>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Kontynuacja poprzedniego tematu.


Onyszko podpisał kontrakt z Polonią Warszawa!

Nie w Wiśle Kraków, a w Polonii Warszawa od nowego sezonu występować będzie Arkadiusz Onyszko. Były już bramkarz Odry Wodzisław podpisał dwuletni kontrakt - informuje oficjalna strona klubu ze stolicy.
36-letni golkiper, w minionej rundzie występował jako bramkarz w zdegradowanej Odrze Wodzisław Śląski, a wcześniej w zespołach duńskich. Do Warszawy przejdzie na zasadzie wolnego transferu.
Onyszko w przeszłości zakładał już bluzę bramkarską Polonii Warszawa, gdy był wypożyczony na Konwiktorską na początku lat dziewięćdziesiątych.

Źródło: NaszaLiga.pl
 
dawciox15 0

dawciox15

Użytkownik
Orest Lenczyk odchodzi z Cracovii!

Przed chwilą zupełnie niespodziewanie Cracovia ogłosiła, że z dniem dzisiejszym Orest Lenczyk przestaje być trenerem &quot;Pasów&quot;! To zaskakująca decyzja, tym bardziej, że jeszcze dziś Lenczyk mówił o planowanych wzmocnieniach na przyszły sezon.
&quot;W dniu dzisiejszym podjęta została decyzja o zakończeniu współpracy z trenerem Orestem Lenczykiem. Obowiązujący kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Zarząd Klubu MKS Cracovia SSA dziękuje trenerowi Lenczykowi za pracę jaką wykonał z zespołem Pasów&quot; - głosi komunikat na oficjalnej stronie klubu.
Źródło: cracovia.pl
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP

Piechniak rozwiązał kontrakt z Odrą Wodzisław
Piotr Piechniak rozwiązał swój kontrakt z Odrą Wodzisław. W poprzednim sezonie Piechniak był jednym z liderów drużyny. Rozegrał 28 spotkań w Ekstraklasie, w których strzelił pięć bramek. Teraz ten boczny pomocnik jest przymierzany do Jagiellonii Białystok i Arki Gdynia.
źródło: 90 minut.pl
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
25-letni prawy obrońca Partizana Belgrad Srđa Knežević przechodzi do Legii. Według serbskich źródeł Legia ustaliła już z Partizanem wszystkie szczegóły transferu.
Knežević urodził się 15 kwietnia 1985 r. w Belgradzie, mierzy 180 cm i waży 77 kg. Jest wychowankiem Partizana. Grał także w ramach wypożyczenia w innych belgradzkich klubach - Teleoptiku, Obiliciu i Bežaniji. W każdym z nich był podstawowym zawodnikiem, a z Partizanem trzy razy z rzędu świętował mistrzostwo kraju. Ma w swojej kolekcji także dwukrotny sukces w Pucharze Serbii.

W minionym sezonie Serb rozegrał cztery mecze w fazie grupowej Ligi Europy, jednak Partizan nie odniósł w niej większych sukcesów, zajmując ostatnie miejsce w grupie i zdobywając tylko trzy punkty w wygranym meczu ostatniej kolejki z mającym już zapewniony awans do kolejnej fazy Szachtarem Donieck.

Knežević będzie pierwszym ubytkiem Partizana w letnim oknie transferowym - podają serbskie źródła. W zeszłym roku piłkarzem interesował się portugalski SC Braga, który rzekomo oferował 800 tys. euro, ale Partizan nie zgodził się na transfer.
 
dawciox15 0

dawciox15

Użytkownik
Białas opuścił Legię

Krótka przygoda Stefana Białasa z Legią Warszawa dziś dobiegła końca. Po powrocie z turnieju w Chicago, szkoleniowiec pożegnał się z działaczami &quot;Wojskowych&quot;.

Białas objął drużynę na niecałe pół sezonu po tym, jak zwolniony został Jan Urban. W kontrakcie miał zapisane, że pozostanie na ławce Legii tylko do końca rozgrywek, więc gdy zawodnicy rozjechali się na urlopy, naturalną koleją rzeczy zakończył swą pracę przy Łazienkowskiej.
Stefan Białas przyznał na pożegnanie, że będzie teraz bacznie śledził wyniki Legii jako kibic. Ubolewa też nad faktem, że nie udało mu się zakwalifikować do europejskich pucharów.
źródło: legia.com​
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Jakub Tosik piłkarzem Polonii Warszawa

Boczny obrońca przyszedł do Polonii na zasadzie wolnego transferu – Tosikowi umowa z GKS-em Bełchatów kończy się w czerwcu. Umowa z młodym obrońcą została podpisana na trzy lata.
Piłkarz, który do niedawna grał w Bełchatowie, karierę rozpoczynał w Zelowie, w miejscowym klubie o nazwie Włókniarz. Następnie przeniósł się na sześć sezonów do GKS-u Bełchatów, gdzie zadebiutował w 2004 roku w rozgrywkach o Puchar Polski oraz w spotkaniu na szczeblu drugoligowym. Rok później Tosik zaliczył debiut na szczeblu Ekstraklasy. Na stałe do składu pierwszej drużyny przebił się w ubiegłym sezonie, zaliczając w sumie 34 spotkania i strzelając trzy gole na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Ponadto rozegrał wiele meczów w Młodej Ekstraklasie.
źródło: ksppolonia.pl
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Rafał Ulatowski trenerem Cracovii!

Pierwsza drużyna Cracovii pozostawała bez trenera zaledwie przez kilka dni. W poniedziałek rozwiązano za porozumieniem stron kontrakt z Orestem Lenczykiem, a już dziś MKS Cracovia SSA zatrudniła nowego szkoleniowca! Piłkarzy „Pasów” w sezonie 2010/11 poprowadzi Rafał Ulatowski, który związał się z naszym Klubem dwuletnią umową.

źródło : http://www.cracovia.pl

Boguski 2015

Rafał Boguski przedłużył umowę z Wisłą Kraków. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2015 roku, a więc o trzy lata dłużej niż dotychczas obowiązujący.

źródło : http://www.wisla.krakow.pl
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik


Vrdoljak, Kneżević i Mezenga nowymi legionistami!

O godzinie 14 w sali muzeum na trybunie Krytej stadionu przy Łazienkowskiej rozpoczęła się prezentacja trzech nowych zawodników Legii Warszawa. Serb Srdja Kneżević, Chorwat Ivica Vrdoljak i Brazylijczyk Bruno Mezenga już w czwartek przybyli do stolicy. Piątkowe badania medyczne przebiegły bez zarzutów, więc wszyscy złożyli podpisy pod kontraktami ze stołecznym klubem. To na pewno nie koniec tworzenia nowej drużyny przed nowym sezonem. Kibice mogą spodziewać się jeszcze 4 nowych piłkarzy.
Źródło: Legialive.pl
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Przyszłość &quot;Lewego&quot; znana dopiero po powrocie z kadry.
Przeciąga się transfer Roberta Lewandowskiego do Borussii Dortmund. Napastnik „Kolejorza” już od roku przymierzany jest do niemieckiego zespołu. Teraz jednak pojawiły się rozbieżności w negocjacjach między klubami. - Wiele wyjaśni się po powrocie Roberta z kadry – mówi w rozmowie z nami dyrektor sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk
http://www.naszaliga.pl/news/przyszlosc,lewego,jasna,dopiero,po,zgrupowaniu,,.html?
http://www.naszaliga.pl/news/przyszlosc,lewego,jasna,dopiero,po,zgrupowaniu,,.html?
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Radomski wraca do Ekstraklasy !!
Nie Lech Poznań, nie warszawska Polonia, jak wcześniej spekulowano, ale Cracovia będzie nowym klubem wracającego do Polski po 16 latach Arkadiusza Radomskiego. Według informacji Futbolnews.pl wszystkie szczegóły kontraktu są już ustalone.

Jak dowiedział się Futbolnews.pl, w miniony weekend niespełna 33-letni Radomski dogadał się Cracovią. Doświadczony pomocnik, który może grać również na pozycji środkowego obrońcy, podpisze z &quot;Pasami&quot; dwuletni kontrakt. Do podpisania umowy dojdzie dopiero za dwa tygodnie, po powrocie Radomskiego z urlopu na Gran Canaria, ale według naszych informacji wszystkie szczegóły kontraktu są już dograne.

Ostatnim klubem Radomskiego w Polsce był Lech Poznań, w którym w sezonie 1993/94 rozegrał dwa spotkania.

To jak na razie... jedyne mecze Radomskiego w polskiej ekstraklasie. Po wyjeździe z kraju przez lata grał on w Holandii (BV Veendam i Sc Heerenveen), a później w lidze austriackiej, gdzie ze stołeczną Austrią zdobył mistrzostwo i dwa Puchary kraju. Od sezonu 2009/10 Radomski ponownie grał w Holandii, w NEC Nijmegen. Do Cracovii 30-krotny reprezentant Polski trafi na zasadzie wolnego transferu.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
jakby jeszcze ktoś nie wiedział

Maciej Skorża trenerem Legii

Od pierwszego czerwca 2010 roku nowym trenerem Legii jest Maciej Skorża. To jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w naszym kraju.

Maciej Skorża karierę trenerską rozpoczynał w 1994 roku w CWKS-ie Legia Warszawa jako szkoleniowiec drużyn juniorskich.
W ostatnich sezonach Skorża prowadził Wisłę Kraków. Z &quot;Białą Gwiazdą&quot; obecny szkoleniowiec Legii zdobył dwa tytuły mistrzowskie, dotarł do finału rozgrywek o Puchar Polski. Jednak 15 marca bieżącego roku został zwolniony z Reymonta mimo wysokiej pozycji zespołu w tabeli.

źródło: http://legia.com/
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
&quot;Czarne Koszule&quot; pozyskały środkowego obrońcę GKS-u Bełchatów, Dariusza Pietrasiaka. Nowy zawodnik podpisał z Polonią kontrakt na 3 lata.

-----
Marcelo Sarvas pozostanie na Konwiktorskiej
Wbrew przedwczesnym doniesieniom prasy, występujący w Polonii Warszawa Brazylijczyk dopiero dzisiaj złożył podpis pod nową, roczną umową.

ksppolonia.pl
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Dziś Andrzej Niedzielan podpisał dwuletni kontrakt z Koroną Kielce.
weszlo.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
gaga 10

gaga

Użytkownik
Nie rozumiem kompletnie decyzji Niedzielana. Miał szansę grać w Lidze Europejskiej, a wybrał przeciętną Koronę. Faktycznie przed Ruchem nie rysują się zbyt ciekawe perspektywy, jednak myślę, że gracz pokroju Niedzielana spokojnie mógłby spróbować sił w lepszym klubie niż Korona.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
GKS Bełchatów ma nowego trenera

Dziś po południu władze GKS &quot;Bełchatów&quot; SSA powierzyły misję prowadzenia PGE GKS Bełchatów Maciejowi Bartoszkowi. Do poniedziałku powinniśmy także poznać obsadę sztabu szkoleniowo-medycznego.

33-letni Bartoszek pracował wcześniej m.in. w Zdroju Ciechocinek, Unii Janikowo, Kani Gostyń a w ostatnim sezonie z powodzeniem prowadził drużynę GKS U-21 występującą w Młodej Ekstraklasie (5. miejsce).

- Każdy trener, który traktuje swoją pracę poważnie i otrzyma szansę trenowania drużyny Ekstraklasy, winien się takiego zadania podjąć i oddać z całą pasją - powiedział tuż po dzisiejszym wyborze Maciej Bartoszek. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ponieważ zespół jest w przebudowie, ale kadra, którą wciąż dysponujemy a także wzmocnienia, nad którymi pracujemy, dają nadzieję na to, że ta drużyna da jeszcze wiele satysfakcji swoim kibicom.

- Plan przygotowań zespołu jest już gotowy. Rozpoczniemy naszą pracę 21 czerwca i mam nadzieję, że do tego czasu zostanie zamknięta kadra zespołu i pojawią się w niej wszyscy zawodnicy, których chciałbym widzieć w drużynie - także tych, którym kończą się kontrakty...


źródło : gksbelchatow.com
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Nie rozumiem kompletnie decyzji Niedzielana. Miał szansę grać w Lidze Europejskiej, a wybrał przeciętną Koronę. Faktycznie przed Ruchem nie rysują się zbyt ciekawe perspektywy, jednak myślę, że gracz pokroju Niedzielana spokojnie mógłby spróbować sił w lepszym klubie niż Korona.
Niedzielan na swoim blogu:
Dlaczego odszedłem? To oczywiste – żeby lepiej zarabiać. Pozostając zimą w Chorzowie, miałem nadzieję, że awans do europejskich pucharów może sprawić, że Ruch stanie na nogi i że pojawi się większy kapitał. Klub z taką historią nie powinien drżeć o to, czy będą pieniądze na wypłaty, czy nie. Niestety, sukces w lidze nie przełożył się na finanse. A ja – co mam nadzieję wszyscy kibice zrozumieją – nie mogę pozwolić sobie na to, by co chwilę rezygnować ze zdecydowanie lepszych ofert. Miałem dobry kontrakt w Wiśle, odszedłem do Ruchu, żeby więcej grać. Miałem gotowy do podpisania kontrakt z Polonią – zostałem w Ruchu, żeby nie uciekać w połowie sezonu. Piłka to mój zawód – nie stać mnie na to, by w każdym „okienku” odrzucać intratne propozycje.
Teraz czas na nowe wyzwanie – Korona. Niektórzy się dziwią, a ja… nie wiem, dlaczego. Gołym okiem widać przecież, że w Kielcach są perspektywy i że ten klub będzie z każdym rokiem coraz mocniejszy. Nie widzę żadnego powodu, by już w najbliższym sezonie Korona nie miała powalczyć o miejsce na podium. Dziś, przy podpisaniu kontraktu, po raz pierwszy spotkałem się z trenerem Sasalem oraz kierownictwem klubu. Bardzo mili ludzie. Wiem jednak, że zawsze jest miło przy parafowaniu umowy. Teraz wszystko w moich nogach, by miło było także za rok czy za dwa lata.

Piszesz o tym ze mogl wybrac lepszy klub. Jaki? Druga opcja byla Polonia (Lech, Wisla, Legia nie byly zainteresowane, za granica tez max to Cypr) gdzie widocznie przestraszyl sie rywalizacji i zagranicznego trenera. Do Korony (tak jak do Ruchu, a nawet bardziej po udanym sezonie) przychodzi objac role najwiekszej gwiazdy w druzynie i jesli bedzie zdrowy to trener bedzie na niego stawial nawet jak forma nie bedzie najwyzsza a liczba wystepow odbija sie na pensji.
 
kaczy2205 338

kaczy2205

Użytkownik
Tomasz Kupisz zawodnikiem Jagiellonii
20-letni Tomasz Kupisz jest pierwszym zawodnikiem, który zasili zespół Jagiellonii w nowym sezonie. Reprezentujący ostatnio barwy angielskiego Wigan Athletic FC napastnik podpisał dzisiaj roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.
Kupisz odszedł ostatnio z Wigan Athletic FC. Trenerzy angielskiego klubu nie byli zdecydowani na przedłużenie z nim kontraktu.

Kupisz jest wychowankiem Juniora Radom. W swojej karierze występował także w KS-ie Piaseczno, a od 2007 r. był zawodnikiem Wigan. Przez trzy i pół roku pobytu w Anglii nie zagrał w żadnym ligowym spotkaniu &quot;The Latics&quot;.

źródło: Jagiellonia Białystok
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Wisła Kraków zaprezentowała dziś swojego nowego prezesa. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, które pojawiały się już kilka miesięcy temu, został nim Bogdan Basałaj. Na specjalnej konferencji prasowej prezes Wisły przedstawił swój program pracy na... no właśnie, na jak długo? - Na okres tak stabilny, żeby można mnie będzie za to rozliczyć - zapewnia Basałaj.

Konferencja:
http://www.youtube.com/watch?v=5XVKbu7DUfE&amp;amp;feature=player_embedded#!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom