>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
&quot;Pokłosie&quot; otrzymało właśnie nagrodę Yad Vashem.
http://wyborcza.pl/1,75475,14277913,_Poklosie__z_nagroda_Yad_Vashem_na_Jerusalem_Film.html
Używanie terminu &quot;Holocaust&quot; [każdy kto tylko posiada choć parę zwojów pod czaszką wie w jakim znaczeniu jest dzisiaj używane to pojęcie] w odniesieniu do tego obrazu to wg mnie, jak używanie terminu &quot;polskie obozy koncentracyjne&quot; wobec niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

... a tu dla przeciwwagi, materiały Archiwum Państwowego w Białymstoku.
Nie dopatrzyłem się informacji, że w zbrodni uczestniczyli Polacy. Ponadto, z treści wynika, że bardzo możliwym jest, iż w Jedwabnem zamordowano również Żydów z Wizny.
http://www.bialystok.ap.gov.pl/lomza/jedwabne.html

---------------------------------------------------------------------------------------
Z innej beczki ...
Do tego trzeba posiadać jaja a nie wydmuszki:
http://forsal.pl/artykuly/718870,wegry-budapeszt-zrywa-z-mfw.html#

--------------------------
Edit:
stało się, co się miało stać. W byłym Detroit.
Pokłosie ale panowania rządów socjalistycznych.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/detroit-oglosilo-upadlosc-najwieksza-taka-plajta-w-historii,340704.html

----------------------------
Nie mogłem przejść obojętnie ????
http://wyborcza.pl/1,87648,14287804,Jestesmy_zwierzetami.html?utm_source=HP&amp;amp;utm_medium=AutopromoHP&amp;amp;utm_content=cukierek1&amp;amp;utm_campaign=wyborcza#Cuk#Cuk
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Agnieszka Holland chce wyreżyserować film na podstawie książki Moniki Jaruzelskiej &quot;Towarzyszka panienka&quot;. W roli generała Wojciecha Jaruzelskiego wystąpi Bogusław Linda.
Informację o planach Agnieszki Holland podaje &quot;Fakt&quot;, powołując się na kolorowe pismo &quot;Na żywo&quot;. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że film będzie poświęcony rodzinie Jaruzelskich, a scenariusz powstanie na bazie książki &quot;Towarzyszka panienka&quot;, która tuż po premierze stała się bestsellerem.
natemat.pl
:wowsdf::wowsdf:
Sami kładą głowy pod topór....
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
lol. zabil miliardy ludzi?
nie slyszlałem.
Grudzień 1970 (masakra na Wybrzeżu) - 45 zabitych, ok. 1060 rannych - Jaruzelski osobiście nadzoruje
Pacyfikacja kopalni &quot;Wujek&quot; - zginęło 9 górników, a 21 zostało rannych
Całkowita liczba ofiar stanu wojennego w latach 1981-1989 wynosi nie mniej niż 91 osób
Ksiądz Jerzy Popiełuszko, ksiądz Stanisław Suchowolec, ksiądz Sylwester Zych, ksiądz Stefan Niedzielak (kapelan Armii Krajowej)
Warto też wspomnieć o czystkach antysyjonistycznych w wojsku
Tak oto się ma okres panowanie Wojciecha Jaruzelskiego, wybitna biografia w sam raz na film. Najlepiej wsparty z pieniędzy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Grudzień 1970 (masakra na Wybrzeżu) - 45 zabitych, ok. 1060 rannych - Jaruzelski osobiście nadzoruje
Pacyfikacja kopalni &quot;Wujek&quot; - zginęło 9 górników, a 21 zostało rannych
Całkowita liczba ofiar stanu wojennego w latach 1981-1989 wynosi nie mniej niż 91 osób
Ksiądz Jerzy Popiełuszko, ksiądz Stanisław Suchowolec, ksiądz Sylwester Zych, ksiądz Stefan Niedzielak (kapelan Armii Krajowej)
Warto też wspomnieć o czystkach antysyjonistycznych w wojsku
Tak oto się ma okres panowanie Wojciecha Jaruzelskiego, wybitna biografia w sam raz na film. Najlepiej wsparty z pieniędzy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
nie intetresuje mnie krecenie filmu na jego temat, jedynie nazwanie go zbrodniarzem i wg mnie idac takim tokiem rozumowania piłsudski tez byl wielkim zbrodniarzem, z jego powodu zginelo wielu zolnierzy/cywilow w wyniku zamachu majowego a nastepnie zmarło/zgineło x opozycjonitsow w berezie kartuskiej. prawda? tak samo kazdy wladca od mieszka 1 po jaruzelskiego byl zbrodniarzem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
nie intetresuje mnie krecenie filmu na jego temat, jedynie nazwanie go zbrodniarzem i wg mnie idac takim tokiem rozumowania piłsudski tez byl wielkim zbrodniarzem, z jego powodu zginelo wielu zolnierzy/cywilow w wyniku zamachu majowego a nastepnie zmarło/zgineło x opozycjonitsow w berezie kartuskiej. prawda? tak samo kazdy wladca od mieszka 1 po jaruzelskiego byl zbrodniarzem.
No właśnie tak jak ty mówisz nie jest i twój tok rozumowanie nie kwalifikuje się do definicji zbrodni, nie ma tu zasady ilościowej, a przyczynowo, celowo, skutkowa. Bo zbrodnia to czyn człowieka, który spotyka się ze szczególnym potępieniem ze strony społeczności. Wyróżnić można:
-zbrodnia nienawiści
-zbrodnia wojenna
-zbrodnia komunistyczna
-zbrodnia nazistowska
-zbrodnia przeciwko ludzkości
-zbrodnia przeciwko pokojowi
Co najmniej do dwóch można Jaruzelskiego zaszeregować.
Piłsudski niewątpliwe był dyktatorem i ma krew na rękach, ale Polskie społeczeństwo przyjęło iż go nie potępia. Czy był zbrodniarzem – uznajemy że nie, ale masz prawo sądzić że był.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Tadzin: Porownywanie Pilsudskiego, do Jaruzelskiego, jest co najmniej niesmaczne. Zauwaz jakie zaslugi ma ten pierwszy, a jakie ten drugi, o ile takowe posiada. Do tego Pilsudski przede wszystkim wraz z Dmowskim walczyli o nasza niepodleglosc, ktora niestety szybko utracilismy i na dobra sprawe, po dzis dzien nie jest rozowo. Jaruzelski, to z kolei namiestnik, ktory zostal narzucony przez bolszewikow wiec przede wszystkim nie mozna go traktowac jako przywodce narodu, a sowieckiego namiestnika, ktory mial sprawowac wladze w imieniu ZSRR.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Tadzin: Porownywanie Pilsudskiego, do Jaruzelskiego, jest co najmniej niesmaczne. Zauwaz jakie zaslugi ma ten pierwszy, a jakie ten drugi, o ile takowe posiada. Do tego Pilsudski przede wszystkim wraz z Dmowskim walczyli o nasza niepodleglosc, ktora niestety szybko utracilismy i na dobra sprawe, po dzis dzien nie jest rozowo. Jaruzelski, to z kolei namiestnik, ktory zostal narzucony przez bolszewikow wiec przede wszystkim nie mozna go traktowac jako przywodce narodu, a sowieckiego namiestnika, ktory mial sprawowac wladze w imieniu ZSRR.
nie porownuje to Jaruzelskiego do Piłsudskiego, jedynie skupiam sie na pojeciu &quot;zbrodniarz&quot; i jesli podpiąć sie pod unwiersalną definicję zbrodni/zbrodniarza to skoro JAruzelski był zbrodniarzem to tak samo można nazwać Piłsudskiego choc wiadomym jest ze Piłsudski pokonał Bolszewików, byl jedna z glownych postaci dzieki ktorym Poslka odzyskała niepodległość, ale to nie ma nic do rzeczy gdyż z jego powodu zgineło kilkaset osób podczas zamachu majowego i była to tylki wylacznie wina Piłsudskiego, identyczna wina w przypadku tłumienia strajków przez Jaruzelskeigo. Obaj nie mieli zamiaru zabijac/mordować, jeden chciał stłumić strajki, drugi przejąć władzę, wiadome jest ze w obu przypadkach bardzo prawdoodobne sa ofiary w ludziach. Stad tez wg mnie standardowa definicja zbrodni/zbrodniarza nieco kuleje, gdyz wg mnie celowe zabijanie/eksterminowanie ludzi tak jak np w obozach zagłady czy gułagach należy liczyć jako zbrodnię, z tego powodu kompletnie nie zgadzam sie z tym zeby JAruzelski był osobą która zasługuje na łatkę zbrodniarza.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
nie intetresuje mnie krecenie filmu na jego temat, jedynie nazwanie go zbrodniarzem i wg mnie idac takim tokiem rozumowania piłsudski tez byl wielkim zbrodniarzem, z jego powodu zginelo wielu zolnierzy/cywilow w wyniku zamachu majowego a nastepnie zmarło/zgineło x opozycjonitsow w berezie kartuskiej. prawda? tak samo kazdy wladca od mieszka 1 po jaruzelskiego byl zbrodniarzem.
Wymień chociaż jednego opozycjonistę, który zginął w Berezie i najlepiej podczas życia J. Piłsudskiego.
I może wtedy odnajdziesz w ogóle pośród uwięzionych, Stepana Banderę.
Państwo Polskie, nie wykonało wyroku i na tym zbrodniarzu.
Otrzymał amnestię. Dalszy ciąg jest znany.
------
Do zbrodni Jaruzelskiego, dochodzą jeszcze bezimienne ofiary wyłączonych telefonów podczas Stanu Wojennego oraz odpowiedzialność za głównodowodzenie inwazją LWP na Czechosłowację w 1968 r. Był wtedy Ministrem Obrony Narodowej. Przez dwadzieścia lat zresztą.

I jeszcze jedna kwestia. W kontekście wojskowej służby, podstawowa.
Zbrodnią jest zdrada stanu.
Jeśli przyjmę, że Jaruzelski jest Polakiem to jest on zdrajcą służącym gorliwie polskiemu okupantowi. Miłosiernie przyjmuję, że Jaruzelski to sowiecki patriota i sowiecki generał.
(Między innymi dlatego, powinien zostać nie tyle nawet zdegradowany co usunięty z oficjalnych szeregów Wojska Polskiego. Spokojnie może żyć na garnuszku swoich dotychczasowych zleceniodawców.
Nie zgadzam się na pokrywanie z moich podatków emerytury zbrodniarzowi i agentowi obcego kraju).

Ponadto, Stan Wojenny był realnie a został uznany prawnie przez Trybunał Konstytucyjny za nielegalny. Niezgodny z Konstytucją PRL.
Była to zbrodnia nawet według tamtejszych PRL- owskich przepisów. Zamach stanu.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wiadomosci/Papiez-Franiszek-Kim-ja-jestem-zeby-oceniac-gejow

Niby nic nowego nie powiedział ale echo w mediach poszło niesamowite (link pierwszy lepszy jaki znalazłem na ten temat). Tylko ja jestem taki zacofany myśląc, że było pytanie, jest inteligentna odpowiedź i na więcej nie ma co liczyć? I że &quot;nowoczesne&quot; media wykręcają sprawę, żeby było, że papież, a zatem i Kościół zaraz będzie popierał gejów, związki partnerskie itp? Wydaje mi się, że o wiele ważniejsze rzeczy mówił w ostatnich dniach, a tego się niesamowicie mocno uczepili.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
CIA daje pieniądze na badania nad inżynierią klimatyczną. Chce kontrolować pogodę?
CIA wsparło kwotą 630 tys. dolarów badania nad inżynierią klimatu - informuje &quot;Independent&quot;. Program badawczy wdrażany przez Narodową Akademię Nauk USA (NAS) ma na celu badanie wpływu sztucznych zmian pogody na dużą skalę na zatrzymanie zmian klimatu - a pośrednio wpływu tych czynników na bezpieczeństwo narodowe USA
Według amerykańskiego magazynu &quot;Mother Jones&quot; Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) współfinansuje badania nad możliwościami przeciwdziałania zmianom klimatycznym.
Prowadzony przez Narodową Akademię Nauk program ma zbadać niektóre proponowane przez naukowców techniki inżynierii klimatu, m.in. regulowanie ilości światła słonecznego dopływającego do Ziemi i sposoby usuwania nadmiaru dwutlenku węgla. Ma też spróbować przewidzieć ich potencjalne skutki dla środowiska, gospodarki i bezpieczeństwa narodowego.
Czym jest inżynieria klimatu?
Inżynierii klimatu, z angielska &quot;geoengineering&quot;, nie wolno mylić z polską geoinżynierią, czyli sposobami planowania i organizacji realizacji robót ziemnych i górniczych oraz metodami i technologiami poprawy właściwości gruntów.
Geoengineering to proponowane w nauce wielkoskalowe modyfikacje pogody, w szczególności zmiany pokrywy lub jasności chmur, w celu wywołania zmian klimatycznych - podkreśla &quot;Independent&quot;.
CIA, teorie spiskowe i zmiana klimatu
Pozostałymi sponsorami programu oprócz CIA są NAS, NOAA (Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna) i NASA. Według cytowanego przez &quot;Independent&quot; rzecznika Narodowej Akademii Nauk odnośnik &quot;środowisko wywiadu USA&quot; na stronie programu odnosi się właśnie do CIA.
Udział służb specjalnych w finansowaniu programu już wywołuje teorie spiskowe, a amerykański rząd już w czasie wojny w Wietnamie był oskarżany o wypuszczanie w powietrze różnych substancji wywołujących deszcz. Były też domysły, że na pogodę próbował wpływać chiński rząd przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r.
Rzecznik CIA odmówił komentarza ws. badań NAS. - To naturalne, że Agencja w takich sprawach jak zmiana klimatu chce współpracować z naukowcami, by lepiej zrozumieć to zjawisko i jego skutki dla bezpieczeństwa narodowego - cytuje go &quot;Independent&quot;.
Myślący sami niech wyciągną wnioski po co to...Aż dziw że czasem do masońskich mediów przedostają się takie kwiatki.
Tu masz oryginał Tadzin http://www.independent.co.uk/news/world/americas/cia-backs-630000-study-into-how-to-control-global-weather-through-geoengineering-8724501.html
 
Do góry Bottom