>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

75. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" - SPORTOWIEC ROKU 2009

princeas 11

princeas

Użytkownik
No własnie postaw sie w sytuacji wszystkich Kowalskich i Nowaków, ktorzy przesiaduja przed tv. Ostatnie wydarzenie to wlasnie walka Adamka z Gołata ktora byla pompowana od kiliku miesiecy, i odbyla sie dosyc niedawno. Ludzie odbieraja to przeciez jako tego co pokonal Golote ( co prawda Adrew juz swoje lata ma) Kto tam bedzie pamietal Kowalczyk i jej biegi ktore nie sa tak popularne zima jak skoki dzieki Adasiowi.
Dla mnie bedzie liczyl sie Adamek z Gruszka ????
ale czy uwazasz ze ta walka, napompowana przez media była jakas porywająca? dała mu jakiś sukces? czy Pas Polsatu to juz wlasnie to?:jezora: to samo mozna napisac o Najmanie i Pudzianie, walka stulecia:] dla mnie Adamek nic wielkiego nie dokonał, niech sie wykaże w przyszłym roku zdobywając jakis istotny pas, wygrywając z kims z nazwiskiem, a nie z emerytowanym Gołotą:] a z gali to chyba wszyscy będą tylko Ibisza pamiętać:]
Gruszka tak jak napisałem.
A o Kowalczyk już ludzie usłyszeli w miniony weekend. Starty się zaczęły, Kowalczyk wygrywa albo jest w czołówce i tak co tydzień. W każdym razie, ja dalej stoję murem za LA, bo te wydarzenia przyniosły mi więcej emocji i radości niż walka A z G:]
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
ale czy uwazasz ze ta walka, napompowana przez media była jakas porywająca? dała mu jakiś sukces? czy Pas Polsatu to juz wlasnie to?:jezora: to samo mozna napisac o Najmanie i Pudzianie, walka stulecia:] dla mnie Adamek nic wielkiego nie dokonał, niech sie wykaże w przyszłym roku zdobywając jakis istotny pas, wygrywając z kims z nazwiskiem, a nie z emerytowanym Gołotą:] a z gali to chyba wszyscy będą tylko Ibisza pamiętać:]
Gruszka tak jak napisałem.

A o Kowalczyk już ludzie usłyszeli w miniony weekend. Starty się zaczęły, Kowalczyk wygrywa albo jest w czołówce i tak co tydzień. W każdym razie, ja dalej stoję murem za LA, bo te wydarzenia przyniosły mi więcej emocji i radości niż walka A z G:]
Oczywiscie ze nie, ale jak ja juz mowilem dla tych wszystkich Nowakow i Kowalskich przeciez to byla walka 100lecia. Trzeba patrzec z psychologicznego punktu widzenia, ludzie zapamietali to co bylo na czasie i bylo pompowane przez pewien okres ????

Adam Malysz to porywal ludzi, nie bylo sukcesow w skokach i nagle wielki boom, polski skoczek wygrywa Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata, zdobywa medal na Igrzyskach. TVP 1 nakrecala skoki a tym samym wszytkich Polaków. Potem przyszedl czas Otylii i znowu zaczely sie sukcesy w plywaniu to czego Polakom brakowalo zeby wspolnie cieszyc sie z hymnu na swiatowych imprezach. Tak samo bylo z Kubica. Trzeba przyznac ze F1 w Polsce nie istniala i nagle pojawia sie w nim Polak ktorego wzieło BMWu. Pierwsze starty ludzie uczyli sie tego ogladac dlatego ze Polak zaczal jezdzic w tym sporcie. Rozpoczecie sezonu, prawa do F1 przejmuje Polsat ogladalnosc znowu rosnie, potem jest pierwsze pole position, pierwsza wygrana w Kanadzie (gdzie wszyscy zapamietali ten koszmarny wypadek). Akurat tak wygrana zlozyla sie z meczem Polska - Niemcy co pewnie tez mialo wplyw na zapamietanie sukcesu i pozniejszego triumfu w tym plebiscycie
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
nie możesz sprowadzać wszystkiego do mediów. To, że Polsat nakręcał ludzi na walkę A z G wcale nie znaczy, że wszyscy się tym tak podniecali. Owszem, oglądali, bo czemu nie, ale nie uważam, ze wszyscy K i N są wielkimi fanami Adamka.
sam piszesz, na wygraną Małysza, Otylii czy Kubicy złożyło się wiele spektakularnych sukcesów.
A Adamek czym zasłużył? wygraną z emerytem? Nie sądzisz, że dla tych Nowaków i Kowalskich ta walka wcale nie była jakimś wielkim wydarzeniem? Czy oni nie widzieli, że to było tylko nakręcanie medialnej maszynki, nabijanie kiesy Polsatowi i obu bokserom? zwłaszcza, ze nie było to jakos specjalnie ukrywane? Prawda jest taka, ze walka była DLA KASY, a to, kto jest lepszy juz od początku było wiadome. Jeszcze gdyby Gołota jakiś opór postawił, że ta walka byłaby na ustach ludzi przez długi czas. Ale ja jakoś nie zaobserwowałem większego podniecenia ludzi z racji tej walki. ot była gala, prowadził Ibisz, Adamek oklepał Gołotę, pocwaniakował i poleciał do USA.
Zapamiętaj, że My Polacy, mamy w sobie coś takiego, że największą przyjemność jest dokopać innym, Niemcom, Amerykanom, Kacapom i serce rośnie kiedy odnosimy sukcesy.
Historia nam to wpoiła, gdy przez wiele dziesiątek lat musielismy znosic upokorzenia ze strony wrogów. Wyszlismy zwycięsko, dziadkowie nam od dziecka wpajali, z pokolenia na pokolenie, jacy to Niemcy i Ruscy nie byli źli. My to teraz na przenosimy arene sportową i wygrane Małysza, Otylii czy Kubicy nas cieszyły. A teraz kolej na MŚ LA.
no ale przekonamy się w styczniu...
 
A 23

adam2173

Użytkownik
Betsafe właśnie wystawił zakłady H2H:

Justyna Kowalczyk
1,15
Tomasz Sikora
4,75

- Czysta lokata, chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby Justyna przegrała z Tomkiem ????
 
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
Powiem tak.Z walki o zwycięstwo wykluczył bym Golloba i Gruszkę(choć jak najbardziej zasłużyli)i Gortata.Gollob jest mało znany,może nie jako osoba, ale jego sukcesy to po prostu dla wielu są nieznane.Również w mediach Golloba jest/było mało no i sport taki który jest słabo spopularyzowany.Gruszka.Dlaczego go odrzucam?A no bo to drużyna wygrała i pewnie jakbym się spytal starszych ludzi np mojego ojca to on by na niego nie wskazał bo już prędzej Wlazły chociaż nie grał.Gortat?Na pewno nie.Sukcesów jeszcze niewiele szczególnie tych indywidualnych.Gra &quot;tylko&quot; w NBA a kosz to też sport mało znany.A więc kto?Jak dla mnie sportowiec roku to powinna być osoba nie tylko z sukcesami ale również rozpoznawana i z charakterem który ludziom się podoba(dlatego według mnie wygrywał Adam Małysz bo ludzie po prostu go lubili jako człowieka i mogli sie z nim utożsamiać).A więc walka między Kowalczyk a Tomkiem będzie zacięta.Chyba szum medialny jak narazie na korzyść Tomka ale trzeba zauważyć że Justyna zaczęła sezon i bedzie o niej teraz głośno,bardzo głośno.Sukcesy również na korzyść naszej mistrzyni.Również PR na korzyść Kowalczyk bo Tomka jedni lubią inni nie za jego słowa i czyny(ja go osobiście lubie).No a co na korzyść Adamka?? Chyba sport jaki uprawia,sport który pobudza wyobraźnię,sport w którym 50% mężczyzn chciało by być mistrzami.Jak dla mnie wygra Justyna, to między nią a Adamkiem rozegra się walka o zwycięstwo a Kowalczyk wygra dzięki jej zimowym wygranym w obecnym sezonie(tak jak to było z Adamem).Już się nie mogę doczekać IO i medali Kowalczyk i Adama.Taka moja mała dygresja.
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Aktualne kursy na plebiscyt:
Justyna Kowalczyk
1,30
Piotr Gruszka
6,00
Tomasz Adamek
6,50
Tomasz Gollob
11,00
Marcin Gortat
15,00
Anita Wlodarczyk
20,00
Jelinski/Kolbowicz/ Korol/Wasilewski
25,00
Anna Baranska
30,00
Na Kowalczyk tydzien temu (chyba) bylo 3,5 nastepnego dnia spadlo na 1,8 a teraz patrze i oczom nie wierze, sam gralem Kowalczyk przed Gortatem, mysle ze Justynka da rade ???? W tobecie mozna zagrac np Kowalczyk przed Gruszka, po kursie wyzszym niz na win w betsafe, czyli 1,4
 
fav91 0

fav91

Użytkownik
Na Tobecie aktualny Kurs na Justynę wyosni 1,95 ;)
Sam tydzien temu zagrałem jej zwycięstwo po kursie 2,5 ????
 
asiek297 5

asiek297

Użytkownik
Gortat wygra! Za co? za nic. Taki polski naród
A najbardziej zasłużyli nasi dominatorzy - czwórka podwójna: Korol, Kolbowicz, Jeliński, Wasielewski
 
izajasza53 2,7K

izajasza53

Użytkownik
Justyna Kowalczyk (ur. 23 stycznia 1983[1] w Limanowej) – polska biegaczka narciarska, zdobywczyni Pucharu Świata (2008/2009), brązowa medalistka olimpijska z Turynu, podwójna mistrzyni świata i brązowa medalistka mistrzostw w Libercu (2009), wicemistrzyni świata juniorów, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata. Wychowanka klubu AZS AWF Katowice. Pochodzi z Kasiny Wielkiej.
źródło: pl.wikipedia.org
Porównać osiągnięcia z Piotr Gruszka czy Marcin Gortat, to po prostu nikt tak wielkiego sukcesu sportowego nie uczynił. Małysz, Kubica wygrywali, a są to indywidualni sportowcy jak Justyna, który obecnie już w grudniu wygrała sprint i bardzo dobrze się prezentuje jak na początek nowego sezonu.
Teraz to o niej będzie najwięcej mówione w mediach, bo w końcu sezon zimowy ruszył.

2tygodnie temu w niedziele grałem jak Tobet wystawił 2,50 za 300zl i spadł kurs na 2,30 a tydzień temu już 1,95, a dzisiaj już jest 1,45 !
W Unibet był kurs 2,00 tydzień temu 1,75 , a teraz 1,50
W Betsafe był kurs na początku 3,55 a od tygodnia jest 1,30
http://www.mistrzowiesportu.pl/Mistrzowie-Sportu/8-Justyna-Kowalczyk-narciarstwo-,artykul,62688,1,925.html

Tutaj możecie głosować tylko trzeba się zarejestrować:
http://www.mistrzowiesportu.pl/voting/register.asp
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Niektóre opinie mnie tu lekko dziwią, a taka jak usera asiek, że Gortat wygra bo taki nasz naród to wgl głupota i bezsens.

I dziwi mnie jak wiele osób wgl nie wspomina o Tomku Gollobie. Rozumiem, że żużel jest mniej popularny od np siatkówki, no ale bez przesady. Nie mówcie, że żużel jest mało u nas popularny i dlatego będzie Tomek miał mało głosów. W Polsce jest wielu, bardzo wielu fanów speedwaya i dla ogromnej części z nich Gollob jest po prostu fenomenem, idolem. Od paru ładnych lat utrzymuje się na naprawdę najwyższym światowym poziomie. W tym sezonie największe sukcesy w karierze. A żużel to jest dużo trudniejszy sport od np. biegów narciarskich. Nie umniejszam rangi sukcesów Justyny Kowalczyk. Chodzi mi o to, że w biegach wygrywa po prostu najszybszy. A w żużlu nie zawsze. Tu dochodzi jeszcze przygotowanie sprzętowe, dobór odpowiedniej taktyki na odpowiedni tor i pod odpowiednich rywali i bardzo silna psychika. Na sukces w żużlu składa się po prostu więcej czynników niż w biegach i dlatego trudniej odnieść tam sukces. Takie moje zdanie i wg mnie to właśnie Gollob powinien wygrać ten plebiscyt.

No i wgl nie wiem skąd ludziom do głowy przychodzi, że Adamek niby wygra.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
w tym roku jest ciężki wybór bo niebyło jakiś specjalnie wielkich osiągnięć o których było głośno przez dłuższy czas
Tomek Adamek może wygrać za to, że wygrał z Gołotą, zresztą jest najbardziej medialną osoba z tego grona
 
midel 189

midel

Użytkownik
w tym roku jest ciężki wybór bo nie było jakichś specjalnie wielkich osiągnięć o których było głośno przez dłuższy czas
Tomek Adamek może wygrać za to, że wygrał z Gołotą, zresztą jest najbardziej medialną osoba z tego grona
Gdzie ty żyjesz? Sukcesy Kowalczyk, genialny sezon Sikory i Golloba, najlepsze w historii MŚ w lekkiej atletyce, Mistrzostwo Europy siatkarzy i brąz siatkarek to tak lekko patrząc, a ty piszesz, że nie było specjalnie wielkich osiągnięć i że najbardziej medialną osobą z tego grona jest mordobij ???? NO WAY
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Według mnie powinna zwyciężyć Justyna Kowalczyk. Jednak trochę się obawiam, ponieważ to nie jest popularna dyscyplina sportu. Choć bardzo cenię Tomka Adamka to według mnie nie powinien on zająć wysokiego miejsca. Poprostu sukcesy innych są o wiele większe. Marcin Gortat jest dla mnie lekkim nieporozumieniem. Rozumiem, że siedzenie na ławce w Orlando Magic jest naprawdę znaczącym osiągnięciem i zasługuje ono na zwycięstwo w tym Plebiscycie. Równie dobrze Jurka Dudka można by dać do głosowania, bo przecież on siedzi na ławce w Realu.

Moje głosowanie:

1. Justyna Kowalczyk ( bezapelacyjnie, będe zdziwiony jeżeli nie zwycięży )
2. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski
3. Tomasz Gollob
4. Anita Włodarczyk
5. Piotr Gruszka
6. Anna Rogowska
7. Anna Barańska
8. Tomasz Sikora
9. Sławek Szmal
10. Tomasz Adamek
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
nie rozumiem tylko aż takie przepaści po między Kowalczyk a Adamkiem. Biegi nie są tak popularne. Ostatnio wokół Adamka było/jest sporo zamieszania. Walka stulecia , walka z Estradą i po ewentualnym zwyciestwie z Amerykaninem zapewne walka z Arreolą która ma być przepustką do walki o tytuł. Ludzie o tym cały czas mówią itp a o Kowalczyk ?? z własnego doświadczenia wiem że tak nie jest.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Co z tego, że ludzie cały czas o tym mówią ? To jest konkurs na &quot;Najlepszego Sportowca 2009 roku&quot;, a nie na najpopularniejszego. Racja ? Wiem, że dużo osób głosuje właśnie tak: &quot;tego lubię to dam mu 1 miejsce, o a ten mnie denerwuje to wogóle nie biore go pod uwagę&quot;.

To Justyna najbardziej zasłużyła na zwycięstwo i mam nadzieje, że zwycięży choć będzie trudno.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Co z tego, że ludzie cały czas o tym mówią ? To jest konkurs na &quot;Najlepszego Sportowca 2009 roku&quot;, a nie na najpopularniejszego. Racja ? Wiem, że dużo osób głosuje właśnie tak: &quot;tego lubię to dam mu 1 miejsce, o a ten mnie denerwuje to wogóle nie biore go pod uwagę&quot;.

To Justyna najbardziej zasłużyła na zwycięstwo i mam nadzieje, że zwycięży choć będzie trudno.
sam sobie odpowiedziałeś, konkurs jest na najlepszego, ale wygrywa najbardziej popularny :]
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Dokładnie Fabik mnie uprzedził.
Nie wiem kiedy to ale z tego co pamiętam Małysz raz jak wygrywał gale nie był akurat najlepszy w danym roku więc .... ???
 
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
Nie wiem kiedy to ale z tego co pamiętam Małysz raz jak wygrywał gale nie był akurat najlepszy w danym roku więc .... ???
Napisz kiedy.Bo mis się wydaje że jak Adam zdobywał tytuł najlepszego sportowca Polski to zawsze(ale mogę się mylić) wygrywał puchar świata i miał inne sukcesy.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Dobra fakt z Małyszem trochę przesadziłem. bo w 2007 jak wygrał plebiscyt z puchar świata. ale jak ogłaszali tego sportowca roku a było to juz w 2008 to akurat małysz wtedy błąkał się po miejscach 8-25 a i tak wygrał. i o ile dobrze pamiętam lepszym sportowcem za całokształt był wtedy Ebi Smolarek który poprowadził nas do Euro. Który od wiosny do Jesieni grał i strzelał ważne gole. ale idealny przykład masz z Kubicą w poprzednim sezonie ?? kilka miejsc na podium i tyle. I w jego przypadku akurat liczyła się popularność
 
Do góry Bottom