>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Metz & Sankt Petersburg, 17-23.09.2012

Status
Zamknięty.
hmmmm 113

hmmmm

Użytkownik
P.Kohlschreiber @2.37 10/10 ⛔
Przesadziłem ze stawką na to spotkanie normalnie zagrałbym 5/10 ale po prostu ostatnio idzie więcej niż fenomenalnie a czuję ten typ niesamowicie. Kolba to dobry grajek który ograł w 3 setach dobrze grającego Paire w tym turnieju a Monflis po kontuzji który rozegrał bardzo mało meczy w tym roku a i forma na pewno nie jest najlepsza bo wygrane w tym turnieju z takimi zawodnikami jak Mahut z pewnością nie można nazwać szałem zresztą ze swoim rodakiem musiałem nawet rozegrać TB. Stawiam pieniądze na Niemca i raczej jest to dobra inwestycja.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
P.Kohlschreiber @2.37 10/10

Przesadziłem ze stawką na to spotkanie normalnie zagrałbym 5/10 ale po prostu ostatnio idzie więcej niż fenomenalnie a czuję ten typ niesamowicie. Kolba to dobry grajek który ograł w 3 setach dobrze grającego Paire w tym turnieju a Monflis po kontuzji który rozegrał bardzo mało meczy w tym roku a i forma na pewno nie jest najlepsza bo wygrane w tym turnieju z takimi zawodnikami jak Mahut z pewnością nie można nazwać szałem zresztą ze swoim rodakiem musiałem nawet rozegrać TB. Stawiam pieniądze na Niemca i raczej jest to dobra inwestycja.
Te twoje analizy są śmiechu warte. Rzeczywiście Monfils bez szału 4:0 w setach po dwóch meczach, za to Kolba rewelacja, dostał w jednym secie od wirtuoza Paire 1:6 ????. H2H zdecydowanie na korzyść Francuza, który w ostatnich trzech meczach z Kolbą stracił jedynie jednego seta. Gael jest w dobrej formie, serwisem zdobywa punkty jak maszynka, asy za asami. Jeszcze trochę za dużo podwójnych błędów, ale i to wyeliminuje z czasem. Mahut większość wczorajszych gemów wygrywał serwisem, który ma z pewnością od kurdupla Kolby zdecydowanie lepszy. Monfils dziś to wygrywa i nie widzę innej możliwości. 10/10 na taki typ to głupota, jaką chyba tylko ty mogłeś palnąć.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Karlovic - Davydenko @ 2 (1.50) WillHill ✅

Obaj zawodnicy najlepsze lata mają już niewątpliwie za sobą, ale to Karlovic stacza się ostatnio zdecydowanie mocniej. Denko na hardzie dalej poniżej jakiegoś tam poziomu nie schodzi. Druga runda w USO, prawie wyeliminował Fisha. Karlovic od jakiegoś czasu jest w fatalnej formie. Odpadł już w pierwszej rundzie USO, gdzie dostał manto od Wanga. Ważnym aspektem na pewno jest fakt, iż Denko bardzo lubi grać z Chorwatem i wyraźnie leży mu ten rywal. W ostatnich czterech spotkaniach z Karlovicem nie stracił nawet seta i bardzo prawdopodobne, że już nie tak znakomicie zagrywający jak kiedyś &quot;dr. Ivo&quot; również dziś gładko przegra. Warto dodać, że Karlovic gra katastrofalnie przy wymianach (to nie żadna nowość, ale ostatnio kiedy jest bez formy wygląda to już naprawdę źle) i nie wyobrażam sobie, aby Rosjanin stracił dziś chociaż jedno podanie, gdyż nawet taka tuza jak De Schepper nie oddała Karlo ani jednego swojego serwisu. Chorwat wygra 7:6 7:6 ? nie sądzę, ale to chyba jego jedyna szansa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Fognini - Gimeno-Traver
Fognini 1.36
Fognini 2-0

Wloch w bardzo dobrej formie . Ogladalem mecz zarówno w pierwszej rundzie z Kamke (ktorego ogladalem mecze z Dodigiem , RV i Mathieu w challengerze w Petange) i Niemiec jest w mega formie i zeby go pokonac to trzeba sie napracować , nie dośc że dobieg do wszystkiego to jeszcze odgrywa najtrudniej jak sie da. Fognini go jednak pokonał i następnie pokonał Bautiste który jest hiszpanem ale nie gra do końca w ,,hiszpanskim&#39;&#39; stylu . Nie dal mu szans dominując go przez cały mecz. Gimeno z Cippolą nie pokazał nic szczególnego biorąc pod uwagę klasę rywala i jego serwis (3 na 18 wygranych punktów serwując w 1 secie ! ) . Fognini powinien spokojnie wypunktować Gimeno który nie potrafi przyśpieszyć ani nie ma dobrego serwisu . Łatwe 2-0 jeśli Wloch zachowa koncetracje

ted // co do typu mozna sie zgodzic jednak troche za niski kurs, ale Gimeno ma dobry serwis w okolicach 200km/h ktorym potrafi zdobywac asy, przyspieszyc z FH takze potrafi tylko nie zawsze celnie ????
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Ja rywalizację Fogniniego z Traverem widzę troszkę inaczej. Wg. mnie typ na Włocha przy tak niskim kursie nie jest wart ryzyka. Dlatego bardziej skłaniam się w stronę Hiszpana. Argumenty poniżej:
Data: 22.09.12 (12:00), Tenis, ATP Petersburg
Spotkanie: F. Fognini - D. Gimeno Traver
Typ: 2
Kurs: 3,00
Buk: Bet365
Półfinał halowego turnieju ATP w Sankt Petersburgu. Naprzeciw siebie staną Włoch Fabio Fognini oraz Hiszpan Daniel Gimeno Traver. Wyraźnym faworytem buków jest wyżej notowany Fognini, jednak osobiście nie przekreślałbym szans Travera na sprawienie w tym meczu niespodzianki. Hiszpan w ostatnim czasie prezentuje naprawdę wysoką formę, pisałem już o tym przy okazji analizy do meczu z Kubotem, gdzie również stawiałem na Daniela, tyle, że nieco ostrożniej bo z handicapem setowym. Dziś postanowiłem spróbować odważniej bo są ku temu przesłanki, a kurs jest bez wątpienia wart podjętego ryzyka. Gimeno z ostatnich 10 spotkań przegrał zaledwie jedno, Fognini pod tym względem jest niewiele gorszy - notując 2 porażki. Niby bardziej ograny na hardzie jest Fabio, jednak nie sądze by to miało decydujące znaczenie bowiem Daniel od początku występów w petersburskiej hali wygląda bardzo dobrze. Widać, że forma jest i są wyniki. Pokonanie Serry, Kubota i Cipolli to nie przypadek. Fognini w drodze do 1/2 wyeliminował Kamke, Stakhovsky&#39;ego i Bautiste-Aguta. Wyraźne faworyzowanie Włocha jakie widzimy w ofertach kursowych wynika również z faktu, iż buki sugerują się mocno bilansem h2h, który jest wybitnie niekorzystny dla Hiszpana bo wynosi 1-5. Jednak to dla mnie kompletnie bez znaczenia bo raz, że większość tych spotkań grali ze sobą kilka lat temu, a dwa, że tylko jedno toczone było na hardzie (również w hali) i miało ono miejsce w 2011 roku w Valencii. W odniesieniu do dzisiejszej sytuacji a aktualnej formy obu zawodników statystyka h2h niewiele wnosi do tematu. Moim zdaniem szanse Włocha są zdecydowanie przeszacowane, a Hiszpana - niedoszacowane. Według mnie Fognini rzeczywiście jest delikatnym faworytem, ale kursy powinny się przedstawiać średnio w okolicy 1,6 vs. 2,40 a nie 1,40 vs 3,00. Z tego względu pozwolę sobie spróbować skorzystać z tej sytuacji i postawić na zwycięstwo Hiszpana. Daniel jest w bardzo dobrej formie, posiada mocny serwis, z którego umie zrobić użytek. Papierowym faworytem nie jest, ale szansę na jego wygraną są moim zdaniem względnie wysokie - przynajmniej na tyle, że warto spróbować zaryzykować.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Mikhail Youzhny v Martin Klizan - Martin Klizan @ 2,62 (bet365)
Z tego co widze, ci zawodnicy nie grali jeszcze ze soba (chyba ze dawno temu) i dzis nastapi to pierwszy raz. W rankingu wyzej jest rosjanin, ale nie jest to jakas duza roznica, jedynie pare miejsc. Obaj zawodnicy maja dobra forme i obecnie ogrywaja jednego zawodnika za drugim. Niemniej jednak Klizan zwrocil uwage wielu osob na niedawnym US Open pokonujac swietnych zawodnikow wlasnie na hardzie (Tsonga, Chardy, dopiero Cilic go zatrzymal). Zwyciestwa Rosjanina w ostatnim czasie z takimi czosnkami jak Ram mnie absolutnie nie przekonuja. Przegral z Mullerem czy tez sromotnie z Tipsarevicem (wiem wiem, Tipsa to inna liga, ale mysle ze Klizan i tak by wiecej krwi napsul Tipsarevic&#39;owi niz Rosjanin). Kurs wg mnie value, zawyzony na Klizana i ja z tego skorzystam. Mozna rowniez dac handi jak ktos ma watpliwosci (+2,5 po kursie 2,00).
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
Mikhail Youzhny v Martin Klizan - Martin Klizan @ 2,62 (bet365)
Z tego co widze, ci zawodnicy nie grali jeszcze ze soba (chyba ze dawno temu) i dzis nastapi to pierwszy raz. W rankingu wyzej jest rosjanin, ale nie jest to jakas duza roznica, jedynie pare miejsc. Obaj zawodnicy maja dobra forme i obecnie ogrywaja jednego zawodnika za drugim. Niemniej jednak Klizan zwrocil uwage wielu osob na niedawnym US Open pokonujac swietnych zawodnikow wlasnie na hardzie (Tsonga, Chardy, dopiero Cilic go zatrzymal). Zwyciestwa Rosjanina w ostatnim czasie z takimi czosnkami jak Ram mnie absolutnie nie przekonuja. Przegral z Mullerem czy tez sromotnie z Tipsarevicem (wiem wiem, Tipsa to inna liga, ale mysle ze Klizan i tak by wiecej krwi napsul Tipsarevic&#39;owi niz Rosjanin). Kurs wg mnie value, zawyzony na Klizana i ja z tego skorzystam. Mozna rowniez dac handi jak ktos ma watpliwosci (+2,5 po kursie 2,00).
No moim zdaniem Klizan nie będzie miał wiele do powiedzenia ... Owszem, zrobił on niesamowite postępy w ostatnich kilku miesiącach ale już nie podniecajmy się tym wybrykiem na US OPEN, w którym ograł Tsonge ???? Dobra ograł, Tsonga miał słabszy dzień i co ??? Cilic już pokazał Klizanowi miejsce w szeregu...
Youzhny gra u siebie, na nawierzchni która mu nadzwyczaj pasuje bo w tym roku na IHARD ma bilans 9:1 in plus !! Nie ma się też czym podniecać, że Youzhny przegrał na HARDZIE z Mullerem, który na tej nawierzchni może pokonać zawodników z TOP 10 i nie powinno to nikogo dziwić ???? Jeżeli Rusek zagra na swoim normalnym poziomie i podejdzie to tego spotkania poważnie (z czym u niego różnie bywa) to Klizan przegra dość gładko...
No ale to jest moje zdanie, każdy może przecież mieć swoje własne ...

???? M. Youzhny vs M. Klizan dla Mecz (1.521) WYNIK ?
???? F. Fognini vs D. Gimeno-Traver dla Mecz (1.441) WYNIK ?
KURS: 2.191
Stawka: 124 | Do wygrania: 147.66 PLN
PinnacleSports
 
bbadii 23,4K

bbadii

Użytkownik
No moim zdaniem Klizan nie będzie miał wiele do powiedzenia ... Owszem, zrobił on niesamowite postępy w ostatnich kilku miesiącach ale już nie podniecajmy się tym wybrykiem na US OPEN, w którym ograł Tsonge ???? Dobra ograł, Tsonga miał słabszy dzień i co ??? Cilic już pokazał Klizanowi miejsce w szeregu...

Youzhny gra u siebie, na nawierzchni która mu nadzwyczaj pasuje bo w tym roku na IHARD ma bilans 9:1 in plus !! Nie ma się też czym podniecać, że Youzhny przegrał na HARDZIE z Mullerem, który na tej nawierzchni może pokonać zawodników z TOP 10 i nie powinno to nikogo dziwić ???? Jeżeli Rusek zagra na swoim normalnym poziomie i podejdzie to tego spotkania poważnie (z czym u niego różnie bywa) to Klizan przegra dość gładko...

No ale to jest moje zdanie, każdy może przecież mieć swoje własne ...
Znasz Youzhnego od drugiej strony? Wydaje mi się, że tak. Wiesz, że jak gulbis miewa różne humorki i jak nie będzie pajacować to wygra. Klizan będzie na pewno wykorzystywać jego błędy, przy czym może wygrać. Michał słynie z mocnego serwisu, darcia się na korcie, co jak co, byłbym tutaj bardziej w stronę Klizana, ale dla mnie nobet.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Błedy Mikhaila? Jego slajsy wykoncza psychicznie Klizana, który nie do konca jest regularny i nie posiada mocnego serwisu. Youzhny dobrze serwuje, dobrze rozgrywa, dobrze mija moim zdaniem Klizan nie ma środków by wygrać dzis.
 
4 96

46ckm

Użytkownik
Youzhny - Klizan (+1.5 seta) @1,60 Expekt ✅
Youzhny - Klizan @2,50 Expekt ✅
Słowak ma w tym momencie najlepszy okres w swojej karierze i z tygodnia na tydzień jego gra wygląda coraz lepiej a co za tym idzie jego ranking wzrasta i moim zdaniem będzie wzrastał nadal bo ja widzę w nim ogromny potencjał a że jest to młody chłopak to wszystko przed nim.
Odnośnie dzisiejszego meczu to uważam że ma on wcale nie małe szanse aby odprawić z kwitkiem Youzhnego który jak dla mnie ma już za sobą najlepszy okres w karierze i mnie osobiście jego obecny tenis nie przekonuje. Po za tym Rosjanin gra bardzo nie równo bo tak jak na przykład wczoraj w meczu z Hiszpanem wygrywa pierwszego seta dosyć gładko po czy drugiego przegrywa do zera przegrywając trzy swoje gemy serwisowe po czym trzeciego decydującego seta wygrywa do 3 choć przegrywał 1-2 z przełamaniem.
Ja tutaj upatruje dzisiaj faworyta do zwycięstwa w osobie Słowaka młodego gniewnego który nie miewa takich przestojów w grze jak Rosjanin i to może właśnie okazać się kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Youzhny - Klizan @ 2,90 Pinnacle ✅ [7/6 4/6 6/7]
Klizan na fali, wygląda na to że będzie walczył w końcówce sezonu o rozstawienia na Australian Open. Przez ostatni tydzień zagrał na hali 5 meczów, jest rytm, jest forma, wszystko czego potrzeba żeby walczyć z najlepszymi. W turnieju z challengerową obsadą takim zawodnikiem jest Youzhny, z być może ostatnią szansą w karierze na 9 tytuł. Jednak jego dyspozycja stawia te plany pod znakiem zapytania. Na pasywnie grającego reprezentanta gospodarzy chrapkę mieli już m.in Pospisil i Garcia-Lopez. Długimi fragmentami była to walka jak równy z równym. Takie mecze Rosjanin może wygrywać grając na 60% swoich możliwości. Klizan to jednak wyższy poziom i nawet ze swoją momentami nieregularną grą jest w stanie bić się tu o zwycięstwo. Apetyczny kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Fognini(-1,5s) -Gimeno Traver 2 @ 1,77

Zaraz mecz, ale sądzę, że Hiszpan jest w stanie ugrać chociaż seta z wyżej notowanym Włochem. Dobrze mu idzie w tym turnieju, wygrana nad Kubotem, Cipollą i Serrą bez straty seta pokazuje, że jest w dość dobrej formie i na pewno dziś pwalczy. Fognini stracił seta z Kamke w pierwszej rundzie, potem poszło lepiej, kurs za niski, żeby zagrać na win Włocha, a mecz nie wydaje mi się łatwy. Hiszpan posiada niezły serwis, jeśli będzie wchodził to jest spora szansa na ugranie seta ????
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Tsonga - Davydenko @ 1 (1.25) Pinnacle / Tsonga - 3.5 gema @ (1.78) Pinnacle ✅✅

Bardzo fajny kurs na Francuza. Spodziewałem się tutaj maks 1.10 i sam bym wystawił taki kurs. Rusek sie wczoraj prawie ośmieszył z ledwo biegającym Karlovicem. Chorwat miał wczoraj aż 11 break pointów! ???? , co jest nie do pomyślenia, nawet gdy Ivo gra z największymi ogórkami. Denko obronił wczoraj mp i kilka razy cudem wybrnął z 0:40 przy swoim podaniu. Serwis Rosjanina wołał wczoraj o pomstę do nieba, praktycznie w ogóle nie zdobywał punktów bezpośrednio po serwisie, nawet kiedy trafił pierwszym. Dwa podwójne błędy w dwóch tb, w decydującym momencie prawie wywaliły go z turnieju. Tsonga jak na razie gra swoje, na 70% możliwości. Wygrał gładziutko dwa pierwsze swoje spotkania, ale rywali miał zupełnie nie na swoim poziomie. Myślę, że innej możliwości niż Tsonga w finale nie ma, a mecz skończy się pewnym zwycięstwem Francuza. Tak serwującego Rosjanina Tsonga będzie mógł złamać w każdym momencie, więc o handi też byłbym spokojny.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Martin Klizan - Fabio Fognini @ 2,15 ⛔ [6/2 6/3]
Tym razem przeciwko Klizanowi. Gdy Fognini czekał już na rywala w finale Klizan i Youzhny zagrali wyniszczający mecz trwający blisko 4 godziny, co jest najdłuższym meczem w hali w open erze (best of 3). W poprzednim poście pisałem o ograniu Słowaka na hali - po dzisiejszym meczu jest to już chyba zmęczenie, bo dzisiaj był pod koniec już wyczerpany. Biorąc pod uwagę to, że są to obecnie zawodnicy o zbliżonych możliwościach, a tylko jeden z nich zniszczył dzisiaj swój organizm to kurs na to, że to Włoch będzie pierwszym w sezonie zawodnikiem, który wygra swój pierwszy w karierze tytuł jest bardzo korzystny. Spodziewam się spadków.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Fognini - Klizan @2,06 ⛔
Oglądałem cały drugi półfinał z udziałem Słowaka. Teraz na PS News zobaczyłem co grał Włoch. W tym turnieju już udowodnił, że gra co potrafi bez pajacowania. Miał już odpaść z Kamke, nie zrobił tego. Już był na wylocie ze Stakhovskym, także zwyciężył.
po dzisiejszym meczu jest to już chyba zmęczenie, bo dzisiaj był pod koniec już wyczerpany
To raz. Dwa, że Fabio po prostu gra skoncentrowany w tym turnieju, nie pajacuje i jest dzięki temu faworytem w finale. Wyniszczający mecz to był, ale kabaretu w nim co nie miara. Martin z taką głową i nieregularnością nie powinien być stawiany nad Fogiem, mając na uwadze jeszcze te 4 godziny na korcie w drugim półfinale w nogach. Zresztą Włoch jest po prostu lepszy od rywala, dlatego warto ten kurs wziąć.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Błedy Mikhaila? Jego slajsy wykoncza psychicznie Klizana, który nie do konca jest regularny i nie posiada mocnego serwisu. Youzhny dobrze serwuje, dobrze rozgrywa, dobrze mija moim zdaniem Klizan nie ma środków by wygrać dzis.
Jeden i drugi grał padlinę aż zęby bolały od oglądania , dałem na Klizana w 1 secie jak prowadzil nawet po dobrym kursie a pozniej prowadzil juz 4-1 i dał ciała , głowa bardzo słaba jak napisałeś . Jednak prawda jest taka że to Klizan prowadził grę , Ruski z kontry , cały czas Klizan ustawiał go FH . Jeden i drugi tragedia serwisowa .
A teraz o finale :
Widziałem wszystkie mecze Fogniniego i bardzo mi sie podoba jego forma. Kamke w świetnej formie w pewnym momencie nie mial po prostu argumentów na sprytną , różnorodną grę Włocha .
Fognini powinien ,,zajechać&#39;&#39; psychicznie Klizana - lobami , dropami , slajsami i wszystkimi cudacznymi zagraniami jakie ma w arsenale . Moim zdaniem Youznhy popelnil wczoraj błąd że nie napierał , nie wywierał presje agresywnymi zagraniami i nie chodził często do siatki . Taką taktykę na pewno weźmie pod uwagę Fabio i to powinna być świetna taktyka na Słowaka . Serwis Klizana jak najbardziej do łamania , wczoraj momentami grali z Youznym jak panienki . Dużo obrażania się na wszystko Klizana , np prowadził 5-4 i serwis przegral piłkę na 15-15 i zamiast sie koncetrować to on wali w siatkę rakietą , poźniej w kort i gada bez sensu następnię robiąc DF - bardzo słaba głowa. Jak koledzy wcześniej napisali Fognini w końcu skoncetrowany , bez lekceważenia.
Wczoraj to Youhzny przegrał ten mecz a nie Klizan go wygrał . Zmęczenie nie ogdrywa tu aż tak wielkiej roli bo i tak Fognini jest dla mnie wielkim faworytem .
Fognini @ 2.00
 
M 28

mitch

Użytkownik
Panowie ja sie zgadzam, ale Klizan caly tydzien gral slabo a mimo to wygrywal.
Dla mnie to typowe 50%-50% dlatetego value na Fogniniego albo znikome albo juz niestniejace.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Martin Klizan v Fabio Fognini - Over 22,5 gem&#39;s @ 1,80 (bet365)
Widze tutaj mala &quot;masowke&quot; na Fogniniego, nie bede ocenial czy sluszna czy nie, ja sie pokusze tutaj raczej o over. Jeden i drugi to nie sa ogorki, zeby tak wazne mecze przegrywac sromotnie, wiec linia powinna zostac pokryta. Po cichu licze na 3 setowke ;-)
⛔
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
23.09 14-00, Finał Tenis Sankt Petersburg
Fognini - Klizan
typ: 1
2.1
Tobet
Analiza
Dzis w spotkaniu finalowym turnieju w rosyjskim Sankt Petersburgu spotkaja sie Slowak, Martin Klizan, rewelacja ostatnich tygodni oraz Wloch, Fabio Fognini. Bukmacherzy nie do konca sa pewni kto jest faworytem tego spotkania. Ja jednak przychylam sie ku opcji postawienia na Wlocha. Fabio Fognini na tym turnieju pokazuje bardzo dobra dypozycje, a co chyba najwazniejsze wyglada na bardzo zmotywowanego, skoncentrowanego, co zdarza mu sie rzadko. Widac po nim, przynajmniej ja tak odczuwam, ze bardzo zalezy mu na zwyciestwie w tym turnieju. Klizan natomiast rozegral wczoraj bardzo ciezkie, prawie cztero godzinne spotkanie z Rosjaninem, Mikhailem Youzhnym. Widac bylo juz po nim zmeczenie ostatnich, intensywnych tygodni. W ogole Fogniniego uwazam po prostu za lepszego tenisiste, jego umiejetnosci cenie wyzej i dzis stawiam na niego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom