>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/425758/eurosport-przez-trzy-lata-bedzie-pokazywac-elitserien
Grupa Eurosport nabyła prawa do jednej z najsilniejszych żużlowych lig na świecie -€“ szwedzkiej Elitserien. Umowa została podpisana na trzy lata.
Dla kibiców chyba bardzo dobre rozwiązanie. Przynajmniej komentarz będzie bardziej emocjonalny niż w Orange Sport, bo tak była tragedia jak gościu się zawieszał na 5 minut. Tylko szkoda że zapewne sygnał będzie nadal ze szwedzkiego Canal+, a tam kamery są beznadziejnie poustawiane.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Bodaj w poprzednim sezonie ktoś z modów(?) pisał, że takie analizy jak powyżej niby pomocne, ale tylko ułatwiają pracę bukom...
Ktoś powie, że buki przecież nie sugerują się forami ? No tak, a wystarczy jakikolwiek wpis i nagle linia jest taka jak pisze np.Feekus itd. Takich przypadków było pełno, więc tak na rozpoczęcie nieco pod dyskusję można poddać, czy jest sens ? Każdy może sobie spisać, co uważa za potrzebne i czekamy na ofertę, bo tu widzę, że chyba ciężki sezon przed nami. Tobet poszedł, Betsafe kursy zabijane jak zawsze z niskimi limitami, może Sportingbet zatrudni znowu jakiegoś gościa od overów 1.5pkt, bo STS i limity po stówce sprawiają, że trzeba pokombinować...
Co Wy modzi na to ? Bo to głównie od Was zależy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Czyli w bwin, sportingbet, betsson/betsafe, unibet, b365 fachowcami od zuzla są Polacy, którzy wchodzą nanasze forum, gdzie średnia postów na jedną kolejke ligi angielskiej nie przekracza liczby 5 i czekają by ustalić linię handi na druzyny albo zawodnika? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Posty takie jak Paxwell są bardzo pomocne ułatwiają życie graczą, którzy nie muszą przez półgodziny notować kto ile punktów zrobił w ostatnich zawodach. Tak bez spinki, może fachowiec (stary wredny dziadzek) z totoloto sobie tu zajrzy jak mu się nudzi.
B365 na pewno ma od żużla polskiego analityka. Betsyf raczej też. Nie wiem jak u pozostałych, lecz Obserwator ma trochę racji. Nie jestem do końca pewien czy dobrze pamiętam, ale był chyba taki przypadek, że powstała tu dyskusja o liniach i potem Tobet (też mieli Polaków) wystawił identyczną ofertę. Fora są czytane przez analityków, jednak nie zawsze będą się sugerować czyjąś wypowiedzią tutaj. Bardzo się cieszymy, że piszecie analizy i powstaje ciekawa dyskusja. Pomyślimy jeszcze co z tym zrobić.
 
paxwell 89

paxwell

Użytkownik
To lepiej nic tu nie wystawiać ???? Pozdrawiamy fachowców jeśli to czytają ???? Dawajcie wysokie kursy haha ;) A tak na serio to dobrze ze sa tu analizy i kazdy ma swoje sugestie,wkoncu od tego chyba jest ten dział/temat a czyjeś spostrzeżenia mogą okazać się pomocne dla graczy mniej obeznanych jeśli chodzi o żużel ;) PS.Wczoraj był kurs ponad 2 na H2H Andersen - Bjerre.Paru graczy podało typ na Andersena że będzie wyżej w klasyfikacji od Bjerre i kurs znacznie zmalał,wyrównał się do 1.80 na obu zawodników.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Wczoraj był kurs ponad 2 na H2H Andersen - Bjerre.Paru graczy podało typ na Andersena że będzie wyżej w klasyfikacji od Bjerre i kurs znacznie zmalał,wyrównał się do 1.80 na obu zawodników.
Masz przykład. Jeżeli przed zawodami powstałaby tu dyskusja, że wg Was obaj zawodnicy mają równe szanse, a nawet dawalibyście na Hansia np. 1.7, to już jest jakaś sugestia. A tak mieliśmy ponad 2.2 i dało się wykorzystać przeszacowany kurs. Może po prostu w dyskusjach przedmeczowych powstrzymacie się przed pisaniem, że np. w danym meczu do wzięcia będzie linia -10.5 i więcej? Tak jak pisałem bardzo fajnie jest, że dyskutujecie, lecz sugerowałbym cierpliwość i poczekać na ofertę.
 
L 32

luntrus

Użytkownik
Nie będę szukać konkretnych przykładów, ale było, że ktoś obeznany wrzucał błąd i pisał, że linia powinna być np.8.5, 5minut i taka właśnie była... Przypadek ? Dla wielu zapewne tak, ale czy to rzeczywiście przypadek, to jednak dojdą z czasem...
O ile ktoś może jeszczekwestionować, to co Obserwator pisze, to dodałbym też, że co niektórzy czasem wypisują tutaj takie rzeczy, które nie powinny się znaleźć w takim miejscu, jak chociażby swego czasu pewien regularny błąd w firmach na B - tej od Koksa i klonie. Takie osoby szkodzą innym, jak i sobie, chociaż pewnie nie mają tej świadomości. Nie mniej jednak, jak zwracałem czasem uwagę, to moje posty były kasowane - nie ich. Analogicznie ludzie się dziwią, że taki bwin w pewnej sytuacji żądał od nich kosmicznej weryfikacji, a wystarczyło pomyśleć, że pewne działania niosą konkretne konsekwencje i generalnie jesteśmy na tej nieuprzywilejowanej pozycji.
Wracając do tematu, to owszem się skurczyło grono firm, bo nie dość, że tobet odpadł, to jeszcze expekt został wchłonięty i bwin zamknął niejako swoje włości, ale z drugiej strony pierwsza liga będzie w TV, więc można się spodziewać oferty gdzieś - tak samo Elitserien trafia do Eurosportu i bez wątpienia są to jakieś światełka w tunelu. Liczyłbym przede wszystkim na bet365 i unibet. Do tego jeszcze livebet bywa ciekawy w obu. Tutaj sugerowałbym nękanie supportów o pierwszą ligę - może poskutkuje, a składy są na tyle wyrównane, że mogą być ciekawe rozgrywki.
P.S.
Może by tak wydzielić część tej dyskusji do ogólnej dyskusji obok? Bo się trochę OT zrobił. ;)
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Masz przykład. Jeżeli przed zawodami powstałaby tu dyskusja, że wg Was obaj zawodnicy mają równe szanse, a nawet dawalibyście na Hansia np. 1.7, to już jest jakaś sugestia. A tak mieliśmy ponad 2.2 i dało się wykorzystać przeszacowany kurs. Może po prostu w dyskusjach przedmeczowych powstrzymacie się przed pisaniem, że np. w danym meczu do wzięcia będzie linia -10.5 i więcej? Tak jak pisałem bardzo fajnie jest, że dyskutujecie, lecz sugerowałbym cierpliwość i poczekać na ofertę.
Czyli co jest mecz Brummies - Belle Vue przed meczem napisze : &quot;Handi -4 na gospodarzy biorę w ciemno!!&quot;
Obserwator dopiszę: &quot;ja to bym wziął nawet -6 z pocałowaniem ręki&quot;
Kapszti napiszę: &quot;więcej niż -4 -6 nie opłaca się nie warto grać chyba, że coś w drugą strone&quot; i tak jeszcze z 5 userów, poczekamy godzinę i buki zaczną wystawiać handi na poziomie 7,5, -8?
To może założymy jakąś grupę gdzie na privie będziemy analizować mecze, a później celowo wprowadzać buka w błąd. Np Przeanalizujemy mecz Toruń - Gdańsk że goście nie wyjdą z 30stu, a na forum będziemy pisać, że liczymy na handi +28,5 na Gdańsk! Albo co mi tam będziemy pisali że czekamy na +22,5, na pewno ktoś da się nabrać. Nieźle byśmy się obłowili. &lt;marzy_w_obłokach&gt;
Bez spinki chłopaki, ale że ktoś napiszę, przed kolejką że liczy na +28,5 na Gdańsk to nie znaczy, że spec co siedzi po drugiej stronie wystawi linie +26,5 albo mniejszą. Jeśli jednak były takie przypadki jak piszecie to pewnie to był poprostu przypadek, ktoś napisał analizę (opis meczu) znający się na żużlu, tak samo jak pracownik u buka ot to.
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
Oj kopiczas jak sie nie ma o czyms pojecia to naprawde lepiej sie nie odzywac , bo po co sie kompromitowac .... Mowa jest srebrem , a milczenie zlotem
Pozdrawiam
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Jeśli wierzysz w tą zależność post użytkownika na forum ---&gt; decyzja oddsmakera to czemu jej nie wykorzystasz?
Dobra masz racje lepiej nie pisać analiz/opisów przed meczem/kolejką tylko sobie szkodzimy, przecież oni tylko na to czekają.
Jak już mieli by się czymś sugerować to opinią ekspertów tj. Cegielski, Gajewski którzy podają swoje typy, a nie jakimiś postami nic nie znaczących ludzi w żużlu. Telewizor, kapcie i jestem expertem, nie tędy droga panowie. (nie mówie o wszystkich bo jest kilka osób co naprawdę zna się na żużlu, reszta to typowi napinacze tyrają innych że się pomylili, a sami walą gafy)
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Jak już mieli by się czymś sugerować to opinią ekspertów tj. Cegielski, Gajewski którzy podają swoje typy, a nie jakimiś postami nic nie znaczących ludzi w żużlu
A myślisz, że ich typy powodują jakiekolwiek ruchy kursów ? Nie, a wszystkich ogarniętych tu podających owszem. Typujcie, piszcie, rozkminiajcie, twórzcie, opisujcie, rysujcie, jeśli chcecie, ale popierając tym typy, a nie wcześniej.
Żużel to wyścig, over Skóry wystarczyło podać i w 2minuty zabity kurs z 1.80 na 1.50, a więc czyżby jednak ktoś miał wpływ na kursy ? :] Pisząc analizę przedmeczową i to, że Skórze wychodziłoby z 7-8pktów, ktoś zobaczy linię 6.5 i zagra, Ty, ja, ktoś piszący akurat na minutę odejdzie od F5 i już tego nie złapie, a chyba chodzi o typowanie samemu, a nie opisywanie innym... No ale nieważne. Decyzyjni coś wymyślą, albo i nie, podyskutowaliśmy sobie, ci negatywni nastawieni niech uważnie śledzą ofertę i sami dojdą do wniosku, czy chociażby Zagar-Kildemand 2 @ 2.70, a po fali grających stąd @ 2.70 na Zagara nie było wpływem forum.
Gdyby Radula i inni opisali zawody wcześniej i napisali, że to 50/50 byłyby takie kursy ? No może z minutę, bo wszyscy by się rzucili od razu, a sam Radula zapewne by nie zdążył tego pograć i potem poszedłby moją drogą. Wy graliście Kildemanda, ja Zagara @ 2.70, każdy połapał jakieś tam value.
Tyle na ten temat, punkt widzenia każdego z nas zależy od pktu, w jakim się znajduje.
(To se pogadaliśmy ???? )
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
W pełni popieram Obserwator (M).
Poczekajmy na ofertę i wtedy dyskutujmy czy warto czy też nie. Kilka razy juz pisałem z uzytkownikami ogarnietymi i wiemy że czasami się napisało iż np. pogramy na Toruń jak będzie handi do -12 no i pojawia sie oferta jest -14 a kursy wczesniej ktore byly wystawione tylko na 1x2 wskazywaly ze handi bedzie -10...Mozna takie przyklady podawac... Dlatego ja proponuje z konkretnymi typami wstrzymac sie do oferty i czekac na prezenty od bukow tak jak wczoraj np. Wells-Proctor.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Czyli co jest mecz Brummies - Belle Vue przed meczem napisze : &quot;Handi -4 na gospodarzy biorę w ciemno!!&quot;
Obserwator dopiszę: &quot;ja to bym wziął nawet -6 z pocałowaniem ręki&quot;
Kapszti napiszę: &quot;więcej niż -4 -6 nie opłaca się nie warto grać chyba, że coś w drugą strone&quot; i tak jeszcze z 5 userów, poczekamy godzinę i buki zaczną wystawiać handi na poziomie 7,5, -8?
To może założymy jakąś grupę gdzie na privie będziemy analizować mecze, a później celowo wprowadzać buka w błąd. Np Przeanalizujemy mecz Toruń - Gdańsk że goście nie wyjdą z 30stu, a na forum będziemy pisać, że liczymy na handi +28,5 na Gdańsk! Albo co mi tam będziemy pisali że czekamy na +22,5, na pewno ktoś da się nabrać. Nieźle byśmy się obłowili. &lt;marzy_w_obłokach&gt;
Bez spinki chłopaki, ale że ktoś napiszę, przed kolejką że liczy na +28,5 na Gdańsk to nie znaczy, że spec co siedzi po drugiej stronie wystawi linie +26,5 albo mniejszą. Jeśli jednak były takie przypadki jak piszecie to pewnie to był poprostu przypadek, ktoś napisał analizę (opis meczu) znający się na żużlu, tak samo jak pracownik u buka ot to.
Nikt nie powiedział, że w każdym buku zawsze będą sugerować się i czerpać kursy od ludzi z FB. Analitycy mają swoje dane, statystyki, schematy. Jednak nie ma sensu ułatwiać im życia. Część z nich śledzi fora. Ponadto rynek z żużla jest niewielki, szybko pojawiają się limity, ruchy kursów są dość dynamiczne. Znacznie różni się od rynku z piłki nożnej czy tenisa.
Sugerujemy nie pisać w przedmeczowych analizach jakie Wy byście wystawili kursy. Będziemy to edytować w Waszych postach. Możecie przecież pogadać o tym prywatnie. Poczekajcie na ofertę. Skoro macie swoją wizję linii, to najlepiej przecież wyczekać na ruch buka i wtedy atakować, gdy się pomylą.
Poza tym mstokopiczas nie ma co się obrażać, spinać. Nikt nie mówi, że macie nie pisać postów czy analiz. Sugerujemy jednak, aby podać beta, gdy już się pojawi u buka, a nie na odwrót.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
K 108

kefir70

Użytkownik
czytam &quot;złote myśli&quot; niektórych i aż nie wiem czy się śmiać czy płakać...
Chodzi mi o zamysły &quot;utajniania&quot; poglądów..LUDZIE - przecież to jest forum otwarte i jest ono właśnie po to żeby swoimi poglądami na typy się dzielić...także tymi , ze linia jest np. za wysoka czy za niska...
Chcecie zrobić coś tajne przez poufne - piszcie o tym na zamkniętych forach - proste...
Sugestie - jak to odsmakerzy tylko czekają żeby tu przeczytać jakie mają być typy i zaraz szybko korygują swoje złote myśli - czy Wy uważacie , ze tam kursy ustalają &quot;d..le&quot; ??..pewnie , że każdy może mieć inne spojrzenie - ale nie przesadzajcie..
A juz sugestie żeby tutaj wstawiać &quot;miny&quot; - czyli lipne typy...taaaaaaaaaaak , na pewno najwięcej stracą na tym buki...niestety ale nie - najwięcej stracą przecietni użytkownicy forum , którzy chcący skorzystać z czyiś przemyśleń ( w końcu po to forum jest) - wpadną na minę a potem wyrobią sobie (i słusznie) zdanie , że to co się tu pisze jest totalnie niewiarygodne.
Jest oczywiście pewien jeden wyjątek - mam info niedostępne powszechnie - o tym , że jakiś zawodnik jednak nie pojedzie - takie info to faktycznie także gratka dla odsmakerów - ale tutaj z kolei należy podjąć decyzję - czy z takiego infa mam tylko skorzystać ja , ewentualnie wąskie grono znajomych - czy rzucam je na forum - mając świadomość , że za chwilę kursy polecą na łeb na szyję..I wydaje się , że czymś na zasadzie &quot;wilk syty i owca cała&quot; w takiej sytuacji jest najpierw skorzystanie samemu z takiego infa , umożliwienie tego gronu znajomych , a następnie wrzucenie na forum - na zasadzie kto zdąży przed korektą kursów..Na takich zasadach funkcjonowało to przynajmniej na kilku forach zamkniętych na których kiedyś miałem okazje pobywać..
Na koniec - pozdrowienia dla wszystkich &quot;starych znajomych&quot; ????
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Nie zrozumiałeś. Cała dyskusja dotyczyła podawania linii i kursów PRZED ich wystawieniem przez bukmachera, co tutaj nagminnie miało miejsce. Wówczas bukmacherzy wystawiali dokładnie taką linię, jak lepiej znający się użytkownicy sugerowali.
Od momentu wystawienia kursów wiadomo, że typy należy podawać wraz z całą argumentacją, czyli również czy linia jest zawyżona czy zaniżona, czy zestawienie żużlowców uzasadnione itp. Na tym polega to forum.
Proponuję dalej nie kontynuować tej dyskusji i podawać typy PO wystawieniu kursów.
 
C 0

cere8

Użytkownik
A jeszcze jedno pytanie odnośnie transmisji EE. Była podawana już jakiś czas temu ramówka na pierwsze 5 kolejek, ale nie mogę znaleźć. Ma ktoś ?
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jest Kułakow;) A tak na poważnie decyzja ma zapść pod koniec tygodnia ale jest spora szansa na to że Darky pojedzie w niedziele.
 
Do góry Bottom