>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

22 kolejka T-Mobile Ekstraklasa 14.02 - 17.02.2014

szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Podbeskidzie - Widzew over 2 1,8 ibc ⛔
Gospodarze u siebie strzelają bardzo mało bramek, defensywa bardzo często zachowywała jesienią czyste konto.
Ostatnim meczem overowym u siebie był spotkanie z Lechią, gdzie mimo okropnej pogody padły aż 4 bramki.
Widzew na wyjazdach nie wygrał od bardzo dawna, traci na nich sporo bramek,
tylko Lech i Jaga nie strzeliły więcej niż gola Widzewowi.
Wszystko wskazuje na kolejne 0-0. Tak już było niedawno, w zeszłym sezonie było 2-2.
Ja zawsze gram taką linię w Ekstraklasie, tylko raz w meczu Wisły z Górnikiem nie weszła w tym sezonie.
Opcja jest jedna, na remis nikt tu nie zagra, bo on nic nie daje ostatnim drużynom w tabeli.
 
interista18 773

interista18

Użytkownik
Legia Warszawa - Korona Kielce ✅

Po dwóch miesiącach przerwy do gry wraca nasza rodzima Ekstraklasa. W wieczornym meczu, Legia podejmie na swoim stadionie Koronę. Legia w dzisiejszym spotkaniu powinna wyjść w składzie bardzo podobnym do tego, który wyszedł przeciwko Cracovii w ostatniej kolejce. Legia w sparingach osiągała wyniki średnie, bo potrafiła wygrać z Dynamem Kijów, ale także przegrać z czternastą drużyną ligi rumuńskiej. Korona w sparingach wyglądała słabo, przegrywając z Ludogorecem, Steaua i Dinamem Bukareszt. Oprócz tego były zwycięstwa, ale to z klubami z niższych lig. Korona przeprowadziło według mnie bardzo ciekawy transfer, sprowadzając reprezentanta Kazachstanu Siergieja Chiżncizenkę, który powinien okazać się solidnym wzmocnieniem kielczan. Legia zdobyła 42 bramki, z czego aż 25 w drugich połowach. Na dwadzieścia jeden meczów, aż piętnaście zakończyła ze zdobyczą bramkową w drugiej połowie. Korona z kolei straciła 33 bramki, z czego dwadzieścia w drugich połowach.

Legia ten mecz powinna wygrać, jednak kurs na to zdarzenie jest niski, dlatego wybieram zakład &#39;&#39;1 drużyna strzeli w 2.połowie&#39;&#39;.

1 drużyna strzeli w 2.połowie? TAK @1,50 Fortuna ✅ 1 bramka
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Legia Warszawa vs Korona Kielce
Over 3.5 @ 3.10 ⛔
Over 4.0 @ 4.35 ⛔
Marathonbet

Po przeczytaniu analizy w dzisiejszym PS tegoż spotkania, postanowiłem dorzucić jeden, taki można powiedzieć rekreacyjny typ, over 3,5 oraz 4.
Otóż 3 ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami to odpowiednio 3:2, 5:3, 4:0, grubo ponad te 4.
Nieobecni Legia:
Kartki -- Tomasz Jodłowiec i Jakub Wawrzyniak.
Kontuzje -- Marek Saganowski, Jakub Kosecki, Michał Żyro oraz Michał Kopczyński.
Nieobecni Korona
Kontuzje -- Tomasz Lisowski i Kamil Kuzera, niepewny występ Kiercza.
Dużym wzmocnieniem Koroniarzy został Siergiej Chiżniczenko, który w zimowych sparingach, w których zdobył trzy bramki.
Warto też przyjrzeć się sparingom Legii oraz Korony, zwłaszcza Korony, która traciła sporo bramek, po 3 w spotkaniach z Ludogorets oraz Steaua, 2-wie z Dinamo Bukareszt oraz po bramce z przeciętnym Rakowem i Sandecją. Jednak w każdym z tych spotkań, nie licząc Rakowa i Sandecji , Korona zdobyła przynajmniej jedną bramkę. Liczę na to i dziś.
Legia natomiast wygrała z Dynamo Kijów 1:0, przegrała z Otelulem 0:2, 3:2 pokonała Dolcan, i zaliczyła dwa remisy po 2:2 z Widzewem oraz FC Koln.

Składy prawdopodobne.

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Junior, Astiz, Brzyski – Ojamaa, Łukasik, Vrdoljak, Radović, Kucharczyk – Dwaliszwili
Korona Kielce: Małkowski – Golański, Malarczyk, Stano, Sylwestrzak - Sobolewski, Marković, Jovanović, Janota – Kiełb, Chiżniczenko
Powodzenia , jak mówię stawka rekreacyjna ;)
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 ✅
Typ: 1
Kurs: 2.40

Niebiescy są faworytem tego meczu. Myślę, że własny stadion powinien im zdecydowanie pomóc w zdobyciu kompletu punktów. Ruch Chorzów nie przegrał u siebie od.. uwaga! - 30 sierpnia! Bardzo dobre mecze na własnym stadionie to wizytówka w tym sezonie drużyny z Cichej. Najlepszą decyzją władz Ruchu był angaż byłego selekcjonera reprezentacji Słowacji Jana Kociana. Potrafił nie tylko scalić rozbity zespół, który pozostawił po sobie poprzedni szkoleniowiec Jacek Zieliński, ale obudził w piłkarzach wiarę we własne umiejętności. Dzięki temu wiosnę rozpoczną z 5 pozycji. Jedyne co niepokoi to fakt iż Jagiellonia bardzo dobre mecze sparingowe rozgrywała. Zwycięstwa z Gryfem, Arką, Stomilem i porażka z Dolcanem. Ale pragnę zaznaczyć, że nie są to ekipy z najwyższej klasy rozgrywek. A więc powodów do super radości nie ma. Jaga nabyła kilku nowych graczy w przerwie zimowej. W kadrze na mecz z Ruchem znalazło się czterech nowych zawodników: Sebastian Rajalakso, Joel Perovuo, Roberts Savalnieks, Seweryn Michalski. Na początku rundy wiosennej myślę że o sile drużyny z Białegostoku będą decydowali gracze, którzy to robili w poprzedniej rundzie. Do Ruchu przybyli: Rołand Gigołajew i Kamil Kopunek. Liczę na tego drugiego w szczególności. Jeśli nadrobi on zaległości w treningach to były pomocnik m.in. włoskiego Bari może być znaczącym wzmocnieniem. Kopunek zasłynął tym, że zdobył zwycięskiego gola w meczu z Włochami na mundialu w RPA (3:2) i tym samym odesłał potentata do domu. Podobno w Chorzowie zgodził się na pensję w wysokości 5 tysięcy złotych. A wszystko po to, by przy trenerze Janie Kocianie odbudować formę. Gradu goli na początku rundy nie powinno być. Skromne 1:0, albo 2:0 tak typuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
matzab37 164

matzab37

Użytkownik
vs.

Faworyta w tym meczu brak. Cracovia, sprzedając Kosanovicia do Mechelen, osłabiła i tak już słabą defensywę. Pamiętamy jak jesienią Cracovia mniej bramek traciła tylko od Widzewa i ciężko będzie coś zmienić na wiosnę. W dzisiejszym meczu naprzeciwko Zawisza, również osłabiona w obronie. Nie ma Micaela, pauzującego za kartki, nie ma Goulona, ale przede wszystkim nie ma Masłowskiego, lidera zespołu. I nawet jeśli odłożyć na bok braki z tyłu to i tak brak Masłowskiego wydaje się poważniejszy. Poważniejszy, bo nie dość, że Michał to najlepszy zawodnik bydgoszczan, to jeszcze nie ma dla niego zmiennika, który mógłby zagrać za plecami Vasconselosa. Zapewne zagra Dudek lub pozyskany zimą Wojciechowski i zobaczymy jak sobie poradzi w ekstraklasie. Cracovia również z przodu ma spory problem - kontuzja Dawida Nowaka. Dlatego obowiązek za strzelanie goli spadnie na innego lidera krakowian - Saidiego. Ciekawy jestem czy Stawowy zaryzykuje i postawi na Rakelssa w ataku czy jednak zagra Boljević lub Bernhardt. Mimo wszystko, wobec osłabień obu zespołów w defensywach, twierdzę, że mecz będzie ciekawszy niż wczorajsze &quot;widowiska&quot; i zobaczymy przynajmniej kilka bramek.
over 2.5 @2.050⛔ Bet365
BTS @1.72⛔ Bet365
Szkoda tylu zmarnowanych sytuacji....
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Co by nie mówić falstart na początku rozgrywek , soory wszystkim za moje typy.
Żeby się odbić na dziś proponuję coś takiego:
Cracovia vs Zawisza
Over 2.5 @ 2.08
⛔ co marnowali jedni i drudzy...
marathonbet
Lechia vs Pogoń
Over 2.5 @ 2.22
✅ ostra strzelanina
marathonbet​
Co do pierwszego dzisiejszego spotkania, to obie ekipy mocno osłabione.
Cracovia dzisiaj bez: Dawida Nowaka, Marcina Budzińskiego.
Z zespołu odszedł Milos Kosanović, którego w pierwszych meczach na środku obrony zastąpi nominalny pomocnik Damian Dąbrowski.
Zawisza dzisiaj bez Michała Masłowskiego i Herolda Goulona oraz bez Pawła Strąka.
W mojej ocenie &quot;straty&quot; po stronie Zawiszy, który to był rewelacją poprzedniego sezonu. Obie drużyny oscylują wokół 8 miejsca dzieli ich 1 punkt, dlatego liczę na otwarty mecz, sporo akcji i bramek. Być może te spore osłabienia w zespołach spowodują lepsze widowisko. Dodatkowo w barwach Zawiszy Paweł Wojciechowski, który ma szansę na debiut. 24-latek wraca do Polski po sześciu latach przerwy - w tym czasie grał w Hiszpanii, Holandii i na Białorusi. Latem 2012 nie przeszedł testów w Cracovii.
Przewidywane składy:
Cracovia: Pilarz - Nykiel, Żytko, Dąbrowski, Marciniak - Straus, Szeliga, Danielewicz - Dudzic, Bernhardt, Ntibazonkiza.
Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Skrzyński, Petasz - Wójcicki, Drygas, Hermes, Dudek, Carlos - Vasconcelos.
--
Teraz drugie spotkanie, widząc tak wysoki kurs nie można przejść obok niego obojętnie, ewentualnie, jeśli ktoś chce zagrać asekuracyjnie to Over 2.0 po kursie 1.63. Miejsca w tabeli (odpowiednio 10 i 6)
Lechia wzmocniona w czasie przerwy zimowej (A. Jagiełło, M. Makuszewski, P. Stolarski, Z. Sadajew), mogą zamieszać w lidze.
W Pogoni największym &quot;hitem&quot; transferowym było pozyskanie Małeckiego, na ile będzie on przydatny drużynie to się okaże.
Braki kadrowe w Lechii
Jarosław Bieniuk, Tsubasa Nishi, Paweł Buzała i Mateusz Machaj.
Braki w Pogoni
Wojciecha Golla, Michał Koj i Wojciech Lisowski

Tutaj też uważam, że mecz będzie ofensywny wzmocniona Lechia u siebie będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony.
Przewidywane składy:
Lechia Gdańsk: M.Bąk - Deleu, Madera, Janicki, Oualembo - Dawidowicz, Stolarski, Makuszewski, Jagiełło, Wiśniewski - Grzelczak.
Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Dąbrowski, Lewandowski - Ława, Rogalski - Małecki, Akahoshi, Murayama - Robak.
 
michal132 6

michal132

Użytkownik
vs


Typ : over 2.5
Kurs : 1.9


Obie drużyny mają duży potencjał w ofensywie. W Śląsku Paixao, Mila, Plaku, w Lechu Lovrencisc, (mam nadzieję że Teodorczyk). Zbyt dużych osłabień nie mamy tutaj. W ekipie z Poznania oczywiście bez Murawskiego i Ślusarskiego ale to już od dłuższego czasu chyba skład jest planowany bez tej dwójki. W Śląsku największym osłabieniem brak Hołoty. Myślę, że nie wpłynie to na poziom widowiska.
 
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin ✅ pierwszy mecz na plus co cieszy!
Po nieco krótszej niż zwykle przerwie zimowej pomiędzy rundami Ekstraklasa znowu ruszyła. Po kiepskich piątkowych meczach z małą ilością bramek dzisiejszego dnia powinno być ciekawiej. W drugim sobotnim meczu zmierzy się Lechia Gdańsk z Pogonią Szczecin. W przerwie zimowej doszło sporo zmian w Gdańskim klubie, które w przyszłości powinny dać nadzieję na bardzo dobry zespół. W klubie zmienił się właściciel i już od początku pokazał, że Lechia postawi na kurs ogrywania i promowania dobrych młodzieżowców by zapewne odpalić ich z dużym zyskiem za granicę. Co powinno przełożyć się na lepszą i skuteczniejszą grę w lidze. W przerwie mówiło się dużo o zmianie trenera Probierza na Dariusza W., ale były to tylko bzdury wymyślone przez dziennikarzy, które zdementowała Lechia, a następnie Pogoń przedłużając z Dariuszem W. kontrakt o 3 lata. W rundzie jesiennej Pogoń po zakupie Robaka pokazała, że potrafi grać ładnie co przełożyło się na punkty i miejsce w lidze. Natomiast Lechia była tą Lechią co zawsze, która potrafiła ośmieszyć się z Podbeskidziem i Widzewem, ale wygrać na przykład dwa razy z Legią. Lechia zajmuję obecnie 10 miejsce (27pkt.), a Pogoń 6 miejsce (30pkt.), w poprzednim meczu Lechia dosyć pechowo zremisowała 1:1, tracąc gola w ostatnich minutach meczu.
Moim zdaniem dzisiaj zobaczymy szybką grę z tego względu, że ma kto biegać. Mianowicie na skrzydłach w Lechii powinniśmy zobaczyć dzisiaj Makuszewskiego, Jagiełłe lub Frankowskiego co według mnie pokazuję, że obecnie w całej lidze Lechia ma najszybsze boki. Przy wsparciu Sadajeva, który nie wygląda na ogórka pomimo jego nędznych statystyk to jednak zahaczył o lepsze kluby niż nasza Ekstraklapa. Dodatkowym plusem jest,że dostaję on dużo pochlebnych opinii. Natomiast w ekipie Pogoni największą zagadką jest Patryk Małecki, który przeszedł z Wisły. Jest to zawodnik chimeryczny, natomiast dzisiaj będzie chciał pokazać się z bardzo dobrej strony, a więc też będzie szarpał po skrzydle. Jeżeli dodamy do tego dwóch Japończyków plus Robaka, to wyjdzie z tego całkiem solidny atak, który też ma szansę na bramki. Żeby nie przedłużać i nie zamulać statystkami i dalszymi wypocinkami przejdę do rzeczy, a więc:

Typ: BTS? TAK ✅ TAK
Kurs:1.95
Typ: over 2.5 ✅ over 4.5
Kurs:2.30
Buk: betclic
Typ: ilość rzutów rożnych - over 10.5 (przy takich skrzydłach jakie będą w tym meczu powinien wejść gładko ten typ) ✅ //// 12 rzutów rożnych
Kurs: 1.85

Typ: Czy A. Sadajew strzeli bramkę? TAK (poprzednie sezony pokazały, że w Lechii nowi piłkarze strzelali w swoich debiutach /benson, matsui/ dzisiaj wszystkie znaki na niebie mówią, że i Sadajew strzeli, jeżeli będzie wystawiony od pierwszych minut) //// co prawda bramki nie strzelił, ale nie rozegrał 45 minut, dlatego dostaję zwrot stawki
Kurs: 4.00
Buk: betsson
Do wyboru do koloru.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Typ. Pogoń Szczecin +0.5 1.74 Pinnacle Sports✅

Under 2.5 1.66 Pinnacle Sports⛔ Duża pomyłka!​

Wiele już zostało napisane o tym spotkaniu, przede wszystkim o kadrze, transferach, nieobecnościach, więc nie będę tego powtarzał w mojej analizie po raz kolejny i dodam tylko parę słów z mojej strony. Zupełnie nie rozumiem kierowaniem się w tym spotkaniu na over bramkowy. Wczorajsze mecze pokazały, że może to być kolejka z małą ilością bramek. Drużyny pomału wchodzą w spotkanie i nacisk skierowany jest na to, aby nie stracić bramki i zagrać uważnie w obronie. Jeśli chodzi o transfery to Lechia dokonała paru fajnych wzmocnień, klub ma dodatkowo dużego inwestora, jednak potrwa jeszcze trochę czasu zanim drużyna zacznie grać na miarę swoich możliwości . Lechia w tym sezonie słabe wyniki, moim zdaniem błędem jest trzymanie w tej drużynie Probierza, który tylko szkodzi, zamiast pomagać drużynie, może to się zmieni na wiosnę, pożyjemy zobaczymy. Pogoń początek tej rundy znakomity, lokaty w czołowej 5, im bliżej końca roku tym drużynie wiodło się coraz gorzej. Pogoń jest znana z tego, że początek rundy zawsze dobrze rozpoczyna, gorzej niestety kończy, podobnie może być w tym przypadku, czyli po przerwie dobra gra, im bliżej końca to będzie gorzej, też pożyjemy zobaczymy. Widać w drużynie harmonię, i przede wszystkim kawał dobrej roboty wykonuje Dariusz Wdowczyk, który przedłużył ostatnio kontrakt z klubem na kolejne lata. Dobrym transferem w moim mniemaniu jest Patryk Małecki, który jest głodny gry, bo nie był on ulubieńcem Franza Smudy i mało razy pojawiał się na boisku. Powinien być strzałem w 10 i inwestycją na przyszłość dla drużyny. Pogoń dobrze spisuje się w tym sezonie na wyjazdach, i moim zdaniem dzisiaj w Gdańsku nie przegra. Dodatkowo zobaczymy mało bramek. Przypomnę, że Pogoń 2 razy grała w Gdańsku, w tamtym sezonie padł remis 1:1, w 2006 roku Pogoń wygrała 2:0. Dzisiaj stawiam również na wynik remisowy.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Lechia- Pogoń BTS @ 1.88 Unibet✅ mieli postrzelać...i postrzelali
To jeszcze ja dodam swoje 3 grosze. Tarki lubię czytać Twoje analizy i zazwyczaj się z nimi zgadzam...nie licząc wczorajszej.:razz: (Legia -Korona).
Dzisiaj jednak ponownie mam odmienne od Ciebie zdanie.
Zupełnie inaczej widzę dzisiejszy mecz Lechia - Pogoń. Przy tak ofensywnie przysposobionych drużynach grać under 2.5 po kursie 1.6 to grzech:razz:
Uważam, że w Gdańsku zobaczymy dość otwarte spotkanie z wieloma sytuacjami podbramkowymi...potencjał ofensywny jest dość duży. Tutaj żadna z drużyn nie będzie kalkulować i zagra o pełną pulę. Ja w tym spotkaniu szukam bramek i jestem dziwnie spokojny że tutaj sobie postrzelaja. A źe nie jestem pazerny gram BTS Polecam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Lech - Śląsk
Sytuacja Śląska w tabeli jest nieciekawa,13 miejsce to na pewno spore rozczarowanie dla zawodników jak i kibiców.Myślę,że Wrocławianie jutro nastawią się na ofensywę i zagrają o pełną pulę.Ostatnie spotkanie w lidze wygrali jeszcze na początku listopada czyli długo to już trwa.W dwóch ostatnich spotkaniach Śląsk nie strzelił też bramki więc jutro mimo,że przeciwnik wymagający to kalkulacji nie widzę i będzie raczej atak i determinacja do strzelania bramek.Dużo na pewno będzie zależeć od Paixao i od tego ile mu partnerzy wypracują okazji bo nie ma co się czarować,że to on powinien być tutaj największym zagrożeniem.Tak czy siak Śląsk powinien coś w końcu trafić.W Lechu odsunięci od drużyny zostali Murawski i Ślusarski.Raczej to mocno na drużynę wpłynąć nie powinno bo o tym wiemy już nie od dziś,że obaj nie zagrają.Przód wygląda dobrze: Pawłowski,Claasen,Hamalainen czy młody Linnety który powinien być też mocnym punktem drużyny.Jest jeszcze Teodorczyk który jesienią sporo strzelał.U siebie Lech problemów ze zdobywaniem bramek raczej nie miał i na wiosnę to raczej się nie powinno zmienić.
We Wrocławiu Śląsk wygrał 2:0 ale Lech zmarnował tam sporo okazji.Liczę,że jutro zobaczymy podobny mecz jak ten we Wrocławiu i będzie wymiana ciosów z tym,że bramki padną z obu stron.Over też do gry.
BTS @ 1.83 ✅ 2-1
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zagłębie Lubin-Górnik Zabrze

Dzisiaj zagrają ze sobą drużyny Zagłębie i Górnika, faworytem wydaje się drużyna z Zabrza która jest wiceliderem rozgrywek w tej chwili do pierwszej Legii traci 8pkt. Tuż za plecami mają Wisłe i Lecha dlatego dzisiaj zdobycz punktowa powinna być obowiązkiem zmierzą się z zespołem Zagłebia który nie zachwycił w rundzie Jesiennej lokuje się na przedostatniej pozycji. Z drużyną z Zabrza pożegnali się Mączyński który podpisał kontrakt w Chinach oraz Olkowski który od 1 Lipca przechodzi do Koeln jednak rundę dokończy w Zabrzu. Do zespołu dołączyli Grzegorz Kasprzik, Robert Jeż, Rafał Kurzawa czy Szymon Drewniak. Doskonałą okazje do przypomnienia się będzie miał wspomniany Jeż rundę Jesienną spędził właśnie w Lubinie. Natomiast Zagłębie opuścili Jeż, Gliwa i Rakels. Do zespołu dołączyli Janoszka, Bertilsson, Rodić i Curto. W pierwszym spotkaniu drużyna Górnika wygrała 2:1 po bramkach Nakoulmy i Kosznika. Trener Wieczorek miał okazję przepracować okres przygotowawczy z zawodnikami i tak na prawdę ta runda pokaże czy jego warsztat jest na miarę ekstraklasy.

Propozycję :
DNB Górnik @@ 1.80

Górnik Zabrze strzeli w 1 połowie gola @@ tak @@ 2.45
Dla lepszego spotkania za grosze @@ Jeż strzeli gola @@ 5.50
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Zagłębie - Górnik BTS 1,96 unibet
Tego meczu to zobacze maksymalnie 15minut, dlatego zagram teraz.
Gospodarze wzmocnili się zimą i przy problemach gości w obornie powinni zdobyć tu gola.
Ostatnie u siebie BTS nie było tylko w mecuz z Piastem.
Goście też tylko z Piastem nie strzelili w ostatnich meczach wyjazdowych.
Dla mnie BTS przed meczem to dobry typ, do teg ostatnie mecze w Lubinie były zacięte i z bramkami.
reszta live w temacie.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Ruch-Jagiellonia 1-0
under 2.5
@ 1.68 Unibet ✅✅
Remis X @ 3.20 Unibet ⛔
Piłkarze Ruchu dziś o godz. 13.00 rozegrają pierwszy ligowy mecz w tym roku. Niebiescy na Cichej zmierzą się z Jagiellonią Białystok, z którą jesienią przegrali na wyjeździe aż 0:6..... Brzmi ciekawie, ale ja bym się nie sugerował tamtym meczem...to już było i nie wróci. Ja w tym spotkaniu nie widzę zdecydowanego faworyta, w mojej ocenie zadecyduje dyspozycja dnia i trochę szczęścia. Patrząc na kadrę obu zespołów można stwierdzić że są na podobnym poziomie.

Dużo wiemy o Jagielloni. Obserwowaliśmy ich na zgrupowaniu w Turcji. Myślę, że oba zespoły się dobrze znają i prezentują podobny poziom. Raczej niczym oba zespoły się nie zaskoczą. – stwierdził Jan Kocian.
To samo pewnie może powiedzieć szkoleniowiec Jagielloni.
Przyznam szczerze,że nie spodziewam się tutaj wielkiego widowiska, Tak naprawdę tutaj trudno wskazać faworyta....Jedna akcja moze zaważyc o zwycięstwie którejś z drużyn. W przeciwieństwie do poprzedniej rundy nie spodziewam się po tym meczu szału i raczej wielu goli w Chorzowie nie zobaczymy....tak myślę i dlatego zagrałem tutaj under 2,5.
Ruch ma dziś do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem Rosjanina Rolanda Gigołajewa. Nowy nabytek chorzowian na razie wrócił do ojczyzny i załatwia formalności związane z przeprowadzką do Polski.
W Jagiellonii nie zagrają dzisiaj kontuzjowani Nika Dzalamidze, Jan Pawłowski i Jonatan Straus oraz pauzujący za żółte kartki Martin Baran. W meczowej osiemnastce znaleźli się natomiast zawodnicy pozyskani zimą przez białostocczan: Roberts Savalnieks, Sebastian Rajalakso, Joel Perovuo i Seweryn Michalski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
W dzisiejszym środkowym meczu spotka się Zagłębie Lubin z Górnikiem Zabrze w tabeli są oni na tych samych pozycjach, ale Zagłębie tylko w przypadku odwrócenia tabeli. Jeżeli patrzeć na wzmocnienia i jednym zdaniem opisać ruchy kadrowe obu tych zespołów w zimie, to można powiedzieć, że Zagłębie oddało szrot, który występował w pierwszej jedenastce, ale nic nie wnosił do zespołu. Zbieranina z Zagłębia oddała przede wszystkim piłkarzy, którzy robili z tego klubu pośmiewisko w meczach (Jeż, Gliwa), a wzmocniła się kilkoma zawodnikami o mniej lub bardziej lepszym cv, natomiast wiele osób dużo sobie po nich obiecuję. Nie uważam trenera Lenczyka za cudotwórcę, ale potrafi on dobrze przygotowywać zespoły do rund na tle fizycznym i tego mu nie można odmówić. Moim zdaniem jeżeli gra Zagłębia będzie się psuć to będzie to bardziej widoczne w późniejszych kolejkach. Na starcie zespół z Lubina powinien piąć się w górę i uciekać ze strefy spadkowej bo rywale z dolnej strefy tabeli nie śpią. Jeżeli chodzi o Górnik to jestem ciekawy jeżeli chodzi o ten mecz trzech rzeczy, a mianowicie: jak wpłynęła na Nakoulma kolejna saga transferowa z jego udziałem, jak wpłyną na grę Górnika ubytki kadrowe spowodowane kontuzjami i transferami najlepszych zawodników i ściągnięcie w ich miejsce (co by nie mówić jak na drugie miejsce w lidze i odgrażanie się w mediach walką o tytuł) SZROTU, oraz ostatnia rzecz, która mnie zastanawia to jak wejdzie w mecz Jeż, który miał dosyć nie konwencjonalne odejście z klubu z którym przyjdzie mu rywalizować od pierwszego meczu po transferze.
Co do moich typów to spodziewam tu się od początku meczu gry zachowawczej, która nie porwie nas na kolana bo nie wiadomo czego się spodziewać po tej przerwie w rozgrywkach. W moim odczuciu to Górnik będzie piął się w dół, a Zagłębie w górę.
Typ: połowa z większą ilością goli ? 2 połowa ⛔ 5 meczy wcześniejszych z ekstraklasy było z wiekszą ilością goli w 2 połowie i akurat ten nie trudno, ale Górnik jeszcze słabszy niż myślałem.
Kurs: 2.20
Buk: betclic


Typ: Zagłębie Lubin - remis zwrot ✅
Kurs: 1.75
Buk: betclic

Lech Poznań - Śląsk Wrocław
W trzecim sobotnim spotkaniu w Poznaniu zagra Lech ze Śląskiem Wrocław i te spotkanie nie będę rozpisywał tylko dodam swoje typy na ten mecz. Tu spodziewam się maksymalnie jednego gola w pierwszej połowie, a gdy tak się stanie i jedna z drużyn dostanie bramę w plecy to rzuci się na drugą w kolejnej odsłonie spotkania co doprowadzi do otwartego meczu, a strzelać ma kto. Remis zadowolić tutaj może piłkarze z Wrocławia. Chociaż patrząc przez pryzmat ich ostatnich sezonów i obecnego miejsca w lidze można odczuć, że to wstyd dokonując takiego spadku formy i jakości w grze. Idę o zakład, że w przyszłym sezonie przy okazji meczu Śląska z Lechem już nie ujrzymy na ławce trenerskiej tych samych trenerów.
Typ: BTS? - TAK ✅
Kurs: 1.95
Buk: betclic

Typ: w której połowie więcej bramek ? 2połowa ⛔
Kurs: 2.05
Buk: betclic
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Lech - Śląsk 2-1
X2 @ 2.0 Unibet⛔
BTS @ 1.90 Unibet✅
Kurs na zwycięstwo Lecha (1.75) to jest w mojej ocenie kpina. Oczywiście u siebie j Lech jest niebezpieczny, ale Śląsk to nie są ogórki i dzisiaj w Poznaniu się postawią.
W sparingach podopieczni Stasia Levego wyglądali dość dobrze....(nie licząc ostatniego sparingu)w gazie jak zwykle był Paixao, bardzo dobrze radził sobie Patejuk. Jak jeszcze obudzi się Mila z Kazem to o dobry wynik w Poznaniu jestem spokojny.
Lech przez media kreowany jest na drugą siłę naszej ekstraklasy....bez przesady. Bez Murawskiego ten zespół wiele traci... ja w ich grze nie widzę żadnego polotu. Atak pozycyjny w wykonaniu podopiecznych Rumaka jest tragiczny. Ile juź oni u siebie razy się męczyli. Na wyjeździe gra im się zdecydowanie lepiej....w naszej lidze nie im jednym.;)
A tak dzisiaj będą zmuszeni grać. Śląsk się raczej cofnie i będzie liczył na szybkie kontry i ewentualnie stałe fragmenty gry. Śmierdzi w tym spotkaniu niespodzianką... ja za pare złotych spróbuje...odważnym polecam
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Podaje już typ na jutrzejsze spotkanie:
Piast - Wisła Kraków
W jutrzejszym spotkaniu zamykającym 22 kolejkę będzie spotkanie Piasta z Wisłą Kraków, Runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Brosza była fatalna dopiero 11 pozycja w dodatku echem odbiła się popularna &#39;&#39;czkawka pucharowa&#39;&#39; wszystkie spotkania eliminacyjne dały znaki piłkarzom którzy nie radzili sobie najlepiej w styczniowym okienku z drużyną pożegnali się: Zbozień, Zganiacz i Docekal. Przybyli do klubu Nikiema, Santos i Badia. Natomiast Wisła Kraków która była skazywana na sam dół tabeli niespodziewanie poradziła sobie świetnie na Jesień i może powalczyć nawet o mistrzostwo polski, Wszyscy mówią o patencie Smudy na Piast mierzył się z tą drużyną trzy razy z czego wszystkie trzy spotkania kończyły się wygraną prowadzonego przez niego zespołu. W jutrzejszym spotkaniu mamy trójkę Wiślaków zagrożonych pauzą w derbach z Cracovią są to : Arkadiusz Głowacki, Wilde-Donald Guerrier i Ostoja Stjepanović. Jak już wspomniałem o patencie Smudy warto też wspomnieć że Paweł Brożek grał przeciwko Piastunką pięć razy i zanotował pięć trafień. Na pewno w jutrzejszej potyczce da o sobie znać ekipie Brosza. Faworytem wydają się Wiślacy.
Zwycięstwo Wisły @@ 2.46
Strzelec gola Brożek Paweł @@ 3.00



 
tsafack 243

tsafack

Użytkownik
Piast Gliwice – Wisła Kraków
under 2,5 bramek
1.68 / Unibet
✅✅✅[nie zawiodłem się na polskiej piłce]


Ruszyła nasza domowa liga. Na zakończenie 22. kolejki &#39;&#39;Ekstra&#39;&#39; klasy w Gliwicach tutejszy Piast podejmie krakowską Wisłę. Jak wiadomo po przerwie zimowej trzeba być bardziej ostrożnym w stawkowaniu, a już w naszej rodzimej lidze trzeba szczególnie uważać. Na polskich boiskach trudno jest szukać składnych akcji, finezyjnych zagrań itd. Spotkamy się za to z bardziej fizyczną grą. Może o atrakcyjności Ekstraklasy zakończę, a przejdę samego spotkania.

Podopieczni Marcina Brosza mieli mieć pewne miejsce w górnej tabeli (po reformie wiemy co to oznacza). Niestety w tym sezonie nie wiedzie im się tak dobrze jak w poprzednim. Trudno będzie o puchary. Zawodziła ofensywa. 21 strzelonych bramek nie powala na nogi. Jest to jeden z gorszych wyników w lidze. U siebie Piast grał zachowawczo - w aż 8 meczach na 11 pokrył linię under 2,5 bramek. A Wisła? Drużyna Franciszka Smudy przezimowała na 3. miejscu. Kibice mogli być zadowoleni zwłaszcza z gry defensywnej &#39;&#39;Białej Gwiazdy&#39;&#39;. Podopieczni byłego selekcjonera kadry stracili najmniej goli ze wszystkich drużyn. Krakowska ekipa gra rozważną piłkę. Myślę, że nie będzie problemu z trafieniem typu poniżej 2,5 goli w tym spotkaniu, zwłaszcza że drużyny po zimowej przerwie jeszcze nie są zgrane ze sobą.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
⚽ Piast Gliwice - Wisła Kraków --&gt; 2 - 2,40 Fortuna ✅ 0-1
lub opcja bezpieczniejsza:
⚽ Piast Gliwice - Wisła Kraków --&gt; 2 DNB - 1,67 Fortuna ✅ 0-1
Dawno nic w temacie Ekstraklasy nie pisałem, ale ten kurs osobiście mi się podoba i chyba warto spróbować. Co prawda Wisła na wyjazdach w tym sezonie można powiedzieć lekki dramat i gra na remis. Ale czy tak będzie ciągle ? Wydaje mi się, że 1 rundę wszyscy ze Smudą na czele potraktowali trochę jako &quot;przetarcie&quot; i tak naprawdę sprawdzenie na co ich stać. Jak się okazało stać na sporo, bo Wisełka jest w czubie tabeli. Jeśli jutro wygra wchodzi na 2 miejsce i goni Legię. Podium wcale nie jest nie realne biorąc pod uwagę co się dzieje z Górnikiem (wyprzedaże i 3-0 w papę z Lubinem :]). Więc czas sprawdzania i eksperymentowania chyba minął. Trzeba by walczyć o te zwycięstwa i na wyjazdach. Doszedł Stilic - ulubieniec Smudy i vice versa. W takich właśnie wyjazdowych spotkaniach brakowało kogoś kto by pociągnął tą grę w ataku. Stilic może się do tego idealnie nadać. Gliwice niby nie wygodny teren itd, ale to już nie jest ta sama drużyna, która wywalczyła awans do Pucharów. Awans, który zresztą ich przerósł. Do tego odszedł Zbozień i kontuzjowany jest Król - obrona się lekko sypnęła. Faktycznie lekką nie wiadomą jest prawdziwa forma Wiślaków po przerwie, ale 2,40 nie ma źle. Poza tym nawet sam Smuda niby lekko tonuje nastroje, ale z 2 strony mówi, że wygląda to bardzo dobrze: „Skład ten może być podobny do tego, jaki wystawiłem przeciwko Odessie Czornomorec. Wówczas pierwsza połowa wyglądała wyśmienicie, byłem bardzo zadowolony, bo pomimo zmęczenia zawodników gra i tempo meczu podobały mi się” – kontynuował. Na wyniki sparingów bym w ogóle nie zwracał uwagi. Wyniki tam osiągali słabiutkie, ale to są tylko sparingi. Meczyk o 18:00. Transmisja na C+Family i Eurosporcie z tego co widzę. Aż jestem ciekawy co zaprezentuje Wisła walcząca o podium i Stilic po powrocie do Ekstraklasy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom