>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. Grand Prix USA [15-17.11.2013]

Status
Zamknięty.
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Grand Prix Stanów Zjednoczonych – 17. listopada 2013




Wyniki z ubiegłego sezonu ▶



Kwalifikacje


Wyścig





Tegoroczny rozkład jazdy ▶

Piątek – 15 listopada 2013

#1 Trening ▶ 16:00 - 17:30
#2 Trening ▶ 20:00 - 21:30

Sobota – 16 listopada 2013

# 3 Trening ▶ 16:00 - 17:00
Kwalifikacje ▶ 19:00-20:00

Niedziela – 3 listopada 2013

Wyścig ▶ 20:00






Info o torze ▶

Nazwa toru ▶ Circiut of The Americas
Lokalizacja ▶ Austin, Stany Zjednoczone
Pierwsze Grand Prix ▶ 2012
Długość toru ▶ 5.516 km
Liczba okrążeń ▶ 56
Całkowity dystans wyścigu ▶ 308.896 km
Rekord okrążenia ▶ S. Vettel (1:35.657, Red Bull Racing)
Zwycięzca w sezonie 2012 ▶ Lewis Hamilton
Zdobywca PP w sezonie 2012 ▶ Sebastian Vettel​


Tytuły mistrzowskie już zostały przyznane Red Bullowi. Dla nich ten sezon jest już zamknięty, więc wydawałoby się, że jest to Grand Prix o pietruszkę. Dla nich może tak, ale dla innych to nie będzie nic nie znaczące GP, ponieważ nadal trwa walka chociażby pomiędzy Ferrari&amp;Mercedesem o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej MŚ F1, a w klasyfikacji kierowców na dwa GP przed końcem sezonu trzeci Kimi Raikkonen ma zaledwie 6 pkt przewagi nad Lewisem Hamiltonem. Przeczuwam większe niż zwykle, zainteresowanie w sobotę tematem, ze względu na porę startu kwalifikacji w pięknej stolicy Texasu.

Sebastian Vettel - rekordowe okrążenie toru Austin ▶


 
Otrzymane punkty reputacji: +5
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Raikkonen opuści ostatnie wyścigi sezonu!


Kimi nie wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach sezonu w Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii.
Fin podczas weekendu w Abu Zabi groził, iż jeżeli nie otrzyma w najbliższym czasie zaległych pieniędzy od zespołu Lotus, to opuści wyścigi na torach Circuit of the Americas oraz Interlagos. Dziś menedżer 34-latka potwierdził, iż jego podopieczny nie wystartuje w ostatnich rundach sezonu, ze względu na operację kręgosłupa w najbliższy czwartek.

W tej sytuacji, zespół Lotus ma tylko kilka dni na podjęcie decyzji, kto zastąpi 34-latka podczas dwóch ostatnich wyścigów sezonu. W roli faworyta wymieniany jest ubiegłoroczny mistrz serii GP2, a obecny tester stajni z Enstone - Davide Valsecchi
http://f1wm.pl/kierowcy/?id=dval]
[/url]
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Fin za Fina. Zespół Lotusa oficjalnie potwierdził, że Kimiego Raikkonena w ostatnich dwóch wyścigach sezonu zastąpi jego rodak, Heikki Kovalainen.

Świetna wiadomość, będzie miło zobaczyć znowu w akcji starego wygę z mroźnej Finlandii w konkurencyjnym bolidzie. Myślę, że godnie zastąpi Icemana w tych dwóch ostatnich wyścigach bo zna Lotusa dosyć dobrze. Na pewno będę trzymał kciuki, bo to sympatyczny i równy gość. Szkoda, że tylko dwa GP, a nie na miejsce Kiemiego w kolejnym sezonie...


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Niespełna godzina do pierwszego treningu w Texasie, jednakże jego rozpoczęcie o planowanej godzinie stoi pod sporym znakiem zapytania z powodu mgły ograniczającej widoczność i zarazem uniemożliwiającej ewentualny start helikoptera medycznego w trakcie pierwszej sesji treningowej.


 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Na dzisiejsze kwale :
Button - Massa 1 2,25 STS ✅✅✅
Button bardzo fajna postawa w 1 i 2 treningu. Co ważne, na starcie będzie cofnięty o 3 pozycje, więc w kwalach powinien dać maksa . Ferrari w 1 treningu trochę zaskoczyło, a konkretnie Alonso ale już w 2 , wrócili na swoje tory. Button dwukrotnie lepszy od Massy , 1 trening ponad 0,6 s szybszy , 2 trening ponad 0,6 s szybszy. Jak widać, przewaga utrzymała się na takim samym poziomie. Uważam, że kurs warty ryzyka, dla mnie Massa bez szans na Q3 , a Button powinien spokojnie powalczyć o Q3.
Rosberg - Alonso 1 1,20 STS⛔
Kurs mizerny ale innego rozwiązania tutaj nie widzę. Mercedesy będą konkurencyjne tutaj dla RBR. Sam Rosberg zapowiada ostrą walkę o podium : &quot;Bolid jechał jak po szynach a ja byłem bardzo zadowolony z balansu. Mam nadzieję, że w ten weekend damy coś do myślenia Red Bullom, a ja będę naciskał na 100 procent, aby znaleźć się znowu na podium.&quot;
Alonso w 1 treningu nr.1 ale w porównaniu do 2 , nie zanotował żadnej poprawy. Rosberg w 1 stracił 0,3 s , ale już w 2 treningu zanotował 0,6 s przewagi. Ferrari stoi w miejscu, a pozostałe ekipy z treningu na trening wprowadzają ulepszenia które widać gołym okiem na czasach.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Kovalainen - Grosjean @3,0⛔⛔ Głupi typ! Unibet
Bukmacherzy chyba zapomnieli, że Fin to doświadczony zawodnik. Miał trochę przerwy w startach ale poprzednio pracował również w Lotusie/Caterhamie więc silnik Renault nie jest mu obcy i mógł od razu wykorzystać swoje doświadczenie i przystąpić do ustawień bolidu co potwierdza w po treningowym wywiadzie. Francuz natomiast ma problemy z hamulcami przy niskim obciążeniu paliwem. Dostrzegam tutaj małe value ;)
Pic ukarany za wymianę skrzyni biegów!!
Charles Pic został ukarany cofnięciem o pięć pozycji na starcie wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych po tym, jak Ceterham został zmuszony do wymienienia w jego samochodzie skrzyni biegów.
A więc Pic wyruszy do wyścigu z ostatniego pola, gdyż obecnie nie jest w stanie zakwalifikawać się &gt;17 miejsca.
Daniel Riccardo - Jean-Eric Vergne @4,75⛔⛔ 11-16
Skuszę się na taki kurs. Riccardo ma już kontrakt z Redbullem na przyszły sezon więc już tak bardzo nie musi udawadniać swojego potencjału. Kierując się zeszłorocznym GP w Texasie Daniel w SP1 wyprzedził swojego Francuza przeszło 1s, a w Q nie wszedł do drugiej części (18),dzisiaj wyprzedził go &quot;tylko&quot; o 0,5s. Liczę tu na przełamanie Vergnia, który od kilku wyścigów przegrywa z Riccardo w Q.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Na początek surebet 8% ✅

Interwetten kwalifikacje: Felipe Massa vs Fernando Alonso @1.8
Betsafe/Betsson: Felipe Massa vs Fernando Alonso @2.7


:idea: Esteban Gutierrez vs Jean-Eric Vergne @1.5 Expekt/Betclic ✅ ✅ ✅, dla przykładu w Milenium @1.27 + podatek czyli jakieś @1.12 ????

Nie wiem, dlaczego zestawiają Toro Rosso z Sauberem, skoro ewidentnie widać, że Saubery w Austin prezentują poziom Lotusów na szybszej mieszance. W drugim treningu na mediumach bardzo ładne tempo i w efekcie Esteban o ponad sekundę (przepaść) lepszy czas od obu kierowców stajni STR, które mają tutaj sporo problemów z balansem i trakcją. W ZEA Gutierrez zawalił kwalifikacje, a Hulkenberg zajął 5 msc, natomiast lepszy z kierowców STR Daniel Ricciardo stracił do Nico ponad 0.5sek w Q3. Meksykanin w pierwszym treningu 4 pozycja, w drugim był nawet przed NH i zajął 6 lokatę. Saubery są naprawdę bardzo konkurencyjne.

Esteban Gutierrez, P4, P6
„To był bardzo produktywny dzień. Mimo opóźnienia pierwszego treningu, czuję się dobrze w aucie na tym torze, a jazda tutaj sprawia mi przyjemność. To ważne. Jesteśmy w dobrej formie, ale teraz musimy się skupić na tym, aby utrzymać ją na kwalifikacje i wyścig. Uważam, że mamy duże szanse na dobry wynik. Mamy jeszcze dwa wyścigi a moim celem jest wyciśnięcie wszystkiego z tego co mamy do dyspozycji.”


:idea: Romain Grosjean vs Fernando Alonso @1.71 Marathonbet ✅ ✅ ✅

Wklejam teraz, bo o trzecim treningu moim zdaniem takiego kursu nie dostaniemy. Ferrari ma tutaj duże kłopoty z trakcją, Alonso w drugim treningu walczył zaciekle z kierownicą w zakrętach. Lotusy od dłuższego czasu prezentują lepsze tempo od Ferrari czy to w kwalifikacjach czy to w wyścigu. Romek zadowolony po piątkowych treningach, szczególnie z czasów uzyskiwanych na długim stincie. Do poprawy jest czas na pośredniej i liczę na to, że w kwalifikacjach wyjadą skupieni i powalczą o drugi rząd z Mercedesami. Piszę w liczbie mnogiej bo to co wczoraj zrobił Heikki Kovalainen było nie tylko dla mnie, ale nawet dla samego Fina sporym zaskoczeniem. Nie wiadomo jeszcze czego się można dzisiaj po nim spodziewać, ale niewątpliwie jest bardzo solidnym kierowcą. Mowa tutaj o perfekcyjnej jeździe w II treningu i 5 czas na M. Wiadomo, że piątek to jedna sprawa a sobota to zupełnie co innego, więc na to czy Heikki da radę w kwalach trzeba poczekać na 3 najbardziej miarodajny trening, gdzie ekipy pod koniec sesji przeprowadzają symulację kwalifikacyjną. Ferrari może też nie dawać z siebie wszystkiego w kwalifikacjach i ustawić się na 1 pit stop, ich tempo na długich przejazdach jest znacznie lepsze od tego, którym trzeba się wykazać w sesji kwalifikacyjnej, więc nie wykluczone, że znowu któryś z kierowców Ferrari nie wejdzie do Q3 jak to miało miejsce ostatnio w Abu Zabi.

Więcej typów ok. godziny 18:00 po 3FP ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Z Grosjeanem przewidziałem tą sytuację. Trzeba wykorzystać dziejszą sytuację, że oddsmakerzy kierują się nazwą Ferrari a nie tym co prezentują na tym torze. A co prezentują Alonso 10 msc w II treningu ze stratą ponad sekundy do Vettela, i to samo w III FP z tym że zakończył przygodę na P11. Massa – 12 w II treningu, 17 w III ze stratą ponad 1.6 sek na Medium tyres – Tragedia. Teraz zastanawiam się co się z nimi stało i jedyne co mi przychodzi do głowy to, to że może maskują się ala Mercedesy na początku i w środku sezonu, ale patrząc na 11 pozycję i brak kwalifikacji Alonso do Q3 - 2 tyg temu w Abu Zabi nie wydaje się to wielce prawdopodobne, zatem gramy przeciwko ekipie z Maranello.

O ile oczywiście buki wystawią jeszcze, sam do działu raczej nie zdążę już wstawić, ale Saubery, McLareny i reszta czołówki dzisiaj przed Ferrari ;)

:idea: Adrian Sutil vs Paul Di Resta @1.98 Marathonbet, już spadło do @1.86 ⛔ AWARIA BOLIDU ????

Na Bwin już @1.45

Dlaczego :?: Proste – koncentracja i motywacja. Zgoła odmienne nastroje u obu dżentelmenów. Z Brytyjczyka uszła para po tym jak dowiedział się, że SFI zwalnia go z fotela kierowcy hinduskiej stajni. To dla niego bardzo smutna wiadomość, bo zżył się z nimi bardzo mocno. Efekty braku koncentracji widać, po dzisiejszym i wczorajszych treningach. Sutil natomiast czuje się tutaj bardzo dobrze i prezentuje dobrą formę, zmotywowany tym, że przedłużył kontrakt + wsparcie pięknej Jennifer działa. II trening przewaga Niemca 0.7s, III trening 0.5s to jest ogromna różnica.


:idea: Nico Hulkenberg vs Fernando Alonso @1.4 Bwin ✅ ✅ ✅

Szkoda kursu, ale Hulk is flying, 3 trening znakomity, 4 czas z przewagą 0.4 s nad jedenastym Alonso.

:idea: Jenson Button vs Fernando Alonso @2.02 Bwin ⛔ Problemy Jensona z nadsterownością...

Powariowali. Ale nic, tak jak pisałem patrzą na markę, Jenson ponad 0.4s przewagi nad Alonso w III treningu, chyba, że Ferrari są zamaskowane to ładnie popłynę :mrgreen:

:idea: Esteban Gutierrez vs Daniel Ricciardo @1.7 Bwin ✅ ✅ ✅

Konsekwentnie przeciwko STR. Tutaj mam największe obawy, dlatego najlżej, bo Meksykanin może nie wziąć przykładu z Nico Hulkenberga i latać na tym torze, ale wystarczy że zrobi to 1:37:400 i to może dać mu miejsce przed przyszłym kierowcą Red Bulla.


Betsson
USA GP : Najwyżej sklasyfikowany bolid kwalifikacji
Który bolid zdobędzie najwyższą pozycję końcową?

:idea: Sauber vs Ferrari @2.10 ✅ ✅ ✅

Ten sam typ co powyżej czyli zapewne Hulk vs Alonso tylko że kurs o 0.7 większy :!:


Udane kwalifikacje 5/7​
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jenson Button vs Fernando Alonso @2.02 Bwin Powariowali. Ale nic, tak jak pisałem patrzą na markę, Jenson ponad 0.4s przewagi nad Alonso w III treningu, chyba, że Ferrari są zamaskowane to ładnie popłynę
Hej uważaj, Alonso w SP1 swój czas ustanowił na twardszych oponach, Button na miękkich ;)
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Hej uważaj, Alonso w SP1 swój czas ustanowił na twardszych oponach, Button na miękkich ;)
Zdecydowanie, mój błąd. Niestety też warunki pogodowe się znacznie zmieniły na torze, zaczął wiać porywisty wiatr i nie każdy umiał sobie z tym poradzić. Alonso narobił trochę strachu, ale ostatecznie Q wyszły całkiem nieźle, ale szkoda tej awarii w bolidzie Sutila bo był dzisiaj szybszy od Di Resty... :zoltakartka:
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Kwale ciekawe poprzez zmianę pogody na same kwale. Rosberg zdecydowanie największa niespodzianka in minus . Nie poradził sobie kompletnie z warunkami. Pięknie za to siadł typ złapany jeszcze przed Q3 czyli Button przed Massa - jak ktoś zaryzykował to warto było. Szkoda tego niskiego kursu z pary Rosberga ale Button z górką to odrobił.
Jutro na pewno pojawi się jakiś typ, zapowiada się bardzo ciekawy wyścig. Mało pit stopów i sporo wyprzedzeń.
 
P 402

plastelina

Użytkownik
expekt
Formula 1, GP USA
Esteban Gutierrez - Jean-Eric Vergne
Wyścig Head-to-Head : Jean-Eric Vergne
2,7

Francuz - 6 pozycji przewagi na starcie, do tego Esteban zwykle słabe tempo wyścigowe
bwin
United States GP - Race
Head-to-Head Chilton/Bianchi (combinable)
Pick: Jules Bianchi (FRA/Marussia 1.45)

Chliton to typowy pay driver, nie ta liga po prostu
expekt
Formula 1, GP USA
20:00
Grupa V
V. Bottas 1,80
G. Van der Garde 9,00
P. Maldonado 2,75
C. Pic 9,50
z czym do gościa, Maldonado ma już wyjeb... na ten sezon, w dodatku bolid Fina z poprawkami, Caterhamy to nie ten poziom
expekt
P. di Resta 3,40
E. Gutierrez 2,30
A. Sutil 4,50
D. Ricciardo 3,40
Ricciardo ewidentnie dostał skrzydeł po podpisaniu kontraktu z Red Bullem, 3.40 daje radę
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
ranczo0123 466,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Co myslicie na temat tego zeby pograc na brak SC ? W Expekcie kurs 1,6. Do tego profil toru przypomina ten z Indii i Abu Dhabi tzn szerokie pobocza.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Brak SC to faktycznie ciekawa opcja. Tor szeroki i bezpieczny. Kurs nie najgorszy, można spróbowac, ale dla mnie zawsze to orzeł czy reszka i nigdy nie gram tego :p

Sam też pograłem zaproponowany przez plastelina typ na Vergne&#39;a. Widać, że Exp śpi, w bwinie dają już @1,65 i na tyle bym to wycenił więc typ z serii value - okazja.
Od siebie na jutrzejsze zawody mogę zaproponowac coś takiego :
GP USA - wyścig niedziela 20:00
Adrian Sutil - Pastor Maldonado
Typ : Sutil @ 1,85 bwin/Expekt ⛔ niestety Sutil out na początku ????
Do Pastora straciłem resztki szacunku jakim go darzyłem! To co on wyprawia ostatnio to masakra, myśli że jak ma walizkę pieniędzy od wenezuelskich sponsorów to może sobie mówić co chce i że w każdym zespole go przyjmą z pocałowaniem w ręke... Myśli że ma jakiś nie wiadomo jaki talent, a jest po prostu beztalenciem i taka prawda jest.
W czasie 2 treningu wczoraj się go przez radio pytają co się dzieje z samochodem i co jest nie tak ? on im odpowiada że wszystko jest nie tak. W ogóle dzisiaj też dał focha i po kwalach gdzie spisał się żenująco bo wyprzedził tylko 4 maruderów z Catherham i Marusia powiedział, że samochód spisywał się fatalnie ale to już nie jego sprawa bo on nie będzie jeździł w przyszlym sezonie w Williamsie i ogólnie po jego wypowiedziach, jeździe widać że ma po prostu wyjebane na Williamsa. Taki żałosny koleś będzie pewnie w Lotusie... jaja!
Bottas jakos potrafił być konkurencyjny i walczył do samego końca w Q3 o jak najwyższe lokaty.
Sutil pechowo odpadł w Q1, na jednym szybkim kółku przyblokował go któryś z bolidów Marussi a w samej końcówce uszkodzeniu uległy hamulce i Sutil przestrzelił zakręt i musiał zatrzymać bolid na poboczu. A ogólnie tempo prezentował w treningach bardzo dobre,zdecydowanie lepsze niz Pastor, no i jemu się chce, z Force India zostaje na kolejny sezon. Umiejętności kierowców też po stronie Sutila, bolid też lepszy ma niż wskazuje to wynik.

I na koniec ustawienie na starcie :
1. Sebastian Vettel



2. Mark Webber 3. Romain Grosjean



4. Nico Hulkenberg 5. Lewis Hamilton



6. Fernando Alonso 7. Sergio Perez



8. Heikki Kovalainen 9. Valtteri Bottas



10. Daniel Ricciardo 11. Paul di Resta



12. Nico Rosberg 13. Felipe Massa



14. Jean-Eric Vergne 15. Jenson Button (**)



16. Adrian Sutil 17. Pastor Maldonado



18. Giedo van der Garde 19. Jules Bianchi



20. Esteban Gutierrez (***) 21. Max Chilton (****)

22. Charles Pic (*)
(*) - Kara przesunięcia o 5 pozycji na starcie za wymianę skrzyni biegów.
(**) - Kara przesunięcia o 3 pozycje na starcie za wyprzedzanie podczas wywieszonych czerwonych flag w trakcie pierwszego treningu.
(***) - Kara za blokowanie Pastora Maldonado w pierwszej części sesji kwalifikacyjnej;
(****) - Kara za blokowanie Pastora Maldonado i Adriana Sutila. Chilton będzie musiał odbyć karę przejazdu przez boksy w ciągu pierwszych pięciu okrążeń GP USA.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Moje propozycje na wyścig, wcześnie bo później nie będzie możliwości :
Alonso - Hulkenberg 1 1,62 STS ✅✅✅
Zacznę od tego, że Hulk bardzo dobra postawa. Alonso jak wiemy, praktycznie od piątku problemy ale jego sprzymierzeńcem jest pogoda. Dzisiaj ma być praktycznie taka sama a nawet ciut cieplej. Im cieplej, tym lepiej dla Ferrari i Alonso. Po drugie, tor idealnie pasujący do Alonso bo wyprzedzanie tutaj nie będzie jakimś cudem. Hulk ładnie potrafi bronić pozycji na torach ulicznych, gdzie nie ma miejsca dla rywala. Tutaj, znając tempo wyścigowe Alonso, powinien poradzić sobie z Hulkiem. Sam start Alonso może nie być dobry bo startuje na brudnej części toru, ale Hulk również. Massa nie pomoże Ferrari w ten weekend, więc cała nadzieja w Alonso. Realnie myślę, że powalczy o pozycję 3-5 w wyścigu , a Hulk powinien być 4-7. Czasy wczoraj w kwalach były bardzo zbliżone a tempo wyścigowe zdecydowanie na korzyść Alonso.
Perez - Button 1 1,5 STS✅✅✅
Perez bardzo zmotywowany przed tym wyścigiem. Bardzo chce się pokazać swojej publiczności. Button w kwalach pogubił się , zmiana pogody wpłynęła negatywnie na jego czasy. Perez spokojnie powinien zadomowić się w 10 w tym wyścigu , ma realne szanse na wysokie miejsce. Button pewnie będzie trochę gonił, ale na oponach to on tu nic nie ugra, a 7 pozycji to naprawdę sporo.
Bottas - Maldonado 1 1,32 STS ✅✅✅
Pastor fatalna postawa. Narzeka cały czas na bolid, co więcej, sugeruje , że jego zespół specjalnie źle ustawił mu bolid. Nie zdziwię się, jak Pastor nie ukończy tego wyścigu lub będzie odwalał kompletną manianę. Bottas super postawa , najlepiej świadczy o tym , że 9 pozycja w kwalach to minimum jakie mógł osiągnąć. Spokojnie powinien zdobyć punkty i utrzymać się w 10.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja zaproponowałbym typ, że Maldonado nie ukończy @ 3.55 w bwin.
Wczoraj w zespole doszło do nieprzyjemnego incydentu. Maldonado oskarża zespół o rozstrojenie ustawień bolidu. Wiadomo, że Pastor sam postanowił opuścić ekipę i zerwać kontrakt. Zostały dwa wyścigi, nie ma co się spinać. Czy się dojedzie do mety czy nie, pewnie mu to zwisa już. Nie zdziwiłbym się, gdyby &quot;nieoczekiwanie&quot; bolid odmówił dziś posłuszeństwa.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
straszna posucha w ofercie, więc z braku laku przyjrzałem się F1, nie bijcie, bo to wszystko na podstawie statystyk ;)
Hamilton Rosberg
Lewis w każdym treningu kręcił czasy w czołówce, co prawda nie regularne top 3, ale poniżej 6 miejsca nie schodził. Kwale zdecydowanie na jego korzyść. Hamilton ruszy z 5 pozycji, Nico dopiero z 12. Obaj z Mercedesa, z racji lepszej pozycji startowej to Lewis będzie przede wszystkim w centrum zainteresowania stajni. A przynajmniej tak widzi to moje oko laika ;) Tym bardziej, że Hamilton walczy w generalce o pudło, bo jest na 4 miejscu tuż za Raikkonenem, który nie wystartuje z powodu operacji pleców, więc nie wypada nie wykorzystać takiej okazji.
Hamilton 1.33✅Totomix
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Pastor Maldonado nie ukończy wyścigu @4,0⛔⛔ 17 Unibet
Dawno nie miałem takiego pewnego typu na wyścig. Pastor ma już gdzie Williamsa i obecny sezon. W swoich wypowiedziach po kwalifikacjach ma trochę racje bo na prawdę dziwne aby oba bolidy tak się różniły.
Jeździłem w tym zespole przez trzy lata i nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Samochód nie nadawał się do jazdy. Widać to bardzo wyraźnie na kamerach pokładowych i danych, które pokazują w których miejscach na torze musiałem walczyć. Nie wiem dlaczego jestem wolny, a zespół nie powiedział mi w czym tkwi problem. Samochód nie reaguje, skręca bardziej w jedną stronę niż w drugą. To coś co bardzo trudno zrozumieć. To nie są typowe problemy z którymi mierzyliśmy się przez cały sezon. To coś więcej”
Na wyścig bolid Pastora nic się nie zmieni więc znów będzie walczył z nim z szybkich sekcjach toru. Dodając do tego postawę Wenezuelczyka(publiczna krytyka zespołu oraz posądzanie o sabotaż)myślę, że będzie dziś chciał szybko wysiąść z bolidu i indywidualnie udać się do Brazylii na ostatni wyścig sezonu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
W woli jasności:
Charles Pic - o czym pisałem wcześniej wystartuje jako ostatni, kara za wymianę skrzynie biegów (5 miejsc w dół).
Esteban Gutierrez - wystartuje jako 20, kara 10 miejsc w dół za blokowanie Pastora Maldonado w Q1.
Max Chilton - kara przejazdu przez boksy podczas pierwszych 5 okrążeń wyścigu (blokowanie zawodników w Q1).
Button - 15 pole, kara 3 miejsc w tył za wyprzedzanie przy czerwonej fladze (1 trening).
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ranczo0123 466,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Barichello Gutierrez ma kare i rusza do wyscigu z 20 miejsca. na drugi raz poczytaj troche newsow zanim wstawisz typ podparty nie prawdziwymi danymi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom