>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Australian Open '12 - turniej główny kobiet

Status
Zamknięty.
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Dushevina, V - Kvitova, Petra under 17,5 1,72
Tutaj krótko. Czeszka ostatnie miesiące znakomite, obecnie zalicza się do najlepszych zawodniczek na świecie, chyba główna kandydatka do wygrania tegorocznego AO. Dushevina grała w tm sezonie w Brisbane i nie ugrała ani jednego gema w meczu z Voskoboeva. Kvitova narzuca swój styl, jak będzie trafiać to spokojnie zmieści się w tej linii.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
✅1.95 Ula Radwanska - Riske

Licze, ze ten sezon bedzie przełomowy w wykonaniu Uli. Juz chyba czas żeby się obudzić i grac na swój zyciorys. Polka w nowym sezonie całkiem fajnie się spisuje. Widać że jest w niej potencjał. Na codzień gra i sparuje od dziecka ze swoją siostrą więc czas to przełozyć na fajny wynik. Za niedługo Olimpiada i zeby tam pojechać trzeba zbierać punkty w rankingu WTA. Riske jest w zasięgu polki. Mam nadzieję że Iska będzie ją wspierać na trybunach. Bardzo licze na Ulke! Ona ma papiery na duze granie, trzeba ja jednka odpowiednio prowadzić. Moze uda się to jej nowemu trnerowi, który odnosił sporo sukcesów w zawodowym WTA. Mecz o trzeciej. Ja jednak muszę odespać mecz Iski...;)

W 2 rundzie Cirstea, ale ona teraz gra !!! Mecz 70 na 30 na rumunke...
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Mecz o trzeciej. Ja jednak muszę odespać mecz Iski...
I tak chyba nie będzie go nigdzie, bo czytałem na Eurosporcie, że ma grać na korcie gdzie nie ma kamery...
Jeśli wygra dziś i następny mecz to może wskoczyć gdzie w okolicy 60-70 miejsce rankingu.
 
cobynie 277

cobynie

Użytkownik
V. Zvonareva - A. Dulgheru - over 19,5 gemów (1,83)
bet365

Vera wyraźnie ma problem z formą. Gdzieś Rosjanka ją zgubiła od długiego czasu i widać że ostatnio wcale nie jest lepiej. Vera ostatnie mecz to porażki z:Radwanska, Kvitova, Azarenka zwyciestwo w 3 setach z słabą Wozniacką to wyniki z turnieju z Stambulu. Rywalki jednak to światowa czołówka. Jednak przed Stambułek Vera przegrała z Cibulkovą. Fakt Cibulkova wtedy także się bardzo dobrze prezentowała. Po Stambule rozegrała tylko jedno spotkanie z S.Kuznetsova - także przegrała. Jednak zbyt łatwo 6:1, 6:2 oznacza że coś się z Rosjanką dzieje. A. Dulgheru ostatnie spotkanie rozgerała w grudniu z fenomenalną P. Kvitovą. Przegrała, ale w trzech setach. Z V.Zvonareva Aleksandra Dulgheru grała już dwa razy oba spotkanie wygrywając, jednak jedno na na naiwierzchni tawrdej prawie zakończyło się w 3 setach (6:2, 7:6). A. Dulgheru dobrze czuje się na nawierzchni twardej, zresztą przebywa w Syndey już długi czas oswajając się z nawierzchnią i dosyć dobrze się prezentuje zawodniczka. Zagadką jest forma V. Zvonarevy która opróc fatalnego spotkania z S. Kuznetsova nic więcej nie rozgerała od Stambulu. Spodziewam się po małego falstartu Rosjanki i oddaniu sporo gemów Rumunce.
W pełni zgodzę się z Twoimi słowami ????
Zvonareva pod formą, a Dulgheru powalczyła ostatnio z Kvitovą
Ja w bwin znalazłem dwa ciekawe typy dotyczące tego spotkania: 1) Ile gemów wygra w tym meczu Alexandra Dulgheru (ROU)? więcej niż 6,5 - kurs 1.9
2) Ile gemów wygra Alexandra Dulgheru (ROU) w 1. secie? więcej niż 2,5 - kurs 1,6
????
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Chciałbym na dziś złożyć taśmę z pewniaków o łącznym kursie min. 1,81 wybrałem 12 pewniaków jak dla mnie, no ale wiadomo zawsze jest kilka niespodzianek i pewniak po kursie 1.01 może też nie wejść.
Mam prośbę czy do któreś zawodniczki z tej listy macie podejrzenie, że może nie wejść i lepiej ją wywalić z taśmy? (lista wymieszana z ATP)
 
M 55

meggie1

Użytkownik
I-C. Begu - C. Suarez Navarro - 2 ✅ 1:6, 5:7 ✅
kurs: 2,22
pinnacle

Jak dla mnie ciekawym typem jest typ na zwycięstwo Suarez Navarro. Begu pnie się coraz wyżej i z roku na rok robi postępy, jednak kurs na Suarez-Navarro uważam za przesadzony.
W 2009 roku doszła ona tutaj aż do ćwierćfinału, co prawda stare dzieje, ale chodzi mi o to, że na tych kortach czuje się ona w miarę dobrze. W 2010 uległa Serenie Williams, w 2011 Clijsters, tak więc nie miała zbytnio szans dłużej pograć , bo były i zresztą nadal są to zawodniczki z wyższej półki. Dla Begu będzie to dopiero 1-wszy start w turnieju głównym AO, upatruję więc tutaj szansy dla Hiszpanki, która mimo, że ostatnio nie zachwyca formą, ma jednak większe doświadczenie od swojej rywalki.
 
M 55

meggie1

Użytkownik
Chciałbym na dziś złożyć taśmę z pewniaków o łącznym kursie min. 1,81 wybrałem 12 pewniaków jak dla mnie, no ale wiadomo zawsze jest kilka niespodzianek i pewniak po kursie 1.01 może też nie wejść.
Mam prośbę czy do któreś zawodniczki z tej listy macie podejrzenie, że może nie wejść i lepiej ją wywalić z taśmy? (lista wymieszana z ATP)

Co do Twoich &quot;pewniaków&quot; to wyrzuciłabym Lisicki, teoretycznie powinna wygrać ale na tyle meczu łatwo może znaleźć się coś co postanowi nie wejść (jak na przykład wczoraj Pennetta, którą jeszcze nie dawno oglądałam i grała niezły tenis).
Voegele jest kwalifikantką, podobnie jak wczoraj Bratchikova ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
esek14 35

esek14

Użytkownik
Nie jestem żadnym specjalistą tenisowym, ale to temat do dyskusji i każdy może się wypowiedzieć, więc ja też chciałbym swoje tutaj wtrącić. Zastanawia mnie, dlaczego nikt tutaj nie wtrącił żadnej analizy, albo chociaż nie wspomniał o Kanepi? Wiem, że kursy na nią nie są oszałamiające, ale już takie DW 2:0 po kursie 1,30 już całkiem zjadliwe. Jest w mega formie. Wygrała turniej w Brisbane tracąc tylko 1 seta, a rywalki miała naprawdę solidne: Pavlychenkova, Petkovic, Schiavone, Hantuchova. Larsson zaczęła 2012 od dwóch porażek w 1R, co ciekawe dwukrotnie trafiała na Errani i zawsze kończyło się 0:2. Kanepi gra moim zdaniem o co najmniej 2 klasy lepszy tenis. Liczę na szybkie 2:0, co sądzicie?
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Jelena Dokic - Anna Chekvetadze - 2 (1,66) ⛔ (2:0)
bet365

Dorzucam jeszcze jeden typ. Początkowo nie widziałem tej oferty dopiero po zapoznaniu się z nią stwierdziłem że warto ten typ przedstawić. Jelena Dokic jest bez formy. Porażka z M. Bartoli 0:6. 3:6 nie świadczy za dobrze. Wcześniej pokonała J. Holland które zajmuje 181 miejsce w rankingu WTA, dodam że J. Holland nie gra z nikim z czołowych rakiet w przeciwieństwie do dzisiejszej rywalki J. Dokic. Anna Chekvetadze pokonała T. Pironkova w dwóch setach i M. Niculescu w Hobart w Australii ostatnio. Przegrała dopiero w S. Peer przez krecz. Dziewczyny rozegrały 2 sety w których było 1:1. Na początku trzeciego stea A. Chekvetadze skreczowała. Nie wiem jak jest na chwile obecną z jej kontuzją ale widać że dziewczyna jest w formie. Jeżeli nie będzie dokuczać jej uraz w meczu z S. Peer powinna pokonać J. Dokic którą z którą raz już grała na twardej w 2009 roku i mecz zakończył się po 3 setach zwycięstwem J. Dokic. Spodziewam dzisiaj się rewanżu.

by scotratez
 
oldhand 266

oldhand

Użytkownik
Jelena Dokic - Anna Chekvetadze - 2 (1,66)
bet365
Dorzucam jeszcze jeden typ. Początkowo nie widziałem tej oferty dopiero po zapoznaniu się z nią stwierdziłem że warto ten typ przedstawić. Jelena Dokic jest bez formy. Porażka z M. Bartoli 0:6. 3:6 nie świadczy za dobrze. Wcześniej pokonała J. Holland które zajmuje 181 miejsce w rankingu WTA, dodam że J. Holland nie gra z nikim z czołowych rakiet w przeciwieństwie do dzisiejszej rywalki J. Dokic. Anna Chekvetadze pokonała T. Pironkova w dwóch setach i M. Niculescu w Hobart w Australii ostatnio. Przegrała dopiero w S. Peer przez krecz. Dziewczyny rozegrały 2 sety w których było 1:1. Na początku trzeciego stea A. Chekvetadze skreczowała. Nie wiem jak jest na chwile obecną z jej kontuzją ale widać że dziewczyna jest w formie. Jeżeli nie będzie dokuczać jej uraz w meczu z S. Peer powinna pokonać J. Dokic którą z którą raz już grała na twardej w 2009 roku i mecz zakończył się po 3 setach zwycięstwem J. Dokic. Spodziewam dzisiaj się rewanżu.
by scotratez
Jak Chakvetadze nie padnie na korcie to może wygra.
G. Dulko +6 @ 2.090
Na korcie mocno wieje. Wiadomo jakie Sharapova ma problemy z podaniem, tym bardziej w takich warunkach będzie jej ciężko serwować. Może być tak, że Sharapova będzie oddawać podanie i przełamywać i w ten sposób zrobi handicap dla Giseli.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
WTA, Australian Open
A. Radawńaksa - B. Mattek-Sands - 2:0 (1,35) ⛔
T. Pironkova - S. Mirza - 1 (1,50) ✅
L. Safarova – Ch. McHale – 1 (1,50) ⛔
C. Wozniacka - A. Rodianowa - over 17,5 gems (2.00) ⛔
D. Cibulkova - M. Rybarikova - 2:0 (1,40) ✅
V Rozzano - M. Bartoli - 0:2 (1,35) ✅
V. Zvonareva - A. Dulgheru - over 19,5 gemów (1,83) ✅
Jelena Dokic - Anna Chekvetadze - 2 (1,66) ⛔
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T. Pironkova - G. Voskoboeva - 2 (1,53) ✅ (0:2)
bet365

Tsvetana nie zachwyciła mnie w pierwszej rundzie przecieko S. Mirzie. Bułgarka gra dość pasywnie i popełnia sporo niewymuszonych błędów. Nie zauważyłem aby specjalnie biegała po korcie ostatnio. Co prawda rozprawiła się z S. Mirza, ale przeciwniczka naprawdę wiele nie pokazała. Ciężko byłoby nie pokonać S. Mirzy która przeżywa jakiś kryzys. Wszystko wskazuje że T. Pironkovanie nie poprawiła swojej dyspozycji na Australian Open. Straciła łącznie 6 gemów, z tego aż 4 w drugim secie. Zupełnie zacięstości po stronie Bułgarki nie widziałem. Jutro spotyka się z G. Voskoboevą która z pewnością zawiesi Bułgarce wyżej poprzeczkę. Bardzo możliwe że spotkanie rozegra się na 3 sety ale stawiam tutaj na G. Voskobeva która pokonała w pierwszej rundzie niezłą Y. Wickmayer.

M. Barthel - P. Cetkovkska - 1 (2:0) ✅(1,40)
expekt

M. Barthel to chyb rewelacja. Dziewczyna pomimo niezbyt dużego doświadczenia może namieszać w tenisie. Rozprawia się naprawdę z dobrymi rywalkami. Od dłuższego czasu gra na naiwerzchni twardej w Australii i świetnie sobie radzi notując pokaźną serie zwycięstw. Ewidentnie Niemka jest w gazie. W pierwszej rundzie pokonała wprawdzie przez krecz A. Keothavong jednak po pierwszym secie było 6:0 dla Niemki. Z pewnością dużo sił zmagazynowała przez to na spotkanie z P. Cetkovska która w pierwszej rundzie męczyła się w trzech setach z A. Morita która zanotowała już 3 porażkę z rzędu.. Trzeba jednak dodać że A. Morita miała niezłe przeciwniczki. Wydaje mi się że spotkanie M. Barthel - P. Cetkovska także rozegrać się może na 3 sety jednak przychylny tutaj będę ku Niemce.

A. Parmetier - M. Niculescu - 2 (1:2) ✅ (1,35)
bwin

Rumunka jest w lepszej dyspozycji niż A. Parmetier. Mimo że popełniała sporo błędów podczas meczu z Cornet nadal uważam że jest faworytką w tym spotkaniu. Francuzka męczyła sie w trzech setach z A. Kudryavtseva która notuje szereg porażek. Wcześniej przegrała z przeciętną bardzo E. Daniilidou także na kortach twardych w Australii. Ciężko mi sobie wyobrazić aby M. Niculescu nie odprawiła jutro swojej rywalki z którą grała już 3 razy i dwa razy była górą.



Trzymajmy kciuki za A. Radwańską w nocy oraz brawo dla Urszuli!

by scotratez
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
S 44

stal

Użytkownik
Benesova - Peng @ 2.9 Bwin ✅

Zdziwił mnie kurs na Ivete, która na początku tego roku gra bardzo solidny tenis. Na rozkładzie miała Safarową, Stosur i Clijsters. Porażka tylko z Cijsters w Brisbane. Zgodzę się że Stosur w tym momencie jest w słabej formie, a Czeszka jest bardzo nieobliczalna jednak są to znane &quot;marki&quot; i wygrane budzą uznanie. Zupełnie odwrotnie na początku tego sezonu prezentuje się Peng, która pierwsze zwycięstwo odniosła w 1 rundzie AO z Rezai. Wcześniej porażki z Hradecką, Cibulkową i właśnie Rezai.
H2H 2:0 dla Benesovej jednak wygrane odniesione dosyć dawno.
Dla mniej odważnych proponuję:
Benesova +1,5 @ 1.68 ✅

Dorzucam również ciekawy typ z Betsafe:

Berdych - Rochus +8,5 gema @ 1.81⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 55

meggie1

Użytkownik
M. Barthel - P. Cetkovska - 1 ✅ 7:5, 6:3 ✅
kurs: 1,44
pinnacle

Mecz ten został już opisany więc dodam tylko kilka słów od siebie.
Barthel nie powinna mieć większych problemów z Czeszką. Rok zaczęła świetnie - od wygrania turnieju w Hobart i póki co idzie jak burza.

Bratchikova - Brianti - 1 ✅ 6:2, 6:1 ✅
kurs: 1,59
pinnacle

Wczoraj w meczu z Pennettą nie dawałam jej większych szans, ale ona sprawiła jednak sporą niespodziankę. W ładnym stylu przeszła kwalifikacje, nie tracąc nawet seta i wczoraj pokazała, że nie był to przypadek.

Jankovic - Chang +7 ✅6:4, 6:2 ✅
kurs: 2,11
pinnacle

Jankovic wczoraj przegrała jedynie 2 gemy, ale nie jest to zawodniczka, która potrafi gromić swoje rywalki w stosunku 6:0, 6:0, dlatego też uważam że handicap wystawiony przez pinnacle jest jak najbardziej do pokrycie - w najgorszym wypadku spodziewam się zwrotu.

U kobiet dziś 5/5 - dorzuciłam jeszcze 2 debelki i dzisiaj już nocka na plus ????
 
buzzerbeater 335

buzzerbeater

Użytkownik
Kurs na Voskoboevą wydaje się całkiem w porządku. Bułgarka faktycznie nie przekonuje, gra zbyt pasywnie i popełnia dosyć sporo prostych błędów. Jeśli nie wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności, wówczas w 2 setach powinna zwyciężyć rywalka.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Benesova - Peng @ 2.9 Bwin

Zdziwił mnie kurs na Ivete, która na początku tego roku gra bardzo solidny tenis. Na rozkładzie miała Safarową, Stosur i Clijsters. Porażka tylko z Cijsters w Brisbane. Zgodzę się że Stosur w tym momencie jest w słabej formie, a Czeszka jest bardzo nieobliczalna jednak są to znane &quot;marki&quot; i wygrane budzą uznanie. Zupełnie odwrotnie na początku tego sezonu prezentuje się Peng, która pierwsze zwycięstwo odniosła w 1 rundzie AO z Rezai. Wcześniej porażki z Hradecką, Cibulkową i właśnie Rezai.
H2H 2:0 dla Benesovej jednak wygrane odniesione dosyć dawno.
Dla mniej odważnych proponuję:
Benesova +1,5 @ 1.68
Buki nie podają tego w statystykach, ale Benesova rozpoczęła kiepsko ten rok - przegrała w turnieju w Sydney z Ulą Radwańska gładko 0:2 ( 4:6 i 1:4). Ledwo ledwo wymęczyła wygraną z Safarovą (2 x tie-break), która w tym roku prezentuje się bardzo słabo. Jedyne spotkanie w tym roku z rywalką na poziomie to to z Kim Clijsters - gładko przegrane.
Peng Shuai choć przegrała w tym roku z Cibulkovą to ugrała jednego seta, a to jest przeciwniczka w tym roku w bardzo wysokiej dyspozycji.
H2H faktycznie są to stare czasy i nie odnoszą się do obecnych miejsc w rankingu - różnica prawie 30 pozycji.
Niespodzianki u kobiet zdarzają się często i nie neguję tego typu, ale moim głównym typem na dziś w WTA jest Peng ????
Peng @1,38 Unibet ⛔ ehh...Benesova zniszczyła chińskiego Pokemona, choć na początku drugiego seta pokemon prowadził 2:0 to potem Benesova była bezlitosna.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Może się ktoś wypowiedzieć na temat rywalki Agnieszki?
Linia śmiesznie niska, 16, 6-2, 6-3 i wchodzi.
Argetyńska kwalifikantka, która pokonała Simonę Halep. Może być niewygodny pojedynek dla Agnieszki. Oczywiście nie jest to rywalka, która może zagrozić Isii. Jeśli od początku Aga zagra po swojemu to można handi odpuścić bo może skończyć się jak z Ulą 6:1, 6:1.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Assasin84 masz pojecie o tenisie? widziałeś w ogóle Ormaechea w akcji, że gadasz takie głupoty?

http://www.wtatennis.com/headtohead/agnieszka-radwanska_2255881_11530/0,,12781~11530~14236,00.html

Paula Ormaechea to tak naprawde jeszcze nastoletnia(19) amatorka od niecałego roku występuje w cyklu WTA, chociaż głownie w challangerach. Oprócz średniego oburęcznego backhandu nic nie ma do zaoferowania. Nie wygrała nic. Ponadto Meusburger, Hsieh co to są za rywalki jeśli porównujesz je do Agi to się zdeka ośmieszasz.
Biorąc pod uwagę, że Radwańska gra o 17 czasu Australijskiego, nie powinien jej przeszkadzać duży upał oraz miejmy nadzieje, ze wiatr. Aga jeśli będzie grała na swoim poziomie to nie odda jej wiecej niz 5 gemów, nie mówiąc o przegranej. ✅ izi Aga ????

Kasujcie posty typu Assasina bo tylko wprowadza ludzi w błąd.
 
corona 49

corona

Użytkownik
M. Rybarikova/K. Zakopalova - A. Hlavackova/L. Hradecka # 1.30 Tobet

Jak dla mnie peffka na nockę. Dwa deble, ale jakże odmienna gra w tenisa w grze podwójnej. Czeski debel już o kilku sezonów pokazuje, że potrafi grać z najlepszymi. Ostatnio świetny występ w Auckland, gdzie w półfinale pokonały jak dla mnie debel z ścisłego TOP3 czyli Peschke K / Srebotnik K, bardzo szybko i łatwo 6:4 6:0. W ubiegłym roku udało im się dojść do ćwierćfinału w US Open, ale co ważniejsze właśnie ta para Hlavackova/Hradecka wygrały dość niespodziewanie Roland Garros. Ich rywali grę podwójną traktują raczej jako dorobienie do budżetu po niepowodzeniach w singlu. Obie dość średnie w singlu i podobnie jest gdy razem grają. Jak dla mnie w tym meczu nie widzę innej opcji, niż wygrana pary z Czech.

Nina Bratchikova - Alberta Brianti # 1.58 Tobet

Rosyjska zawodniczka, która ma już prawie 27 lat, osiągnęła życiowy sukces i gra w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju, ale to nie wszystko. Ma ona bardzo duże szanse na awans do następnej rundy. Kwalifikacje przeszła jak burza bez straty seta. W pierwszym meczu w turnieju głównym w Australii, każdy myślał, że jej sen się skończy. Jednak ona pokonała dość dobrze sobie ostatnio radzącą Paneette. Teraz na jej drodze stoi kolejna włoszka. Niby słabsza, niż Flavia, ale trzeba uważać. Briatni mimo tego, że ma już 31 lat to po raz pierwszy gra w drugiej rundzie w Australian Open. W pierwszym meczu wygrała z Falconi, czyli z bardzo słabą zawodniczką. Mimo tego miała dość duże problemy z serwisem. Pierwszy serwis tylko 59%, drugi jeszcze gorzej 43, Falconi miała, aż 12 BP. Dziś ma znowu trochę powiać, więc może być równie ciężko. Wg mnie Bratchikova ma większe szanse na wygranie tego spotkania i awansu do następnej rundy.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Assasin84 masz pojecie o tenisie? widziałeś w ogóle Ormaechea w akcji, że gadasz takie głupoty?
http://www.wtatennis.com/headtohead/agnieszka-radwanska_2255881_11530/0,,12781~11530~14236,00.html
Paula Ormaechea to tak naprawde jeszcze nastoletnia(19) amatorka od niecałego roku występuje w cyklu WTA, chociaż głownie w challangerach. Oprócz średniego oburęcznego backhandu nic nie ma do zaoferowania. Nie wygrała nic. Ponadto Meusburger, Hsieh co to są za rywalki jeśli porównujesz je do Agi to się zdeka ośmieszasz.
Biorąc pod uwagę, że Radwańska gra o 17 czasu Australijskiego, nie powinien jej przeszkadzać duży upał oraz miejmy nadzieje, ze wiatr. Aga jeśli będzie grała na swoim poziomie to nie odda jej wiecej niz 5 gemów, nie mówiąc o przegranej.
Kasujcie posty typu Assasina bo tylko wprowadza ludzi w błąd.
Gościu, czytaj, że zrozumieniem, czy ja gdzieś napisałem, że Aga może przegrać ? NIE !!! Ale Aga ma często słabsze momenty gry (jak wiele topowych zawodniczek) i chodziło mi o to, że jeśli ktoś chce grać handi na przeciwniczkę to raczej lepiej będzie to robić na livie obserwując pojedynek, bo można albo złapać lepszy kurs albo jeśli od początku Aga zagra po swojemu to można handi odpuścić bo może skończyć się jak z Ulą 6:1, 6:1. (Nie potrzebnie w poprzednim poście użyłem słowa &quot;ciężki&quot; być może stąd Twoje oburzenie ;) - poprawiłem posta powyżej)
POST DO USUNIĘCIA​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom