>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Campeonato Brasileiro Serie A 2012 - maj i czerwiec

Status
Zamknięty.
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Już w sobotę rusza najmocniejsza liga(nie licząc Europy) świata. Campeonato Brasileiro 2012 rusza i z tego powodu wszyscy kibice latynoskiej piłki mogą świętować, gdyż te kilka miesięcy bez wartościowego grania(czyt. rozgrywki stanowe) to jednak nie jest to. Dobre jest to, że ligę brazylijską możemy oglądać podczas wakacji czyli w czasie, gdy nie mamy żadnej innej ligi do śledzenia, a więc poza wyjazdami to nie będzie wymówek, że było coś ciekawszego do oglądania, bo tak po prostu nie będzie... W tym roku postanowiłem, że nie będzie takiej zapowiedzi jak rok temu czyli ekipa po ekipie, tylko któregoś dnia w tym tygodniu wrzucę moją wizję tego sezonu i tam opiszę co sądzę na temat szans danych ekip na mistrza, puchary, spadek itd. Jeśli chodzi o pierwszą kolejkę, to niestety nie mamy jeszcze kursów, ale warto poznać jej rozkład:
W sobotę pierwsze mecze i najciekawiej z nich wyglądają starcia Vasco-Gremio oraz derby SP czyli Palmeiras-Portuguesa. W niedziele natomiast mamy dwa hiciory czyli Botafogo-Sao Paulo i Corinthians-Fluminense. Również łatwej przeprawy mieć nie będzie Santos, gdyż Bahia u siebie jest naprawdę mocna. Ciekawe też jak się spiszą takie ekipy jak Flamengo czy Cruzeiro, które zawaliły pierwszą część roku i zaszły tam mniejsze lub większe zmiany. Na godziny nie patrzcie tak dokładnie, bo tam chyba jest mały błąd ale mi tutaj chodzi o fakt jakie mamy spotkania.
Terminarz
Co do kursów na zwycięstwo ligi, to oferują nam już to niektórzy bukmacherzy ale póki co to Sportingbet bije konkurencje na głowę ofertą, gdyż mamy tam zakłady na najlepszą ekipę z danego regionu, a mamy do wyboru Rio, Sao Paulo oraz tak jakby H2H, bo chodzi o Porto Alegre i Belo Horizonte czyli tam gdzie mamy dwie ekipy. Jeśli ktoś znalazłby jeszcze jakieś ciekawe bety, to piszcie na PW, a ja powklejam to.
Kursy na zwycięstwo(Bwin):



Zwycięski region(Sportingbet):


Najlepsza ekipa ze stanu Sao Paulo(Sportingbet):
Corinthians @ 3,25
Sao Paulo @ 3,25
Santos @ 3,75
Palmeiras @ 5,00
Portuguesa @ 19,00
Ponte Preta @ 51,00
Najlepsza ekipa z Rio(Sportingbet):
Fluminense @ 2,45
Flamengo @ 3,25
Botafogo @ 4,333
Vasco @ 4,50
Gaucho:
Inter @ 1,70
Gremio @ 2,05
Mineiro:
Cruzeiro @ 1,65
Atletico MG @ 2,10​

Dla zainteresowanych, to wrzucę jeszcze mapkę Brazylii, na której będą zaznaczone miejscowości, z których pochodzą kluby, które będą brały udział w tegorocznych rozgrywkach



Zapraszam do dyskusji
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Ja tylko kilka zdań dziś wtrącę ,więcej jutro napiszę:
Ten kurs na Fluminense 2,45 według mnie jest do wzięcia ,mają solidny zespół ,ocenię ich po grze na razie w CL to grają bardzo dobrze w ofensywie i dobrze w obronie ,tworzą ciekawy kolektyw ,którego nie widzę w reszcie ekip ze stanu Rio ani Flamengo chimeryczne nie powinno za wiele zwojować choć to dalej jest dobry zespół ,tym bardziej nie wierzę w Botafogo i Vasco więc ten kurs na najlepszą ekipę w stanie Rio jest bardzo sympatyczny :Fluminense 2.45 tylko wiadomo jest to długoterminowy zakład których nie lubię grać ale raczej tutaj sobie coś pyknę .Więcej napiszę jutro;)
 
junior_battle 148

junior_battle

Użytkownik
No i najlepsza do obstawiania liga według mnie wraca !

Kursy już są:


Ja osobiście mam zamiar RACZEJ pograć na zespoły, które nie były uwikłane w ciężkie rozgrywki stanowe, tudzież w CL, mające coś do udowodnienia w tym sezonie.

Ciekawie wygląda Gremio, Atletico MG, Cruzeiro, Palmeiras, ale więcej na ten temat, bliżej weekendu.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Cruzeiro to dla mnie ekipa zagadka na tą chwilę zalicza same kompromitacje ,czy to stanowe czy to CdB i raczej w pierwszych kolejkach bym jej nie grał nie wiadomo co tam się tak naprawdę dzieje a wygląda to nie ciekawie według mnie oczywiście
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Szanse na mistrza kraju znowu ma prawie połowa ligi, a tytuł zdobędzie ekipa, która zaliczy jak najmniej wpadek i wykaże się największą regularnością. Na dzień dzisiejszy najlepszą piłkę pokazuje zdecydowanie Santos, ale tutaj trzeba wziąć pod uwagę, że oni bardziej skupiają się na Copa Libertadores. Rok temu też byli stawiani w roli faworytów, ale dopóki grali w CL to wystawiali rezerwowy skład i stracili wtedy sporo punktów. Poza tym jeżeli wygrają CL (a według mnie wygrają) to pewnie nie będą już mieli większej motywacji, żeby odrabiać w lidze straty...

W Sao Paulo nie wierzę w ogóle, po raz kolejny super skład, ale i tak nie potrafią tego wykorzystać. Przeczucie podpowiada mi, że tytuł zgarnie Corinthians. Chociaż bardzo tego nie chce i według mnie grają nuuudną piłkę, jednak jeżeli chodzi o regularność to oni potrafią utrzymać stały poziom przez dłuższy czas.

Ciekawy jestem postawy Cruzeiro, chociaż w stanówkach i CdB pokazali, że dalej nie jest z nimi wszystko ok. Myślę, że będą mieli lepszy sezon niż ostatnio i nie będą do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie, ale wysoko też ich nie widzę. Pewnie skończą sezon w połowie tabeli. Nie wierzę też w ekipy z Porto Alegre. Gremio cały czas rozczarowuje i chociaż kiedyś lubiłem ich oglądać, to teraz nic sobą nie prezentują. Internacional też raczej zawali sezon. Wielkie zapowiedzi i nadzieje na początku roku, ale CL i stanówki pokazały, że nazwiska to nie wszystko i oni nie są w stanie nic większego osiągnąć.

Z typami na pierwszą kolejkę poczekam na składy, bo uczestnicy CL mają za tydzień rewanże i mogą podejść do 1 kolejki na większym luzie.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Nareszcie rusza moja ulubiona liga ! Fajnie, bo europejskie ligi zakończyły lub są na ostatnim finiszu. Oj będzie co stawiać [Serie B również mocno dochodowa] i zbierać $, ale ważne żeby sezon był udany dla typerów, co Wam i sobie życzę ;)
Widzę, że nie tylko ja typuję Santos na triumfatora tegorocznych rozgrywek. Napad na prawdę robi ogromne wrażenie [bynajmniej na mojej osobie], ale gorzej jest z obroną. Fakt jest Rafael, ale jednak on sam meczu nie wybroni. Widziałem ich ostatni mecz z Cruzeiro, to obrona się nie popisała. Oba gole strzelone przez ich błędy, a dodatkowo potem się tak gubili, że szok. Gdyby nie fenomenalne interwencje wyżej wspomnianego Rafaela to wynik mógłby być zupełnie odwrotny. Wiem, to był mecz praktycznie bez znaczenia, bo w pierwszym pewne zwycięstwo Peixe, a rewanż to kwestia formalna. Ale jednak nie pozostawili dobrego wrażenia. Do tego tak jak wspomniał kacmon, grają dalej w Copa Libertadores i chyba jak na razie to jest dla nich priorytet, bo jakby nie było, szanse na wygraną mają bardzo dużą. Tak więc początek może być różny, ale ja jednak przystawałbym wciąż przy nich.
Pierwsza kolejka, więc raczej trzeba odstawić na bok duże stawki. Nie wiadomo jakim składem zagra czwórka pucharowa - wszystkie te mecze osobiście odpuszczam [chyba że BTS Bahia - Santos].
Tak na wstępie to tyle ode mnie. Czym bliżej pierwszych meczów, tym powinny się pojawić jakieś info/analizy na nadchodzące spotkania :cool:
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Jeśli chodzi o Internacional to też zależy czy Damiao zostanie ,bo według mnie ciężko będzie go tam zastąpić a jest on głównym strzelcem, i potrafi wziąć ciężar na siebie .Jeśli chodzi o spadek to nie zdziwi mnie to jak poleci Cortiba jeśli nie poprawią wyjazdów to może być ciężko w poprzednim sezonie wszystko ładnie im wychodziło u siebie(na wyjazdach nie to samo) dwa razy tak dobrze może nie być ,widać samo to że słabiaków już tak nie ogrywają jak wcześniej .Corinthians może i gra nudną piłkę ale skuteczną i to się liczy są do bólu systematyczni i na pewno się zakręcą w czołówce taktycznie bardzo dobrze wyglądają.Copa Libertadores też długo już nie będzie 4 lipca jest finał gra w nim 4 zespoły z Brazylii(Vasco,Santos,Corinthians,Fluminense) dalej może przejść tylko 3 (pod warunkiem że wygrają ) czyli tak naprawdę jakoś wiele nie będą grać bo to już ćwierćfinał.Ciężko na razie pisać co i jak o innych drużynach niż te co grają w CL ,bo inne nie miały jakichś meczy w których mogliby się wykazać na 100%,bo stanowe to wiadomo jedni traktują tak drudzy tak ,a CdB też wszystkie nam nie powie.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Trochę się długo zabieram do napisania moich przemyśleń odnośnie najbliższego sezonu ale wreszcie się jakoś zebrałem i pare słów napiszę odnośnie tego kto ma jakie szansę w tym sezonie. Podzielę drużyny na takie małe grupy(walczących o mistrza, o utrzymanie, o puchary itd.). Tak więc zaczynamy:
Walka o mistrza
Niestety po raz kolejny w walce o mistrzostwo jedną z decydujących ról odegra Copa Libertadores. Wszystkie 3 drużyny, które tutaj widzę dalej grają w CL i jeszcze jakiś czas mogą być zajęte tymi rozgrywkami. Chodzi mi o Corinthians, Santos i Fluminense. Wszystkie te ekipy mają dość szerokie składy i to naprawdę mocnych zawodników. Jednak problem np. Santosu jest taki, że Neymar czy Ganso będą często wyjeżdżać, gdyż czekają ich sparingi z reprezentacją, a potem Olimpiada. Do nich może dołączyć bramkarz Rafael, także przez jakiś czas brak tej trójki będzie doskwierać trenerowi Ramalho. Również Fluminense może być osłabione brakiem Freda, gdyż ten również wyjeżdża na repre, a wszyscy wiemy ile znaczy ten napastnik dla Flu. Corinthians w tej sytuacji chyba jest najmniej poszkodowany, bo tam jakoś nie mają zawodników reprezentacyjnych, gdyż Timao to drużyna bardzo wyrównana, gdzie gwiazd może nie ma ale za to jest mnóstwo solidnych zawodników, którzy nie zawodzą. Poza tym posiadają w swoim składzie Emersona Sheika, a to jest gwarant mistrzostwa. W 2009 był we Flamengo, w 2010 we Fluminense, a w 2011 grał w Corinthians i wszystkie te trzy ekipy zdobyły mistrza... Czwartą ekipą, którą bym tutaj widział w walce o mistrza jest Sao Paulo. Zbudowano naprawdę świetną drużynę, gdzie mają wielu znakomitych zawodników i również jest szeroki dość skład. Luis Fabiano w Copa do Brasil strzela gola za golem, do tego czaruje nas swoimi dryblingami Lucas. Poza nimi mamy w ofensywie Fernandinho, Jadsona, Williana Jose, Cicero, a sięgając głębiej jest jeszcze Osvaldo czy młodziutki Ademilson, któremu mam nadzieję, że uda się zadebiutować. Na prawej obronie pojawił się 22-letni Douglas, a poza tym mamy wielu młodych zdolnych i pewnie jak to w SPFC pojawi się nam kolejny, bo przecież ten klub, to prawdziwa kuźnia talentów, a w ostatnim czasie mamy ich wysyp jak choćby Lucas, Wellington czy Casemiro.

Walka o puchary

Za tą czwórką widzę kolejną grupę, która obejmuje trochę więcej zespołów. W tej grupie widziałbym Gremio, Vasco, Botafogo, Internacional, Palmeiras. Może do nich ktoś jeszcze dołączy ale to właśnie tych 5 ekip bym tam widział. Zacznę od Gremio, gdzie zrobiono prawdziwą rewolucję. Zespół miał prowadzić Caio Junior ale wyrzucono go, bo zawodził w stanowych... Przyszedł Luxemburgo i póki co nie jest źle, bo w Copa do Brasil wygrywają wszystko ale też rywale byli z dolnej półki, także nie ma co się oszukiwać, że prawdziwy test przed nimi. Nie mniej jednak zbudowano ciekawy zespół, bo sprowadzenie Marcelo Moreno, Marco Antonio czy Leo Gago oceniam na plus. Już niedługo do CSKA Moskwa odejdzie Mario Fernandes, za którego dostaną kilka milionów euro, a to moim zdaniem jest super transfer, bo jednak aż takich pieniędzy to ten zawodnik nie jest wart. Vasco możemy oglądać w Libertadores, gdzie zaszli do 1/4 finału i to chyba kres ich możliwości. Wyeliminowali Lanus po karnych, a teraz po remisie 0:0 u siebie z Corinthians nie są w najlepszej sytuacji ale ja i tak uważam, że to dla nich dobry wynik, zwłaszcza, że tam brakuje jednego albo dwóch klasowych zawodników w ofensywie. Alecsandro niby strzela ale jak on się zatnie to potrafi marnować wszystko. Diego Souza tutaj będzie ciągnąć, a od postawy takich grajków jak Felipe, Juninho Pernambucano, czy Eder Luis będzie zależało o co powalczą Vascaino w tym sezonie. Botafogo nie dawno zostało mocno sprowadzone na ziemię. Najpierw dostali w zęby od Fluminense, a kilka dni później Vitoria ich wyeliminowała z Copa do Brasil. Skład jest całkiem całkiem ale znowu tam jakieś problemy. W ofensywie są Elkeson, Herrera, Maicosuel czy Loco Abreu, a do tego dobrze podczas Carioca spisał się Fellype Gabriel. W bramce jak zawsze można liczyć na Jeffersona tak więc ten zespół też wygląda całkiem nieźle. Internacional to drużyna, której kompletnie nie rozumiem. Niby mają świetny skład, a w Libertadores zagrali tak tragicznie, że szok. Zaszli do 1/8 finału tylko i wyłącznie dzięki temu, że mieli rywali z baaardzo niskiej półki. Kontuzja D&#39;Alessandro i te zamieszanie z Oscarem pokazało ile obaj znaczą dla zespołu. Sam Leandro Damiao bez wsparcia nie jest w stanie nic zrobić. Zawodzą Datolo czy Dagoberto, a wydawało się, że to będzie ofensywa marzeń. Inter to taka ekipa, że jeśli odpalą wszyscy to teoretycznie mogą i wygrać ligę ale jeśli będzie tak jak jest to za dużo nie zwojują. Palmeiras z kolei zrobiło to co powinno czyli pozyskało porządnego napastnika jakim jest Hernan Barcos, co udowodnił nie raz w barwach LDU Quito. Również fajnie pokazuje się Mazinho, którego ściągnięto po udanym Paulistao w jego wykonaniu w barwach Oeste. W pomocy jeśli dalej Valdivia i Marcos Assuncao będą dobrze grać, to jest szansa, że Verdao odzyskają swoje właściwe miejsce czyli będa walczyć w czołówce czego im życzę.

Środek tabeli

Tutaj kandydatów mamy też kilku. Są to przeważnie drużyny, które ambicję mają duże ale nie potrafią ich przekuć na dobra grę. I takimi ekipami są Flamengo, Cruzeiro, Atletico MG, a do tego widziałbym tutaj Coritibe czy Bahie. Jeśli chodzi o Flamengo to tutaj problem jest prosty, a nazywa się on Ronaldinho. Do póki się go nie pozbędą albo zaczną traktować na równi z innymi, dopóty będzie tam burdel. Wszystko się podporządkuje temu by on był zadowolony, więc pozwala mu się na wszystko, a efektem tego było zwolnienie Luxemburgo, który w poprzednim sezonie wycisnął z nich maksimum. Teraz ten zespół schodzi na psy co raz bardziej. Junior Cesar ma odejść, a więc lewa strona obrony to bida. W ogóle obrona nie stanowi monolitu, po mimo dobrych graczy, a jak to wyglądało, to widzieliśmy w Libertadores. W ofensywie też praktycznie tylko Ronaldinho i Vagner Love oraz Bottinelli, a to zdecydowanie za mało. Co ciekawe w lecie też odejść ma Willians do Udinese za jedyne 3mln euro, a to cena śmieszna jak na jednego z najlepszych volante(def pomocnik) w lidze. Cruzeiro ten rok cienko zaczęło, bo nie dość, że nie dotarli nawet do finału stanówek, to jeszcze w 1/8 finału Copa do Brasil odpadli z Atletico PR. Wyrzucony został od razu Vagner Mancini, a jego miejsce zajął Celso Roth. Czy to coś da? Ja nie wiem, bo trenerzy są co chwilę inni i ciężko cokolwiek zrobić tutaj. Skład niby dobry ale co z tego skoro ta ekipa, co chwilę przeżywa jakieś problemy. Jeśli Montillo będzie grał tak jak grał w 2010 to powinno być dobrze, bo akurat w ofensywie ma kto te akcję wykańczać. Atletico MG kolejny rok kupuje wielu zawodników ale póki co nie daje to zbytnich efektów. Odpadnięcie z Goias w Copa do Brasil na pewno do sukcesów zaliczyć nie mogą, a przecież zawodników porządnych tam nie brakuje, jak chociażby Andre w ofensywie czy w obronie Richarlyson albo Rever. Cała ta trójka ma za sobą grę w reprezentacji... Ponoć prezydent Galo czyli Alexandre Khalil rozmawia z Diego Forlanem ale raczej to można traktować w kwestiach ciekawostki, aniżeli prawdziwej informacji. Coritiba jest w tym gronie, gdyż potrafi świetnie wykorzystać swój stadion, gdzie mało kto porafi wygrać albo nawet wywieźć punkty. Skład mają całkiem niezły, bo w ofensywie są doświadczeni Rober, Lincoln czy też Anderson Aquino. Mi się widzi, że znowu zobaczymy ich jako ekipę, która strzela i traci na potęgę ale to się chociaż fajnie ogląda. Natomiast jeśli magia Couto Pereira przestanie działać to czeka ich walka o utrzymaie ale ja tego nie przewiduję jakoś. Jeśli chodzi o Bahie to widziałem ich w Copa do Brasil i u siebie na Pituacu prezentują się dość korzystnie. Przed nimi drugi sezon czyli ten teoretycznie trudniejszy ale podobnie jak Coxa potrafią wykorzystać atut własnego boiska. W ataku myślę, że różnicę zrobi doświadczony Junior. Do tego w pomocy są chociażby Ze Roberto czy Lulinha, a poza tym mamy solidnych wyrobników w postaci Fabinho czy Fahela. W bramce świetnie spisuję się Marcelo Lomba więc nie powinno być źle. Lukę po odejściu Paulo Mirandy na środku obrony zdaje się łatać Rafael Donato, którym ponoć już się interesuje Flamengo.

Walka o utrzymanie
W tej grupie widzę 6 ekip. Beniaminkowie bez wyjątku się znaleźli tak z zasady ale też z faktu, że nie mają takich super składów. Do tego dorzucam tutaj Atletico Goianiense oraz Figueirense. Zaczynam od Sportu Recife, który wydaje się w tym towarzystwie najmocniejszy. W ataku mamy Jaela, Felipe Azevedy czy Jheimy&#39;ego, który w barwach Boa Esporte trochę postrzelał w sezonie 2011 w Serie B. W obronie chociażby Bruno Aguiar czy Edcarlos, do tego w pomocy chociażby Marquinhos Parana. Kolejnym ich plusem jest świetna publiczność, co potwierdzała statystyka średniej publiki w ubiegłym sezonie. 18 tysięcy to jak na drugą ligę jest wynik naprawdę dobry, a teraz klasę wyżej powinno być jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o Ponte Prete to jakoś nie widzę tej ekipy zbyt wysoko. Fakt, że mają kilku fajnych grajków jak choćby Willian Magrao, Diego Sacoman, Guilherme, Renato Caja czy Roger ale to dobre Paulistao im zaszkodzi, gdyż zapewne zaraz będą rozkupieni i tak to się skończy. Portuguesa z kolei nie przypomina w niczym tej ekipy, która w cuglach wygrała Serie B 2011. Tam wygrywali mecz za meczem, a w tym roku to wygląda tragicznie. Sensacyjnie spadli do drugiej ligi stanowej Sao Paulo. Fakt, że to najmocniejsze rozgrywki stanowe ale jednak ekipie z Serie A to nie przystoi. W Copa do Brasil odpadli z Bahia i to po wyraźnej porażce, bo pamiętam, że ekipa z Salvadoru nie miała z nimi problemu najmniejszego. Jeśli chodzi o Nautico to też nie widzę tam zbytnio nazwisk, które robią tzw. różnicę i dlatego to dla mnie jest najgorsza ekipa w stawce, bo nawet ta Portuguesa po mimo braku formy to ma fajnych grajków. Nautico straciło swojego najlepszego strzelca i zarazem króla strzelców Serie B czyli Kieze, który odszedł na Bliski Wschód i tam się może bawić na petrodolary, bo raczej tam o poważnej grze w piłkę nożną to można zapomnieć. Jeśli chodzi o Figueirense to tutaj czeka ich trudny sezon. Rok temu było kapitalnie ale teraz nie ma takich zawodników jak Juninho, Edson Silva Maicon czy Wellington Nem. Praktycznie cały blok obronny musiał być budowany od nowa, a to niczego dobra nie zwiastuje. W ataku ten W.Nem to był po prostu najważniejszy zawodnik, który napędzał wszystkie ich akcje i naprawę wyróżniał się na tle drużyny. Teraz takiego zawodnika póki co nie widać i dlatego ja zwiastuje, że czeka ich ciężki sezon. Podobnie z resztą jak Atletico Goianiense. Ta ekipa mnie zaskakuje, bo mają co roku słaby skład, a grają bardzo dobrze. Pewnie znowu się uratują ale dla mnie to i tak jest dość cienka ekipa. W środku pola jednak pozyskali Fernando Boba, który powinien być tam pożyteczny, a do ataku zrobili transfer kapitalny, bo wzięli Williama z Avai, a chyba pamiętamy jak ten napastnik spisywał się w poprzednim sezonie. Tylko dzięki niemu Avai jakoś wyglądało w ofensywie, gdyż on strzelał gola za golem, a przecież wielokrotnie był mocno osamotniony.

To tyle ode mnie tytułem wstępu na ten sezon. Kolejne posty, to już pierwsze analizy i typy. Pierwsza kolejka chyba tylko na sucho z mojej strony, tak żeby sprawdzić co i jak. Może jeszcze edytuję tego posta, by wrzucić jeden typ długoterminowy ale to się zobaczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Przed nami 258 odsłona Classico das Colonias ale co ciekawe dopiero 27 starcie w Serie A. Faworytem tej potyczki będą gospodarze czyli Palmeiras. Obie ekipy spotykają się w niezbyt dobrych nastrojach. O ile jednak Palmeiras może mieć jakieś powody do zadowolenia jak chociażby duże prawdopodobieństwo awansu do 1/2 finału Copa do Brasil, o tyle Portuguesa już raczej zadowolona ze swojej postawy w tym roku być nie może.
Palmeiras praktycznie od tej porażki w końcówce sezonu 2009 nie może się do dzisiaj pozbierać. Fakt, że Scolari zrobił tam całkiem ciekawą ekipę ale on sam krytykuje zarząd za brak pieniędzy na transfery i inne cyrki jakie dzieją się w klubie. Również w budowaniu atmosfery w klubie nie pomogła porażka klubu w 1/4 finału Paulistao z Guarani i zapewne gdyby nie ten wysoki kontrakt Scolariego to by wyleciał. Z resztą okazji na wyrzucenie Scolariego zarząd pewnie by znalazł sporo ale jednak nie ma kasy na zapłacenie ogromnego odszkodowania za zerwanie kontraktu więc Scolari zostaje dalej w klubie. Humory jedynie może poprawiać dobra postawa klubu w Copa do Brasil oraz w mojej ocenie naprawdę ciekawa drużyna. W ataku wreszcie jest porządny snajper jakim nie wątpliwie jest Hernan Barcos. Z Oeste sprowadzono Mazinho, który dobrze spisywał się w Paulistao i jak go widziałem to całkiem całkiem sobie radzi w barwach Verdao. W pomocy mamy niezawodnego Marcosa Assuncao, którego wolne są postrachem wszystkich bramkarzy w całej Brazylii. Jeśli chodzi o osłabienia, to w najbliższym spotkaniu zabraknie najprawdopodobniej Valdivii, który dostanie wolne, a także Joao Vitora, chyba że wolne dostanie Marcos Assuncao, to wtedy Joao Vitor zagra od początku.
Portuguesa to beniaminek, który w ubiegłym roku rozbił Serie B w pył. Zespół do tego stopnia czarował, że dostał przydomek Barcelusa. Lusa to ich przydomek, a skojarzenie początku tego przydomku jest chyba jasne ale akurat ludzie w Brazylii uwielbiają swoje zespoły porównywać do Barcelony. Wcześniej takiego porównania użyto wobec Cruzeiro, gdy to się mówiło o nich jako o Barcelonie Ameryki Południowej, gdy to w cuglach wygrywali grupę w Libertadores, by zaraz odpaść i ledwo co się później w lidze utrzymać, a mieli przecież walczyć o zwycięstwo w lidze... Tak więc jak widać nie opłaca się być Barceloną, a przynajmniej nie w Brazylii... Wracając do Portuguesy to nie można obojętnie przejść obok faktu, że ten zespół spadł do drugiej ligi stanowej. To ogromny wstyd dla klubu, który gra tak wysoko w rozgrywkach krajowych, tułać się po Paulista A2, gdzie spotkają się z takimi &quot;potęgami&quot; jak chociażby z Osasco, Sao Vicente czy Sao Bernardo... Ale żeby nie było im tak samotnie to spotkają grające obecnie w Serie B, Gremio Barueri, a pamiętajmy, że podobny przypadek w ostatnich latach miało również Guarani. Robotę stracił więc Jorginho, a jego miejsce zajął trener Geninho. Czy to przyniesie pożądany skutek czyli utrzymanie w lidze, to nie wiem ale obawiam się, że Portuguesa może mieć trochę problem z pozbieraniem się po tym co się wydarzyło od początku roku. Balon był bardzo napompowany, a tym czasem taka klapa. Skład co prawda mają niezły, bo są tacy gracze jak chociażby Ricardo Jesus, Boquita czy Wilson Matias. Jednak nawet najlepsi zawodnicy bez formy to niewiele znaczą, a tych których przedstawiłem to do najlepszych nie należą, chociaż taki Ricardo Jesus grał kilka lat w barwach CSKA Moskwa, to już świadczy o sporych umiejętnościach zawodnika.
Co do samego meczu, to spodziewam się takiego w miarę spokojnego meczu, gdyż Portuguesa będzie bała się odkryć, a z kolei Palmeiras będzie chciał wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił by za dużo ich nie stracić przed rewanżem w Copa do Brasil z Atletico PR. Dlatego spodziewam się zwycięstwa w granicach 1:0/2:0.
Palmeiras: Bruno; Cicinho, Henrique, Maurício Ramos e Juninho; Márcio Araújo, Marcos Assunção, Daniel Carvalho e Felipe; Mazinho e Barcos
Portuguesa: Weverton; Luís Ricardo, Rogério, Diego e Raí; Wilson Matias, Boquita, Moisés (Léo Silva) e Michael; Ananias e Ricardo Jesus
Palmeiras @ 1,65 Bwin⛔1:1

Z kolei spotkania Sport-Flamengo oraz Figueirense-Nautico raczej odpuszczam. W Recife powinien być wyrównany mecz i każdy wynik tam jest możliwy. Dla mnie Flamengo jest za słabe by na nich postawić na wyjeździe, z kolei Sport też nie jest na tyle mocny, by na nich grać... W Florianapolis też powinno być w miarę wyrównanie i moim zdaniem kursy na Figue to trochę nieporozumienie, bo jednak nie są już tą samą drużyną, która pod koniec ubiegłego roku kasowała najlepsze ekipy w kraju. Myślę, że przy odrobinie szczęścia stać gości z Pernambuco na wywiezienie chociażby punktu.
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Sport Recife- Flamengo
2 2,65( Expekt)
Ja spróbuję w pierwszej kolejce zagrać na Flamengo. Mimo problemów, o których się mówi w ekipie Fla, brak dyscypliny, postawa Ronaldinho, który według brazylijskich mediów przyjechał na pierwszy trening drużyny po miesięcznej przerwie lekko wstawiony i zmęczony poprzednim wieczorem. Stawiam przede wszystkim na ekipę bardziej doświadczoną i ograną na najwyższym poziomie jaką jest Flamengo. Mają oni indywidualności, jak Vagner Love, Deivid czy wspomniany Ronaldinho, którzy mogą przesądzić o losach meczu. Ponadto nie są obciążeni Copa Libertadores, z którego już odpadli czy Copa do Brasil, więc mogą się skupić tylko na rozgrywkach ligowych.
Sport Recife natomiast po rozgrywkach stanowych pozbyło się swojego najbardziej doświadczonego a zarazem najskuteczniejszego zawodnika, Marcelinho Paraiby( 23/14), który odszedł do Gremio Barueri. Ponadto do dyspozycji trenera Gustavo Bueno, który przestanie pełnić tę funkcję po meczu z Fla, gdyż Recife zakontraktowało już nowego szkoleniowca, Manciniego, nie będą inni doświadczeni gracze: 34-letni Marquinhos Parana( 8/0) oraz 31-letni Hamilton( 20/0). Oprócz nich przeciwko Fla nie zagra również podstawowy napastnik Jael( 16/4).
W ataku mają zagrać 21-letni Marquinhos Gabriel oraz nowo sprowadzony bramkostrzelny Felipe Azevedo. Myślę jednak, że w ich poczynaniach widoczny może być jeszcze brak zgrania.
Zawieszenia i kontuzje w pierwszej kolejce:
http://globoesporte.globo.com/futebol/brasileirao-serie-a/noticia/2012/05/veja-os-suspensos-e-lesionados-para-rodada1-do-campeonato-brasileiro.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Palmeiras vs. Portuguesa typ: Palmeiras @ 1.70
Krótko i na temat - czyżby to był bet dnia? Portuguesa ekipa która jest beniaminkiem w tym sezonie już od początku roku pokazała ,że będzie walczyć o życie w Serie A ,słabiutko spisali się w rozgrywkach stanowych ,gdzie zajęli 17-spadkowe miejsce z dorobkiem zaledwie 18-punktów w 19-spotkaniach. Piłkarze Geninho mieli trochę czasu na przygotowanie się do pucharu Brazylii jednak na ich drodze stanęła Bahia i ta przeszła dalej (0-0 i 0-2) więc na razie to wszystko nie wygląda za dobrze a to dziwne ,bo przecież ten zespół w poprzednim roku rewelacyjnie spisywał się w rozgrywkach Serie B. W szeregach gości dziś nieobecni są William oraz zawieszony Henry. No i wielki (?) Palmeiras z wielkim trenerem (?) Luiz Felipe Scolari po niezłym piątym miejscu w Pauliście odpadł od razu w ćwierćfinałach a w pucharze Brazylii grają dalej mierząc się z Atlético PR pierwszy mecz (2-2) i rewanż odbędzie się w najbliższy Czwartek gdzie faworytem na pewno nie będzie spadkowicz z poprzedniego sezonu. Trener sam zapowiada ,że będą poważnie brać Brasileirão chcąc grać w COL trzeba dobrze spisać się w lidze. Gospodarze na razie bez Marcos Assuncao, Valdivia i Romana.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Cruzeiro - Atletico Go
Typ : Over 2,5 @ 1,75 i BTS @ 1,66 Bet365
⛔ 0:0 :|

Na tą kolejkę spodobały mi się trzy typy. Dwa tutaj, a drugi opiszę pod wieczór jak tylko znajdę chwilę. Pierwsza kolejka, więc ja ze stawką nie szaleję, ale sądzę, że to jest dobry bet.
Cruzeiro ostatnio odpadło z Copa do Brasil, przegrywając oba mecze z Atletico PR. Wcześniej przegrali również dwa razy z Americą Mineiro, ale w obu meczach strzelając bramki. Przed tymi meczami mieli ładną serię bez porażki, ale według mnie nie należy patrzeć i opierać się na tych wynikach, bo rywale z stanowych nieraz są parę poziomów sportowych poniżej, zespołów które reprezentują pierwszą ligę. Fajną formę złapało dwóch snajperów Anselmo Ramon i Wellington, którzy z pewnością będą bardzo groźni. Defensywa średnia, ale dają radę. Przed startem sezonu dużo w kadrze się nie zmieniło [w porównaniu do niektórych zespołów], odeszło paru zawodników, z których chyba najbardziej odczuwalny będzie brak obrońcy Naldo, który przeniósł się do Gremio. W jego miejsce sprowadzono wieloletniego reprezentanta SFPC Alexa Silvę, który od razu wskoczył do pierwszego składu. Oprócz niego doszło jeszcze paru doświadczonych graczy, którzy mają za sobą grę w Europie, na przykład Tinga.
Atletico Go grało w słabszym stanie niż Cruzeiro, wygrywając znaczną część swoich meczów, a stratę punktów ponosząc bardzo rzadko. Podobnie jak w przypadku gospodarzy, błyszczy dwójka napastników Marcao i Felipe, którzy łącznie strzelili osiemnaście goli w dziewiętnastu meczach. O defensywie się nie wypowiadam, bo nie grali z nikim silnym coby ich sprawdził i nastrzelał parę bramek. Wzmocniono praktycznie każdą formację, no może poza bramkarzem. Doszedł między innymi Gustavo z Flamengo, Weverton z Guarani czy też Elias i Gabriel.
W obu zespołach zabraknie dzisiaj po jednym zawodniku : Cruzeiro - podstawowy pomocnik Roger, Atletico - podstawowy bramkarz Marcio.
Historia spotkań pokazuje, że jak na razie to gospodarze danego meczu są stroną zwycięską. Na cztery mecze zawsze wygrywał gospodarz i nie ważne gdzie był mecz rozgrywany, czy w Goias czy też w Belo Horizonte.
Gospodarze praktycznie w każdym meczu strzelają bramkę, ale też i tracą, podobnie jak Atletico, dlatego proponuję na ten mecz BTS i over 2,5 bramki.​
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na początek niestety złe info
Na antenie telewizji Sportklub nie pojawi się sezon 2012 ligi brazylijskiej w piłce nożnej. Rozgrywki Brasileirão gościły w ramówce węgierskiej stacji nieprzerwanie od pięciu lat.
Przyczyny decyzji nie są znane. Niemniej jednak to kolejny - po mistrzostwach stanu São Paulo- ubytek w ofercie kierowanej do fanów południowoamerykańskiego futbolu.
Szkoda, bo mimo że nie mam Sportklubu to zawsze to lepiej odpalić stream w języku polskim i posłuchać Rabija co ma do powiedzenia.

W końcu się doczekaliśmy i startują rozgrywki ;) powyżej juz wiele wiele ciekawego napisane o całym rozpoczynającym się sezonie i na temat dzisiejszych meczów.

Mnie kompletnie nie przekonuje nic by grać na Palmeiras. Może i ich rywalem jest beniaminek z Portuguesy to jednak widzę, że Palmy dzisiaj bez Valdivii i bez Marcosa Assuncao. A w dużej mierze punkty Palmeiras zapewniały rzuty wolne czy też centry z rożnych w wykonaniu Assuncao. A wiec skoro nie ma jego to Palmeiras moze mieć ciezko wiec ja sobie daruje.
Reszta dzisiejszych starć także mnie nie przekonuje do grania czegokolwiek. Zatem dzisiaj tylko się przyglądam z boku. Za to mam już propozycję na jutro.

VS
Bahia - Santos
Typ : Oba strzelą ? TAK @ 1,66 bet365⛔0:0​
Ramalho wystawi rezerwowy skład bowiem Santos ma przed sobą rewanż z Velezem w Libertadores. Tak wiec Renteria z Borgesem w ataku. Borges gdzieś zagubiony póki co w pierwszej fazie sezonu w stanówkach. Ale to przecież król strzelców poprzednich rozgrywek, umiejętności od tak nie stracił pewnie. Rezerwowi Santosu dostaną szansę pokazania się. Ogólnie to Santos w tym roku jeden jedyny raz nie strzelił gola w oficjalnym meczu i było to właśnie przeciwko Velezowi kilka dni temu.
Bahia u siebie ma wymarzoną możliwość inauguracji sezonu. Rywal bez najlepszych graczy. Bahia gdzie jak gdzie ale u siebie może być groźna dla każdego więc sądzę, że na gola spokojnie ich stać. Ostatnie trzy mecze obu zespołów na tym obiekcie w Brasileiro to 1:2, szalone 4:7 i 1:1. Do wcześniejszych meczów nie ma co już wracac, ale tam też padały jakieś 3:3, 3:2 itp. Gram bts i tyle ;)

Hitowo zapowiadał się mecz Corinthiansu z Fluminense, ale zapowiadał bowiem oba zespoły zaangażowane w walkę o awans do półfinałów Copa Libertadores i 1 kolejke Brasileiro traktuja po macoszemu więc obaj trenerzy wystawiaja rezerwowe składy i tyle z hitu ...
Hitem za to powinien być mecz Botafogo z Sao Paulo. SPFC ma silną pakę i wg mnie powalczą o top3 w tym roku z pewnością, a kto wie czy nie o tytuł. Wiele zależeć będzie od tego jak długo urazy będzie leczył Luis Fabiano... Ale druga linia i atak jest wręcz niesamowity. Lucas, Jadson, Denilson, Casemiro i Cicero, a na szpicy właśnie Luis Fabiano ze szkła :razz: Gorzej jednak w tyłach trochę. Póki co kontuzjowany jest Rogerio Ceni, a Denis czasami bywa niepewny. Zawiódł np w meczu z Santosem w Pauliscie w fazie play off. Botafogo silne skrzydla w osobach Maicosuela i Elkesona, no i drewniany Loco Abreu przypominająćy mi Andy Carrolla z LFC. Nie lubie takich piłkarzy strasznie więc nie będe zachwycał się nad jego umiejętnościami.
Powinno być najciekawiej w tym meczu.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Za nami już pierwszy gol w Brasileirao 2012, a jego autorem został Luan z Palmeiras po pięknej akcji. A wracając do tematu, to na niedzielę przygotowałem dwa mecze, w których mam do powiedzenia to i owo:

VS

Tak jak Robson pisał hitem miało być starcie Corinthians-Fluminense ale wyszło, tak że hitem tej kolejki będzie inne starcie przedstawicieli Rio i SP. Na Engenhao zmierzą się Botafogo i Sao Paulo. Dziwią mnie kursy w tym spotkaniu, gdyż buki faworyzują gospodarzy, chociaż to goście wyglądaj tutaj o wiele lepiej. Jedynym atutem Botafogo jest własny stadion ale słowo &quot;własny&quot; traci tutaj na znaczeniu, gdyż w tym roku Engenhao to będzie najbardziej oblężony stadion w Brazylii. Oprócz Fogao jeszcze Flamengo i Fluminense grają na tym stadionie, także liczba spotkań tutaj może sięgnąć na koniec 2012 około 100!!! Wracając do meczu to trener Botafogo czyli Oswaldo de Oliveira ma kilka kłopotów. W obronie zabraknie za kartki Lucasa, który ostatnio zbiera czerwa konsekwentnie, na środku zabraknie Antonio Carlosa. Ich miejsce zajmą odpowiednio Gabriel i Brinner. Na środku pomocy zabraknie Marcelo Mattosa, a z kolei ze względu na słabą formę na ławce zasiądzie Elkeson. Widziałem ostatnie zmagania Botafogo i nie napawa to optymizmem. Z Fluminense dostali baty w finale Carioca, a do tego Vitoria ich ograła w Copa do Brasil i końcówka pierwszej połowy tego sezonu wypadła co najmniej słabo, by nie powiedzieć fatalnie. Nastroje w Sao Paulo nieco lepsze. Fakt, że w Paulistao zakończyli na półfinale z Santosem ale jednak w Copa do Brasil wszystko idzie jak po maśle. Wygrana u siebie z Goias 2:0 i praktycznie półfinał przed nimi otworem, a tam Vitoria lub Coritiba czyli praktycznie otwarta droga do finału. Na dobrą sprawę to SPFC od początku byli tam faworytem więc ich ewentualna wygrana nie powinna dziwić. Trener Emerson Leao nie przewidział żadnych zmian w składzie, gdyż powiedział, że liga jest dla niego najważniejsza i nawet decydujące starcia w CdB tutaj niczego nie zmienią. Podoba mi się takie podejście, gdyż SPFC mają wielu dobrych graczy, więc nawet ewentualne rotowanie składem źle nie powinno na nich wpłynąć, a poza tym obecnie zawodnicy nie są na tyle zmęczeni by musieli tak bardzo odpoczywać. Co prawda w piątek nie trenował Luis Fabiano ze względu na ból głowy ale na niedziele ma być wszystko ok i Fabuloso ma straszyć obronę Fogao. Jako ciekawostkę mogę podać, że ten mecz będzie szczególny właśnie dla Luisa Fabiano i Renato, gdyż obaj zawodnicy wiele lat grali razem w Sevilli, a teraz staną po dwóch stronach barykady.

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że goście są tutaj lekkim faworytem ze względu na to, że grają na wyjeździe. Jeśli mecz byłby w SP to bym się nawet nie zastanawiał. Jeśli ktokolwiek miałby w tym meczu zgarnąć 3pkt to będzie to właśnie Sao Paulo i warto wobec tego skorzystać z takich kursów.

Botafogo: Jefferson; Gabriel, Brinner, Fábio Ferreira e Márcio Azevedo; Jadson, Renato, Fellype Gabriel, Vitor Júnior e Maicosuel; Loco Abreu

Sao Paulo: Denis; Douglas, Paulo Miranda, Rhodolfo e Cortez; Denilson, Casemiro, Cícero e Jadson; Lucas e Luis Fabiano

SPFC DNB @ 2,05 Sportingbet⛔4:2 - istna kompromitacja obrony SPFC
SPFC lub X @ 1,55
⛔


VS

Na zakończenie pierwszej kolejki mamy też fajnie zapowiadające się spotkanie na Sao Januario. Do Rio de Janeiro przyjeżdża Gremio. Obie ekipy w środku tygodnia rozegrają rewanże w 1/4 finału. Z tą różnicą, że Vasco zmierzy się z Corinthians w Libertadores, a Gremio z Bahia w Copa do Brasil. O Vasco nie raz pisałem w tym roku, że to nie jest ekipa z tej najwyższej brazylijskiej półki i dalej w sumie tak uważam, że to nie jest zespół, który jest w stanie powalczyć o mistrza. Fakt, że mają fajnych grajków, to jednak nie znaczy, że są to zawodnicy wybitni. W najbliższym meczu trener Cristovao Borges daje odpocząć kilku zawodnikom. Nie zagrają Fagner, Juninho Pernambucano, Eder Luis czy Alecsandro, a Felipe pauzuję za kartki. Widać, że wszystkie siły póki co skupione na Libertadores, gdzie szansę na awans cały czas są, bo w pierwszym meczu było 0:0. Na wyjeździe tak więc wystarczy bramkowy remis ale ciężko o taki wynik będzie, gdyż Corinthians to jednak mocna ekipa. Jeśli chodzi o Gremio to oni mają o tyle wygodniejszą pozycję, że wygrali wyjazdowy mecz z Bahia 2:1 i u siebie nie muszą się aż tak spinać. Wobec tego trener Luxemburgo ma większy komfort przed meczem z Vasco. W porównaniu do meczu w Salvadorze zajdą dwie zmiany. Miejsce Marcelo Moreno zajmie ktoś z dwójki Miralles i Leandro. Z kolei miejsce Leo Gago ma zająć Vilson, którego Luxa widzi jako defensywnego pomocnika, chociaż nominalnie jest to stoper. Tak więc widać, że Luxa ten mecz traktuje serio i nie ma mowy tutaj o odpuszczaniu. Skład najmocniejszy jaki ma, a przecież teraz Gremio jest ekipą lepszą aniżeli w 2011 roku więc nie powinno być źle. Widziałem ich we wspomnianym meczu z Bahia to grali bardzo mądrze, bo długo trzymali się przy piłce i mieli sporo okazji, a Bahia zbytnio sobie nie pograła. Może ekipa z Salvadoru to nie to samo co Vasco ale jednak u siebie na Pituacu są groźni, to też zadziwiła mnie taka wyraźna dominacja Gremio ale też powiem, że miło zaskoczyła.

Wobec tych faktów jakie tutaj przytoczyłem oraz wobec faktu, że buki wystawiły nam wysokie kursy na Gremio to nie pozostaje nam nic innego jak pograć coś w stronę Gremio.

VASCO: Fernado Prass; Allan, Renato Silva, Rodolfo e Thiago Feltri; Eduardo Costa, Nilton, Fellipe Bastos e Carlos Alberto, Wiliam Barbio e Diego Souza.

GRÊMIO: Victor; Edilson, Naldo, Gilberto Silva e Pará; Fernando, Souza, Vilson e Marco Antônio; Miralles(Leandro) e André Lima

Gremio lub X @ 1,60 Sportingbet⛔2:1
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
miałem nie grać 1 kolejki ale ...

Internacional-Cortiba

Za wiele tutaj nie napiszę bo to 1 kolejka.Internacional po odpadnięciu z Copa Libertadores zapewne skupi się bardzo mocno na lidze,np z Fluminense im nie szło ale tutaj jest inna półka rywala ,gospodarze to dalej świetna ekipa i dobra taktycznie ,Cortiba to ekipa własnego podwórka niby stanowe temu trochę zaprzeczają ale właśnie to tylko stanowe ,oni mają problemy z wyjazdami nie jest to tak dynamiczna ekipa na wyjeździe jak u siebie w domu.Głównie liczę też tutaj na talent Leandro Damiao -świetny grajek .Co prawda nie zagrają D&#39;Alessandro, Sandro Silva i Kleber, Tinga to i tak myślę ,że są w stanie tutaj wygrać ,dobry początek w lidze zamaże im odpadnięcie w CL.U gości też sporo kontuzji ,Geraldo,Jackson,Jonas,Pereira,Rafinha,Tcheco (nie wiadomo czy zagra ) z tych graczy na pewno dużym osłabieniem jest Rafinha ,który ciągnie Cortibie gre i do tego bramkostrzelny jest, Jackson obrońca w stanowych sporo grywał,Jonas także obrońca w tamtym sezonie 32 mecze,Pereira także bardzo doświadczony obrońca ,który w poprzednim sezonie rozegrał 11 meczy i na przełomie 2011/2012 33 mecze w stanowych,Tcheco niepewny występ.Na pewno osłabieniem u gospodarzy jest D&#39;Alessandro no i brak Tingi choć ja za nim nie przepadam,Kleber to też podstawa defensywy.Dla mnie lepszym zespołem jest Inter i mimo braku tych graczy dalej jest w korzystniejszej sytuacji.Coxa na wyjazdach mnie nie przekonuje ,zresztą away nigdy mnie nie przekonywała.H2H na korzyść Internacionalu u siebie na 10 meczy z Cortibą 5 w 3 r 2 p ale teraz to nie ma znaczenia ,ja zaufam gospodarzom.
Typ:
Internacional 1.65 Unibet✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Corinthians - Fluminense
Typ : Under 2,5 @ 1,80 Bet365
✅ 0:1
Sezon dla mnie rozpoczął się bardzo dobrze, bo pierwszy typ z Brazylii rozliczony na plus. Oby takich więcej ;)
Mecz na szczycie, ale można powiedzieć, że z pewną asekuracją. Oba zespoły walczą w Copa Libertadores i chyba w tym momencie rewanż jest dla nich priorytetem. Ale po kolei. Gram ten mecz z kilku powodów.
Po pierwsze tak jak wspomniałem wyżej, przed nimi mecze rewanżowe. Dzisiaj nawet jeśli zagrają pełnymi jedenastkami, to i tak myślę, że będzie to mecz w którym każdy będzie chciał zachować jak najwięcej sił na przyszły tydzień. A co najważniejsze, aby nikt nie doznał jakiegoś dużego urazu.
Po drugie braki w obu zespołach są dość spore. Timao dzisiaj bez Paulo Andre, Wallance, Edenilsona, Leonardo Castan. Szczególny brak będzie widoczny tego ostatniego. W Flu nie zagrają ludzie robiący największą robotę w zespole czyli Deco i Fred. Do tego Valencia i Diguinho. W miejsce Freda, awizowana jest dwójka młodziutkich napastników Marcos Junior i Samuel, tak więc goście będą mieli bardzo ciężko, aby coś strzelić na Pacaembu.
Po trzecie poprzednie mecze obu zespołów. Rzadko zdarza się, aby w meczach z udziałem tych drużyn, głównie na Pacaembu padło więcej niż trzy bramki. W statystykach na trzynaście meczów tylko w czterech było więcej niż dwie bramki, ale też trzeba dodać że trzy z nich były w latach 2000-2002.
Po czwarte, liczę trochę na podobny minimalizm jakim wykazywali się w tamtym sezonie gracze Leonardo Bacchiego. Wynik 1:0 i dowiezienie tego wyniku do końca.
Wszystkie te wyżej wymienione punkty skłaniają mnie do zagrania underu w tym meczu.
Corinthians : Cássio; Weldinho, Marquinhos, Antônio Carlos e Ramon; Willian Arão, Ramírez e Douglas; Willian, Liedson e Gilsinho
Flu : Ricardo Berna, Wallace, Wellington Carvalho, Leandro Euzébio e Carleto; Digão, Fabio Braga e Lanzini; Matheus Carvalho, Marcos Junior e Samuel
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Za nami pierwsza kolejka ligowa i wypadła u nas w dziale bardzo blado. Na 10 podanych tutaj typów siadły tylko 2, co daję fatalną skuteczność 20%. Niestety ja sam się przyczyniłem do tego, nie trafiając aż 4 betów, chociaż po przebiegu każdego z tych meczów powiedziałbym, że typy były dobrze dobrane, tylko ekipy na które grałem w decydujących momentach zawodziły... Tak więc brawa należą się dla TrackBanka i BSNT którzy jako jedyni trafili na inauguracje.
Przed nami natomiast już druga kolejka i na początek warto wrzucić kursy(Sportingbet):

W sobotę mamy bardzo ciekawie zapowiadające się starcie Flamengo-Internacional. Buki chyba za bardzo sugerują się nazwą Flamengo, bo kurs na nich jest po prostu śmieszny. Jednak Inter będzie w tym meczu osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników czyli Oscara i Leandro Damiao, którzy są na kadrze. To chyba jedyny powód, dlaczego mamy taki kurs na Fla ale ja i tak na nich nie zagram, a może nawet się skuszę na gości, bo to jest value. Jeśli już jesteśmy przy value to to samo można powiedzieć o Vasco czy Cruzeiro. Ci pierwsi odpadli akurat z CL więc teraz skupią się na lidze, a ci drudzy po mimo remisu na inaugurację zagrali całkiem niezłe spotkanie i mieli mnóstwo okazji przeciwko Atletico GO, a teraz czeka ich rywal na pewno nie mocniejszy, jednak to jest wyjazd i stąd mamy taki kurs.
W niedziele też kilka fajnych spotkań. Najciekawiej powinno być w Belo Horizonte i Porto Alegre. W BH Atletico MG podejmuje Corinthians, który teraz ma trochę przerwy od Libertadores więc będzie mógł się na lidze skupić, a co za tym idzie napykać trochę tych punktów. W Porto Alegre mecz Gremio-Palmeiras i tutaj też nudno być nie powinno. Co ciekawe tych spotkań w najbliższym czasie się naoglądamy sporo, bo obie ekipy zagrają ze sobą dwumecz w 1/2 finału Copa do Brasil. Poza tym faworytami u siebie są Fluminense, Sao Paulo i Santos, chociaż należy uważać ale o tym poniżej.
W związku z faktem, że reprezentacja Brazylii w sobotę zaczyna maraton 4 sparingów: Dania(w Hamburgu) oraz 3 spotkania w USA z gospodarzami, Meksykiem i Argentyną, to trener Mano Menezes powołał kadrę. Na nieszczęście trenerów ekip z Brazylii, w tej kadrze są głównie zawodnicy, których zobaczymy w Londynie. Poniżej wrzucam listę nieobecnych w najbliższej i następnej kolejce:
Botafogo: Jefferson
Fluminense: Wellington Nem
Internacional: Oscar, Leandro Damiao
Santos: Rafael, Ganso, Neymar
Sao Paulo: Bruno Uvini, Casemiro, Lucas
Vasco: Romulo
Edit: Jednak ten Internacional to value chyba nie jest, gdyż poza tą dwójką, która jedzie na kadrę to zabraknie jeszcze Klebera, Joao Paulo, D&#39;Alessandro, Jaja, Bolivara i Sandro Silvy...
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
X

Witam w nowym sezonie Brasileirao! W pierwszej kolejce powstrzymałem się od większego typowania, ale na tą rundę mam kilka ciekawych typów. Pierwszym z nich jest BTS w meczu Flamengo z Internacionalem. Tak jak kapszti wspomniał Inter w swoim składzie ma kilka poważnych osłabień: Leandro Damiao i Oscara a także Klebera, D&#39;Alessandro i Bolivara. Jednak wydaje mi się że Inter jest w stanie strzelić przynajmniej jednego gola Flamengo. Jest sprowadzony z Espanyolu Datolo który w rozgrywkach stanowych strzelił 8 bramek i jest także Gilberto. Jednak najbardziej liczę na Dagoberto. Zawodnik ten w Brasileirao 2011 strzelił jeszcze w barwach Sao Paulo przepięknego gola zespołowi Flamengo. A już tydzień temu pokazał że jest w dobrej formie strzelając na 2-0 w meczu z Coritibą.
Flamengo do gola dużo nie potrzeba: atak Ronaldinho-Vagner Love stać na strzelenie nawet kilku goli w meczu. Co prawda tydzień temu w spotkaniu ze Sportem Recife osiągnęli zaledwie remis, ale wiadomo że pierwszy mecz na terenie beniaminka jest bardzo trudny.
Myślę że obie drużyny stać na strzelenie gola i najlepszym typem w tym meczu będzie BTS. Inter pomimo osłabień w dalszym ciągu ma kim postraszyć obronę rywala a Flamengo na pewno będzie chciało się odgryźć za zaledwie remisowy wynik w pierwszym swoim meczu.
Flamengo: Paulo Victor; Leo Moura, Welinton, Marcos Gonzalez, Wellington; Ibson, Airton, Luiz Antonio, Kleberson; Ronaldinho Gaucho, Vagner Love
Internacional: Muriel; Nei, Indio, Rodrigo Moledo, Fabricio; Josimar, Elton, Guinazu, Datolo; Dagoberto, Gilberto
BTS @ 1,9 ✅ 3-3
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS
Flamengo - Internacional
Typ : Flamengo @ 1,85 Tobet⛔3:3 co za cieniasy... 2-0 potem 3-1 i eh​
Dzisiaj początek 2 kolejki i słabo wygląda sytuacja kadrowa Internacionalu, który prócz zabranych na kadrę Oscara i Leandro Damiao nie może skorzystać z :
- Klebera, Joao Paulo, D&#39;Alessandro, Jaja, Bolivara i Sandro Silvy
Flamengo może już skorzystać z Ibsona, który został zarejestrowany w CBF i już mówi się, że zagra od początku. Ogólnie to braków nie ma we Fla. Bo Diego Mauricio, który mial wypadek to aż tak wielka strata nie jest maja w ataku Vagnera Love i Ronaldinho. Kontuzjowany był także bramkarz Felipe, ale Paulo Victor w pierwszym meczu spisał się dobrze bo wybronił to co mial wybronić. Ponadto ofensywa nieskuteczna bo Vagner Love dwie setki zmarnował, ale ogólnie szans mieli sporo, gra nie wyglądała najgorzej.
Straty Internacionalu są dużo większe. Pierwszy mecz w dużej mierze wygrał im Leandro Damiao (gol +asysta). Ponadto sporo piłek na niego grali, bo dobrze sie zastawia. Oj będzie go dzisiaj im brakowało. Inter na wyjazdach nie zachwyca.

VS
Fluminense - Figueirense
Typ : Poniżej 2,5gola @ 2,00 bet365 ⛔2:2​
Fluminense przeciwko Boca zagrało starszny nudny futbol. Gola strzelili przypadkowo bo piłka po strzale Carletto odbiła się od muru i zaskoczyła Oriona. Ponadto w grze Flu nie było nic ciekawego. Strata goniła stratę. Wtedy brakowało Freda i Deco tylko. Piszę tylko bo tym razem Fluminense zostanie pozbawione zupełnie napastników! Na kadrę pojechał Wellington Nem, Fred nadal kontuzjowany, ponadto Rafael Sobis również uraz, a Rafael Moura zawieszony za kartki. Więc jakby nie patrzeć trener Abel Braga został bez swojej podstawowej czwórki napastników. Ponadto dalej brak Deco, Diguinho i Valencii. Ostał się jedynie Thiago Neves jeżeli idzie o porządną grę ofensywną, ale z kim on pogra ?
Figueirense to pozytywne zaskoczenie poprzednich rozgrywek, długo walczyli o Copa Libertadores. Ten sezon zaczeli od wygranej 2:1 z Nautico.
Generalnie myślę, że w obliczu tych strat w ofensywie gradu bramek się nie spodzeiwajmy. Stąd gram under.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom