>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Premier League

Status
Zamknięty.
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
W tej układance nie pasuje mi Simeone, bo na co miałby odchodzić ze stabilnej drużyny, którą prowadzi do Chelsea, w której brak jakiekolwiek rozsądku począwszy od okienka transferowego skończywszy na spóźnionym zwolnieniu Mourinho.



A propos rywalizacji Mou i Guardioli to zobaczyłbym ją z przyjemnością ale nie chcę Guardioli w City. Już wolałbym żeby poszedł do Chelsea.
 
J 316

jarekrk

Użytkownik
Panowie nie macie wrażenia, że ta Liga w tym sezonie jest strasznie Underowa?
Przecież chyba ponad połowa zespołów ma więcej meczów rozegranych na under 2.5 a ostatnio to i o Over 1.5 ciężko.
Mecze są spoko i szybkie i dużo szans marnuje każdy ale chyba rok temu i dwa więcej goli padało?
Dysponuje ktoś np. statystyką na potwierdzenie mojej tezy, jak to jest w tym roku?
Jak tak dalej będzie to skończy jak z Ligue 1 nasza Premiership.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co się stało z angielską piłką w ostatnim czasie? Przecie to co się ostatnio dzieję w Premier League to jakiś żart. Nikt mi nie powie że te wszystkie Leicestery, Watfordy i inne &quot;niszowe&quot; zespoły to jakieś wybitne kluby, które mają wielkich graczy którzy grają niczym Barca czy Bayern. Jak to możliwe że takie kluby jak chociażby City, Arsenal czy Chelsea meczą się z jakimiś beniaminkami. To nie oni są przecież tacy mocni, tylko angielska piłka upadła, w Europie od dawna nic nie znaczy, ale nie mogę pojąć dlaczego się ta stało. Reprezentacja Anglii już od dawno jest można powiedzieć pośmiewiskiem, teraz piłka klubowa to jakiś żart. Tyle kasy jest w tej lidze, zespoły z Manchesteru, Liverpool, Chelsea, Arsenal wydają grube miliardy a meczą się i tracą na potęgę punkty z jakimiś przeciętniakami a w Europie dostają lanie. Jak to jest możliwe?
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Ja myślę że duży wpływ ma na pewno podział z praw telewizyjnych,jeśli ostatnia drużyna Premier League dostaje 74 miliony euro a w Hiszpanii trzecie Atletico dostaję 48 albo we Francji PSG 44 to nie dziwne że beniaminkowie jak Watford czy Bournemouth sprowadzają sobie zawodników klasowych. Nie ma takiej ligi w Europie gdzie drużyna która awansuję do ekstraklasy kupuję sobie zawodników za kilkanaście milionów.
http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/35210497
Bournemouth właśnie wypożyczyło Iturbe z Romy,przecież Newcastle przed sezonem kupiło sobie Mitrovicia i Wijnalduma którzy spokojnie mogliby by grać w lepszych klubach. Mitrovic w Anderlechcie godnie zastąpił Lukaku a są w podobnym wieku a Wijnaldum niczym nie ustępował Depayowi więc można powiedzieć że wystarczy dobrze trafić z dwoma,trzema transferami i mamy solidny klub w Premier League,West Ham leje Liverpool ale zobacz kogo oni mają,Song przyszedł z Barcelony,Ogbonna z Juventusu,Payet to co wyprawia to jest poezja,dzisiaj ledwie końcówkę zagrał ale i tak te pokazał kunszt. Poza tym zobacz że Slaven Bilic i Jurgen Klopp to prawie światowa czołówka jeśli chodzi o trenerów a zdecydowali objąc się średniaków z angielskiej ligi. Co do Europy to ciężko znaleźć odpowiedź,Arsenal dopiero od niedawna ściąga odpowiednich piłkarzy(Sanchez,Oezil) bo na samych młodzikach i kilku z dupy wziętych to ciężko na coś wiecej niż top4 w lidze i faza grupowa ligi mistrzów. Jeśli Guardiola obejmie City to może coś się zmienić,United i Chelsea też potrzebują lepszych trenerów bo zawodników mają dobrych
 
superfrank 2K

superfrank

Użytkownik
Ja z pozycji kibica klubu, który jeszcze niedawno wygrywał mistrzostwo i ogólnie był zaliczany do angielskiego TOPu jestem mimo wszystko bardzo zadowolony ze zmiany, która nadeszła i jestem przekonany, że nie jest tylko jednosezonowym wybrykiem, a stanie się stałą tendencją. Po prostu teraz takie kluby jak United, Chelsea, czy Liverpool będą miały coraz trudniej, by zdominować ligę. Jeszcze niedawno wystarczyło wyłożyć kilkadziesiąt/set milionów euro na transfery i pewna jakość i przewaga nad resztą była gwarantowana. A teraz co? Van Gaal dostaje 150 milionów i rozgrywa najgorszy sezon od lat. Chelsea nie mogła wyciągnąć latem z Evertonu Stonesa, oferując 50 mln funtów (!). Ktoś w The Toffees przeprowadził odpowiednie kalkulacje i stwierdzili, że nie opłaca im się go sprzedawać. To mówi dużo, bo jeszcze 3-4 lata temu sprzedaliby go i za połowę tej ceny i jeszcze się z tego ciesząc.

Tyle w milionach euro wydawały kluby w Anglii (a niedoliczone są transfery o nieujawnionej kwocie odstępnego):
1. Manchester City - 214
2. Manchester United - 145
3. Liverpool - 110
4. Chelsea - 76
5. Tottenham - 70
6. Newcastle - 67
7. Aston Villa - 62
8. West Ham - 50
9. Southampton - 44
10. West Brom - 39
11. Bournemouth - 31
12. Sunderland - 28
13. Crystal Palace - 27
14. Stoke - 25
15. Leicester - 23
16. Everton - 20
17. Watford - 17
18. Arsenal - 14
19. Swansea - 13
20. Norwich - 3

Poza Manchesterami, które w tym roku odleciały, czy jest tu jakaś wielka dysproporcja? Jak kolega wyżej napisał - &quot;średniaków&quot; stać na wydanie kilkudziesięciu milionów w nadziei, że transfery będą trafione. A jak są trafione to mamy później takie Leicester, mamy Southampton, mamy West Ham. Mamy też Aston Villę, czy Newcastle, które wyrzuciły ponad 60 milionów, ale to nic, bo w następnym okienku na pewno znowu ruszą na łowy, żeby ratować swoje tragiczne położenie. Bo ich stać.
Skorża kiedyś mówił, że &quot;liga będzie ciekawsza&quot;. Nie wiem jak w Polsce, ale w Anglii w końcu tego doczekaliśmy. W żadnym meczu potentat nie może być pewny 3 punktów i to jest piękne. Norwich jedzie na Old Trafford jak po swoje, Bournemouth wygrywa na Stamford Bridge, West Ham odprawia w dwumeczu 5-0 Liverpool, a Arsenal przegrywa 4-0 na St Mary&#39;s.
W końcu wielkie kluby nie mogą wysypać z rękawa kilkuset milionów euro/funtów mając niemal automatycznie zapewnione TOP4.
Słabeusze i średniacy podnoszą swój poziom, co podnosi prestiż ligi i z czasem również podniesie i jej poziom. Manchestery, Liverpoole i inne Chelsea będą już musiały dokonywać mądrych i przemyślanych ruchów na rynku transferowym, mając świadomość, że 3/4 ligi może równie dobrze pozwolić sobie na wyróżniających się europejskich zawodników. A kilka nieudanych zakupów przesądzi o słabszej dyspozycji i utracie pozycji, bo konkurencja to wykorzysta. Dla mnie to jest piękne. Chyba, że podoba nam się sytuacja z La Ligi, gdzie o mistrzostwo biją się dwie drużyny i od kilku lat dochodzi jeszcze Atletico.
Mistrzostwo Premier League paradoksalnie znaczy obecnie dużo więcej, nawet jeśli wyprzedza się w tym wyścigu Leicester i Watford, niż znaczyło jeszcze kilka lat temu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
V 1,1K

viren

Użytkownik
A moim zdaniem poziom jest coraz zalosniejszy. Pokazuja to wyniki w europejskich pucharach gdzie angielskie zespoly od kilku lat nie istnieja. Kluby to karuzele transferowe, chodzi o to zeby transferowy biznes, zarobki agentow sie krecily, gracze sa traktowani jak worki i trybiki w maszynie. Hiszpanskie zespoly przez najblizsze lata beda zdmuchiwac Anglikow grajac za o wiele mniejsze pieniadze.
No i dodam ze w obecnych waryunkach nie da sie zbudowac stabilnej druzyny na lata, trzon druzyny jak np Leicester momentalnie rozpuszczany jest plotkami i ofertami transferowymi, druzyna w ciszy nie moze grac swojego, liczy sie tylko ile kto wyda, zadnych sentymentow, druzyny staja sie cyrkami obwoznymi z malpkami wozonymi do prezentacji w roznych krajach
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Demarai Grey pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał 4,5-letni kontrakt z Leicester City.
Pomimo dużego zainteresowania zawodnikiem ze strony klubów z Premier League, to popularne &quot;Lisy&quot; były najkonkretniejsze w pozyskaniu młodzieżowego reprezentanta Anglii. 19-letni skrzydłowy mimo tak młodego wieku rozegrał już 70 spotkań w Championship.
Birmingham City za swojego zawodnika otrzyma około czterech milinów funtów.
futbol.pl
Pierwsze wzmocnienie Lisów, Dobry dynamiczny zawodnik szkoda że Birmingham i Championship go traci ale przynajmniej trochę budżet uratowany kwota i tak śmieszna jak na poziom zawodnika.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
l-nino 324

l-nino

Użytkownik
Leeds United zaakceptowało ofertę kupna Sama Byrama złożoną przez Everton – podało BBC Radio Leeds.
Propozycja opiewała na cztery miliony funtów. Dla ekipy z Elland Road była to ostatnia okazja, by zarobić na odejściu 22-letniego zawodnika. Latem wygasa bowiem jego kontrakt.
Byram jest wychowankiem Leeds. Mimo młodego wieku rozegrał jak dotąd aż 143 mecze i strzelił dziesięć goli.
 
applause 2,4K

applause

Użytkownik
Ehh... znowu na gotowe wbija Pepuś
Szkoda Pellegriniego i z tego co czytam to większość fanów City podziela moje zdanie. Niewątpliwie będzie to wartość dodana dla Premier League, ale chciałbym żeby w końcu sprawdził się w jakimś bardziej wymagającym klubie np Liverpool ????
 
superfrank 2K

superfrank

Użytkownik
Arsenal

Przybyli:

- Mohamed Elneny (FC Basel, 5 mln funtów)

Odeszli:

- Mathieu Debuchy (Bordeaux, wypożyczenie)
- Glen Kamara (Southend, wypożyczenie)


Aston Villa

Przybyli:

-

Odeszli:

- Callum Robinson (Preston, wypożyczenie)
- Joe Cole (Coventry, wolny transfer)
- Gary Gardner (Nottingham Forest, wypożyczenie)
- Joe Bennett (Sheffield Wednesday, wypożyczenie)
- Jose Angel Crespo (Rayo Vallecano, wypożyczenie)
- Philippe Senderos (zwolniony)


Bournemouth

Przybyli:

- Juan Iturbe (AS Roma, wypożyczenie)
- Benik Afobe (Wolves, 10 mln funtów)
- Lewis Grabban (Norwich, 7 mln funtów)
- Marius Adamonis (Atlantas, wypożyczenie)
- Rhoys Wiggins (Sheffield Wednesday, 200 tys. funtów)

Odeszli:

- Jayden Stockley (Exeter, wypożyczenie)
- Elliott Ward (Blackburn, nieujawniona kwota)
- Yann Kermorgant (Reading, nieujawniona kwota)
- Lee Tomlin (Bristol City, wypożyczenie)


Chelsea

Przybyli:

- Alexandre Pato (Corinthians, wypożyczenie)
- Mateusz Miazga (NY Red Bulls)

Odeszli:

- Ramires (Jiangsu Suning, nieujawniona kwota)
- Papy Djilobodji (Werder Brema, wypożyczenie)
- Alex Kiwomya (Fleetwood, wypożyczenie)
- Charly Musonda (Real Betis, wypożyczenie)
- Patrick Bamford (Norwich, wypożyczenie)
- Christian Atsu (Malaga, wypożyczenie)
- Mitchell Beeney (Newport, wypożyczenie)
- Marco van Ginkel (PSV, wypożyczenie)


Crystal Palace

Przybyli:

- Emmanuel Adebayor (wolny transfer)
- Randall Williams (Tower Hamlets, nieujawniona kwota)

Odeszli:

- Jack Hunt (Sheffield Wednesday, nieujawniona kwota)
- Jonny Williams (MK Dons, wypożyczenie)


Everton

Przybyli:

- Oumar Niasse (Lokomotiv Moskwa, 13,5 mln funtów)
- Shani Tarashaj (Grasshoppers Zurich, 3 mln funtów)
- Matty Foulds (Bury, nieujawniona kwota)
- Jerome Binnom-Williams (Leyton Orient, wypożyczenie)

Odeszli:

- Shani Tarashaj (Grasshoppers Zurich, wypożyczenie)
- Steven Naismith (Norwich, 8,5 mln funtów)
- Liam Walsh (Yeovil, wypożyczenie)
- Jonjoe Kenny (Oxford, wypożyczenie)
- Aiden McGeady (Sheffield Wednesday, wypożyczenie)


Leicester City

Przybyli:

- Demaray Gray (Birmingham, 3,75 mln funtów)
- Daniel Amartey (FC Kopenhaga, 5 mln funtów)
- Daniel Iversen (Esbjerg, 200 tys. funtów)

Odeszli:

- Andrej Kramaric (Hoffenheim, wypożyczenie)
- Joe Davis (Fleetwood, nieujawniona kwota)
- Jak McCourt (Barnsley, nieujawniona kwota)
- Alie Sesay (Barnet, nieujawniona kwota)
- Tom Lawrence (Cardiff, wypożyczenie)
- Ritchie De Laet (Middlesbrough, wypożyczenie)
- Yohan Benalouane (Fiorentina, wypożyczenie)


Liverpool

Przybyli:

- Marko Grujic (Crvena Zvezda, 5,1 mln funtów)
- Steven Caulker (QPR, wypożyczenie)

Odeszli:

- Marko Grujic (Crvena Zvezda, wypożyczenie)
- Ryan Fulton (Portsmouth, wypożyczenie)


Manchester City

Przybyli:

- Anthony Caceres (Central Coast Mariners, 150 tys. funtów)

Odeszli:

- Shay Facey (Rotheram, wypożyczenie)
- George Evans (Reading, nieujawniona kwota)
- Ian Lawlor (Bury, wypożyczenie)
- Patrick Roberts (Celtic, wypożyczenie)
- Enes Unal (NAC Breda, wypożyczenie)
- Bruno Zuculini (AEK Ateny, wypożyczenie)


Manchester United

Przybyli:

-

Odeszli:

- Victor Valdes (Standard Liege, wypożyczenie)
- Ashley Fletcher (Barnsley, wypożyczenie)
- Ben Pearson (Preston, nieujawniona kwota)
- Liam Grimshaw (Preston, nieujawniona kwota)


Newcastle United

Przybyli:

- Henri Saivet (Bordeaux, 5 mln funtów)
- Jonjo Shelvey (Swansea, 12 mln funtów)
- Andros Townsend (Tottenham, 12 mln funtów)
- Seydou Doumbia (CSKA Moskwa, wypożyczenie)

Odeszli:

- Mike Williamson (Wolves, 200 tys. funtów)
- Shane Ferguson (Millwall, nieujawniona kwota)
- Florian Thauvin (Marsylia, wypożyczenie)
- Gael Bigirimana (Coventry, wypożyczenie)
- Kyle Cameron (York, wypożyczenie)


Norwich City

Przybyli:

- Steven Naismith (Everton, 8,5 mln funtów)
- Timm Klose (Wolfsburg, 7,6 mln funtow)
- Patrick Bamford (Chelsea, wypożyczenie)
- Ivo Pinto (Dinamo Zagrzeb, nieujawniona kwota)
- Matt Jarvis (West Ham, 2,5 mln funtów)
- Ben Godfrey (York City, nieujawniona kwota)
- Ebou Adams (Dartford, nieujawniona kwota)
- James Maddison (Coventry, wypożyczenie)

Odeszli:

- Elliott Bennett (Blackburn, nieujawniona kwota)
- Lewis Grabban (Bournemouth, 7 mln funtów)
- Conor McGrandles (Falkirk, wypożyczenie)
- Gary Hooper (Sheffield Wednesday, nieujawniona kwota)
- Harry Toffolo (Peterborough, wypożyczenie)
- Jake Kean (Colchester, wypożyczenie)
- Jamar Loza (Southend, wypożyczenie)


Southampton

Przybyli:

- Charlie Austin (QPR, 4 mln funtów)

Odeszli:

- Sam McQueen (Southend, wypożyczenie)


Stoke City

Przybyli:

- Giannelli Imbula (FC Porto, 18,3 mln funtów)

Odeszli:

- Steve Sidwell (Brighton, wypożyczenie)
- Eddy Lecygne (Doncaster, wypożyczenie)


Sunderland

Przybyli:

- Lamine Kone (Lorient, 5 mln funtów)
- Dame N&#39;Doye (Trabzonspor, wypożyczenie)
- Jan Kirchhoff (Bayern Monachium, wypożyczenie)
- Steve Harper (wolny transfer)

Odeszli:

- Steven Fletcher (Marsylia, wypożyczenie)
- Costel Pantilimon (Watford, nieujawniona kwota)
- Will Buckley (Birmingham, wypożyczenie)
- Danny Graham (Blackburn, wypożyczenie)
- Lynden Gooch (Doncaster, wypożyczenie)
- Charis Mavrias (Fortuna Dusseldorf, wypożyczenie)
- Sebastian Coates (Sporting Lizbona, wypożyczenie)


Swansea

Przybyli:

- Alberto Paloschi (Chievo, 8 mln funtów)
- Leroy Fer (QPR, wypożyczenie)
- Ryan Blair (Falkirk, nieujawniona kwota)

Odeszli:

- Jonjo Shelvey (Newcastle, 12 mln funtów)
- Eder (Lille, wypożyczenie)
- Dan Aflei (Mansfield, wypożyczenie)


Tottenham

Przybyli:

- Shilow Tracey (Ebbsfleet, nieujawniona kwota)

Odeszli:

- Andros Townsend (Newcastle, 12 mln funtów)
- Kenny McEvoy (zwolniony)
- Shaquile Coulthirst (Peterborough, nieujawniona kwota)
- Federico Fazio (Sevilla, wypożyczenie)
- Milos Veljkovic (Werder Brema, nieujawniona kwota)
- Alex Pritchard (West Bromwich Albion, wypożyczenie)


Watford

Przybyli:

- Abdoulaye Doucoure (Rennes, 8 mln funtów)
- Costel Pantilimon (Sunderland, nieujawniona kwota)
- Nordin Amrabat (Malaga, 6,1 mln funtów)
- Adalberto Penaranda (Granada, nieujawniona kwota)
- Mario Suarez (Fiorentina, nieujawniona kwota)

Odeszli:

- Abdoulaye Doucoure (Granada, wypożyczenie)
- Diego Fabbrini (Birmingham, 1,5 mln funtów)
- Alessandro Diamanti (anulowane wypożyczenie)
- Connor Smith (AFC Wimbledon, zwolniony)
- Uche Ikpeazu (Blackpool, wypożyczenie)
- Adalberto Penaranda (Granada, wypożyczenie)


West Bromwich Albion

Przybyli:

- Sandro (QPR, wypożyczenie)
- Alex Pritchard (Tottenham, wypożyczenie)

Odeszli:

- Anders Lindegaard (Preston, wypożyczenie)
- Adil Nabi (Peterborough, nieujawniona kwota)


West Ham

Przybyli:

- Sam Byram (Leeds, nieujawniona kwota)
- Emmanuel Emenike (Fenerbahce, wypożyczenie)

Odeszli:

- Matt Jarvis (Norwich, 2,5 mln funtów)
- Diego Poyet (Charlton, wypożyczenie)
- Mauro Zarate (Fiorentina, 1,6 mln funtów)
- Lewis Page (Cambridge United)
- Elliott Lee (Colchester)
- Stephen Hendrie (Southend)
 
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Kapitany zakup Evertonu !!
Oumar Niasse w tym sezonie - 23 mecze, 13 goli, 10 asyst dla Lokomotiwu.
 
candida 45

candida

Użytkownik
Przyznam, że w tym sezonie nie miałem okazji ogladać zbyt wielu meczów Leicester, i wciąz traktowałem ich jak ciekawostkę, ale własnie obejrzałem obszerny skrót meczu z Liverpoolem i jestem w szoku - list grały fantastycznie. Czy ktoś obeznany z ich spotkaniami może wypowiedzieć się o szansach utrzymania formy przez Leicester i ewentualnej kwalifikacji do LM?
 
badi 51

badi

Użytkownik
Co myślicie o tym że koguty wygrają ligę w tym roku ? Jak dla mnie ta drużyną bardzo dojrzała (dziwnie to brzmi biorąc pod uwagę wiek zawodników), grają mądrze, konsekwentnie. Obrona która zawsze potrafiła coś odwalić w tym sezonie wygląda b. dobrze. Harry K. znów zaczął strzelać, jest świetny młody Alli. Oglądam praktycznie wszystko co leci w PL + skróty. I jak dla mnie ta drużyna od kilku miesięcy jest najbardziej stabilna i poukładana. Oczywiście jest świetne lester i city na horyzoncie, ale wydaje mi się że to właśnie koguty będą konsekwentni w swojej grze. Oczywiście zdarzają im się ciągle wpadki jak z lester u siebie. Niedługo mecz z City na eithad według mnie to będzie b. ważne spotkanie dla kogutów. Arsenalu nie ma chyba co rozważać w kontekście mistrzostwa ?
 
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Co myślicie o tym że koguty wygrają ligę w tym roku ? Jak dla mnie ta drużyną bardzo dojrzała (dziwnie to brzmi biorąc pod uwagę wiek zawodników), grają mądrze, konsekwentnie. Obrona która zawsze potrafiła coś odwalić w tym sezonie wygląda b. dobrze. Harry K. znów zaczął strzelać, jest świetny młody Alli. Oglądam praktycznie wszystko co leci w PL + skróty. I jak dla mnie ta drużyna od kilku miesięcy jest najbardziej stabilna i poukładana. Oczywiście jest świetne lester i city na horyzoncie, ale wydaje mi się że to właśnie koguty będą konsekwentni w swojej grze. Oczywiście zdarzają im się ciągle wpadki jak z lester u siebie. Niedługo mecz z City na eithad według mnie to będzie b. ważne spotkanie dla kogutów. Arsenalu nie ma chyba co rozważać w kontekście mistrzostwa ?
Moim zdaniem walka o mistrzostwo rozstrzygnie się pomiędzy Leicester a Manchesterem City. Arsenal złapał tradycyjnie zadyszkę i powoli zacznie zostawać w tyle, ale Lester jedzie wciąż na fantazji, zobaczymy na ile im sił starczy, ale imo szejki już w następnej kolejce zrównają się z nimi punktami, a dalej już pójdzie im łatwo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom