>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Sobol mimo wieku był podstawowym graczem Wisły i choć już nie wyróżniał się w Ekstraklasie to nadal forma była. Moim zdaniem nie przejdzie do Górnika, ani do żadnego innego klubu, za bardzo jest przywiązany do Wisły, chociaż działacze zachowali się fatalnie nie przedłużając z nim kontraktu ani nawet nie organizując MECZU POŻEGNALNEGO!!! Na konferencji prasowej Sobolowi ciekły łzy, no ale nic się na to nie poradzi. Jak dla mnie to nie Sobol skończył karierę, ale zrobił to za niego zarząd Wisły.
Już pojawił się w Górniku i odbył trening więc podpisanie to kwestia czasu tak mi się wydaje.
 
mazek 35

mazek

Użytkownik
Sobol jest już na zgrupowaniu w Zakopanem. Moim zdaniem, pożegnanie się z nim w takim ciężkim czasie to idiotyzm. Widać, że Smudinho ma inną koncepcję &quot;budowania&quot; drużyny. Byleby to się nie skończyło na strefie spadkowej na wiosnę..
 
hugo997 37

hugo997

Użytkownik
Nie jest pierwszym piłkarzem, który dla &quot;naszych znawców&quot; piłki był za słaby a teraz robi karierę w Europie czy też na innym kontynencie. Takich przykładów możemy dać kilka:



Michael Essien (27 l.)
Testowany w Zagłębiu Lubin (1999)
Obecny klub: Real Madryt

Benjani Mwaruwari (31 l.)
Testowany w Górniku Zabrze (2001)
Obecny klub: Supersport United (niegdyś Manchester City)

John Paintsil (28 l.)
Testowany w Widzewie Łódź (2002)
Obecny klub: Hapoel Tel Aviv (niegdyś West Ham, Fulham )

Branislav Ivanović (25 l.)
Testowany w Groclinie Grodzisk Wlkp. (2004)
Obecny klub: Chelsea Londyn
Ale mnie irytują tego typu zestawienia. Czego to ma niby dowodzic? Że mamy tak slabych trenerów, że się nie poznali na nich? Nawet nie wiadomo jakby ich kariera potoczyła się gdyby zostali w Polsce. Mogliby tymi gwiazdami nigdy nie zostać(wystarczy spojrzeć na to ilu piłkarzy z naszej ligi zrobiło karierę). Po drugie takich przykładów jest prawdopodobnie na pęczki w różnych ligach, a my przytaczamy od kilku lat te same nazwiska. Żałosne... :? Przy tylu piłkarzach co się przewija na testach przed każdym sezonem to wiadomo, że komuś musiało się powieść.
 
mateo1111 154

mateo1111

Użytkownik
Piłkarze Korony Kielce przegrali 2:3 (2:2) w sparingu z 2-ligowym czeskim zespołem MFK Karvina. Bramki dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego zdobyli Kamil Kuzera z rzutu karnego oraz Kamil Sylwestrzak.
18-letni Dawid Kort podpisał z Pogonią Szczecin pierwszy profesjonalny kontrakt. Pomocnik debiutował już w pierwszej drużynie Portowców [/QUOTE

onet.pl​
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Młodziutki Michalski podpisał kontrakt z Mechelen.. Pytam się dlaczego nie kupili go potentaci naszej ligi Lech, Legia czy nawet Wisła stać na pewno by było na tego 18-letniego piłkarza by ich było. Zwrotny, dobrze się ustawiający i moim zdaniem śmiało można by go powoli wprowadzać do pierwszego składu. Przecież w Bełchatowie trochę pograł z niezłym skutkiem.
 
S 0

stawiam

Użytkownik
A ja mam nadzieje, ze Probież w Lechii pomoże jakoś rozsądnie ???? ja w niego wierzę, to chyba nasz najlepszy trener w chwili obecnej.
 
hugo997 37

hugo997

Użytkownik
Mogą irytować, ale to są wielbłądy, a nie błędy ówczesnych ludzi decydujących za transfery. Piłkarze Ci zrobili wielkie kariery, a w Polsce się nie załapali ? ????
Ale przeczytałeś cały mój post czy tylko ten fragment, który zacytowałeś? Gdyby trafili do Polski to pewnie kariery by nie zrobili. Dlatego, że przeszli do innych klubów mogli się rozwinąć tak dobrze. To zestawienie nie ma sensu, bo tych 4-5 zawodników na tysiące, którzy się przewineli przez naszą ligę to jak błąd statystyczny. ???? Nasza liga po prostu nie ma takiej mocy żeby kreować gwiazdy. W jaki sposób niby Essien miałby się nią stać w Zagłębiu?

Przyjezdza na zgrupowanie 5 anonimów z Afryki lub Brazylii, których forma fizyczna pozostawia wiele do życzenia i masz jeden mecz, żeby ich ocenić. Jak któryś dostanie szanse to być może się rozwinie. Na tamten moment nie prezentowali nic wielkiego więc szansy nie dostali i to nie był żaden błąd. Tak samo Paulinho w lidze nie błyszczał tak jak teraz w reprezentacji, gdyby został to pewnie dalej by grał w jakimś polskim klubie i świat by o nim nie słyszał.
Nawet Real i Barca na swoich wychowankach się nie poznawali. Ostatni przyklad-Carvajal. Gwiazda bundesligi, Real miał szczęście, że dali odpowiednie zapisy w kontrakcie. Czy też mi powiesz, że oni się nie znają? Nie, bo po prostu czasami tak jest, że piłkarz &quot;odpala&quot; w innym środowisku w najmniej oczekiwanym momencie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Występujący obecnie w Albacete Balompie - Adria Granell, prechodzi od wczoraj testy w Śląsku Wrocław. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, zostanie kolejnym nowym zawodnikiem brązowych medalistów ostatniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.
Hiszpan urodził się 13 maja 1986 roku w Walencji. Występuje na pozycji lewego pomocnika.

Kontrakt piłkarza z jego obecnym pracodawcą, który występuje w Segunda División B, upływa wraz z końcem bieżącego miesiąca - 30 czerwca. Z tego względu za przyjście zawodnika do WKS-u nie trzeba będzie zapłacić kwoty odstępnego.

W ostatnim sezonie ligowym zagrał 8 spotkań w barwach swojego zespołu i strzelił 1 bramkę.
Za wks.pl
 
kryspin1991 2

kryspin1991

Użytkownik
A ja mam nadzieje, ze Probież w Lechii pomoże jakoś rozsądnie ???? ja w niego wierzę, to chyba nasz najlepszy trener w chwili obecnej.
A ja bym zostawił na jeszcze jeden sezon Bogusława... zbyt szybko go skreślono.
Miał całkiem ciekawy plan budowania zespołu oparty na młodych zawodnikach. No ale może Probierz pokaże na co go stać i coś z Lechią ugra.. ;)
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Ale przeczytałeś cały mój post czy tylko ten fragment, który zacytowałeś? Gdyby trafili do Polski to pewnie kariery by nie zrobili. Dlatego, że przeszli do innych klubów mogli się rozwinąć tak dobrze.
Widzisz, sam sobie zaprzeczasz. Najpierw twierdzisz, ze to nie jest wina trenerow ktorzy nie dostrzegli potencjalu w pilkarzu (bo o potencjal chodzi a nie o umiejetnosci ktorych jeszcze mogl nie miec) i mowisz, ze trenerzy nie sa winni a potem twierdzisz, ze gdyby pilkarz zostal w Polsce to by nie osoagnal tego co osiagnal poprzez wyjazd (czyli poniekad twierdzisz, ze polscy trenerzy sa po prostu slabi i goscia by nie potrafili wytrenowac na takie gwiazdy jakie sa obecnie).
Prawda jest taka, ze w Polsce mysl trenerska oras Scauting jest na zenujacym poziomie. I mozesz mi przetaczac przyklady jednostek ktore sie gdzies wybily ale nie zmieni to faktu, ze trenerow mamy przecietnych, scautow jeszcze gorszych a od pseudo managerow oraz pseudo dzialaczy pilkarskich to robi mi sie niedobrze...
Tutaj masz przyklad, wywiad z Radoslawem Mozyrko trenerem w Man United...http://www.sport.pl/sport/10,67450,10961906,Polski_trener_Man_Utd__bez_ukladow_latwiej_zrobic.html
A ja bym zostawił na jeszcze jeden sezon Bogusława... zbyt szybko go skreślono. Miał całkiem ciekawy plan budowania zespołu oparty na młodych zawodnikach. No ale może Probierz pokaże na co go stać i coś z Lechią ugra..
Ja rowniez zostawilbym Kaczmarka, ale wyszlo to co zawsze wychodzi w Polskich klubach, chec sukcesu juz teraz od zaraz.
I dzieki temu przyszedl do klubu &quot;trener&quot; Probierz, usiadl na krzeselku przed prezesem wyciagnal z kieszeni karteczke z kilkunastoma nazwiskami i powiedzial:
&quot;Zrobie tutaj wynik jak sciagniecie mi tych pilkarzy&quot;
Prezes sie usmiechnal i wypierdolil polowe obecnego skladu Lechii...
Moim zdaniem, takich pseudo trenerow ktorzy by osiagnac jakikolwiek sukces musza sciagac zawodnikow juz uksztaltowanych do klubu mamy zbyt wielu a wynikow i tak ni eosiagaja. Trener ma trenowac zawodnikow a nie tylko ustawiac ich na boisku i poklepywac po dupie.
Swoja droga Probierz to mocno przeceniany trener. Moze i jest dobrym motywatorem (choc i w to nie wierze) ale jednak trenerem jest przecietnym i co pokazal poprzedni sezon ucieka z klubow. LKS, Wisla, GKS, Aris i to wszystkie zespoly prowadzic w jednym sezonie to jest nieporozumienie. Co to za trener ktory przychodzi do klubu w kazdym na konferencji prasowej przy przywitaniu twierdzi, ze chce zrobic wynik, chce pomoc druzynie, chce ciezko pracowac a potem odchodzi gdzies indziej klucac sie o kase czy po prostu z braku wynikow ...
Nastepna rzecz to taka, ze gdy sluchalem Probierza w Canal+ gdy byl gosciem w studio to to co on mowi jest po prostu straszne. Chlop jest masakrycznie nastawiony na pieniadze. On pilki noznej bez wielkich pieniedzy nie widzi. Gosc rozumuje tak, ze jesli wyda sie 30 mln to moze bedzie zespol a jesli wyda sie 5 mln to zespolu nie bedzie. Z Probierzem na lawce mlodym w Lechii bedzie niesamowicie ciezko sie wybic do pierwszego skladu. Sadze, ze Lechia w nadchodzacym sezonie bedzie gdzies w dole tabeli i nie zdziwie sie jesli trener zrezygnuje z pracy jeszcze w trakcie sezonu.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
A tutaj kolejny przyklad trenerskiego bezmozgowia w Polsce...
Cytat z sport.pl - Franciszek Smuda:
&quot;Od niedzieli na obozie Wisły przebywa Oproiescu. Pomocnik miał być byłym piłkarzem Politehniki Timiszoara. Informacja ta okazała się nieprawdziwa, a filmiki prezentujące umiejętności zawodnika spreparowane. - Słyszałem o tym wszystkim. Ale to nie jest tak, że to nie jest piłkarz, tylko jakiś murarz albo piekarz - broni Oproiescu Smuda i przekonuje, że i tak da szansę piłkarzowi. - Wie pan, jaką mamy sytuację kadrową. Muszę kogoś znaleźć. Sprawdzę każdego, kogo ktoś mi poleci - podkreśla.
&quot;
Nic dodac nic ujac...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom