>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów - 25.11.2014 - wtorek

Status
Zamknięty.
michall19881 47

michall19881

Użytkownik
Spotkanie: BATE - FC Porto
Typ: 2✅
Kurs: 1.50 (Sportingbet)
W mojej ocenie goście będą chcieli za wszelką cenę zgarnąć komplet punktów. Jeżeli im się to dzisiaj uda to 10.12.2014 grając z Szachtarem (który jest na drugim miejscu w tabeli i najprawdopodobniej też uzyska dzisiaj komplet punktów) wystarczy im tylko remis. A trzeba zwrócić uwagę że zaraz po meczu z Szachtarem będą grać z Benficą Lizbona która obecnie jest liderem Ligi Portugalskiej. Sądzę wiec że to na grudniowe mecze będą potrzebowali bardziej swoich głównych sił w zespole.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
APOEL Nikozja - Barcelona
W dniu dzisiejszym na stadionie w Nikozji miejscowy APOEL podejmie Barcelonę. W pierwszym spotkaniu to podopieczni Luisa Enrique okazali się lepsi wygrywając skromnie 1:0. Warto zaznaczyć, że tamto spotkanie w wykonaniu podpiecznych &quot;Lucho&quot; było jednym z najgorszych w ich wykonaniu w obecnym sezonie. Liczę, że po laniu jakie Barca sprawiła Sevilli wygrywając w sobotę 5:1 i zaprezentowaniu naprawdę dobrego futbolu (w końcu!) dziś potwierdzą swoją dobrą dyspozycję i wypunktują rywala, stawiając się tym samym w dobrej sytuacji przed ostatnią potyczką w ramach LM, w której zmierzą się z PSG w walce o pierwszej miejsce.
APOEL do tej pory zdobył w Lidze Mistrzów zaledwie jeden punkt, remisując na własnym stadionie 1:1 z Ajaxem. Pozostałe spotkania to porażki 1:0, dwukrotnie z PSG i na inaugurację LM, wspomniany mecz z Barceloną. Tak więc po 4 meczach 1 punkt i bilans bramkowy 1:4. W sumie nie ma co się dziwić bo trafili do naprawdę mocnej grupy więc porażki 1:0 z w/w zespołami nie można nazwać jakąś katastrofą.
Z kolei Barcelona w ubiegły weekend pokazała, że nadal potrafią grać piękną i przede wszystkim skuteczną piłkę. Rozniesienie (bo inaczej się tego nie da nazwać) Sevilli 5:1 robi w jakimś stopniu wrażenie. W jakimś stopniu ponieważ wiemy, że Barcelona w tym sezonie, delikatnie mówiąc, nie porywa. A w tym meczu praktycznie każdy zawodnik zagrał świetne zawody. Oczywiście zdarzały się błędy tak jak przy samobójczym golu Alby, mam tu na myśli błąd ze strony Pique i Alvesa, jednak nie przywiązywałbym do tego aż takiej wagi. Barcelona wyglądała w tym meczu naprawdę dobrze. W końcu można było ujrzeć dobrą wersję Pique czy Busquetsa, którzy w ostatnich tygodniach byli zdecydowanie pod formą. Świetny mecz, można powiedzieć wręcz legendarny w wykonaniu Messiego. Wiadomo, że jeszcze sporo mu brakuje do optymalnej formy jednak nie ma też co przesadzać. Każdy się przyzwyczaił, że Leo wali więcej goli niż ma rozegranych meczów. W tym sezonie jego rola jest zupełnie inna co widać na przykładzie kreowanych sytuacji kolegom z drużyny oraz po asystach. W gazie jest również Neymar, który strzela w tym sezonie jak na zawołanie. Widać, że po roku aklimatyzacji bardzo dobrze wkomponował się w zespół, a jego współpraca z Messim wygląda rewelacyjnie. Jeśli dodamy do tego Luisa Suareza, który co prawda nie strzelił jeszcze gola ale asystuje oraz oraz bardzo mocno pracuje na boisku, wiemy co otrzymujemy. Najbardziej zabójcze trio na świecie, które prędzej czy później musi zatrybić.
Jeśli Barcelona chce awansować do 1/8 LM musi pozostałe dwa spotkania wygrać. Chyba, że PSG straci dziś punkty z Ajaxem jednak tutaj nie spodziewałbym się takiej sytuacji. A w takim wypadku o tym, kto awansuje z 1, a kto z 2 miejsca zdecyduje ostatni mecz pomiędzy Barcą, a PSG na Camp Nou. Skupiając się jednak na dzisiejszym spotkanie wierzę, że Barcelona w miarę pewnie upora się z dzisiejszym rywalem, który zapewne zamuruje się na swojej połowie i będzie upatrywał swojej szansy w kontrach. Generalnie staram się podawać 1-2 pewne typy na spotkanie jednak w dniu dzisiejszym podam ich więcej ze wględu na moje przeczucie ????
Barcelona (-1) @ 1,78 ✅
Over 2,5 @ 1,58 ✅
Barcelona &amp; over 2,5 @ 1,75 ✅
Barcelona zdobędzie gola w obydwu połowach @ 1,86
✅
Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mooneymaker 12

mooneymaker

Użytkownik
X2 Bayern
X2 Porto
1X Szachtar
X2 Chelsea

City - Bayern ⛔ a do 85 minuty prowadzili ????
- nie gra Toure i Silva, czyli ogromna strata, dwóch zawodników najlepiej kreujących grę City
- Bayern stracił w tej edycji LM jedną jedyną bramkę, dajmy na to, że dziś stracą drugą, ale na pewno coś strzelą
- mocny skład Bayernu, nie jadą oddać 3pkt City
- do tego czysta statystyka, City w LM jest gówniane
- i dla przykładu, kilka tygodni temu grali u siebie z CSKA i też miał być to mecz o życie w LM które ledwo zremisowali, mimo że w tamtym meczu grał chociaż Toure, czy Silva to już nie pamiętam
Schalke - Chelsea ✅
Chelsea nie ma zapewnionego awansu więc też meczu nie odpuszczą, skoro zagrają na pełnych obrotach to wygrają. Dałem z podpórką bo Schalke ostatnio z Wolfsburgiem wygrali i mam lekkie obawy stawiając czyste Chelsea.
Szachtar - Bilbao ⛔
Mroźna Ukraina, baskowie przegrają ten mecz, Szachtar jest mocny, a do tego gra u siebie. Z podpórką dla pewności.
BATE - Porto ✅
BATE Borysów to ogórki w LM, wystarczy spojrzeć na ich mecze. Poprzedni mecz na wyjeździe z Porto przegrany aż 6:0, dziś liczę na skromne 2:0 dla Porto.
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Szachtar - Bilbao over 1,5 Szachtar @ 1,85 Unibet

No kurs, promo jak dla mnie trzeba grać, wystarczy zobaczyć w jakiej formie są gospodarze. Mają najwięcej bramek w tabeli i na pewno na tym nie poprzestają. Baskowie słaba defensywa, grają bez polotu, dziś raczej nie widzę u nich jakichkolwiek szans, na wygraną. Gospodarze będą dyktować warunki w tym meczu i na pewno swoje z nawiązką oddadzą, bo nie wierze aby to było żmudne spotkanie po ich stronie.
Krótko, bo czasu nie mam, ale grać 2 gole dla Gospodarzy jak najbardziej do ogarnięcia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
gorszcz 141

gorszcz

Użytkownik
No cóż... moje dwa typy dość powszechne widzę.
City-Bayern ⛔⛔// Man City to śmieszny zespół i nie wróżę im z taką grą niczego w LM. wczorajsza wygrana to istny fart i niesamowite rozluźnienie w szeregach gości. Głupie błędy i gra w 10 od niemal początku meczu (co było zresztą po niesamowicie głupim zachowaniu Benati).
Typ:2
Kurs: 2.10

Niemcy jak i City spore problemy kadrowe. Ostatnio w Bayernie na ok 3 miesiące wypadł kapitan. Tyle dobrego, że wraca Bastian i w pierwszym meczu zaliczył już ładną asystę. Mimo istnego szpitalu w ekipie gości widać progres gry.
Nie będę przytaczał statystyk ale w Bundeslidze i LM są one w tym sezonie miażdżące.
Schalke-CFC✅✅
Typ: over 2,5
Kurs. 1.90

Londyńczycy powinni wygrać... ale jakoś brak mi takiej 100% pewności. Gospodarze mają niezły bilans z CFC i wolałbym kierować się w stronę overa. Nie ma się co oszukiwać, gospodarze na pewno nie są faworytem i potrafią zarówno strzelać jak i tracić bramki. Nie wierzę w ich czysty bilans bramkowy, a wierzę, że coś ustrzelą... tudzież dostaną pokaźną ilość goli od przyjezdnych. Masło maślane ale chciałem szybko i przejrzyście :p
 
M 30

mar123

Użytkownik
Schalke – Chelsea, Typ: Poniżej 2,5 gola, kurs 1.95 bet365

W tej grupie może się jeszcze sporo wydarzyć, ale w starciu Schalke z Chelsea spodziewamy się raczej zachowawczego stylu gry z obu stron.
The Blues z ośmioma punktami utrzymują się wprawdzie na pierwszym miejscu w grupie, ale wyraźnie udało im się wygrać tylko mecz przed własną publicznością z ekipą z Mariboru (6:0). W pozostałych trzech spotkaniach zdobywali tylko po jednej bramce i trudno sobie wyobrazić, aby w Gelsenkirchen nagle się rozstrzelali.
W Schalke panuje mały szpital. Roberto Di Matteo we wtorek nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, ale na własnym stadionie radzi sobie nieźle. W sześciu meczach Bundesligi jego piłkarze nie doznali ani jednej porażki i stracili tylko sześć bramek. W Lidze Mistrzów w dwóch domowych potyczkach stracili cztery, ale trzy z nich padły w wygranym dreszczowcu ze Sportingiem (4:3).
Podopieczni Jose Mourinho w Premier League miażdżą kolejnych rywali i po dwunastu kolejkach mają sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Southampton. Na europejskich salonach nie są już jednak tak skuteczni i dowodem na to było chociażby pierwsze spotkanie z Die Knappen, w którym na Stamford Bridge nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść (1:1).
Chelsea z awansem problemu mieć nie powinna, ale w Champions League brak jej siły ognia, który prezentuje w kraju. We wtorek przeciwko Schalke „The Special One” prawdopodobnie postawi na ostrożny futbol, który zamiast lawiną bramek zaowocuje skromnym zwycięstwem gospodarzy.
Typ: Poniżej 2,5 gola, kurs 1.95 bet365
 
winston007 3,8K

winston007

Użytkownik
Witam, moje 2 typy na dziś są następujące:
Manchester City 1,5 ŻK 2
Kurs: 1,80
PSG - Ajax 1/2 0
Kurs: 2,45

Dlaczego tak?
City jeśli cokolwiek chcą zdziałać, muszą &quot;gryźć trawę&quot;, tylko i wyłącznie agresywną grą mogą powstrzymać kolektyw jaki tworzy Bayern. Dlatego 2 kartki dla City po takim kursie, to jak dla mnie prezent na nadchodzące święta ;)
Myślę, że Ajax jest w stanie wytrzymać do połowy ze stanem 0:0. Tym bardziej, że w najgorszym wypadku mogą wylądować na 4 miejscu w grupie.
Pograne za drobne w stacjonarnym buku. ;)

X2 Bayern
X2 Porto
1X Szachtar
X2 Chelsea
Kolego, jaki kurs wyszedł Ci z takiej kombinacji? :grin:
 
rafu 247

rafu

Użytkownik
Na dzis wedlug mnie bardzo ciekawa oferta. Przede wszystkim,
Shalke - Chelsea
Chelsea @1.83

Dla mnie sprawa wydaje sie tutaj jasna. Chelsea gra obecnie najlepszy futbol w PL i wedlug mnie najlepszy w Europie, ze wzgledu na fakt, iz maja niesamowita defensywe, zas ofensywa nie ustepuja takiemu np. Bayernowi, czy Realowi. Oczywiscie ktos powie, ze mniej strzelaja - ale w PL jest inaczej niz w ogorkowej PD, czy zdominowanej przez Bayern Bundeslidze. Poza tym Londynczycy lubia zabijac mecz, czyli strzelic 2 gole i kontrolowac mecz, nie forsujac, jak chociazby ostatnio w lidze z WBA.
Ale do rzeczy - dzisiaj mierza sie z Shalke, zespolem, ktory co prawda ostatnio radzi sobie w miare niezle w lidze, ale tak jak wyzej napisalem - Bundesliga to nie to. Nie zawahalbym sie postawic dzis na The Blues nawet gdyby Shalke w poprzedniej kolejce graloby i pokonaloby Bayern. Chelsea dzis moze przypieczetowac sobie awans, a Mourinho znany jest z tego, ze uwielbia miec ten komfort i przed ostatnia kolejka miec sprawe jasna. Kazdy kto pamieta triumf Mou z Porto i od tego czasu sledzi jego kariere trenerska, zdaje sobie z tego sprawe. Dlatego dzis Chelsea bedzie cisnac. A wiadomo, ze w formie sa. Wypoczeci rowniez jak najbardziej, poniewaz byla przerwa reprezentacyjna, a poprzedni mecz z WBA byl dla nich spacerkiem. Nie zamierzam zanudzac jakimis statystykami, poniewaz takowe sa tu niepotrzebne. Chelsea pojechalo do Niemiec po 3 pkt i Mourinho zrobi wszystko by te 3 pkt wywiezc.
Jako drugie spotkanie biore pod lupe Shakhtar - Bilbao.
Shakhtar @1.73
Ukraincy &quot;u siebie&quot;, a raczej w Charkowie? Fakt jest taki, ze Bilbao jak to zwykle w ostatnich latach 4 klub PD w LM, kompromituje sie. Tak bylo niedawno z Villareal, tak bylo z Sosiedad i tak jest z Bilbao.WyYjatkiem byla w ostatnich latach tylko jednosezonowa druzyna Malagi. Natomiast skupiajac sie wylacznie na faktach - Shakhtar gra w tym sezonie LM bardzo dobrze, ze stosunkiem meczow 2-2-0 i 14:2 w bramkach, przy czym jak wiadomo postrzelali sobie z Bate, tak wiec z drugiej strony nie ma sie czym mocno zachwycac. Na Hiszpanow powinno to jednak wystarczyc az nad to. Bilbao tak jak wspomnialem, kompromituje sie, graja beznadziejnie i zajmuja ostatnie miejsce w tabeli z 1 pktem i 2 strzelonymi bramkami po 4 meczach.
Jeszcze jedno - Shakhtar ma 8 pkt i zajmuje 2 miejsce w tabeli. Na pewno mierza w zwyciestwo tej grupy, a maja na to szanse jesli dzisiaj wygraja. Ponadto kolejnym argumentem jest fakt, ze Shakhtar to druzyna ofensywnie usposobiona. Oni nie umieja kontrowac, oni atakuja. Miedzy innymi dlatego ich udzial w LM czesto konczy sie po fazie grupowej, gdy trafiaja juz na moce zespoly. Jednak poki co graja w grupie przedostatni mecz z beznadziejnym Bilbao i faworyt jest jeden, a kurs zacny.
I na koniec wisienka, ale tylko dla tych, ktorzy maja u swojego bukmachera taka opcje, mianowicie chodzi mi o posiadanie pilki i mecz City - Bayern. Ja osobiscie, jak powyzsze 2 typy, gram to na betssonie. Typ natomiast:

Bayern - posiadanie pilki over 56% @1.85

Nie jest tajemnica, ze City jako mistrz Anglii przynosi wstyd PL w LM juz nie pierwszy sezon. Tu i owdzie pojawiaja sie glosy, ze grupa trudna itp. Co z tego, mistrz Anglii z kazdej grupy powinien wychodzic bez problemu. Ogladam Obywateli czesto w tym sezonie i widze jedno - nie ma zespolu, Pellegrini nie ogarnal tego bajzlu tak jak powinien. Owszem City w lidze wyrywa, ale nie dlatego, iz maja kolektyw, a dlatego, ze sila rzeczy, grajac np. ze Swansea zawsze blysnie jak nie Aguero, to Toure, itd. Majac 11 gwiazd w druzynie, nawet gdy nie idzie zespolowi, czasem blysnie jakas indywidualnosc. Nie mniej jednak wysztko wychodzi w LM, gdy przychodzi mierzyc sie z zespolami lepszymi, badz nawet slabszymi, ale doswiadczonymi w grze w tych rozgrywkach. City po prostu wysysa wtedy po calosci. I ten sezon niestety nie jest wyjatkiem. Nie odwaze sie postawic bezposrednio na Bayern, bo wiem, ze im specjalnie nie zalezy, awans maja pewny, ale wiem jak graja Bawarczycy. Oni zawsze utrzymuja sie przy pilce dlugo. Zreszta to styl Guardioli znany odkad jest trenerem. I tak beda grac z City, co pokazali zreszta w poprzednim meczu i w poprzednim dwumeczu z City, zas Obywatele jak na zespol kilka klas gorszy przystalo, beda czekac na swoje okazje i kontry. Szczerze ten kurs i linie wystawiona przez betsson uwazam za promocje. Spodziewam sie posiadania pilki u Bayernu na poziomie 60-65 % i pobieram to bez zastanowienia.
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Sporting - Maribor
Moim zdaniem nie ma sensu ładować się w Sporting po tak śmiesznych kursach.Maribor pokazał,że nie jest chłopcem do bicia.Oba zespoły dobrze czują się w ofensywie i strzelają sporo bramek dlatego ja idę w tym kierunku.Wygrany pozostaje w walce o awans choć dla Słoweńców trzecie miejsce też byłoby sukcesem biorąc pod uwagę to,że trafili do mocnej grupy,gdzie przez wielu byli skazywani na pożarcie.Liczę,że dzisiaj powalczą bo jest to zespół z charakterem,może bez wielkich nazwisk ale tworzą zgrany kolektyw.W fazie grupowej tylko raz nie udało im się strzelić bramki w meczu wyjazdowym z Chelsea (nie wykorzystali rzutu karnego). Sporting ma dziurawą obronę i traci sporo bramek.W pierwszym meczu Maribor miał trochę dobrych okazji (m.in. słupek Tavaresa bodajże) i dzisiaj też stać ich na pewno aby coś strzelić.Sporting powinien dorzucić od siebie więc bts wygląda tutaj całkiem przyjemnie po takim kursie.
BTS @ 2.10 ✅
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Skład Barcelony: Ter Stegen, Alves, Piqué, Bartra, Alba, Mascherano, Rakitic, Rafinha, Pedro, Messi, Luis Suárez.
Rezerwowi: Bravo, Mathieu, Adriano, Busquets, Xavi, Munir, Neymar
Co prawda nie gra Neymar jednak wydaje mi się, że dzięki temu Leo będzie bardziej współpracował z Suarezem, który w końcu zaliczy premierowe trafienie. Dorzucam:
Suarez strzeli @ 1,95 ✅
Barcelona wygra obie połowy @ 2,65 ✅
Over 1,5 gola w drugiej połowie @ 1,78
✅
Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
daniel-7 888

daniel-7

Użytkownik
Schalke Gelsenkirchen - Chelsea Londyn
Eden Hazard to score @3,20
Czekałem na składy, dlatego piszę dopiero teraz. Formacja ofensywna Chelsea: Hazard - Oscar - Willian w drugiej linii i wysunięty Diego Costa na szpicy. Czyli to co najmocniejsze wystawia Wielki Mou. Nie będzie dzisiaj żadnego odpuszczania, Chelsea przyjechała do Westfalii po zwycięstwo, czego dowód dał The Special One na konferencji. Niemal zawsze Mou zdobywa to czego chce, a dzisiaj chce sobie zapewnić awans do 1/8.
Ofensywa Chelsea w tym sezonie to jej największy atut, co jest głównie zasługą właśnie cudownie grającej trójki ofensywnych pomocników pod wodzą Hazarda. Eden jest w świetnej formie, jest w gazie. W ostatnim meczu z WBA wyglądał fenomenalnie, został wybrany graczem meczu. Jego umiejętności nie trzeba opisywać. Idealna technika, zejście z lewego skrzydła na strzał, drybling, umiejętność wejścia między obrońców.
Co ważne dla typu, Hazard to pierwszy egzekutor rzutów karnych.
W LM The Blues 9 goli w 4 meczach, w Premier League aż 30 w 10. Daje to bardzo wysoką średnią 3 goli na mecz w najlepszej lidze świata. Hazard w LM w tych czterech grach dwa gole, w PL nieco gorzej bo 4. Widać w których rozgrywkach Eden czuje się lepiej.
Dzisiaj naprzeciw staje Schalke z poszatkowaną defensywą. 9 straconych goli w LM, w ostatnich trzech grach 8 straconych, w tym przyjęta czwórka od Sportingu. Niedostępny Kolasinac, na Hazarda zagra pewnie Japończyk Uchida. Całkiem solidny defensor, lecz z większymi inklinacjami ofensywnymi. Jego atutem jest przede wszystkim wybieganie, żelazna kondycja i dyscyplina taktyczna. Jednakże w grze 1vs1 myślę że Hazard w obecnej formie będzie go ogrywał.
Wydaje mi się, że dzisiaj ofensywna maszynka Mou wlepi przynajmniej ze dwie bramki, a Eden w tej formie jak najbardziej jest w stanie ukłuć. Osobiście wystawiłbym +/-@2,50, więc fajne @3,20 pobieram za drobne.
 
M 49

mrbuu

Użytkownik
Jak się bawić to się bawić. Jeśli zakładamy, że zawodnicy Szachtara będą chcieli się wykartkować to widzę ciekawą ofertę w WH.
Szachtar over 3,5 żółtka @ 6 ✅- jak wiemy na kartkę może polować aż 3 zawodników
YK w II połowie over 3,5 @3,1✅ - tutaj już bazujemy na tym, że kartki najlepiej łapać pod koniec meczu
Ostatnia kartka Szachtar @ 2,25⛔

edit 3 planowane kartki + 1 od innego zawodnika - planowo w II połowie
Ostatni typ zabił jakiś gamoń, ale i tak do przodu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
D 224

dboniem

Użytkownik
Srna+Ramos żółta kartka TAK
2.53
Betsson


Ci Panowie powinni się wyczyścić na Darijo jest kurs 1.76 a na Sergio 1.44 ;) wiem,że kurs nie porywa ale sorry oni muszą bo chyba lepiej wejść w fazę grupową wyczyszczony ;)
Obaj mają obecnie po 2 żółte kartki, a po otrzymaniu 4 dopiero obowiązuje kara pauzy ?

Sprawdzałem kursy na betsson oba zaniżono do kursu 1,20
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Obaj mają obecnie po 2 żółte kartki, a po otrzymaniu 4 dopiero obowiązuje kara pauzy ?
Sprawdzałem kursy na betsson oba zaniżono do kursu 1,20
Po otrzymaniu 3 żółtej kartki dany zawodnik pauzuje jeden mecz.
 
L 3,1K

loveparade

Użytkownik
Cóz moze to nie jest odpowiednie miejsce na taki post, ale powinno to przeczytac jak najwiecej osób. Chcialbym opowiedziec o pewnym gosciu, mowa o Konik typerski. Tak naprawde goscio jest studentem informatyki i prowadzi kilkanascie serwisów w sieci, z typami, z fixami itp działa na bardzo wielka skale nabijając ludzi w butelke. On poprostu juz się z tego utrzymuje. Mowa tu o
tobexonline.com
gieldarynkow.pl
Ci wszyscy typerzy to jest jeden goscio. Jesli ktos kupuje typy to wtedy sa bardzo słabe wyniki, a jesli nikt nie kupuje to typer rozpierdala system, tak jak to widac. Sporo osob sie nabieralo na te typy niestety, a dziala na kilkunastu innych serwisach i dobrze maskuje swoje ip
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom