>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Australian Open '14 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Aż wypada napisać coś o tym meczu. Co prawda nie był to jakiś pojedynek naszpikowany genialnymi zagraniami, ale pod względem dramaturgii meczu był kapitalny!
Cóż powiedzieć? Chyba jedynie brawo Wawrzyn, brawo Wawrzyn i jeszcze raz barwo! W końcu ktoś zatrzymał Djokovica i to w jego &quot;piekle&quot;. Zwycięstwo Szwajcara porównałbym do tej Soderlinga nad Nadalem na meczu w French Open.
Jedno jest pewne, w finale będziemy mieć Berdycha, albo Wawrinkę którzy w mojej opinii są bez szans na zdobycie tytułu z Nadalem. Jedynie sensację sprawić może Andy Murray pokonując Hiszpana, bo każdy z nas wie, że Federer z Nadalem ma nikłe szanse na zwycięstwo, ale najpierw to Szkot musi zatrzymać Rogera Federera.
Kursy (H2H 5:8): Berdych T. - Wawrinka S.
jak widzicie szanse Bułgara?
Nadal miał słabszy mecz z Japończykiem, ale to nic dziwnego. Większość zawodników z topu na szlemach ma ten jeden słabszy mecz, najczęściej właśnie on przypada na środek turnieju czyli gdzieś mniej więcej czwarta runda. Zawodnicy mają budowaną najlepszą formę w szczególności Ci z top 5 na właśnie finał/półfinał. Radzę się nie sugerować jednym gorszym meczem w wykonaniu Nadala. Moim zdaniem maksymalnie co może osiągnąć Dimitrov to jeden set, nie więcej.
Czy Nadal skompletuje w tym sezonie Australian Open, Roland Garrosa i US Open? Oby!
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Popieram Shakal. W meczu było dużo błędów i pomyłek jednak zdarzyło się pare kapitalnych wymian i zagrań. Ogólnie Stachu to aktualnie mój ulubiony tenisista. Chłopak chyba powinien trochę zrzucić fatu bo ten 4 set to już tak grał, że nie dawałem mu szans w tb. A jednak... no i super. Mega plus na tym meczu bo na livie jeszcze postawiłem win Wawrinki tuz przed breakiem po kursie 7. Martwi mnie tylko jego stan kondycyjny przed następnym meczem. Z całego serca życzę mu wygranego szlema jednak w tym roku jego jedyna szansa to NIE TRAFIĆ na Nadala. Może już dimitrov załatwi tą sprawę? Kto wie.
Ja już puściłem over 3.5 seta w meczu faworyta do tytułu. Nie ma sensu się rozpisywać dlaczego bo parę słów zostało już na ten temat powiedzianych.
Pozdrawiam!
 
G 32

gosc83

Użytkownik
Witam serdecznie, czy ktoś oglądał mecz Nadala z Nishikorim?Wynik mówi o wyrównanej grze a jak było naprawde?miałem przed meczem Wawrinki postawić na niego z Dimitrovem na na tzw. fuksa fuksa(tak za 100) do wygrania było by ok 6000, ale cóż jeszcze i tak mógłby nie wejść, jak widzicie szanse Bułgara?Skoro odpadła Serena, Djokovic, dlaczego nie miałby odpaść Nadal?Formę ma tylko ciekawe jak u niego z psychiką, tego już nie wiem, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info, pozdrawiam.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Spiskowe teorie dziejow czesc II.
Przeciez Djokvic sprzedal, czyz nie ? Od kiedy Boris Becker w dresie z Pumy zasiada w boksie Djokovica wraz z dwoma lysymy po swojej lewej i prawej, to wszyscy razem w nocy przy pokerze ustalaja kto ma wygrac a kto przegrac.
Tak samo Serena Williams sprzedala Ivanovic, ale tutaj zadzialala ideologia gender, poniewaz Ivanovic na chwile poczula sie w tym meczu facetem i stad ta wygrana. Nieoficjalne zrodla podaja, ze po meczu Ivanovic jeszcze sikala na stojaco.
Oczywiscie jest to ironia skierowana dla tych co powinni sie zastanowic nad wypisywaniem bredni. Sam mecz Wawrinki z Djokovicem bardzo emocjonujacy, chociaz tak naprwde dopiero dwa ostatnie sety zagrali na wysokim poziomie. Typuje, ze Nadal wygra Australian Open.
Witam serdecznie, czy ktoś oglądał mecz Nadala z Nishikorim?Wynik mówi o wyrównanej grze a jak było naprawde?
Moim zdaniem jednz najlepszych meczow turnieju, mimo ze zakonczony w trzech setach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Śmieszy mnie gadanie o słabszym meczu Nadala z Nishikorim. Gadacie tak jakby Japończyk grał w challengerach. Przecież Kei to genialny tenisista i Nadal miał bardzo dobry, zacięty mecz z nim. Po Japończyku nie idzie się tak po prostu przejechać, bo potrafi grać kapitalnie i śmiem twierdzić, że Nadal zagrał bardzo dobry mecz z Japończykiem, pomimo straty chyba 5 gemów pod rząd.
Aczkolwiek po dzisiejszym spotkaniu Nadal ma ułatwione zadanie, chociaż do finału to on ma jeszcze bardzo daleką drogę. I niekoniecznie dzisiejszy mecz musi być formalnością. Dimitrov to bardzo utalentowany chłopina i da z pewnością siebie wszystko.
A co do meczu Wawrinki z Djokiem. Zastanawiam się co on dzisiaj jadł, bo ruszał się fantastycznie, zresztą Djoko również. Świetny spektakl.
Ja osobiście marzę o finale Federera z Wawrinką, ale nie bez kozery użyłem słowa &quot;marzę&quot; ????
Edit: Kurs na Wawrinkę na początku 3 seta był 3,50
 
tefinho 96

tefinho

Użytkownik
ten kurs 7 zlapales na poczatku 5 seta? na koniec rzucili na wawrine 2,8 - fajne value jak na loterie w rozstrzygnieciu spotkania. ciesze sie ze stasiek w koncu wygral ;)
ciekawe kogo teraz beda pokazywali w reklamach eurosportu ???? ciagle walkowali final nadal djoko.

a na jutro
Nadal - Dimitrov
over 3,5 seta @2,25 bet365 ✅✅✅
tie break w meczu @2,2 bet365 ✅✅✅

Nishikori pokazal ze mozna postawic sie Rafie w tym turnieju. bardzo prawdopodobne ze i Dimitrov troszke pomeczy Hiszpana. Przy okazji Sharapova, z cala pewnoscia bedzie dopingowac swojego ukochanego ;) a tak powazniej, wystarczy spojrzec na h2h,
3 rozegrane mecze, 3 wygrane Nadala
2:1
2:1
2:1


i postawilbym na Rogera. Szwajcar w niesamowitej formie. Zjadl Tsonge jak bocian zabke. Z reszta chyba jest to dla niego jeden z ostatnich dzwonkow (jak co sezon;p). zwlaszcza ze Murray jakos mnie nie przekonal swoimi grymasami i nerwami w meczu z Robertem. Andy jak najbardziej w zasiegu Rogera. kurs tez do grania ;)

Roger Federer @1.8 bet365 ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Australian Open
???? Berdych T. - Wawrinka S.
Wawrinka S. ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 4/10
Berdych nie ma tego czego ma Wawrinka, a chodzi tutaj o charakter/mentalność. Tak jak wiele ekspertów od tenisa podkreśla, że Czech ma wszystkie atuty by wskoczyć poziom wyżej, ale nie ma do tego głowy. W ćwierćfinałowym meczu przeciwko Ferrerowi pokazał to dobitnie. Sam ich mecz stał na bardzo słabym poziomie (ponad 80 niewymuszonych błędów), komentatorzy Eurosportu porównywali ich spotkanie do rangi WTA, trudno się było nie zgodzić z taka opinią.
Po wyjściu na prowadzenie przez Czecha 2:0 w setach, później jego gra kompletnie się posypała, a w kościach czułem &quot;Oho! Już po Tomku&quot;. Strach w oczach Berdycha na widok Hiszpańskiego rzemieślnika kortu wiązały mu nogi i krzyżowały ręce. Jedynie wtedy gdy David Ferrer ewidentnie spuścił z tonu podczas 4 seta, a reprezentantowi Czech zaczął wchodzić serwis wszystko wróciło do stanu z przed początku meczu.
Czego można było się spodziewać to fakt, że Berdych słabo radzi sobie w dłuższych wymianach, a jak do tego nie wchodzi jeszcze pierwsze podanie co jest jego chyba największym atutem to w głowie gotuje mu się woda i zaczyna popełniać seryjnie błędy.
O Szwajcarze nie widzę sensu większego pisania, wystarczy fakt, że pokonał w trzech setach Tommiego Robredo z którym miał bilans meczy bezpośrednich na niekorzyść 1:6, a o zwycięstwie nad Novakiem Djokovicem każdy wie.
H2H 5:8, ale warto dodać, że na ich ostatnie 7 meczy to właśnie Wawrinka wygrał sześciokrotnie, a Tomas Berdych jedynie pokusił się o zwycięstwo na Davis Cupie (tuż po Australian Open). Na US Open w meczu do 5 wygranych setów już górą był Szwajcar wygrywając mecz w 4 setach.
Doceniam klasę obu tenisistów, ale właśnie moim zdaniem &quot;gorąca głowa&quot; reprezentanta Czech spowoduje, że zwycięsko z tego meczu powinien wyjść Wawrinka który zrobi wszystko by znaleźć się po raz pierwszy w karierze w finale Wielkiego Szlema.
Mowy o zmęczeniu tutaj nie ma, bo dzisiaj mamy 21 stycznia, a półfinał planowany jest na 23 stycznia czyli całe 2 dni na regenerację sił.
Wynik: 3:6 7:6(1) (3)6:7 (4)6:7 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Wawrinka - Berdych 1 1.8 ✅;)
Betsafe/ Betsson


Niestety nie miałem okazji oglądać dziś spotkania Djoko - Wawrinka ale Staś musiał zagrać najlepszy tenis aby wyeliminować Novaka, nie ma innej opcji. Oglądałem za to spotkanie Tomka Berdycha z Ferrerem i przyznam, że nie wyobrażam sobie aby Czech mógł się zameldować w finale autsralijskiej imprezy. Chyba tylko sam Ferrer wie, w jaki sposób nie udało mu się odrobić przewagi przełamania w 4tym secie. Masa błędów Berdycha i to błędów, których powstydziłby się każdy zawodnik z Top50 rankingu. Berdycha ratował tylko i wyłącznie serwis, jeśli on nie funkcjonował prawidłowo na wymianach z głębi kortu wyglądał słabiej od Ferrera, który swoją drogą daleki był od swojego najlepszego tenisa. Żałuje, że nie mogłem oglądać dzisiaj Staszka by mieć pełny obraz obecnej dyspozycji obydwu graczy jednak i bez tego wchodzę w Szwajcara, ja tutaj widzę jakieś 1.5 do 2.5 jeśli chodzi o kursy adekwatne do szans na finał. Dla mnie Berdych to jest zawodnik, który nigdy nie zbliży się do tytanów obecnego tenisa, Stan natomiast od początku ubiegłego roku udowadnia, że ma aspiracje na ścisły top rankingu. Dodatkowo h2h również zdecydowanie na korzyść Szwajcara, poza wpadką w Davisie 6 ostatnich pojedynków od roku 2010 na korzyść Stana, 4 z nich odbyło się na hardzie. Wszedłem od razu, bo czuję, że przed meczem będą kursy nie większe niż 1.6 na Wawrinkę. Na pewno będę również polował na live na wypadek pierwszej partii dla Czecha, wtedy będzie można poszukać prawdziwej petardy po kursie ~2.5
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Dimitrov nie jest bez szans. Nie wiem czy ktoś z was oglądał mecz Nadala z Nishikorim? Rafa miał 2 przerwy na bandazowanie rąk. Ma mega odciski od trzymania rakiety. Mój znajomy, który od ponad 30 lat interesuje się tenisem twierdzi, że to spory problem. Nie przeczę, że Nadal przegra ale pozostaję przy tym, że Dimitrov ma szansę większą niż zawsze

Tak wygląda lewa dłoń Rafy, niech każdy sam oceni ;)
Niestety nie miałem okazji oglądać dziś spotkania Djoko - Wawrinka ale Staś musiał zagrać najlepszy tenis aby wyeliminować Novaka, nie ma innej opcji.
Jest inna opcja, poprostu Novak nie miał dziś dnia (słaby return wielokrotnie w auty oraz brak bh po lini) a Stan zagrał swój tenis i to wystarczyła. Ich mecze od zawsze, szczególnie na Szlemach były zacięte więc Wawrince w końcu się udało pokonać Serba. Szwarcar w tej formie powinien pokonać Berdycha, pytanie tylko czy starczy mu sił do wyciągania mocnych ataków Czecha ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Krok po kroku zbliżamy się do decydującej fazy turnieju, zahaczając po drodze o coraz ciekawsze rywalizacje. Do takich zaliczymy jutrzejsze starcie pomiędzy Szwajcarem a Szkotem, gdzie podobnie jak w roku ubiegłym stawką będzie półfinał. Wiele osób stoi zdecydowanie za Murrayem i trzeba się zgodzić, że w ciągu ostatnich dwóch sezonów wyrobił sobie solidną markę zgarniając po drodze dwa tytuły wielkoszlemowe. Posiada bardzo zróżnicowany styl, świetnie zbalansowany, potrafiący przechodzić z głębokiej defensywy do ataku, nie stroni od agresywnej gry , potrafi być regularny i jak niewielu z czołówki - nabijać kończące uderzenia z wielu (często niewygodnych) pozycji na korcie. Dodatkowo posiada jeden z najlepszych returnów serwisowych i głównie pod tym względem, w porównaniu do Tsongi , będzie w stanie nakręcić trudności Szwajcarowi, który względem swojego podania prezentuje się tutaj wręcz perfekcyjnie. Jeśli chodzi o Federera - zrealizował z Tsongą dokładny plan, jaki oczekiwał. Był do bólu regularny, nareszcie uderzenia kończące przeważały zdecydowanie nad niewymuszonymi błędami, wygrywające z forhendu prawdziwy kunszt, serwis bezproblemowy i częste wędrówki pod siatkę, które ukazały pewne zmiany w strategii
Szwajcara i jeśli tylko pociągnie podobny plan pod siatką ze Szkotem, to z pewnością wpadnie wiele cennych punktów, tym bardziej że to zawsze jakaś alternatywa przeciwko tenisiście o tak bogatym urozmaiceniu defensywnym, jaki posiada Murray.

Nie ma tutaj sensu przytaczać słabszych spotkań Andiego, bo wielokrotnie po śmiesznych kolejkach, w tych decydujących spotkaniach podnosił level do granic możliwości.
Pod tym względem lepiej powinien na tym wyjść Federer i jego wielki test z Tsongą, który pokazał jasno ,że jest przygotowany ,
czuje swój &#39;game&#39; i jeśli jest w stanie to tylko utrzymać, to w takiej typowej rywalizacji ofensywnej Murray będzie miał ogromne trudności. Poza tym dla Federera, to być albo nie być. Szwajcar ma pod sobą dwa główne warianty wraz z rozpoczęciem tego sezonu i albo kontynuuje swoją dyspozycje z poprzedniego roku, gdzie po wielkim &quot;boom&quot; - gramy sieczkę, opadając konsekwentnie w dół lub nastąpi przełom i będzie w stanie zaprezentować coś na wzór chociażby 2012 roku (a wtedy właśnie pokonał Murraya w wielkim szlemie)

Uwzględniając to wszystko, uwzględniając nawet fakt , że Murray rozpoczął sezon po nękającej go od dłuższego czasu kontuzji pleców, sądzę że Federer jest tutaj faworytem i powinien wygrać.

Andy Murray - Roger Federer [1,90] PinnacleSports ✅ (3:6, 4:6, 7:6, 3:6)
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
C 105

ceeferem

Użytkownik
???? D. Istomin WIN --&gt; 1.71 (Pinnalce) ✅✅✅ 4-6 5-7 4-6
???? C.Berlocq - ERV over 37,5 --&gt; 1.95 (Marathonbet) ✅✅✅ 4-6 6-7 7-6 2-6
???? F. Lopez - S. Devvarman over 36,5 --&gt; 1.85 (Unibet) ⛔⛔⛔ 6-4 6-4 7-6
???? GLG +4,5gema --&gt; 1.85 (Marathonbet) 7-5 5-2 krecz
zwrot wg. regulaminu
???? JJ - J. Thompson over 33,5 --&gt; 1.85 (MarathonBet) ✅
✅ ✅ 6-1 6-4 4-6 2-6 1-6
???? Young D.-H.R.&amp;Kamke T.- J.S. over 3,5 seta x2 --&gt; 1.43x1.43 (Betsson) ✅✅✅ 3-1&amp;1-3 ???? P. Andujar + 5,5gema --&gt; 1.90 (Bet365) ✅✅✅ 4-6 7-6 7-6 6-3
???? Gulbis+Pospisil+Gasquet AKO 1.48x1.37x1.24 --&gt; 2.51 (Betsson) ⛔ ???? Kyrgios +4,5 --&gt; 1.85 (MarthonBet) 6-7 6-7 4-6 2-6 2-6 ⛔⛔⛔
???? Lopez - Murray TB w spotkaniu over 0,5 --&gt; 2.00 (Unibet) ✅✅✅ 7-6 6-4 6-2
???? Wawrinka - Robredo over 39,5 gema--&gt; 1.93 (Pinnacle) ⛔⛔⛔ 6-3 7-6 7-6
???? AKO: over 3,5 seta --&gt; 1.38x1.40 (Betsson) ⛔⛔⛔ 0-3 1-3
???? over 3,5 seta --&gt; 2.03 (Betsson) ✅✅✅ 3-2
???? TB - TAK --&gt; 1.70 (Betsson) ⛔⛔⛔ NIE
???? SW+ND over 5,5 DF --&gt; 1.83 (Betsson)
✅✅✅ zły typ 5+1

Federer R. - Murray A.
Wen., 23.01.2014 9:00

???? Federer - 1,5 gema --&gt; 1.95 (Betsson) ✅✅ ✅ 6-3 6-4 6-7 6-4 Gdyby Andy był w formie to postawiłbym na niego lecz jego występy w tegorocznym AO odbiegaja od jego optymalnej dyspozycji. Wygrywa spotkania ale męczy się ze swoją grą, na dodatek jego stan kocentracji i mobilizacji budzi sporo wątpliwości. Popełnia masę błędów, ma przestoje w grze ale po części można to wytłumaczyć długą kontuzja pleców i zapewne dłuższym planem powrotu do optymalnej formy. Federer zdominował Tsongę aczkolwiek ten zagrał piach, normalnym założeniem jest wykorzystanie mocnych stron, a unikanie słabych. Tsonga zamiast grać mocno, agresywnie i ofensywnie (z wyjątkiem końcówki 3 seta z Ferdkiem gdzie miał breaki) stanął za linią i sobie przebijał chyba licząc, że Roger sam się wykończy. Wracając do dzisiejszego spotkania...Federer ma na swojej rakiecie mecz co prawda po drugiej stronie najlepszy return i oburęczny backhand ale to aktualna dyspozycja fizyczno-psychiczna daje przewagę Szwajcarowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Rafael Nadal - Grigor Dimitrov
Z reguły nie łapię się za podawanie typów w tym dziale jednak czytając dyskusję na temat pojedynku lidera rankingu ATP przeciwko Bułgarowi nasuwa się pytanie czy nie warto pograć coś w stronę gemów ? Nie widziałem żadnego meczu Rafy w tym turnieju jednak z tego co czytam to nie wygląda to aż tak wspaniale. Do tego dochodzą te odciski na ręku, a wiadomo jak bardzo potrafi być to dokuczliwe. Z kolei Grigor ku zaskoczeniu innych przechodzi dalej przez kolejne fazy turnieju. Najpierw miał odpaść z Raoniciem, potem z Bautistą, a jak widać młody Bułgar dalej jest w turnieju. H2H 3:0 dla Rafy ale warto odnotować, że w każdym ze spotkań Dimitrov potrafił urwać seta Nadalowi (3x 2:1, w tym raz na ziemi w Monako). Ja myślę, że Bułgar wcale nie jest bez szans dlatego spróbuję pograć w stronę gemów :
Powyżej 35,5 gema @ 1,98 ✅ 42
Unibet
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Nadal R. - Dimitrov G. over 33,5 @ 1.72 Pinnacle ✅
Dziwię się, że nikt nie zainteresował się tym spotkaniem, bo jak dla mnie pewniaczek. Nadal męczył się ze słabym Nishikorim i grubo pokryli linię, więc tym bardziej z Dimitrovem nie będzie miał łatwo. Z Nishikorim Nadal wygrał minimanie, w każdym secie, prawda tiebreaki pod kontrolą, ale z tak słabym Japończykiem powinien zakończyć ten mecz dużo wcześniej i pewniej. Oczywiście dzisiaj nowy dzień, nowy meczu i Nadal może zagrać lepiej i z pewnością zagra, ale na łatwe zwycięstwo nie ma co liczyć, bo Bułgar gra tutaj znakomicie. Myślałem, że może przegrać z Raonicem jednak on bardzo pewnie odprawił Kanadyjczyka. spora część osób spodziewała, że może mieć problemy i odpaść z rewelacyjnym Bautista, jednak Grigor kolejny raz zadziwił rewelacyjną grą i wygrał bardzo pewnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry Bułgara, dobrze serwuje, świetnie gra backhandem. Wreszcie gra na miarę swojego talentu i potencjału. Z Rafą grał 3 razy, 3 razy przegrał, ale za każdym razem były to wyrównane zacięte mecze(3x2:1), urwał seta w każdym z dotychczasowych meczów, teraz jest w wybornej formie i na pewno stać go tutaj na ugranie seta. Linia powinna według mnie zostać pokryta bez najmniejszego problemu.
//miles87 oglądałeś mecz? Jak nie to się nie odzywaj, bo tylko denerwujesz ludzi. I takich bezmyślnych prowokatorów jak ty to właśnie trzeba zbanować. Nishikoriego w top3 też nie będę nawet komentował.
Przejrzałem twoje poprzednie posty i w każdym drzesz ryja. Masz jakieś problemy?
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
miles87 63

miles87

Użytkownik
Nadal R. - Dimitrov G. over 33,5 @ 1.72 Pinnacle
Dziwię się, że nikt nie zainteresował się tym spotkaniem, bo jak dla mnie pewniaczek. Nadal męczył się ze słabym Nishikorim.
Więcej mi nie trzeba aby czytać takie analizy. Amatora bym zbanował za takie brednie. Chłop nie ma pojęcia o tenisie zwłaszcza ATP. Nishikori jest jednym z lepiej zapowiadającym się graczem 2-3 lata-fianł wielkiego szlema gwarantowany i top 3. Słaby Nishikori.....
Dodatkowo zaznaczam że nie radzicie sobie z pisaniem analiz:
Berdych-Ferrer 2 @2.3
. Torche dziwi mnie z kolei krytyka Davida Ferrera. Oczyiwsice Hiszpan w drugiej czesci seoznu gral slabiej, ale w listopadzie w Paryzu gral znowu swietnie, ogrywajac w polfinale Nadala, a nawet przegrany final z Ferrerem pewnie i wydaje mi sie ze Ferrer jest duzo lepiej przygotowany.
Teraz JA!!
Marej - Fedex 2
Świetny turniej Szwajcara gra niesamowicie. Grałem na niego w poprzedniej rundzie z Tsongą i mnie zaskoczył. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie grał niesamowicie. Murray&#39;a też oglądałem w tym roku i jak na niego nie jest w najlepszej formie. Drugi jego turniej po kontuzji i to widać. Według mnie nie wytrzyma z lepszym po każdym względem w tym turnieju Rogerem.
Mocne 8/10
 
yebaka 1,4K

yebaka

Użytkownik
T.Berdych-S.Wawrinka✅✅✅1:3
1.66 bet365✅



Czy stasiek da rade tutaj ?
Myślę że tak i bedziemy mieli niezle widowisko w tym meczu .
Berdych jak dotad stracił tylko 1 seta przeciw Ferrerowi nastepnie ograł takich grajków jak Anderson - weteran zblizajacy sie do konca swojej kariery , Dzumhura który dzieki kreczowi Dodiga awansował do dalszej rundy , Scheppera i Nedovyesa . Wymagajacy zawodnicy to nie byli .
Wawrinka dokonał nie mozliwego i nareszcie pokonał Djokovica . Ograł po dobrym meczu Robredo , miał WO z Pospisilem , wygrał z Falla i Golubovem po kreczu .
Bardziej jakoś cenie rywali Szwajcara i ten ostatni super mecz z serbem ( moze nie cały mecz był taki ale jego połowa druga napewno ) , bardzo mnie rozczaruje Stasiek gdy nie ogra tutaj czecha .
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Nadal-Federer 1 1.53 bet 365 (pobralem...nie wierze ze taki kurs sie dlugo utrzyma)
Gratuluje Federerowi. Nie umniejszajac niczego, ale Andy Murray nie byl gotowy po operacji na to Australian Open i juz stracony set z Robertem dawal do myslenia. Serce mi sie bedzie krajac ogladajac Stefana Edberga, bohatera mojej mlodosci, podczas meczu z Hiszpanem, ale nie ma mejsca na sentynementy. Nikt tak nie potrafi grac z Federem z obecnych tenisistow jak Nadal. Szwjacar jak widzi rotowana pilke na swoj backhand to jest prawie, ze wrecz panika. Nawet jezeli Roger dobrze zacznie to im dluzej trwa mecz tym gorzej dla Szwjacara. Jak bukmacher da 1.3-1.4 to biore.
Wawrinka-Berdych over 40 gemow @1.8
Wawrinka przed szansa na swoj pierwszy final szlemowy, Berdych przed druga. Niby Wawrinka jest tym faworytem z urzedu po wygranej nad Djokovicem i ok. Z drugiej strony to widzialem od czwartego seta mecz Berdycha z Ferrerem. Berdych w czwartym secie 3-krotnie wygrywal swoje podanie na przewagi, obronil 5 czy 6 break pointow rozkladajc to wlasnie na te trzy swoje gemy serwisowe. Niby Czech wygladal jak detka, tylko Berdych ma tutaj jeden wielki plus. Serwis. Czech serwuje tu w Melbourne jak opetany i jak dobrze trafi to naprawde jest problem i wcale nie potrzeba do tego asow serwisowych. Msyle, ze Czech bedzie chciec ten mecz bardzo mocno rozpoczac. Bardziej sklanialbym sie tutaj do jakiegos overa gemowego, ale to jest luzna propozycja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Nadal-Federer 1 1.53 bet 365 (pobralem...nie wierze ze taki kurs sie dlugo utrzyma)
Federer vs Nadal 1 2.50
Ja też nie wierzę i myślę, że kurs na Nadala będzie rosnąć. Chciałem zauważyć, że Federer niezwykle skupiony w prawie całym meczu z Murkiem. Miał jeden moment dekoncentracji w 3 secie i niestety przegrał tego seta. Troszkę się przestraszył wygranej. Ale to był jedyny moment w całym meczu. Grał pewnie i trzymał swoje podanie. Murray miał chyba tylko 1BP i to właśnie w 3 secie, którego wykorzystał. Fakt ten pokazuje, jak niewiele Szkot miał do powiedzenia w tym meczu.
Nadal ma bąble ropiejące na lewej ręce. Oczywiście Federer jak słyszy nazwisko Nadal to purta w majtki. Gra Nadala była świetna z Monfilsem i niezła Nishikorim i Dimitrovem. Niemniej uważam, że grunt to przez cały mecz konsekwentnie grać na Nadala bekhend, czy to topspinem, slicem, płasko fh - nie ma znaczenia, grunt by Roger nie wdawał się w długie batalie w punktach mało znaczących. Wynik może być różny, ale pierwszy raz widziałem by Roger wytrzymywał dłuższe wymiany i wygrywał je ze Szkotem. Ciekawe jak będzie z Nadalem. Z pewnością kursy są idiotycznie wystawione. Typowe 50/50, więc 2,50 biorę z chęcią.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Nie chce byc niegrzeczny (chociaz wiem ze moje posty sa nieraz prowokujace), ale typujac to naprawde mozna oprzec sie o swoja analize, bo mam wrazenie ze kazdy chce zacytowac sobie fragment tego co napisalem. Masz swoje zdanie bardzo dobrze, nie jestem nawiedzony i nie bede nikomu zabraniac grac tak czy inaczej, jak to jeden tu ostatnio chcial robic przy meczu Sharapovej z Cibulkova. Dla przykladu absolutnie nie zgadzam sie, ze jest to mecz 50/50 biorac ostatnie mecze tej dwojki a przed wszystkim wyniki szlemowe osiagane przez ostatnie dwa sezony przez tych graczy, ale nie lece od razu obwieszczac tego swiatu, ze nie zgadzam sie z tym czy tamtym zdaniem. Nie sa dla mnie wykladnikiem bable czy nie bable, poniewaz ich stopy to wygladaja pewnie 3 razy gorzej, a Federer gra w podwojnych skarpetkach. Opieram sie glownie o umiejetnosci i aktualne mozliwosci przede wszystkim, a te kaza mi grac na Nadala. Kazdy moze swoj poglad przedstawic we wlasnej analizie i do tego smialo zapraszam. Dziekuje.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Jakos nie wierze, ze tak grajacy Federer moze wygrac nawet dwa sety z Rafa Nadalem. Tyle juz bylo analiz do meczow pomiedzy Hiszpanem a Szwajcarem, ze az nie chce sie juz o tym pisac. Forma turniejowa po stronie Nadala. Nie podoba mi sie gra Feda i Murray grajac odrobine lepiej spokojnie mogl go wyeliminowac. Bardzo zly bh Feda, Nadal bedzie dla Szwajcara bezlitosny.
Nadal 1,57 6/10 pinn ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Australian Open
???? Nadal R. - Federer R.
Nadal R. ::: 1,57 ::: Pinnacle ::: 4/10
O tym meczu można napisać wszystko, legenda vs. król, tenisowy klasyk, przytoczyć H2H ich pojedynków (które każdy fan tenisa zna dobitnie), bawić się w statystyki i wracać do pojedynków Rogera z Tsongą czy Murrayem, lub Nadala z Dimitrovem czy Nishikorim albo napisać o tym, że motoryzacyjna firma KIA jest głównym sponsorem turnieju którą reklamuje właśnie Hiszpan itd.
Djokovica już nie ma, więc szansa na tytuł jest olbrzymia dla obu tenisistów. Nie sposób zauważyć, że Federer gra jak za starych dobrych lat, tylko właśnie co z tego? Styl gry &quot;Parery&quot; jest wyjątkowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju i przeciwko zawodnikom grającym najczęściej jednoręcznym backhandem jest po prostu skuteczny, żeby nie użyć słowa &quot;zabójczy&quot;.
Hiszpan doskonale wie, że w tym roku może wygrać nawet 3 szlemy i w przeciągu kilku lat to on może stać się legendą (dla mnie już jest) i najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii tenisa.
Jedyne co w tym meczu może zatrzymać Hiszpana to odciski na dłoni:

&quot;Rafa&quot; odnosząc się do odcisków stwierdził, że delikatnie przeszkadzają jedynie podczas serwowania, a w wymianach już nie doskwierają mu aż tak bardzo. Ile w tym prawdy, a ile robienia dobrej miny do złej gry wie tylko on sam. Uważam, że jego sztab medyczny plus ewentualne tabletki przeciwbólowe doprowadzą jego lewą dłoń do poziomu &quot;morderczego forehandu&quot;.​
Osobiście mam patent na ten mecz (przy ewentualnym korzystnym rozliczeniu), że cały win razem ze stawką idzie dalej na finał przeciwko prawdopodobnie Wawrince, a ostatnie co chciałbym napisać to chyba nigdy nie doczekam się pojedynku na nawierzchni typu hard (najlepiej na Australian Open) Nadala z Murrayem gdzie obaj by byli w najwyższej formie.
Wynik: 7:6(4) 6:3 6:3 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom