>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

30. kolejka LOTTO Ekstraklasy (07.04.2018)

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROMOCJI W ForBET!!
ForBET - bonus 100% do 600zł!
Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, po porażkach Jagielloni i Legii oraz wygranej Lecha bardzo ciekawie zrobiło się w czubie tabeli, wszystkie trzy zespoły mają szansę na wygranie sezonu zasadniczego, Cracovia po porażce w Niecieczy straciła szansę na górną ósemkę, w grze o ostatnie miejsce w Top 8 zostały już tylko dwa zespoły Zagłębie, które zagra w Krakowie z Pasami oraz Arka, która jedzie na derby do Gdańska, która z tych ekip zapewni sobie ligowy byt już w sobotę? Na dole tabeli wciąż duży ścisk, między 11-tą Pogonią a 15-tą Lechią jest tylko 4 punkty różnicy, bez względu na wyniki w ostatniej kolejce walka w grupie spadkowej zapowiada się niesamowicie, a jakie są Wasz typy na tą kolejkę?

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
 
J 185

jkj

Użytkownik
Oba zespoły mogą znaleźć się w top 8 czyli Zaglebie oraz Arka stanie się tak jeśli Wisła Kraków przegra mecz z Sandencja wtedy to ona wypada z top 8 przy jednoczesnej wygranej Zagłębia oraz Arki.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Oba zespoły mogą znaleźć się w top 8 czyli Zaglebie oraz Arka stanie się tak jeśli Wisła Kraków przegra mecz z Sandencja wtedy to ona wypada z top 8 przy jednoczesnej wygranej Zagłębia oraz Arki.
masz rację, chociaż wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, ale nie takie zwroty akcji widziała już nasza liga.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Lech - Górnik Zabrze
Lech @ 1.60
Lech + over 1.5 gola w meczy @ 1.85
Lech + over 2.5 gola w meczu @ 2.32
Lech + over 3.5 gola w meczu @ 3.90
over 2.5 gola @ 1.75
Fortuna


Ostatnia kolejka rundy zasadniczej i ja wszystkie pięć typów pobieram już dziś, bo pewnie kursy mocno spadną przed samą kolejką. Kolejorz nie mógł sobie wymarzyć lepszego momentu na wystrzał swojej formy. Można powiedzieć, że dzięki determinacji i zatrzymaniu trenera po słabszym okresie Lech w końcu zaczął grać fajny futbol. Nie widać tu brak Makuszewskiego czy innych graczy. Tu teraz każdy się uzupełnia i jest tego efekt. Na dodatek napastnik gospodarzy Chrystian Gytkjaer w końcu odpalił ze swoją formą i oby utrzymał ją jak najdłużej. Dlaczego stawiam wszystko w stronę gospodarzy?. Ano jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich jest taki, że Górnik do Poznania wybieram się bez napastnika. Bracia Wolsztyńscy wypadli do końca sezonu, a Angulo za swoją głupotę w ostatnim spotkaniu jest zawieszony za nadmiar żółtych kartek. Zapewne od pierwszych minut zobaczymy Urynowicza, który jest ewidentnie za słaby na ekstraklasę. Kolejnym czynnikiem jest słaba postawa gry w obronie Zabrzan. Średnia wieku to 21 albo 22 lata, a wczorajszy mecz z Legią pokazał, że Górnik w tej formacji ma spory problem i duży brak doświadczenia. Brosz rotuje składem i rzuca niektórych zawodników gdzie się da aby załatać dziury, ale efekt tego jest słaby. Widać, że Górnik ławkę ma również słabą i teraz gdy podstawowi gracze pauzują czy mają kontuzje to nic nie wychodzi tak jak powinno. Nie wiem jak poważny uraz jest Michała Koja, ale jego forma również jest wielką zagadką. Loska wczoraj wrócił do łask trenera i pokazał się z bardzo dobrej strony, i być może to on stanie między słupkami Zabrzan. Jeśli Górnik miałby coś tu ugrać i strzelić to tylko za pomocą stałych fragmentów gry, które dalej męczą rywali. Trójka Kurzawa, Żurkowski i Kądzior zapewne dadzą z siebie 200%, ale nic w tym dziwnego bo całą trójką interesują się inne kluby z polski czy też z zagranicy. Podsumowując, Lech powinien odnieść tu mocne zwycięstwo z przytupem. Jak ono będzie wysokie dowiemy się w sobotę wieczorem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Oba zespoły mogą znaleźć się w top 8 czyli Zaglebie oraz Arka stanie się tak jeśli Wisła Kraków przegra mecz z Sandencja wtedy to ona wypada z top 8 przy jednoczesnej wygranej Zagłębia oraz Arki.
A co decyduje o wyższym miejscu w przypadku równej ilości punktów?
Bo Arka w Gdańsku wygrywa na bank. Pisalem już wcześniej, że w ostatnich 7 kolejkach Lechia zdobędzie 2-3 punkty i to się sprawdza.
Napisałem też (można poszukać i sprawdzić), że Lechia odda punkty Arce, gdy ta będzie potrzebować ich do awansu do Top 8. I podtrzymuję zdanie, bo to się tyczy gwiazdeczek z Lechii, które w końcu wylecą na zbity pysk, gdyż takich kontraktów jak mają teraz w Gdańsku nikt nigdzie im nie da!
Mają ostatnią szansę wycignąć trochę kapuchy, tym bardziej, że Lechia ma długi i nie płaci na czas.
Ktoś mnie pytał, co wącham. Otóż nic ????
Ale Arka wygra derby ???? ????
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
W przypadku równej ilości punktów decydują mecze bezpośrednie, a jeśli więcej drużyn ma równą ilość punktów, to tworzona jest mała tabela, a gdy taką utworzymy dla Zagłębia, Arki i Wisły Kraków, to ta ostatnia ląduje na dziewiątym miejscu.
 
B 3

bamboszz

Użytkownik
Lech to powinien wygrać i to na spokojnie, myślę że nawet różnicę dwóch bramek - ma wystrzał formy co pokazał na stadionie Wisły. Jednaj wydaje mi się, że Wisła na Sandecji urwie jakiś punkt, jak nie 3. Pod wodza nowego trenera na prawdę grają dobrą piłkę. Legia i Jaga również wygrane, będą bić się o mistrzostwo.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Czyli co dokładnie? Bo Arka i Lubin mają po równo w bezpośrednich meczach
Po równo, ale w Lubinie było 0:0, a w Gdyni 1:1, więc przy równej liczbie punktów wyżej będzie Zagłębie, bo w dwumeczu było lepsze dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Gdyby w obu meczach było 0:0, czy 1:1, to wtedy w grę wchodzi różnica bramkowa, a jeśli ta jest identyczna, to liczba bramek zdobytych. Dlatego Zagłębiu wystarczy do awansu do ósemki remis przy założeniu, że Arka wygra.
Generalnie sytuacja, jaka się musi zdarzyć, żeby dana drużyna awansowała do ósemki przedstawia się tak:

W ostatnim przypadku awansu Arki dałem gwiazdkę, żeby wyjaśnić, bo wtedy wszystkie 3 drużyny miałyby 43pkt, ale najgorszy bilans &quot;małej tabeli&quot; ma Wisła, dlatego wtedy awansowałoby Zagłębie z 7. miejsca, a Arka z 8.:
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
... że Lechia odda punkty Arce, gdy ta będzie potrzebować ich do awansu do Top 8.
A dlaczego Lechia miala by je oddac Arce??. Kibice obu drużyn nie darzą sie sypatia, jak dobrze pamietam to na i po osatnim meczu pilkarze nie szczedzili sobie złośliwośći na boisku jak i poza nim. Chyba ze w gre wchodzi nazwe to &quot;patriotyzm lokalny&quot; żeby choć jedna druzyna z regionu miala spokojny byt w lidze-szczerze watpie. A jezeli ktos mial by juz punkty oddawac to moim zdaniem byla by to Arka, nawet jak nie dostaną sie do Top 8 to utrzymanie maja praktycznie pewne a dla Lechii kazdy punkt jest na wage utrzymania a tymbardziej 3pkt w meczu z Arka.
 
J 560

januszbiznesu

Użytkownik
Ja wiem, że teorie spiskowe są popularne i ogółem, ale uwierzcie mi, że Lechia nie odda dobrowolnie punktów Arce, aby tylko ta awansowała. (można to porównać do hipotetycznej sytuacji, w której Wisła podkładałaby się Cracovii - brzmi absurdalnie)
Piłkarze z Gdańska to jak się przyjęło ,,wkłady do koszulek&quot;. Ale oni dobrze wiedzą, że obowiązuje ich kontrakt a (paradoksalnie) mieszkają i żyją w Gdańsku. Kibice są sfrustrowani, czary goryczy dopełniłaby tylko porażka w derbach, gdzie Lechia radzi sobie całkiem nieźle w XXI wieku. Porażka na własnym stadionie z odwiecznym rywalem (lokalnym) po meczu bez walki? Tego by w Gdańsku nie znieśli i nie chciałbym się znaleźć w skórze sprawców tego ,,kataklizmu&quot; dla kibiców.
Taka ciekawostka, mobilizacja w Gdańsku ponoć duża i trzy dni przed meczem wyprzedano bilety na cały sektor dopingowy (ostatnio świecący pustkami do samego dnia meczowego). Derby jak to derby, będzie to pewnie kopanina oraz festiwal wzajemnych uszczypliwości. Wyniku się w tego typu spotkaniach nie typuje. Można za drobne puścić jakąś czerwoną kartkę w meczu. Arka potrzebuje trzech punktów i każdy inny wynik będzie w nich potęgował frustrację, gdy zacznie wygrywać to grunt będzie palił pod nogami gospodarzom. Wiele w wypadku tego typu zależy od sędziego. Niektórzy potrafią takie mecze prowadzić, inni kartkują na lewo i prawo i się kończy chaosem. Trzeba dodać, że Gdynianie ogółem grają bardzo fizyczną, agresywną piłkę. Nogi odstawiać nie będą.
 
bobair 48

bobair

Użytkownik
W 30. kolejce nie będzie wykorzystywany system - VAR. Przed nami kolejka cudów?
Dokładnie tak. To jasny sygnał rudego cwaniaka, że wszystkie chwyty dozwolone. Takie rzeczy tylko w naszej śmiesznej ekstra-kasie.
 
J 185

jkj

Użytkownik
Bardzo dobra decyzja.Mecze w ten sposob nie będą sztucznie wydłużane przedłużane i miej wiecej skończą się w tym samym czasie co przy Var nie gwarantowało tego i dopiero wtedy byłyby domysły.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
W mojej opinii, jeśli chodzi o VAR, to nie ma w chwili obecnej dobrego wyjścia z sytuacji. Takim mogłoby się wydawać rozwiązanie Bońka z rozbiciem kolejki na dwa dni, ale zrobione odpowiednio wcześnie, żeby kluby mogły ogarnąć mecz pod względem logistycznym oraz treningów. Z drugiej jednak strony nie da się wystarczająco wcześnie przewidzieć, jak będzie wyglądała tabela i kto, o co będzie grał w 30. Kolejce, żeby nie było sytuacji, że derby i Cracovia - Zagłębie w sobotę, a w niedzielę zagrałaby Wisła w Niecieczy z Sandecją znając wynik innych i wiedząc, czy muszą zdobyć ten punkt, czy presji nie ma, bo Arka/Zagłębie nie wygrały.
Rozwiązanie z VARem na 4 meczach niby ma sens - lepszy rydz, niż nic, wybór meczów teoretycznie byłby prosty - napewno derby, Legia - Pogoń, Lech - Górnik, Jagiellonia - Wisła Płock. No właśnie, są obstawione derby i mecze TOP 3, które są bardzo ważne dla układu tabeli i terminarza (choćby dla Lecha, który na pewno nie chciałby grać na wyjeździe z Jagą i Legią, czy grać z nią w ostatniej kolejce). Nie ma za to obstawionego meczu Cracovia - Zagłębie, gdzie goście grają o ósemkę, podobnie Sandecja - Wisła Kraków. I zakładając, że te dwa mecze i derby byłyby z VARem, to który jako czwarty? Kibice Lecha mieliby dylemat, bo niby obawa o przekręcenie meczu dla Legii, a jednocześnie u siebie też by woleli z VARem zagrać, żeby im Angulo, czy inny, bo Hiszpan akurat nie zagra, ręką np. bramki nie strzelił. Nie można też zapominać o dwóch meczach teoretycznie mniejszej rangi: Śląsk - Korona i BBT - Piast. Tam się będzie toczyć walka o 4 mecze u siebie, co jest bardzo ważne w decydujących meczach, a nawet w przekroju całego sezonu, jak to pokazuje Śląsk. Oni też by się upominali, że chcą VAR.
Decyzja o zrezygnowaniu całkowitym jest kontrowersyjna, ale nie wiem, czy po prostu nie wybrali mniejszego zła, przynajmniej w teorii, bo którekolwiek mecze byłyby wybrane, to pozostałe 8 drużyn już przed meczem wywoływałyby presję na sędziach, że na meczu ich drużyn VARu nie będzie i na pewno jakieś przekręty będą. W praktyce wszystko okaże się po kolejce, bo kontrowersje z pewnością będą, bo są zawsze, kwestia tylko tego, żeby nie było żadnego babola w stylu ręki Siemaszki.
I największa peffka na tę kolejkę - pojawi się w wywiadach pomeczowych, czy na konferencji pomeczowej w choć jednym meczu, że brakowało VARu, że sędzia popełnił błąd :p
To też jest ciekawe - w trakcie sezonu tylu przeciwników VARu się nazbierało, a jak w jednej kolejce go zabraknie, to nagle wszystkim żal i już przewidywania, jaka to będzie kolejka cudów ????
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Skoro wszystkie spotkania w kolejce odbywają się jednego dnia i o tej samej godzinie to postanowiłem napisać 8 ‘krótkich analiz’ i po jednym typie do każdego z meczów. Za jakieś błędy logiczne zdań z góry przepraszam. Dziś je podsyłam bo do soboty będę bez lapka. Jeżeli zmuszę kogoś do scrollowania myszką tak długi tekst to przepraszam. Kursy z fortuny, zapraszam do lektury:
Cracovia Kraków – Zagłębie Lubin
Typ: Zagłębie strzeli +1,5 @2,20 ✅

Myślę, że Cracovia przegrała ostatni mecz na własne życzenie. Pojechała z myślą o łatwym meczu, nie każdy z piłkarzy dał siebie 100%, między innymi Pestka popełnił karygodny błąd, ale niech Probierz stawia na młodych, mimo ich pomyłek. Trochę zawiodła ofensywa Cracovii, trzeba przyznać, że Termalica zagrała ostro w obronie. To nie był dzień Pasów, porażające jest to, że oddali tylko 5 strzałów i ani jednego celnego!.
Zagłębie zagrało bardzo ofensywną taktyką mecz z Jagą, można powiedzieć, że jak reprezentacja Polski w ostatnich meczach towarzyskich. Przyniosła ona mnóstwo strzałów, jeden z nich znalazł drogę do siatki. Trzeba przyznać, że dobrze wypadł Polski Figo, Mares i Hładun. Zagłębie już w drugiej połówce odpierało ataki Jagi, ale mogli spokojnie podwyższyć wynik jednak byli nie skuteczni. Co ważne Zagłębie ma bardzo ważny mecz, gdyż w przypadku porażki i zwycięstwa Arki niestety zakończą rundę zasadniczą poza 8. Do składu wraca Matuszczyk, Matras nadal pauzuje za czerwoną kartkę.
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Typ: Jagiellonia Białystok @1,76 ⛔

Nastroje na Podlasiu nie mogą być dobre po kolejnym złym meczu (zaliczam do tego mecz z Arką). Mimo porażki w Lubinie to oni przez znaczący czas przeważali na boisku z 61% posiadaniem piłki i 15 strzałami na bramkę Hładuna. Dobra zmiana Świderskiego, Bezjaka nie było w meczu i na miejscu trenera na Płocczan wystawiłbym właśnie jego. Od kiedy zaczęto chwalić Frankowskiego to zgasł chłopak i nie wiem czy to moja wina bo kupiłem go kilka kolejek temu do fantasy. A tak na serio wraca Novikovas (7g/6a) + grają u siebie przy sporej ilości kibiców, więc nie wypada tego meczu przegrać.
Wisła Płock strasznie się męczyła z Piastem, sam obstawiałem x2 i wszystko się układało do ostatnich minut meczu. Ten mecz przypominał mi mecze z sezonu temu, gdzie spotkały się dwie drużyny nie grające o nic. Jednak Piast musiał wygrać, bo oni walczyli o życie. Należy pochwalić Zawadę i Michalaka, który wszedł i stworzył kilka sytuacji. Trener Brzęczek nie może narzekać na mecze domowe, jednak czeka ich mocny przeciwnik i muszą piłkarze się sprężyć by nie odnieść 7 porażki na wyjeździe. Ja osobiście nie typowałem Płocczan w górnej 8, ale jak są już to niech urywają punkty tym wielkim, aby liga była ciekawsza.
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Typ: Lech Poznań wygra do 0 @2,62 ⛔

Zacznę od drużyny trenera Brosza. Drużyna Górnika Zabrze na wiosnę (od lutego) zdobyła zaledwie 11 punktów przez 8 meczów. Sprawdziłem pierwszych 8 kolejek tego sezonu i jestem zdziwiony, że wówczas zdobyli 15 punktów. Wówczas i teraz przegrali jedynie raz, jednak teraz remisują sporo spotkań. Do końca sezonu wypada ważne ogniwo jakim jest Łukasz Wolsztyński, Angulo się przełamał strzelając karnego, Kądzior sam meczu nie wygra. Pisałem wiele razy, że drużynę poznaje się po ławce jaką posiada. Trzeba dodać mecz wtorkowy z Legią, więc jechać na rozpędzonego Lecha po trudnych spotkaniach i bez formy to niezwykle ciężkie zadanie. Wypada Angulo, wraca Kurzawa. Znak zapytania jest występ Michała Koja.
Lech wygrał spotkanie wyjazdowe od 7 miesięcy i 15 dni. Jeżeli Lech zdobędzie majstra to ta liga jest śmieszna. Żeby nie było, jestem obiektywny, ale jak widzę mnóstwo statystyk z naszej ligi to wychodzi na to, że nikt nie zasługuje na 1 miejsce. Co by nie mówić, Lech od meczu z Legią (2:1) jest zupełnie innym zespołem. Mecz z Wisłą, Jagą oraz Lechią to potwierdził. Już nie będę pisał którzy piłkarze są w gazie jednak jest pewna bolączka przed Górnikiem. Nie zagra za kartki Darko Jevtić - dla mnie nr jeden w meczu z Wisłą. Bez niego nie jestem pewien czy Lech wywiózłby 3 punkty.
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Typ: over 4,5 kartek @1.65 ⛔ (dziwne, 3 kartki do połowy, w drugiej ani jednej?)

Ostatnie Derby były szczególne, bo obie drużyny były bez formy. Teraz o ile Arka gra na poziomie to Lechia jest w strefie spadkowej. A jeszcze na początku sezonu mówiono o mistrzostwie dla drużyny obecnie trenera Stokowca. No właśnie, Stokowiec ma za zadanie utrzymać Lechie w lidze i będzie miał całe lato na przebudowę drużyny. Będą jaja jak nie utrzyma Lechii i mając takie zaplecze i piłkarzy będzie wstyd jak nie wiem. W weekend kolejna porażka z Koroną. To bardzo specyficzny mecz z Arką więc wszystkie analizy może szlag trafić.
Wiadomo nie od dziś o przyjaźni Arki, Lecha oraz Cracovii. Tym bardziej mecz Arki z Lechią będzie na noże bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Porażka Zagłębia i zwycięstwo Arki daje im awans. Wraca do składu Warcholak, niestety Siemaszko wypada w sobotę z powodu żółtych kartek. Arka jest po meczu pucharowym przegranym 1:2 i co ciekawe zagrali bardzo bojaźliwie. W ataku nie istnieli tylko Zarandia coś robił. Tutaj widzę w analizach teorie spiskowe, ale jak nie płacą i przyjdzie mnóstwo kibiców + fantastyczna pogoda to wypada się pokazać z dobrej strony. Jeżeli nie to tam „kibice” powinni potraktować piłkarzy Lechii jak kibice Legii swoich piłkarzy po 0:3 z Lechem. Daje kartki, bo nie wierzę w głosy dochodzące ze sztabu gości, że ostatnio interesowały ich „nogi” graczy Lechii a teraz zaczną grać w piłkę.
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Typ: Legia strzeli +2,5 @3,20 ✅

Legia wraca z dwóch wyjazdów. Po słabym meczu w Gdyni przyszedł mecz pucharowy gdzie zagrali całkiem udane spotkanie. Można powiedzieć jak za dobrych dni. Niesamowita była radość piłkarzy po bramce Vesovica gdzie wszyscy padli sobie w ramiona. Pod względem czystko mentalnym takie spotkanie musi przynieść efekty – musi dać sygnał piłkarzom, że potrafią zagrać dobre spotkanie. Jedyne co w tym meczu się nie udało to strzelić więcej bramek niż jedną.
Portowcy pokonali Śląsk Wrocław. Niby nic nadzwyczajnego, bo wiadomo jaka sytuacja w Śląsku, ale jednak była ta nutka niepewności gry bez Jarka Fojuta. Wypadli dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Głównie przez błędy Wrocławian padały bramki ale ktoś musiał je zdobyć. Plus meczu powędrował do Spasa Deleva, ale podobał mi się również Frączczak, Duncan i Rudol. Brawa dla Dvali za kolejne zgranie piłki głową w akcji bramkowej. Niestety złą wiadomością jest fakt, że jadą na Łazienkowską, na podrażnioną Legię. Legia musi wygrać, Pogoń może. Do do składu Piotrowski i Drygas, również Delev miał pauzować ale komisja ligi odwołała żółtą kartkę względem jego więc zagra z Legią.
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków
Typ: Wisła Kraków @2,07 ⛔

Straszny niewygodny rywal dla gości. Gości, którzy sensacyjnie wywieźli punkt z Zabrza. Może przesadziłem z tym sensacyjnie, ale trzeba to docenić i pewnie w klubie wiedzą jaka jest sytuacja. Każdy punkt na wagę złota. Wiece co jest najlepsze – Sandecja w sobotę oddała 13 strzałów na bramkę w tym 4 celne. Trener Moskal szuka optymalnego ustawienia i teraz trochę namieszał, zagrał 3-5-2. Chyba dobrze się oglądało takie zestawienie z Bartoszem i Mrazem na wahadle. Jednak trener Moskal nie będzie mógł skorzystać z Bartosza bo musiałby zapłacić żeby mógł zagrać przeciwko klubowi skąd jest wypożyczony. Do składu wraca Małkowski i na szczęście gospodarzy przystąpią do meczu bez wymuszonych pauz.
Biała Gwiazda nie zagrała złego spotkania z Lechem. Ba, było to dobre spotkanie ale mieli jeden problem. Lech był wtedy zdecydowanie w gazie. Myślę sobie, trener Carillo sporo mówi, że stylu gry nie da się zmienić w kilka tygodni, ale pewnie jak widział grę Lecha to pomyślał sobie „niedługo moja Wisła będzie tak grała”. Fakty są takie, że Wisła przegrała mecz na skrzydłach i w pojedynkach 1 na 1. Żeby było śmieszne trener Wisły przed spotkaniem o tym mówił wprost czym Lech może zaskoczyć i w czym jest dobry. Sandecja to rywal pokroju Termalicy, gdzie na jesień padł wynik 3:3. Wisła nie może pozwolić sobie na porażkę, bo rywale Arka i Zagłębie czekają. Kto nie zagra? Arsenić za kartki i ma Wisła szczęście że Carlos Lopez nie dostał żółtej bo również by pauzował.

Piast Gliwice – Bruk Bet Termalica
Typ: Piast Gliwice @2,18 ⛔ (szkoda tego typu)

Nie wiem kto będzie obserwował to spotkanie oprócz widzów na stadionie i mnie, gdyż kupiłem Badia do fantasy. Mecz jest dla tych drużyn mega ważny z punktu utrzymania się w lidze. Zobaczymy w tabele, po ostatnim zwycięstwie gości i porażce gospodarzy obecnie różnica punktowa wynosi 1! Punkt na korzyść Piasta. Piast zagrał solidnie, jednak jeden błąd pod koniec meczu przesądził o wyniku spotkania. Nie pokryli Alana Urygi i piłkarze wracali smutni do Gliwic. Muszę pochwalić jednak drużynę Piasta, solidnie w obronie, w ataku (wiadomo) niedokładność, ale akcje są przeprowadzane w prosty sposób aby coś wpadło. Wydaje mi się, że w sobotę za Zivca wejdzie Valencia bo Sasha wygląda ostatnio tragicznie. Dobry ostatni mecz Angielskiego i Czerwińskiego.
Całkiem fajnie czasami po bramkach posłuchać hymnu czy co tam leci po strzelonych bramkach. Bruk Bet, Bruk Bet Termalica ostatnio kibice śpiewali dwa razy po bramkach Stefanika oraz Pawłowskiego. Niestety piłkarze Bruk Betu nie lubią grać na wyjazdach – bilans 1-4-9 jest zły i niezbyt optymistyczny.
W meczu z Piastem trzeba grać sercem i grać ostro jak z Cracovią, a punkty pewnie wpadną. Najważniejsze to nie dać się zdominować, bo jak Piast poczuje „krew” to może być koniec. Trener Zieliński pewnie postawi na kontratak.
Śląsk Wrocław – Korona Kielce
Typ: poniżej 9,5 rzut rożny @2 (LV BET) ✅

Nie lubię takich meczy z kilku powodów. Trudno wytypować zwycięzcę tego meczu oraz ten mecz jest o przysłowiową pietruszkę. Oba zespoły wiedzą już w jakiej ósemce zagrają i tu mega niespodzianka w postaci Korony. Korona robi swoje, wygrywa u siebie mnóstwo meczów i przywozi punkty z wyjazdów. A wiecie co jest najlepsze? Korona na ten moment traci 10 punktów do lidera. To są 3 mecze przy stracie punktów drużyn z czołówki. Jeżeli ktoś myśli, że będą dostarczać punktów w play off to się grubo myli. Również trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Korona grała w PP, więc pewnie może być trochę zmęczona natężeniem spotkań. Jacek Kiełb zapowiada walkę o jak najlepsze miejsce.
Gospodarze zagrali przeciętny mecz w Szczecnie, po raz kolejny przegrywają na wyjazdach. Co może martwić kibiców tego klubu to przewaga tylko 3 punktów do strefy spadkowej. Szczerzę, nie spodziewałem na początku sezonu, że Lechia i Śląsk znajdą się na dole tabeli. Problem zapewne leży w strukturach klubu (nie znam się za bardzo) jak i również w mentalności i filozofii zespołu. Co do sobotniego meczu to zabraknie w składzie Augusto (miał asystę ostatnio). Trzeba sobie to powiedzieć, że słabo gra Tarasovs od dłuższego czasu i w każdym poważnym klubie usiadłby na ławce. Napisałem na wstępie, że to mecz o nic. Po części nie, gdyż Śląsk gra o dalsze 4 mecze domowe. Miejsce 9-12 dają zespołom gre domowych aż 4 razy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
C 16

carbohydrate

Użytkownik
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
1 @ 1.70
sobota, 7 kwietnia 2018 r., godzina 18:00
Zdecydowanym faworytem tego spotkania są piłkarze gospodarzy. W ich przypadku regularne wygrywanie nie jest przypadkiem, a okres w którym nie notują na swoim koncie zwycięstw w ciągu serii 5 spotkań należy do rzadkości. Wówczas można mówić o pewnej słabszej formie, czy też dyspozycji, która jednak nie może i nie powinna rzutować na całokształt oceny drużyny, który wynika z podsumowania dokonanego dopiero na koniec sezonu. Tym razem Legia ma na swoim koncie w lidze dwie porażki z rzędu i notuje, co tu dużo mówić słabszy okres. Jednak wczoraj w półfinale Pucharu Polski, Legia zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1-1 i nie chce mi się wierzyć, że w rewanżu nie poradzi sobie z Górnikiem. Możemy zatem mówić o pewnym przełamaniu. Teraz czas na ligę. Choć Pogoń jest ostatni w dobrej formie i strzela sporo bramek, to wydaj mi się, że w Warszawie nie wygram, a nawet nie zremisuje, uważam, że pewnie wygra.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
1 @ 1.70
sobota, 7 kwietnia 2018 r., godzina 18:00
Zdecydowanym faworytem tego spotkania są piłkarze gospodarzy. W ich przypadku regularne wygrywanie nie jest przypadkiem, a okres w którym nie notują na swoim koncie zwycięstw w ciągu serii 5 spotkań należy do rzadkości. Wówczas można mówić o pewnej słabszej formie, czy też dyspozycji, która jednak nie może i nie powinna rzutować na całokształt oceny drużyny, który wynika z podsumowania dokonanego dopiero na koniec sezonu. Tym razem Legia ma na swoim koncie w lidze dwie porażki z rzędu i notuje, co tu dużo mówić słabszy okres. Jednak wczoraj w półfinale Pucharu Polski, Legia zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1-1 i nie chce mi się wierzyć, że w rewanżu nie poradzi sobie z Górnikiem. Możemy zatem mówić o pewnym przełamaniu. Teraz czas na ligę. Choć Pogoń jest ostatni w dobrej formie i strzela sporo bramek, to wydaj mi się, że w Warszawie nie wygram, a nawet nie zremisuje, uważam, że pewnie wygra.
Po tym co ostatnio pokazuje nam Legia to granie ich po 1.70 to nieporozumienie. Nawet jak wygrają to kurs nie jest adekwatny do ryzyka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom