>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

22 kolejka Ekstraklasy 15.04 - 17.04.2011

Status
Zamknięty.
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Ja nie przepadam ani za Lechem ani za Legia ale dzisiaj gram Legia DNB. Lech gra slabo, jezeli ogory naszej ligi wbijaja im 2-3 gole to mysle ze Legia tez powinna dac rade im wbic chociazby te 2 bramki. Przy lepszej defensywie Legii od naszych ogorkow to pewnie gram Legia DNB. Kurs zachecajacy.
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Dzisiejszy szlagier ma tylko jednego faworyta,jest nim Lech Poznań.Kolejorz gra słabo,bo drużyna nie ma charakternego trenera z jajami,w drużynie coś pękło i piłkarze mówiąc prosto z mostu,srają na wyniki,mobilizacja przychodzi na mecze o większą stawkę,z większym prestiżem itp,tutaj można przytoczyć spotkania Ligi Europejskiej,czy choćby mecz z Wisłą Kraków,na spotkania te jak wszyscy wiemy,wybiera się zawsze spora grupka skautów z całego świata,a dla takich piłkarzy jak Stilić czy Rudnevs,przed którymi kariera stoi otworem,jest to świetny moment,żeby się pokazać.Taki mecz czeka nas również dziś,jak już wcześniej napisałem Lech gra źle,bo bańka pękła i klimat w drużynie mówiąc delikatnie nie jest najlepszy,ale gospodarzy dzisiejszej batalii dzieli od swych rywali jedno,grać w piłkę w tym sezonie potrafią i dziś powinni to zdecydowanie udowodnić.Legia....hmmm....co by tu napisać,żeby nie być wrednym a obiektywnym,szkoda mi kibiców z Warszawy,bardzo ładny nowy stadion,świetni jak zawsze kibice,którzy od zawsze należą do czołówki,koniec konfliktu po którym wszystko wydawało się wracać na dobrą drogę,ten rok miał być przełomem i powrotem Legii na salony,jest zupełnie inaczej,kompletnie nietrafione transfery,nowe nabytki to raczej pazerne hieny żądne wielkich pieniędzy najmniejszym nakładem sił,nikt z nich nie wskoczyłby w ogien za Elkę na piersi,to musi niesamowicie frustrować działaczy i kibiców stołecznego klubu,nie dziwię się więc nagonce jaką ostatnio da się zauważyć.Sytuacja ze Staruchowiczem i Rzeźniczakiem pokazuje,że kolejne porażki mogą dla Legii oznaczać jedno,powrót do przeszłości!Nowy konflikt,a co za tym idzie ogromne straty finansowe klubu,zmiana trenera jak i koncepcji gry,co na tym etapie rozgrywek może być gwoździem do trumny,lecz niestety wszystko idzie w tą stronę,mnie jako kibica Wisły mimo braku wielkiej sympatii obydwóch klubów wkurza jednak to,że po dziobie nie dostanie taki Manu,czy inne wymysły pseudo skautów Legii,a gość,który klub ma w sercu,bo chłopak prawie się popłakał po meczu z Ruchem,widać,że identyfikuje się z tym klubem,ma go w sercu,a u nas tak się już niestety przyjęło,że zamiast nauczyć &quot;życia w Polsce&quot; obcokrajowca,damy w pysk swojemu,no bo przecież zrozumie.....to,że odpyskował w kierunku młyna,to znak frustracji kolejnym przegranym meczem i pretensjami w jego kierunku,ja grając w zespole w którym obcokrajowcy dają dupy,też bym się wkurzał,a potęgującą to sytuacją były by pretensje do mnie od strony kibiców,więc chłopakowi się nie dziwie,dziś tak jak mówię wszystko przemawia za Lechem,trybuny,większa mobilizacja piłkarzy,większe mimo wszystko zżycie z kibicami obecnego składu,który w Lechu od kilku lat wygląda podobnie,nie było takich rotacji jak w Wawie,wyrównany skład i ławka rezerwowych,brak wielu kontuzji,co w drużunie dzisiejszych gości wygląda wręcz przeciwnie,Legia traci ostatnio regularnie oprócz spotkania w Gdańsku po 2,3 bramki na mecz,jestem pewien,że dziś w Poznaniu może być podobnie,według mnie Lech wygra dziś wyżej niż różnicą jednej bramki,a po spotkaniu Maciek Skorża straci pracę na Łazienkowskiej.Miłego oglądania!

Lech Poznań vs Legia Warszawa
Lech Poznań (0:1) 1 @4,40 Unibet
 
charlson 226

charlson

Użytkownik
Mecz: Lech Poznań - Legia Warszawa
Typ: 1 (Handicap 0:1)
Kurs: 4.00
Buk: Bwin
Co tu dużo mówić, Lech musi pokazać, że zależy mu na pucharach europejskich, jeżeli nie wygra tego meczu to na 90% pozostanie mu tylko PP. Wraca Rudnevs, główna siła ofensywna Kolejorza. Nie zagrają : Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kikut i Semir Stilić. Legia z dostępem do wszystkich swoich graczy. Jednak w moich oczach to Lech pokazywał więcej w meczach niż Legia, która popełnia karygodne błędy. Ich gra jest mało efektowna i efektywna, to samo możemy mówić o ekipie z Poznania, jednak to piłkarze popularnej w Wielkopolsce Lokomotywy zdobywają punkty, w przeciwieństwie do ekipy z Warszawy. Liczę na wyrównaną pierwszą połowę i atak zdeterminowanych Lechitów, którzy muszą pokazać pazur. Stadion wypełniony po brzegi, za oknem widzę schodzących się na mecz kibiców. Nic tylko pokazać im, że Kolejorz potrafi. A z kim nie zrobią tego najlepiej jak z Legią ? Jest to odwieczny rywal i to zwycięstwo dla kibiców będzie dużo znaczyć !
Gram na gładkie zwycięstwo Kolejorza. Pozdrawiam.
 
K 23

kajzer

Użytkownik
Polonia Bytom - Polonia Warszawa

Typ:2
Kurs:2.38

Już za moment zacznie się mecz pomiędzy dwoam Poloniami a mianowicie zmierzy się Polonia Bytom z Polonią Warszawa. Obydwie drużyny są dość blisko siebie w tabeli goście aktualnie zajmują 11 pozycję i mają na swoim koncie 27 punktów ich przeciwnicy natomiast są na 14 pozycji z 23 oczkami na koncie. Co ciekawe gospodarze z pewnością wzięli by takie miejsce na koniec sezonu w ciemno a dla gości, którzy są o 3 pozycję wyżej jest to prawdziwy zawód ponieważ przed sezonem mówiło się, że mają walczyć o mistrzostwo. Z tego co wcześniej napisałem nie trudno wywnioskować, że dużo większym potencjałem dysponuje drużyna Polonia Warszawa tylko niestety przez większość tego sezonu tego nie pokazywała ale ostatnia zmiana trenera od razu poskutkowała i Warszawa zaczęła grać o niebo lepiej niż wcześniej o czym najlepiej świadczą dwa ostatnie zwycięstwa, jedno z nich nad aktualnym mistrzem Polski. Myślę, że warto postawić na to spotkanie ponieważ Polonia Bytom jest dużo słabszą drużyną od swoich dzisiejszych rywali a kurs jest naprawdę kuszący, radzę się pośpieszyć bo mecz już wkrótce się zaczyna.
 
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
Spotkanie: Arka Gdynia - Cracovia Kraków
Typ: Arka Gdynia
Kurs: 2,35
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza: Spotkanie dwóch ostatnich drużyn w polskiej lidze. Obie walczą o utrzymanie, z obecnej formy wynika, że to Krakowianie są tego bliżej. Ja jednak, uważam że Arka jest wystarczająco zmobilizowana by ograć w niedziele rywala. Trener Frantisek Straka, jak donoszą pomorskie gazety, przygotowuję zespół ofensywnie, jest świadom sytuacji zespołu w lidze. Podkreślał, że Arce nie w głowie teraz gra efektowna lecz bardzo efektywna. Gdynianie od dawna nie zaznali smaku zwycięstwa, ostatni raz zwyciężyli 6 Listopada w meczu z Koroną Kielce. W ostatnim meczu z &quot;Jagą&quot;, piłkarze Arki zaprezentowali sie już całkiem dobrze i według mnie należał się im chociaż remis. Cracovia jest objawieniem rundy wiosennej, lecz warto dodać, że po zmianie trenera nie potrafi zmienić swojej gry na wyjazdach. Zresztą podobnie jak Arka, Cracovia ani razu nie wygrała w tym sezonie na terenie rywala. Zawodnicy z pomorza w przypadku zwycięstwa zrównali by się punktowo z Polonią Bytom i znacznie zwiększyły by się ich szanse na pozostanie w Ekstraklasie na kolejny rok. Atut własnego boiska powinien przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Arki Gdynia.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska - Ekstraklasa
Spotkanie: Arka Gdynia - Cracovia Kraków Poniżej/powyżej wg drużyny
Typ: (Poniżej/powyżej Cracovia Kraków: 0.5) Poniżej
Kurs: 2,45
Bukmacher: Tobet
Analiza:
Jak pamiętamy Arka Gdynia w rundzie jesiennej imponowała jeśli chodzi o grę defensywną, traciła mało bramek ale również też ich nie strzelała. Na wiosnę gra w defensywie posypała się w Gdyni i trenera Pasiekę zastąpił Frantisek Straka, który ponowie sprawił, że Arka znów spisuje się zdecydowanie lepiej w defensywie. W dwóch meczach za kadencji Straki Arka straciła tylko jednego gola a były to dwa trudne wyjazdowe spotkania do Łodzi z Widzewem i Białegostoku z Jagiellonią.
Cracovia na wiosnę natomiast gra bardzo dobrze i sukcesywnie odrabia straty punktowe poniesione jesienią tyle tylko, że w meczach u siebie, na wyjazdach ciągle ta Cracovia gra słabo i punktów raczej nie zdobywa.
Mój typ to under 0.5 strzelonych goli przez Cracovię, czyli de facto typuje zwycięstwo Arki do zera lub bezbramkowy remis. Cracovia na wyjazdach jest najsłabszą ekipą w tym sezonie 3 punkty w 10 meczach w których strzeliła raptem 5 goli. Należy dodać, że po 2 gole strzeliła Jagiellonii i Widzewowi, czyli wychodzi na to, że w 7 z 10 meczów Cracovia nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. Dlaczego więc dzisiaj ma być inaczej? Przecież Arka co jak co ale w defensywie potrafi grać.
 
chick3n 67

chick3n

Użytkownik
Arka - Cracovia

Trochę się zastanawiałem nad tym meczem i myślę że stała by się wielka niesprawiedliwość gdyby Cracovia dzisiaj nie wywiozła z Gdyni chodź by jednego punktu. Niby Arka jest drużyną własnego boiska jednak w tej rundzie jeszcze z nikim nie wygrała na własnym stadionie. Arka gra z polotem przez kilka minut w meczu i później wchodzi w gorszy styl gry. Co do Cracovi to tonący brzytwy się łapie. W przerwie zimowej zespół został całkowicie odmieniony. To już nie ta sama drużyna która w tamtej rundzie zdobyła tylko 8 punktów. Po 6 kolejkach wiosennych zajmują oni 2 miejsce za Wisłą w tabeli wiosennej. Do tego mieli oni bardzo ciężkie mecze w tej rundzie w których pokazali że warto stawiać na tą drużynę. Dzisiejszy mecz jest przełomowy dla Cracovi gdyby udało się im wygrać dzisiaj z Arką prawie wyjdą z strefy spadkowej. Zawodnicy Cracovi na pewno będą bardzo umotywowani i jako drużyna lepsza w moim odczuciu tego meczu nie przegrają.

Sytuacja kadrowa Cracovi:

W porównaniu z ostatnim meczem ligowym w kadrze Cracovii nastąpiła tylko jedna zmiana. Do zespołu po kontuzji powrócił Arkadiusz Radomski, który zastąpił Mariusza Sachę. W kadrze nadal nie ma Mateusza Bartczaka, który w ostatnich dniach chorował i kontuzjowanego Łukasza Nawotczyńskiego.

Kadra Cracovii:

Kaczmarek, Gąsiński, Struna, Jarabica, Trivunović, Kosanović, Suart, Puzigaća, Szeliga, Boliević, Visnakovs, Dudzic, Suvorov, Klich, Giza, Ntibazonkiza, Masaryk
Kadra Arki

Dwie zmiany nastąpiły w kadrze meczowej Arki. Za pauzującego Brumę trener Franz Straka powołał Mateusza Sieberta, a w miejsce kontuzjowanego Ervina Skeli zagrać ma szansę Paweł Czoska

Bramkarze: 1. Marcelo Moretto, 39. Hieronim Zoch

Obrońcy: 2. Ante Rożić, 8. Michał Płotka, 17. Mateusz Siebert, 20. Emil Noll, 23. Maciej Szmatiuk, 29. Robert Bednarek

Pomocnicy: 7. Paweł Zawistowski, 18. Giovani Duarte, 19. Miroslav Bożok, 25. Filip Burkhardt, 31. Pawel Czoska, 36. Denis Glavina

Napastnicy: 11. Tadas Labukas, 21. Joseph Mawaye, 26. Rafał Siemaszko, 27. Mirko Ivanovski


Typ: x2 kurs 1.50 (około)
Typ 2 kurs 2,80 ( około )

Ja osobiście zagrałem z podpórką dla bezpieczeństwa jednak 2,80 jest bardzo zachęcające i osobiście polecam.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Chciałem dać w dyskusjach jako ciekawostkę, ale skoro temat zamknięty to dam tutaj:

Gdyby to była runda jesienna Legia miałaby dopiero 5 punktów ???? .
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Cóż, sprawdziły się moje przewidywania na tą kolejkę, czyli wygrana Arki i remis w Łodzi. Dzisiaj arkowcy naprawdę solidnie zmotywowaniu i od początku zagrali bardzo ofensywnie. Podobał mi się pressing w pierwszej połowie, szybkie doskakiwanie do rywala i oddawanie sporej ilości strzałów (bodajże dziewięć celnych w meczu). To fakt, gol Labukasa nie powinien być uznany, ale taka jest już ta kolejka - błędów sędziowskich sporo... Mecz o życie udał się i z umiarkowanym optymizmem można patrzeć w przyszłość. Cieszy, że Straka stawia na Siemaszko. Chłopak dużo biega, walczy, stara się, zostawia na boisku serce, w przeciwieństwie do innych. Trzy punkty jak najbardziej zasłużone, choć gdyby nie słabsza skuteczność Ntibazonkizy, to kto wie...
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Podsumowując 22 kolejkę muszę przyznać,że nie spodziewałem się niektórych wyników,z przebiegu wszystkich spotkań zdecydowanie najbardziej szkoda Legii,ja nie wiem,jak oni tego nie wygrali????Sam napisałem kilka postów wyżej analizę do tego spotkania,stawiałem w roli zdecydowanego faworyta drużynę Lecha,jednak mecz wyglądał inaczej o 360 stopni,Legia zajmuje ostatnie miejsce biorąc pod uwagę spotkania tylko z tej rundy,w sobotę pokazali,że nie zasłużenie,Lech co tu dużo gadać przyfarcił,mógł przegrać ten mecz 0:4 i było by po zabawie,gdyby wielki Manu strzelił bramkę w swojej 200% sytuacji w pierwszej połowie?.....gdyby! Spotkania piątkowe zupełnie inne od siebie,mecz Górnika z Lechią w Zabrzu co prawda na dość szybkim tempie,ale niestety bramek nie uświadczyliśmy i jak to często podczas spotkań Lechii Gdańsk,zobaczyliśmy wynik końcowy 0:0.Drugie piątkowe spotkanie wręcz przeciwnie,bardzo dobry szybki urozmaicony bramkami mecz,ze zdecydowaną przewagą krakowskiej Wisły,pierwsza połowa to wręcz miażdząca przewaga w posiadaniu piłki 65/35% na korzyść godpodarzy,niestety nie zobaczyliśmy bramek,sędzia Szulc nie odgwizdał 100% karnego dla Wiślaków,kilka okazji zmarnował Bułgar Genkov,druga połowa to świetny początek dla gospodarzy,strzał z około 20 metrów Meliksona w fatalnym stylu puszcza Sapela,z resztą 3 bramka dla Wisły padła również z jego winy,niezasłużona czerwona kartka dla Wróbla,ja osobiście dałbym pomarańczową,Bełchatów ambitnie walczył w tym spotkaniu,jednak zdecydowanie ustępował Wiślakom i może być zadowolony z najmniejszego wymiary kary.Sobotnie spotkania rozpoczęła bytomska &quot;batalia&quot; o puchar Weszło ???? Kości trzeszczały a trofeum po dośc ciekawym spotkaniu do Warszawy zabrali podopieczni Jacka Z.Puchar od Wojtka Kowalczyka odebrał Adrian Mierzejewski,osobiście podobało mi się podejście piłkarzy do tego żartu,nie było żadnego oburzania i to jest fajne,jeśli chodzi o przebieg meczu,to bardzo słabo zagrała Polonia Bytom,ta z Warszawy wykorzystała słabszą dyspozycję dnia i kontrolując całe spotkanie wywiozła 3 pkt do stolicy.Mecz przyjaźni w Łodzi bez historii,Ruch w 9 zamurował bramkę i udało im się wywieźć cenny na wagę utrzymania punkt,spotkanie Lecha z Legią opisałem wyżej,ostatniego sobotniego spotkania niestety nie widziałem,ale słyszałem że Jagiellonia wykorzystała bardzo dobrze podwójne osłabienie gospodarzy i zasłużenie wywiozła komplet z Lubina,pierwsza porażka Zagłębia u siebie pod wodzą Janka Urbana.No i wreszcie wczorajsze spotkania,Arka gromi Cracovię,ale ten wynik akurat mnie nie dziwi,Cracovia na wyjazdach nigdy nie imponowała,Arka w każdym spotkaniu w tej rundzie na własnym stadionie,grała bardzo solidnie,mecz z Wisłą przegrany w samej końcówce,z Lechem identyczny scenariusz,w końcu musiał nadejść moment kiedy wygrają,ja jednak mimo wszystko twierdzę,że to Cracovia utrzyma się w lidze,za tydzień powinni zdobyć z Miedziowymi komplet,jak to z reguły robią w tej rundzie na swoim nowym stadionie,walka będzie niewątpliwie trwać do ostatniej kolejki.Ostatnie spotkanie tej kolejki,to niespodzianka we Wrocławiu,będąca w dołku formy Korona przerywa świetną serie nie przegranych spotkań Śląska Wrocław i zwycięża na Oporowskiej 1:0,to drugi słabszy mecz Śląska z rzędu,o ile spotkanie z Widzewem udało się szczęśliwie uratować,tak wczoraj niestety ta sztuka się nie udała,z mojej obserwacji drużyny prowadzone przez Oresta Lenczyka z reguły tak mają,zaraz po objęciu przez niego stanowiska trenera grają świetnie,jak to obecnie Śląsk przez długi czas,ale jeśli coś pęknie,to pęka na całego,w następnej kolejce na Oporowską przyjeżdza będąca na fali krakowska Wisła,nie wróżę gospodarzom sukcesu w tym spotkaniu,ale Polska liga w tym sezonie jest na tyle dziwna,że jesteśmy bezradni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom