>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Premier League

Status
Zamknięty.
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Jeśli United wygrają LE, to automatycznie w przyszłym sezonie grają w LM. Podobnie jak drużyny z miejsc 1-3. Drużyna z 4 miejsca gra w eliminacjach. W takim przypadku, w LE grają tylko dwie drużyny z Anglii, miejsca 6-7, zakładając, że United znajdzie się w tej 7, w tym sezonie to już pewne.
Teoretycznie istnieje nawet możliwość, że w pucharach w jednym sezonie, może grać nawet 9 zespołów z jednego kraju. Przykład.
1. Chelsea
2. Tottenham
3. Liverpool
4. Arsenal
5. Man C
6. Everton
7. Swansea
Pierwsze 4 grają w LM, te z miejsc 5-7 w LE. Ponadto, jako zwycięzca LM np. Leicester, a jako zwycięzca LE, ManU.
W Lidze Mistrzów może grać nawet 6 drużyn z jednego kraju.
Mam nadzieję, że pomogłem.
 
lukee 178

lukee

Użytkownik
W Lidze Mistrzów może grać nawet 6 drużyn z jednego kraju.
Tego jesteś pewny na 100% ? Ja czytałem w brytyjskiej prasie jak jeszcze Leicester grali dwumecz z Madrytem że 6 być nie może. Trudno mi teraz było by znaleźć ten artykuł po takim czasie ale był właśnie opisany ten wariant gdy Leicester wygrywa LM a United LE i pisali że wtedy 4 miejsce nie da eliminacji do LM. Swoją droga jak ty Swansea wywindowałeś na 7 miejsce? ????
PS
Robson United, tak mój błąd tam powyżej nie dostrzegłem że to 5 miejsce LM było tylko przy wariancie że United wygra LE.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Tego jesteś pewny na 100% ? Ja czytałem w brytyjskiej prasie jak jeszcze Leicester grali dwumecz z Madrytem że 6 być nie może. Trudno mi teraz było by znaleźć ten artykuł po takim czasie ale był właśnie opisany ten wariant gdy Leicester wygrywa LM a United LE i pisali że wtedy 4 miejsce nie da eliminacji do LM. Swoją droga jak ty Swansea wywindowałeś na 7 miejsce? ????

PS
Robson United, tak mój błąd tam powyżej nie dostrzegłem że to 5 miejsce LM było tylko przy wariancie że United wygra LE.

Tak. Na pewno grałoby 6 w takim przypadku.
Swansea? To była przykładowa tabela. Równie dobrze mogłeś zapytać czemu United nie ma w 7, skoro już wiadomo, że tam będą.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
6 nie moze grac maksymalnie 5 w lidze mistrzow z jednego kraju
no i dlaczeegozabrales im jedno miejsce w lidze europejskiej jesli manchester wygra lige europejska i zajmie 5 miejsce?
maja 3 druzyny do LE: jedna z ligi, jedna z pucharu, jedna z pucharu ligi. Ktore miejsce im &#39;odebrales&#39;? kazde z tych trzech miejsc jest gwarantowane i druzyna wygrywajac w lutym puchar juz wie ze ma lige europejska
chyba jednak az trzy glupoty napisales
o jezuniu jednak tak
az 3 druzyny do LE z ligi? to nie Polska tu mocno pojechales
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
6 nie moze grac maksymalnie 5 w lidze mistrzow z jednego kraju

no i dlaczeegozabrales im jedno miejsce w lidze europejskiej jesli manchester wygra lige europejska i zajmie 5 miejsce?

maja 3 druzyny do LE: jedna z ligi, jedna z pucharu, jedna z pucharu ligi. Ktore miejsce im &#39;odebrales&#39;? kazde z tych trzech miejsc jest gwarantowane i druzyna wygrywajac w lutym puchar juz wie ze ma lige europejska

chyba jednak az trzy glupoty napisales

o jezuniu jednak tak

az 3 druzyny do LE z ligi? to nie Polska tu mocno pojechales


Aż 3 drużyny do LE z ligi, tak, jak najbardziej. Według Ciebie zwycięzcy pucharów krajowych grają w LE, prawda. Jednak prosty przykład:
Chelsea zostaje mistrzem Anglii. Chelsea wygrywa Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej, to co według Ciebie wtedy się dzieje? ???? Właśnie wtedy grają drużyny z miejsc 5-7 ????
Dlaczego zabrałem im jedno miejsce w LE, kiedy np. ManU wygra LE? Bo tak już jest w przepisach, to nie pytanie do mnie ????

Jedynie z tymi 6 drużynami z jednego kraju nie jestem pewny, gdyż kiedyś czytałem, że może grać 5, ale co kiedy będzie taki przypadek jak mógłby być w tym roku? Na Canal+, podczas jednego z meczów mówili o tym. Powiedzieli, że według przepisów UEFA, grałoby 6 drużyn. Bo dlaczego mają zabierać prawo gry w LM drużynie która zajęła 4 miejsce w lidze? To tylko krzywdzenie tej drużyny, tak jak kiedyś skrzywdzili Tottenham, kosztem Chelsea. Po tamtym przypadku od razu zmienili przepisy ????
 
lukee 178

lukee

Użytkownik
Tak. Na pewno grałoby 6 w takim przypadku.
Swansea? To była przykładowa tabela. Równie dobrze mogłeś zapytać czemu United nie ma w 7, skoro już wiadomo, że tam będą.
Skąd ja mogę wiedzieć o co tobie chodziło? Zwyczajnie zapytałem. Pierw piszesz że NAPEWNO teraz że nie jesteś pewny.

Odkopałem tekst o którym napisałem powyżej i źródło jest WIARYGODNE ????

http://www.skysports.com/football/news/11095/10803897/how-finishing-fourth-in-premier-league-may-not-guarantee-champions-league-spot
 
S 245

sparks88

Użytkownik
Max. ilosc druzyn z jednej federacji to 5.
W przypadku zdobycia LM i LE przez tą samą federację, drużyna z 4. miejsca najprawdopodobniej straci miejsce.
Podobny przypadek miał miejsce w sezonie 2011/2012, gdzie Tottenham, mimo zajęcia 4. miejsca w lidze, grał bezpośrednio w grupie LE. Chelsea wtedy zdobyła LM.
 
tsigalko 356

tsigalko

Użytkownik
(chociaż ja tam wierzę, że powalczą o top4, w końcu to United! ;) ).
Jestem zniesmaczony tym co zrobił Mourinho.
Oczekiwałem, że w tej silnej lidze angielskiej będzie walka do samego końca, Liverpool stracił punkty, a ten wystawia rezerwy na mecz z Arsenalem.
OK terminarz ciężki, trudne wyjazdy i ciężko o komplety punktów do samego końca, ale gdzie walka?
Co im zostało? Łatwy rewanż z Celtą i finał z młodziakami z Ajaksu.
Kasują po 300 000 funtów tygodniowo i nie mają siły dograć normalnie tego sezonu do końca.
A kiedy się zmęczyli skoro grali kichę cały rok?
 
dragonix 187

dragonix

Użytkownik
Wygrana w LE nie daje bezpośredniego miejsca w LM tylko w 4 rundzie kwalifikacji. To tak, żeby nie było nieporozumień.
 
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Wygrana w LE nie daje bezpośredniego miejsca w LM tylko w 4 rundzie kwalifikacji. To tak, żeby nie było nieporozumień.
Skąd Ty wziąłeś taką informację? Sevilla wygrała zeszłoroczną edycję LE i grała od razu w LM. Do tego losowana była z 1 koszyka także nie wiem skąd taka informacja.
 
D 9

denixior

Użytkownik
Jeśli ManU wygrają LE to wtedy z Anglii awansują 3 pierwsze miejsca + Manchester United? Czy 4 pierwsze miejsca + Manchester United?
 
lukee 178

lukee

Użytkownik
Wygrana LE daje grę w LM i skończmy już ten temat. Stronę wcześniej wyjaśniłem i podałem link który to idealnie opisuje. Z ligi 1-3 LM , 4 - eliminacje LM i tak zostaje bez względu na to czy United wygrają LE czy nie. Jeśli United wygrają LE będą grać w LM czyli z Anglii będzie 5 drużyn.
 
dragonix 187

dragonix

Użytkownik
Skąd Ty wziąłeś taką informację? Sevilla wygrała zeszłoroczną edycję LE i grała od razu w LM. Do tego losowana była z 1 koszyka także nie wiem skąd taka informacja.
Wzialem to z zasad UEFA. Pasuje ci taka odpowiedz? Specjalnie napisałem, zeby nie było żadnych nieporozumień to oczywiście ktoś nieznajacy zasad musiał wyrazić swoje zdanie. Krew mnie zalewa. Sevilla awansowała bezpośrednio bo LM wygrał Real czyli hiszpańska drużyna która już miała awans z ligi. Czy teraz to jest dla Ciebie jasne?
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Wygrana w LE nie daje bezpośredniego miejsca w LM tylko w 4 rundzie kwalifikacji. To tak, żeby nie było nieporozumień.

Akurat w tym roku wiadomo już na pewno, że zwycięzca Ligi Europy zagra nie w kwalifikacjach, ale w fazie grupowej. Innej możliwości nie ma.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Łapcie info ze strony UEFA. Pierwszy odnośnik po wpisaniu w googlach &quot;united wins europe league champions group stage&quot;;)
&quot;The UEFA Europa League winners enter in the group stage if the UEFA Champions League winners qualify directly for the UEFA Champions League group stage via their domestic league programme. This is what happened the past two seasons after success for Barcelona and Real Madrid.&quot;
&quot;No more than five clubs can enter the UEFA Champions League from one national association.&quot;
źródło: http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=2444525.html
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
&quot;Władze Watfordu poinformowały, że wraz z końcem sezonu klub opuści Walter Mazzarri.
€žRada nadzorcza omówiła z trenerem przyszłe cele i aspiracje klubu, po czym postanowiono zakończyć współpracę między obiema stronami wraz z ostatnim meczem ligowym sezonu 2016/2017. &quot;Serdecznie dziękujemy Walterowi i jego najbliższym współpracownikom za pracę, jaką wykonali na rzecz Watfordu w ciągu ostatniego roku&quot;- czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu.
Mazzarri był odpowiedzialny za wyniki zespołu z Vicarage Road od lata zeszłego roku. W tym czasie Watford rozegrał 40 spotkań pod jego wodzą. 12 z nich wygrał, siedem zremisował i 21 przegrał, koniec końców zapewniając sobie utrzymanie w lidze. Dodajmy, że umowa włoskiego szkoleniowca, któremu ostatnio zarzucano opieszałość w nauce języka angielskiego, była ważna jeszcze przed dwa sezony&quot;
źródło: transfery.info
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Sezon dobiegł końca więc wypadałoby naskrobać parę refleksji. Przede wszystkim był to fantastyczny rok. Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, od kiedy interesuję się angielskimi boiskami. Od samego początku byliśmy świadkami walki zarówno na szczycie jak i dole tabeli. Jedynie Chelsea wyskoczyła przed szereg ale nie miało to aż tak wielkiego wpływu na nasze odczucia. Jeszcze przed połową sezonu wyglądali na tegorocznego zwycięzcę. Świetna zmiana trenera na Conte - idealnie wpasował się w filozofię The Blues co zresztą było do przewidzenia. Poza tym transfer sezonu(nie tylko w Anglii) czyli Kante - nie mam słów na tego młodzieńca. Nie sądzę by Londyńczycy powtórzyli ten wynik. Zapewne skupią się na Lidze Mistrzów. Mieli oni problem z szerokością kadry ale z łatwością zostanie on rozwiązany. Masa argumentów w postaci dyspozycji i trenera plus zaplecze finansowe Romka mogą zdziałać cuda. Z drugiej strony, zgodnie z przewidywaniami większości w angielskiej ekstraklasie nie utrzymało się Hull City. Mimo wszystko liczę na powrót Grosika w barwach Newcastle a może i trafi lepiej. Skoro już jesteśmy przy transferach polaków to zaczyna się mówić o zainteresowaniu angielskich klubów w osobach Skorupskiego i Teodorczyka. Pierwszy obserwowany jest przez Koemana a drugim zauroczony jest Slaven Bilic. Fajnie też, że Swansea się utrzymała. Myślę, że Paul Clement razem z Makelele utrzymają powrót to dobrej dyspozycji i w okresie przygotowawczym zrobią ze Swans drużynę mogącą stawić czoła każdemu. Polecam przyglądać się rozwojowi ich środkowego obrońcy Alfiego Mawsona. Ciekawie zapowiadają się okienka transferowe z perspektywy topowych drużyn. Praktycznie u wszystkich zanosi się na większe transfery. No może poza Totkami ale i tak wątpię by nic się tam nie działo. W końcu Pochettino zrobił sobie niesamowitą markę w trenerskim świecie - może on będzie głównym bohaterem? Bardzo chciałbym zobaczyć Griezzmana w naszej lidze. Mówi się o zainteresowaniu United oraz Chelsea ale chyba nie trzeba się domyślać kto jest z przodu tego wyścigu.
Ci co tu zaglądają wiedzą, że kibicuje Kanonierom i pewnie dziwią się na brak wzmianki. Otóż im poświęcony będzie osobny akapit. Ich mecze oglądam w większości, doniesieniami z nimi związanymi najbardziej się interesuję itp. Przede wszystkim w tym sezonie zabrakło Santiego Cazorli. Hiszpan wykonywał fantastyczną robotę w ostatnim czasie i sprowadzony jako jego sukcesor Xhaka nie jest jeszcze aż tak dobry. Z kolejki na kolejkę jest coraz lepiej ale to wciąż młody i chimeryczny zawodnik. Przez gorąca głowę i drobne kontuzje(jego tudzież Ramseya) Wenger musiał czasem wychodzić dwoma stricte defensorami - Coquelinem i Elnenym. Wyglądało to miernie. Druga rzecz to męczenie buły Wengera. Chodzi mi konkretnie o wariant z Sanchezem na szpicy. Wielokrotnie to powtarzałem w ciągu sezonu. To było mocno średnie. Ok, na słabsze drużyny działało, z Chelsea wręcz wyszło wyśmienicie ale ogólnie to Sanchez na fałszywej 9 traci wiele ze swoich najlepszych atutów. Nie wiem dlaczego tak długo to trwało aż Sanchez wrócił do boku. Czyżby Wenger lizał mu pupę żeby został? A może kosa z Giroud? Nie wiem. Wrócił Welbeck i wniósł trochę świeżości w ofensywie. To tylko pokazało jak ważnym transferem byłby dla Arsenalu Lacazzette. Taki Welbeck tylko młodszy i lepszy. Wydaje mi się, że ten statek jednak odpłynął przez skąpstwo. W dzisiejszym futbolu trzeba przepłacać i niestety dopóki głównym udziałowcem będzie Kroenke Arsenal nie ma szans na spektakularne letnie ofensywy. A i tak Wenger wykonał mega robotę sprowadzając Sancheza, Ozila, Mustafiego i Xhakę. Gabriel w sumie też ok bo ostatnio zaczyna grać to co się od niego wymaga. Chyba nauka angielskiego i opóźniona aklimatyzacja była tu kluczowa. Niemniej jednak Mustafi petarda transfer. Szkoda, że tak mało widzieliśmy Pereza. Momentami aż prosiło się o wystawianie byłego zawodnika Deportivo. Wenger zmienił ostatnio formację i zaczął wystawiać trzech obrońców. Wydaje mi się, że to nadchodzący nowy trend i pionier formacji. Zanim to się jednak stało w Londynie brakowało kogoś na prawe skrzydło. Walcott to przeciętniak i na jeden dobry mecz gra 9 słabych z czego w 4 z nich w ogóle go nie widać. Ox chimeryczny i &quot;głupi&quot;. Ramsey tam nie pasował. Wiele osób ocenia tegoroczną dyspozycję Arsenalu przez pryzmat dwumeczu z Bayernem. Fakt dostali 10:2 w dupę ale nie grali tak źle. Pierwsze połowy były bardzo wyrównane i to w drugich plan się sypał przez problemy w obronie. W sezonie zagrali parę kapitalnych spotkań i parę razy potracili głupio punkty z(głównie w okresie zimowym) - typowy Arsenal. Niemniej jednak nie było ich najpopularniejszego problemu - szpitalu obejmującego wszystkie formacje. Ja ich grę oceniam nieźle a możliwe, że brak LM wyjdzie im na dobre. Czy Sanchez i Ozil odejdą? Myślę, że jeden z nich tak. Sanchez jest super ale jego fochy mnie denerwują. Czasem widać, że koledzy mu podają bo to Sanchez i zastanawiam się czy jego odejście nie będzie zdrowe dla drużyny. Analogicznie jak w przypadku Sterlinga w Liverpoolu. Analizując jednak zachowanie jego i drużyny po golach itp wydaje mi się, że ostatnio jest pod tym kątem lepiej. Ozil to w formie najlepsza 10a świata ale wkurza mnie w nim, że czasami wygląda jakby miał totalnie wyjebane na wynik meczu i drużynę. Trochę mam tu żal do Wengera bo Niemiec pod wodzą Mourinho zawsze zapierdalał. Wydaje mi się, że nawet publikowałem tu na ten temat artykuł.

A
http://www.meczyki.pl/newsy/ozil-wspomina-prace-z-mourinho-bylo-ostro-jestes-tchorzem-idz-pod-prysznic-nie-potrzebujemy-cie/49841-n
Łapcie ciekawy fragment ze zbliżającej się autobiografii Ozila. Chyba już wiadomo co różni Ozila z Realu a tego z Arsenalu. Trener. Nic dziwnego, że Niemiec uzależnia podpisanie kontraktu od pozostania Wengera skoro ten mu pozwala na bycie &quot;cieniem&quot;. Szkoda tylko, że taki magik nie ma ambicji. Jak mu się chce to przecież top1 10a na świecie.
Chciałbym pozostania obu zawodników ale za Sancheza chyba łatwiej znaleźć zastępstwo. Na deser zostawiam kwestię #WengerOut. Z jednej strony to wciąż świetny trener posiadający markę i wiedzę. Jest to też artefakt ale w pozytywnym słowa znaczeniu - wydaje mi się, że to ostatni trener, który będzie legendą klubu. Paręnaście lat na jednej ulicy. Wiecie o co mi chodzi? Z drugiej strony wkurzają mnie jego niektóre nawyki - o niektórych wspomniałem powyżej. W ogólnym rozrachunku chyba jednak jestem za jego odejściem. W Arsenalu potrzebna jest chyba świeżość, charakter i ktoś kto nie patrzy na zawodników sentymentalnie(Wenger -&gt; Walcott). Mówi się o Tuchelu a formacja na 3 obrońców delikatnie sugeruje Allegrego. Poza tym wspominało się o Deshpamie czy tam Blancu. Pożyjemy zobaczymy. W każdym razie pozostaje liczyć na ciekawe lato i więcej ciekawych nazwisk w naszej kochanej lidze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom