>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Walencja & Bazylea, 21-27.10.2013

Status
Zamknięty.
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
Valencia Open

Miejsce: Walencja (Hiszpania) Kategoria: ATP 500 Data: 21.10.2013-27.10.2013
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: indoor hard
Pula nagród: €1,988,835
Oficjalna strona: http://www.valenciaopen500.com/



Swiss Indoors Basel

Miejsce: Bazylea (Szwajcaria) Kategoria: ATP 500 Data: 22.10.2013-27.10.2013
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: indoor hard
Pula nagród: €2,171,095
Oficjalna strona: http://www.swissindoorsbasel.ch/




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
J 9,8K

jozin28

Użytkownik
Przysiezny M. - Giustino L. typ 1, Pinnacle stawka 7/10 kurs 1,36✅ very izi
Kwale do Walencji. Nie rozumiem tak wysokiego kursu na naszego grajka. Może dlatego, że stracił seta w 1ym meczu kwalifikacji. Polak ma całkiem udany rok i wydaję się, że w mocnym turnieju w Hiszpani będzie chciał pograć jak najdłużej, Ja jednak zdecydowanie stawiam na Przysiężnego przeciwko młodemu, niemal anonimowemu Włochowi, który niemal nie gra na hali
Powodzenia;)
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Tipsarevic-Granollers 2 @1.66
Powiem krotko. Granollers i Walencja to jest wybuchowe polaczenie. Zaczelo sie w 2011 roku, gdy Granollers jako kwalifikant doszedl do samego finalu, gdzie ulegl po dobrym meczu Davidovi Ferrerowi. Rok pozniej, czyli w 2012 Granollers zagral prawdopodbnie swoj najlepszy turniej w zyciu i bezapelacyjnie zwyciezyl w Walencji.
Rok temu Marcel przegral w cwiercfinale z finalista Dolgopolovem, ktory omal nie wygral calego turnieju, ale Granollers gral wtedy pierwszy turniej po kontuzji i dluzszej przerwie. Ostatnio obydwaj spotkali sie w Szanghaju i tam Granollers pokonal Tipsarevica 6-4 6-4. Tipsarevic zeby wygrac musialby zagrac swoj najlepszy tenis, a tego tenisa w tym sezonie po prostu nie ma, wiec jak ma wygrac w Walencji, gdzie Granollers prezentuje swoj najlepszy tenis i jest w stanie wygrac z kazdym rywalem ? Ide o zaklad, ze kurs na Granollersa pojdzie w dol.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
#144#
Janko Tipsarevic - Marcel Granollers ZWROT
Kurs: 2.62​

Widzę tutaj value po stronie Tipsarevica. Mimo, że Serb zawodzi w tym sezonie jest w stanie powalczyć z Granollersem &quot;na jego ziemi&quot;. Hala to nie najmocniejsza strona u Hiszpana i właśnie tutaj trzeba szukać szansy. Na hardzie, a tym bardziej clay&#39;u na pewno nie brałbym nawet tego typu pod uwagę w tym roku. Janko nie jest tym samym tenisistą co choćby rok, dwa lata temu. Sezon nie jest jakiś tragiczny, bo początek nie zapowiadał takiego przebiegu. Dopiero w Monte Carlo wszystko zaczęło się psuć po stronie 29-letniego zawodnika.
Tak jak wspomniałem, szukam tutaj szansy na to, że Granollers zagra tak jak zawsze na hali, czyli nic specjalnego. Tipsarevic wystarczy, że nie będzie popełniał masowo błędów. Serwis na przyzwoitym poziomie i widzę tutaj jego wygraną nawet po dwóch setach. W ostatnim meczu z Khachanovem nie grał źle, co nie zmienia w ogóle tego, że powinien wygrać mecz w cuglach. Rosjanin dopiero zaczyna swoją karierę, ma zaledwie 17 lat! Aż dziwne, że Janko to przegrał, ale w Moskwie różne rzeczy już widziałem ;)
Co do ostatnich występów Hiszpana to również się nie popisuje. W Szanghaju II runda, w Tokio przegrał z Przysiężnym. Co prawda w Mastersie w Chinach zagrał przeciwko Serbowi i wygrał. Pewnie wiele osób zdziwi fakt, że nadal ufam Tipsarevicowi. Przecież wtedy także stawiałem na niego i się zawiodłem. Zobaczymy czy tym razem będzie inaczej, czy Janko będzie popełniał mnóstwo błędów przez które sam sobie przegra spotkanie.
Styl gry nawet nie będę za bardzo opisywał, bo jeżeli ktoś chce poczytać to może znaleźć kilka wstecz analiz, bo od tego czasu się za wiele nie zmieniło. Turniej rozgrywany był w Szanghaju (I runda), więc nawierzchnia podobna, a forma za wiele nie mogła się zmienić. Szukam po prostu tutaj niespodzianki i biorę okazję na kurs. Na jutrzejszy dzień więcej typów nie widzę, więc może warto spróbować zagrać właśnie w stronę dawnego TOP10.

@Astorre
Typ na przeczucie ;) Końcówka sezonu zawsze jest trudniejsza do wytypowania. Na pewno szło wcześniej lepiej i w pełni się zgadzam. Co do Granollersa, nie widzę tam jego przewagi nad Tipsarevicem. Olewający tenis? Dlaczego, w meczu z Ruskiem nie wyglądało to źle. Po prostu w ważnych momentach tracił koncentrację. Jak będzie to zobaczymy, ale typ po prostu po zawyżonym kursie biorę. Tutaj powinno być maksimum 2,10 na Janko.
 
macias00 6,5K

macias00

Użytkownik
Gimeno-Traver Daniel - Kubot Lukasz 2 Betsafe @1,71 6-7 2-6 ✅✅✅
Mecz pierwszej rundy turnieju w Bazylei. Nie jestem jakimś zwolennikiem Kubota i jego stylu. Ten sezon raczej ma słabszy, ale pokonał ostatnio w 1 rundzie F.Mayera(to co grał to dramat,returny tak jakby nie miał siły) Oglądałem ten mecz i zrobił pozytywne wrażenie. Dobrze siedział mu serwis, wywierał presje latając ciągle do siatki. Z Fogninim w 1 secie nawiązał tylko walkę, ale to już jest praktycznie najwyższa półka. W tamtym roku doszedł tutaj do 1/16, rok wcześniej podobnie, więc będzie chciał powalczyć o obronę punktów.
Co do Hiszpana to widziałem go tylko na clayu i tam raczej tylko sobie potrafi radzić. Na hali bilans 0/3 mówi sam za siebie
Myślę, że Łukasz powinien sobie poradzić, a taki kurs jest bardzo zachęcający.
 
sober219 338

sober219

Użytkownik
Victor Hanescu - Tobias Kamke @1,45 Marathon ✅ 6-4, 6-4
Hanescu 7 porażek z rzędu i nie widzę szans żeby przełamał sie w tym meczu. Hard to ulubiona nawierzchnia Niemca i widać to też po wynikach. Ostatnio prezentuje stabilną formę i jutro powinien w 2 setach odesłać Rumuna do domu. Panowie zmierzyli się raz w 2012r. w Australian open. Niemiec pokonał Hanescu 3:0 oddając zaledwie 5 gemów. Jutro także spodziewam sie łatwej przeprawy dla Tobiasa.
Kevin Anderson - Roberto Bautista-Agut @2,4 Marathon ✅ 3-6, 7-6, 6-3
A tu z kolei poszukam niespodzianki (przynajmniej według kursów). Kevin głównie opiera swoją grę na serwisie a Hiszpan wiadomo, jak wygląda Hiszpański tenis. Wymiany i męczenie rywali. Jeśli Anderson nie będzie potrafił skrócić wymian to pojawią się spore problemy. Od USO Kevin grał w 3 turniejach i wygrał tylko 1 mecz z Hanescu (w dodatku w 3 setach). U Bautisty już lepiej to wyglądało bo potrafił wygrywać z takimi zawodnikami jak Tipsarevic, Sock i Dimitrov który ostatnio jest w dobrej formie, potwierdził to wygrywając dzisiaj w finale z Ferrerem. Hiszpan wygrał z Sockiem i urwał seta Isnerowi co pokazuje że potrafi radzić sobie z serwis-manami. Mecz jak dla mnie 50/50 więc warto spróbować coś w stronę Hiszpana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Witam.zgadzam sie z sober219 co do typu na t.kamke.hanescu zdecydowanie najlepiej radzi sobie na clayu (raz pokonal na tej nawierzchni niemca).hard i indoors szczegolnie hanescu nie leza tak wiec spodziewam sie gladkiego zwyciestwa niemca.✅
 
astorre 64

astorre

Użytkownik
#144#
Janko Tipsarevic - Marcel Granollers
Kurs: 2.62​

Widzę tutaj value po stronie Tipsarevica. Mimo, że Serb zawodzi w tym sezonie jest w stanie powalczyć z Granollersem &quot;na jego ziemi&quot;. Hala to nie najmocniejsza strona u Hiszpana i właśnie tutaj trzeba szukać szansy. Na hardzie, a tym bardziej clay&#39;u na pewno nie brałbym nawet tego typu pod uwagę w tym roku. Janko nie jest tym samym tenisistą co choćby rok, dwa lata temu. Sezon nie jest jakiś tragiczny, bo początek nie zapowiadał takiego przebiegu. Dopiero w Monte Carlo wszystko zaczęło się psuć po stronie 29-letniego zawodnika.
Tak jak wspomniałem, szukam tutaj szansy na to, że Granollers zagra tak jak zawsze na hali, czyli nic specjalnego. Tipsarevic wystarczy, że nie będzie popełniał masowo błędów. Serwis na przyzwoitym poziomie i widzę tutaj jego wygraną nawet po dwóch setach. W ostatnim meczu z Khachanovem nie grał źle, co nie zmienia w ogóle tego, że powinien wygrać mecz w cuglach. Rosjanin dopiero zaczyna swoją karierę, ma zaledwie 17 lat! Aż dziwne, że Janko to przegrał, ale w Moskwie różne rzeczy już widziałem ;)
Co do ostatnich występów Hiszpana to również się nie popisuje. W Szanghaju II runda, w Tokio przegrał z Przysiężnym. Co prawda w Mastersie w Chinach zagrał przeciwko Serbowi i wygrał. Pewnie wiele osób zdziwi fakt, że nadal ufam Tipsarevicowi. Przecież wtedy także stawiałem na niego i się zawiodłem. Zobaczymy czy tym razem będzie inaczej, czy Janko będzie popełniał mnóstwo błędów przez które sam sobie przegra spotkanie.
Styl gry nawet nie będę za bardzo opisywał, bo jeżeli ktoś chce poczytać to może znaleźć kilka wstecz analiz, bo od tego czasu się za wiele nie zmieniło. Turniej rozgrywany był w Szanghaju (I runda), więc nawierzchnia podobna, a forma za wiele nie mogła się zmienić. Szukam po prostu tutaj niespodzianki i biorę okazję na kurs. Na jutrzejszy dzień więcej typów nie widzę, więc może warto spróbować zagrać właśnie w stronę dawnego TOP10.
Szanuję Cię i masz znacznie większy prestiż na forum , ale ten typ i wiele innych w najbliższej przeszłosci sugeruje, że albo nie oglądasz tenisa i typujesz na wyczucie , albo są to jakieś jaja.
Granollers jest graczem uniwersalnym fakt , ale hala dodaje mu wiele + do atrybutów.
Tipsarevic gra olewczy tenis , 2-0 ryzykowne , ale czysty win Hiszpana nawet po kursie obnizonym do 1.5 wart gry.
Pozdrawiam i życze powrotu do formy - kiedyś typowałeś lepiej .
Vamos !
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 6

aguero2

Użytkownik
Gimeno Traver - Kubot @ 2.25 Unibet
Witam , pierwszy premierowy typ z tenisa , ja tutaj jestem po stronie obiektywnie patrzac Hiszpana , oboje spotkali się do tej pory czterokrotnie , bilans 2:2 i jest odwrotnie proporcjonalny do preferowanych nawierzchni , na clayu dwukrotnie wygrał Łukasz , natomiast na hardzie lepszy jest Hiszpan . Ogladałem kila meczy w wykonaniu G-T też potrafi zagrać kilka ciekawych wymian , serwis ma na dobrym poziomie, w spotkaniu z Thiemem 13 asów a w pamiętnym z Kubotem na AO 15 , więc nie jest aż tak żle. W tym roku faktycznie na hali 0 - 3 ale Kubot też 3-4 stać go na lepszy wynik . Łukasz dobrze zaprezentował się jak wyżej kolega wymienił w meczu z Mayerem , ale liczyłem na coś więcej z Fogninim , jak dla mnie był do ogrania , oboje do tej pory na hali spotkali się raz i Łukasz raczej tego spotkania nie będzie mile wspominał , wystartował znakomicie cztery pierwsze gemy dla niego , by zamienić wygranego seta w dramat 4:6 . Myślę że nasz rodak gra tenis &#39;&#39;na rękę&#39;&#39; dla Hiszpana częste wypady do siatki , stwarzaja okazję dla Travera na minięcia , uważam że każde potknięcie będzie dobrze wykorzystane przez Hiszpana , niestety stawiam tutaj na niego ..
0:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
#144#
Janko Tipsarevic - Marcel Granollers
Kurs: 2.62​

Nie czytałem nawet analizy bo to nie ma za bardzo sensu. Proponując w dziale taki typ, dajesz dowód na to, że kiedyś coś tam może tenisem się interesowałeś, ale na pewno nie jesteś na bieżąco...

Tipsa ten sezon tragiczny z nielicznymi przebłyskami, ale to co robi ostatnio to chłopaki od NBA nazwaliby tankowaniem. Problemy zdrowotne, brak zaangażowania. Szkoda, że wczoraj nie miałem czasu śledzić otwarcia bo po kursie 2@ w marcelka wjechałbym niczym Vettel na metę.

Janko skupi się w najbliższych tygodniach na odbudowaniu formy na finał Davisa, czy będzie w stanie ograć Marcela na jego ziemii - nie sądzę. Obecnie kursy nie nadają się do grania na pewno.


edit: o proszę Marathon się troszkę wychylił - 1.65 to już jest dla mnie kurs po którym zaatakuje płaską stawką Marcelka. O Tipsie zostało już napisane, forma tragiczna, podejście raczej już olewające + problemy zdrowotne (chociażby w spotkaniu z hiszpanem w Azji było widać jak brał medicale i bandażował stopę). Forma u Granollersa też całkiem niezła, poza wtopą z Ołówkiem porażki z takimi graczami jak Murray, Haas, Djoko x2 - zaplanowane rzekłbym, trudno tutaj doszukiwać się słabości po tych meczach. Występy w Valenci w ostatnich latach - kolejni finał, wygrana oraz ćwierćfinał. Chyba nie ma co się rozpisywać - jeśli dziś Marcel Granollers przegra z Janko Tipsareviciem to oficjalnie przeproszę kolegę GSM za swoje uwagi, jednak obiektywnie patrząc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ;)

Marcel Granollers 1.65
Marathon
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
poddam pod dyskusję następujący typ:
Dolgopolov De Schepper
Rok temu Dolgopolov zagrał w finale w Walencji gdzie przegrał z Ferrem. W tym roku zamiast bronić punktów w Hiszpanii widnieje na listach turnieju w Szwajcarii. Dziwne posunięcie. W formie nadzwyczajnej nie jest. To, że dotarł do ćwierćfinału w Tokyo to nic szczególnego jeżeli spojrzymy na rywali jakich ograł: Brands oraz Tipsarevic. W Szanghaju poradził sobie w 1 rundzie, ale rywal też wygodny, bo Russel. Później przyszlo zagrać z Nadalem i bye bye. Dologo nie prezentuje nic wybitnego, żeby mu ufać po kursie 1.3. A wpadek po tym kursie w 1 rundach miał kilka w tym sezonie: Waszyngton, Indian Wells, Delray Beach. No i ta jego nieobecność w Walencji, lecz tutaj. Może ktoś bardziej kompetentny mi wyjaśni ten wybór. Dla mnie ten wybór jest co najmniej dziwny...
De Schepper 2.84 Fortuna (3.45 Marathonbet )
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Rok temu Dolgopolov zagrał w finale w Walencji gdzie przegrał z Ferrem. W tym roku zamiast bronić punktów w Hiszpanii widnieje na listach turnieju w Szwajcarii. Dziwne posunięcie.
Dzika karta. Poza tym jezeli dostal ta dzika karte to tez nie wypada naduzywac goscinnosci organizatorow, wiec obok meczu Ukrainiec nie przejdzie obojetnie, jak sadze. Jezeli rok temu byl w finale w Walencji to ma dobry powod zeby wygrac i nie tracic punktow rankingowych, chociaz oczywiscie 1.3 grac nie mam zamiaru. De Schepperowi brakuje sporo z glebi kortu w wymianach, wiec mimo wszystko ciezko to widze, ale powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
roy. 187

roy.

Forum VIP
Do kiedy trwa zdobywanie punktow, ktore biora sie pod uwage w Race to London? Chodzi mi o single i deble ... bo np Frytka/Matka niby sa na 8 miejscu ale jeszcze pewni awansu to oni nie sa (?). O singlach to nie wspomne bo tam jest mega ciekawie ...

Ja na dzis proponuje pograc wlasnie Frytki 2-0 @1.90 z szwajcarska skladanka deblowa tj Chiudineli/Lammer ktorzy z deblem nic wspolnego nie maja. Wystepuja ze soba raz na ruski rok wtedy kiedy sa wlasnie turnieje w Szwajcarii a tak jak wspomnialem polski duet choc w najwyzszej formie nie jest to musza jeszcze sie wysilic zeby pojechac do Londynu.
 
jasmin_bogow 4,3K

jasmin_bogow

Użytkownik
Janko Tipsarevic - Marcel Granollers void
Typ 2
Kurs 1.72
Matchbook

Jeszcze rok temu bym tego nie gral, ale dla serba to jeden z gorszych sezonow. Zazwyczaj gra tragicznie, forma w ogole nieustabilizowana, umiejetnosci ma, ale cos nie moze ich uzywac. A na hali to juz w ogole w tym roku. Marcel natomiast jakims wymiataczem na hali moze nie jest, ale akurat na tym turnieju w Valencii to on uwielbia grac i zazwyczaj radzi sobie tu niesamowicie - dwa finaly w ciagu trzech lat mowia same za siebie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
No nie do konca, bo Pavic niezle sobie w deblu radzi z tego co widzialem i ogolnie dobry mecz zagrali, gdyby nie Pavic to by przegrali. Ponadto tamten turniej byl na pewno duzo mniej znaczacy niz ten teraz bo w tym jest wiecej pktow do zdobycia
Jasne jasne, widziales ten mecz?

Levinski i jego ziom grali tragiczny tenis, slabiutko serwowali a nasi robili prezent za prezentem. Ten spasiony Matkowski ledwie biega z brzucholem a jak nie wyjdzie pierwsze podanie to jest jeden wielki chaos. O wiele lepiej wyglada Mariusz ale on sam meczu nie wygra, zreszta zaden wielki z niego kozak, po prostu na tle sredniakow wyroznia sie kilkoma elementami.
 
sober219 338

sober219

Użytkownik
Pierwszy dzień udany i liczę jutro na powtórkę.
Carreno-Busta - Janowicz -1,5s @1,8 bet365 ✅ 7-5 7-6
Spodziewam sie gładkiego meczu dla Jerzyka. Po kontuzji nie widać już śladu i w Polak wraca do swojej dobrej dyspozycji. Hiszpan to raczej poziom ITF i w dodatku jego ulubioną nawierzchnią jest cegła. Bomby posyłane przez Polaka powinny zepchnąć Hiszpana do głębokiej defensywy. Jak dla mnie jedynym argumentem za Hiszpanem jest to że gra u siebie. JJ spokojnie jutro zamelduje się w 2r.
Lopez - Benneteau @1,83 Lopez bet365
Sprawa wygrywa prosto. Benek dużymi krokami zbliża się do końca swojej kariery co pokazują ostatnie wyniki. Ostatnie 3 mecze to poraźki z Matosevicem,Sousa i Rosolem. Według mnie Hiszpan jest lepszy od wyżej wymienionej 3 i powinien pokonać Francuza. Feliciano jak przegrywa to zdecydowanie z lepszymi rywalami (Raonic, Berdych, Nishikori). Ja tutaj spodziewam się 2:0 ale zagrać tego się nie odważe bo zawsze jakiś TB może się trafić, a kurs na czysty win bardzo mnie zadowala więc pozostane przy tym.
Berlocq - Dodig @3.25 Marathon
Już bez analizy pogram lekko w stronę Berlocqa. Dodig ostatnio nie zachwyca a Carlos prezentuje w miarę równą formę.
 
jasmin_bogow 4,3K

jasmin_bogow

Użytkownik
Aleksandr Dolgopolov - Kenny de Schepper
Typ 2 ( +1,5 seta )
Kurs 2.09
Pinnacle


Nie wiem jak z wygraną, ale seta jak dla mnie Schepper powinien zdobyć. Chłop na schwał, serwis dobry, ostatnio też wydaje się, dobra forma, zwłaszcza patrząc na wyniki ostatnich turniejów. Dolgo znowuż, mimo całej mojej sympatii do Niego, to na korcie potrafi zrobić wszystko; przegrać,wygrać, cokolwiek. Magia tkwi w jego psychice i czy akurat chce mu się grać i czy gwiazdy dobrze świecą i czy słońce nie przypala, etc etc. Ogólnie chaos. Taki uzdolniony zawodnik, a taki problem z psychiką... trochę tego żałuję, szczerze mówiąc. No tak czy tak. De Schepper jest bardziej solidny od Dolgo i jemu przynajmniej wiemy, że się chce. Dobry serwis, całkiem fajna gra... na seta go stać.
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Granollers-Fognini 1 @1.6

Granollers jest w stanie wygrac w Walencji z kazdym rywalem, grajac swoj najlepszy tenis. Juz to udowodnil raz tutaj wygrywajac i raz bedac w finale, wiec nie bede tego powielac. Do takich opinii, ze zawodowy tenisista nie potrafi gdzies grac to ja sie juz nie odnosze, bo to smieszne. Dwa miesiace temu to co druga-trzecia osoba napisalaby, ze Fognini nie umie grac na twardej nawierzchni, ze Berlocq zanim zniszczyl Isnera w Sznaghaju (tak zniszczyl, wystarczy popatrzec na statystyke z tamtego spotkania) nie wie jak wyglada twarda nawierzchnia, ze Ci zawodnicy sa nic nie warci na twardej nawierzchni itd itd, wiec to pomine. Ciekaw jestem gdzie wiekszosc tenisistow trenuje w srodku zimy w Europie, wiec to juz chyba jest odpowiedz sama w sobie czy oni potrafia czy nie potrafia gdzies grac. I nie mowie tutaj o preferencjach nawierzchni, bo te ma kazdy. Wszystko jest kwestia odpowiedniego przygotowania, ale powtarzanie tego tez juz nie ma sensu.
Mozna cos negowac pod katem analiz, ale bez przesady. Zaraz znajdzie sie ktorys, kto zaneguje, ze Granollers przegrywal dzis 1-2 w gemach w meczu z Tipsarevicem, tylko kto powie ze Tipsarevic w tych dwoch gemach obronic musial 3 break pointy od razu, a Granollers skasowal swoje cztery pierwsze podania 4/4, zanim Tipsarevic uciekl z kortu. Moze przesadzam i mozna powiedziec, ze mecz mogl sie rownie potoczyc. Ok, ale od razu eliminuje tez glupie hipotezy. Granollers zagra to co ma najlepszego z Fogninim i jezeli zagra na podobnym poziomie jak dwa czy trzy sezony wstecz tutaj w Walencii to moze smialo wygrac. I calkowicie doceniam przy tym klase Fogniniego, nie bredzac ze Wloch nie potrafi gdzies grac, bo w innym miejscu przewage mialby pewnie Wloch. Dziekuje.
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
#145#
Pablo Carreno-Busta - Jerzy Janowicz DW 0:2
Kurs: 1.80​

Wygrana powinna być tylko formalnością, ale kurs niski nie wart atakowania. Myślę, że Janowicz jest spokojnie w stanie wygrać ten mecz bez straty seta. Te zdarzenie wygląda o wiele lepiej i warto zaryzykować, jeżeli można w ogóle o czymś takim mówić w starciu z przeciętnym Hiszpanem. Carreno-Busta głównie gra na clay&#39;u i to poziom Challenger. Niewątpliwie Jerzyk na hali ma znaczną przewagę i do tego o wiele większe umiejętności. W sumie mógłbym więcej niczego nie pisać, bo jak dla mnie to oczywistość, że Pablo jest tutaj skazany na porażkę.
Wiadomo, że wkrada się mała niepewność co do dyspozycji Polaka, który wrócił po kontuzji. Na podstawie dwóch meczów do końca nie da się ocenić, czy na pewno wszystko jest w porządku. W Sztokholmie zagrał dwa różne mecze, pierwszy z Garcią-Lopezem kompletnie zniszczył oddając zaledwie 3 gemy, by później wygrane spotkanie przegrać z Gulbisem. Według mnie tam po prostu miał wiele szans by zakończyć rywalizację w dwóch partiach, ale cóż błędy zatrzymały go i skutecznie utrudniły mu walkę z Łotyszem.
Carreno-Busta musiał startować tutaj w eliminacjach, które przebrnął z małymi problemami. Ciekawą i wartą zaznaczenia rzeczą jest wygrana z Giraldo. Co prawda było to po kreczu Kolumbijczyka, ale mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym swoim spotkaniu w Valencii gładko wygrał z młodym Martinezem. Startował również w Sztokholmie, gdzie odpadł w II rundzie przegrywając przeciwko Paire. Francuz jest na hali trochę gorszym zawodnikiem od Janowicza, więc jeżeli on zdołał wygrać w dwóch setach to dlaczego nie ma tego zrobić Jerzy?
Każdy zna styl i atuty naszego reprezentanta, więc nie wiem czy w ogóle jest sens przytaczać ciągle te same argumenty. Bez wątpienia serwis i forehand to te elementy, które na hali mają niezwykłe znaczenie. Zobaczymy jak będą funkcjonowały w jutrzejszym spotkaniu, ale jeżeli zobaczymy dobrze podającego Polaka mecz szybko się zakończy. Pablo grywa głównie na clay&#39;u , w wymianach gra przeciętnie, return raczej słaby. Nie widzę tutaj wyższości w jakimkolwiek elemencie u Hiszpana.
Jak dla mnie szansę na typ oceniam w okolicach 80%, więc warto zagrać, bo kurs wcale taki niski nie jest. Tak jak wspomniałem wszystko będzie zależeć od serwisu Jerzyka, jeżeli będzie &quot;siedział&quot; skończy się błyskawicznie. Bez tego Janowicz pewnie się trochę pomęczy, ale także jest w stanie wygrać 2:0. Polecam, bo chyba na jutro lepszego spotkania nie ma.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom