie dobry ale gra naprawde nie zachwycila a rywal byl przeciez o kilka klas slabszy. Trzeba dodac ze tez mieli swoja szanse na strzelenie. Na pewno na plus jest nowy nabytek - Quioto. Bełchatów na pewno Wisły nie rozgromi, beda grali z kontry, nastawia sie na defensywe a Wiśle wcale tak latwo strzelenie bramki nie przyjdzie. Jezeli wygraja to pewnie ledwo, dlatego dalbym:
DW 0-0 @ 9 1/10
DW 1-0 @ 6 1/10
Ponizej 2.5 @ 1.65 7/10


Lech-Ruch
Lech ma ogromne problemy ze strzelaniem bramek. Ślusarki i Ubiparip to nie są niestety zawodnicy na miare Lecha i ich aspiracji. Poznaniacy odpadli z pucharów europejskich i jak i z krajowego co spowodowalo ze morale w ich zespole jest baardzo niskie. Bramka strzelona przez Ruch moze ich po prostu zlamac i pewnie juz sie nie podniosa. Gdyby nie rownie slaby wystep Ruchu przeciwko Pelikanowi w PP nie zastanawialbym sie tylko gral na nich za wieksza stawke. Pelikan mial dwa karne i bramkarz Ruchu oba obronil. Mozna to brac jako dobry sygnal do gry undera (bramkarz Ruchu jest w formie). Gdybym mial patrzec na sklady to Ruch według mnie ma lepszy, szerszy skład i to oni sa w stanie predzej strzelic bramke niz Lech co moze zapewnic im koncowe zwyciestwo. To na Lechu bedzie ciazyc wieksza presja dobrego wyniku.
Ponizej 2.5 @ 1.60 7/10
Ruch @ 3.6 @ 2/10


To sa tylko moje luzne typy, przeczucie, bez dlugich analiz i nie poparte zadnymi statystykami bo wedlug mnie nie ma to sensu. Branie wynikow sprzed trzech lat kiedy teraz obie druzyny sa kompletnie przebudowane mija sie z celem. Bralem pod uwage sytuacje w klubach i aktualna dyspozycje ktora mozna bylo wywnioskowac z PP, LE i meczy sparingowych. Jak wiadomo to jest pierwsza kolejka i wszystko sie tutaj moze zdarzyc, sa jednak kursy ktore po prostu oplaca sie grac i takie ktorych sie kompletnie nie oplaca(Wisła).
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Pogoń - Zagłębie
Zagrałem w tym meczu over 1.5 i sądzę, że to jedna z lepszych propozycji na ten mecz. Jak już pisali poprzednicy, Zagłębie mądrze budowane przez Hapala, powinno w tym skończyć wysoko w tabeli, może zaskoczą i wskoczą na podium, przy tak słabej lidze to możliwe. Pierwszy oficjalny mecz wygrany wysoko z Wisłą Płock, bramki strzelali zawodnicy od których będą kibice tego wymagać przez cały sezon, co dobrze wróży. Trzeba pamietać, że Lubinianie rozpoczynają sezon z ujemnymi punktami, więc od początku muszą zdobywać punkty. Głównie na Zagłębie liczę w tym typie, więc z Pogonią dam sobie spokój. Na rozpoczęcie ekstraklasy powinno paść kilka bramek. Over 1.5 @ 1.40

Piast - Górnik

Muszę przyznać, że nie widzę w tym sezonie Górnika w pierwszej ósemce ekstraklasy. Nie dość, że z okazji budowy stadionu pierwsze cztery mecze będą grać na wyjeździe, to potem prawdopodobnie przeniosą się do Sosnowca. W przerwie letniej bardziej sie osłabili, niż wzmocnili, za chwilę odejdzie Nakoulma, który raczej więcej myśli o tym czy we Francji kupi jakieś dobre koguty, żeby je zjadł, a nie o graniu w Górniku. Kwiek złapał kontuzje i nie zagra, trochę młody robi się ten skład Górnika, czy nie za młody, by pociągnąć grę w ekstraklasie ? Piast solidna drużyna, nie jednej drużynie w ekstraklasie sprawią problemy, a może powalczą o coś więcej ?
Piast 1X @ 1.40
Solidniejsze analizy, będzie można pisać po pierwszych meczach, bo na razie wiele niewiadomych, ale to oczywiste.
Zamiast pisać bzdury może być poczytaj trochę ... w Górniku AŻ ubył Pazdan z kluczowych postaci reszta jest w składzie na czele ze Skorupskim i Nakoulmą więc gdzie ty widzisz osłabenia ? Kwiek kontuzja jednak są godni następcy z Piasta robicie faworyta jakby w cuglach wygrał II ligę .
Idealnym typem jest 2X lub DNB GÓRNIK .
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Pazdan (28/1) obrońca, Marciniak (27/1) obrońca, Zieliński (11/2) napastnik. Jeśli dodać do tego Kwieka i Nakoulme (co o nim sądze w poprzednim poście to imo spore osłabienie, MOGĘ MIEĆ TAKIE ZDANIE ? Przyszło dwóch obrońców z ŁKS&#39;u, wkleić ci poczynania tamtejszej obrony ? Wzmocnienie to raczej Oziębała, choć bilans z poprzedniego sezonu nie powala. Nowak z Rozwoju, który wszedł za Kwieka w PP to melodia przyszłości i niewiadoma. Faktycznie same bzdury piszę.
 
K 2K

kfjatek

Użytkownik
Lech - Ruch

&quot;Do inauguracji rozgrywek ligowych pozostały już tylko dwa dni. W sobotę ekipa poznańskiego Lecha podejmie chorzowski Ruch. Trener Mariusz Rumak przed tym spotkaniem nie jest w komfortowej sytuacji, bo ze względu na termin meczów międzypaństwowych, Kolejorz w tym tygodniu wciąż nie mógł trenować w pełnym składzie.

Na dzisiejszych zajęciach sztab szkoleniowy miał do swojej dyspozycji osiemnastu zawodników, w tym trzech bramkarzy. Zabrakło Marcina Kamińskiego i Rafała Murawskiego, którzy dopiero popołudniu wrócili z Estonii, gdzie cały mecz reprezentacji Polski przesiedzieli na ławce rezerwowych. Obaj na stadionie przy Bułgarskiej pojawili się, gdy reszta zawodników wracała już z treningu. Wraz z nimi do klubu powrócił Aleksandar Tonev, który w reprezentacji Bułgarii zaliczył 23 minuty w spotkaniu z Cyprem. Jeszcze później do stolicy Wielkopolski powróci Luis Henriquez. Panamczyk wczoraj dopiero tuż przed północą skończył przegrany 0:2 mecz z Portugalią, w którym zagrał przez całe 90 minut.&quot;
--
Z jednej strony Lech jest w fatalnej dyspozycji, a raczej jest po prostu najsłabszy personalnie od kilku lat. Z drugiej - Kolejorz u siebie naprawdę rzadko przegrywa.

Ruch - niewiadoma. 0:7 zgłoś się z Czechami. W PP też nie zaprezentowali się pozytywnie.

Atmosfera wśród kibiców w Poznaniu jest naprawdę nerwowa. Gdyby mecz, źle ułożył się dla Lecha będzie gorąco i kibice mogą nie pomóc. Złe wyniki, słaby skład, hańbiące oświadczenie prezesa. Niebieskich dopingiem wspierać będzie 1000 kibiców gości.

Dla mnie absolutny NO BET.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Pazdan (28/1) obrońca, Marciniak (27/1) obrońca, Zieliński (11/2) napastnik. Jeśli dodać do tego Kwieka i Nakoulme (co o nim sądze w poprzednim poście to imo spore osłabienie, MOGĘ MIEĆ TAKIE ZDANIE ? Przyszło dwóch obrońców z ŁKS&#39;u, wkleić ci poczynania tamtejszej obrony ? Wzmocnienie to raczej Oziębała, choć bilans z poprzedniego sezonu nie powala. Nowak z Rozwoju, który wszedł za Kwieka w PP to melodia przyszłości i niewiadoma. Faktycznie same bzdury piszę.
Marcinak to był głównie zmiennik lewa strona jest zarezerwowana dla Magiery
Z Zielińskiego taki napastnik jak ze Smudy selekcjoner widać po bilansie bramkowym .
Twoje dywagacje są śmieszne przecież oceniasz dany mecz a Nakoulma zagra zapewne więc gdzie ty widzisz osłabenie ?
W obronie tylko bedzie jedna zmiana na lewej stronie reszta ta sama w pomocy tylko bez Kwieka w ataku zapewne Milik , więc gdzie ty widzisz znaczne osłabienia ?
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Cały czas pozostaje przy tym co napisałem w pierwszym poście:
W przerwie letniej bardziej sie osłabili, niż wzmocnili
Poza tym tak ciśniesz na Zielińskiego, a pragnę zauważyć, że Milik dwa razy więcej meczów od niego i 4 bramki w lidze, Oziębała to samo, BOGACTWO.
 
H 60

howard

Użytkownik
Spotkanie: Pogoń Szczecin – Zagłębie Lublin
Typ: 2
W meczu z Zagłębiem Lubin w barwach Pogoni Szczecin pierwszy mecz na poziomie ekstraklasy rozegra przynajmniej dziesięciu piłkarzy. Gra wewnętrzna podczas środowego treningu wskazuje, że w piątek w ogóle w ekstraklasie zadebiutować w wyjściowym składzie ma szansę: Adam Frączczak, Krystian Rogalski, Wojciech Golla, Donald Djousse i Akahoshi. Szóstym może być Pernią, który wczoraj powołany był do reprezentacji Słowacji na mecz z Danią. Z ławki rezerwowych mogą wejść kolejni. Jakby mało było debiutantów, zupełnym żółtodziobem w najwyższej klasie rozgrywkowej jest także 30-letni trener Skowronek. „Miedziowi”, którzy wiosną zdobyli najwięcej punktów ciężko przepracowali okres przygotowawczy, rozegrali kilka naprawdę dobrych sparingów i sądzę że są w pełni przygotowani na start Ekstraklasy. Tym bardziej że są w niezbyt dogodnej sytuacji, gdyż na starcie muszą szybko odrobić 3 punkty, które nałożył na nie WD PZPN za ustawiony mecz z Cracovią w maju 2006r.

Spotkanie: Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Typ: under 2,5
W tym spotkaniu ze względu że są to derby upatruje remis, lecz sądzę że under będzie bezpieczniejszy z dwóch powodów: po pierwsze Górnik, tak jak już ktoś wspomniał wystąpi osłabiony brakiem Kwieka, a więc trener Nawałka moim skromnym zdaniem ma już problem w ataku, po drugie oba zespoły tylko dwa razy miały okazję rywalizować ze sobą na boiskach Ekstraklasy. Miało to miejsce w trakcie sezonu 2008/09. Wówczas oba zespoły odniosły skromne zwycięstwa 1:0 przed własną publicznością. Po trzecie więcej emocji w tym meczu możemy raczej się spodziewać po za murawą boiska niż na niej.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Cały czas pozostaje przy tym co napisałem w pierwszym poście:

Poza tym tak ciśniesz na Zielińskiego, a pragnę zauważyć, że Milik dwa razy więcej meczów od niego i 4 bramki w lidze, Oziębała to samo, BOGACTWO.
Dobra nie ma sensu z toba polemizować 17latek w debiutanckim sezonie gra jako Joker a ty wymagasz od niego nie wiadomo czego poszukaj sobie kto ostatnio w Górniku jako napastnik dużo strzelał .
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Widzew jest tak naprawde w rozsypce i w meczu z Piastem nie pokazali nic. Stracili wszystkich najlepszych graczy. Posciagali darmowe odpadki z innych klubow. Nie widze w jaki sposob mogliby strzelić gola Śląskowi. Nie są w ogóle zgrani. Gdyby Śląsk mogl wystapic w najlepszym skladzie to nie zastanawialbym sie ani chwili. Wedlug mnie Widzew nie strzeli, bedzie under, typowalbym 0-1 lub 0-2 dla Śląska mimo osłabień.
Ok, odeszło kilku ważnych zawodników, ale pisanie, że Widzew jest w rozsypce i to o tych darmowych odpadkach to już przesada... Mroczkowski nie jest takim trenerem, który bierze zawodnika po jednym treningu czy sparingu do drużyny, większość z nowych zawodników przepracowała prawie cały okres przygotowawczy i byli w tym czasie testowani przez sztab, o ocenę ich potencjału jestem spokojny. Na zgranie się mieli trzy okresy przygotowawcze, o to też nie martwiłbym się.
Ty z kolei zapomniałeś o jednej ciekawej rzeczy, co prawda to tylko statystyka, ale może coś w tym jest, od czasu powrotu do Ekstraklasy Widzew nie przegrał ze Śląskiem, a w tych meczach pada dużo bramek, ostatnie dwa sezony:
Widzew-Śląsk 2-2
Śląsk-Widzew 1-2
Śląsk-Widzew 2-2 (może pamiętasz, to było gdy Lenczyk miał super serię meczy bez porażki niedługo po przejęciu klubu, a remis z Widzewem ratowali w ostatnich sekundach)
Widzew-Śląsk 5-2.
 
hugo997 37

hugo997

Użytkownik
Ja doskonale pamietam te mecze bo kilka z nich ogladalem. Widzew to jednak na ten moment kompletnie inna druzyna dlatego nie biore ich pod uwage. W tamtym sezonie i dwa lata temu mieli naprawde fajny sklad.
Skład przeciwko Piastowi:
Widzew: Mielcarz, Bartkowski, Abbes, Phibel, Broź, Pietrowski (58, Bruno), Bartoszewicz, Dudek, Kaczmarek, Okachi (70, M. Stępiński), Ben Dhifallah (46, Rybicki).
Nie oszukujmy sie, wiele sie nie zmieni a gra Widzewa byla slaba.
Skład z ostatniego meczu ze Śląskiem 2-2:
M. Mielcarz,L. Broz,U. Ukah, H. Abbès ,Dudu Paraíba,M. Kaczmarek,Bruno Pinheiro,M. Panka,K. Ostrowski,M. Ben Dhifallah,P. Okachi
Ukah odszedl do Jagi, Dudu odszedl. To jest powazny cios dla obrony Widzewa. Pinheiro i Panka odeszli. Panka byl przeciez glownym rezyserem gry. W tym meczu z ławki wchodzili Oziębała i Matusiak, teraz wejsc moga jedynie juniorzy. Ciekawym graczem jest Stępiński, chciałbym zobaczyć kiedyś jak sobie poradzi od pierwszej minuty. Ogólnie Widzew ma kilku młodych dobrych zawodników ale ze Śląskiem będzie im naprawdę ciężko pokazać się z dobrej strony.

Widzew oczywiście może nawet wygrać z 1-0 po bramce ze stalego fragmentu (jak Śląsk w superpucharze-gol z niczego w zasadzie) ale nie widze tutaj zbyt duzej sily ofensywnej dlatego uwazam ze to malo prawdopodobne. To jest jednak polska liga i tutaj nic nie jest w stanie mnie zaskoczyc. Wczoraj ogladalem mecz Zawiszy zremisowany 0-0 z Tychami. Poziom tego meczu byl po prostu TRAGICZNY. Jezeli topowy zespol I ligi nie potrafi wykonac dobrego dosrodkowania w pole karne to o czyms swiadczy. I tak jak rok temu (poczatkowe wysokie porazki ŁKS i Podbeskidzia) beniaminkom moze troche zajac zeby sie przestawic na gre w ekstraklasie. Może Piasta to nie dotyczy ale Pogoni na pewno co daje kolejny argument do gry na Zagłębie.
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
W meczu z Zagłębiem Lubin w barwach Pogoni Szczecin pierwszy mecz na poziomie ekstraklasy rozegra przynajmniej dziesięciu piłkarzy. Gra wewnętrzna podczas środowego treningu wskazuje, że w piątek w ogóle w ekstraklasie zadebiutować w wyjściowym składzie ma szansę: Adam Frączczak, Krystian Rogalski, Wojciech Golla, Donald Djousse i Akahoshi. Szóstym może być Pernią, który wczoraj powołany był do reprezentacji Słowacji na mecz z Danią. Z ławki rezerwowych mogą wejść kolejni.
Kolejna kozacka analiza.
MAKSYMILIAN Rogalski - nie Krystian
Dusan PERNIS - nie Pernią
Zresztą co z tego, że jest tylu debiutantów? Jest i sporo ekstraklasowych wyjadaczy Edi, Hernani, Kolendowicz, Budka - tego już nie napisałeś.
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Ja nie wiem czemu tutaj idzie taka masówka na Zagłębie ??
Wielcy fachowcy od analiz piszą tutaj żeby nie brać sparingów na poważnie a sami sugerują się tym że Zagłębie grało bardzo dobrze w rundzie wiosennej która skończyła 3 miesiące temu....
Pogoń wraca do ligi po kilku sezonach przerwy myślę że motywacji nie zabraknie żeby powalczyć choćby o remis tym bardziej że zagraja na własnym stadionie.
Jak dla mnie 1x [1,53] lub x [3,00]
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Typ: Pogoń
Kurs: 3,00
bwin
Dzisiaj inauguracja kolejnego już sezonu naszej rodzimej Ekstraklasy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Szczecinie, tamtejsza Pogoń podejmie na Stadionie Miejskim Zagłębie Lubin. Moim zdaniem spotkanie te zapowiada się na bardzo ciekawe. Gospodarze to beniaminek tego sezonu i awansował on z drugiego miejsca w tabeli wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz. Tak wysokie miejsce w tabeli zawdzięczają oni dobrej grze na swoim obiekcie wygrali oni aż trzynaście z siedemnastu spotkań i zaaplikowali rywalom trzydzieści sześć bramek, najwięcej ze wszystkich ekip pierwszoligowych w poprzednim sezonie. Wiem że sezon sezonowi nie równy ale ciekawostką jest fakt że dwa sezony temu także na swoim obiekcie strzelili najwięcej bramek ze wszystkich ekip, więc tak zwane &quot; własne śmieci&quot; motywują piłkarzy ze Szczecina. Przed sezonem zmieniono trenera, zwolniono Ryszarda Tarasiewicza, jego miejsce na szkoleniowej ławce zajął Artur Skowronek, który to prowadził w ubiegłym sezonie Ruch Radzionków. Lubinian zaś prowadzi nadal Pavel Hapal. Do kadry Szczecinian dołączyli Grzegorz Bonin, Dusan Pernis i Mouhamadou Traore. Ten ostatni przeszedł właśnie z ekipy dzisiejszego rywala i zapowiada udowodnienie Hapalovi co jest wart. W ekipie z Lubina pozbyto się kilku dobrych graczy. wymienionego wyżej napastnika z Senegalu, Bojana Isailovica, podstawowego bramkarza Aleksandra Ptaka czy też Marcina Kowalczyka. Przyszedł zaś Czech Michal Papadopulos którego to pozbyto się z Rostova i Robert Jeż. Jestem zdania że gospodarzy stać dzisiaj na komplet punktów gdyż Pogoń jak zwykle przed swoją publicznościa wyjdzie nazdwyczaj zmotywowana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom