>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Drużynowy Puchar Świata 2013

emil1702 380

emil1702

Użytkownik


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Wiele do udowodnienia mają Polacy, którzy zeszłoroczne zmagania zakończyli na piątej pozycji, nie występując w finale. W tym roku biało-czerwoni swoje występy rozpoczną od półfinału w Częstochowie.
Niestety tegoroczne zmagania w DPŚ zostały storpedowane kontuzjami liderów niektórych drużyn, nie zobaczymy m.in.: Chrisa Holdera, Emila Sajfutdinowa, Andreasa Jonssona i Fredrika Lindgrena, z rywalizacji wycofali się także bracia Łagutowie z powodu braku współpracy z rosyjską federacją żużlową. W tym przypadku w swoich optymalnych składach wystąpią jedynie Polacy oraz Duńczycy i to oni będą faworytami prestiżowych zawodów.
Ze wspomnianego półfinału w Częstochowie do finału awansuje zapewne Polska, drugie miejsce może zająć Australia, osłabiona brakiem Holdera. O trzecie miejsce, premiowane awansem do barażu powalczą Łotysze i juniorski zespół Rosji.
Drugi półfinał odbędzie się w King&#39;s Lynn, gdzie faworytami będą Duńczycy, a do barażu zapewne przejdą Szwedzi i Brytyjczycy. Reprezentacja USA nie odegra w zawodach większej roli.
Pewny występ w finale mają Czesi, dzięki zmianie regulaminowej mówiącej, że gospodarz ma zagwarantowaną walkę o medale, co znacznie obniża poziom rozgrywek. Z barażu do finału przejdzie tylko jedna ekipa.
SKŁADY:

Półfinał w Częstochowie

Polska
Tomasz Gollob
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Jarosław Hampel
Australia
Davey Watt
Darcy Ward
Troy Batchelor
Jason Doyle
Rosja
1. Viktor Kulakov
2. Vladimir Borodulin
3. Ilya Chalov
4. Andrey Kudryashov (Captain)

Łotwa

Kjastas Puodżuks (kapitan)
Maksim Bogdanow
Wiaczesław Gieruckis
Andrzej Lebiediew


Półfinał w King&#39;s Lynn


Szwecja
1. Daniel Nermark
2. Peter Ljung (Captain)
3. Dennis Andersson
4. Jonas Davidsson
Dania
Niels Kristian Iversen (kapitan)
Nicki Pedersen
Michael Jepsen Jensen
Kenneth Bjerre
Wielka Brytania
Tai Woffinden
Craig Cook
Edward Kennett
Chris Harris
USA
1. Ryan Fisher (Captain)
2. Greg Hancock
3. Gino Manzares
4. Ricky Wells
Według mnie warto zainteresować się zakładami długoterminowymi i spróbować zagrać na zwycięstwo w całych rozgrywkach reprezentacji Polski, Danii i Australii.
Budżet: 10j
Polska: 2.75 x 4.41j = 12.13
Dania: 3.05 x 3.97j = 12.11
Australia: 7.5 x 1.62j = 12.15
Polska @2.75 - betsafe
Dania @3.05 - sportingbet
Australia @7.5 - sportingbet
Rosja @25 - Unibet
Czechy @251.00 - bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
W 66

warchlak

Użytkownik
Australia tego nie wygra. Ten zespół co sezon jest w gronie faworytów i co roku sytuacja się powtarza i zostają bez złota. Kuleje u nich mentalność i organizacja/względy taktyczne.
W tym sezonie nie ma Crumpa, występ Holdera jest pod znakiem zapytania - jak mieliby jechać bez Holdera to już w ogóle nia ma o czym dyskutować.
Turniej wygrają Polacy lub Duńczycy, bo po prostu mają najmocniejsze ekipy. Reszta walczy o brąz.
Polska @2.75 - betsafe
Dania @3.05 - sportingbet
niezły surebet - jak w jednym zespole stanie się coś nadzwyczajnego typu kontuzja na początku zawodów, to turniej wygra druga ekipa.
Problem tylko taki, że na sportingbecie Dania jest przy kursie 1.9, a w betsafe Polska po 1.85 ????
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
W tym sezonie nie ma Crumpa, występ Holdera jest pod znakiem zapytania - jak mieliby jechać bez Holdera to już w ogóle nia ma o czym dyskutować.
Nie jest pod znakiem zapytania, on nie wyjedzie na tor już w tym roku, niestety.
niezły surebet - jak w jednym zespole stanie się coś nadzwyczajnego typu kontuzja na początku zawodów, to turniej wygra druga ekipa.
Problem tylko taki, że na sportingbecie Dania jest przy kursie 1.9, a w betsafe Polska po 1.85 ????
Wszystko spadło, gdy potwierdzono kontuzję Holdera - ja grałem praktycznie 20 minut po upadku, bo wiedziałem, że jest już nie dobrze i złapałem takie coś:
#104
Polska - wygra DPŚ

2.50 | Bet365 | 300 -&gt; 750
#105
Dania - wygra DPŚ

3.05 | Sportingbet | 250 -&gt; 762.50
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Davey Watt-Jason Doyle 2 @ 2,70 Tobet✅1-7
Na moje, to jest value na Doyle&#39;a, ktorego akcje wyzej u mnie stoja, anizeli Watta. Co prawda Davey ma wieksze doswiadczenie na polskich torach i te E-ligowe lepiej zna, to jednak dla mnie, to jest zawodnik, co najwyzej na I lige. Doyle w tym sezonie niewiele w Rawiczu jezdzil ale jak juz jechal, to byly to mega wystepy i naprawde czekam na wiecej jazdy tego goscia w Polsce, bo calkiem fajny zawodnik, a mimo wszystko w kontekscie reprezentacji Australii, to jakos ludzie go nie doceniaja, a na moje, to bedzie wlasnie numer 3 tej reprezentacji. Z reszta Watta by tutaj nie bylo, gdyby nie kontuzja Holdera, a to juz pokazuje, jak widzi to trener i wyzej sobie stawia Jasona. Kurs elegancki wiec gram, a Watt niech obraca dalej zone Chrzanika:razz:
Rosja-Lotwa 2 @ 1,70 Betsafe✅
Calkiem fajny kurs na Lotyszy w tej parze i moim zdaniem bez wiekszych problemow powinno to siasc. Lotysze maja przede wszystkim dwoch liderow w osobach Podzuksa i Lebiediewa, ktorzy sa czolowymi postaciami w I lidze polskiej. Do tego licze, ze taki Bogdanow, to z Rosjanami bedzie dawal sobie rade, bo po mimo jego slabej formy, to jednak mozliwosci ma spore, co pokazywal w ubieglych sezonach. Gieruckis ze dwa wystepy i pod prysznic praktycznie, bo potem za niego beda jokery i RT. Jesli chodzi o Rosjan, to tutaj ciezko powiedziec, co oni zrobia. Na cichego lidera wyrasta mi tutaj mlodziutki Ilija Czalow ale to tez zaden pewniak. Do tego baaardzo sredni zawodnicy nawet jak na realia I ligi czyli Borodulin i Kudriaszow, a do tego Kulakow, ktory nie powinien odegrac zadnej roli tutaj.
Przewaga wiec Lotyszy jest po stronie dwoch liderow, ktorzy powinni zapewnic okolo 20pkt, a na tyle to nie wiem czy stac cala czworke Rosjan...
Edit: Jeszcze jedna ciekawostka ze sportowych faktow:
Dobre wyniki na zapleczu Ekstraligi notują również Maksim Bogdanow i Kjastas Puodżuks.
Te dobre wyniki Bogdanowa, to srednia na poziomie 1,4 ogolna oraz te 0,5 na wyjazdach... Jak zwykle rzetelnie:razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
funias 691

funias

Użytkownik
Witam serdecznie wszystkich. Z mojej strony:
M.Janowski-D.Watt 1,45 Milenium ✅ gładko
Szkoda, że takie coś w ziemniaku znalazłem. Jak dla mnie kurs wart gry. Watt początek przygody z ekstraligą w barwach Startu bardzo ambitny, zadziorny... z czasem jednak było już co raz gorzej. W niedzielnym meczu z Gorzowem dwa razy defekt na punktowanych miejscach, potem jeździł już na motocyklach pożyczonych od kolegów z drużyny. Kiepsko coś u niego ze sprzętem skoro na najmocniejszą ligę świata ma takie kiepskie osiołki. Widziałem jego występ również na MotoArenie w turnieju par, tam też nie zachwycił (3,2,0,0,0). Po drugiej stronie Magic, który również spisuje się w kratkę. Z jednej strony przeciętne zawody wTarnowie, z drugiej bardzo udany występ na torze w Poole w poniedziałek. W barwach Unii nie miał okazji jeździć w tym sezonie w Częstochowie, ale sądze, że z pomocą starszych, bardziej doświadczonych kolegów poradzi sobie i swoje punkty przywiezie. Jedynym argumentem, który może mnie zniechęcać jest stosunkowo dobry występ Watta w meczu ligowym w Częstochowie (3,1*,1,1*,2), ale jak już mówiłem Watty idzie w dół po równi pochyłej, dlatego gram na Maćka.
Andrej Lebedev - Kjastas Poudzuks 1,68 Tobet ⛔ Kjastas zaskoczył, Andrej słabo
Prawie 1,70 na najlepszego zawodnika ekipy Łotewskiej to nie zbyt dużo? Ja to pobieram. Co mnie przekonuje? Andrej jest 3 zawodnikiem jeśli chodzi o pierwszą ligę, z kapitalną średnią wyjazdową 2,231! Kjastas zajmuje w tej klasyfikacji miejsce 12, niby też nieźle, ale średnia wyjazdowa wynosi nieco mniej, bo 1,769. Lebedev to młody, ambitny zawodnik, który ma wiele do udowodnienia, Puodzuks od lat na swoim pierwszoligowym przeciętnym poziomie. Groźny zwłaszcza u siebie. Dodatkowo można wziąć pod uwagę fakt, że Lebedev jest spokrewniony z Lagutami o ile się nie mylę, więc wskazówki od Grigorija na pewno będą ????
Ostatnia propozycja już bez analizy, również przeciwko Watt&#39;owi.
T.Batchelor-D.Watt 1,45 Milenium ✅
Powodzenia!
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
wczoraj mocno popadało, w nocy to samo. Póki co chłodno i sporo ciemnych chmur także trzeba mieć to na względzie.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Hampel - Ward 1 za 1,90 ( milenium ) ✅

Idę w kierunku małego, bo kurs zachęca. Wiadomo, że ziemniak rozlicza po 5 pierwszych startów, więc nie ma strachu, że Kangur pojedzie z 7 razy ( bo pewnie pojedzie ). Argumenty są dwa. Pierwszy to taki, że Kangur potraci punkty na Polakach, a Mały raczej na Australijczykach nie ( chyba, ze H2H z Wardem ). Drugi, to tor, który wyjątkowo nie leży Wardowi. BYło to widać ostatnio w lidze, gdzie zanim się dopasował to było 2,1,1,1,2 czy jakoś tak. Dziś pewnie z łotyszami i rosjanami sobie poradzi, ale czy z naszymi to już wątpię. Pobieram !

PS. BYle tylko deszcz nie zepsuł zabawy, bo na Śląsku ostro zachmurzone niebo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Andrej Lebedev - Kjastas Poudzuks 1,68 Tobet Prawie 1,70 na najlepszego zawodnika ekipy Łotewskiej to nie zbyt dużo? Ja to pobieram. Co mnie przekonuje? Andrej jest 3 zawodnikiem jeśli chodzi o pierwszą ligę, z kapitalną średnią wyjazdową 2,231! Kjastas zajmuje w tej klasyfikacji miejsce 12, niby też nieźle, ale średnia wyjazdowa wynosi nieco mniej, bo 1,769. Lebedev to młody, ambitny zawodnik, który ma wiele do udowodnienia, Puodzuks od lat na swoim pierwszoligowym przeciętnym poziomie. Groźny zwłaszcza u siebie. Dodatkowo można wziąć pod uwagę fakt, że Lebedev jest spokrewniony z Lagutami o ile się nie mylę, więc wskazówki od Grigorija na pewno będą
Nie ma to jak przytaczac srednie nie zaznaczajac ze Lebedev jezdzi z juniorki a Poudzuks nie wiec to TROCHE zmienia...
Weż pod uwage że w millenium licza sie jokery
gdzie tak jest w regulaminie ?
 
kartonik 132

kartonik

Użytkownik
Paragraf z regulaminu &quot;Millenium

7. ŻUŻEL - DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA
pojedynki zawodników (1, X, 2) – Typuje się zwycięzcę pojedynku przy uwzględnieniu punktów
bonusowych dodanych poszczególnym zawodnikom, np.:
J.Crump – T.Gollob(+2)
Do wyniku pojedynku dodaje się 2 punkty bonusowe dla T.Golloba. Zakład zawsze dotyczy sumy
punktów uzyskanych przez zawodników w pierwszych 5 startach (bez ewentualnych punktów
uzyskanych w kolejnych biegach nr 6 oraz nr 7). Jeżeli tych startów było mniej, to zdarzenie
pozostaje ważne, a sumę punktów liczy się z biegów, w których zawodnik wziął udział. Punkty
uzyskane przez tzw.”jokera” też są zaliczane.


Bezpieczniej tą parę Hampel Ward zagrać w Fortunie kurs mniejszy 1,85 ale nie liczą jockera tylko pierwsze pięć biegów
 
yaros 4,2K

yaros

Użytkownik
Ktoś wie jak jest z parami w Totomixie? Też liczą tylko pierwsze 5 startów?
Znalazłem w regulaminie:
Żużel (Drużynowy Puchar Świata)
KL
Który z wymienionych żużlowców uzyska w meczu więcej punktów (punkty joker liczone pojedynczo).
Zaliczane są wszystkie biegi zawodnika.
Skoro tak to chyba warto dać:

Hampel - Ward 2 @1,8

Ward zapewne pojedzie 6 lub 7 razy.
Już wiem, Ward może jechać tylko 6 razy, ale typ zostawiam.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
pada od blisko godziny i wygląda to dosyć kiepsko z perspektywy aury ;)

/trening przed zawodami odwołany.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Panowie zmienilo sie cos w regulaminie DPS, ze zawodnik moze jechac 7 razy? Bo z tego, co pamietam, to ma swoje 5 startow oraz jeden dodatkowy jako joker lub rezerwa taktyczna i mi tutaj wychodzi 6 startow. Zz-etki tutaj nie ma wiec, gdzie ten 7 mialby byc?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ward zapewne pojedzie 6 lub 7 razy.
A może nawet 8? ... :?
Tak jak mówi Feekus, ja bym się nie nastawiał że dziś te zawody się odbędą. Natomiast jeśli jakimś cudem organizatorzy byliby w stanie przygotować tor, to niestety takie bety po prostu trzeba zagrać:
Tomasz Gollob poniżej 11 @ 3,25 Bet365
Tomasz Gollob - Krzysztof Kasprzak 2 @ 2,10 Tobet
Najlepszy z Polaków: Krzysztof Kasprzak @ 4,00 STS
Wiadomo jak jeździ Tomek na trudnych, dziurawach torach po mocnych opadach. Kto wie czy w ogóle Cieślak go wystawi jakby zawody miałyby jechać dzisiaj. Gollob ma już swoje lata i mimo że w reprezentacji zawsze daje z siebie maxa to zabijać się na ciężkim torze nie będzie. Z kolei Kasper czuje się w takich warunkach jak ryba w wodzie. Lata jazdy na takich torach w Lesznie czy teraz w Gorzowie robią swoje ...
Szkoda tylko, że jak przełożą zawody na jutro(?) to typy też będą się liczyć. Value wtedy mniejsze ale IMO i tak warto.
Edit:
Krzysztof Kasprzak - Maciej Janowski 1 @ 1,75 Expekt
No to jest peffka. Inne buki dają tą parę po znacznie niższym kursie. Forma Kasprzaka a Janosia to jest w tej chwili różnica poziomów ...
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Szkoda tylko, że jak przełożą zawody na jutro(?) to typy też będą się liczyć. Value wtedy mniejsze ale IMO i tak warto.
dlatego warto się wstrzymać z zakładami tego typu do ewentualnego rozpoczęcia zawodów z prostej przyczyny - bardzo wąska grupa typerów zdecyduje się na takie rozwiązania stąd też kursy nie polecą w dół. W miarę możliwości na bieżąco postaram się informować o pogodzie ;]

J:// Feek, a co mnie obchodzą spadki kursów bo nie rozumiem xD ?
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Maksims Bogdanows-Wiaczesław Gieruckis: Gieruckis @4,00 Betsafe ZWROT

Ciężko w ofercie znaleźć jakiś zacny kurs,więc skusiłem się na tą parę.1,20 na Bogdanowsa to jest jakiś żarcik ekipy z Betsafe,chyba patrzą na jego wyniki sprzed 2 sezonów jeszcze;).A ja patrzę na ostatnie wyjazdowe zdobycze Maksimsa w lidze(bo wyników z Duagavpils zupełnie nie ma co brać pod uwagę w kontekście dzisiejszych zawodów!):

Gdańsk: 1 (d,d,1,-,-)
Lublin: 0 (d,-,d,)
Ostrów: 0 (0,0,d,-,-)

Gieruckis oczywiście dużo lepszy nie był( odpowiednio 1,2,2 pkt).Czyli obaj poza własnym torem nie istnieją,nie potrafią spasować się na żadnym torze poza swoim macierzystym.Dziś w Częstochowie jedyne o co powalczą to 3 miejsce zarówno w zawodach jaki i w poszczególnych biegach.Dla mnie 50/50 więc kurs świetny;)


@Kapszti

6 biegów danego zawodnika to jest max w DPŚ 2013

-------------
PS.Jeśli faktycznie dziś będą jakieś problemy z rozegraniem zawodów,można się zastanowić nad graniem wszelkich underów-być może odjadą 12 biegów na siłę dziś i wtedy wyniki zostaną uznane za oficjalne zgodnie z reg.FIM..
 
funias 691

funias

Użytkownik
Nie ma to jak przytaczac srednie nie zaznaczajac ze Lebedev jezdzi z juniorki a Poudzuks nie wiec to TROCHE zmienia...
Masz rację, powinienem to napisać, ale wystarczy spojrzeć na wyniki Lebedeva na wyjazdach:

Grudziądz: 2,1,0,2
Lublin: 3,2,1,2,2,3
Łódź: 3,2*,2*,3,1
Gdańsk: 3,3,2,1,3,3

Można by tu rozpisywać na kim woził punkty i w ogóle, ale po co. Wyniki mówią same za siebie, a to, że startuje z pozycji juniora w żaden sposób nie umniejsza formy Andrejowi, którego moim zdaniem stać na lepszy wynik niż Puodżuksa. Jak na razie jednak pogoda rządzi w Częstochowie... jeśli zawody dojdą do skutku może być loteria, trening został odwołany.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
oficjalnie:
O godz. 14:30 organizatorzy, przedstawiciele BSI oraz FIM wybiorą się na obchód toru. O godzinie 14:45 zapadnie natomiast decyzja, co do rozegrania półfinału DPŚ. W przypadku odwołaniu zawodów w dniu dzisiejszym, zostaną one przełożone na jutro na godzinę 15:00.
 
Do góry Bottom