>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 - newsy, ciekawostki, pewne transfery

Status
Zamknięty.
aress155 617

aress155

Użytkownik
W Koronie znów zamieszanie. Po przyjściu nowego właściciela każdy myślał, że idą lepsze dni, a tu znów problemy. Z klubem pożegnali się Micański, Borjan, Grzelak, Gabovs i Pilipczuk. Nowy trener Lettieri od samego początku budzi niechęć. Kłótnia między nim, a piłkarzami zakończyła się groźbą strajku, a z klubem mają pożegnać się Polanca i Vanja Markovic. Trener miał nazywać piłkarzy &quot;polaczkami&quot;. Bardzo prawdopodobne jest też odejście Możdżenia i Abalo.
Za to na ich miejsce na razie przyszedł tylko Nika Kaczarawa (w lidze cypryjskiej w ostatnim sezonie w 27 spotkaniach strzelił 16 bramek i zanotował 7 asyst).
Kolejni przymierzani piłkarze to min. syn właściciela i 3 innych piłkarzy na co dzień występujących w 3 Bundeslidze(a dokładniej dwóch w spadkowiczu z 3 Bundesligi), gdzie po obejrzeniu jednego z ich treningów, myślę że sam może bym się załapał do drużyny ????
Do rozpoczęciu nowego sezonu jeszcze trochę czasu, ale na razie się zapowiada się nie najlepiej.
 
modelinho 3,1K

modelinho

Użytkownik
A propos Korony to tutaj ciekawa rzecz:
&quot;Serwis cksports.pl informuje, że skrzydłowy Korony Kielce - Miguel Palanca opuścił zgrupowanie Korony po ostrej wymianie zdań z nowym trenerem kielczan. Hiszpan jest wystawiony na listę transferową&quot;
Brawo !
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Nie od dziś wiadomo, że Polacy to mistrzowie świata w rozwalaniu wszystkiego.
Drużyna, która w poprzednim sezonie zrobiła bardzo dobry wynik jak na ich możliwości teraz będzie walczyć o utrzymanie, bo ktoś nie sprawdził właścicieli, a zresztą już pod koniec sezonu było słychać co to za jedni, kolejny dramat.
 
R 110

radek9513

Użytkownik
Wg mnie do Śląska zamiast Słowika mogliby sprowadzić Konrada Jałochę, który naprawdę solidnie w tym sezonie bronił. Jeżeli nie Jałocha to ewentualnie Buchalik lub Michał Miśkiewicz z Wisły Kraków, którzy jak są w formie to bronią dobrze i pewnie. Co do Słowika, zawsze wydawał mi się on dobrym bramkarzem tylko że łapał głupie czerwone kartki, ale pobyt w Szczecinie nie dał mu zbyt wiele, więc może się tam odbuduje (obecny Śląsk jest jak Jagiellonia w czasach kiedy Słowik tam bronił). Jeżeli chodzi o napastnika, to ja bym Jakuba Araka z Ruchu wypożyczył lub Jarosława Niezgodę na pół roku.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Wg mnie do Śląska zamiast Słowika mogliby sprowadzić Konrada Jałochę, który naprawdę solidnie w tym sezonie bronił. Jeżeli nie Jałocha to ewentualnie Buchalik lub Michał Miśkiewicz z Wisły Kraków, którzy jak są w formie to bronią dobrze i pewnie. Co do Słowika, zawsze wydawał mi się on dobrym bramkarzem tylko że łapał głupie czerwone kartki, ale pobyt w Szczecinie nie dał mu zbyt wiele, więc może się tam odbuduje (obecny Śląsk jest jak Jagiellonia w czasach kiedy Słowik tam bronił). Jeżeli chodzi o napastnika, to ja bym Jakuba Araka z Ruchu wypożyczył lub Jarosława Niezgodę na pół roku.
Tzn. tak dla mnie Słowik = Pawełek, oboje podobni, zdarzają im się wtopy zastanawiam się, czemu dokonali takiej zamiany, no ale ok, może się nie znam.
Ale może Cię zaskoczę, bo jeden z wymienionych przez Ciebie bramkarzy zawitał dzisiaj do Wrocławia, także ktoś poszedł po rozum do głowy.
Co do napadziora, chciałbym kogoś typu Robak, ale jeśli chodzi o możliwości pensji Śląsk raczej słabo w porównaniu z innymi, no i między wierszami słyszałem o możliwości transferu na linii Cracovia -&gt; Śląsk, Budzyński lub Cetnarski.
 
jozzy22 581,1K

jozzy22

Użytkownik
Po Zoranie Arseniciu, szeregi Białej Gwiazdy zasilił 26-letni Julián Cuesta Díaz. Hiszpański golkiper podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony
27-letni napastnik Carlos Daniel López Huesca został piłkarzem Białej Gwiazdy! Podpisał z krakowskim klubem kontrakt na najbliższy sezon, z zapisaną w kontrakcie możliwością przedłużenia przez klub współpracy o kolejne rozgrywki.
 
jozzy22 581,1K

jozzy22

Użytkownik
Tibor Halilović nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy!
Kontrakt Halilovicia będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku, ale może zostać przedłużony przez klub o kolejne dwa lata.
Wisła Kraków SA podjęła decyzję o skróceniu wypożyczenia Évera Valencii. Z klubem żegna się także Matija Špičić.
 
kyja 178

kyja

Użytkownik
Lech ze Slaskiem dogadany w sprawie Robaka. Zostalo tylko ustalenie kontraktu miedzy zawodnikiem a klubem. Będzie mogl w koncu Robak rządzić trenerem na legalu ????
 
Waldi1979 1,7M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Deniss Rakels podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o 3 lata z Lechem Poznań, w minionym sezonie był zawodnikiem Reading, grał już wcześniej w Polsce, w Zagłebiu i Cracovii, z której odszedł do Anglii.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Damian Kądzior w Górniku Zabrze. Były zawodnik Wigry Suwałki podpisze 3-letni kontrakt z Górnikiem, a Wigry otrzymają za zawodnika 300 tys zł.
Świetny ruch ze strony Zabrzan, który dalej stawia na młodzież. Damian w sezonie 16/17 strzelił dla Wiger 14 gola i zaliczył bodajże 15/16 asyst.
W Górniku w końcu ktoś zaczął myśleć, bowiem kontrakty zostały rozwiązane z Skrzypczakiem i Kwiekiem!. Brawo!.
Na dodatek myśli się o sprawdzeniu do Zabrza Kamila Wojtkowskiego z RB Leipzig
 
R 110

radek9513

Użytkownik
Podoba mi się bardzo ten Górnik, młode chłopaki oraz ściąganie wyróżniających zawodników z I Ligi, a nie jak wtedy kiedy spadał że brał jakiś szrot. Pan Brosz jako trener widać że ma smykałkę do młodych zawodników i oby tak dalej, może powtórzą osiągnięcie Zagłębia Lubin po awansie do Ekstraklasy ???? Czego osobiście życzę bo im więcej dobrych zespołów tym lepiej ;)
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Okej, krótki meldunek odnośnie meczu sparingowego Śląsk vs GKS Katowice 2:0 (1:0).
Śląsk w składzie: Słowik - Dankowski, Celeban, Pawelec, Cotra - Riera, Chrapek - Pich, Madej, Kosecki - Piech.
Może zacznę od minusów -&gt; SŁOWIK, nie miał co robić praktycznie w czasie meczu, ale w pewnym momencie podał piłkę pod nogi napastnika GKSu, który nie trafił w bramkę i to go ratuje, ale już czuję, że kibice zatęsknią za Pawełkiem - wiem nie był najlepszy, ale Słowik jest dramatyczny.
Kolejny minus to Riera - tutaj potrzeba dobrego DP, po zmianie stron wszedł Tarasovs, czyścił aż miło, myślę, że para Chrapek - Tarasovs zacznie ligowe zmagania.
Kolejny kłopot to brak klasowej &#39;10&#39; Morioka chociaż nie chciało mu się grać dawał coś drużynie w tym momencie jest posucha na tej pozycji. Madej nie daje rady z całym dla niego szacunkiem.
I ostatni minus, to niski skład i gracze mali techniczni -&gt; Pich, Kosecki, podatni na kontuzje, także któryś wypadnie i będzie kłopot.
To teraz plusy. Po pierwsze wymiana Bilińskiego na Piecha -&gt; bardzo pozytywnie. Piech potrafiący się zastawić, przyjąć piłkę, rozegrać bardzo dobry gracz w dzisiejszym spotkaniu nie miał jakiejś sytuacji, ogólnie bardzo na plus.
Kolejny plus to współpraca na linii Piech - Pich - Kosecki, wyglądało to bardzo dobrze, owszem zdarzały się niedomówienia, ale to jest ich pierwszy mecz dopiero.
Kolejny plus to niezmieniona praktycznie obrona, został Dankowski , Pawelec i Celeban i doszedł Cotra i powiem, że jeśli będzie grał tak jak dzisiaj, to Augusto nie wstanie z ławki, dobre wrzutki, przerzuty, dużo widzi, kilka asyst z rzutów rożnych to on będzie miał, a życzę mu tego już w drugiej kolejce ;), a pewnie wiecie dlaczego ;).
Kosecki bardzo dobrze wygląda, problem jest z tym, że musi wiedzieć, że nie gra sam, ale Piech myślę go odpowiednio ustawi ;). Już go zrugał na boisku, kiedy Kosecki mu nie wystawił piłki do pustej bramki tylko sam strzelał.
Co do GKSu, pierwsza połowa była w ich wykonaniu dobra, grał pierwszy skład, potrafili się ogarnąć, ustawiać, mieli jedną doskonałą okazję, dobrze bronili aż do momentu karnego.
To tyle na temat sparingu generalnie jestem optymistą.
//////////////////////
Teraz co do transferów.
Odejdzie Mario Engels ze Śląska.
Z informacji twitterowych na DP jest dwóch kandydatów -&gt; jakiś bliżej nieznany Serb oraz Kato, który grał kiedyś w Podbeskidziu.
Ze swojej strony dodam, że jest temat Palanci, który rozwiązał kontrakt w Kielcach.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Warto grubszych transferów tutaj umieścić :
Bruk Bet Nieciecza pozyskała Jana Muchę który z powodzeniem bronił w Legii Warszawa
Ruben Jurado w Arce Gdynia
Christian Gytkjaer piłkarzem Lecha Poznań
Sporo mówi się także o transferze Robaka dla którego miejsca w Lechu już niema, jak dotąd jest sporo spekulacji, jednak Powrót Muchy czy Jurado świadczy o tym że Ekstraklasa rośnie w siłę ????
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Buchalik jednak zostaje w Wisle Kraków.Podpisał nowy roczny kontrakt
Pytanie jaki sens jest dla tego zawodnika podpisywać kontrakt ? Skoro i tak nie będzie grał a jego wiek nie jest odpowiedni do siedzenia znów na ławce czy trybunach.
 
jozzy22 581,1K

jozzy22

Użytkownik
Hiszpan Fran Vélez podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowała oficjalna strona klubu &quot;Wisla.Krakow.pl&quot;.
26-letni środkowy obrońca ostatnio grał w UD Almería. W hiszpańskiej II lidze w ubiegłym sezonie zanotował 24 występy i jednego gola. Wcześniej grał m.in. w Clubie GimnĂ*stic de Tarragona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom