>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Championship Manager / Football Manager

raslion 0

raslion

Użytkownik
Właśnie pobieram najnowszego FM-a. Już mi ciarki po plecach przechodzą ;) Wcześniej grałem w wersję 08 i uważam ją jak do tej pory za najlepszą. Inne wersje miałem, jednak nie przykuły one mojej uwagi.
 
raslion 0

raslion

Użytkownik
Przed chwilę skończyłem 3 sezon Wisłą Kraków, i szczerze ani trochę mi się nie nudzi... W 1 sezonie żadnych zmian w składzie, dużo stawiałem na młodzież co w efekcie dało 2 pozycję w tabeli tuż za Lechem. 2 sezon wypadl nieco lepiej 1 miejsce w tabeli, szkoda porażki w finale PP z Polonią Warszawa, ale przyznam zlekceważyłem ich, było parę transferów... No i 3 najbardziej udany sezon, mistrzostwo, pp i awans do wymarzonej LM tam niestety ostatnie miejsce w grupie ale kompromitacji nie było.
 
raslion 0

raslion

Użytkownik
No i przed chwilą zakonczylem 4 sezon Wisła, mistrzostwo z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami, druga Legia aż 8 ptk straty. W LM mizernie, 3 miejsce w grupie i wszedłem do 1/16 LE tam mecz z Young Boys wygrany u siebie najpierw 3:1, przegrany na wyjeździe 1:0 co w sumie dało awans do ćwierćfinału, w którym zmierzyłem się z Liverpoolem, niestety nie sprostałem tej drużynie jednak z 2 meczu byłem ogólnie zadowolny bo do awansu brakło ciut szczęścia. W 1 meczu na Anfield obrałem iście defensywną taktykę co dało remis 0:0, w 2 meczu i siebie musiałem zatakować i o dziwo szybko strzeliłem 1 bramkę, później liverpool zdobył 2 w sumie z niczego i tak do 90 min kiedy to świetnym strzałem popisał się wiekowy w mojej druzynie Maor i wyrównał na 2:2... Dogrywka nic nie zmieniła, w karnych porażka 5:4, karnego nie wykorzystał Bruzdzynski (apropo spory talent, kupilem go za niecale 30 tys, teraz ma juz wartość około 500).
Teraz przymierzając się do 5 sezonu Wisła dostałem ofertę prowadzenia Reprezentacji Polski, nie wiem jeszcze co zrobię jednak chyba wolę zostać przy piłce klubowej...
 
agent00typer 468

agent00typer

Użytkownik
Tak krótko grasz jeden sezon ? Dawałeś co jakiś czas &quot;urlop&quot; ? Często zmieniałeś &quot;polecenia dla drużyny&quot; itp ? Robiłeś coś z treningiem, na ogólnym jedziesz czy masz swój ułożony ? Jaką taktyką grasz ?
Mi sezon zajmuje średnio 15-17 godzin, bez dawania uropu, i z poszukiwaniem na własną rękę talentów, przede wszystkim w Ameryce S :p
Mam FMa 2007, zacząłem przed wczoraj grę Leeds, narazie po 16 kolejkach 1 miejsce.
Co mnie najbardziej ucieszyło to sprowadzenie dwóch amerykanów Eddie&#39;go Johnsona, który w 14 meczach ma 12 bramek i Freddie&#39;go Adu :p Grosicki też całkiem nieźle sobie radzi, i czasami wpuszczam na kilkanaście minut 16-letniego Hirsza, żeby się ogrywał.
 
raslion 0

raslion

Użytkownik
Mi sezon zajmuje około 8 h... Z urlopu korzystam jednak rzadko.
polecenia dla drużyny zmieniam tylko na puchary, co mecz zmieniam instr. dot rywali.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Sezon #2 skończyłem na drugim miejscu, mistrzostwo tym razem dla MU. Na półmetku byłem nawet liderem, ale ogólnie na ten skład, jaki posiadałem na tamtą chwilę, to jestem zadowolony.

Wreszcie udało się wykupić Adebayora, za &#39;grosze&#39; , bo £4,5 mln za napastnika, który strzelił 50 goli ponad w dwa sezony, to jest mało. Oczywiście trochę boli jego tygodniówka (190k), ale opłaca się. Na półmetku 3 sezonu Togijczyk ma 12 goli, ale i konkurenta w postaci Carlosa Teveza, sprowadzonego również z City, za £8,5 mln. Argentyńczyk czy to na lewej pomocy, czy w ataku daje radę, więc warto było go kupić. Do tego z wolnego transferu dołączył Martins, jest Sow oraz dobrze rozwijający się Coulibaly, więc wreszcie moje kłopoty z atakiem się skończyły. Cel transferowy #1 na zimę (mam 27 grudnia), to solidny lewy obrońca, bo sprzedałem BAE do Valencii (był TYLKO solidny), a że było to 30 sierpnia to i do teraz na lewej flance gra czy to Bale, czy Guardado. Co ważne, na każdą pozycję mam dwóch lub więcej solidnych zawodników, więc kadra niemal skompletowana. Dość zaskakuje mnie szkółka klubu, w tym sezonie mam dwie perełki, 4 gwiazdki potencjału, więc staram się dawać chłopakom szanse czy to w pucharach, czy końcówkach meczów ligowych. Na chwilę obecną mam lidera, pierwszy raz na te 3 lata udało się pokonać City (3:1; Adeba x2, Guardado), właśnie Obywateli wyprzedzam w tabeli. Z CC odpadlem, a w CL grupa Barcelona, M. Hajfa, Kopenhaga , bilans 4-2-0 i awans z 1 miejsca (1/8 z OM). Cdn...
 
madridista1212 0

madridista1212

Użytkownik
Ja właśnie w FM zacząłem grąć (1 raz, więc może być ciężko ;D) gram Newcastle, sezonu jeszcze nie zacząłem. Na razie udało mi się wypożyczyć na sezon Machedę z ManUtd ;P
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Ok, dzisiaj z rana trochę pograne, skończyłem 3 sezon na należnym klubowi miejscu, czyli w fotelu mistrzowskim ;) . Adebayor z roku na rok lepszy, łącznie przez 3 lata gry u mnie ma około 90 goli i 20 asyst w ~110 meczach. Wyprzedziłem City o punkt, ale 3 ostatnie mecze grane już rezerwami, więc mistrzostwo na luzie. Z LM odpadłem w QF z Lyonem (2:2w i 3:3d (hattrick Lisandro)) ale głównym celem było mistrzostwo i dało radę to ogarnąć. Po sezonie sprzedałem m.in. Sowa za 5mln do Interu, VdV odszedł do OM, a Caulkera sprzedałem do Newcastle za 11mln. Kupiłem w jego miejsce nieznanego z nazwiska DC z Palermo za 12mln i Rooneya, za 24mln (wystawiony na sprzedaż na żądanie). Trochę stadion jest przymały i rok w rok ujemny stan konta, nie wiem ocb ze stadionem, bo kolejka w kolejkę brak pustych miejsc, a zarząd rozbudować nie chce, przez to dochody są takie jakie są. Furorę robi moja szkółka, gdzie perełek można wyłapać więcej niż w La Masii, 2-3 lata i mam nadzieję, że zrobię w Londynie skład kompletny. Teraz to nie mam chęci, ale kiedyś tam wkleję profile kilku z owych perełek.

Cdn.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No ja się pochwalę moją karierą w FM 2008, która mnie na tyle wciągnęła, że nie mam ochoty na kupno/ściągnięcie nowej wersji, a jeśli chodzi o sezony zagrane, to aktualnie leci 2020/2021:
Zacząłem w Rapidzie Bukareszt, gdzie spędziłem 3,5 sezonu. Wygrałem 3 mistrzostwa, 2 puchary i 2 superpuchary Rumunii. Do tego udało mi się zagrać w półfinale LM ale tam Real mnie odprawił z kwitkiem. Potem przeniosłem się do OFI Kreta na kilka kolejek by ich utrzymać w lidze. No i wtedy pojawiła się propozycja z Manchesteru City, który był liderem Championship. Jednak jak na drugą klasę rozgrywkową to skład mieli super mocny i awansowałem do EPL, by w pierwszym sezonie zdobyć wicemistrzostwo, a rok później już mistrzostwo. Jednak potem przyszła oferta z San Lorenzo z Argentyny, który również miał bardzo ciekawy skład z wieloma reprezentantami kraju. Tam też wygrałem wszystko co było do wygrania czyli mistrzostwo i Apertury i Clausury, Copa Sudamericana i Libertadores oraz Recopa Sudamericana i KMŚ. W międzyczasie objąłem reprezentację ale po dobrym początku, niestety nie udało mi się awansować do MŚ. A po odejściu z San Lorenzo poszedłem do Watfordu, który dopiero co wszedł do Championship ale po połowie sezonu odszedłem, bo już miałem dosyć słabej gry zespołu. Na kilka miesięcy przeszedłem do Sao Paulo ale tam jakoś też nie chciało mi się grać ale dzięki tej pracy miałem informacje o ich znakomitych młodzikach. I wtedy poszedłem do Gaziantepsporu, który był tuż nad strefą spadkową, chociaż rok wcześniej zdobyli mistrza ale skład na to nie wskazywał, bo był wg. mnie słaby w porównaniu z tym co mam teraz. W pierwszym pełnym sezonie zająłem miejsce w środku stawki i w sumie byłem zadowolony, bo przebudowa zespołu trwała w najlepsze więc uzbroiłem się w cierpliwość, co się przełożyło na późniejsze dobre wyniki. W kolejnym sezonie już 3 miejsce na końcu sezonu, chociaż długo prowadziłem. Na osłodę zdobyłem puchar Turcji. No i w kolejnym sezonie wreszcie mistrzostwo kraju oraz nieoczekiwanie puchar UEFA i finał pucharu Turcji. W obecnym sezonie po 15 kolejkach jestem dopiero 7 ale chyba już wychodzę na prostą. Z kolei wygrałem Superpuchar Europy z Juventusem 2:0. A w LM po 5 kolejkach już awansowałem i został mi mecz o 1 miejsce z Juventusem.... Za mną jeszcze Murcia(aktualny mistrz Hiszpanii) oraz AZ Alkmaar. Chce zostać jeszcze po tym sezonie ze 2,3 lata i wygrać LM w Gaziantep i wtedy chyba podejmę inną pracę, o ile wcześniej nie zostanę wyrzucony... A jeszcze zaprezentuję mojego najlepszego gracza ale nie patrzcie na jego wartość, bo screen już robiony trochę temu i teraz jest wart 7mln euro. A co ciekawe już interesują się nim takie kluby jak Arsenal, Roma, Juve, Barca i właśnie ci ostatni oferowali w lecie 11mln euro i jakiegoś obrońcę ale ja się nie zgodziłem, bo chciałem 25mln ale oni już nie chcieli tyle dać:
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No faktycznie robi wrażenie ten Paulo ale myślę, że i moi zawodnicy pozostali robią wrażenie, a zaraz pójdzie kolejna porcja screenów, bo warto:

Bosco
Fabio

Ten pierwszy już dostał jedno powołanie do kadry Brazylii ale nie udało mu się zadebiutować jeszcze. Dodam, że kupiłem go za niecałe 1,5mln euro więc interes świetny na nim już zrobiłem. Z kolei Fabio nadal gra w U20 ale też liczę, że zostanie powołany do kadry, a kupiłem go za 3,3mln euro ze Skody Xanti i już wiem, że zrobię na nim dobry interes, bo obu sprzedam za co najmniej 10mln euro więc sara będzie dobra, chociaż liczę, że zostaną u mnie.
 
crystalis 56

crystalis

Użytkownik
Panowie, mam już FM-a, zacząłem grać Manchesterem Unied, i za cholerę nie mogę ściągnąć klasowego środkowego pomocnika. Wszystkie negocjacje kończą się na bajecznych sumach, na które mnie nie stać, na przykład Tottenham i Porto odrzucają wszystkie oferty za Modrica i Moutihno a Roma chce za De Rossiego 75 mln dolców. Czy to normalne? Kogo polecacie na ŚP?
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Panowie, mam już FM-a, zacząłem grać Manchesterem Unied, i za cholerę nie mogę ściągnąć klasowego środkowego pomocnika. Wszystkie negocjacje kończą się na bajecznych sumach, na które mnie nie stać, na przykład Tottenham i Porto odrzucają wszystkie oferty za Modrica i Moutihno a Roma chce za De Rossiego 75 mln dolców. Czy to normalne? Kogo polecacie na ŚP?
Ale to zależy, czy chcesz defensywnego pomocnika, czy playmakera? Jak DP to Sandro i Miguel Veloso u mnie wymiatają, ten drugi wcale nie taki drogi ~7mln funtów.

A na playmakera dobry bd Marvin Martin
 
nozownik 0

nozownik

Użytkownik
Panowie, mam już FM-a, zacząłem grać Manchesterem Unied, i za cholerę nie mogę ściągnąć klasowego środkowego pomocnika. Wszystkie negocjacje kończą się na bajecznych sumach, na które mnie nie stać, na przykład Tottenham i Porto odrzucają wszystkie oferty za Modrica i Moutihno a Roma chce za De Rossiego 75 mln dolców. Czy to normalne? Kogo polecacie na ŚP?
DP - Kara, Sandro
OPS - Hazard, Ganzo.
Od zawsze w fm jest i pewnie bedzie tak ze za klubowe gwiazdy trzeba placic slono, a czasami jest tez tak ze wystarczy poczekac polowe sezonu i cena spada o xx %.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No i przede mną kolejny sezon. Jeszcze trochę warto opowiedzieć, o tym ostatnim sezonie. Wygrałem ligę, chociaż w połowie sezonu miałem kilka punktów straty wtedy do Ankarasporu ale w drugiej części sezonu ja, Fenerbahce i Galata wygrywaliśmy mecz za meczem i to właśnie między naszą trójką oraz Kayserisporem rozstrzygnęła się walka o mistrza. W pucharze Turcji odpadłem w 1/4 finału z Fenerbahce, które później wygrało ten puchar i z nimi zmierzę się w superpucharze i będzie to moje 3 podejście do tego trofeum i mam nadzieję, że wreszcie się uda. W LM nieoczekiwanie wygrałem całe rozgrywki. Grupę wygrałem, potem trafiłem na Aston Ville. 3:1 na wyjeździe wygrana i u siebie 1:0. Potem Porstmouth i tutaj 0:0 u siebie i potem 3:1 na wyjeździe. W półfinale był Milan. Na wyjeździe przegrałem 2:1, a potem u siebie wygrałem 2:0. W finale przegrywałem z Lyonem do 77 minuty 2:0. Jednak w 89 już wyrównałem, a w dogrywce strzeliłem na 3:2 i udało się wygrać.
W lecie póki co sprzedałem kilku rezerwowych graczy za łączną sumę 12mln euro, chociaż jeszcze nie wszystkich się udało sprzedać, których chciałem. Zakupiłem fajnego rezerwowego bramkarza za 2,5mln euro co przy sprzedaży w poprzednim sezonie dwóch innych za 17mln i 6mln prezentuję się całkiem przyjemnie, a umiejętności ma wcale nie gorsze. I jeszcze na koniec tego posta zaprezentuję wam największą perełkę jaka została wyhodowana w mojej akademii:
Turgut Eroglu
Wiem, że może fizycznymi atrybutami nie powala na kolana ale ma dopiero 17 lat więc jeszcze ma przed sobą czas na poprawę tych elementów, a wtedy będzie stoperem światowej klasy.
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Z Championem jestem od jego pierwszej edycji. Grałem we wszystkie kolejne aż do 2010 roku. Uznałem wtedy, że jest zbyt czasochłonne, żeby dalej grać. Trzeba przyznać, że najbardziej wciągająca gra, w jaką przyszło mi kiedykolwiek grać. Siadało się np. o 18:00, a potem zanim człowiek się zorientował o co chodzi, była już 4 rano. Niesamowite. I jednocześnie tragiczne.
Swoją drogą już wiele lat temu stwierdziłem, że autorzy nie poprawiają poprzednich błedów. Ile lat z rzędu można było grać Ligue 1 lub Ekstraklasą i ile lat z rzędu nie można było pozwolić sobie na najlepszych piłkarzy, bo nikt nigdy nie był zainteresowany przeprowadzką do Francji, nawet jeśli 10 razy z rzedu zdobywało się Ligę Mistrzów...
Jak dla mnie, to w FM-ie nadal jest bardzo dużo do zrobienia...
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
W managera gram odkąd mam komputer. nawet nie pamiętam jak to była edycja. W tej chwili rypie na FM12. Prowadzę Pogoń Siedlce. obecnie drugi sezon jak narazie mam lidera lecz z tym budżetem jaki tutaj mam, niecałe 20 tysięcy, ciężko jest kogoś sprowadzić. Ściągam młodych nie związanych transferami zawodników. Choc mam doświadczonego obrońce Dziewickiego. W miarę czasu wrzucę kilka screnów i jak tam po połowie sezonu wygląda sytuacja.
 
Do góry Bottom