>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 - newsy, ciekawostki, pewne transfery

Status
Zamknięty.
D 0

daroo18

Użytkownik
Wystarczy spojrzeć jak Mamrot poradził sobie z Chrobrym w poprzednim sezonie, ekipa, która miała bić się o awans - 12 miejsce, typowy ligowy średniak, a graczy mają dobrych choćby Machaja.
Moim zdaniem Mamrot to nie wiadoma, prawdę mówiąc do tej pory za wiele nie pokazał, no ale zobaczymy, kiedyś chodziła plotka o słabej znajomości języka angielskiego, no ale myślę, że to nie prawda, bo inaczej trenerem by nie został.
Za wiele nie pokazał? Wyciągnął ten klub z III ligi do I, co roku tracąc podstawowych graczy, mając jeden z mniejszych budżetów i jedną z młodszych kadr w I lidze. Kto to jest Machaj? Chłopak który wybił się w Głogowie i z podkulonym ogonem wrócił.
Ten awans to chyba Ci się z Legnicą pomylił.
Osobiście bardzo się cieszę. Wiedziałem, że wcześniej czy później dostatnie szansę w Ekstraklasie. Szkoda, że nie ze Śląskiem.
Na zapleczu pracuje wielu utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Pokazali to chociażby Bartoszek i Magiera. Warto dać szansę komuś zdolnemu, a nie wymieniać te same nazwiska ... Urban, Smuda itd...
Otrzymał szansę i od niego zależy czy ją wykorzysta. Prawda jest taka, że jeśli przegra kilka pierwszych meczów, to długo miejsca w Białymstoku nie zagrzeje... taki urok pracy trenera.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Teraz coś o Lechii...
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała Lechię Gdańsk odjęciem trzech punktów w sezonie 2017-18 i sankcją finansową w wysokości 250 tysięcy złotych.
Komisja podjęła taką decyzję z powodu niewykazania przez Lechię jednego zobowiązania transferowego oraz dwóch zobowiązań w stosunku do piłkarzy. W klubie tłumaczą to &quot;błędami natury księgowej&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Za wiele nie pokazał? Wyciągnął ten klub z III ligi do I, co roku tracąc podstawowych graczy, mając jeden z mniejszych budżetów i jedną z młodszych kadr w I lidze. Kto to jest Machaj? Chłopak który wybił się w Głogowie i z podkulonym ogonem wrócił.
Ten awans to chyba Ci się z Legnicą pomylił.

Osobiście bardzo się cieszę. Wiedziałem, że wcześniej czy później dostatnie szansę w Ekstraklasie. Szkoda, że nie ze Śląskiem.

Na zapleczu pracuje wielu utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Pokazali to chociażby Bartoszek i Magiera. Warto dać szansę komuś zdolnemu, a nie wymieniać te same nazwiska ... Urban, Smuda itd...

Otrzymał szansę i od niego zależy czy ją wykorzysta. Prawda jest taka, że jeśli przegra kilka pierwszych meczów, to długo miejsca w Białymstoku nie zagrzeje... taki urok pracy trenera.
Legnica, to jest inna bajka, tam jest zlepek piłkarzy, którzy kiedyś coś tam grali, ale jak trzeba grać dla drużyny to już nie bardzo, co do Głogowa nie zgadzam się, do tego kto to jest Machaj pytasz? A no gościu miał bardzo dobry okres w Śląsku, kiedy to grał najwyżej kiedy próbowany był wariant bez napastnikowy, jeśli tak to mogę że nazwać, dodatkowo trochę jednak w Ekstraklasie pograł. Zgadzam się też z tym, że miał zasługi od III do I ligi, ale ja pisze o czym innym.

I stawiam pytanie czy wśród takich zawodników vicemistrza kraju, reprezentant Polski też jest taki trener będzie miał posłuch, bo zapewne tego miał nie będzie, a musi to wypracować, jeśli się to nie uda, będzie słabo i za 2-3 miesiące Mamrota nie będzie, jeśli mu się uda to szacun, ale niech pokaże co i jak, a będzie mu podwójnie trudno, bo w związku z tym jak wysoko była Jaga, będzie ciągła presja na wygrywanie.

Zobaczymy, kibicuje mu, bo to gościu z Dolnego Śląska, ale jak mówię, trzeba czekać.


Co do Lechii o czym pisze ibis, to błędy natury księgowej, bajki itd. A nie dawno jeszcze byłą mowa, że nie zapłacili Śląskowi za Milę, także no fajnie się wydaje kasę, ale bilans się musi zgadzać.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Czyli po wyborze trenera Jagiellonii można stwierdzić, że Jaga raczej o mistrzostwo nie powalczy?. Szkoda, teraz niech odejdą kluczowi zawodnicy i Jagiellonia będzie się bić o środek tabeli.
Patrząc po wyborze to nie tylko w lidze nie powalczą.
To co śmiało można stawiać na awans rywala Jagiellonii w eliminacjach Ligi Europy, nieważne kogo by wylosowali.
Nowy trener nie miał jeszcze nigdy styczności z drużyną Ekstraklasy a co dopiero z drużyną, którą trzeba przygotować do występów we wstępnych rundach europejskich pucharów. Inny cykl przygotowań, wcześniejsze zgrupowania niż reszta drużyn, etc...
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Trenerem Termaliki Niecieczy został Mariusz Rumak. Zastąpił on Marcina Weglewskiego. Rumak natomiast ostatnio pracował w Śląsku Wrocław a największe sukcesy odnosił z Lechem Poznań. Ciekawi mnie jak poradzi sobie w Niecieczy. Dotychczasowy trener i tak by nie mógł dalej ciągnąć zespołu gdyż nie posiada odpowiedniej licencji trenerskiej. Piłkarze Termaliki przygotowania do sezonu rozpoczną już 19 czerwca, w planach maja też zgrupowanie w małej miejscowości pod Mielcem. Zagrają tam sparingi z Puszczą Niepołomice, Stalą Mielec i Górnikiem Łęczna. czy to dobry ruch działaczy z Niecieczy ? Moim zdaniem popełnili błąd zwalniając Czesława Michniewicza. jak donoszą portale rozmowy w sprawie zatrudnienia prowadzone były też z Waldemarem Fornalikiem i Maciejem Bartoszkiem.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Trenerem Termaliki Niecieczy został Mariusz Rumak. Zastąpił on Marcina Weglewskiego. Rumak natomiast ostatnio pracował w Śląsku Wrocław a największe sukcesy odnosił z Lechem Poznań. Ciekawi mnie jak poradzi sobie w Niecieczy. Dotychczasowy trener i tak by nie mógł dalej ciągnąć zespołu gdyż nie posiada odpowiedniej licencji trenerskiej. Piłkarze Termaliki przygotowania do sezonu rozpoczną już 19 czerwca, w planach maja też zgrupowanie w małej miejscowości pod Mielcem. Zagrają tam sparingi z Puszczą Niepołomice, Stalą Mielec i Górnikiem Łęczna. czy to dobry ruch działaczy z Niecieczy ? Moim zdaniem popełnili błąd zwalniając Czesława Michniewicza. jak donoszą portale rozmowy w sprawie zatrudnienia prowadzone były też z Waldemarem Fornalikiem i Maciejem Bartoszkiem.
Jeśli w grze był Fornalik czy też Bartoszek, to zrobili ogromny błąd. Rumak wejdzie, będzie chciał swoich graczy, połowę starych usunie (może przesadzam) , zale tak zrobi. Dodatkowo pewnie do Niecieczy trafi jego Pupil Alvarinho, którego będzie beznamiętnie wystawiał na lewym skrzydle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
R 110

radek9513

Użytkownik
Jeśli w grze był Fornalik czy też Bartoszek, to zrobili ogromny błąd. Rumak wejdzie, będzie chciał swoich graczy, połowę starych usunie (może przesadzam) , zale tak zrobi. Dodatkowo pewnie do Niecieczy trafi jego Pupil Alvarinho, którego będzie beznamiętnie wystawiał na lewym skrzydle.
Uważam że kością niezgody był owy Węglewski ???? Każdy chce swoich ludzi do tej roboty i też no jak krążyły słuchy że gość lubi sabotować to sam bym nie chciał takiego pomocnika.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Jeśli w grze był Fornalik czy też Bartoszek, to zrobili ogromny błąd.
Pytanie podstawowe jest takie czy to Waldemar aby nie odrzucił opcji Bruk Betonu, nie na odwrót.
Ogólnie rzecz biorąc to dla mnie na Bartoszka za mocny balon się zrobił. Promują go do nie wiadomo czego. A prawda jest taka, że nie potrafili samemu awansować do ósemki. Jak mamy wyciągać pozytywy to i o minusach warto wspomnieć a w tym przypadku to jest więcej niż konieczne.
Co do fenomenu Korony, spójrzcie z perspektywy samych zawodników. Dostali awans do TOP8 mimo, że nie powinno ich tam być. Stres opadł a w myślach nowi zagraniczni inwestorzy + charakter tej drużyny od lat. Stąd widzę te wyniki, zero spiny i możliwość promocji w nowym zespole jaki mają zrobić Niemcy choć potencjałem w stosunku do grupy inwestycyjnej Lechii nie mają co się równać. Ale lepsze to niż Senegalczycy z bananami w ręku.
Co do Mamrota, mam dosyć mieszane odczucia. Żeby nie było, też pamiętam jak się nim zachwycano w Dolnośląskim i nie ma w tym krzty ironii. Na pewno dobry trener, ale dla mnie jest wsadzony na minę. Jagiellonia na ten moment zasłużyła sobie na zdecydowanie lepszego kandydata i tu nawet nie chodzi mi czy Mamrot da radę czy nie. Gdy kwestia zagranicznego szkoleniowca odpadła to pierwsze co mi przyszło do głowy to Czesław Michniewicz. Człowiek z doświadczeniem z dobrymi wynikami i z tym czymś co miał Probierz. Nie dał sobie w kaszę dmuchać. Facet wie jak smakuje MP itd. Na pewno zasłużył by po tylu latach po Poznaniu przejąć równie dobrą drużynę na polskim rynku. A nie takie ogryzki jak Pogoń czy ostatnio Bruk Beton.
A jak nie Czesław to Fornalik. Wydaje się równie idealny kandydat by trzymać szatnię i osiągnąć coś więcej niż Ruch i coś mniejsze od Reprezentacji na którą podobnie jak Mamrot został wsadzony minę.
Zarząd pewnie nie od wczoraj wiedział, że Probierz będzie chciał zrezygnować. Nawet kandydatura Skorży byłaby mocno solidna a tutaj albo przegrali z Pogonią, która w końcu się wkurw... albo najzwyczajniej w świecie przegapili to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Uważam że kością niezgody był owy Węglewski ???? Każdy chce swoich ludzi do tej roboty i też no jak krążyły słuchy że gość lubi sabotować to sam bym nie chciał takiego pomocnika.
Podobno właśnie Bartoszek nie chciał go w sztabie a władze Bruk-Betu szukając trenera chcieli Węglewskiego zostawić i zapewne temu postawili na Rumaka.
 
psychol32 428,6K

psychol32

Użytkownik
Co do Mamrota, mam dosyć mieszane odczucia. Żeby nie było, też pamiętam jak się nim zachwycano w Dolnośląskim i nie ma w tym krzty ironii. Na pewno dobry trener, ale dla mnie jest wsadzony na minę. Jagiellonia na ten moment zasłużyła sobie na zdecydowanie lepszego kandydata i tu nawet nie chodzi mi czy Mamrot da radę czy nie. Gdy kwestia zagranicznego szkoleniowca odpadła to pierwsze co mi przyszło do głowy to Czesław Michniewicz. Człowiek z doświadczeniem z dobrymi wynikami i z tym czymś co miał Probierz. Nie dał sobie w kaszę dmuchać. Facet wie jak smakuje MP itd. Na pewno zasłużył by po tylu latach po Poznaniu przejąć równie dobrą drużynę na polskim rynku. A nie takie ogryzki jak Pogoń czy ostatnio Bruk Beton.
A jak nie Czesław to Fornalik. Wydaje się równie idealny kandydat by trzymać szatnię i osiągnąć coś więcej niż Ruch i coś mniejsze od Reprezentacji na którą podobnie jak Mamrot został wsadzony minę.
Zarząd pewnie nie od wczoraj wiedział, że Probierz będzie chciał zrezygnować. Nawet kandydatura Skorży byłaby mocno solidna a tutaj albo przegrali z Pogonią, która w końcu się wkurw... albo najzwyczajniej w świecie przegapili to.
Michniewicz miał już swoją szansę w Jagiellonii i jej nie wykorzystał. Fornalik był na rozmowach i swoją wizją prowadzenia drużyny na kolana nikogo z zarządu nie powalił. Bartoszek był na rozmowach ale nie przystał na warunki klubu.
Probierz dopiero w maju oznajmił że odchodzi na 100% bez względu jaki wynik klub osiągnie na koniec.
Przede wszystkim chciano trenera z zagranicy by wprowadził trochę jakości (Dla mnie zatrudnianie Michniewiczów Urbanów Stokowców Zielińskich i jeszcze wielu innych nie ma żadnego sensu. Przecież zatrudnienie któregokolwiek z tych panów nie jest gwarancją osiągania dobrych wyników. Wdrapali się na poziom Ekstraklasy i teraz jak panienki lekkich obyczajów skaczą z klubu do klubu. Idą tam gdzie ich chcą). Jednak nie wyszło bo Ci w porównaniu do Mamrota chcieli dłuższe kontrakty co wiązało się z ryzykiem wypłacenia sporej kasy w razie zwolnienia z klubu. Co tu dużo mówić zarząd szukał i znalazł trenera który będzie marionetką w ich rękach o czym już wcześniej wspominałem.
 
jozzy22 564,6K

jozzy22

Użytkownik
Florian Schikowski podpisał trzyletni kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa juniorskiego reprezentanta Polski zawiera opcję przedłużenia o rok.
19-letni pomocnik występował ostatnio w juniorskich zespołach niemieckiej Borussii Mönchengladbach.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
23-letni obrońca Michał Koj podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Wychowanek MSPN Górnik Zabrze związał się z 14 - krotnym Mistrzem Polski umową, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku.
Dobry transfery, który ma na celu na pewno uzupełnianiu luki po odejściu Bartka Kopacza.
 
maer 216,2K

maer

Typer A-League
23-letni obrońca Michał Koj podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Wychowanek MSPN Górnik Zabrze związał się z 14 - krotnym Mistrzem Polski umową, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku.
Dobry transfery, który ma na celu na pewno uzupełnianiu luki po odejściu Bartka Kopacza.
Czyli widać że Ruch to się już chyba całkowicie rozsypie a to że zawodnik idzie do największego wroga to inna sprawa.
 
jozzy22 564,6K

jozzy22

Użytkownik
Szefowie Wisły Kraków pożegnali się z Michałem Buchalikiem, Cristianem Echavarrią, Krystianem Kujawą, Michałem Miśkiewiczem, Alanem Urygą, Mateuszem Zacharą oraz Mateuszem Zającem. Wcześniej z klubem pożegnał się już Łukasz Załuska, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Pogoni Szczecin.
Wisła do tej pory nie pozyskała żadnego nowego zawodnika.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Chorwat Mario Šitum i Łotysz Deniss Rakels przechodzą dzisiaj testy medyczne w Lechu Poznań. Šitum to 25-letni napastnik występujący ostatnio w chorwackim GNK Dinamo (Zagrzeb), dla którego rozegrał 19 spotkań ligowych i strzelił jedną bramkę. Natomiast 24-letni Rakels to pomocnik i ostatnio grał w angielskim Reading FC, wystąpił w dwóch spotkaniach ligowych. W przeszłości reprezentował barwy Zagłębia Lubin, GKS-u Katowice i Cracovii.
90minut.pl
Dodatkowo na testach w Zagłebiu Lubin jest dzisiaj Świerczok.
 
psychol32 428,6K

psychol32

Użytkownik
Szefowie Wisły Kraków pożegnali się z Michałem Buchalikiem, Cristianem Echavarrią, Krystianem Kujawą, Michałem Miśkiewiczem, Alanem Urygą, Mateuszem Zacharą oraz Mateuszem Zającem. Wcześniej z klubem pożegnał się już Łukasz Załuska, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Pogoni Szczecin.

Wisła do tej pory nie pozyskała żadnego nowego zawodnika.
Sposób w jaki klub pożegnał się z tymi zawodnikami jest żenujący. Żeby Uryga który jest w klubie od 2008 roku dowiadywał się tego z internetu? Dla mnie to jest nie do pomyślenia.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Oficjalnie Jakub Świerczok został piłkarzem Zagłębia Lubin, zawodnik podpisał 3 letni kontrakt.

Zagłębie ogłosiło, że podpisało kontrakt z Adamem Matuszczykiem, który ostatnio występował w Eintrachcie Brunszwik.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Sam jestem ciekawy nowego sezonu w ich wykonaniu, zeszły to istna sinusoida, transfery ciekawe, kilka osób na pewno odejdzie, prawdopodobnie Nespor oraz Vlasko którzy zawiedli pokładane w ich nadzieje, szczególnie szkoda &quot;Janka&quot;, który miał być króle środka pola, ale przez ciągłe kontuzje praktycznie nie zaistniał w naszej ekstraklasie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom