>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
psychol32 426,1K

psychol32

Użytkownik
Opinie Pana Sławka to o kant d... otrzeć. W ostatnim wywiadzie gdzieś z przed tygodnia wypowiedział takie oto słowa &quot;Komu przeszkadzają błędy sędziowskie?&quot; Gość swoje stanowisko piastuje tylko dzięki znajomościom.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
No ja akurat tutaj się nie zgodzę, Ewidentnie ślizgiem miał zamiar podać piłkę do bramkarza ... Co z tego, że był to wślizg? Skoro widać to było, że z zamiarem podania do bramkarza a bramkarz gdyby był mądry to by wykopał bo miał czas a nie łapał piłki.
Sędzia się zachował dobrze.
Żartujesz prawda? ????
I nie piszę tego jako kibic Arki, ale ogólnie polskiej piłki.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Lechia to klub kanapowy, z tajemniczymi wlascicielami, powiazany z menadzerami, ktorzy kasuja wypas prowizje
Nic dodać, nic ująć. Lechia nie jest dla Legii żadnym rywalem w walce o mistrzostwo.
Walka rozegra się między Legią, Lechem i Jagą. na 95% mistrzem będzie Legia
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Trzeba brać też pod uwagę umiejętności piłkarskiej T. Sochy
Chyba żartujesz! Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby interweniował nie Socha, a np. Pique czy Ramos, czyli zawodnicy bardziej zaawansowani technicznie - to sędzia musiałby odgwizdać wolnego!?
Nie tędy droga. Spójrzmy na fakty.
1. Socha interweniowal i zrobił to czysto
2. W wyniku jego interwencji - a nie żadnego przypadku - piłka poleciała w stronę bramkarza
3. Bramkarz nie miał prawa łapać piłki, tylko powinien ją przyjąć i wykopać lub od razu wykopać.
4. A że tego nie uczynił - to sprawa jest jasna - rzut wolny pośredni.

Piłkarze Arki mogą mieć pretensje tylko i wyłacznie do swojego bramkarza.

Błędny jest też tok myślenia, czy Socha miał zamiar. Może mial, a może nie miał, ale przecież sędzia nie jest od tego, by oceniać, co siedzi w głowie obrońcy.
Tu nie było takiego przypadku, że piłka odbiła się od Sochy i on nie mial żadnego wpływu.
Pana Sławka ni słuchalem, nie wiem co powiedzial i sugeruję się tylko tym, co widzialem i co mówią przepisy.
I jeszcze jedno. Gdyby interwencja Sochy miała miejsce nie przy linii pola karnego, a np. na 40-45 metrze od bramki, to czy bramkarz miałby prawo zlapać piłkę. Też nie!
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Chyba żartujesz! Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby interweniował nie Socha, a np. Pique czy Ramos, czyli zawodnicy bardziej zaawansowani technicznie - to sędzia musiałby odgwizdać wolnego!?
Nie tędy droga. Spójrzmy na fakty.
1. Socha interweniowal i zrobił to czysto
2. W wyniku jego interwencji - a nie żadnego przypadku - piłka poleciała w stronę bramkarza
3. Bramkarz nie miał prawa łapać piłki, tylko powinien ją przyjąć i wykopać lub od razu wykopać.
4. A że tego nie uczynił - to sprawa jest jasna - rzut wolny pośredni.

Piłkarze Arki mogą mieć pretensje tylko i wyłacznie do swojego bramkarza.

Błędny jest też tok myślenia, czy Socha miał zamiar. Może mial, a może nie miał, ale przecież sędzia nie jest od tego, by oceniać, co siedzi w głowie obrońcy.
Tu nie było takiego przypadku, że piłka odbiła się od Sochy i on nie mial żadnego wpływu.
Pana Sławka ni słuchalem, nie wiem co powiedzial i sugeruję się tylko tym, co widzialem i co mówią przepisy.
Odnośnie
I jeszcze jedno. Gdyby interwencja Sochy miała miejsce nie przy linii pola karnego, a np. na 40-45 metrze od bramki, to czy bramkarz miałby prawo zlapać piłkę. Też nie!
Właśnie to co napisałeś pokazuje, że nie znasz przepisów. Podanie to podanie, wślizg to wślizg, dwie inne całkiem rzeczy, które przepisy jasno regulują.
I czym innym jest wślizg na 40 metrze, a czym innym jest wślizg, gdzie jeśli nie trafiam to może być karny/wolny lub piłkarz wyjdzie sam na sam. Jeśli mówisz, że Socha miał pełną kontrolę, bo to wynika z Twojego tekstu, to się z tym nie zgadzam i nie zgodzę.
Co do porównywania Sochy do Pique i Ramosa, pewnie, a jakby to był Messi z piłką, to Socha zaliczyłby pusty przelot.
I jeśli sędzia ma nie oceniać zamiaru bo po co, to też jest bez sensu nigdy nic nie jest czarno-białe.
Dzisiaj ma przedstawić swoją wersję pan Przesmycki, także być może rozwieje wątpliwości. I na tym możemy to zakończyć, jak zawsze będą dwie wersje i każdy zostaje przy swoich nie ma sensu roztrząsać.
Odnośnie Sochy, trochę źle napisałem odnośnie tych umiejętności technicznej, a wiadomo , że umiejętności techniczne nie wpływają na decyzję, ale są jedną ze składowych.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Swoja droga jak pan Przesmycki sedzia ze zlotej ery ustawek za czasow Dziurowicza jest prezesem sedziow to jest to kpina w zywe oczy.
Przesmycki, Ryszard Wojcik, Listkiewicz, Marian Dusza, Andrzej Czyzniewski, za tamtych czasow sedzia to byl jak wojewoda, baron
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedziela_cud%C3%B3w
Hmmm, mialo byc nowe rozdanie a tu tacy smierdziele na stanowiskach kierowniczych....
Naprawde nie ma nowych mlodych sedziow tylko ten syf musi trzymac lape na wszystkim?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Do tej sytuacji odniósł się również szef Kolegium Sędziów PZPN. - Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Nasz eksportowy arbiter popełnił błąd, bo w tej sytuacji nie ma mowy o rozmyślnym zagraniu. Zgodnie z przepisami piłkarz Arki mógł mógł pozbawić gracza Jagiellonii posiadania piłki tylko poprzez wślizg i tak też uczynił. Piłkę złapał bramkarz Arki, ale rzut wolny pośredni nie powinien zostać podyktowany, bo to nie było rozmyślne zagranie - wyjaśnił Zbigniew Przesmycki.
Spodziewałem się, że Przesmycki będzie bronił Marciniaka , no ale dobre zachowanie.
I za przeglądem sportowym p. Szymon, co kończy dyskusję:


Gdy na chłodno obejrzałem powtórki telewizyjne, przekonałem się, że jednak popełniłem błąd. Nie powinno być rzutu pośredniego dla Jagiellonii, który dał jej gola – mówi nam sędzia Szymon Marciniak.
Chodzi o sytuację z poniedziałkowego meczu Arka – Jagiellonia (2:3), w wyniku której Konstantin Vassiljew strzelił zwycięskiego gola z rzutu wolnego pośredniego. Piłka była ustawiona zaledwie pięć metrów przed bramką gospodarzy, bo Pavels Šteinbors złapał w ręce futbolówkę, którą Tadeusz Socha wślizgiem wygarnął spod nóg szarżującego Fedora Černycha.

– Z poziomu boiska trochę inaczej to wyglądało. Socha atakując piłkę ryzykował faul na czerwoną kartkę, no ale tego uniknął. Jestem na milion procent przekonany, że zagrywał w kierunku bramkarza. Byłem pewien, że Šteinbors nie powinien był tego łapać. Nawet krzyknąłem: nie łap! Ale było już za późno, bo wszystko działo się błyskawicznie. Zarządziłem rzut wolny i była to wyłącznie moja decyzja, żaden z asystentów niczego mi nie sugerował. Dopiero analizując powtórkę telewizyjną stwierdziłem, że Tadek Socha był jednak skupiony na skutecznej interwencji, a nie na tym, by zagrać piłkę nogą w ręce bramkarza. Potrafię się przyznać do błędu i właśnie to robię – podkreśla najlepszy polski arbiter, który po spotkaniu w Gdyni pojechał na dwudniowe zgrupowanie sędziów w Wiązownie. Ma więc doskonałą okazję, by w gronie specjalistów podyskutować o poniedziałkowej pomyłce.
Tak jak mówiłem, koncentracja na piłce na wybiciu. Ale pozytywem jest chociaż to, że potrafi się przyznać do błędu, choć to za wiele Arce nie pomaga. I to jest też to o czym mówiłem, czyli czytanie umiejętności zawodników.

To jeszcze pan Sławek na koniec:

- Z reguły wślizg nie jest zagraniem kontrolowanym, a na pewno nie był w tym przypadku. Celem zawodnika, który wykonuje wślizg jest zapobieżenie strzału i utraty gola, a nie celowe podanie do bramkarza. To by musiał być super profesor, gdyby miał coś takiego na myśli przy tej interwencji - ocenia sędziowski ekspert Canal+ Sławomir Stempniewski.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Robson1416 a ja mam pytanie z innej beczki.
Jeśli chodzi o Fantasy Ekstraklasę to gramy tam do 20 kolejki czy do końca sezonu ?? I jak wgl jest z nagrodami ? Możesz coś więcej napisać bo widzę, że mało osób się zapisało..
P.S. Gratuluję 1 miejsca ????
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Robson1416 a ja mam pytanie z innej beczki.
Jeśli chodzi o Fantasy Ekstraklasę to gramy tam do 20 kolejki czy do końca sezonu ?? I jak wgl jest z nagrodami ? Możesz coś więcej napisać bo widzę, że mało osób się zapisało..

P.S. Gratuluję 1 miejsca ????
Jeszcze nie wygrałem, spokojnie póki piłka w grze ;).

Co do nagród, to jeszcze nie wiem, będę wiedział niedługo, początkowo miało być bez nagród, ale nie obiecuję, bo nie wiem czy coś się uda.

Ale tak - konkurs kończy się po 20 kolejce, tak też się kończy fantasy.

W kolejnej rundzie zrobimy nowe.

pzdr!
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Hm.. Jak byś mógł to daj znać do piątku jeszcze przed ostatnią kolejką, żeby było wszystko jasne ???? Może nawet jakieś gadżety ? ;&gt;
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Hm.. Jak byś mógł to daj znać do piątku jeszcze przed ostatnią kolejką, żeby było wszystko jasne ???? Może nawet jakieś gadżety ? ;&gt;
Jak będę wiedział to od razu dam znać.

BTW.

Franciszek Smuda blisko Górnika Łęczna. Być może zasiądzie na ławce już w meczu z Legią.
 
T 8

tmk1929

Użytkownik
Legia Warszawa rozgląda się za następcą Nemanji Nikolicia, więc w prasie raz po raz będą pojawiały się kolejne nazwiska napastników, którzy mogą trafić na Łazienkowską. Przegląd Sportowy informuje, że jedną z opcji jest Albańczyk Azdren Llullaku z rumuńskiego Gaz Metanu Medias.

28-latek występuje na lewym skrzydle lub w środku ataku i do czerwca ma kontrakt z aktualnym klubem. W tym sezonie zagrał w 19 meczach zdobył w nich 16 bramek i zanotował 3 asysty. Llullaku posiada także obywatelstwo włoskie.
 
Z 622,2K
ecyzja zapadła – po porażce w fatalnym stylu z Arką Gdynia (0:2) pracę w Śląsku straci trener Mariusz Rumak. Decyzja została już podjęta i wkrótce zostanie ogłoszona.Rumaka przed dymisją mogła uratować tylko niedzielna wygrana, ale mecz z Arką był najgorszym w tym sezonie. Rumak nie potrafił zareagować na kiepską grę, a na pomeczowej konferencji prasowej sugerował, że to efekt zbyt ubogiej kadry, którą koniecznie trzeba wzmocnić.

Nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem. Na pewno będzie to polski szkoleniowiec – w kuluarach dyskutuje się m.in. o Janie Urbanie i Macieju Skorży.

Przeglad sportowy
 
T 8

tmk1929

Użytkownik
Komisja Dyscyplinarna PZPN ponownie nałożyła na Ruch Chorzów zakaz transferowy z tytułu zaległości finansowych stowarzyszenia KS Ruch Chorzów wobec byłych pracowników. Zakaz został wstrzymany w czerwcu ubiegłego roku, gdy Ruch wystąpił do Rzecznika Prawa Związkowego z wnioskiem o wznowienie postępowania w tej sprawie. Teraz zakaz ponownie został odwieszony. Chorzowski klub złoży w tej kwestii kolejne odwołanie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
ecyzja zapadła – po porażce w fatalnym stylu z Arką Gdynia (0:2) pracę w Śląsku straci trener Mariusz Rumak. Decyzja została już podjęta i wkrótce zostanie ogłoszona.Rumaka przed dymisją mogła uratować tylko niedzielna wygrana, ale mecz z Arką był najgorszym w tym sezonie. Rumak nie potrafił zareagować na kiepską grę, a na pomeczowej konferencji prasowej sugerował, że to efekt zbyt ubogiej kadry, którą koniecznie trzeba wzmocnić.

Nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem. Na pewno będzie to polski szkoleniowiec – w kuluarach dyskutuje się m.in. o Janie Urbanie i Macieju Skorży.

Przeglad sportowy
Właśnie z tego co wiem, żaden z nich są zbyt drodzy. Wdowczyk i Ojrzyński faworytami.
edit: A jednak Urban faworytem &quot;miastowych władz.
 
D 0

daroo18

Użytkownik
Właśnie z tego co wiem, żaden z nich są zbyt drodzy. Wdowczyk i Ojrzyński faworytami.
Ja bym chciał zobaczyć kogoś nowego.
Zawsze te same nazwiska. klika nic więcej.
Liczę na to że Mamrot z Chrobrego w końcu dostanie swoją szansę.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Ja bym chciał zobaczyć kogoś nowego.
Zawsze te same nazwiska. klika nic więcej.
Liczę na to że Mamrot z Chrobrego w końcu dostanie swoją szansę.
Mamrot , Mamrot tamto, tak wiem, w Śląsku chcą zobaczyć go jako trenera, moim zdaniem będzie to niewypał z prostej przyczyny.

Zagraniczni gracze nie będą mieli do niego za grosz szacunku, bo jest szerzej nieznany, nie mieli szacunku do Rumaka, nie będą go mieli dla Mamrota.
 
Z 622,2K
Aleksandar Prijović doznał kontuzji obojczyka. Minimum do końca stycznia napastnik Legii nie będzie zdolny, by trenować z pełnymi obciążeniami. Oznacza to, że może nie być w pełni formy na mecz z Ajaksem Amsterdam (16 lutego) w Lidze Europy. Na dodatek z warszawską drużyną żegna się Nemanja Nikolić, to oznacza, że w stołecznym zespole w najbliższym czasie może nie być żadnego zdrowego napastnika.
Prijović nabawił się kontuzji w czasie gry w siatkonogę podczas treningu. Legia nie ogłosiła jednak urazu napastnika, ale jego absencja w kadrze meczowej na niedzielne spotkanie z Górnikiem Łęczna (5:0) musiała być zastanawiająca. Teraz już wiemy, co się stało. Pęknięcie obojczyka, na szczęście bez przemieszczenia, sprawia, że zawodnik straci z tego powodu początek przygotowań do nowej rundy. Legioniści wznawiają przygotowania 9 stycznia. Od dziś do tego dnia mają zaś wolne.
Wstępne prognozy mówią, że 26-letni napastnik wróci do zajęć na pełnych obrotach (kontaktu z przeciwnikiem) pod koniec stycznia. W jego sprawie będą jeszcze prowadzone konsultacje. Pytanie, czy dojdzie do formy na dwumecz z Ajaksem. Pierwsze spotkanie w 1/16 finału Ligi Europy Legia rozegra z tym rywalem 16 lutego.
 
S 762

srakaptaka

Użytkownik
Ruch Chorzów został ukarany czterema ujemnymi punktami. To kara za zaległości finansowe. Jeżeli klub nie spłaci wszystkich zaległości do końca stycznia, to kara zostanie zwiększona do ośmiu punktów.
 
D 0

daroo18

Użytkownik
Mamrot , Mamrot tamto, tak wiem, w Śląsku chcą zobaczyć go jako trenera, moim zdaniem będzie to niewypał z prostej przyczyny. Zagraniczni gracze nie będą mieli do niego za grosz szacunku, bo jest szerzej nieznany, nie mieli szacunku do Rumaka, nie będą go mieli dla Mamrota.
A kim dla nich będzie Wdowczyk Ojrzyński czy Urban?
Dla nich liczy się tylko kasa i to jest smutna prawda.
Tekst z października ale dalej aktualny.
http://dolfutbol.pl/2016/10/05/mamrot-trenerem-slaska-oto-5-powodow-ze-to-swietny-pomysl/

Mamrot ma to do siebie, że potrafi otoczyć się zawodnikami ( niekoniecznie drogimi ) którzy w przeciwieństwie do gwiazdeczek będą mieli szacunek. Pokazał to wcześniej w niższych ligach czy jak teraz w Głogowie. Mimo dużo słabszej kadry niż przed rokiem, osiąga zadowalające wyniki.
Jestem przekonany, że stawiałby więcej na młodzież i wychowanków.
No ale to zarząd będzie decydować.
Mnie to najbardziej denerwuje w naszej Ekstraklasie. Rotacja tych samych trenerów. Potem okazuje się, że trzeci raz obejmuje ten sam klub. Dwa razy się nie udało... a nóż za trzecim się uda.
Gdzie wielu młodych, utalentowanych, błąka się po niższych ligach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom