>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Copa América 2015 - Chile, 11.06-04.07.2015

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Copa América 2015




Data: 11. czerwca - 4. lipca 2015

Miejsce: Chile (Santiago, Valparaiso, Vina del Mar, Concepción, Rancagua, Antofagasta, La Serena, Temuco)

Oficjalna strona: http://www.ca2015.com/en



Format turnieju (źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/2015_Copa_América):

-The first round, or group stage, saw the twelve teams divided into three groups of four teams. Each group was a round-robin of six games, where each team played one match against each of the other teams in the same group. Teams were awarded three points for a win, one point for a draw and none for a defeat. The teams finishing first, second and two best-placed third teams in each group qualified for the Quarter-finals.
-In the quarterfinals, semifinals, and third place playoff, if tied after 90 minutes, the penalty shoot-out is used to determine the winner (no extra time is played).
-In the final, if tied after 90 minutes, 30 minutes of extra time is played. If still tied after extra time, the penalty shoot-out is used to determine the winner.



Podział na grupy:

Grupa A: Chile, Meksyk, Ekwador, Boliwia
Grupa B: Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Jamajka
Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela



Klasyfikacja trzecich miejsc: http://en.wikipedia.org/wiki/2015_Copa_América#Ranking_of_third_placed_teams



Drabinka fazy pucharowej:




Kursy na końcowe zwycięstwo (BetCity):




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz
 
nosnasystem 12

nosnasystem

Użytkownik
To juz jest czas by ewidentnie zaczac sie mocno przygladac poszczegolnym druzynom, faworytem jest raczej Argentyna, choc po drodze do finalu moze wydarzyc sie wszystko. W weekend trzeba sie blizej przyjrzec wszystkim druzynom.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
R 0

rcezarm

Użytkownik
Dla mnie faworyt jest tylko jeden - Kolumbia ! Brazylijczycy powołali żałosny skład, za daleko to oni nie zajdą w tym turnieju. Argentyna mnie nie przekonuje, jedyny plus za nimi to Messi w formie, ale za to Di Maria wręcz przeciwnie. Na MŚ mnie nie zachwycili chociaż na początku uważałem ich za głównych faworytów. Kolumbia za to ma świetny skład, wszyscy piłkarze są w świetnej formie na czele z Bacca i Jamesem i o ile nie będzie na siłę wciskania Falcao do składu to powinno być dobrze. Bardzo groźne może być Chile, przeczuwalem że mogą sporo namieszać.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Brazylijczycy powołali żałosny skład, za daleko to oni nie zajdą w tym turnieju. Argentyna mnie nie przekonuje, jedyny plus za nimi to Messi w formie, ale za to Di Maria wręcz przeciwnie. Na MŚ mnie nie zachwycili chociaż na początku uważałem ich za głównych faworytów.
Brazylia żałosny skład ? No to kogo Ty byś chciał aby tam Dunga powołał ?
Okej, brakuje Oscara, ale OScar jest po kontuzji i Dunga daje mu odpocząć, ale nie skreśla.
W bramce wypadł Diego Alves, ale starterem i tak miał być Jefferson, to jest dobry bramkarz i dziwi, że ciągle gra w Botafogo, bo już dawno powinien przejść do lepszego klubu.
W obronie najlepsze co było Dunga powołał, Danilo, Marcelo, Thiago Silva, Filipe Luis, Miranda, Marquinios, David Luiz, zaskoczeniem może być jedynie powołanie Fabinho, ale miał dobry sezon w Monaco. Chociaż i tak Danilo będzie starterem na prawej stronie zapewne.

W pomocy może nie ma wielkich gwiazd, ale jest jakość, jest potencjał. Fajnie, że jest Coutinho, motowem napędowym i tak będą Neymar i Willian. Zabezpieczać grę będą Luis Gustavo&lt; Casemiro, Elias. Oczywiście zgodzę się, że atak jest żałosny, bo w Brazylii od kilku lat nie ma napastników z prawdziwego zdarzenia jak Ronaldo czy Rivaldo, skończyło się i nie wyszkolili nikogo dobrego. Leandro Damiao czy Pato się zapowiadali super, ale kontuzje obu wykończyły i teraz próbują wrócić na piedestał w lidze brazylijskiej zaledwie, do kadry im daleko z taką formą.
Nadzieje daje Roberto Firmino, fajnie, że Dunga go powołał zamiast dziadów typu Fred i Jo.
Brazylia nie będzie czarowała grą, ale konsekwencja w grze i błysk Neymara czy Williana powinny wystarczyć na dobrą grę. Pod wodzą Dungi póki co Brazylia prezentuje się dobrze i jakiejś żałosnej wpadki jak to nazwałeś bym nie przeczuwał. Poza tym tak jak mówię to nie jest wcale żałosny skład moim zdaniem acz moim faworytem do tryumfu jest kto inny ;)
Oczywiście Argentyna.

Piszesz, że jedynym ich plusem jest Messi w formie, serio tak myślisz?
To mega nadużycie, zobacz na ich kadrę. w każdej formacji sami czołowi zawodnicy!
Zobacz wyłącznie ofensywę, Messi, Di Maria, Aguero i Tevez. Mam właśnie nadzieję, że w takim kwartecie ofensywnym będą wychodzili do meczów. Bo Higuaina na szpicy nie zdzierżę! Ten partacz za to co prezentuje w końcówce sezonu w Napoli w ogóle nie powinien zostać powołany! Di Maria ocywicie słaby sezon i nikt tego nie zaprzecza, ale to turniej więc po odbyciu iluś tam treningów będzie lepszy niż w klubie, może wizja van Gaala mu nie do końca odpowiadała, zobaczcie ile to razy w Manchesterze po prostu wrzucał piłki na Fellainiego ? Brakowało jego rajdów z piłką, dryblingów. Tutaj może odzyska swobodę, mam taką nadzieję.


Bardzo ważny news z dnia wczorajszego -&gt; http://sport.tvp.pl/20243124/copa-america-w-tvp-i-sporttvppl

Może i TVP nie potrafi opakować meczów studiem, komentarzem z wyjątkiem Laskowskiego, ale przynajmniej mecze w HD się obejrzy w tv, a nie na streamach w necie.
Ciekawe czym tym razem redaktor Wołek zaskoczy haha, bo nie sądze by był na bieżąco z piłka na kontynencie ....
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Dzień dobry.
Muszę pewną kwotę obrócić po obojętnie jakim kursie.
Według mnie najlepszym sposobem będzie zagranie zakładu długoterminowego podczas najbliższego Copa America.
Prosiłbym o porady w kwestii postawienia na awans z grupy któregos z wymienionych niżej zespołów. Który wybór jest najbardziej racjonalny?
Argentyna @1.01
Kolumbia @1.07
Chile @1.03
Urugwaj @1.05
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Który wybór jest najbardziej racjonalny?
Argentyna @1.01
Kolumbia @1.07
Chile @1.03
Urugwaj @1.05
Szczerze? To żaden wybór nie jest racjonalny po takich kursach ;)
Argentyna awansuje, ale kurs widzisz sam.
Kolumbia i Brazylia awans z grupy C bo rywale słabi.
Urugwaj pamiętaj, że bez Luisa Suareza, a i grupa z Argentyną i niewygodnym Paragwajem. No, ale awansują dwa najlepsze zespoły z miejsc trzecich więc pole do awansu wydaje się największe. Awansować najlepszym do ćwierćfinałów nie powinno być trudno.


Kilku gwiazd nie zobaczymy na tegorocznej Copa America niestety.

Antonio Valencia z powodu kontuzji kostki nie wystąpi na nadchodzącym turnieju o miano najlepszy drużyny w Ameryce Południowej.

Gustavo Quinteros poinformował na konferencji prasowej, że zawodnik Manchesteru United poddał się operacji kostki i nie zdąży dojść do pełni sprawności przed rozpoczęciem Copa América.

- Valencia na pewno nie wystąpi na turnieju i nie jest to dla nas dobra informacja. Najważniejsze dla niego w tej chwili jest odzyskanie dobrej kondycji fizycznej, która pozwoli mu udanie rozpocząć kolejny sezon. W ten sposób będziemy mogli liczyć na Antonio w meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata - powiedział selekcjoner Ekwadoru.
http://transfery.info/75689,copa-amrica-marcelo-wypada-z-kadry-brazylii


Oficjalna strona internetowa Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej (CBF) ogłosiła, że Marcelo nie zostanie powołany na mecze towarzyskie z Meksykiem (7 czerwca) i Hondurasem (10 czerwca) oraz nie zagra w Copa América. Na sparingi i turniej w Chile powołanie otrzymał lewy obrońca Internacionalu, Geferson. Oficjalne źródła jako przyczynę niedyspozycji zawodnika Realu Madryt tłumaczą jako „problemy zdrowotne”. Globo zaś informuje, że defensor Królewskich ma problemy z plecami i przerwa w treningach potrwa co najmniej trzy tygodnie.

– Lekarze Realu Madryt powiedzieli nam, że Marcelo podczas treningu próbował wyskoczyć i od tego momentu odczuwa bóle w okolicach lędźwi. Przeprowadziliśmy odpowiednie badania i wiemy, że nie będzie gotowy, by w poniedziałek rozpocząć z nami treningi. Będzie potrzebował około trzech tygodni do powrotu na boisko. Dziś ma poważne problemy, nie może chodzić. Nie ma innego wyjścia – powiedział Rodrigo Lasmar, lekarz reprezentacji Brazylii.
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&amp;amp;id=59337
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Powoli trzeba zacząć się przyglądać temu turniejowi. Ja osobiście nie znam składów na ten turniej i tutaj prosiłbym was o jakiegoś linka z kadrami danych zespołów na ten turniej. Z tego co czytam z tabelki to Brazylia z Argentyną najprawdopodobniej spotkają się w półfinale tego turnieju zaś w drugim wyczuwam pojedynek Kolumbia vs. Chile/Meksyk. Wydaję mi się, że za parę groszy warto postawić finał Argentyna vs. Kolumbia ale to zobaczymy w niedługim czasie. Jak na razie cieszę się, że taki turniej odbędzie się w te wakacje i będzie co śledzić ????

EDIT:
Znalazłem informację na temat składów danych reprezentacji na ten turniej:
http://sport.tvp.pl/20025572/bez-chicharito-oscara-suareza-sklady-na-copa-america
Po przeczytaniu składów nie widzę innej opcji jak półfinały: Chile vs. Kolumbia oraz Argentyna vs. Brazylia. Nadal jestem zdania, że we finale zobaczymy Argentynę, która jak dla mnie jest ewidentnym faworytem tego turnieju. Dysponują najsilniejszą kadrą i przede wszystkim zawodnikami, którzy będą chcieli się pokazać na tym turnieju. Di Maria po bardzo słabej drugiej części sezonu a także Teveza, która wraca do gry w reprezentacji. Messi to Messi i mimo zmęczenia po tak długim sezonie nadal powinien być w formie i strzelać oraz asystować swoim kolegom. Siła ofensywna jaką dysponuję Argentyna to chyba najlepsza ofensywa w reprezentacyjnej piłce! Co do moim zdaniem drugiego finalisty to wydaję mi się, że będzie to Kolumbia. Ważną rolę powinien odegrać Falcao, który tak samo jak Di Maria nie zagrał dobrego sezonu w ekipie Van Gaala. Będzie walczył o kontrakt w jakiś dobrym klubie (mam nadzieję angielskim). Liczę także na to, że James utrzyma wspaniałą formę z końcówki sezonu i zobaczymy finał Kolumbia vs. Argentyna. Co do drużyny Brazylii, która jak dla mnie może być największym przegranym tego turnieju to po prostu nie widzę opcji na to aby byli oni wstanie pokonać Argentynę. Mówię tak może po prostu gdyż nie lubię Neymara i budowanie na nim zespołu to dla mnie głupota jednak brak Oscara to także wielka strata. Będę się przyglądał tej reprezentacji ze względu na Coutinho, którego jestem ogromnym fanem. Chile jest gospodarzem a jak wiadomo w Ameryce Południowej jest to pewno święto narodowe. Liczę na to, że pokażą się oni z dobrej strony i uda im się wejść do pierwszej trójki. To tyle jak na razie, czekam na kursy itd. (Jakby ktoś znalazł stronkę na której jest dużo zakładów długoterminowych na ten turniej to niech podeślę na PW a będę mega-wdzięczny).
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Di Maria - to, że grzeje ławę w United nie znaczy, że tak byłoby w Realu. Nowe otoczenie, nowy klimat, nowa liga - oczekiwanie fajerwerków jest zwyczajnie nie fair. Bądźmy szczerzy, Angel tak na prawdę wygrał Ligę Mistrzów Realowi i był jednym z najsolidniejszych jak nie najsolidniejszym zawodnikiem tej drużyny w sezonie 13/14(a w drugiej połowie na pewno). Sprzedaż była najzwyczajniejszym policzkiem w twarz. Nieważne na jaką kwotę opiewała. EDIT: Di Maria mimo, że połowę sezonu spędził na ławce plasuje się na 3ej pozycji w kategorii największej ilości asyst BPL.
Dysputę zacznę od kwestii, która najbardziej mnie uraziła. Nagonka na Di Marię jest zupełnie niepotrzebna.
Może zarzucisz mi brak konsekwencji odnośnie argumentów u Angela ALE:
1.) Di Maria to szczypior a w BPL gra się ostrzejszy i bardziej fizyczny futbol. Bale przechodząc do Hiszpanii nie miał takiego problemu.
2.) Di Maria przeszedł do o wiele gorszej drużyny niż Bale. United w momencie transferu prezentowało totalne średniowiecznie i do połowy sezonu nie zmieniło się zbyt wiele w tym aspekcie. Walijczyk natomiast wparował do drużyny mistrzów.
3.) Di Maria jest pierwszy sezon, w drużynie, która szuka trenera po epoce SaFa co jest pewnym szokiem. Bale w Realu spędził już dwa lata.
Mowa tu o rozgrywkach ligowych. Co za tym idzie wypowiadania się, że Di Maria zagra źle w CA jest po prostu niewskazane. Tu jest ograny, tu ma pozycję(pewność siebie), tu ma rolę, którą doskonale zna i lubi i tu ma ludzi, których zna(lubić pewnie też lubi). Faktycznie, może pociągnąć bilans z United ale wypowiadanie się o tym jak o pewniku jest wielkim błędem.
----
Druga kwestia, która mnie uraziła to skład Brazylii ZNOWU bez Lucasa Moury. Wiem, że jest po kontuzji ale kolejne pominięcie go w powołaniach jest genialnym przykładem dla jego łatki underrated. Reszta na papierze wygląda nieźle, ale fajerwerków nie ma.
Jeśli ma pojawić się jakaś dyskusja na temat fazy grupowej tylko chyba tylko z perspektywy grupy A. Nie oszukujmy się, jeśli mamy faworytów, nawet osłabionych jak Urugwaj to i tak są o mile przed peletonem. Prawdziwym pytaniem jest - Meksyk czy Ekwador? Ciężko mi coś powiedzieć jednak mimo wszystko skłaniam się ku Meksykowi. Mimo wszystko ich skład jest bardzo dziwny dlatego tą kwestię pomińcie przy głębszych rozważaniach - lepiej się wstrzymać do samego turnieju.
Co do samego zwycięzcy? Argentyna(@3.25) albo Kolumbia(@6.5). Takie jest moje zdanie i raczej go nie zmienię. Nie jestem pewien czy Brazylię pomijam z racjonalnych względów czy ogólnej niechęci. Co ciekawe bet365 za Argentyną i Brazylią plasuje Chile(@5). Czy to kwestia bycia gospodarzem czy faktycznie Chile ma lepszą pakietę?
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Dziwna ta drabinka - w połfinale moga ze soba zagrac dwie druzyny z grupy A lub (teoretycznie) 2 i 3 drużyna grupy C! Z kolei w dolnej czesci juz w 1/4 bedziemy mieli hit (np. BRA - ARG!). Bardzo to pod gospodarzy, ktorzy maja otwarta autostrade do strefy medalowej bo Meksyku nie bralbym pod uwage a Ekwador to duzo slabsza druzyna niz Chile.
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Po krótkich analizach rzucam parę typów długoterminowych na ten turniej. Wydaję mi się to dość prosty sposób na zarobek w tym turnieju.
Typ: Argentyna + Chile (Zwycięzcy grup)
Kurs: 1.98/betclic
Stawka: 3/10j
Zacznijmy może od drużyny Argentyny, która na ten turniej przyjedzie najprawdopodobniej w najmocniejszym składzie razem z Tevezem, który wraca do gry w reprezentacji. Powiedzmy sobie szczerze drużyna Argentyny ma bardzo duże szansę na zwycięstwo w tym turnieju a co dopiero wygraniu grupy, która powiedzmy sobie jest słaba. Jamajka, która będzie autsajderem w tej grupie czy Paragwaj, który może być czarnym koniem w tej grupie to nie są zespoły, których powinna się bać Argentyna. Do tego Urugwaj mocno osłabiony brakiem Suareza także nie powinien być mocnym przeciwnikiem dla Argentyny i mimo tego, że w spotkaniu na szczycie tej grupy może paść remis to Argentyna powinna rozgromić Paragwaj jak i Jamajkę a drużyna Urugwaju może mieć problem z pozostałymi drużynami, które będą chciały sprawić niespodziankę i wyjść z grupy z 2 miejsca lub też z dobrym bilansem z 3 miejsca.
+
Chile to gospodarz tego turnieju, która jak kolega wspomniał wcześniej ma bardzo prostą drabinkę do finału. Ale żeby zagrać w tym finale trzeba wygrać grupę. Ekwador jak i Boliwia to nie są jakieś straszne zespoły, których powinni się bać Chilijczycy jednakże Meksyk to dość silna reprezentacja, która przyjedzie jednak na ten turniej bez swoich największych gwiazd gdyż zostawiają oni siły na turniej CONCACAF, który odbędzie się w Lipcu a drużyna Meksyku traktuję go dużo poważniej. Jak dla mnie Chile jest faworytem tej grupy i jeżeli chce we własnym państwie bardzo fajnie się pokazać to powinni wygrać tą grupę. Moim zdaniem taki dubelek jest wart zagrania po kursie 1.98 na betclicu.

Typ: Argentyna (wygrana w całym turnieju)
Kurs: 3.25/betclic
Stawka: 1/10j
Dużo już wspomniałem o drużynie Argentyny i jak dla mnie są oni faworytami tego turnieju. Drogi do finału nie mają bardzo trudnej gdyż grupa jak i ćwierćfinał maja bardzo prosty a w półfinale może na nich czekać Brazylia jednak z tą nie powinni mieć problemu gdyż dla mnie &quot;Canarinhos&quot; na tym turnieju nie będą zbyt silni i mogą mieć problem z Kolumbią w grupie a co dopiero z Argentyńczykami, którzy bez problemu powinni wygrać ten turniej.
Typ: Kolumbia (wygrana w całym turnieju)
Kurs: 6.50/betclic
Stawka: 0.5/10j
Tutaj typ w, którym pokładam ogromne nadzieję. A może inaczej, Kolumbię traktuje jako reprezentację, która może a nawet powinna namieszać na tym turnieju. Strasznie silna ofensywa z Falcao, Jamesem oraz Martinezem na czele. W bramce Ospina w obronie zawodnicy, którzy grają w Serie A. Drogi tej drużyny do finału nie ma co analizować, bo nie wiadomo jak poradzą sobie w grupie. Spotkają się albo w półfinale albo we finale z Argentyną, bo nie wydaję mi się żeby Chile miało pokonać drużynę Kolumbii, która już na MŚ 2014 pokazała się ze wspaniałej strony a na takim turnieju na &quot;domowym podwórku&quot; powinna zabłysnąć i znaleźć się w &quot;trójce&quot;.
 
dobi 177,1K

dobi

Znawca - Premier League
Ja nie mam co kopiować czy cytować wpisów bo uważam bardzo podobnie jak większość. Według mnie również Argentyna jest największym faworytem do wygrania tego turnieju, uważam także, że Kolumbia sporo namiesza i wcale bym się nie zdziwił, gdyby ta ekipa znalazła się w finale, a co lepsze wygrałaby Copa America 2015.
Co tu dużo pisać, póki co nie przyglądałem się mocniej typom na Copa America, bo zajmowałem się obecnymi rozgrywkami czy turniejami lub rodzimą ligą, ale co nieco podglądałem i zapowiada się bardzo fajny turniej. Co do składów i faworytów, jak mówiłem Argentyna ma taki skład, że jeśli nie dojdą do półfinału to będzie ich klęska - i to spora; co do Brazylii - skład może i dobry, mnie jakoś specjalnie nie przekonuje ale to wciąż (zawsze) groźni Canarinhos. Chile podobnie jak Kolumbia może sprawić niejedną niespodziankę, z tym, że ja daję im trochę mniejsze szanse niż Los Cafeteros na to, że sprawią taką niespodziankę jak choćby win.
Na uwagę na pewno - tak jak tu już parę osób wspomniało - zasługują typy długoterminowe na to, że Albicelestes (@3,00 b365) wygrają tegoroczny Puchar Ameryki Płd., lub ten sam typ na repr. Kolumbii (@6,50 b365). Co do długoterminówek, warto też rzucić okiem na najlepszych strzelców, standardowo Messi na czole z &quot;marnym&quot; (jak na ten rodzaj typu) kursem @4,33, ale gdy bierzemy pod uwagę, że Kolumbia zajdzie wysoko można to można zostawić parę złotych na Bacce @17, Martinezie @21 czy już bardziej hardcorowo bo drugi raz mu się to chyba nie uda - Jamesie @26. Idąc ciut lżejszym tropem to wg mnie, jest lekkie value na Aguero @10. Ale to póki co, zwykłe przypuszczenia. Aguero nie był/jest w najgorszej formie, a wręcz przeciwnie, jest w bardzo dobrej - w końcu król strzelców Premier League z dorobkiem 26 goli, co pozwala całkiem realnie myśleć o takim kursie.
Co do typów stricte na mecze, to można też naprawdę lekko pograć w pierwszych meczach same jedynki, aczkolwiek szansa, że to siądzie jest bardzo mała. Myślę, że przynajmniej w jednym spotkaniu będzie remis lub jakaś niespodzianka na &quot;dzień dobry&quot;; aczkolwiek na rozkładzie mam zobaczyć sobie mecze towarzyskie jutro i pojutrze, zobaczyć jak grają dane reprezentacje i wtedy coś rzucić. Oczywiście będę starał się podawać bieżące typy systematycznie w trakcie trwania turnieju. Miejmy nadzieję, że przyniesie on tylko zyski ;) !
 
dobi 177,1K

dobi

Znawca - Premier League
Dubel na pierwsze mecze Copa America!
Argentyna + Kolumbia
AKO 1,86 Bet365
4j
Już dziś podaję pograny przeze mnie dubel na pierwsze spotkania w Copa America. Pierwszym meczem na kuponie jest Argentyna - Paragwaj. Ja w tym meczy typuję zwycięstwo Albicelestes.
Argentyna jak już pisałem wg mnie jest największym faworytem do tegorocznego trymfu. Mają formę, świetny skład, dobrego trenera, wszystko czego potrzeba. W sobotę o 23:30 zaczną zmagania w turnieju. Pierwszym rywalem będzie reprezentacja Paragwaju, gdzie zabrakło miejsca dla jednej z większych piłkarskich gwiazd z tego kraju - Oscara Cardozo. Jest za to Roque Santa Cruz czy Nelson Valdez. Ale tutaj nie ma co porównywać bo z drugiej strony jest Di Maria, Messi, Aguero itd. itd.
Na papierze zdecydowanym faworytem jest Argentyna. W meczu towarzyskim z Boliwią, wygranym 5:0 wszystko funkcjonowało jak należy, dobrze wyglądało wyprowadzanie akcji, no i co do skuteczności to chyba nikt nie ma wątpliwości jak to wyglądało gdy spojrzy na wynik. Na boisku absolutna dominacja Argentyny w każdym aspekcie. Przypomnę tylko, że w składzie nie było Messiego czy Mascherano. Dodatkową motywacją dla Argentyny będzie fakt, że jeśli Guarani zdobędą w tym meczu jakieś punkty, to może to zaważyć na późniejszym awansie czy będzie on z pierwszego czy drugiego miejsca. Najprościej mówiąc, taki skład z taką formą - nie tylko drużyny ale i poszczególnych zawodników jak Aguero czy Messi - po prostu powinien wygrać to spotkanie. Inny wynik niż wygrana Albicelestes, będzie sporą niespodzianką. Dodam tylko, że ostatnie 3 mecze bezpośrednie wygrała Argentyna (wszystkie przynajmniej dwiema bramkami).

Drugim meczem, będzie spotkanie Kolumbii z Wenezuelą. Tutaj podobnie jak wyżej typuję zwycięstwo faworyta czyli Los Cafeteros.
Wczoraj rozgrywali oni spotkanie towarzyskie z Kostaryką, które wygrali 1:0. Bramkę strzelił Falcao, ciekaw tylko jestem czy będzie dostawał sporo minut na Copa America, bo rywalizację ma niezłą w postaci Jacksona Martineza czy Carlosa Bacci, cała trójka to napastnicy klasy światowej. Co do postawy Kolumbii w tym meczu, zaprezentowali się wg mnie całkiem przyzwoicie, fajnie wyglądało wyprowadzanie akcji ze środka boiska, rozgrywanie itd, ale już wykończenie i/lub skuteczność trochę płacze. Sporo marnowali, może wynikało to z braku większego zaangażowania ponieważ był to mecz towarzyski, nie wiem. Wydaje mi się, że na turnieju już nie będzie a raczej nie powinno być miejsca na takie marnowanie sytuacji.
Podobnie jak Argentyna, również przynajmniej na papierze są faworytami. Trudno ich tak nie oceniać, skoro w kadrze są w/w Falcao, Bacca, Martinez, Rodriguez, Cuadrado i inni. Wenezuela na pewno się tak łatwo nie podda. To nie są takie ogórki, a widać, że Kolumbii ciężko się z nimi gra. Na ostatnie 5 spotkań wygrali zaledwie raz, a przegrali trzykrotnie. Teraz Kolumbia to bardzo dobra ekipa co pokazali na MŚ 2014 w Brazylii, wychodząc z grupy z kompletem punktów, tracąc tylko dwie bramki, a zachodząc w tym turnieju aż do ćwierćfinału. Ich ostatnie mecze to same wygrane. Na ostatnie 10 meczy, przegrali tylko dwa razy - dwukrotnie z Brazylią (półfinał MŚ i towarzyski), pozostałe mecze to wygrane. Co do wygranych, może nie byli to rywale z najwyższej półki, ale wyniki 1:3 czy 0:6 mogą robić wrażenie. W przeciągu tychże 10-ciu meczy, strzelili 20 bramek. Widać, że nie grają w kratkę a są w miarę stabilni i mają formę co pokazują wyniki i ich gra. Jeśli zagrają tak jak wczoraj, tylko nie będą tak marnować to jestem o nich spokojny w meczu z Wenezuelą. Nie powinni oddać punktów, bo to mogłoby zaważyć na ich awansie, więc myślę, że zepną się i spokojnie wygrają.
PS. Co do wcześniejszego postu, Kun tylko potwierdza moje słowa, że warto postawić parę drobnych na typ Aguero zostanie królem strzelców @10.
 
ziroxxx 783,3K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Taka informacja co do kadry Meksyku.
&quot;Zaproszony do gry w Copa America Meksyk czeka w tym roku jeszcze jeden turniej – lipcowy Złoty Puchar CONCACAF, czyli strefy Ameryki Środkowej, Północnej i Karaibów. El Tri liczą na odebranie tego trofeum Amerykanom, poza tym w tych rozgrywkach mają znacznie większe szanse na końcowe zwycięstwo, dlatego selekcjoner Miguel Herrera dał odpocząć kilku czołowym zawodnikom, a na Copa America powołał bardziej niedoświadczony skład.
Inaczej niż inni selekcjonerzy, już teraz przedstawił 23-osobową kadrę i listę siedmiu rezerwowych. W składzie zabrakło takich nazwisk jak Guillermo Ochoa, Diego Reyes, Hector Herrera, Giovani dos Santos, Andres Guardado czy Chicharito. Zawodników grających w europejskich klubach jest tylko czterech. To Jose Corona z Twente, Javier Aquino z Rayo Vallecano, Raul Jimenez z Atletico Madryt i doświadczony Rafa Marquez z Hellas Werona, który postanowił jednak nie rozstawać się z kadrą po udanym mundialu.&quot;
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Ja też dorzucę kilka słów od siebie. W pierwszej kolejności skupię na aspekcie dotyczącym najlepszego strzelca turnieju. Typy na końcowe zwycięstwo, zwycięzców grup czy same przedmeczowe propozycje pojawią się później.
Generalnie zgadzam się z użytkownikiem Doby, który w Sergio Aguero upatruje jednego z głównych kandydatów do zgarnięcia korony króla strzelców Copa America. Jeśli chodzi o Argentynę to oczywistym liderem jeśli chodzi o kursy na ten zakład jest Leo Messi. Tyle tylko, że Mesjasz w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy bardzo dojrzał pod względem piłkarskim. W tym momencie nie jest on tylko maszynką do strzelania goli, ale również maszynką do napędzania akcji swojej drużyny. Jego niesamowity przegląd pola oraz umiejętność dogrania piłki co do centymetra sprawiają, że napastnicy mają z tego ogromny pożytek. I tak, jak w Barcelonie korzystali z tego Neymar i Suarez, tak w reprezentacji &quot;Albicelestes&quot; korzystać z tego powinien głównie Aguero (w zależności od taktyki i składu jaki będzie wystawiał Martino). Wiemy, że Lio i Kun to są wielcy przyjaciele więc współpraca między nimi powinna wygląda wzorowo. Rok temu w trakcie mundialu mieli przed sobą sporo przeciwności. Kiepski rok Messiego zarówno pod kątek piłkarskim jak i związany ze sprawami poza boiskowymi (afery podatkowe, problemy zdrowotne, ciągłe zamieszania wokół klubu) nie pozwolił mu na pełne rozwinięcie skrzydeł, choć i tak trzeba oddać mu to co należne - praktycznie w pojedynkę wprowadził Argentynę do finału. Niestety sam nie był w stanie zdziałać więcej, a zawodnicy, którzy mieli mu bardzo pomagać (Aguero, Di Maria) więcej leczyli kontuzje niż spędzili czasu na boisku. W tym roku wygląda to o wiele lepiej. Messi zdobył tryplet z Barceloną i można powiedzieć, że w większości meczów był decydujący. Aguero, mimo że City zaliczyło kolejny kiepski sezon, prezentował się bardzo dobrze i w pełni zasłużenie wywalczył koronę króla strzelców Premier League. Z kolei Di Maria po transferze do Manchesteru United nie do końca pokazał pełnię swoich możliwości. Wiadomo, pierwszy sezon w nowej drużynie, zmiana stylu gry danej ligi i danego zespołu. Na początku rozgrywek Angel jeszcze trochę grywał, w tym roku już więcej siedział na ławie niż grał. Mimo wszystko potencjał jest, a w wygranym przed kilkoma dniami 5:0 sparingu zdobył dwa gole. Jeśli forma będzie dopisywała to Argentyna będzie mocnym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju.
Jeśli chodzi o Brazylię to moim zdaniem jedynym, który może powalczyć o koronę jest oczywiście Neymar. Brazylijczyk zakończył wspaniały sezon zdobyciem gola w finale LM przeciwko Juve, którym przypieczętował zdobycie potrójnej korony, kompletując w całym sezonie 39 goli - wynik wręcz imponujący! Dunga zdecydował się trochę zmienić skład, cieszę się że w końcu powołał Coutinho z Liverpolu gdyż moim zdaniem takiego zawodnika brakowało. Świetnie wyszkolony technicznie, dobry przegląd pola, potężne uderzenie z dystansu - taki grajek bardzo im się przyda. Czy Brazylię stać jednak na końcowe zwycięstwo? Generalnie tak jednak wydaje mi się, że to Argentyna jest w tym momencie drużyną bardzo poukładaną ale oczywiście nie można ich skreślać. Neymar pokazał, że w pojedynkę potrafi pociągnąć swój zespól i strzelić kilka goli. Czy to jednak starczy aby zostać królem strzelców? Być może jednak kurs 6,0 na kolana nie powala.
Następna w kolejce jest Kolumbia, która w swoich szeregach posiada trzech światowej klasy napastników - Falcao, Martinez i Bacca. Pierwszy z nich na pewno nie zaliczy tego sezonu do udanych. Wypożyczony do Manchesteru United &quot;El Tigre&quot; kompletnie nie mógł odnaleźć formy. Wszystko piszę z pamięci ale o ile dobrze kojarzę rozegrał w lidze 26 spotkań w których strzelił zaledwie 4 gole. Jackson Martinez standardowo rozegrał dobry sezon w barwach Porto, które zajęło drugie miejsce, a sam Martinez zdobył króla strzelców strzelając łacznie 21 goli. Ostatni z tej trójki, Carlos Bacca, miał bardzo udany sezon. W lidze Sevilla zajęła piąte miejsce ale dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu z Lidze Europy, w przyszłych rozgrywkach zagrają w Lidze Mistrzów. Bacca w lidze zdobył 20 goli co jest bardzo dobrym wynikiem. Do tej trójki dochodzi oczywiście James Rozdriguez, który na ubiegłorocznym mundialu zdobył koronę króla strzelców. Czy jednak będzie on się potrafił włączyć do walki w trakcie CA? Wydaje mi się, że prędzej to zrobi któryś z napastników, niż zawodnik Realu Madryt.
Na koniec zostaje jeszcze dwóch zawodników, którzy powinni strzelić kilka goli dla swoich drużyn. Chodzi o Edinsona Cavaniego (Urugwaj) i Alexisa Sancheza (Chile). Cavani to świetny napastnik, mam do niego ogromny sentyment i żałuję, że gra w PSG gdyż nie może tam pokazać pełni swoich możliwości. Chciałbym aby przeszedł np. do Arsenalu gdzie potrzebują rasowego napadziora, a Edinson świetnie by się tam wpasował. Co do turnieju to pod nieobcność Suareza ciężar strzelania goli będzie spoczywał głównie na jego barkach i pewnie parę sztuk ukłuje. Co do Alexisa to rozegrał on bardzo dobry, debiutancki sezon w barwach Arsenalu i na przestrzeni całego sezonu był on moim zdaniem najlepszym zawodnikiem Kanonierów. A przecież nie jest to rasowy napastnik, bardziej skrzydłowy, a mimo to potrafi strzelać sporo goli.
Reasumując, wydaje mi się, że mając geniusza Messiego, który potrafi zagrywać niesamowite piłki, to Aguero jest na najlepszej pozycji startowej. Jeśli Argentyna będzie grała skutecznie, a forma Leo, Kuna i spółki jakoś drastycznie nie spadnie, to moim zdaniem właśnie Sergio może być największym faworytem do zdobycia tytułu Pichichi Copa America.
Sergio Aguero królem strzelców @ 10,00
Uni
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ciekawe propozycje zarówno na cały turniej jak i na 1 kolejkę fazy grupowej już padły w dziale ;)
Nie sposób się nie zgodzić. Dla mnie największym faworytem do tryumfu jest Argentyna. Tata Martino zebrał niesamowitą paczkę. W każdej formacji super piłkarze. W bramce Sergio Romero, w obroni Zabaleta, Otamendi, Garay i Rojo, w pomocy Mascherano, Pastore, Di Maria, Biglia, a atak to po prostu kłopot bogactwa! Messi, Aguero, Tevez, Lavezzi i ten nieszczęsny Higuain. Argentyna jednak nie wygrała Copa America od 1993 roku! A przecież poprzednicy dysponowali wcale nie gorszymi składami.

Przed meczem otwarcia dzisiaj trafiłem na newsa odnośnie Arturo Vidala, który do Chile dotrze dopiero 48 h przed meczem - http://www.gazzetta.it/Calcio/Estero/08-06-2015/cile-vidal-perde-aereo-salta-debutto-copa-america-contro-ecuador-12086024958.shtml
Kłopoty z samolotem, przesiadka w Madrycie itp.


Co do całego turnieju to polecam wywiad z Bartłomiejem Rabijem -&gt; http://olemagazyn.pl/bartlomiej-rabij-dla-ole-cz-1-jak-poradza-sobie-urugwaj-chile-i-kolumbia/
Także w najnowszym tygodniku Piłka Nożna jest z nim wywiad na całą stronę. Polecam ;)


Przypominam o konkursie Copa America - http://forum.bukmacherskie.com/f501/
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Było mega value na Aguero i koronę króla strzelców, teraz mimo wszystko po spadkach też się opłaca grać ale ja chciałem zagrać że Aguero będzie najlepszym strzelcem Argentyny i może mu głównie zagrozić Messi. Jednak kurs 1,60 do 4,50 to bardzo duża różnica więc na Messiego na pewno nie zagra, zastanawia mnie jednak co z Tevezem. Higuain będzie grzał ławę zapewne i teraz pytanie czy Aguero będzie sam w ataku czy będzie grał Tevez, na niego jest kurs 10 więc bardzo dużo tylko pytanie kto będzie grał, ja tam się za bardzo nie interesuję reprezentacjami latynoskimi a może to wyglądać zgoła odmiennie niż to miało miejsce na MŚ więc czy ktoś jest bardziej w temacie i ma jakieś przewidywania co do składu Argentyny i napastników na jakich będzie stawiał Tata Martino?
 
czaro09 1,7K

czaro09

Użytkownik
1) Kto strzeli wiecej bramek calym turnieju?
Radamel Falcao 1,92 - 1,8 Edinson Cavani Betsafe
E: w Óni nawet 2,2 na Edinsona, przy 1,6 na Radamela
Pomijam sytuacje klubowe obu zawodników. Jest turniej reprezentacji i na tej płaszczyźnie się zatrzymamy. Myślę, że taki kurs na Edinsona jest jak najbardziej do przyjęcia. Pod nieobecność Suareza na pewno będzie chciał przejąć pałeczkę w poczynaniach ofensywnych La Celeste. Na dobrą sprawę nie ma alternatywy dla Cavaniego. Mecz z Gwatemalą pokazał, że Rolan jest podpięty do pomocy i robieniu mu miejsca, Abel Hernandez jest średniej klasy napastnikiem, Rodriguez dopiero rozwija skrzydła ale wątpię, ze będzie grał pełne spotkania. Ciężar strzelania powinien na siebie wziąć i uważam, że spełni się w tej roli całkowicie. Poza tym spójrzmy na grupę, w której Urugwaj będzie się mierzył. Mecz otwarcia z Jamajką i tutaj trzeba postrzelać, umówmy się - to powinien być dostarczyciel punktów, dla Argentyny i Urugwaju przede wszystkim. Spotkanie numer 2 to pretendenci do tytułu - Albiceleste, wcale bym tu szans na jego bramkę nie skreślał. Fakt, to będzie ciężki pojedynek i tutaj wątpię by ekipy szły na wymianę ciosów, ale wiemy, że Edinson jest bardzo groźny w powietrzu, ja prócz Garaya nie widzę w kadrze Argentyny człowieka, który by mógł realnie z nim powalczyć w walce powietrznej. Może bym dorzucił Rojo ale ze względu na wzrost, niż na umiejętności w tym aspekcie gry. Nie wiem jak wygląda Otamendi, ale naprawdę ciężko mogą mieć defensorzy przy stałych fragmentach gry, a na tym asortyment napastnika PSG się nie kończy. Ostatnim spotkaniem będzie Paragwaj i tutaj wszystko w zależności od sytuacji w grupie, ale nie powinni kalkulować. Paragwaj wybitnymi defensorami nie dysponuje, co też udowodnili w meczu z Hondurasem, gdzie dali sobie wbić dwie bramki, dla mnie aż dwie, bo Honduras nie powinien być wielkim wyzwaniem nawet dla takiej ekipy. Wiadomo tylko sparing, ale jak tam coś jest nie tak to nie damy pełnej racji, czy naprawi się to już kilka dni później, gdzie cel jest dużo wyższy, więc tutaj gdybam, ze też jest bardzo realna szansa na bramkę El Matadora.
Czas na Radamela. Były głosy, że słaby sezon itd. w klubie, ale w reprezentacji ma bardzo duże poparcie. Jest kapitanem no i co najważniejsze, strzela. Juz jest najlepszym strzelcem w historii z 25 bramkami, a jeszcze trochę gry przed nim na najwyższym poziomie. Na pewno zrobi wszystko, by swój dorobek poprawić, jak i uciszyć trochę hejterów, którzy już zaczęli go skreślać. Myślę, że ma nieco trudniejszą sytuację od Edinsona. Na pewno z Brazylią nie będzie łatwo, tutaj będą szukać okazji z kontry a zawodników do tego mają idealnych, ale defensywa Canarinhos budzi u mnie większy respekt niż Argentyny, także uważam że będzie tu dużo trudniej o bramkę, oczywiście nie ujmując klasy temu napastnikowi. Dwójka Luiz&amp;Silva naprawdę porządna a jeszcze w defensywnej talii mamy Mirandę. Najłatwiej o bramki w meczu z Peru przewiduję, może dwóch zawodników znajdę na europejskie standardy w defensywie ale nic więcej. W ogóle jest jeden typ warty uwagi na Peru, ale to swoją drogą. Ciężko myślę, że będzie też z Wenezuelą, zawsze kojarzyli mi się z żelazną grą w obronie, typu byle nie stracić i tu może być trochę bicie głową w mur, tym bardziej, że to będzie pierwszy mecz obu ekip na turnieju będzie grany na zasadzie, by nie przegrać. Ogólnie w reprezentacji Kolumbii myślę, że ciężar strzelania będzie rozłożony na kilku graczy, na pewno nie zatrzyma się to na Radamelu, przecież prócz El Tigre mamy w ofensywie Jamesa, który do brzydkich bramek nas nie przyzwyczaił, Cuadrado, który ze swoim gazem do kontr idealny i powinien pościgać się z sukcesem z defensorami Wenezueli i Peru, ponadto każdy napastnik jest w stanie zapewnić kilka bramek przy regularnym wystawieniu do składu. Rotacja będzie, a jest Teo Gutierrez, Jackson Martinez, Muriel, Ibarbo, czy też Bacca.
Podsumowując - dla mnie typ może nie mocny, ale na pewno warty zagrania. Siła w grupach i obecne sytuacje obydwu zawodników w reprezentacji każą mi grac w stronę Urugwajczyka.
E: znalazłem teraz, przeglądając ofertę Óni dwa bardzo fajne bety odnośnie Cavaniego.
1) Najwięcej bramek w swojej reprezentacji: Cavani @1,55
2) Liczba bramek na turnieju: ov2,5 @2,20

Myślę, że tutaj, jak tak pisałem wcześniej, maszynka do strzelania będzie jedna. Kursy naprawdę fajne i nie powinno być większych problemów, pod nieobecność Luisa na pewno będzie chciał pokazać, że jest równie mocny i skuteczny, koledzy czuję, ze pomogą też. Co do drugiego typu to przy dobrych wiatrach, El Matador strzeli ze dwie już z Jamajką, zakładamy jeszcze, że oczywiście Urugwaj awansuje, co daje kolejny, przynajmniej jeden mecz. Ja jednak jestem zdania, że Edinson może zrobić linię już w grupie.

2) Kto strzeli wiecej bramek calym turnieju?

Carlos Bacca 1,7 - 2,05 Eduardo Vargas
A tutaj bym kursy odwrócił, wszystko na pewno będzie zależało od tego jak poustawia ofensywę Pekerman, bo jak pisałem jest tam ciasno. A w Chile, prócz Sancheza strzelać powinien też Eduardo. Z Sampaolim współpracował już w La U, znają się dobrze i sądzę, że może spędzić więcej czasu na boisku aniżeli Kolumbijczyk. A i patrząc znów pod kątem grup to Bacca będzie miał ciężko. W typie z Falcao napisałem nieco o tej grupie, więc powtarzał się nie będę, no ale sytuacja podobna. Grupa A pod Chile wygląda smacznie. Boliwia poziomu nie prezentuje żadnego i jeśli nie nastawią się na defensywę przez 90 minut (co koniec końców i tak powinno się skończyć źle) to Chile tu postrzela. Mecz otwarcia z Ekwadorem, tutaj mogą być trudne warunki, ale bardziej bym sie obawiał o ofensywę Ekwadoru, chłopaki są w dobrej formie. Jeśli chodzi o tyły La Tricolor to wygląda to naprawdę średnio, Guagua niepowołany, a on w sumie trzymał za jaja defensywę. Ayovi już w wieku, który powoli sugeruje koniec kariery, a reszta naprawdę średniawka, mówiąc przede wszystkim o graczach z ligi Ekwadorskiej, więc tutaj myślę, że Sanchez jak i Vargas ze swoją fantazją i szybkością powinni tutaj dawać radę. Z Meksykiem to na dwoje babka wróżyła, ale El Tri to lubią dawać prezenty. Rzucić trochę na Vargasa imo warto, ale tak jak pisałem wcześniej, tutaj typ będzie zależał od tego, co sobie w głowie nakreślił Pekerman, bo o grę Vargasa jestem raczej spokojny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Falcao to nie wiadomo w sumie czy w ogóle będzie grał, nie wierzę że za nazwisko samo będzie miał pierwszą &quot;11&quot; a z formą ostatnio tragedia.
Mam jeszcze takie pytanie, czy te mistrzostwa będą się odbywać na tych wyższych terenach przez co Chile będzie miało dodatkowy atut?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom