>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Australian Open 2014 - turniej główny (13.01.2014 - 26.01.2014)

Status
Zamknięty.
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Peschke K./Srebotnik K. - Gajdosova J./Tomljanovic A. @1,50 Sportingbet ✅ ????
Kurs deczko za wysoki, to sobie pobiorę do trebelka. Czeszka ze Słowenką w tym turnieju miały już swoje wzloty i upadki, niemniej jednak wychodziły z nich zwycięsko i generalnie powrót do wspólnej gry póki co funkcjonuje dobrze. Na uwagę zasługuje zwycięstwo nad parą Chan/Huber, parą równie doświadczoną. Rywalki po prostu wykorzystały szansę, która nadarzyła się po uwolnieniu drabinki, kiedy odpadły Barty z DellAcquą (choć odpadły to mało powiedziane... :?).
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
W 181

wyar

Użytkownik
V.Azarenka-A.Radwanska DW 2-0 kurs 1.6 bwin ⛔ Czasem warto przegrac... No,to co Aga zrobila,to czapki z glow...

Lubie Age,ale... Wiadomo,jaki bilans gier ma z Azarenka. Czasem tak jest,ze grasz z kims,kogo styl Ci po prostu pasuje. Tak jest moim zdaniem w tym przypadku. Nic Adze w pojedynkach z Vika nie pomagaja te slajsy,dropszoty,a defensywa nigdy w tych pojedynkach niczego na dluzsza mete nie dala.Tak bedzie i tym razem,bo pisalem to wczesniej - Vika gra co mecz ciutenke lepiej.Jej sila fizyczna,poruszanie sie na korcie no i ta agresja,gra &quot;do przodu&quot;,oraz po prostu wysoka regularnosc spowoduje,ze raczej nie bedzie co zbierac.Kusi handicap,ale tym razem pojde w strone - jesli nawet Aga powalczy,to raczej tutaj seta nie urwie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Australian Open:
Beck 1.71 Pinnacle ✅
Cibulkova 1.40 Pinnacle ✅
Voegele 1.50 Pinnacle ✅
Pennetta 1.53 Pginnacle ✅
Pironkova +1.5s 1.61 Pinnacle ⛔
Govortsova +7.5 1.70 Pinnacle ⛔
Rybarikova 1.59 Pinnacle ⛔
Ivanovic 1.69 Pinnacle ✅
Cibulkova 1.55 Pinnacle ✅
Ivanovic +6.5g 1.95 Pinnacle ✅
Cibulkova +1.5s 1.88 Pinnacle ✅
Ivanovic -3.5g 1.75 Pinnacle ⛔

&amp;


Radwanska A. (Pol) - Azarenka V. (Blr)​

Typ. 1 +6 AH Games 1.68 Pinnacle Sports ✅BRAWO AGA! NOKAUT ;)



Nie wiedziałem jak zabrać się za kolejne 2 ćwierćfinały, dzisiaj nie wyszło, Ana pożegnała się z turniejem, głównie z powodu urazu, jakiego nabawiła się w 2 secie, ale też Kanadyjka zagrała bardzo dobrze i trzeba oddać Jej szacunek, bo wytrzymała presje i rangę tego spotkania. Wracając do kolejnych pojedynków, to Wg. Mnie w meczu Halep - Cibulkova może wydarzyć się wszystko. Zarówno jedna jak i druga są nieobliczalne i ciężko mi jest wytypować zwycięzce, jednak bliżej mi tu do Rumunki , bo Jej gra jest stabilniejsza. Cibulkova w meczu z Sharapova pokazała charakter, jednak też miała przestoje w grze i zwycięstwo zawdzięcza również błędom rywalki. Postanowiłem zająć się więc 2 spotkaniem, pomiędzy Radwańską, a Azarenką. Jeszcze wczoraj byłem pewny, że Isia może gładko przegrać w 2 setach, a kurs w okolicach 1.60-170 był do zaakceptowania. Jednak do dzisiaj poleciały ostro w dół i jak dla Mnie granie po kursie 1.50 nie ma sensu. Azarenka to spotkanie prawdopodobnie wygra, jednak czy na pewno będzie Jej tak łatwo? Początek turnieju miała dosyć słaby, z meczu na mecz gra coraz lepiej, ale jeszcze nie jest w pełni swojej dyspozycji, przede wszystkim musi poprawić własne podanie, przez które często traci gemy. Jak do tej pory nie miała wymagających rywalek, no może w ostatniej rundzie Amerykankę Stephens, jednak zagrała ona bardzo słaby mecz i popełniała masę błędów. Teraz czas na Isię, która w porównaniu do Stephens popełnia mniej błędów i doskonale gra w obronie. Dodatkową szansą dla Radwańskiej mogą być skróty, którymi będzie chciała zaskoczyć rywalkę. Minusem oczywiście jest słabe 2 podanie, jednak w tym turnieju Aga serwuję dosyć dobrze i celnie pierwszym serwisem. Dodatkowym mankamentem są słabe returny, jednak jak już wspomniałem Isia bardzo dobrze gra w obronie i jeśli wytrzyma napór Białorusinki to może być dobrze. Oczywiście więcej atutów po swojej stronie ma Azarenka, przede wszystkim dużo razy grała z Polką i doskonale zna jej zagrania, dowodem na to są ostatnie 7 zwycięstw, ogólnie Polka wygrała tylko 3 razy przy 12 porażkach. Jednak granie na Azarenkę po kursie 1.15 lub nawet na DW: 2:0 po kursie 1.50 dla Mnie mija się z celem, wiadomo, Aga nie przepada grać z Azarenką, ale nie ma nic do stracenia, i stać Ją przy bardzo dobrej grze w obronie i dobrym pierwszym podaniem na wygranie, przynajmniej 1 seta. Podobnie jak Azarenka słabo zaczęła turniej, jednak ostatnie spotkanie daje malutkie światełko w tunelu na przełamanie złej serii z Białorusinką. Ja próbuję zagrać w kierunku HC gemowego, jednak nie będę szalał ze stawkami. Myślę, że Isia ugra w tym spotkaniu minimum 7 gemów, przy 6 zwrot. Powinna mieć sporo szans na przełamanie przy problemach Azy przy serwisie, i ze swojej strony też powinna coś dodać. Nie takie niespodzianki już widzieliśmy w tym turnieju, w końcu to tenis kobiecy i tutaj wszystko jest możliwe, nawet w tym przypadku, pokazała to już Ivanovic, Bouchard i Cibulkova. Idzie masówka na Białorusinkę, a często tak bywa, zwłaszcza w WTA, że gdy zwycięstwo danej zawodniczki jest wręcz pewne, to dzieje się na odwrót i oby tak się stało tym razem. Z całego serca będę dzisiaj kibicował Isi. Początek ok 3 w nocy, po meczu Halep - Cibulkova.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Australian Open
1# Katarzyna Piter - Eva Birnerova - 1 (1,50) 5/10 ✅
2# Katarzyna Piter - Yurika Sema = 1 (1,36) 5/10 ✅
3# Vera Zvonareva - Casey Dellacqua - 1 (1,57) 8/10 ⛔
4 # Samantha Stosur - Tsvetana Pironkova - 2 5/10(2,37) ⛔
5# Lauren Davis - Julia Goerges - 2 6/10 (1,72) ⛔
6# Garbine Muguruza - Caroline Wozniacki - 2 (1,89) 9/10 ⛔
7# Casey Dellacqua - Eugenie Bouchard - 2 (1,49) 9/10✅
8# Angelique Kerber - Flavia Penetta - 1 (1,52) 9/10 ⛔
9# Maria Sharapova - Dominika Cibulkova - 2 (3,34) 8/10 ✅
10# Victoria Azarenka - Sloane Stpehens - 2 (6,16) 7/10 ⛔
11# Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza - 2 (3,21) 6/10 ⛔
12# Flavia Pennetta - Na Li - 1 (4,50) 8/10 ⛔
13# Ana Ivanovic - Eugenie Bouchard - 2 (3,32) 8/10 ✅
----------------------------




#14

9/10

WTA - Malbourne - Australian Open
Agnieszka Radwańska - Victoria Azarenka
+5,5 gemów Agnieszka Radwańska (1,95)✅ Pinnacle Sports

Zaryzykuje i w tym typie. Myślałem o tym meczu dzisiaj sporo czasu i podobnie jak Tarki, uważam że lepiej spróbować w tym meczu coś w stronę Polki. Jak Agnieszka gra każdy fan tenisa wie. Jedynym to się nie podoba innym tak. Ja należę do grupy która lubi patrzeć na tenis Polki. Miłe urozmaicenie od ciągłej siłowej przebijanki. Według mnie Azarenka wygra, ponieważ Polka jest wyczulona na tenis Białorusinki, a sama Azarenka na mecze z Polką nastawia się niezwykle agresywnie. Kto nie pamięta lub nie wie, przypomnę że kiedyś Panie się poróżniły po tym jak Agnieszka zarzuciła Azarence symulowanie urazów na korcie. Od tamtej pory Białorusinka łomoci Polkę przy każdej okazji. Czy tak będzie zawsze? Uważam, że każda passa sie kończy i w tym przypadku także. Azarenka jak lała Polkę była w swojej znakomitej lub bardzo dobrej formie. Od ubiegłego roku gra Azarenki zaczęła szwankować i się pogarszać. Agnieszka niestety nie miała okazji przetestować wtedy Azarenki, pomijając Doha, ale wtedy Victoria jeszcze dobrze grała, pokonała wtedy w finale samą Serene Williams. Ma okazję dopiero teraz. Jak na złość Victoria ma się w tym turnieju dobrze. Widać, że poprawiła serwis no i w polu rzecz jasna jest niebezpieczna. Jednak jeżeli spojrzeć na rywalki jakie Victoria odprawiła to powiem tak: Nie robi to na mnie wrażenia. Larsson? Z tą Panią Azarenka prawie przegrałą seta. No rozumiem pierwszy mecz, więc usprawiedliwienie jakieś jest. Zahlavova Strycova? O ile w Osace coś grała o tyle w Melbourne była zupełnie nie przygotowana. 3 sety z beznadziejnie grającą Su-Wei-Hiseh która ma problemy z przebiciem piłki na drugą stronę powinno sporo tłumaczyć. Meusburger? Ta Pani ma już 30 lat i jej gra stoi cały czas na tym samym przeciętnym poziomie, czasami jakiś mecz jej wyjdzie. Jedynie Sloane Stephens była miernodajną zawodniczką. Ale patrząc co Amerykanka zagrała z Azarenką to znowu można się zastanawiać, czy Victoria miała chociaż jedną godną rywalkę w tym turnieju. Według mnie nie. A teraz zobaczmy z kim przyszło walczyć Polce. Aga gra jak gra, ale pokonała Pavlyuchenkova której styl siłowy gry można porównać do Azarenki. Rosjanka jest niebezpieczną rywalką, i trzeba się napocić aby ją ograć, Polka była bliska przegrania z nią spotkania. Potem Agnieszka ograła gładko w dwóch setach rewelacyjną Muruguze, która wygrała wcześniej turniej w Hobart, a sama tutaj wyrzuciła z turnieju Wozniacki czy Kanepi. Tak więc śmiem twierdzić, że Azarenka dopiero teraz będzie miała przeciwniczkę do gry. Poza tym mam wątpliwości co do regularności Azarenki. Tak jak mówie, to że ona pokonuje teraz rywalki w dwóch setach wcale nie oznacza, że wróciła na swoje tory gry. Radwańska sprawdzi Victorie i podejrzewam, że wcale tak łatwo nie będzie. Granie na seta na Radwańską to za duże wyzwanie, ale granie na over 19,5 gemów, można spróbować. Dla ciekawostki dodam że Victoria z Radwańską zawsze w Australii grały długie spotkania na 3 sety. Nawet jeżeli nie dojdzie do 3 setów do liczę na dwa wyrównane sety. Liczę że Agnieszka swoją nienaganną techniką gry, świetną grą przy siatce, skrótami, slajsami, dropshotami i co ona tam jeszcze potrafi wyprowadzi Azarenke z rytmu. Poza tym cały czas mam wątpliwości do tego, czy Victoria będzie umiała utrzymać serwis przez cały turniej na wysokim poziomie. Ona jest w stanie przegrać gema podwójnymi błędami. Za dużo niewiadomych aby pchać się w 2:0 w Azarenke. Daję szanse Polce.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
blads 187

blads

Użytkownik
Dziwne rzeczy ostatnio się w tym dziale dzieją, a szkoda bo zawsze lubiłem tutaj wejść i zobaczyć co mądrego się pisze. Mnie akurat tenis pań nie pociąga tak bardzo i rzadko sam decyduje się cokolwiek postawić, bo to co się dzieje w WTA to jest porażka jak dla mnie. Nie raz, nie dwa opierałem swoje przemyślenia na typach niektórych użytkowników tutaj piszących. Bardzo mnie zdziwiły analizy ostatnie kolegi powyżej czyli Scotrateza, jeden z niewielu tutaj zawsze trzeźwo patrzący na temat i piszący mądre rzeczy. Szkoda że zacząłeś pisać analizy pod typ, szukając wszędzie niespodzianki, nawet tam gdzie była ona z góry skazana na porażkę. Fakt że 2/5 weszło także już coś, z tym że zaskakiwało mnie to że wchodząc tutaj jestem z góry na dół zasypywany strzelaniem kursów z kosmosu. I żeby nie było, nikogo się nie czepiam i dalej podchodzę z ogromnym szacunkiem zwłaszcza do Scotrateza bo pojęcie to Ty chłopie masz i mam nadzieję że jeszcze nie raz skorzystam z Twojego typu. Co do typu na Polkę trochę się przy okazji odniosę, bo sam nie wiem czy się zgodzić czy nie. Wszystko zostało pięknie opisane, ale nie zawarty jest jeden najważniejszy argument. Chodzi tu o to że Aga wychodząc na mecz z Azarenką jest obsrana po same pachy, takie są niestety fakty. Ona się po prostu boi z nią grać, w głowie siedzą jej te wtopy, a że Azarenka dodatkowo się na Radwańską spina to każdy ostatni mecz wygląda tak jak nie inaczej. Czy nasza tenisistka jest w stanie ugrać 7 gemów? Moim zdaniem nie z tym serwisem który prezentuje na tym turnieju, w tym elemencie niewiele się zmienia u niej od lat. Muguruza atakowała każdy 2 serwis Agnieszki i momentami jej to wchodziło całkiem nieźle, Azarenka będzie to robić lepiej i częściej. Polka może ugrać cokolwiek tylko i wyłącznie z serwisem na poziomie, każda inna tenisistka może coś ugrać przeciwko Azarence, ale nie nasza Aga bo ma skrzywioną psychikę. Wydaje mi się że typ na 2-0 w tym meczu jest najbardziej oczywisty i prawdopodobny, przy czym Aga może ugrać te 7 gemów jakimś cudem, w co jednak szczerze wątpię.
Radwańska - Azarenka 0-2 @ 1.50 bet365
 
W 181

wyar

Użytkownik
Dziwne rzeczy ostatnio się w tym dziale dzieją, a szkoda bo zawsze lubiłem tutaj wejść i zobaczyć co mądrego się pisze.
To dlatego,ze koledzy zaczeli sie skupiac na wadach innych piszacych,a nie na sensownej,konstruktywnej krytyce,lub - co najlepsze- na zimnym,chlodnym oku do typow,jakby powiedzial Wielki Szu. Ja tu ostatnio czytalem juz rozne rzeczy,a to Bouchard to taka sobie zawodniczka,co raz wygra,raz przegra,a to Karolina na zakrecie kariery,a to ta cienka,a ta w ogole do d..y,a tamta to juz grac nie umie w zasadzie od urodzenia.Wiec to jak z dobra ksiazka - wiadomo,kazdy przeczyta cos innego,kazdy cos innego wywnioskuje.Bez osobistej urazy,bo nie pije do nikogo personalnie,tylko do sposobu myslenia,a raczej wyobrazen,z ktorych niechetnie rezygnujemy,bo to przeciez &quot;nasze&quot;...

Inna sprawa,ze tak naprawde to forum dla mnie,to na ten przyklad bardziej zabawa,niz rzeczywiste granie. W realu bywa,ze czasem cos zmieniam,gram mnostwo na live,mam zreszta swoja wlasna strategie gry,do ktorej doszedlem po prawie 3 latach gry (i poczatkowych okresach wtop). Mam takze wlasny sposob i na analize czy synteze,i na research,ktory czasem naprawde troche zajmuje,a najlepiej to forum wykorzystac wlasnie dla pozyskiwania danych. Ale na nic nie nalezy patrzec bezkrytycznie - nawet na najlepszych typerow,bo czesto i oni (sa przeciez ludzmi) potrafia sie mylic,czy bazowac bardziej na przekonaniach,niz na rzeczywistosci. Dlatego krytyczny,chlodny umysl pomaga,dlatego granie NON STOP i wszystkiego i codziennie jest na dluzsza mete strata pieniedzy. Zwlaszcza,kiedy podajesz,lub grasz typy,bo &quot;teraz juz musi wejsc&quot;. No i stawka - masa ludzi zapomina,lub nie ma jeszcze doswiadczenia w zarzadzaniu swoim kapitalem,i rzucaja sie na tzw. value typy,popelniajac klasyczny blad w ustalaniu prawdopodobienstwa,uzywajac wybiorczo matematyki i myslac,ze granie value czy progresji to super metody na zarobienie prawdziwej kasy. Ale prawdziwy problem gracza to psychika,zupelnie jak na korcie czy na boisku,czy na parkiecie. Sorry,ale musialem to napisac,bo odnosze wrazenie,ze masa ludzi czyta te strony,pobiera typy od graczy majacych wysoka reputacje i mysli,ze w ten sposob bedzie zarabiac na laski,fury i komory. Bzdura,i nie jest to zadna personalna &quot;wycieczka&quot; w strone jakiegokolwiek typera - to apel do zdrowego rozsadku i podejscia do grania jak do pracy. Im wiecej jej w nie wlozysz,tym wiecej z tego wyciagniesz.

Przepraszam za OT,jesli admin zechce,to usunie tego posta,ale moze posluzy on jako maly chocby drogowskaz dla wielu typerow,ktorzy w swietle dyskusji w tym dziale moga poczuc sie nieco zmieszani.

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
yebaka 1,4K

yebaka

Użytkownik
Cibulkova - Halep ✅✅✅ 2:0
2,37 bet365

czy jest cos o czym nie wiem ???
rozpedzona słowaczka przeciw rumunskiej Halep .
Cibulkova w tym turnieju zaskoczyła mnie ogromnie na plus i zycze jej zajścia jak najdalej a pokonanie Halep ? Nie mam najmniejszej watpliwosci , nawet zeby rumunka miała kitem sie usrac nie ma prawa wygrac tego meczu . Jakie ona miała przeciwniczki do tej pory .. Jankovic ,Diyas , Lepchenko i Piter . Na twardej spotkały sie raz w marcu Cibulkova ograła Halep w stosunku 2:0 .
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
v3471 223

v3471

Użytkownik
Radwańską można lubić(choć nie wiem za co) lub nie. Ale jej styl gry nie może się nikomu podobać, bo ona nie ma żadnego stylu gry ????
wręcz przeciwnie, styl Radwańsiej jest dobrze zdefiniowany i w swoim stylu (fachu) ona jest obecnie nr 1 na świecie wśród pań. polecam linka: http://www.tennisdesire.com/tennis-guide/counter-punching-tennis
a to, że nie każdy ma nerwy, żeby to oglądać to już zupełnie inna kwestia ;)
no gdyby umiała jeszcze atakować, to by była kompletna i by była takim babskim Federerem. ale gdyby babcia miała wąsy to by miał święto jutro a nie dziś...
 
C 105

ceeferem

Użytkownik
????S. Sanders --&gt; 2.68 (Pinnacle) ⛔⛔⛔ 4-6 6-1 6-4
????K. Nara --&gt; 2.75 (Bet365) ✅✅✅ 7-5 4-6 6-3
????K.Kanepi WIN --&gt; 1.83 (Pinnacle)⛔⛔⛔ 2-6 6-2 2-6
????Piter K. +6,5gema --&gt; 1.71 (Pinnacle)⛔⛔⛔ 0-6 1-6
????Zheng J. +4,5gema --&gt; 1.86 (Pinnacle) ✅✅✅ 7-6 1-6 7-5
????Pironkova T. +3,5gema --&gt; 1.71 (Pinnacle) ⛔⛔⛔ 2-6 0-6
????Barthel M. -1,5gema --&gt; 1.85 (Pinnacle) ✅✅✅ 4-6 6-3 6-4
???? Lepchenko V. +6,5gema --&gt; 1.78 (Pinnacle) 6-4 0-6 1-6 ⛔⛔⛔
???? Muguruza - Schmiedlova over 18,5gema --&gt; 1.92 (Pinnacle) 6-3 6-3 ⛔⛔⛔
???? Rybarikova M. - 2,5gema --&gt; 1.80 (Pinnacle) 4-6 3-6 ⛔⛔⛔
???? Diyaz - Halep over 17 gemów --&gt; 1.86 (Pinnacle) 1-6 4-6 zwrot
???? Wozniacka -1,5 gema --&gt; 2.07 (Pinnacle) ⛔⛔⛔ 4-6 7-5 6-3
???? Ivanovic - Williams over 18 gema --&gt; 1.90 (Betsson) ✅✅✅ 6-4 3-6 3-6
???? Radwańska - 2,5gema --&gt; 1.67 (Pinnacle) ✅✅✅6-1 6-3
???? over 20,5 gema --&gt; 1.85 (Bet365) ⛔⛔⛔
???? CS 2-1 Li Na --&gt; 4.33 (Sportingbet)⛔⛔⛔

Halep S. - Cibulkova D.
Wen, 22 Jan 2014, 01:00
???? over 22 gema --&gt; 1.87 (Betsson) ⛔⛔⛔ 3-6 0-6

Mecz 50/50...dwie niewysokie zawodniczki o zgoła odmiennych temperamentach..Cibulkova to kulka pełna energii operująca agresywnymi kończącymi uderzeniami natomiast Simona nie dysponuje może taką siłą ale za to regularnością, precyzją oraz grą w defensywie bryluje nad swoją dzisiejszą przeciwniczka. Obie nakręcone na półfinał szlema do granic możliwości więc walka powinna się toczyć do ostatniej piłki. Tytanami serwisu nie są więc za dużo free pointów nie będzie i żeby cokolwiek ugrać będzie trzeba po prostu zasuwać po korcie. Na hardzie spotkały się raz, było to rok temu w Indian Wells gdzie wygrała Dominka 7-5 7-6. Nie obrażę się dzisiaj na taki wynik w dwóch setach, lecz myślę, że powinnyśmy zobaczyć pełen dystans.
 
dx2 226,9K

dx2

Użytkownik
Bouchard-Na Li 2 @1.25
Teoretycznie to z kursu nic nie mamy, ale dam na Chinke w kombinacji. Na Li gra na Australian Open ostatnie lata po prostu wspaniale. Dwa finaly, ktore konczyly sie dramatycznymi porazkami z Kim Clijsters i Victoria Azarenka, a jezeli Na juz przegrywala to zawsze bylo to w dalekich rundach z zawodniczkami, ktore odgrywaly pozniej duza rolew turnieju. Jak sama Chinka powiedziala po meczu z Pennetta, chcialaby trzecie podejscie do tego finalu. I tego jej jak najbardziej zycze jako fan jej tenisa. Chinka w tym roku zmienila troche kalendarz i po raz pierwszy od dluzszego czasu zabraklo jej w Sydney gdzie grywala reguralnie, ale to chyba poklosie turnieju w Shenzen i stad te wnioski na ten rok. Poza tym sporo sympatii dla Chinki mam przez osoba Carlosa Rodrigueza, ktory tyle lat prowadzial Justine Henin. Bouchard to ogromnie zdolna tenisistka, ale to juz wiemy od ubieglego sezonu, ale dopinguje Chinke jak co roku z powyzszych powodow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Australian Open:
Beck 1.71 Pinnacle ✅
Cibulkova 1.40 Pinnacle ✅
Voegele 1.50 Pinnacle ✅
Pennetta 1.53 Pginnacle ✅
Pironkova +1.5s 1.61 Pinnacle ⛔
Govortsova +7.5 1.70 Pinnacle ⛔
Rybarikova 1.59 Pinnacle ⛔
Ivanovic 1.69 Pinnacle ✅
Cibulkova 1.55 Pinnacle ✅
Ivanovic +6.5g 1.95 Pinnacle ✅
Cibulkova +1.5s 1.88 Pinnacle ✅
Ivanovic -3.5g 1.75 Pinnacle ⛔
Radwańska +5g 1.68 Pinnacle ✅
&amp;


Bouchard E. (Can) - Li N. (Chn)

Typ: 1 +5.5 Games 1.65&gt;1.71 ⛔Zero gry że strony Kanadyjki, tragedia! Pinnacle Sports
Typ: 1 4.67 Pinnacle Sports (za grosze)⛔


Wspaniałą niespodziankę sobie i nam sprawiła Agnieszka Radwańska, przełamując złą serie z Azarenką i awansując do Półfinału Australian Open po kapitalnej grze, gromiąc w ostatnim secie Białorusinkę 6:0. Mam nadzieję, że tym spotkaniem zamknęła usta wszystkich krytykom, którzy twierdzili, że tenis Agi jest nudny dla oka i ledwo można go oglądać. Tyle w ramach wstępu, półfinałowy mecz Isi odpuszczam, ponieważ rywalka, Cibulkova jest w niesamowitym gazie, w tym spotkaniu może się wszystko wydarzyć, a kurs na Isię nie zachwyca, więc odpuszczam i tylko z całego serca będę kibicował naszej rodaczce. Zajmę się drugim spotkaniem, ponieważ duży prezent, wg Mnie sprawili bukmacherzy, wystawiając kursy na mecz Kanadyjki z Chinką, twierdząc, że jest ona mocną faworytką w tym starciu, ale czy kurs 1.20 na Li jest warty grania. W tym etapie, a mianowicie 1/2 finału jest to śmiech na sali i granie po tym kursie jest nei warte świeczki. Może na papierze Chinka jest faworytką, wyższy ranking, spore doświadczenie, łatwo wygrane spotkania, jednak trzeba spojrzeć na to, że rywalki nie miała za trudne, lub po prostu zagrały słabe spotkanie. Jedyną zawodniczką, która postawiła się Chince była Czeszka Safarova, która zagrała dobry mecz i była o krok od sprawienia niespodzianki, dosłownie kilka centymetrów. Gdyby główka pracowała jak należy to prawdopodobnie Na Li oglądała by z trybun lub z obrazu telewizora pojedynki swoich rywalek w AO. Za Na Li przemawia oczywiście dobra forma, oraz doświadczenie Wielko Szlemowe i mając 32 lata chciałaby wygrać na zakończenie kariery turniej w Melbourne, gdzie gra Jej się dobrze. Jednak jej rywalce, kończącej w lutym zaledwie 20 lat nie straszna presja i ranga tego turnieju, pokazała to w meczu z Aną Ivanovic, grając kapitalne zawody i przede wszystkim wytrzymała tempo i presję tego spotkania. Oczywiście w zwycięstwie troszeczkę pomogła Ana, która pod koniec 2 seta nabawiła się lekkiego urazu i Jej gra siadła, co pomogło Kanadyjce pewnie wygrać 3 seta i cały mecz. Nie zmienia to jednak faktu, że to Kanadyjka zagra w kolejnym spotkaniu. Oczywiście niepokoją DF i niewymuszone błędy, ale przy tak szybkiej grze, jaką prowadzi Bouchard, są to błędy wliczone w margines. Nie sądzę, że Chinka będzie nieomylna, też Jej się zdarzają niewymuszone błędy i to seriami. Kanadyjkę stać, przy tak szybkiej i skutecznej grze na urwanie seta, a na pewno na pokrycie HC, jaki zagrałem. Kto wie, może sprawi kolejną niespodziankę, bo w tym Turnieju wszystko jest możliwe. Za grosze pograłem również czysty win Kanadyjki, bo widzę w tym spore Value. Po cichu liczę na Finał Radwańska - Bouchard, ale to, kto zagra w finale dowiemy się ok 7 rano. Początek spotkania o 3:30. GL.

A to 2 wspaniałe akcje Agi plus piłka meczowa ????

http://www.youtube.com/watch?v=3mluU0F0xig&amp;amp;feature=share
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
zaq-108220 18

zaq-108220

Użytkownik
Dyscyplina: TENIS - WTA - SINGIEL: Australian Open

Spotkanie: Cibulkova D. - Radwanska A.
Typ: Cibulkova D.
Kurs: 3,00
Bukmacher: Bet365


Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska pokonała broniącą tytułu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:1, 5:7, 6:0. Informacja ta wstrząsnęła &#39;całą tenisową Polską&#39;. Po raz pierwszy Agnieszka powalczy o finał. Bardzo cieszą mnie osiągnięcia naszej rakiety numer 1, jednak uważam, że w finale Agnieszki nie zobaczymy. Ćwierćfinał mamy już za sobą. Wiem, że Aga grała rewelacyjnie, ale to nie był dzień Wiktorii i każdy się chyba z tym zgodzi. Co do pojedynku, Dominika Cibulkova to bardzo mocna fizycznie zawodniczka. Widziałem jak pokonała Sharapovą, przegrywając pierwszego seta. Z Rumunką w półfinale, bez większych problemów. Wiadomo zapewne wszystkim, że na tym szczeblu rozgrywek nie ma słabych graczy, jednak jak patrze na kurs 3,00, gdzie w moim odczuciu szanse oceniam bliżej 50/50 to grzechem byłoby nie zagrać paru złotówek. Oczywiście z całego serca kibicuje dobrze grającej Agnieszce, jednak stawiam na zwycięstwo Słowaczki, zachęcił mnie do tego wysoki kurs, który cały czas spada. ... a jak przegram ja to i tak zadowolenie jakieś będzie widząc Polkę w finale.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Australian Open
1# Katarzyna Piter - Eva Birnerova - 1 (1,50) 5/10 ✅
2# Katarzyna Piter - Yurika Sema = 1 (1,36) 5/10 ✅
3# Vera Zvonareva - Casey Dellacqua - 1 (1,57) 8/10 ⛔
4 # Samantha Stosur - Tsvetana Pironkova - 2 5/10(2,37) ⛔
5# Lauren Davis - Julia Goerges - 2 6/10 (1,72) ⛔
6# Garbine Muguruza - Caroline Wozniacki - 2 (1,89) 9/10 ⛔
7# Casey Dellacqua - Eugenie Bouchard - 2 (1,49) 9/10✅
8# Angelique Kerber - Flavia Penetta - 1 (1,52) 9/10 ⛔
9# Maria Sharapova - Dominika Cibulkova - 2 (3,34) 8/10 ✅
10# Victoria Azarenka - Sloane Stpehens - 2 (6,16) 7/10 ⛔
11# Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza - 2 (3,21) 6/10 ⛔
12# Flavia Pennetta - Na Li - 1 (4,50) 8/10 ⛔
13# Ana Ivanovic - Eugenie Bouchard - 2 (3,32) 8/10 ✅
14# Agnieszka Radwańska - Victoria Azarenka +5,5 gemów Radwańska (1,95) 9/10 ✅
----------------------------




#15

5/10

WTA - Malbourne - Australian Open
Eugenie Bouchard - Na Li
Eugenie Bouchard (4,66)⛔ Pinnacle Sports





#16

9/10
WTA - Malbourne - Australian Open
Agnieszka Radwańska - Dominika Cibulkova
Agnieszka Radwańska (1,49)⛔ Pinnacle Sports

Kurs na moją czarną klacz w tym turnieju biorę z niezwykłą przyjemnością. Jakby nie patrzeć, linia na Chinkę jest standardowo zaniżona chociaż bukmacherzy trochę poszli po rozum i podnieśli linie na Chinkę. Kanadyjka ma wszystkie atuty aby wygrać z Na Li. Podanie, siłę uderzeń, prędkość uderzeń regularność i mentalność. Na minus poruszanie się po korcie, w meczu z Ivanovic nie wyglądało to rewelacyjnie. Chinka jest oczywiście faworytką, jednak pisałem już o niej kilka razy i nareszcie nadchodzi rywalka, która sprawdzi sferę mentalną Na Li. Chinka rzadko kiedy gra przez cały turniej na równym poziomie. Jest to w moim przekonaniu nieobliczalna zawodniczka, która potrafi zaprzepaścić osiągniętą przewagę. Na Li posiada wrodzoną manierę śpieszenia się po punkt, nie lubi długich wymian i często jak trwają one za długo, sięga po ryzykowne zagrania, które zwykle kończą się źle. Chinka to zawodniczka, która potrafi przegrać swój gem serwisowy do zera podobnie ja Lisicki - przez własne błędy. W tej chwili Na Li prezentuje się dobrze, ale z całym szacunkiem tak naprawdę teraz nadchodzi rywalka którą ja sprawdzi. Bouchard miała jeden dzień przerwy i bardzo dobrze, ponieważ sporo energii musiała stracić w meczu z rewelacyjną Ana Ivanovic. Bouchard grała już niedawno z Na Li i mecz był wyrównany, Kanadyjka ostatecznie przegrała 6:4, 6:4. Teraz w mojej ocenie Eugenie gra lepiej niż w Toronto podczas którego miała okazje grać z Na Li, tak więc uważam, że są spore szanse na sprawienie niespodzianki. Według mnie Bouchard nie jest wcale gorsza od Chinki a ich szanse oceniam 50/50.Z pewnością nie będzie to mecz na jedną stronę i niech Chinka nie spodziewa się szybkich gemów jak z Pennetta. Eugenie tutaj nie ma nic do stracenia.

Nie do końca się zgadzam z typami na Cibulkova. Typy nie wiem z czego są brane na nią, ze statystyk ? No błagam. Co z tego że Cibulkova ograła Sharapova skoro nawet Radwańska ograłaby tak słabo grająca Rosjankę. Maria się męczyła w tym turnieju i było to widać w zasadzie w każdym meczu. Cibulkova pokonała rywalki gładko pomijając Sharapovej, jednak jeżeli spojrzymy na mecze to one pokonywały się same. Weźmy nawet pod lupę świetną S. Voegele. Czy ktoś wie jaką skuteczność ta zawodniczka miała drugiego podania z Cibulkova? Powiem. 5% !. Przecież to obciach na całej linii. Jak można z kimś takim nie wygrać meczu. Return 38%? Śmiem twierdzić, że Szwajcarka robiła co mogła aby tego meczu nie wygrać. Lecimy dalej. Suarez Navarro o kryptonimie - sprzedawca. Drugie podanie - 27%, pierwsze natomiast 43% a return 32%. No proszę.. Sama Radwańska pokonałaby te zawodniczki. Jedynie Schiavone coś próbowała, co zresztą widać po wyniku. Niestety spotkania z Halep nie widziałem, ale z opowieści słyszałem, że Rumunka zagrała dno. Więc zastanówmy się na ile wyniki Cibulkovej są miarodajne. Radwańska może nie gra super turnieju, ale Radwańska ma przede wszystkim mózg, który potrafi wykorzystać słabości rywalek. To co wczoraj zrobiła Polka było prawdziwym teatrem gry. Oczywiście Azarenka pomagała błędami i trzeba jej za to dziękować, ale teraz spójrzmy jak pomagały rywalki Cibulkovej, które pokonała? Co w takim razie powiedzieć o rywalkach Słowaczki? Azarenka drugie podanie miała na poziomie 53% w meczu z Radwańską. Ona jedna już w tej statystyce deklasuje rywalki Cibulkovej. Nie żebym opierał dziewczyny na podstawie zdolności serwisowej, ale patrząc na grę w polu znowu większe szanse daje Polce, która jeżeli nie wypompowała się wczoraj to dzisiaj Cibulkovą załatwi samą różnorodnością zagrań. Co Słowaczka oprócz siły posiada? Przecież ta dziewczyna wali wszystko co leci do niej przed siebie. Słowaczka pod siatką nie ma argumentów. Jej największym walorem tenisowym jest siła, jak wczoraj się okazało siła na Polke niekoniecznie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze regularność i pomysł. Osobiście uważam, że Agnieszka ma większe doświadczenie od Cibulkovej w tego typu imprezach i jeżeli będzie Dominike trzymać na bliski dystans z wynikiem, to ta zacznie popełniać błędy i posypie się jak domek z kart. Polka nie raz już pokazała Słowaczce jak ta szybko się łamie. Uważam, że Agnieszka wykorzysta szanse i znajdzie się w finale Australian Open.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ef81 138

ef81

Użytkownik
WTA - Malbourne - Australian Open​

Agnieszka Radwańska - Dominika Cibulkova​

Dominika Cibulkova (3,20) ComeOn
✅ ????

Agnieszka Radwańska wczorajszej nocy rozegrała mecz z Azarenką, wychodziło jej praktycznie wszystko, w 3-im secie grała po prostu genialnie, jakby wstąpił w nią diabeł, zaś Azarenka nie miała swojego rytmu gry i gubiła się raz po raz co konsekwentnie wykorzystywała Radwańska, dodam, że Aga ma problem z zawodniczkami grającymi agresywnie, a taką właśnie jest Cibulkova, którą oceniam na podstawie tego turnieju a nie wcześniejszych spotkań, nie kieruję się tym bardziej H2H , które w tym momencie wynosi : 4:1 dla Radwańskiej na nawierzchni twardej, dlatego oceniam ją na podstawie moich obserwacji danych meczy w turnieju i wierzę, że to Dominika znajdzie się w finale.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
oeb 257

oeb

Użytkownik
Dominika Cibulkova vs Agnieszka Radwańska
Typ: 2 @1.49 [Pinnacle]
Do argumentów Scotrateza dorzucę jeszcze jeden. Polka myślę przełamała się mentalnie zwycięstwem z Białorusinką. Przez ostatnie dwa lata Vika była dla naszej rodaczki ścianą nie do przejścia i mimo iż Aga biła głową w mur to nijak przebić go nie mogła. Dziś w nocy najzwyczajniej w świecie rozjechała ten mur buldożerem. Nawet nie chcę zgadywać jaki zastrzyk do motywacji oraz wiary w swoje możliwości dostała Polka, ale strzelam że musi być mocny. Spójrzmy jeszcze na drabinkę - wszystkie mocne i uznane nazwiska (poza Chinką Na Li) już poleciały za burtę, a mam tu na myśli tenisistki z którymi Radwańskiej gra się trudno bądź umownie powiedzmy na które nie ma patentu żeby wygrać, a mam tu na myśli Sharapovą czy Williams. Sama zaś wyautowała Azarenkę. Podczas ubiegłorocznego Wimbledonu mówiło się, że takiej szansy jak wtedy na wielkoszlemowy tytuł Isia nie będzie miała długo. Minęło pół roku i szansa pojawia się znowu, pod dyskusje można poddać fakt czy większa, czy mniejsza niż na Wimblu. Uważam, że Radwańska potrafi uczyć się na własnych błędach i wyciągać wnioski z tego co było i poszło źle. Mecz z Azarenką pokazał, że koncentracja jest, wiara w siebie jest, pomysł na grę jest... Po drugiej stronie siatki Dominika Cibulkova. Dominika Cibulkova, która rozgrywa świetne zawody, ale Słowaczce z Agnieszką gra się ciężko. H2H mówi wiele. Rok temu w styczniu Dominika z finału w Sydney wyjechała na rowerku. Wzięła rewanż później w Stanford ale po ciężkim boju na trzy sety. Teraz półfinał Wielkiego Szlema, jeśli któraś z nich miałaby tutaj spuchnąć mając w głowie wagę i stawkę spotkania to według mnie będzie to Dominika Cibulkova.
⛔ 6/1 6/2
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Radwańska 1.45⛔

Po meczu z Azarenką, Radwańska według mnie w przyspieszonym tempie dojrzała emocjonalnie. Jej siłą jest spokój, opanowanie i wiara w swoją taktyke. Fajnie, że nie ma na korcie jej ojca, matki, siostry itd. Jest trener i fizjo, którego nawet nie znał Karol Stopa? (bez komentarzy,eh Ci komentatorzy polskiego Eurosportu, niektórzy się wręcz kompromitują) Iska powinna grać swój tenis, czekać, rozganiać i kręcić.

Słowaczka naprawdę imponuje, gra jak nakręcona, jej motywacja sięga zenitu, według mnie nie wytrzyma tego półfinału w głowie. Zacznie wyrzucać i będzie nie cierpliwa, to jeszcze nie ten dzień dla Słowaczki.

Według mnie Isia wygra cały AO 2014! Będzie historyczny sukces Pamiętam jak oglądałem jej finał juniorski Wimbledonu, kto by przypuszczał że to chucherko prawdopodobie wygra seniorskiego Szlema i zapisze się w światowej historii tenisa.


Andre@
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Bouchard @ 5,1 / BETFAIR
Po meczu Radwańska - Bouchard w Hopman Cup byłem przekonany, że Bouchard będzie objawieniem w sezonie 2014. Moim zdaniem kurs przesadzony. Bardziej spodziewam się niespodzianki w tym półfinale, aniżeli Radwańska miałaby przegrać. Li jeszcze nie przegrała w tym sezonie, ale może czas najwyższy ?
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Pewnie mało kto skorzystał, ale ten kto był cwany ten może już dzisiaj cieszyć się ponad 100% zyskiem. Kursy na Cibulkową ponad 3,00. Osobiście nie polecam gry na Chinkę po kursie w granicach 1,35 bo po prostu są nie opłacalne.
Na Li ten tytuł Wielkiego Szlema w Australii należy się jak psu buda i to jej będę oczywiście kibicował w finale, ale nie sposób nie docenić Cibulkowej która w 100% zasłużyła na ten finał nie dając jakichkolwiek złudzeń, że była zawodniczką zdecydowanie lepszą we wcześniejszych etapach gry.
Zapowiada się niezwykle ciekawy i wyrównany finał, chyba najlepszym pomysłem byłby over gemowy w tym meczu, ale jak znam kobiety to żadnym zaskoczeniem nie byłby wynik typu 6:2 6:2. H2H 4:0, ale patrząc na ten turniej nie należy brać pojedynków bezpośrednich &quot;na serio&quot; ;).
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Vinci R./Errani S. - Vesnina E./Makarova E.

Patrząc na nazwiska i rozstawienia finałowych par, taki skład finału nie powinien dziwić nikogo. Spotykają się bowiem w nim jedne z lepszych duetów w tourze. Rozstawione z &quot;1&quot; Włoszki kontra turniejowa &quot;3&quot; - Rosjanki. Gdy jednak przyjrzymy się przebiegowi turnieju, wówczas taka obsada może budzić mieszane uczucia. Z jednej strony zdziwienie, że zawodniczki, które były niemalże na wylocie grają dalej, z drugiej zaś wielki podziw, że tak zdołały odwrócić losy meczu. Włoszki w spotkaniu z parą Black/Mirza zdołały wyciągnąć decydującą partię ze stanu 1-4* wygrywając 6-4. Rosjanki z kolei obroniły dwie piłki meczowe przy stanie 3-5* w spotkaniu z duetem Hlavackova/Safarova.
Nieco trudniejszą drogę do finału przebyły Rosjanki, które dobrze grają przy swoim podaniu. Zostały przełamane tylko 11 razy, co jak na kobiecy tenis wygląda nieźle. Włoszki natomiast 17 razy straciły podanie, a na mój gust mierzyły się ze słabiej returnującymi rywalkami. Włoszki sporo wolniej serwują od Rosjanek, co może okazać się nie bez znaczenia. Rosjanki naprawdę potrafią przyłożyć podaniem, a i z głębi kortu radzą sobie dobrze.
Włoszki nie grają swojego najlepszego tenisa i widać to od początku turnieju. Rosjanki miały naprawdę ciężkie przeprawy i moim zdaniem egzamin pt. „Droga do finału” zdały lepiej, aniżeli ich dzisiejsze rywalki.

Typy:
Vesnina/Makarova @ 2,38 ⛔ / 5*-2 w trzecim... brawo ????
Vesnina/Makarova +1,5seta @ 1,46 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Australian Open
1# Katarzyna Piter - Eva Birnerova - 1 (1,50) 5/10 ✅
2# Katarzyna Piter - Yurika Sema = 1 (1,36) 5/10 ✅
3# Vera Zvonareva - Casey Dellacqua - 1 (1,57) 8/10 ⛔
4 # Samantha Stosur - Tsvetana Pironkova - 2 5/10(2,37) ⛔
5# Lauren Davis - Julia Goerges - 2 6/10 (1,72) ⛔
6# Garbine Muguruza - Caroline Wozniacki - 2 (1,89) 9/10 ⛔
7# Casey Dellacqua - Eugenie Bouchard - 2 (1,49) 9/10✅
8# Angelique Kerber - Flavia Penetta - 1 (1,52) 9/10 ⛔
9# Maria Sharapova - Dominika Cibulkova - 2 (3,34) 8/10 ✅
10# Victoria Azarenka - Sloane Stpehens - 2 (6,16) 7/10 ⛔
11# Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza - 2 (3,21) 6/10 ⛔
12# Flavia Pennetta - Na Li - 1 (4,50) 8/10 ⛔
13# Ana Ivanovic - Eugenie Bouchard - 2 (3,32) 8/10 ✅
14# Agnieszka Radwańska - Victoria Azarenka +5,5 gemów Radwańska (1,95)✅
15# Eugenie Bouchard - Na Li - 1 (4,66) 5/10 ⛔
16# Agnieszka Radwańska - Dominika Cibulkova - 1 (1,49) 9/10 ⛔
17# Na Li - Dominika Cibulkova - 2 (3,40) 10/10 ⛔
Podsumowanie
Yield: -21,79%⛔
Zysk jednostkowy: -27,46
suma stawek: 126​
----------------------------


#16
10/10
WTA - Malbourne - Australian Open
Na Li - Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova (3,40)⛔ Bet365
Pomyliłem się co do gry Dominiki. Słowaczka gra tutaj naprawdę bardzo dobry turniej i nie przypadkiem znalazła się tak wysoko. Kursy standardowo na Chinkę niskie i standardowo uparcie idę przeciwko Chince. Bouchard niestety nie poradziła sobie psychiczne w meczu, początek spotkania totalnie oddała Na Li. Sama Na Li zaczęła mecz tak jak nie spodziewałem się, że zacznie po raz kolejny, czyli od zmasowanego ataku. Byłem pewien że Kanadyjka postawi warunki na początku spotkania, jednak młoda Eugenie nie potrafiła zdobyć nawet punktu przy swoim podaniu. Teraz szykuje się inny kaliber zawodniczki a przynajmniej formy. Dominika jest w prawdziwym gazie. Liczę że zagra z podobną agresją jak z Agnieszką i wprowadzi proszony przeze mnie już od kilku meczy chaos u Chinki. Nie ufam grze Na Li i uważam że w końcu któraś z dziewczyn posiadających umiejętności i formę dźwignie mecz przede wszystkich mentalnie. Jak dotąd rywalki które w mojej ocenie miały szanse powalczyć z Na Li przegrywały z nią już na początku spotkania w sferze psychicznej. Potem już albo było za późno aby gonić wynik albo poddawały się zupełnie grze Na Li. Wierze że Cibulkova poradzi sobie z tym ciśnieniem, jeżeli tylko przetrzyma Blitzkrieg Chinki na początku spotkania jest w stanie powalczyć o zwycięstwo. Słowaczka ma ku temu możliwości aby sprostać to ambitne zadanie. Siła, szybkość poruszania się po korcie, regularność i serwis. Wszystko u Dominiki wygląda solidnie. Chinka w meczu Bouchard pokazała przy prowadzeniu 5:0 w pierwszym secie że potrafi się posypać, wystarczy że w jej szalonym ataku zacznie coś zgrzytać. Szybko skrada się wtedy niepewność w ataku Chinki i potem fala błędów niewymuszonych. Dla mnie kurs to próbowania, ja osobiście spróbuje mocniej. Powodzenia Dominika.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom