>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 13 maja 2012

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP


W V kolejce Enea Ekstraligi będziemy mieć aż dwa mecze derbowe!

Unibax Toruń - Polonia Bydgoszcz g. 14.30
Azoty Tauron Tarnów - Unia Leszno g. 17.00
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Dospel CKM Włókniarz Częstochowa g. 17.00
Betard Sparta Wrocław - PGE Marma Rzeszów g. 17.45

Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Góra g. 20.00
Zapraszam do dyskusji i podawania typów
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra (0-12,5) 1 1,72 Tobet ?? CZEKAM ????
Co tu dużo mówić? Derby Lubuskie! Tu już na pewno nie będzie testowania maszyn czy tez odpuszczania. Tylko walka by przeciwnik zebrał jak największe manto.. Gospodarze to na pewno super para &quot;Puk&quot;- Zagar do tego Tomek z młodym Jensenem i Kasprzak z będącym w kapitalnej formie Zmarzlikiem. Walka Bartka z Patrykiem może być języczkiem uwagi bo to oni a ni np Maciej Janowski są na chwile obecną w najwyżej formie jeśli chodzi o naszych juniorów. Czym Falubaz może postraszyć? Na pewno Jonssonem oraz chyba wracającym do formy &quot;Protasem&quot;. Tylko czy to wystarczy? Trener Paluch szykuje niespodzianki. Myślę, że cała siódemka z Gorzowa będzie kapitalnie spasowana z torem jaki będzie podczas Derbów. Deszczu w niedziele ma nie być, przynajmniej nie w Gorzowie więc, na pewno ten czynnik nie popsuje planów gospodarzom z Gorzowa. Troszkę dziwie się trenerowi Paluchowi bo jednak chyba Tomek potrafi lepiej wykorzystać potencjał Bartka i przypilnować go na 5-1. Skoro za czasów jazdy w Bydgoszczy holował takich &quot;tuzów&quot; speedway&#39;a jak Tajchert ???? to myślę, że z powodzeniem udała by się ta sztuka nawet z Cyferem. A tak zobaczymy bo niby Kasprzak jest dobrze spasowany na &quot;Jancarzu&quot; co pokazały mecze ligowe i turniej Złotego Kasku to jednak para Jonsson-Protasiewicz może zaskoczyć go na 5-1 gdy będzie jechał z Adrianem.. Stawiam jednak w stronie gospodarzy i myślę, że wygrają około 18-20 punktami.

Unibax Toruń - Polonia Bydgoszcz (0-12,5) 2 1,85 Fortuna
✅ uf.. ????
Kolejny typ na kolejne derby. Na początku chciałbym zaapelować do TVP, żeby ktoś tam pomyślał, bo albo osoba która wyznacza jakie mecze będą w TVP jest niespełna rozumu albo nie wiem.. Żeby zamiast tego meczu pokazać mecz z Wrocławia? mecz w mojej ocenie najgorszy jeśli chodzi o 5 kolejkę... Wracamy do potyczki na &quot;Motoarenie&quot;, gdzie Unibax podejmie Polonie z Bydgoszczy. Rozumiem, że wszyscy wiedzą, że w Toruniu dojdzie do pogromu za ten blamaż z Falubazem. Ale przecież Sawina też ma coś do udowodnienia? Jeśli dostanie Polonia mocne &quot;bęcki&quot; to będzie oznaczało jaki kapitalny ruch wykonał prezes &quot;generał&quot;.. Ogólnie Sullivan na pewno drugi raz takiego słabego meczu nie pojedzie, &quot;Chrispy&quot; jest w wysokiej formie ale mam wrażenie, że Ward to zupełnie inny rider podczas spotkań w Polsce. W Anglii &quot;trzepie&quot; dwu cyfrówki co chwile a w Polsce jakoś tak nie idzie mu. Adrian pewnie się przełamie, ale nie liczyłbym tu na pod komplet. Do tego bracia Pulczyńscy mieli być takimi talentami a mam wrażenie, że obaj są już dawno za Dudkiem i Zmarzlikiem. I jest ta jedna &quot;dziurka&quot; w postaci Zbyszka lub Ząbika. Nie wpadałbym tu w zachwyt po tym jednym meczu Zbyszka. Jeśli chodzi o gości to na pewno mocna para juniorów &quot;Miki&quot;-Wożniak. Do tej Emil, który mam nadzieje, że w lidze w końcu zaskoczy. Mam również nadzieje, że Krzysiu już nie osiadł na laurach po tych 3 dobrych spotkaniach w jego wykonaniu bo z Tarnowem już było grzej. Pytanie co zrobi para Gapiński-Kościecha bo jak będą dostawać do chwile 2-4 lub 1-5 to rzeczywiście ciężko może być Polonii.. Ja jednak typuje coś koło 49-41

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa 1 2,30 Tobet ✅ :cool:
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa (4,5-0) 1 1,70 Fortuna ✅
Chyba o czymś nie wiem? Przez parę godzin kurs poszedł do góry o 30 gorszy.. Ciekawe z jakiego powodu rozumiem, że tak wstrząsnęli w Częstochowie.., że Zengota zrobi 12 punktów, Bjerre 12 punktów i Laguta z 15 punktów tak? A tak na serio bardzo ciekawy mecz. Szkoda, że chociaż tego nie ma w TV tylko jakiś śmieszny mecz z Wrocławia.. :/ Wiadomo, nie ma już Z/Z ale to nie znaczy, że Gdańsk jest taki słaby. Po coś te transfery w końcu były. Nicki na pewno pojedzie swoje problemy może mieć tylko z Laguta o ile ten będzie dobrze dopasowany do miejscowego toru. Liczę, ze Maksim wracający do składu wniesie dużo do zespołu. Bardzo dobrze w Szwecji zaprezentował się Tomas i liczę w niedziele na dwu cyfrówkę w jego wykonaniu. Również juniorzy z Gdańska nie są bez szans na tle Artura, bo z Łęgowikiem sobie obaj spokojnie poradzą. No i liczę, że &quot;Chrzan&quot; w końcu spisze się jak przystało na prowadzącego parę. Kamil czy zdobędzie jakieś punkty to trudno powiedzieć. Jeśli chodzi gości na pewno grożny będzie &quot;Grisza&quot; a póżniej? póżniej tak na prawdę jest loteria bo każdy z tych zawodników może &quot;odpalić&quot; ale i pojechać totalną klapę. Jednak pewnie tacy zawodnicy jak Bjerre czy Nermark i pewnie Grzesiu zdobędą po parę punktów. Na Mirka na wyjeżdzie jednak nie liczyłbym aż tak.. Stawiam na drużne z Gdańsk bo z takimi drużynami jak Włókniarz muszą u siebie wygrywać mecze inaczej po raz kolejny &quot;polecą&quot; z Ekstraligi..
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 108

slawek-80

Użytkownik
Z typami kolegi Torretoo się zgodzę poza meczem w Toruniu. Moim zdaniem Unibax po ostatniej wpadce na własnym torze będzie chciał za wszelką cenę się zrehabilitować i pewnie wygrać. Czy Polonie stać na zdobycie 40pkt w Toruniu? Osobiście w to wątpię mimo że jestem kibicem Polonii. Jest to drużyna która szans na punkty będzie szukać głównie na własnym torze, na wyjazdach będą walczyć co najwyżej o jak najmniejszą przegraną. Dlatego ja postawiłem na handii -10,5pkt na Toruń po kursie 1,85 (Tobet) i wcale się nie zdziwię jak wygrają ok. 20pkt. Wiele osób spodziewa się meczu na styku, a ja myślę że zwycięzca meczu będzie już znany przed biegami nominowanymi.
Z reguły nie gram niskich kursów poniżej 1,50 ale grając na Tarnów (1,20), Toruń (1,15) i Gorzów (1,10) wychodzi nam ako ponad 1,50 więc też warte ryzyka, bo każdy inny wynik jak zwycięstwo gospodarza w tych meczach będzie sporą niespodzianką.
 
dawtom91 1,2K

dawtom91

Użytkownik
Unibax - Polonia(+10,5) typ:1 kurs:1,85 Tobet ✅✅✅
w sumie na styku... Adi i jego 3 kolegów super zawody! Brawo!
Doświadczony typer dwa piętra wyżej widzi mecz inaczej ode mnie. Zobaczymy.....
Na moje póki co Polonia jedzie ponad swój poziom, Apator cieniuje. Nie ma lepszej okazji do zmiany niż derby Pomorza.
Holder, Ryan, Ward to prawdziwi liderzy, w Polonii widzę tylko jednego takiego - Emila.
Kluczem do sukcesu Apatora będzie postawa Miedziaka, ale on się przełamie. Jest w słabej formie, ale ta zacznie rosnąć, a jegomoście tacy jak Gapa, Kostek czy Łaguta są zbyt słabi by zagrozić Adiemu na swoim torze.
W juniorach jest teoretycznie równo, ale przewaga swojego toru zdecyduje o lepszych wynikach braci z Grodu Kopernika.
Pozdrawiam

P.S. Pamiętam mój drugi wyjazd na derby do Torunia z ojcem. To był chyba rok 2005, był AJ, Protas, Sawka. Byliśmy +18 po pierwszym meczu w Bdg i do Torunia jechaliśmy po bonus....
9+1 zrobił Emil, który był fenomenalny, to były jedne z jego pierwszych zawodów na tym poziomie. Wygraliśmy mecz, przed ostatnim biegiem było +6 dla Polonii i wtedy AJ i Protas pomylili kaski i w biegu o pietruszkę były dwa wykluczenia dla Szweda i Pepety.
Potem pamiętam, jak na trasie Bydgoszcz-Toruń jechaliśmy z busem Jonssona, trochę przycisnął ojciec - ze 100 km/h jechaliśmy, Andreasowi kiwałem, po chwili niebiecki van przyspieszył i nam spieprzyli. To były czasy... ????
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Po powrocie miałem zabierać się za spotkanie Elite League, ale widząc taki kurs i handi nie mogłem przejść obojętnie! troszkę się dziwie, że nikt nie wspomniał o meczu Unistów...
Handi -8 na Tarnów to olbrzymie value w mojej ocenie. Piekielnie mocna para na własnym torze Madsen-Vaculik + dwójka wyraźnych liderów Hancock i Kołodziej to już gwarancja spokojnie 40tu punktów, a jest jeszcze bardzo dobrze wyglądający w spotkaniu z Częstochową Jamróg i Maciek Janowski na juniorce. Ciężko u gości znaleźć jakiś pewny punkt poza Jarkiem Hampelem. Pawlicki, Pavlic, Batchelor i Adamczewski (?) na pewno nie będą seryjnie wygrywać swoich wyścigów, a w mojej ocenie Byki polegną nawet w rozmiarach 14-16 punktów. Handi -8 (przy 8punktowym zwycięstwie Tarnowa zwrot) w stronę miejscowych to doskonała okazja, aby podreperować swój budżet na tobetowskim koncie. Na papierze bardzo wyraźna przewaga ekipy z Podkarpacia, Leszno tylko na własnym torze jest w stanie wygrywać, bo na wyjazdach marnie ich widzę...
Tarnów -8 @ 1.85 ✅
9/10
Tobet

na gorąco wrażenia, ale to rzuca się w oczy niezwykle wyraźnie! inne mecze zapewne opiszę w późniejszym terminie jeśli znajdę w nich coś ciekawego.. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno H(0 - 8) 1 1,85 [56-34]✅izzi✅:cool:Tobet

Bardzo dobra oferta z której nalezy skorzystać i to jak najszybciej. Tarnów piekielnie mocny a jak do tego dochodzi atut własnego toru to już w ogóle. Greg,para Madsen-Vaculik + Kołodziej i Oni już zdobywają 40pkt spokojnie. Jest jeszcze Jamróg który z dobrej strony pokazał się w Bydgoszczy i myślę że w nd zapunktuje. I oczywiście nie można zapomnieć o Maćku Janowskim który dochodzi do coraz wyższej formy.50pkt w wykonaniu Tarnowian to jest minimum. Ekipa Leszczyńska to Hampel , Przemek Pawlicki i dalej to już jest niewiadoma bo juniorzy mogą pojechać w miarę dobrze ale mogą słabiutko.Batchelor mnie nie przekonuje od początku sezonu podobnie jak Pavlic na wyjazdach nie sądzę aby stanowili o sile drużyny. POLECAM!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Kenneth Bjerre -1.5 - Daniel Nermark +1.5 2 2,20 [0-2]izzi✅Tobet

Halo Halo...No bez przesady ale +1,5 ma Nermarka w parze z Bjerre??!! Ja gram to odrazu a jaki kurs mega! Przecież nawet podczas ostatniego meczu gdzie Daniel jechał 4razy zdobył 9pkt a Bjerre w 6 startach 8 oczek! Do tego warto dodać że Zengota nie pojedzie znowu tak tragicznie i może urywać pkt Keniowi(bo razem jeżdżą w parze). Nermark pierwsze 3 starty będzie walczył sam bo jeździ z juniorami natomiast 4 start jedzie z Mirkiem Jabłońskim więc też nie powinien z Nim przegrać. Patrząc na forme lepiej wygląda Nermark. Uważam,że warto to zagrać.

Greg Hancock Over 11.5 2,00 [12]✅
Ryan Sullivan Over 11.5 1,72 [13]✅
Tomasz Gollob Over 11.5 1,72

Kurs 5,92 - Tobet


Trochę mnie od rana ponosi co do grania no ale mogę sobie na to pozwolić. Stawiam na liderów poszczególnych ekip którzy powinni solidnie punktować w meczach niedzielnych. Greg do tej pory w 4 meczach tylko raz z Czestochowa zdobył mniej niz 11pkt. Ryan Jego się trochę obawiam bo tak naprawdę niewiadomo jaka jest Jego forma w tym sezonie. Jednak ta przerwa 2 tyg. chyba dobrze wpłynęła.Podczas treningów(czwartek,pt) wyglądał bardzo dobrze był szybki,śmigał po długiej,krótkiej to był taki Ryan jak w tamtym roku,mam nadzieję że pojedzie tak w nd.
Na koniec Tomek Gollob który nie powinien tym razem odpuścić sobie biegu nominowanego na rzecz Zmarzlika jak to zrobił ostatnio w Częstochowie.Jedzie w parze z Jensenem który też jest bardzo szybki jednak Gollob zna ten tor bardzo dobrze dlatego 12 oczek powinien zdobyć.
 
zgredziu 147

zgredziu

Użytkownik
Grzegorz Zengota Total points Wygrana13.05 17:00 Over 5.5 1.50✅

Uważam ,że ten kurs to parodia braku znajomośći tematu przez bukmachera ,który ten typ wystawiał.
Otóż nie wiem czym kierował kiepski znawca tematu,ale chyba ostatnim występem Zengoty w Częstochowie (d,1,0) Tak więc informuje tego Pana ,że Zengota przegrał trzykrotnie ze &quot;złotówką&quot; Bjerre,raz z Gollobem i w 9 biegu z będącymi na topie Nielsem Kristianem Iversenem i Matejem Zagarem. Jak dla mnie żaden wstyd przegrać z tymi panami w takiej formie jaką reprezentują obecnie. do tego Zengi nie spasował się całkowicie z torem co było widać gołym okiem , bo jechał jak junior,jak zupełnie nie on.
Uważam ,że ten kurs to po prostu dar niebios dla grających. Gdybym miał większą kase zagrał bym singla ne ten typ bez żadnej obawy. Wystawiając ten kurs bukmacher mówi ,że Zengota nie zrobi po 1pkt w każdym biegu i raz 2pkt co daje mu 6pkt gwarantowane wygraną. Nie wiem o co chodzi ,ale te 5,5 pkt to on zrobi z palcem w przysłowiowych czterech literach. Uważam ,że zrobi w Gdańsku minimum 7pkt i więcej. To moja ocena i jestem jej pewny jak rzadko czegokolwiek pewny byłem!

W rozegranym w piątek pojedynku w ramach duńskiej Super Ligi ekipa Outrup uległa na własnym owalu zespołowi Slangerup 41:46. Przyjezdnych do triumfu poprowadził żużlowiec Dospel Włókniarza Częstochowa, Grzegorz Zengota. 24-latek wywalczył bowiem aż 17 punktów i tym samym okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny
1. Grzegorz Zengota – 17 (1,2,3,3,3,2,3)
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Grzegorz Zengota Total points Wygrana13.05 17:00 Over 5.5 1.50

Uważam ,że ten kurs to parodia braku znajomośći tematu przez buikmachera ,który ten typ wystawiał. Otóż
nie wiem czym ierował kiepski znawca tematu,ale chyba ostatnim występem Zengoty w Częstochowie (d,1,0)
Wszystko ładnie pięknie, ale 3 biegi ma z Bjerre, który parę sezonów temu startował w Gdańsku. Na pewno lepiej pojedzie Bjerre, zwłaszcza że nie będzie się przygotowywał do tego meczu z marszu. Do tego Zengi w 11 biegu będzie jechał z Łagutą i o punkty też będzie mu ciężko. Zapomniałem jeszcze wspomnieć, iż dwa biegi będą z Pedrsenem.
Edit:
Skoro podpierasz się ligą duńską, gdzie oprócz Walaska nie było nikogo dobrego to dobry punkt widzenia ;) Zengi jeździ bardzo nieregularnie i wszystko się w tym meczu zdarzyć... Oczywiście typu nie neguje, ale po takim kursie nie warto grać
 
zgredziu 147

zgredziu

Użytkownik

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa:
1. Kenneth Bjerre
2. Grzegorz Zengota
3. Grigorij Łaguta
4. Mirosław Jabłoński
5. Daniel Nermark
6. Artur Czaja
Lotos Wybrzeże Gdańsk:
9. Thomas H. Jonasson
10. Kamil Brzozowski
11. Tomasz Chrzanowski
12. Maksim Bogdanovs
13. Nicki Pedersen
14. Marcel Szymko

Filigranowy Duńczyk barwy Lotosu Wybrzeża Gdańsk reprezentował w sezonie 2009. Bjerre był jednym z liderów zespołu znad Bałtyku. Wraz z biegiem sezonu na linii klub - zawodnik doszło do tarć, o czym głośno mówiono w mediach. &quot;Kenio&quot; twierdził, że Lotos Wybrzeże zalega mu z wypłatą pieniędzy i na znak protestu nie wystąpił m.in. w meczu gdańszczan w Toruniu. Po sezonie Bjerre rozstał się z ekipą z Gdańska.
W niedzielę Kenneth Bjerre ponownie wystąpi na gdańskim torze. Tym razem jednak nie jako zawodnik gospodarzy, tylko przyjezdnego Dospelu Włókniarza Częstochowa. Duńczyk najwyraźniej jest zdeterminowany, aby szczególnie w tym pojedynku pokazać się z jak najlepszej strony. - Liczę, że Kenneth zdobędzie &quot;naście&quot; punktów już w Gdańsku, gdzie ma co udowadniać
************************************************
A teraz konkretna analiza meczu. To ,że Wybrzeże jest najsłabszą drużyną Eksatraligi żuzlowej nikomu tłumaczyć chyba nie trzeba. Jednakże byłbym bardzo niesprawiedliwy ,gdybym nie docenił ich na swoim stadionie. Otóż kluczowe będą punkty Jabłońskiego i Bogdanovsa. Bardzo ważna będzie postawa Tomka Chrzanowskiego. Ci zawodnicy mogą przechylić zwycięstwo swoich drużyn na ich strone.. Jakby jednak nie liczyć wszystko przemawia mi za wynikiem pomiędzy 44:46, a 42:48 i to w obie strony zarówno dla CKM-u jak i dla Wybrzeża. Bjerre jak widać powzej 10-11-12pkt zrobi, Griszka 12-13 przywiezie, Zengi na fali 7pkt klepnie, Jabłko 3-4 stuknie i tyle samo Czaja.Solidny Nermark około 7-8 zrobi i znowu wychodzi nam koło remisu. Także dyspozycja dnia może zadecydować o zwycięstwie którejś z drużyn, a nawet jakieś jedno wykluczenie, taśma ,czy upadek. Włókniarz ma jednak jakby coś więcej do udowodnienia, ponieważ jeżeli chcą by na kolejnym meczu zamiast 14-16tys było 5tys muszą ten mecz wygrać za wszelką cene, by zmazać plame po ostatnim blamażu z Gorzowem.Drużyna sama musi odzyskać wiarygodność i odzyskać zaufanie kibiców przed meczem z &quot;Piernikami&quot; Poza tym Bjerre musi coś zrobić na swoim dawnym torze . No i gdzie indziej szukać punktów jak nie własnie w Gdańsku?

Stawiam na 44:46 dla CKM Włókniarz
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra +14,5 2@2,0 Tobet

Gospodarze są zdecydowanym faworytem, ale myślę, że Falubaz da radę obronić taką linie i powalczyć w derbach. Takie mecze rządzą się swoimi prawami i nie zdziwię się jak do biegów nominowanych będą się ważyły losy końcowego rezultatu. Goście udowodnili w Toruniu, że potrafią rywalizować na wyjazdach. Jonsson, Protasiewicz i Dudek przy dobrej dyspozycji i umiejętnym wykorzystywaniu rezerw taktycznych będą trzymać wynik. W zeszłym roku po bardzo dziwnym meczu (wykluczenia, upadki, strata Dobruckiego po pierwszym biegu) miejscowy zwyciężyli 56-33. W tym sezonie liczę na bardziej wyrównane spotkanie.

Co do pozostałych typów niestety muszę poprzeć typ na Unię Tarnów (-8). Ostatnimi czasy nawet Hampel nie jest już tak pewnym ogniwem. Mamy bardzo dużą dziurę w składzie na wyjazdach w postaci Adamczewskiego na pozycji seniorskiej. Do tego nierówna forma Batchelora i zagadka w postaci występu braci Pawlickich, Pavlica i Musielaka. Za dużo tych niewiadomych po stronie Leszczynian, za dużo pewników po stronie gospodarzy. Jest to drugi z najcięższych (po Gorzowie) wyjazdów i myślę, że będzie nastoma punktami w plecy. (1,85 Tobet)


Kolejny typ, który zwrócił moją uwagę (zresztą został już wyżej opisany) to zestawienie Bjerre z Nermarkiem! (+1,5 dla Daniela po kursie 2,2)! Nie chce powtarzać argumentacji, ale nawet bez dodatnich punktów Szwed byłby w mojej ocenie faworytem. Jedzie w parze z juniorem, do tego solidnie prezentuje się w tym sezonie. Jako rywal Duńczyk Bjerre, który zawodzi na wszystkich możliwych frontach. Dodatkowo w tym meczu jedzie z dobrze dysponowanym w tym sezonie Zengotą. (2.20 Tobet)

Dla odważnych trzy powyższe typy dają AKO 8,14.

Pozdrawiam
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Co do pozostałych typów niestety muszę poprzeć typ na Unię Tarnów (-8). Ostatnimi czasy nawet Hampel nie jest już tak pewnym ogniwem. Mamy bardzo dużą dziurę w składzie na wyjazdach w postaci Adamczewskiego na pozycji seniorskiej. Do tego nierówna forma Batchelora i zagadka w postaci występu braci Pawlickich, Pavlica i Musielaka. Za dużo tych niewiadomych po stronie Leszczynian, za dużo pewników po stronie gospodarzy. Jest to drugi z najcięższych (po Gorzowie) wyjazdów i myślę, że będzie nastoma punktami w plecy. (1,85 Tobet)
Pozdrawiam
Jeżeli piszesz ze Adamczewski jest duża dziura na pozycji seniora w Lesznie, to jak nazwać Lamparta ( Gomólskiego ) na tej samej pozycji, jeszcze większa dziurą??
Typu oczywiście nie neguje i sam bym się skłanial ku graniu ujemnego handi na Tarnów. Głównie za sprawą dobrze spisującej się pary słowacko-duńskiej, która na własnym torze spisuje się bardzo dobrze oraz jak wspomialeś poprzez formę Troya a właściwiej jej brak. Nie zdziwi mnie tutaj wygrana powyżej 15p.
Bardzo ciekawie w pojedynku 2 Unii zapowiadają się biegi juniorskie. Szczególnie cieszy szansa jaką dostał Jakub Jamróg, chłopak poczynił ogromny progres i pokazał, wszystkim na co go stac. Mam nadzieje ze wykożysta swoje 5 min i wygryzie Gomólskiego ze składu.
 
zgredziu 147

zgredziu

Użytkownik
Awizowane sklady:


Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Andreas Jonsson
2. Aleksandr Łoktajew
3. Jonas Davidsson
4. Rune Holta
5. Piotr Protasiewicz
6. Patryk Dudek


Stal Gorzów:
9. Tomasz Gollob
10. Michael Jepsen Jensen
11. Matej Zagar
12. Niels Kristian Iversen
13. Krzysztof Kasprzak
14. Adrian Cyfer

Przed nami kolejne derby Ziemi Lubuskiej. Zapowiada się wielkie świeto dla kibiców speedwaya. Niestety wszystkich tych , którzy liczą na zacienty wyrównany pojedynek przestrzegam i to bardzo ,że spotka ich ogromne rozczarowanie. Bowiem dzisiaj w Gorzowie bedzie prawdziwa masakra. Nikt nie przewiduje ,że z derbów zrobi się najzwyklejszy pogrom czyli jak ja to określam &quot;rzeź niewiniątek&quot; I tylko jeden jedyny Patryk Dudek będzie starał się zapobiec katastrofie. Niestety on powalczy jak równy zrównymi,ale obawiam się ,że też nie poszaleje bo za przeciwników ma niesamowicie dobrych, wybornych , bedacych też w doskonałej dyspozycji jeźdźców. Na dodatek oni będą na swoim ulubionym torze. Junior zielonogórskiego klubu jest aktualnie najskuteczniejszym Polakiem w ENEA Ekstralidze, a lepiej od niego punktują jedynie Nicki Pedersen i Greg Hancock. Pomóc w unikniciu kompromitacji może mu tylko Andreas Jonsson i pare punktów złapie Protaś budzący się powoli ze snu zimowego. Niestety to za mało jak na Gorzowski rewelacyjny chodzacy zegarek bo ta maszynka dopiero się rozkręca. Tu praktycznie każdy z 5 pierwszych zawodników może okazać się liderem. zarówno będący na topie szczególnie u siebie &quot;Młody Gollob&quot; Zmarlik jak i rewelacyjny młodzian Michael Jepsen Jensen, który może wygrać z każdym. O będącym na topie Nielisie Kristianie Iversenie trudno też nie wspmnieć, a jadący z nim w parze Zagar to kolejna maszyna punktowa.Obaj razem pojechali w tym sezonie w trzynastu wyścigach, przy czym aż w sześciu przyjeżdżali na dwóch pierwszych pozycjach! Cztery razy wygrywali 4:2, dwa razy padały wyniki remisowe, zaś raz, we Wrocławiu, przegrali podwójnie z Sebastianem Ułamkiem i Taiem Woffindenem. U siebie jednak są niesamowicie mocni. Praktycznie w każdym wyścigu można byliczyć minimum 4:2 dla gospodarzy, a to już jest 30punktów przewagi. Te przykre statystyki tak jak mówiłem może pokrzyżować Dudek i Jonsson, ale nawet jak bieg zremisują, a kolejny przygrają podwójnie 5:1 to i tak wyjdzie na jedno. Napewno dwóch zawodników najlepszych z Zielonki pojedzie w taktycznych , bo to ,że będą przegrywać wysoko pewne jest jak w banku. Na ile te taktyczne przyniosa skutek zobaczymy. Z moich wyliczeń wychodzi wynik 62:28, ale musze przyznać ,że to jest wersja optymistyczna dla Zielonej.Wszystko w rękach będącego w rewelacyjnej formie Dudka, bo tak naprawdę chyba tylko on i trioche &quot;Ej dżej&quot; może coś urwać. Holta i Davidsson to tak naprawde tylko nazwiska mają te same,ale ich jazda to jakaś pomyłka. Holtańskiemu wyszedł jeden meczi powrócił do swojej dyspozycji cieniarskiej. wiem ,że to walczak i sam go niedawno broniłem, ale nie na Gorzów z taką dyspozycją , oj nie panie &quot;Rysiek.&quot;
Także wszelkie śmieszne handi Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Gora H(0 - 14.5) 1 1.72 to według mnie jakaś kpina jest i granie tego to po prostu czysty prezent od losu.

13.05 14:30 Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno 1 1.17

Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno H(0 - 8) 1 1.85&gt;&gt; kolejny prezent od buków!!!

Rider points handicap 13.05 14:30 Przemysław Pawlicki -0.5Juria Pavlic +0.5 2 2.00&gt;&gt;&gt; kolejny żart buków Kpina po prostu. (Jurica zrobi 12-13pkt)

Emil Sajfutdinov -1 Krzysztof Buczkowski +1 2 2.40

Krzysztof Kasprzak Total points Wygrana13.05 20:00 Over 9.5 1.60
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Holder-Ward: Holder @1,85 Betsafe⛔⛔10-11 pkt

Obaj poprowadzą swoje pary:Holder z Miedzińskim a Ward z Czerwińskim.Później Holder przejmie Czerwińskiego na jeden start,a Darcy pojedzie z juniorem.No i oczywiście na koniec starty w biegach nominowanych.Dlaczego Holder?Przede wszystkim dlatego,że w ostatnim dwóch zawodach GP był bardzo szybki.Dziś prestiżowy pojedynek,więc pojedzie na tych samych silnikach.Drugi argument to ten pozasportowy-jutrzejsza rozprawa Ward&#39;a w sprawie rzekomego gwałtu.Nie ważne jak bardzo &quot;wyluzowanym&quot;człowiekiem jest młody Australijczyk-na pewno myśl o jutrzejszym dniu nie pomoże mu skoncentrować się na dzisiejsze zawody.Czysto sportowo nazwałbym tą parę &quot;no bet&quot; ale te dwa argumenty które przytoczyłem przekonują mnie do grania na starszego Kangura.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Typy nie neguje ale chciałem zauważyć to że wczoraj Holder jeździł w GP i w nocy wracał z Pragi. Natomiast Darky wczoraj w Toruniu trenował dość długo na MotoArenie....Przed meczem z Gdanskiem taki trening mial Holder i wtedy był bliski kompletu a teraz trenował Darky...
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Także wszelkie śmieszne handi Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Gora H(0 - 14.5) 1 1.72 to według mnie jakaś kpina jest i granie tego to po prostu czysty prezent od losu.
13.05 14:30 Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno 1 1.17 Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno H(0 - 8) 1 1.85&gt;&gt; kolejny prezent od buków!!!

Rider points handicap 13.05 14:30 Przemysław Pawlicki -0.5 Juria Pavlic +0.5 2 2.00&gt;&gt;&gt; kolejny żart buków Kpina po prostu. (Jurica zrobi 12-13pkt)
Emil Sajfutdinov -1 Krzysztof Buczkowski +1 2 2.40
według Ciebie wszystko to jakaś kpina albo żart... Odniosę się kolejno. Linia 14.5 to prezent od losu? Mając w składzie Protasiewicza, Jonssona, Dudka będącego w doskonałej dyspozycji? Nie zapominałbym o Davidssonie jeszcze, bo on też może dziś troszkę punktów urwać..
Co do Tarnowa to zgodzę się, bo drużyna z MAŁOPOLSKI ( ???? ) powinna spokojnie przywieźć większą przewagę.
Pavlic to żart? Zawodnicy jadą ze sobą 3 razy także ciężko przewidzieć kto kogo przepuści, według mnie Pawlicki jest zawodnikiem lepszym, bardziej kompletnym i lepiej przygotowanym pod względem sprzętu i to jego widzę jako faworyta w tej parze. Na kim Królik ma zrobić 12-13 pkt? Hancock? Kołodziej? Madsen? Janowski? Według mnie jest żużlowcem dużo słabszym od w/w i na pewno większość osób zainteresowanych czarnym sportem mi przyklaśnie. Te określenia, których użyłeś są mocno przesadzone do tych sytuacji. Życzę Ci oczywiście samych plusów, ale troszkę zbyt pewny siebie jesteś w sytuacji, gdzie nie wszystko jest jasne.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Jeśli ktoś ma pieniądze w Tobecie i nie zamierza z nich korzystać dziś to warto je zdeponować na lokatę 45%.
Ryzyka absolutnie żadnego w tym nie ma.
Dauvgaspils + Tarnów + Toruń + Gorzów @ 1.45 ✅
10/10
Tobet
Łotysze u sibie piekielnie mocni, Lublin to jakaś potęga nie jest. O Tarnowie pisałem już wcześniej. Toruń pokonuje słabą na wyjazdach Bydgoszcz i tutaj też zwycięstwo w granicach 10pkt spokojnie. Na koniec Gorzów, który u siebie nie przegra żadnego meczu, a Falubaz nie jest drużyną z zeszłego roku także wątpie, aby na Jancarzu podjęli walkę.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Z tym że w betsafe bez Łotyszy rzecz jasna masz ako @1,39 a dorzucając do tego jeszcze Spartę @1,88 ????
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Zgredziu - ogarnij się z tymi śmiesznymi tekstami typu &quot;prezent od buków&quot;...
Prezent to będziesz miał jak na dzień dziecka dostaniesz, a nie w bukmacherce.
W 3 kolejce też miałeś prezent od buków w postaci &quot;pewnego&quot; pogromu Falubazu przez Apator. Prezent skończył się :
Unibax Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra 39-51
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Z tym że w betsafe bez Łotyszy rzecz jasna masz ako @1,39 a dorzucając do tego jeszcze Spartę @1,88 ????
z tym, że Wrocław to szału nie ma... Ułamek niepewny, Woffinden i Lindgren bez błysku, a i ogórowi wpadka może się zdarzyć. Jest Crump i Walasek + Podkarpacie liczy na Okonia. To jest trójka, która może genialnie dziś zapunktować, bo wyklarowany lider miejscowych - Jędrzejak wiadomo jaki jest... Zdarzały mu się niejednokrotnie katastrofalne wtopy. Jest jeszcze ten nieszczęsny Richardson, którego zabrakło w awizowanym składzie, ale nie ma kto za niego jechać także Anglik musi dziś wystąpić na przyzwoitym poziomie, bo w przeciwnym wypadku Pani Półtorak będzie musiała rozejrzeć się za jakąś alternatywą. Używając terminologii &#39;lokata&#39; (która ostatnio na forum jest nadużywana) miałem na myśli pewny (jednak to sport i wszystko może się wydarzyć, ale tutaj nie bardzo widzę opcję niepowodzenia) zysk.
Pozdro do Lublina ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom