>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Marsylia, Memphis & Buenos Aires, 18-24.02.2013

Status
Zamknięty.
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Berdych Tomas vs. Tursunov Dmitry +4,5 1.99⛔ DOXXbet
Taki fajne handi i Czech nadal faworytem... Raczej nie. Widac, że Rosjanin super się tu czuje, przed wczoraj mega sensacja pokonał Tipse w 1 secie pokazał kawał dobrego tenisa. Wczoraj mecz na noże i pokonał super dysponowanego i zawsze groznego Mullera. Berdych dwa mecze, wszystkie mega wyrownane, wątpie aby tutaj nagle pogromił Tursunova. Spodziewam sie walki, może jakiś TB i wtedy handi lekko będzię pokryte. Przy złym układzie po jednym breaky 6:4 6:3, wtedy handi nie wchodzi, jednak licze na walke i Tb bardzo możliwy...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Dodatkowo wydaje mi się, że David nawet jeżeli szybko przełamie i będzie kontrolował mecz, to z szacunku dla swojego rówieśnika i rodaka, nie będzie chciał go zmieść z kortu i właśnie po jednym przełamanku na set jest bardzo realnym.
Nie zapominaj dodać, że robisz sobie jaja bo jeszcze ktoś to na poważnie weźmie.
Ferrer (-5.5) - Robredo @ (1.75) Pinnacle ✅
Robredo to nie jest obecnie żaden rywal na Ferrera, jedyne co On obecnie sobą prezentuje to fajne nazwisko. W Buenos ograł trzech rywali którzy są stałymi bywalcami w challengerach i poziom który prezentują nie jest poważny w porównaniu do Davida. Wcześniejsze dwa turnieje w Chile i Brazylii Robredo zakończył na pierwszych rundach dostając sromotne manto od Lorenziego i Bolelliego. David rozkręca się z meczu na mecz, koncertowa końcówka meczu z Nalbą, potem łatwy rozjazd Fogniniego. Szukanie tutaj sensacji nie ma żadnego sensu, Robredo nie ma argumentów aby zagrozić Ferrerowi i zbierze baty co najmniej tak wysokie jak Fog.
 
N 31

nazz

Użytkownik
Ferrer po 1 meczu wchodzi w rytm i czuje nawierzchnię. Po 2 już gra swoje. W finałach już bardzo trudno złapać cokolwiek przeciwko niemu jeśli nie ma przeciwnika z top 10 albo z aspiracjami na top 10. Nalbandian grał wyśmienity tenis w pierwszym secie oraz do stanu bodajże 3-3 w drugim, ale przygotowanie fizyczne zadecydowało o wyniku. Ferrer w tej kwestii jest prawdziwym wzorem do naśladowania. I sprawdza się w jego przypadku przysłowie, że prawdziwego mężczyzną poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna. RObredo jest dla niego przyjacielem w szatni albo na siłowni, badź na zgrupowaniu kadry. Na korcie jest przeciwnikiem jak każdy inny. Brak forów to pewna wazna oznaka szacunku dla przeciwnika, który akurat Ferrer umie okazywać. Jak zostało napisane wyżej - Robredo to nie przeciwnik dla Ferrera. Kiedyś był dobry, ale teraz wraca po kontuzji. Takie powroty są bardzo trudne, bo dochodzi się do pewnego limitu, który nie można przeskoczyć choćby się chciało. Tenis zawodowy jest na takim poziomie, że jak wypadniesz na parę miesięcy, to zaczynasz wszystko od nowa. Prawie od zera. Ferrer gra zawsze w tym turnieju bardzo dobrze. Jego tempo, dokładność i intensywność zagrań jest nie do przebrnięcia dla Robredo. Tylko jakaś niezwykła dyspozycja dnia Robredo i i jednocześnie niedomaganie Ferrera może coś tu zmienić. Za tydzień Indian Wells, więc Ferrer się rozkręca i jest w trakcie przygotowań. To jego pierwszy turniej po AO, więc o zmęczeniu mówić nie ma sensu. Wszystko przemawia za jego zdecydowaną wygraną.
 
erolyzer 253

erolyzer

Użytkownik
Berdych - Tsonga TYP : 1 1,70 Expekt​

Zacznę od tego, że nie przyjmuje do siebie obecnej formy Tsongi, fakt wygrał dość łatwo z Simonem, ale Simon nic nie grał, jeżeli on jest typowym przebijaczem i w meczu oscyluje na 25% skuteczności z returnów to jest coś nie tak.Druga sprawa to według mnie, że Simon w pierwszym gemie przy swoim podaniu przegrywa 0-40 wyciąga na 40-40 i popełnia dwa proste błędy (podwójny błąd serwisowy i przy siatkę uderza w siatke) napewno go to osłabiło psychicznie co skutecznie wykorzystał Tsonga.
Druga sprawa to forma Berdycha, która wydaje mi się dobra jak na niego przystało. Pokonał w łatwy sposób można rzecz &quot;objawienie tego turnieju&quot; Gdzie bardzo dobrze trzymał swoje serwy. Jakby popatrzeć wygrał 95% punktów po swojej zagrywce, natomiast Tsonga na poziomie 75%. Wracając do Tsongi i tak miał szczęście, że znalazł się w tym półfinale, ponieważ Tomic miał 2x piłki meczowe przy swojej zagrywce i je przegrał..
Trzecia sprawa, która za tym typem przemawia to H2H 5-2 na korzyść Berdycha.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Wawrinka(+2,5g) - Almagro 1 @ 1,76 (Unibet)

Ach.. to się zapowiada nam półfinał, Wawrinka zmierzy się z Almagro i faworytem wg bukmacherów jest Nicolas, jednak sadzę, że wcale nie będzie pewny win. Zapowiada się wyrównane spotkanie, może dobrą opcją być over, lecz ja inaczej. Dodatni handicap na Staszka ma dość niską linię, ale Staszek w dobrej formie, może nie gra tego co z Djokoviciem na AO, ale wciąż jest w formie. W tym turnieju pokonał między innymi Ramosa czy Gimeno-Travera. Są to zawodnicy tzw. &quot;ziemniaki&quot;, którzy zdecydowanie preferują właśnie clay. Spokojnie jednak, kontrolując dwa mecze Szwajcar wygrał, dziś przed nim zadanie jednak znacznie trudniejsze. Almagro także preferuje mączkę w tym turnieju jednak nie miał trudnego rywala, gdyż ogranie Pelli, Kuznetsova czy Del Bonisa nie ukazuje nam w pełni tego co może dziś pokazać. Patrząc na H2H jest 4:2 dla Wawrinki, na mączce 1-1. Grali ze sobą w poprzednim roku dwa razy na cegle, tak się złożyło, że w Buenos Aires, wtedy po 3 setach lepszy był Nico, natomiast w Monte Carlo gładko wygrał Wawrinka. Zapowiada się nam emocjonujące i wyrównane spotkanie, na pewno stać Szwajcara na ugranie seta i pokrycie handi, jednak coś we mnie siedzi i mówi, że to on wygra ten mecz. Gram jednak bezpieczniej i liczę na zysk.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Almagro - Wawrinka @ (1.75) Pinnacle ⛔ Obraził się na cały świat bo popełnił df przy bp w pierwszym secie.????
Tutaj Pinnek lekko wygłupił się z tym kursem, bo reszta buków więcej niż 1.65 nam nie da. Nico gra od AO na znakomitym poziomie, praktycznie tylko jedna wpadka z Nalbandianem w ostatnich meczach a tak to wszystkich leje równo. Bardzo dobrze funkcjonuje serwis Hiszpana, naprawdę ciężko go połamać, oddał do tej pory jedynie jedno swoje podanie w trzech pierwszych meczach tego turnieju. Tego samego o Szwajcarze powiedzieć nie można, miał On spore problemy chociażby w meczu z Ramosem, gdzie grał wyjątkowo przeciętnie. Jako ciekawostkę można przytoczyć tutaj niesamowity bilans Almagro na mączce, bo na 45 ostatnich spotkań na tej nawierzchni przegrał tylko 10 meczów i to w większości z tenisistami pokroju Nadala, Berdycha czy Ferrera. Nicolas to wybitny specjalista od cegły, tutaj w Buenos czuje się bardzo dobrze i powinien awansować dziś do finału.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Nico gra od AO na znakomitym poziomie
No chyba nie.. Oglądałem jego mecz z Johnsonem i tam nic nie pokazał w sumie. Wygrał dzięki doświadczeniu. Mecz z Capdevillą też bardzo dziwny, także nie grał na tym &quot;znakomitym&quot; poziomie jakim piszesz.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Buenos Aires - FINAŁ
???? Ferrer D. - Wawrinka S. 6:4 3:6 6:1 ✅
Wawrinka S. +4,5 gemów 1,76 Pinnacle
Kto oglądał dzisiejsze spotkanie Wawrinki z Almagro ten mógł delektować się kapitalnymi serwisami zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Nicolas ten mecz przegrał w głowie, bo w kluczowych momentach przestał mu wchodzić pierwszy serwis, a bez tego traci na swojej wartości. Wymian mieliśmy bardzo mało, ale Szwajcar od czasu do czasu popisał się kapitalnymi zagraniami wykorzystując swój jednoręczny backhand.
Jeżeli Stanisław nie spali się psychicznie w meczu (a robił to już wiele razy) i będzie utrzymywał swój dobry pierwszy serwis to zobaczymy tutaj zacięty mecz, a David Ferrer nie będzie miał wiele okazji do przełamania.
Co warto podkreślić, Wawrinka w tym sezonie naprawdę prezentuje się ze świetnej strony i pewnie wielu go zapamiętało z meczu na Australian Open przeciwko zwycięzcy Novakowi Djokovicowi gdzie był o krok od pokonania samego mistrza.
Dodam taką ciekawostkę, że Stanisław kiedyś podkreślił w jakimś z wywiadów, że zrezygnował z życia rodzinnego na rzecz jeszcze częstszych treningów w tenisa by stać się jeszcze lepszym, to tylko świadczy o jego sportowych ambicjach, choć medialnie odbiło się to negatywnie na jego wizerunku, za co był później krytykowany.
Jak gra Ferrer każdy wie, przebijanie, dobre poruszanie się po korcie, 100% zaangażowanie w mecz i dość średni serwis, za to precyzyjny, ale z drugiej strony nie spodziewajmy się asów po zawodniku mierzącym 175 cm. Na rywali Hiszpana patrzę z dużym dystansem bo na pewno nie byli na takim tenisowym poziomie jakim jest aktualnie Szwajcar. Warto podkreślić, że Nalbandian urwał set Ferrerowi, a pojedynki H2H pomiędzy Ferrerem i Wawrinką nie są jednostronne (do tej statystyki nie przykładam zbyt dużej uwagi), choć oczywiście z wyróżniającą się dominacją Hiszpana.
Ferrer jest tutaj słusznym faworytem, bo mączka, bo #5, bo wygrał rok temu, to jednak kurs jaki oferują nam bukmacherzy 1,30 jest mało opłacalny. Warto zagrać w stronę zaciętego meczu bądź najlepszym wyjściem będzie zagranie handicapu gemowego na Szwajcara.
Z tego co mi wiadomo to Wawrinka...wrocil do zony i dziecka. Takze nietrafiona ciekawostka.
Tak zgadza się, ale w mojej wypowiedzi słowo klucz odnośnie tej ciekawostki to &quot;kiedyś&quot;.
 
N 31

nazz

Użytkownik
Jak Ferrer gra to każdy wie. Żeby go pokonać, trzeba przyspieszać na go rozstrzelać, co Wawrinka potrafi. Kwestia koncentracji i wejścia w tę gre. Jeśli będzie miał problemy, aby ustawić sobie swoją grę właśnie w ten sposób, to po wielu równowagach w końcu Ferrer wygra, bo Wawrinka będzie miewał serie 2-4 błędów z rzędu. A jeśli wyjdzie skoncentrowany i bedzie grał swoje, to rozstrzela Ferrera i może być jakieś 6-3 7-5 dla Wawrinki. Jak Wawrince zacznie wchodzić backhand i nie będzie się bał, to może wygrać. Kwestia tylko aby właczył piąty bieg i nie spuścił z tonu aż do końca, a to jest kwestia mentalna. Fizycznie jest na to gotowy, bo przyspieszenie ma. Jednak jego gra w poprzednich meczach to były wzloty i upadki. Za to Ferrer zawsze końcy wzlotem. Początkowo może mieć jakieś problemy, ale z każda minutą będzie grał coraz lepiej i jak Wawrinka spuści z tonu, to pozwoli Ferrerowi wygrać. Raczej jeśli Wawrinka ma wygrać, to w dwóch setach. Przypomnę tylko, że agresywna i zdecydowana gra przeciwko Ferrerowi działa znakomicie, co pokazał Nalbandian przez pierwsze 1,5 seta. Nie nalezy zapominać, że Ferrer był wówczas bezradny. Wygrał dlatego, że Nalbandian nie był przygotowany fizycznie. Za to Wawrinka jest gotów na 5-cio goodzinne mecze z najlepiej przygotowanymi kondycyjnie zawodnikami, co pokazał na AO. Dla mnie tutaj najważniejsze jest na ile Wawrinka może się skoncentrować w tym meczu, bo w pierwszych meczach chyba sobie lekko olewał przeciwników. Przynajmniej tak to wyglądało. Może to być zarówno przeszkoda jak i pomoc, bo albo świadczy o jego zbyt luźnym podejści albo o luźnym w sam raz podejściu do gry, a luz jest wazniejszy nż spięcie. Meczu z Almagro niestety nie widziałem, ale jest na youtube, więc sobie zaraz zobaczę. Im dłużej myślę, tym bardziej skłaniam się ku Wawrince. Kurs na Ferrera jest bardzo naznaczony jego ogólną opinią jako zawodnika niezniszczalnego - powiedziałbym nawet, że jest obciązony jego &quot;legendą&quot;, jak ja to sobie czasem nazywam. Do tego za tydzień Indian Wells, a Buenos Aires to tylko turniej rangi ATP250. O tym też należy pamiętać, bo w najniższych turniejach najlepiej jest grać przeciwnko najlepszym graczom, co pokazali ostatnio Nadal, Tsonga, Federer, Gasquet, Monfils, Del Potro, Raonic czy Quettey (większość to wtopy z tego tygodnia). W sumie Wawrinka ma prawie wszystko czego mu trzeba do wygrania tego meczu. Na mączce potrafi grać i wcale nawierzchnia nie jest tak dużą przeszkodą. H2H na mączce jest negatywne dla Wawrinki, ale to tylko jst tu na plus, bo podnosi kurs, a w tym sezonie Wawrinka jest lepszy niż w poprzednich. Kurs powyżej 4 oraz 8,2 na 2-0 dla Staśka to coś, czego ostatecznie chyba nie będę mógł zignorować. Jescze się tylko umyję po meczu, zjem coś, obejrzę tylko trochę mecz Wawa-Almagro i sądzę, że za 1-1,5h będę już miał decyzję gotową.
 
P 1

pejson

Użytkownik
Jak Ferrer gra to każdy wie. Żeby go pokonać, trzeba przyspieszać na go rozstrzelać, co Wawrinka potrafi. Kwestia koncentracji i wejścia w tę gre. Jeśli będzie miał problemy, aby ustawić sobie swoją grę właśnie w ten sposób, to po wielu równowagach w końcu Ferrer wygra, bo Wawrinka będzie miewał serie 2-4 błędów z rzędu. A jeśli wyjdzie skoncentrowany i bedzie grał swoje, to rozstrzela Ferrera i może być jakieś 6-3 7-5 dla Wawrinki. Jak Wawrince zacznie wchodzić backhand i nie będzie się bał, to może wygrać. Kwestia tylko aby właczył piąty bieg i nie spuścił z tonu aż do końca, a to jest kwestia mentalna. Fizycznie jest na to gotowy, bo przyspieszenie ma. Jednak jego gra w poprzednich meczach to były wzloty i upadki. Za to Ferrer zawsze końcy wzlotem. Początkowo może mieć jakieś problemy, ale z każda minutą będzie grał coraz lepiej i jak Wawrinka spuści z tonu, to pozwoli Ferrerowi wygrać. Raczej jeśli Wawrinka ma wygrać, to w dwóch setach. Przypomnę tylko, że agresywna i zdecydowana gra przeciwko Ferrerowi działa znakomicie, co pokazał Nalbandian przez pierwsze 1,5 seta. Nie nalezy zapominać, że Ferrer był wówczas bezradny. Wygrał dlatego, że Nalbandian nie był przygotowany fizycznie. Za to Wawrinka jest gotów na 5-cio goodzinne mecze z najlepiej przygotowanymi kondycyjnie zawodnikami, co pokazał na AO. Dla mnie tutaj najważniejsze jest na ile Wawrinka może się skoncentrować w tym meczu, bo w pierwszych meczach chyba sobie lekko olewał przeciwników. Przynajmniej tak to wyglądało. Może to być zarówno przeszkoda jak i pomoc, bo albo świadczy o jego zbyt luźnym podejści albo o luźnym w sam raz podejściu do gry, a lux jest wazniejszy nż spięcie. Meczu z Almagro niestety nie widziałem, ale jest na youtube, więc sobie zaraz zobaczę. Im dłużej myślę, tym bardziej skłaniam się ku Wawrince. Kurs na Ferrera jest bardzo naznaczony jego ogólną opinią jako zawodnika niezniszczalnego - powiedziałbym nawet, że jest obciązony jego &quot;legendą&quot;, jak ja to sobie czasem nazywam. Do tego za tydzień Indian Wells, a Buenos Aires to tylko turniej rangi ATP250. O tym też należy pamiętać, bo w najniższych turniejach najlepiej jest grać przeciwnko najlepszym graczom, co pokazali ostatnio Nadal, Tsonga, Federer, Gasquet, Monfils, Del Potro, Raonic czy Quettey (wszystko wtopy z tego tygodnia). W sumie Wawrinka ma prawie wszystko czego mu trzeba do wygrania tego meczu. Na mączce potrafi grać i wcale nawierzchnia nie jest tak dużą przeszkodą. H2H na mączce jest negatywne dla Waerinki, ale to tylko jst tu na plus, bo podnosi kurs, a w tym sezonie Wawrinka jest lepszy niż w poprzednich. Kurs powyżej 4 oraz 8,2 na 2-0 dla Staśka to coś, czego ostatecznie nie będę mógł zignorować. Jescze się tylko umyję po meczu, zjem coś, obejrzę tylko trochę mecz Wawa-Almagro i sądzę, że za 1-1,5h będę już miał decyzję gotową.
dlatego ja obstawilem 1set ponizej 9,5 gema poneiwaz ciezko bylo mi wytypowac zwyciezce
 
N 31

nazz

Użytkownik
Właśnie jeszcze myślałem o typie na pierwszy set, ale kurs jest niższy i jakoś nigdy nie mogę uzyskać dostatecznie dobrej pewności co zakładów na pierwszy set, więc nie będę zmienial zwyczajów, skoro dotychczasoe zdają egzamin. Aczkolwiek jeśli ktoś ma dobre wspomnienia co do zakładów na pierwszy set, to może to być dobra opcja.
 
dx2 226,4K

dx2

Użytkownik
Ferrer-Wawrinka
Ciezko mi tu cokolwiek wyrokowac, ale w koncu podzielic sie zdaniem moge. Widzialem tutaj jeden mecze Ferrera z Nalbandianem. Prawda jest to, ze Ferrerowi nawet jak nie idzie to potrafi dzwignac poziom i dostosowac sie do przeciwnika. W calym pierwszym secie w meczu z Nalbandianem Ferrer przy serwisie Argentynczyka ugral...3 punkty. Nalbandian juz tez gra inaczej niz kiedys, bo dawniej serwis Argentynczyka byl po prostu slaby, ale teraz Nalbandian nabral wiecej masy i serwis ma naprawde niezly. Nalbandian juz fizycznie ma problemy w dlugich meczach i zdawal sobie sprawde, ze jezeli ma wygrac to wlasciwie w dwoch setach. Co sie stalo potem ? Ferrer podniosl poziom, szedl leb w leb wlasciwie, a przy 5-4 przelamal Argentynczyka. Trzeci set to juz byla egzekucja przy tym jak Nalbandian ruszal sie po korcie. Wawrinka ma te swoje wzloty rowniez, ale ciezko mu o taka regularnosc jak w przypadku tych najlepszych. Rok temu Wawrinka, obok Simona, to byl jeden z nielicznych zawodnikow, ktory postawil tam jakis opor Nadalowi w Monte Carlo. Ferrer tez jednak w takiej Barcelonie walczyl z Nadalem prawie jak rowny z rownym. Plusem dla Szwajcara na pewno jest tez to, ze to jest faktycznie mniejszy turniej, bo w przyszlym tygodniu w Acapulco, gdzie naprawde jest juz o co grac, przy takim meczu to faworyt w osobie Ferrera bylby zapewne jeszcze wiekszy. Bet na ten mecz zatem raczej niekoniecznie.
 
N 31

nazz

Użytkownik
Dodam jeszcze, że Wawrinka gra w Acapulco, a potem powrót na hard w Indian Wells. Z jakiegoś powodu wybrał 2 turnieje na mączce, choć mógł jechać do USA i grać w San Jose, Memphis oraz Delray Beach. Jak dla mnie ta decyzja wiele mówi, bo zdradza, że Stan z jakiegoś powodu woli mączkę. Nie twierdzę, że to dla niego lepsza nawierzchnia, ale twierdzę, że musi się czuć pewnie, skoro wybrał mączkę. Do tego n pewno jest to mądra decyzja na zasadzie aby nie zmieniać czegoś, co działa i daje dobre efekty. Rok temu ugrał 2 półfinały, tera jest w finale. Im dłużej mam przed oczami kurs 1,3 na Ferrera i myślę, że to kurs przeciwko mądremu, prawie kompletnemu graczowi, który miesiąc temu pocisnął aktualnego dominatora całego touru do granic mozliości, to mam jeden odruch: nie tknąłbym tego nawet kijem.
Ostatecznie Wawrinka @ 4,08 oraz Wawrinka 2-0 @ 8,53.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom