>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

23 kolejka Primera Division 07.02 - 10.02.2014

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W tej kolejce miałem nic więcej nie grać, ale jednak zdecydowałem się na Elche. Valladolid bez siły ognia, minie kilka kolejek zanim wszystko wróci na swoje tory. Guerra to jedyny gwarant bramek na chwilę obecną. Jeffren to póki co niewiadoma.
Elche też jest lekko osłabione. Zabraknie nominalnego lewego obrońcy Albacara. Suarez pauzuje za kartki, ale on najlepiej czuje się na prawej stronie, a tam jest również Sapunaru.
W formacji ofensywnej zabraknie Aarona Nígueza, ale jego brak jest niczym w porównaniu do braków Valladolid. Dobry grajek, ale w Elche jest kolektyw z przodu. Po kilku słabszych wyjazdach Elche może zapunktować. Valladolid dla mnie to główny kandydat do spadku. Słabo w defensywie, a teraz jeszcze problem z atakiem.

Valladolid - Elche
Elche +0,25 2,03 Pinnacle
✅ 2:2 (połowa stawki zwrot, polowa stawki wygrana)
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
banan23 150

banan23

Użytkownik
Real Sociedad-Levante Wiadomo, że Levante łatwym rywalem nie jest, bo jak mają dobry dzień w defensywie, to mogą trochę namieszać, ale ostatnio Real Sociedad u siebie leje wszystkie takie ekipy po kolei i jakoś nie sądzę by dzisiaj miało być inaczej. Ostatnio, co prawda przegrali dwa mecze do zera ale i rywale byli z innej półki, bo najpierw Atletico, a potem Barceloną, z którą mogli przegrać niżej niż 2:0 ale Gorka Elustondo wziął sobie za punkt honoru zrobienie z siebie idioty, co przyniosło efekt w postaci bramki dla Barcy... Poza tym w Katalonii zagrało aż 9 defensywnych zawodników i jedynie Vela z Griezmannem z przodu, a mimo tego okazje sobie stworzyli. Dzisiaj już Agirretxe na szpicy, do tego Xabi Prieto i Ruben Pardo wspomogą dwójkę najlepszych graczy Txuri-Urdin więc okazji na pewno będzie multum. Levante jak widzę, to bez większych osłabień, bo braki jakie mają to zawodnicy zdecydowanie drugoplanowi, których nie ma już od dłuższego czasu. Na co ich stać? Jeśli wytrzymają długo bez straty gola, to myślę, że mogliby powalczyć o dobry wynik ale problem jest taki, że to nie ich obiekt, a Estadio Anoeta, gdzie w tym sezonie mało kto osiąga dobre rezultaty, a od dłuższego czasu większość ekip wywozi stamtąd solidny bagaż bramek. I tym razem liczę, że będzie podobnie. Real Sociedad over 2,5 @ 2,70
Jak dla mnie kursy na Sociedad mocno zaniżone. Nie wiem, czy spojrzałeś na stosunek H2H, ale graczom Arrasate gra się bardzo nie wygodnie z drużyną Levante. Stosunek 7-5-3 na korzyść gości (wygrane-remisy-porażki). Gospodarze zdołali strzelić 3 gole przeciwko temu rywali tylko raz, w sezonie 9/10. Sociedad ostatnio rozbite przez Atletico, choć wynik nie musiał być tak wysoki, ale z drugiej strony Real nie zaoferował nic w ofensywie. Wcześniej rozbili Elche, lecz goście również mieli kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich. Nie piszę, że gospodarze nie strzelą dziś tych 3 goli, ale typ ryzykowny a kurs jak dla mnie zaniżony na to zdarzenie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
esperanza10 506

esperanza10

Użytkownik
Także jestem zdania, że arbiter wczoraj w meczu Almerii z Atletico nie wytrzymał presji, co nie zmienia jednak faktu, iż gospodarze wygrali ten mecz zasłużenie. Materace nie pokazały kompletnie nic i zasłużenie dostały w czapkę.

Druga kwestia - Aranzubia - sporo krytyki poszło na niego, co oczywiście jest do pewnego stopnia słuszne, bo jednak pierwszy gol to jego ewidentny błąd i tak dalej, ale z drugiej strony to także w pewnym sensie wina Diego Simeone i grania cały czas tymi samymi piłkarzami. Przecież w CdR mógł postawić właśnie na niego. Argentyńczyk nie zakładał w ogóle urazu Belga i ma teraz problem, bo jednak Aranzubia wyszedł na Almerie nieograny, bez rytmu, bez niczego i wypadł fatalnie - granie treningowe to nie to samo. Misja grania na trzech frontach mści się na Simeone, co osobiście mnie nie cieszy, bo z dwojga złego to wolałem tytuły dla Atletico. Oczywiście z walki nadal nieodpadli, ale w mojej ocenie sami sobie to wszystko trochę pokomplikowali, bo jednak na dłuższa metę ich gra jednym składem przy Realu czy FCB w mojej ocenie będzie na niższym poziomie. Zresztą oni od początku roku są jakby w lekkim dołku i teraz tak naprawdę wyjdzie ile potrafi Simeone, bo jak szlo to szlo, ale teraz nie idzie i musi wykrzesać maxa ze swoich piłkarzy - a nie oszukujmy się większość z nich ma już za sobą grube minuty na boisku, a do końca sezonu nadal daleko.

Dzisiaj to straszna masówka zrobiła się z typu na Barce. W sumie nie ma się czemu, bo podopieczni Gerardo Martino są &#39;&#39;must win&#39;&#39; - wygrana i powrót na fotel lidera. Trzeba wygrać w Sewilli, gdzie Barca ostatnio potrafiła tryumfować. Zamykają mi dwa fajne kupony i oby nie zawiedli.

Przede wszystkim do 30. minuty z Nietoperzami powinni zamknąć mecz, prowadzić 2/3:0 - tak nie było - dali pograć Los Che, popis dala cala defensywa i w bramce Valdes. Ogólnie żenada po całości w wykonaniu praktycznie wszystkich graczy, zero zaangażowania, mobilizacji, poświecenia. Dostali zasłużenie w czapkę i mam nadzieje, ze w meczu w Andaluzji się to zmieni, bo aż zal było oglądać Barce w ostatni weekend. Wydaję mi się, że Barca drugi weeekend z rzędu tak się nie skompromituje - Sevilla ma swoje problemy, gra defensywna leży. BTS-a powinni zrobić [chociaż jednak zagra Pique - Bartra], ale wygrać powinna [musi!] Barca.

FC Barcelona [Race to 2 Goals] @ 1.60 WilliamHill [1:0, 1:1, 1:2 ✅✅✅]

Real Sociedad - Levante UD


Trochę bezpieczniej niz kapszti na over w całym meczu. Naturalnie Baskowie sami mogą ten over wykręcić, ale jednak zabezpieczę się minimalnie na wypadek, jakby Levante chciało coś wpakować, bo jednak defensywa Sociedad w starciach z FCB i Atletico została lekko nadwątlona, a i Levante jak pokazuje historia na Anoeta strzelać potrafi. Sociedad będzie trzymało piłkę, a goście będą kontrować, a to robić potrafią znakomicie - do tego dochodzą mocne z ich strony stale fragmenty gry, co pokazały mecze z FCB. Ogólnie pojedynek wygląda mi na overowy i te trzy powinny wpaść - bez różnicy czy ze strony Basków czy Levante.

Over 2.5 @ 1.75 Unibet [0:0 ⛔]
______________________________
Jeffren to póki co niewiadoma.
Nie śledziłem dobitnie jego dokonań w Portugalii, także liczbowo Ci tego nie przedstawię, ale ta portugalska przygoda po odejściu z Barcy mu nie wyszła. Na Camp Nou był szklany i często łapał kolejne urazy - w Portugalii było podobnie, wiele nie grał - dobre mecze za które był chwalony można mu wyliczyć jak mniemam na palcach jednej reki. W ważnych pojedynkach w barwach Sportingu był praktycznie nieużywany. Na pewno Jeffren ma potencjał, bo mocno pod okiem Guardioli mu kibicowałem, ale kontuzje i jednak konkurencja go pokonały. W Portugalii także mu nie wyszło. Potencjał ma, ale nie ma zdrowia i ogrania - w ekipie pokroju Valladolid może mu wyjść, o ile się szybko nie połamie i dostanie kilka meczów na złapanie rytmu - inaczej będzie bardzo ciężko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Jak dla mnie kursy na Sociedad mocno zaniżone. Nie wiem, czy spojrzałeś na stosunek H2H, ale graczom Arrasate gra się bardzo nie wygodnie z drużyną Levante. Stosunek 7-5-3 na korzyść gości (wygrane-remisy-porażki). Gospodarze zdołali strzelić 3 gole przeciwko temu rywali tylko raz, w sezonie 9/10. Sociedad ostatnio rozbite przez Atletico, choć wynik nie musiał być tak wysoki, ale z drugiej strony Real nie zaoferował nic w ofensywie. Wcześniej rozbili Elche, lecz goście również mieli kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich. Nie piszę, że gospodarze nie strzelą dziś tych 3 goli, ale typ ryzykowny a kurs jak dla mnie zaniżony na to zdarzenie.
Moim zdaniem przytaczanie wyników H2H w tym przypadku trochę mija się z celem. Zwróć uwagę, że Sociedad na dobrą sprawę od dwóch sezonów spisuje się bardzo dobrze czego efektem jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. W tym sezonie tylko potwierdzają wysoką formę dzięki czemu awansowali do półfinału CdR i zajmują wysokie 6 miejsce w tabeli. Do tego świetna forma takich zawodników jak Griezmann czy Vela są potwierdzeniem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Do tego spójrz na ostatnie sześć spotkań podopiecznych Arrusate przed własną publicznością. Wszystkie mecze wygrane z takimi ekipami jak Elche (4:0), Athletic Bilbao (2:0), Betis (5:1), Celta (4:3), Osasuna (5:1) i Almeria (3:0). Jak widać w tych spotkaniach aż pięć zaaplikowali rywalom przynajmniej trzy gole. Sociedad podrażniony dwoma porażkami z rzędu na pewno będą chcieli dziś wrócić na ścieżkę zwycięstw. Podzielam optymizm kapsztiego jeśli chodzi o to spotkanie i dodatkowo proponuję :
Real Sociedad (0:1) @ 2,30
Real Sociedad strzeli gola w obydwu połowach @ 2,20
Do przerwy/wynik końcowy 1/1 @ 2,10

Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 40

kris_pl

Użytkownik
09.02.2014 17:00
Valladolid ₋ Elche 1 @ 2.20

William Hill
Analiza:
Valladolid ma Javi Guerre (11 goli) i gra u siebie. Bilans jesli chodzi o gospodarzy w meczach domowych rozklada sie rownomiernie. Elche - na wyjazdach przegrywa wszystko jak leci, ostatnio 3 porazki na wyjazdach z rzedu, bramki 10:21. Sklady dosyc wyrownane.
09.02.2014 19:00
Real Sociedad ₋ Levante Over 2.5 gola @ 1.67

William Hill
Analiza:
Griezmann i Vela strzelaja w tym sezonie az milo - miedzy innymi dzieki temu w meczach Sociedad pada az tak wiele goli. Sociedad u siebie gra swietnie, ostatnio same zwyciestwa, Levante na wyjazdach gralo niesamowicie, jednak w ostatnich 5-ciu meczach az 4 razy zostali pokonani i nie wyglada to tak wspaniale.
09.02.2014 21:00
Sevilla ₋ Barcelona Polowa/Caly mecz: 2/2 @ 2.15

William Hill
Analiza:
Obie druzyny potrafia strzelac, jednak obrona Sevilli jest dziurawa jak sito (37 bramek straconych w tym sezonie - 4. miejsce od konca w lidze), w przeciwienstwie do obrony Barcelony, ktora jest niczym sciana (tylko 16 straconych bramek). Barcelona ostatnio dosyc slabo radzi sobie na wyjazdach (tylko 2 remisy) oraz zadziwiajaca porazka na Camp Nou z Valencia - dzisiaj jest swietna okazja dla Barcy aby sie przelamac.
10.02.2014 22:00
Celta Vigo - Athletic Bilbao 2 @ 2.30

William Hill
Analiza:
Ibai, San Jose, Rico i Aduriz - to najgrozniejsi zawodnicy Bilbao ktorys z nich z pewnoscia strzeli bramke. W Celcie jedynym groznym zawodnikiem jest Charles, on tez moze cos ustrzelic. Celta w domu gra slabo, zdobywaja srednio 1 pkt na mecz, Athletic podobnie jesli chodzi o mecze na wyjazdach. Obydwie druzyny ostatnio w swietnej formie, jednak trzeba zaznaczyc, ze Athletic radzil sobie zarowno z mocniejszymi jak i slabszymi rywalami, Celta raczej tylko z tymi slabszymi. Sklad Bilbao ma zdecydowanie mocniejszy.
 
banan23 150

banan23

Użytkownik
Super mecz. Sevilla zaczęła bardzo dobrze i w sumie gdyby nie słupek to wygrywałaby już 2-0 i spotkanie mogło by się inaczej potoczyć. Szkoda, że gol dla Nas padł ze spalonego, ale błędy sędziowskie są nieuniknione. Ważne, że Barca zdołała się podnieść. Cieszy postawa Leo, który strzelił dwa ładne gole, być może jest to znak, że Argentyńczyk pomału odzyskuje formę i będzie w dobrej dyspozycji na mecz z City w LM. Gdyby podopieczni Emery&#39;ego poprawili grę w defensywie mogli by na prawdę powalczyć w PD bo z przodu niczego im nie brakuje. Stałe fragmenty gry wykonywane przez Rakitica to cudo. Za każdym razem drżałem, gdy wrzucał on piłkę w pole karne Barcelony.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Super mecz. Sevilla zaczęła bardzo dobrze i w sumie gdyby nie słupek to wygrywałaby już 2-0 i spotkanie mogło by się inaczej potoczyć. Szkoda, że gol dla Nas padł ze spalonego, ale błędy sędziowskie są nieuniknione. Ważne, że Barca zdołała się podnieść. Cieszy postawa Leo, który strzelił dwa ładne gole, być może jest to znak, że Argentyńczyk pomału odzyskuje formę i będzie w dobrej dyspozycji na mecz z City w LM. Gdyby podopieczni Emery&#39;ego poprawili grę w defensywie mogli by na prawdę powalczyć w PD bo z przodu niczego im nie brakuje. Stałe fragmenty gry wykonywane przez Rakitica to cudo. Za każdym razem drżałem, gdy wrzucał on piłkę w pole karne Barcelony.
A ja się bałem o Barcelonę jak zobaczyłem tą pogodę i tą murawę. To co zrobił Messi pod koniec I poł na 2:1 to mistrzostwo świata. Zobaczyłem wreszcie tego wielkiego Messiego, może dlatego, że słabo go kryli defensorzy Sevilli. Najważniejsze, że handi i czysta 2 ładnie weszła, a pograłem to dosyć grubo.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Celta-Athletic
Ostatni mecz tej kolejki zapowiada się bardzo ciekawie i naprawdę szkoda, że po raz kolejny C+ olał sobie Basków, bo ci są w ścisłej czołówce ale to widocznie za mało by być pokazywanym w tv, a przecież dzisiaj czeka ich nie łatwe zadanie, bo Celta po mimo nie najlepszej pozycji w tabeli, to jednak drużyna grająca w piłkę i całkiem nieźle to robiąca.
Athletic właściwie w najmocniejszym składzie, a jedynym brakiem jest Benat, który ze względu na uraz wypada z meczowej kadry, w której zastępuje go Erik Moran. Właściwie jedyna zagadka w składzie dotyczy prawej obrony ale skoro ostatnio grał De Marcos, to teraz zakładam, że swoją szansę dostanie Iraola od początku. Reszta znana i powinni zagrać tak: Iraizoz; Iraola, Gurpegui, Laporte, Balenziaga; Iturraspe, Mikel Rico, Ander Herrera; Susaeta, Aduriz, Muniain. Valverde ma luz, bo &quot;once de gala&quot; jest gotowa do gry więc są faworytem tego spotkania. Celta to ekipa, która jak już pisałem gra w piłkę i robi to naprawdę fajnie. Jedynym ich problemem jest skuteczność w tym sezonie, chociaż i tak ostatnio jest progres. W tym roku kalendarzowym wygrali 3 spotkania i 2 przegrali, więc wyniki naprawdę godne uwagi. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w każdym z 5 spotkań tracili gole, a dzisiaj o czyste konto będzie jeszcze ciężej, bo i rywal z górnej półki. Co do osłabień, to nie ma tradycyjnie Toniego, Madindy, a dodatkowo ze względu na klauzule pomiędzy obiema ekipami zabraknie Aurtenetxe, a to oznacza pewny występ Jonny&#39;ego na lewej obronie. W kadrze meczowej jeszcze nie zagościł nowy nabytek Welliton.
Jeśli chodzi o to jak widzę to spotkanie, to uważam, że będzie to otwarty mecz, w którym nie zabraknie okazji z obu stron. Obie drużyny raczej będą dążyły do stwarzania sobie sytuacji bramowych, aniżeli bronienia się, bo tego ani jedni, ani drudzy robić nie potrafią. Athletic jest w ostatnich tygodniach dość skuteczny, bo przecież w formie jest Aduriz, to samo można powiedzieć o Susaecie i Muniainie, a także genialne zawody ostatnio rozgrywał Ander Herrera, u którego widać niesamowity luz w grze. Do tego pamiętajmy, że na ławce jest Ibai Gomez, który ledwie 5 razy grał w podstawowym składzie w tym sezonie, a ma już na swoim koncie 8 bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. To jest joker w talii Valverde, do tego na ławce zapewne De Marcos więc naprawdę ma kim straszyć z ławki Txingurri, a zatem czekam na kolejny dobry mecz w wykonaniu Los Leones i co najmniej 2 gole, bo taki zakład sam pograłem.
Athletic over 1,5 @ 2,15 WH⛔0:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
P 73

phamrol

Użytkownik
Na lidze hiszpańskiej nie znam się zbyt dobrze, co prawda oglądam mecze, ale różnica jest taka, że na Canal+ można zobaczyć niemal każdą drużynę ligi angielskiej, ich potencjał itp. natomiast liga hiszpańska skupia się tylko na tych najlepszych, ale nie w tym rzecz.
Widziałem ostatnie mecze Bilbao i potencjał w ofensywie mają straszny, natomiast nie widziałem Celty Vigo.
Czy jest szansa, żeby Bilbao pokryło over 2,5 ? Tzn. wiem, że szansa jest zawsze, ale sądząc po wynikach to Celta w obronie nie prezentuje się najgorzej.
 
seba30 44

seba30

Użytkownik
Celta gra całkiem niezłą piłkę, aczkolwiek raczej w każdym meczu u siebie też tracą bramki. Bilbao ostatnio udowodniło, że również po za San Mames są w stanie strzelac sporo bramek, a kurs na ich over 2,5 oscyluje w granicach 4. Warto probowac w singlu, chociaż już sam typ podany przez Kapsztiego jest jak najbardziej do grania i po ładnym kursie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom