>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

29 kolejka Ekstraklasy [11.05.2010r.]

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Masz rację. Ale według mnie jest to walka na papierze. Uważam, że piłkarze nie będą dziś walczyć na 120% dla dobra klubu z którego odejdą lub dla kibiców, którzy dawno się od nich odwrócili a więc dla kogo? Dla samych siebie by liczyć na angaż w innym klubie. Nie sądzę. O tym czy klub pozyska danego zawodnika decyduje jego postawa w przynajmniej kilku ostatnich meczach a nie w tylko ostatnim. Przykład? Mecz Lecha z Wisłą i gra Lewandowskiego. Gdyby od tego meczu miało zależeć zainteresowanie tym piłkarzem to myślę, że miałby się czego obawiać.
Oczywiście co do derbów mogę się mylić, ale to się okaże podczas meczu.
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Dla mnie dzis najlepsze typy to Arka i Odra. Ewentualnie Lech ale tez bardzo mozliwe ze Ruch w koncu zdobedzie jakies punkty po tych slabszych meczach. Wisla jak dla mnie za maly kurs aby wogole zwrocic na niego uwage, derby to derby. A Legia to dla mnie zupelny no bet. Takze gram spokojnie Arka i Odra DNB po kursach odpowiednio 1.6 i 1.55
 
boracz 12

boracz

Użytkownik
Szybko dzisiaj. Super kolejka się zapowiada w zasadzie tylko 3 mecze o pietruszkę a to gwarantuje sporo emocji.

Na początek derby Krakowa. Myślę że spokojnie Wisła. Przy dobrym układzie meczu w Chorzowie możliwe że już dziś będziemy mogli świętować mistrzostwo. Co prawda nie liczę za bardzo na to, ale po klęsce na jesieni nie wyobrażam sobie innego wyniku niż wygrana. Wzbraniał bym się jednak z graniem Wisły ( -1 ) to już jak dla mnie zbyt optymistyczne.

Dalej mecz w Chorzowie. Piszecie tutaj o walce Ruchu o puchary. Ja się tak zastanawiam czy faktycznie Ruch tak bardzo o te puchary chce zawalczyć. Mam wrażenie że nie do końca wiedzą czy te puchary wyjdą im na zdrowie. Mam obawy że obecny Ruch to drużyna tego sezonu i w następnym ich losy potoczyć się mogą zgoła odmiennie. Nie wiem po prostu czy mają budżet na puchary. Lech z drugiej strony kompletnie nie przekonuje mnie na wyjazdach. 6 remisów w 9 wyjazdowych meczach. Z drugiej strony ciężko mi przypuszczać żeby już dzisiaj oddali MP. Z każdej strony wychodzi mi tu na remis ale myślę że jednak zobaczymy wygraną Lecha. Każdy inny wynik biorę w ciemno ???? .

Derby stolicy. Tu popieram typ Flamastra. Polonia DnB jest chyba najsensowniejszym typem. Przy prawdopodobnej ( dla mnie ) przegranej Ruchu ewentualna porażka Legii nie eliminuje jej z pucharów. Polonia natomiast inkasując dzisiaj 3 punkty praktycznie zapewnia sobie ligowy byt. Prawdopodobny jest tu też remis dlatego DnB.

Odra dla mnie dzisiaj wygrywa. Jest to dla nich mecz ostatniej szansy ( no chyba że nastąpi bardzo korzystny układ innych meczy ). Myślę że dadzą radę. Remis to w zasadzie oznacza spadek więc... dadzą radę. Szkoda tylko że kosztem Śląska, który w wypadku porażki bardzo sobie skomplikuje utrzymanie.

Stawiam również na wygraną Arki. Coś czuję że to Piast obok Arki pożegna się z Ekstraklasą. Arka będzie walczyć do końca Piast natomiast no nie wiem grają dla mnie trochę bez wiary.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Lech wygrywa w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Dla mnie 30 sekund przed bramką Kriwca, ewidentny karny dla Niebieskich, Piech dziubnął sobie piłkę Arboleda go zaatakował nie czysto i tutaj powinnen być użyty gwizdek i Wojciech Grzyb zapewne strzeliłby bramkę. A tutaj sędzia nie dyktuje powtarzam jak dla mnie oczywistego karnego, Lech jedzie z kontrą i strzela gola, po rykoszecie, mieli mega farta w tym meczu i mega farta z tym że Wisła ma takiego nieudacznika w składzie jakim jest Mariusz Jop. Wisła jak FRAJERZY odebrali sobie sami majstra, nie wygrali meczu który...wygrali.

Arka pokazała wielką wolę walki, nawet w 10 grała lepiej od Piasta.

Ruch pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Lechem, dla mnie mecz na remis, nikt w tym meczu nie zasłużył na wygraną. Jednak Lech strzelił jedną bramkę więcej i wygrał...
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Pamiętajmy że Lech z Zagłębiem żyją w zgodzie, więc nie widzę problemu w odpuszczeniu meczu przez Miedziowych. Ciesze się że na 90% żegnamy Odrę Wodzisław, czekam na ich spadek odkąd zacząłem się interesować footballem (czyli odkąd miałem 6 lat ???? ). Gratulacje dla Arki, która w 10. pokonała w meczu o utrzymanie Piasta. Co do Wisły to powiem tylko... Good Jop!
Jedyny minus to Zagłębie, które położyło mi Typ Dnia.
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
Good jop, dobre dobre ???? ale tu zgoda nie ma znaczenia, kiedyś lech zaglebie pamietam 4:3 i nie bylo mowy o zgodzie jakiejkolwiek, zgoda jest kibiców ale druzyny w zgodzie chyba nie są
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
W ostatniej kolejce również Ruch gra z Koroną która o nic już nie gra. Więc Ruch powinien spokojnie wygrać ten mecz o ile nie chce ,żeby go wyprzedziła w ostatniej kolejce Legia i zabrała kwalifikacje do Ligi Europejskiej.
Legia również gra z GKS który też o nic już nie gra ,ale w tym meczu raczej nie sądzę ,aby GKS odpuścił i pozwolił Legii wygrać.
Lech + Barcelona = Izi ultra peffki ✅
Ruch też zapowiada się kolorowo.
 
pingwin 117

pingwin

Użytkownik
Sędziowanie w meczu Ruchu z Lechem - no comment. Chamska gra Lecha, pozostawała nawet bez odgwizdywania faulu, a gracze Ruchu dostawali kartki za byle co .. Gdyby sedzia wyrzucił Arboledę, za faul na Piechu, to Lech by nie wyrównał. To jest polska piłka i polskie sędziowanie. Tak samo, nie dał kartki Peszce, żeby tylko mógł sobie zagrać w następnym meczu. Żenua. Ciesze się, że Legia nie wygrała i nadal mamy dystans. Czeka nas ciężki mecz z Koroną, który musimy przynajmniej zremisować, aby być pewnym LE ;)
Good jop, dobre dobre ???? ale tu zgoda nie ma znaczenia, kiedyś lech zaglebie pamietam 4:3 i nie bylo mowy o zgodzie jakiejkolwiek, zgoda jest kibiców ale druzyny w zgodzie chyba nie są
Pierwszy przykład z brzegu, że tak nie jest. Lazio - Inter. Odpuściło im Lazio, tak samo pewnie będzie tutaj.
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
Ruch w LE to jak juz powiedzialem wczesniej bedzie mega ciekawie, no i wisła w LE, zobaczymy czy pokaże klasę chociaż tam, kwestia lecha w LM jest taka, że pewnie druga runda el przejdzie a w 3 rundzie musimy liczyc na troche szczescia ???? Faza grupowa jest osiągalna
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Pamiętajmy że Lech z Zagłębiem żyją w zgodzie, więc nie widzę problemu w odpuszczeniu meczu przez Miedziowych. Ciesze się że na 90% żegnamy Odrę Wodzisław, czekam na ich spadek odkąd zacząłem się interesować footballem (czyli odkąd miałem 6 lat ???? ). Gratulacje dla Arki, która w 10. pokonała w meczu o utrzymanie Piasta. Co do Wisły to powiem tylko... Good Jop!
Jedyny minus to Zagłębie, które położyło mi Typ Dnia.
Kibice żyją w zgodzie nie piłkarze.
 
F 0

fasolkabolka

Użytkownik
Coś niesamowitego kolejka bardzo niezwykła dawno takiej nie było. Wszystko się odwróciło.
Jak do typowania to bardzo ciężka kolejka. Bo wiele niespodzianek dlatego można było się przejechać na typowaniu. Szkoda Wisły. Lech ma już mistrza. Jedynie życzyć sukcesów w LM. Zaczekajmy jeszcze również na tą ostatnią kolejkę.
Też nie będę obstawiał bo też mogą być niespodzianki ładne.
 
F 0

fasolkabolka

Użytkownik
Aha zapomniałem dodać że Ekstraklasa teraz jest jak Liga hiszpańska.
Bo w Hiszpanii ostatnia kolejka została w Polsce też. Barcelona prowadzi 1 pkt nad Realem i grają u siebie, ale Real malutkie szanse ma, że się potkną. Tutaj Lech ma przewagę 1 pkt nad Wisłą i też grają u siebie, Wisła musi liczyć na jakąś wpadkę tak samo jak Real. Tylko tak jak w Barcelonie i Poznaniu kibice zacierają ręce na fety mistrzowskie. Różnica jedyna, że Real przegrał wszystko co tylko mógł i nic mu nie zostało na tak wielkie wydane pieniądze. Wisła pieniądze też wydała ale nie wielkie i zostały jej Puchary europejskie jedynie.
Z jednej strony porównywać ekstraklasę do premiera division to też dziwnie. Zupełnie dwie różne bajki.
Dziś chyba z 6 godzin oglądałem Canal +.
Pozdrawiam.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Coś niesamowitego kolejka bardzo niezwykła dawno takiej nie było. Wszystko się odwróciło.
Jak do typowania to bardzo ciężka kolejka. Bo wiele niespodzianek dlatego można było się przejechać na typowaniu. Szkoda Wisły. Lech ma już mistrza. Jedynie życzyć sukcesów w LM. Zaczekajmy jeszcze również na tą ostatnią kolejkę.
Też nie będę obstawiał bo też mogą być niespodzianki ładne.
Z tym &quot;lech ma już mistrza&quot; to należy jeszcze zaczekać. Nie takie cuda sie działy. Zresztą sam piszesz że, nie będziesz obstawiał bo mogą być niespodzianki. ????
 
F 0

fasolkabolka

Użytkownik
Zagłębie ponoć za wygraną w Poznaniu ma dostać na klub cały 300 000 zł premii + za dość dobre miejsce i kasę jeszcze wykłada Canal + żeby lepsza rywalizacja była to kto wie jak to będzie. Może Zagłębie zaskoczy jak Korona w Krakowie.
Ja wiem tylko jedno. Jak Lech strzeli w 1 połowie bramkę to mają już pewne zwycięstwo.
Jak do 70 min będzie remis, a Zagłębie będzie stwarzało potencjalne zagrożenia na bramkę Kotorowskiego to jest szansa na remis i to duża.
 
K 0

krakk

Użytkownik
Aha zapomniałem dodać że Ekstraklasa teraz jest jak Liga hiszpańska.
Bo w Hiszpanii ostatnia kolejka została w Polsce też. Barcelona prowadzi 1 pkt nad Realem i grają u siebie, ale Real malutkie szanse ma, że się potkną. Tutaj Lech ma przewagę 1 pkt nad Wisłą i też grają u siebie, Wisła musi liczyć na jakąś wpadkę tak samo jak Real. Tylko tak jak w Barcelonie i Poznaniu kibice zacierają ręce na fety mistrzowskie. Różnica jedyna, że Real przegrał wszystko co tylko mógł i nic mu nie zostało na tak wielkie wydane pieniądze. Wisła pieniądze też wydała ale nie wielkie i zostały jej Puchary europejskie jedynie.
Z jednej strony porównywać ekstraklasę do premiera division to też dziwnie. Zupełnie dwie różne bajki.
Dziś chyba z 6 godzin oglądałem Canal +.
Pozdrawiam.
Zobaczymy co w tym sezonie Nasz drużyny pokażą w Europejskich Pucharach. Jeżeli z Lecha odejdą czołowe postacie ( tak zapewne będzie ) to niestety, ale w ich sukces na arenie międzynarodowej nie wierzę.
Mam nadzieje, że Lech dotrzyma tą minimalną przewage i po meczu z Zagłębiem to właśnie drużyna z Poznania będzie cieszyć się z Mistrzstwa Polski. W końcu...
LIGA ANGIELSKA 1 punkt przewagi Chelsea nad MU
LIGA HISZPAŃSKA 1 punkt przewagi Barcelony nad Realem
LIGA HOLENDERSKA 1 punkt przewagi Twente nad Ajaxem
LIGA POLSKA 1 punkt przewagi Lecha nad Wisłą
LIGA AUSTRIACKA 1 punkt przewagi Salzburga nad Austra Vienna
LIGA TURECKA 1 punkt przewagi Fenerbahce nad Bursaspar
LIGA PORTUGALSKA 5 punktów przewagi Benfici nad Bragą
LIGA NIEMIECKA 5 punktów przewagi Bayernu nad Schalke
LIGA FRANCUSKA 5 punktów przewagi Marseille nad Lille
Wszystko jeszcze zależy od końcowych meczy ale wszędzie może pozostać taka sama różnica.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze mecze to zasłużenie Lech wskakuje na pozycje lidera i zdobędzie tytuł. Przegrał tylko 3 mecze i to na samym początku sezonu, ostatnio 25 września z Legią Warszawa. Problemem jest to że odchodzi Lewy i Peszko, obaj zdobyli 25 bramek i najczęściej asystowali, ale pieniądze za nich pozwolą na zakup równie dobrych piłkarzy i Lech w końcu pokaże coś w LM. O Ruch się obawiam jeśli chodzi o ich gre w LE bo już się mówi że odchodzi Sadlok i Sobiech, nie wiadomo czy drużyna nie zostanie w części sprzedana jak i również nie ma doświadczenia na arenie międzynarodowej. Legia nie będzie miała zgrania skoro prawie cały skład budowany będzie od nowa więc lepiej aby nie grała w LE, a jednak Ruch aby chociaż zdobył jakieś doświadczenie w LE. O Wiśle się nie wypowiadam na temat ich przyszłości... natomiast jeśli chodzi o przeszłość to mieli sporo farta w niektórych meczach (Polonia Warszawa, Przyrowski=Jop, Arka Gdynia, Trałko=Jop) jak i przegrali aż 8 meczy.

Jeżeli chodzi o spadkowiczów to Piast Gliwice może wygrać z Cracovią... a o Arke Gdynia nie byłbym taki spokojny.. ciężko im będzie o wygraną ze Śląskiem, natomiast spadła juz Odra.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
O Wiśle się nie wypowiadam na temat ich przyszłości... natomiast jeśli chodzi o przeszłość to mieli sporo farta w niektórych meczach (Polonia Warszawa, Przyrowski=Jop, Arka Gdynia, Trałko=Jop) jak i przegrali aż 8 meczy.
Tak tylko tego farta na boisku trudniej zrobić niż sędzia podejmie debilną decyzje co już jest standardem na naszych boiskach, o niewykorzystanych 100% sytuacjach z 5 metrów czy składnych akcji nie wspomnę bo to nie pech tylko brak wyszkolenia bo są dziećmi z przedszkola.
Kalkulacja Przyrowski, Trałka jest mega dziecinna ponieważ roztrwaniając przewagę w Warszawie jaką masz pewność porażki z Koroną?
Przegrana z Arką Cracovią jako gospodarz to pewnie czysty przypadek który nie należy uznać za pecha w sferze piłkarskiej .
Ja tego tak nie traktuje, dla mnie Lech ma więcej pkt na chwile obecną a pisanie że Wisła nie zasłużyła to lanie wody na beton bo obie równorzędnie grały o tytuł i przegrali 6 meczy nie 8

Skoro Wisła była za słaba żeby zdobyć majstra chciałbym zobaczyć wspaniałego Lecha grającego cały sezon na wynajmowanych boiskach + ich puchary, może zeszło by paru na ziemie bo Lech też rewelacji nie gra może ładniej dla oka (o zeszłym sezonie i wygrywaniu meczach w ostatnich minutach nie chce mi się rozpisywać w kwestiach fartu i mimo że chwałą Lechowi że grał do końca inaczej nazwać tego nie można)

Co do zastąpienia Peszki i Lewandowskiego to bardzo ciekawa sprawa, bo nie problem jest kupić równie dobrego zawodnika problem jest w tym czy wkomponuje się w drużyne na tyle by grać na swoim poziomie bo chyba pamiętasz co grał Łobodziński w Zagłębiu a co gra w Wiśle
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Pewnie zaraz temat zostanie zamkniety a warto dyskutowac.
Ogladalem oczywiscie derby a teraz poszczegolne skroty widze ze byl dobry mecz Ruchu z Lechem. NA poczatku podkresle ze w obliczu calego sezonu Wisla a to miala pecha a to farta(gol z polonia) a to pewnie po drodze wygrala dzieki ktos powie golom ze spalonego okey. Ale LEch tez takie spotkania mial i zadziwia mnie dlaczego sedziowie jakby boja sie w takich meczach karac kartkami. Arboleda ewidentnie faulowal bodaj Sobiecha wychodzacego na czysta pozycje -czerwien i to moglobyc po Lechu a jak bylo?- nic nawet faulu nie zauwazono. Co do gola niby nie fair play- zawodnik Ruchu wstal, LEwy zachowal sie jak stary wyga nie wykopal odrazu tylko poczekal on wstal i podal do Białoruskiego zawodnika i ten dobil Ruch.
Co do dalszych bledow sedziego w najwazniejszej kolejce.
Głowacki strzela gola w 1 polowie - nawet pilkarze Craxy nic nie protestuja jednak sedzia dopatrzył sie faulu na golkiperze, żenada. Potem byla nawet sytuacja - wolny dla Cracovii wrzutka i dwóch zawodnikow na spalonym. Duze klopoty mial dobrze broniacy Juszczyk , dobrze ze obronil, bo to bylby kolejny blad.
Co do mozliwosci gry w LM to przyjmujac , ze Lech bedzie mistrzem ma on szanse na rozstawienie w 3 rundzie aby tak sie stalo Young B. musza zostac mistrzem Szwajcarii i Sparta NIE MOŻe zostac mistrzem Czech. Ale to poczekajmy.
Zgadzam sie takze z Tommym.
Za bardzo co , niektórzy rozpływają sie nad Lechem. Praktycznie dobra piłke to zaczał grac od drugiej rundy. Traci mało goli gra do przodu ale z głową.
Ale zgadzam sie tez , że miał szczescie grajac &#39; u siebie&#39; na Amice potem juz naprawde w domu na Bułgarskiej. Wisła musiała sie meczyc u przeciez nie dobrych znajomych z Sosnowca.
Jedynie pozostaje nadzieja ( podobno umiera ostania, lub jak kto woli jest matką głupich), że Lech nie wysprzeda sie przed jak juz niektórzy myślą LM. Bo ci co interesuja sie piłka nie od wczoraj wiedzą ile bedzie warta ta ekipa bez Lewego i Peszki, nie mowiac juz o innych.
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
Wisla wczoraj tracic dwa puntki co nie powinna myc ze match Polonia Warszwa,Lech dla mnie jest lepsza od druzyna Wisla lepsej graion pilka,i jezeli nie brakowali duzo obronczy na zima wygrali spokoini liga,Wisla ten roku nic nie robi specialnego,przegrali ze Levadia Tallin lipiec i bylo widac kto maion zle sezonu.Lech nawet jezeli spredasz Lewandoski (bede Rodionov ) nawet nastepna sezonu bede naisilna druzyna.
 
miles87 63

miles87

Użytkownik
Najgłupszy tekst jaki słyszy się aktualnie w mediach to że lech zasłużył na mistrzostwo... Drużyna która od 3 do 28 kolejki była liderem ekstraklasy to Wisła, więc co ten lech takiego zrobił że zasłużył? Paranoja więcej szczęścia ma ta drużyna niż umiejętności. Wisła cały sezon poza własnym stadionem, odpadli z LM kryzys jaki się dawno w tym klubie nie przytrafił a i tak przez 85% sezonu lider. Sędziowie odebrali Wiśle mistrzostwo i tyle w temacie. Tyle nieszczęśliwych wypadków i kontrowersji dawno środowisko piłkarskie nie widziało.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie wiem gdzie Ty karnego czlowieku widziales skoro rzekomy &quot;faul&quot; mial miejsce grubo przed polem karnym. Poza tym on dostal w okolice barku szyi a od razu zlapal sie za morde, wiec widac udawanie nie poplaca. Ruch sie pokladal, a teraz ludzie pisza ze lech gral agresywnie.

MISTRZ ! MISTRZ ! KOLEJORZ !
jaki rzekomy?
Potrafisz obiektywnie stwierdzic, ze to byl EWIDENTNY faul przy glebszym zastanowieniu moze nawet na ????


miles87

Bez przesady. RAcja Wisła ze wzgledu , że caly ten sezon byl wyjazdowym miala baardzo trudno , ale moze przez to nauczyla sie grac na wyjazdach bo tam grala swietnie.
Mozna gdybac ale Wisla tez miala farta a i czasem sedzia mylil sie na nasza korzysc jeden gol ze spalonego z piastem- bo drugi w mojej ocenie mozna puscic.
Ale faktem jest , ze dla mnie osobiscie mecze tej kolejki - Ruch- Lech i ten drugi szczegolnie Derboy z KRakowa powinien prowadzic ktos inny ...poprostu najlepsi w Polsce.
Ale poczekajmy z tym mistrzem do soboty , dobrze radze ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom