>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ekstraliga Polska 2009

jawek 313

jawek

Użytkownik
a drugi typ:

2. Matej Zagar - Davey Watt (0-4,5) typ 2 tobet kurs:2,3

Po prostu czuje ze Watt moze nie byc az o 5 punktow slabszy od Zagara. Zagar w parze z Karlssonem, Watt z Jedrzejakiem... Zagar max 8 no to 4 punkty potrzebne Wattowi co wydaje sie jak najbardziej do zdobycia.
 
S 1,3K

sircigano

Użytkownik
uważałbym na ten typ, gdyż Zagar naprawdę świetnie jeździ na gorzowskim torze. i Wcale bym się nie zdziwił jakby tu wykręcił coś koło 12-13pkt. Dziś będzie niewątpliwie jednym z liderów gorzowskiej drużyny.
 
borussia 12

borussia

Użytkownik
a drugi typ:

2. Matej Zagar - Davey Watt (0-4,5) typ 2 tobet kurs:2,3

Po prostu czuje ze Watt moze nie byc az o 5 punktow slabszy od Zagara. Zagar w parze z Karlssonem, Watt z Jedrzejakiem... Zagar max 8 no to 4 punkty potrzebne Wattowi co wydaje sie jak najbardziej do zdobycia.
Akurat z tym typem sie z Tobą nie zgodze, Matej ma bardzo dobry sezon. W meczu z Polonia zdobył 14 pkt. Jeździ bardzo dobrze na swoim obiekcie. A Watt to szczerze powiem że jak dla mnie to on jest kompletnie bez formy. Może max 5 pkt zrobi .
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Również nie popieram typy Vertiego. Nie chcę powielać tego co napisałem na swoim blogu ale moim zdaniem mecz będzie zacięty do ostatniego biegu i zadecyduje forma dnia liderów Polonii. Bukmacherzy chyba też się &quot;skapneli&quot; bo obniżają linię ... Meczu z Lesznem nie ma co porównywać bo przecież zabrakło tam też Balińskiego, Pawlickiego, fatalnie pojechał Pavlić i tor zaskoczył Leszczynian. A Bydgoszczanie na &quot;kopie&quot; jak ma być bardzo lubią jeździć ...
Co do Watta i Żagara to też skłaniałbym się do Słoweńca. Widziałem tego chłopaka na żywo w tym roku i zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Jeździ znów z taką łatwością jak parę lat temu a Watt jest bardzo przeciętny. Owszem w Anglii bryluje ale gdy przyjdzie mu się zmierzyć z lepszymi rywalami to nie istnieje. Moim zdaniem 7-8 punktów nawet w 6 startach to max. jaki zdobędzie.
Mecz w Toruniu bym odpuścił. Nowy tor i nie wiadomo jak będzie.
 
piomad91 0

piomad91

Użytkownik
Spotkanie: Caelum Stal Gorzów Wielkopolski - Atlas Wrocław
Typ: 2
Kurs: 6,00
Buk: sportingbet

Analiza:


Spotkanie pomiędzy Stalą, a Spartą rozpocznie się o godzinie 16.00 i myślę, żę będzie naprawdę fantastycznym widowiskiem. Kurs wystawiony przez buków kusi do gry, bowiem zespół z Wrocławia w moich oczach wcale nie jest skazany na pożarcie. W ekipie z Gorzowa bardzo słabo prezentuje się Rune Holta, Tomasz Gollob w tym sezonie również nie zachwyca, a para Karlsson-Zagar jest niezwykle chimeryczna. Natomiast Sparta ma w swoich szeregach byłego mistrza świata, Jasona Crumpa, który na pewno przywiezie więcej niż 10 oczek. W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością przebudził się Daniel Jeleniewski, który problemy z początku sezonu ma już chyba za sobą i teraz powinien już jeździć na wysokim poziomie, upatruję w nim wielką nadzieję wrocławskiego żużla. Liczę, że w dzisiejszym meczu zdobędzie 7-8 punktów i będzie to kolejny występ zasługujacy na pochwałę. Jeżeli do punktów zdobytych przez Crumpa dorzucą coś od siebie pozostali obcokrajowcy Sparty - Nicholls i Watt, którzy niestety na początku sezonu zdecydowanie zawodzą to myślę, że drużyna z Wrocławia może to spotkanie wygrać minimalną różnicą punktową. Należy jeszcze podkreślić, że WTS ma w swoich szeregach znakomitego juniora jakim jest na pewno Maciej Janowski, który w meczu z Częstochową potrafił przywieźć za swoimi plecami aktualnego mistrza świata, Nickiego Pedersena, więc to o czymś świadczy. Ten chłopak ma naprawdę olbrzymi potencjał i mam nadzieję, że w dzisiejszym meczu to pokaże i dołoży cenne punkty. Ekipa z Wrocławia będzie osłabiona brakiem Bena Barkera, w jego miejsce pojedzie Leon Madsen, który jednak zaprezentuje się zapewne tylko raz na gorzowskim owalu a potem będzie już jeździł tylko Maciek Janowski.
 
K 0

kamiencov

Użytkownik
Ja też powiem, że liczę na zwycięstwo Polonii z CKM. Ponadto co już powiedziane (Nicki, Emil) to ja jeszcze trzymam kciuki za Jonasa Davidssona, który dwa lata temu pod Jasną stuknął z tego co pamiętam 16 pktów i mam nadzieję że powtórzy to dzisiaj. A jeszcze jest Chrzanowski, który chyba dzisiaj będzie miał już naprawdę ostatnią szansę na przekonanie trenera, włodarzy i kibiców, bo na treningi już przyjeżdża Krystian Klecha i jak Chrzanek da ciała dzisiaj to może polecieć ze składu...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
#012# Gorzów - Wrocław Typ: Crump powyżej 14 @ 1.95
Jason uwielbia tor w Gorzowie. Wystarczy popatrzeć na jego wyniki z poprzednich lat w lidze, w turniejach indywidualnym na tym torze. Zawsze robi komplet lub praktycznie komplet. Co więcej w tym sezonie Crump wrócił do wielkiej formy. W dzisiejszym meczu najpewniej Stal wygra wysoko, Jason powinien pojechać 6 razy co praktycznie jest równoznaczne z bardzo wysokim wynikiem punktowym w tym meczu.

#013# Częstochowa - Bydgoszcz Typ: Sayfutdinow poniżej 13 punktów @ 1.83
Tak ja pisałem wcześniej spodziewam się wyrównanego meczu w Częstochowie i nie sądzę by Polonia musiała korzystać z rezerwy taktycznej a w pięciu startach Emil praktycznie ma szans by zdobyć więcej punktów na trudnym torze w Częstochowie. Nawet w sześciu startach 14 punktów to nie jest mało gdy w przeciwnej drużynie jedzie chociażby Greg Hancock z którym spotka się parę razy ...
 
S 1,3K

sircigano

Użytkownik
Stal Gorzów (-10,5) - Atlas Wrocław typ 1
Stal bardzo mocna u siebie, jak Holta w końcu zacznie coś jeździć to naprawdę może być pogrom. We Wrocławiu Crump, który bardzo lubi Gorzowski tor, i jest ciągle bardzo lubiany przez Gorzowskich kibiców, powinien wykręcić coś koło kompletu, reszta Wrocławian nie powinna stanowić zagrożenia.
Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz (+12,5) typ 2
wszystko zostało już wyżej napisane, nie spodziewałbym się pogromu pod Jasną Górą, zwłaszcza, że Włókniarz bez Nickiego.
UNIBAX Toruń (-5,5) - Unia Leszno typ 1
Nowy tor, który będzie pewnie zagadką dla Leszczynian. Jak dla mnie dwa wyrównane zespoły, i myślę że w tym przypadku zadecyduje nieznajomość toruńskiego toru i Apator pokryje HC.
Kursy i HPC z Unibetu, lepszych nie znalazłem.
 
argoneth 0

argoneth

Użytkownik
Stal Gorzów (-10,5) - Atlas Wrocław typ 1
Stal bardzo mocna u siebie, jak Holta w końcu zacznie coś jeździć to naprawdę może być pogrom. We Wrocławiu Crump, który bardzo lubi Gorzowski tor, i jest ciągle bardzo lubiany przez Gorzowskich kibiców, powinien wykręcić coś koło kompletu, reszta Wrocławian nie powinna stanowić zagrożenia.
Ja zagrałem z handi +10,5 na Atlas, wydaje mi się, że mogą napsuć sporo krwi Gorzowianom w tym meczu. O ile końcowy triumfator meczu wydaje się być nie zagrożony(patrz Stal) o tyle różnica punktowa pomiędzy obiema drużynami nie powinna przekroczyć 10 punktów(przynajmniej w mojej opinii). Magiczny Marek i te jego zagrywki często sprawiały, że skazywany z góry na pożarcie Atlas walczył do końca o wynik. Na korzyść Wrocławian przemawia przedewszystkim silna juniorka w przeciwieństwie do Gorzowian, u których jest to najsłabszy punkt drużyny i bardzo nieprzewidywalny podstawowy skład(Atlas). Mam, więc nadzieję, że to będzie przełomowy mecz dla Nichollsa i Watta. Jeżeli nie, no coż chyba odpowiedź na to pytanie jest jasna.

Właśnie oglądam sobie ten mecz.... Poziom jazdy Nichollsa i Watta woła o pomstę do nieba. Jak tak dalej pójdzie to Wrocławiowi nawet Cieślak nie pomoże, a jak się ci panowie nie obudzą to Wrocław będzie miał problem z utrzymaniem się w lidze.
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
podsumowanie:

Watt - Zagar

Obaj zdobyli po 6 punktow. Zdecydowanie bardziej podobala mi sie jazda Zagara i w pewnym momencie zwatpilem w +4,5 dla Watta. Na całe szczescie dla niego ma slabego partnera Jedrzejaka, dzieki czemu Watt mogl zdobywac pkty.

Unibax - Unia

Przez caly mecz wyrazna przewaga gospodarzy, by wygrac tylko 6 punktami. Slabo zaprezentowali sie jak wyzej pisalem Hampel i Kasprzak, ale najwieksza niepsodzianka in minus to Balinski. Gospodarze wyrownany sklad o czym najlepiej swiadczy wystep Jagusia w 14 biegu.

Wlokniarz - Polonia

Jakims cudem Wlokniarz wygral tylko 10 pktami. Slaby wystep Polonii, myslalem ze uda im sie cos wywiezc. Osobiscie zawiodl mnie Davidson. Jonsson chyba sie odbudowal
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Dzisiejsze wyniki :
Atlas Wrocław - 38:
1. Scott Nicholls (0,1,1,3,1*,0) 6+1
2. Daniel Jeleniewski (1,0,2) 3
3. Tomasz Jędrzejak (0,2,0) 2
4. Davey Watt (1,2,0,1,2) 6
5. Jason Crump (3,3,2,3,3,3) 17
6. Dennis Andersson (0,0) 0
7. Maciej Janowski (3,0,0,0,1) 4
Caelum Stal Gorzów - 52:
9. Tomasz Gollob (2*,1*,3,2,3) 11+2
10. David Ruud (3,2,1,1,0) 7
11. Peter Karlsson (3,3,1*,2,1*) 10+2
12. Matej Zagar (2*,2*,2,0) 6+2
13. Rune Holta (2,3,3,3,2) 13
14. Paweł Zmarzlik (2,1*,1,u,w) 4+1
15. Adrian Szewczykowski (1*) 1+1
Lotos Wybrzeże Gdańsk 32
1. Kenneth Bjerre (2,2,2,3,3,2) 14
2. Renat Gafurov (1*,0,1*,0) 2+2
3. Magnus Zetterstroem (0,0,2,1,0) 3
4. Hans Andersen (1,1,1*,1,-) 4+1
5. Adam Skórnicki (0,1,-,0,0) 1
6. Martin Vaculik (2,3,0,1,1,1) 8
7. Andriej Kobrin (0) 0
Falubaz Zielona Góra 58
9. Fredrik Lindgren (0,2*,3,3,1) 9+1
10. Rafał Dobrucki (3,3,0,2*,2*) 10+2
11. Piotr Protasiewicz (2*,3,2,2,3) 12+1
12. Niels Kristian Iversen (3,1,0,2*) 6+1
13. Grzegorz Walasek (1*,2*,0,3,3) 9+2
14. Patryk Dudek (1,-,-,-) 1
15. Grzegorz Zengota (3,2,3,3,0) 11
Unia Leszno: 42
1. Leigh Adams (3,3,2,2,3,3) 16
2. Adam Shields (t,0,1*) 1+1
3. Damian Baliński (u,1*,0) 1+1
4. Krzysztof Kasprzak (1,2,2,1*,1,2) 9+1
5. Jarosław Hampel (3,1,1,3,0,2*) 10+1
6. Przemysław Pawlicki (2*,0,0,d) 2+1
7. Jurica Pavlić (3,0,0) 3
Unibax Toruń: 48
9. Ryan Sullivan (2,3,1,0) 6
10. Adrian Miedziński (1*,2*,3,3,0) 9+2
11. Chris Holder (3,2,3,2,1) 11
12. Robert Kościecha (2*,1*,2*,2,1) 8+3
13. Wiesław Jaguś (2,3,3,0,3) 11
14. Mateusz Lampkowski (1,1*,0,0,1*) 3+2
15. Matej Kus (0)
Polonia Bydgoszcz: 40
1. Andreas Jonsson (2,3,2,3,3,2) 15
2. Tomasz Chrzanowski (1*,0,0) 1+1
3. Antonio Lindbaeck (3,1*,3,0,1*,1*) 9+3
4. Krzysztof Buczkowski (0,2,0,1) 3
5. Jonas Davidsson (1*,0,2,0) 3+1
6. Damian Adamczak (d) 0
7. Emil Sajfutdinow (2,2,1,1,1,2) 9
Włókniarz Częstochowa: 50
9. Tomasz Gapiński (3,2*,1*,3,d) 9+2
10. Sławomir Drabik (0,3,2,1) 6
11. Lee Richardson (2,1*,2,2,3) 10+1
12. Michał Szczepaniak (1*,2,0,2*,0) 5+2
13. Greg Hancock (3,3,3,3,3) 15
14. Borys Miturski (1,0) 1
15. Tai Woffinden (3,u,1,0) 4
Dziś kolejka niezbyt ciekawa. Wszystkie mecze rozstrzygnięte przed biegami nominowanymi. Miejmy nadzieję, że za tydzień będzie ciekawiej.
 
adi777 386

adi777

Użytkownik
co do meczu Polonii i Jonssona ????
chłop ma dziecko i bardzo się ucieszył i z nim różnie teraz może byc ????
ale jeździc bedzie swoje bo już się tak nie przejmuje dzidziusiem ????
jestem z Bydgoszczy i w &quot;stajni&quot; Polonii często bywam i ciekawe informacje zawsze wynoszę przed pójściem do bukmachera ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Wprawdzie jeszcze nie ochłonęliśmy po emocjach związanych z Grand Prix w Lesznie - to już jako tako postaram się potypować kolejną kolejkę CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi.

Na pierwszy ogień spotkanie, które można uznać za hit kolejki i które de facto interesuje mnie najbardziej - czyli pojedynek pomiędzy Caelum Stal Gorzów i Włókniarzem Częstochowa. Faworytem tego pojedynku są Gorzowianie i nie ma co ukrywać, że na własnym torze są bardzo mocni - na pewno prezes Komarnicki będzie mógł liczyć na dobry występ Tomasza Golloba i na chwilę obecną jest to chyba jedyny pewniak w składzie Stali - bo o ile Holta na papierze jest liderem, to nie wywiązuje się póki co z tej roli tak jak należy. Na szczęście dla ekipy z Gorzowa - dysponują Oni trzema w miarę podobnej klasy zawodnikami, którzy podobnie jak Holta - potrafą jeździć wspaniale, ale i doprowadzać kibiców miejscowej Stali do szału - Zagar, Karlsson, Ruud. Czy częstochowian jest stać na wywiezienie chociażby punktu z Gorzowa ? Dużo będzie zależało od tego czy w meczu pojedzie Nicki Pedersen - o ile w Grand Prix wystąpił, o tyle występu w barwach &quot;Lwów&quot; nie traktuje, aż tak priorytetowo - mimo, tego &quot;Power&quot; raczej powinnien pojawić się na torze w Gorzowie i wspomóc Hancocka i spółkę w walce o punkty. Jeśli Nicki będzie to mecz powinnien być w miarę na styku - bo dwójka częstochowskich liderów - Hancock i Pedersen, powinni gwarantować sporą ilość punktów. Dalej w ekipie Włókniarza - trener Dzikowski poślę do boju Lee Richardsona, Tomasza Gapińskiego oraz kogoś z dwójki Szczepaniak, Drabik. Osobiście większe szansę na występ daje starszemu z braci Szczpeniaków, który póki co dostaje szansę na występy i jeździ całkiem poprawnie. Liderzy na korzyść Włókniarza, druga linia przemawia raczej za gospodarzami - a para juniorów mniej więcej na remis i chyba najważniejszy czynnik - czyli atut własnego toru po stronie gospodarzy. W tym spotkaniu typuję zwycięstwo gospodarzy, nie mniej jednak mecz powinnien być na styku, a szalę zwycięstwa na jedną ze stron powinny przesądzić biegi nominowane.
Typ : Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 48:42


Z Gorzowa przenosimy się do Grodu Neptuna, czyli nad polskie morze do Gdańska, gdzie miejscowe Wybrzeże w niedzielne popołudnie podejmie ekipę wicemistrzów Polski - Unie Leszno. Faworyta nie trudno wskazać i jest nim ewidentnie drużyna leszczyńskich Byków - jednak czy żużlowcy z Gdańska będą w stanie spłatać im figla na własnym torze ? Na pewno będą bardzo chcieli - jednak chcieć a móc to zasadnicza różnica. Ekipa Wybrzeża, nie ma kim za bardzo postraszyć wicemistrzów Polski - w składzie gospodarzy poniżej oczekiwań spisuje się Hans Andersen, kreowany przed sezonem na lidera duńczyk zdecydowanie zawodzi i niewiele zapowiada na progres formy &quot;Ugly Ducka&quot;. Po czterech kolejkach &quot;pałeczkę&quot; lidera przejął inny Duńczyk - Kenneth Bjerre, jednak podczas ostatniego meczu w lidze angielskiej &quot;przypomniała&quot; mu się zeszłoroczna kontuzja, kiedy to miał złamaną nogę i doskwiera mu trochę ból. Pozostali zawodnicy z Grodu Neptuna również nie jeżdżą tak jakby od nich tego oczekiwano - aktualny mistrz Polski - Adam Skórnicki, jeździ w kratkę i trudno przewidzieć, jak zaprezentuje się w spotkaniu z Lesznem. Kapitan Wybrzeża Magnus Zetterstroem, nie za bardzo radzi sobie ze startami na torach ekstraligowych. Jedynym zawodnikiem, który spełnia pokładane w nim nadzieje, jest junior ekipy z Gdańska - Martin Vaculik, słowak z polskim paszportem jest chyba jedynym jasnym punktem drużyny z Gdańska, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa. Czy tym razem im się uda ? Zadanie stoi przed nimi arcytrudne - bo za rywali będą mieć Leigh Adamsa i spółkę, czyli zespół Unii Leszno. Leszczynianie przyjeżdżają nad morze po zwycięstwo - po tym jak Gdańsk zdobył Toruń (41:49) oraz Gorzów (44:46), ekipę Byków również jest stać na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Hampel, Adams, Kasprzak, Baliński - ich przedstawiać nie trzeba, jeśli pojadą na swoim wysokim poziomie to Unia wywiezie korzystny rezultat.
Typ : Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 43:47

W stolicy Dolnego Śląska - ekipa Marka &quot;Polewaczkowego&quot; Cieślaka czyli Atlas Wrocław podejmować będzie aktualnych mistrzów Polski oraz niepokonaną drużynę obecnego sezonu - Unibax Toruń. Stadion Olimpijski we Wrocławiu z pewnością będzie sporym handicapem dla gospodarzy - słynna kopa + umiejętności odpowiedniego przygotowania toru pod siebie Marka Cieślaka spowodują, że faworyzowany Unibax będzie miał niezwykle ciężką przeprawę we Wrocławiu. Mimo tego, iż Scott Nicholls jeździ zdecydowanie poniżej zarówno oczekiwań jak i swoich możliwości, czyżby tajemnicza choroba, tak bardzo przeszkadzała Anglikowi w ściganiu ? Na szczęście dla gospodarzy w ekipie &quot;Krzyżaków&quot; zabraknie Roberta Kościechy (w jego miejsce Martin Smoliński), a obolały po kontuzji barku jest Ryan Sullivan. Jeżeli Jason Crump dostanie odpowiednie wsparcie ze strony Jędrzejaka, Nichollsa, Jeleniewskiego i Watta to zwycięstwo Wrocławian jest całkiem realne - jednak, jeżeli drużyna będzie jeździła pod szyldem &quot;Atlas Crump Wrocław&quot; (czyli osamotniony w walce Crump vs drużyna rywali) to przyjezdni powinni zainkasować kolejne punkty. Trener Cieślak liczy na przebudzenie w końcu Scotta Nichollsa, mimo tego, iż ostatnio powiedział, że &quot; chyba daliśmy ciała z tym Scottem&quot;. Zapowiada się ciekawe spotkanie, ja podobnie jak pewnie wielu wrocławskich fanów &quot;czarnego sportu&quot; liczę na przebudzenie Watta czy Nichollsa i zwycięstwo Wroclawian - choć łatwo nie będzie.
Typ : Atlas Wrocław - Unibax Toruń 46:44

Jeszcze na koniec spotkanie pomiędzy Polonia Bydgoszcz i Falubazem Zielona Góra. Beniaminek z Bydgoszczy po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad Atlasem Wrocław przed własną publicznością odniósł trzy porażki z rzędu do czego walnie przyczyniła się przede wszystkim dwójka zawodników - Davidsson i Chrzanowski. Za wszelkie niepowodzenia Polonii obwiniana jest właśnie ta dwójka ;) I chyba słusznie bo Davidsson legitymuje się najgorszą średnią biegową wśród stranierich a Chrzanowski jak na byłego uczestnika Grand Prix spisuję się nad wyraz bezbarwnie. Zenon Plech jak zawsze możel liczyć na dobrą postawę swoich liderów czyli Andreasa Jonssona oraz Emila Safjutdinowa, ten pierwszy wygrzebał już się z małego dołka, który miał na początku sezonu. Czy wreszcie przebudzą się Chrzanowski i Davidsson, czy prezes Tyllinger będzię musiał zrobić rewolucję, którą zapowiada - jeżeli Bydgoszczanie przegrają jutrzejszy mecz z Zieloną Górą. W ekipie Falubazu Piotr Żyto ma do dyspozycji będącego w znakomitej formie Piotra Protasiewicza, który tor w Bydgoszczy zna bardzo dobrze ( w końcu startował tam przez wiele lat). Drugim liderem ekipy z Grodu Bachusa jest Grzegorz Walasek. W mojej opinii czynnikiem decydującym o zwycięstwie będzie druga linia pojedynki pomiędzy : Chrzanowskim, Davidssonem i Buczkowskim oraz Lindgrenem, Dobruckim i Iversenem - będą miały decydujący wpływ na losy spotkania. Jeżeli Chrzanek i Davidsson przebudzą się to bliżej zwycięstwa będą gospodarze - jeżeli nie, to stawiałbym na gości. A tak naprawdę nic nie wskazuje na zwyżkę formy Chrzanowskiego czy Davidssona, więc postawię tutaj na Falubaz ;)
Typ : Polonia Bydgoszcz - Falubaz Zielona Góra 43:47
Ogólem zapowiada się niezwykle ciekawa kolejka - taka moja wstępna wizja tej kolejki powyżej. A jakie Wy macie przemyślenia - kto zaskoczy na plus, a kto in minus ? Zapraszam do dyskusji !
 
S 0

skywalkergw

Użytkownik
Nie chcę mi się tu zbytnio rozpisywać ale coś mi się wydaje że to może być kolejka niespodzianek.
W Gorzowie raczej jednak wygra Stal.Pedersen wczoraj chyba dał z siebie więcej niż zwykle a i tak tylko stać go było na półfinał i nawet jak pojedzie na Jancarzu to nie wydaje mi się żeby włożył w ten mecz tyle serca i walki co wczoraj ! Nie wyobrażam sobie że dzikowi dzisiaj będzie chciało się przeprowadzić taką akcje jak w półfinale na Emilu,raczej będzie to wyglądało tak że jak wygra start to będzie dowoził do mety 3 pkt ale jak mu na 1 łuku nie wyjdzie to nie będzie szarżował. 49:41
Reszta suche typy,tak jak mówiłem niespodzianki:
Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 46:44 (Andersen nóż na gardle+świetni Bjerre i Vaculik)
Polonia Bydgoszcz - Zgrzeblarki Zielona Góra 47:43(Jonsson i Emil forma reszta na głowie Chrzanowskiego i Davidssona)
Sparta Wrocław - Apator Toruń 48:42 (W Toruniu brak Kościechy w jego miejsce słaby Smoliński+magicznie przygotowany tor przez Cieślaka)
Na moje oko to będzie najciekawsza kolejka z wszystkich dotąd rozegranych.Chciał bym dodać że to są takie moje subiektywne typy.AVE STAL !
Edit:
Wbiłem na sportowefakty.pl a tam typy Krzysia Cegielskiego
Wrocław - Toruń 47:43
Gorzów - Częstochowa 49:41
Gdańsk - Leszno 46:44
Bydgoszcz – Zielona Góra 46:44
On też typuje niespodzianki ale trzeba wziąść pod uwagę to że oby dwoje jesteśmy z Gorzowa a Krzysiu już nie raz typował wyniki pod Stal co mu duża część internautów zarzuca.A jak by nie patrzeć takie wyniki są dla Teamu Komarnicki wprost wymarzone.
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
verti czy ty pracujesz dla betgun ?:p bo handicapy bardzo zblizone do twoich przewidywan ????

osobiscie uwazam ze leszczyniakom bedzie bardzo trudno dzisiaj zdobyc cos w Gdansku. Wczoraj Adams nie blysnal, a w poprzednim spotkaniu rozczarowal Balinski. Obawiam sie ze pierwsze punkty moga zostac w Gdansku.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Składy na dziś:

Apator Toruń

9. Ryan Sullivan
10. Adrian Miedziński
11. Chris Holder
12. Martin Smolinski
13. Wiesław Jaguś
14. Mateusz Lampkowski
15. Matej Kus

Falubaz Zielona Góra

1. Piotr Protasiewicz
2. Niels Kristian Iversen
3. Rafał Dobrucki
4. Fredrik Lindgren
5. Grzegorz Walasek
6. Patryk Dudek
7. Grzegorz Zengota

Wybrzeże Gdańsk
9. Kenneth Bjerre
10. Tobias Kroner
11. Magnus Zetterstroem
12. Hans Andersen
13. Adam Skórnicki
14. Martin Vaculik
15. Damian Sperz

Unia Leszno

1. Leigh Adams
2. Adam Shields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Przemysław Pawlicki
7. Jurica Pavlic
 
robokwak 0

robokwak

Użytkownik
Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra (+handicap)
Od rana handicap na Zieloną Górę spada, było +10,5 aktualnie jest +6,5.
Myślę, że mimo wszystko warto zagrać Zieloną Górę. Toruń pojedzie bez Kościechy, Jaguś wraca po kontuzji - może nie być jeszcze w pełni formy. Z kolei Falubaz sprawujący się bardzo dobrze w tym sezonie, dobrze punktujący Polscy zawodnicy - Walasek i Protasiewicz + fenomenalny młodzieżowiec Zengota. Zagadka jak pojadą obcokrajowcy, którzy sprawują się dość słabo już drugi sezon z rzędu, aczkolwiek pokładam nadzieje w Lindgrenie ????
Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
Czysta 2, pewniak i to za grubą kasę ;) Jak dla mnie faworyt na mistrza i nie okłamujmy się po mimo iż Gdańsk rozegrał ostatnio b. dobry mecz w Zielonej Górze - to zawsze są to mecze przyjaźni w przyjemnej atmosferze, także nie ma co doszukiwać się jakiegoś przebłysku u gdańskich zawodników.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Spotkanie : Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra
Typ [ handicap ] : Falubaz +10 @ 1.75

Składy :
Falubaz Zielona Góra :
1. Piotr Protasiewicz
2. Niels Kristian Iversen
3. Rafał Dobrucki
4. Fredrik Lindgren
5. Grzegorz Walasek
6. Patryk Dudek
7. Grzegorz Zengota
Unibax Toruń :
1. Ryan Sullivan
2. Adrian Miedziński
3. Chris Holder
4. Martin Smoliński
5. Wiesław Jaguś
6. Mateusz Lampkowski
7. Matej Kus

Już o szesnastej w Toruniu na Motoarenia im. Mariana Rosego, odbędzie się pojedynek pomiędzy miejscowym Unibaxem, a ekipą zielonogórskiego Falubazu. Jak dotąd gospodarze nie zaznali smaku porażki w tegorocznych rozgrywkach, jak na mistrza Polski przystało - czy to mecz wyjazdowy, czy spotkaniu w Toruniu podpieczni Jana Ząbika prezentują się bardzo dobrze. Z kolei Zielonogórzanie wszystkie zwycięstwa zanotowali przed własną publicznością - jednak za każdym razem podczas wyjazdów czy to do Bydgoszczy (47:43) czy do Lesznoa (48:42) przegrywali po zaciętych pojedynkach, więc i dzisiaj podopieczni szkoleniowca Piotra Żyto nie są skazani na porażkę. Prym w ekipie z Grodu Bachusa wiodą przede wszystkim doświadczeni Polscy jeźdzcy w osobach Piotra Protasiewicza, Grzegorza Walaska oraz Rafała Dobruckiego i wielka nadzieja zielonogórskiego speedwaya - junior Grzegorz Zengota. Szczególnie dobrze przezentuję się pierwszy z wymienionych Panów - PePe w obecnym sezonie jeździ bardzo dobrze i jego przedsezonowe wypowiedzi, że wydał na sprzęt tyle co nigdy wydają się być prawdziwe. Reprezenant &quot;Myszek Miki&quot; po za &#39;wpadką&#39; w Bydgoszczy (6 punktów, jednak tam Protasiewicz został wygwizdany i ogólnie niezbyt mile przyjęty, więc możliwe, że spalił się psychicznie). Sporym handicapem dla ekipy Piotra Żyto jest posiadanie w składzie - młodego Grzegorza Zengoty, który legitymuje się drugą średnią biegową wśród zawodników juniorskich (pierwsza pozycja należy do Emila Sajfutdinowa). Z pewnością największą bolączką dla zielonogórskich działaczy z Robertem Dowhanem na czele jest zagadkowa forma (a raczej jej brak) u dwójki stranierich - Fredrika Lindgrena oraz Nielsa Kristiana Iversena. Lindgren w lidze angielskiej jest nie do objechania, prezentuje tam wyborną dyspozycję z kolei na polskich torach trudno mu się odnaleźć - mimo, tego prezentuje się lepiej niż w ubiegłym sezonie, myślę, że dzisiaj wraz z Rafałem Dobruckim będą stanowić bardzo mocną parę. &quot;Języczkiem uwagi&quot; może okazać się postawa drugiego obcokrajowca w barwach &quot;Myszek Miki&quot; - Nielsa Iversena, dorobek 16 punktów w 4 meczach, chwały z pewnością mu nie przynosi - jednak, czy w dzisiejszym meczu przejdzie swoistą metamorfozę i przebudzi się z letargu ? Na pewno życzą sobie tego fani ekipy z &quot;Grodu Bachusa&quot;. Zielonogórzanie będą chcieli wykorzystać problemy kadrowe ekipy gospodarzy, kontuzja Roberta Kościechy powoduję, że w składzie Mistrzów Polski powstaje dziura, którą będzie trudno załatać w osobie - Martina Smolińskiego. Nie sądzę, aby Niemiec błyszczał na Motoarenie. Niewiadomą również może być postawa kapitana toruńskiej ekipy - Wiesława Jagusia, który w spotkaniu z Atlasem Wrocław poważnie się poturbował i mecz zakończył po dwóch biegach, dzisiejszy mecz będzie dla niego pierwszym startem po kontuzji i ciężko przewidzieć, jak będzię się prezentował popularny &quot;Jagoda&quot;. Trener Jan Ząbik nie będzię mógł skorzystać również z usług jak dotąd najlepszego juniora w barwach &quot;Krzyżaków&quot; - australijczyka Darcyego Warda, który dzisiaj o 15 będzie zmagał się w eliminacjach mistrzostw świata juniorów w Rye House. Pozostali zawodnicy z talii &quot;Aniołów&quot; prezentują się jednak bardzo równo, zarówno Chris Holder, Adrian Miedziński czy Ryan Sullivan powinni być jasnymi punktami drużyny.
Reasumując, nowy stadion a co za tym idzie nowy tor jest dla przyjezdnych zagadką - nie mieli okazji na nim startować. Jednak luki w składzie - brak Warda, Kościechy i poobijany Jaguś - przemawiają, że mecz będzie &#39;na styku&#39; i o wszystim zadecydują biego nominowane, więc handi na poziomie 10 punktów uważam, za trochę przesadzone.
Braki kadrowe :
Falubaz : brak
Unibax : Robert Kościecha
(kontuzja), Darcy Ward (start w eliminacjach Mistrzostw Świata Juniorów w Rye House)


Czy ekipa Falubazu Zielona Góra (na zdjęciu) po dzisiejszym meczu będzie mogła się cieszyć ze zwycięstwa ?

Do boju Falubaz ;)
http://www.youtube.com/watch?v=d7x6EsSyNN4
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
jutro już szósta kolejka CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi - w szeregach drużyn ze względu na kontuzję pojawiają się roszady - więc troche o absencjach itp
W meczu na szczycie pomiędzy Unibaxem Toruń i Włókniarzem Częstochowa, po obydwu stronach barykady zabraknie kogoś - ze strony toruńskich aniołów, nie pojedzie doświadczony Robert Kościecha (za niego Matej Kus), większy ból głowy ma trener drużyny spod Jasnej Góry - Grzegorz Dzikowski, który nie będzie mógł skorzystać z usług dwójki &quot;etatowych&quot; juniorów - Borysa Miturskiego oraz Lewisa Bridgera, pierwszy zostanie zastąpiony przez Kamila Cieślara, natomiast Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii Juniorów - Bridger, zostanie zastąpiony przez swojego rodaka Taia Woffindena. W dodatku ekipa Lwów nie będzie mogła skorzystać z Tomasza Gapińskiego.
Kontuzje nie ominęły również drużyny Unii Leszno - złamanie kości łódeczkowej wykluczy Troya Batchelora ze spotkania pomiędzy - australijczyka zastąpi inny &quot;Kangur&quot; - Adam Shields. W ekipie Atlasu - Marek Cieślak nie będzie mógl liczyć jedynie na utalentowanego juniora - Bena Barkera, który jest jednak kontuzjowany od dłuższego czasu.
W derbach Ziemii Lubuskiej - oba teamy przyjadą w teoretycznie najsilniejszych zestawieniach. Gorzowianie tym razem nie będą mogli skorzystać z usług Thomasa H. Jonassona - młody szwed w tym samym czasie weźmie udział w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywiudalnych Mistrzostw Świata Juniorów w norweskim Elgane. Parę juniorską drużyny Gorzowskiej stanowić będą wiec Adrian Szewczykowski oraz Paweł Zmarzlik.
W pojedynku drużyn z dołu tabeli nie będzie żadnych braków, zarówno Polonia Bydgoszcz jak i Wybrzeże Gdańsk, będą mogły skorzystać z wszystkich swoich zawodników. (nie liczę tutaj Joonasa Kylmaekorpiego - który jest kontuzjowany niemalże od początku sezonu)
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
no to moze ja zaczne
oferta betgun
unia leszno - atlas wroclaw (0-16) typ: 2 kurs: 1.9

To bez watpienia bedzie mecz na styku, a linia ustawiona na +16 dla Atlasu. Unia nie blyszczy. Przegrala w fatalnym stylu w Gdansku. Zawodzi Balinski i juniorzy, ktorzy mieli byc najlepszymi w lidze. Pomimo ostrych slow prezesa Dworakowskiego uwazam, ze ciezko bedzie wygrac az 16 punktami ????

Z ciekawych propozycji betgun wydaje mi sie ze mecz Torun-Czestochowa (0-8) 2 - 1.9 jest ciekawa opcja ????
 
Do góry Bottom