>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ekstraliga Polska 2009

verti 3,4K

verti

Forum VIP
na jutro zostały zaplanowane dwa spotkania (zaległe) w polskiej Speedway Ekstralidze :
  1. Atlas Wrocław - Falubaz Zielona Góra

9. S. Nicholls
10. D. Jeleniewski
11. T. Jędrzejak
12. D. Watt
13. J. Crump
14. L. Madsen
15. M. Janowski
1. G. Walasek
2. N.K. Iversen
3. R. Dobrucki
4. F. Lindgren
5. P. Protasiewicz
6. P. Dudek
7. M. Łukowiak
  1. Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń

9. R. Holta
10. D. Ruud
11. P. Karlsson
12. M. Zagar
13. T. Gollob
14. P. Zmarzlik
15. T. Jonasson ? / A. Szewczykowski
1. A. Miedziński
2. Ch. Holder Z/Z
3. R. Sullivan
4. M. Kus
5. W. Jaguś
6. D. Celmer
7. D. Ward ?* - ze względu na tragedię rodzinną Jonassona (śmierć ojca) jego występ stoi pod znakiem zapytania.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń Podopieczni Stanisława Chomskiego mają dzisiaj nóż na gardle. Typowani do medalów zawodnicy Stali Gorzów zawodzą póki co na całej lini - słabsza postawa niż możnaby oczekiwać Rune Holty i Tomasza Golloba, póki co powoduje, że Gorzowianie zajmują dopiero 5 pozycję. Ich bilans to trzy zwycięstwa i tyle samo porażek. Największą bolączką &quot;Staleczki&quot; są spotkania wyjazdowe - sromotne porażki z Unią Leszno oraz ostatnio bardzo dotkliwa w derbach ziemii lubuskiej z Falubazem zabolały najbardziej. Na własnym torze spisują się lepiej, jednak do pełni szczęścia brakuje zwycięstwa przed własną publicznością z Cognorem Częstochowa (porażka 39:51). Dzisiaj dla Gorzowian zacznie bić alarmowa syrena, zaniepokojeni aktualną dyspozycją działacze z Władysławem Komarnickim na czele, nie mogą sobie wyobrazić by w tym roku medal nie wylądował w grodzie nad Wartą. Przed sezonem były szumne zapowiedzi, że w tym roku mistrzostwo trafi do Golloba i spółki - jednak rzeczywistość jest inna. Dzisiaj w meczu z aktualnym mistrzem Polski - Unibaxem Toruń, zawodnicy Stali jeżdżą nie tylko o zwycięstwo - ale o coś wiecej, prawdopodobnie o głowę swojego trenera, jeżeli Gorzowianie przegrają to głowa Stanisława Chomskiego raczej poleci, wątpię, żeby zawodnicy tego chcieli - bo wbrew pozorom Chomski to nie taki zły menago, jak się o nim mówi. Choć zadanie stoi przed nimi trudne - Unibax w tym sezonie jeździ bardzo dobrze, nie zaznając jeszcze goryczy porażki w dotychczasowych 6 spotkaniach. Dziś jednak Jan Ząbik, nie będzie mógł korzystać z usług jednego ze swoich liderów - Chrisa Holdera oraz Roberta Kościechy. Myślę, że brak tych dwóch Panów przesądzi o tym, że dzisiaj to Gorzowianie będą mieli więcej powodów do świętowania. Wprawdzie w drużynie &quot;Aniołów&quot; jest Wiesław Jaguś, Ryan Sullivan czy też Adrian Miedziński i rewelacyjny Darcy Ward - jednak to może okazać się za mało, żeby załatać w składzie dziurę jaka powstała po tym jak ze składu wylecieli Holder i Kostek. Gorzowianie natomiast mają specyficzny (najkrótszy w kraju) tor oraz (ciągle) najlepszego jeźdzca w kraju Tomka Golloba, oraz będących w coraz lepszej dyspozycji norwega z polskim paszportem - Rune Holte oraz słoweńca Mateja Zagara. Niewiadomą jest postawa Petera Karlssona, popularny &quot;Okularnik&quot; ostatnio nie prezentował się najlepiej i jego forma w dzisiejszym meczu stoi pod sporym znakiem zapytania. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że Gorzowianie muszą się wreszcie przebudzić i w dzisiejszym meczu pokażą w pełni potencjał jaki w nich tkwi, z kolei &quot;Anioły&quot; nikomu niczego nie muszą udowadniać, to oni są liderami tabeli - jeżeli dziś przegrają tragedii nie będzie - bo nie jedzie Holder i Kościecha. Z kolei porażka dla Gorzowian może wywołać w grodzie nad Wartą ogromne poruszenie i zmiany - czego zawodnicy z pewnością będą chcieli uniknąć.
Typ : Stal Gorzów @ 1.40
lub Stal -6 @ 1.90
//linię handi dopiszę, ale podejrzewam, że będzie ok 4 - 7.

Tomasz Gollob - Wiesław Jaguś 2 (+2) @ 2.05
Gollob ostatnio w słabszej dyspozycji, co spowodowane jest przez kłopoty sprzętowe, sporo uskarża się na problemy z motocyklami. Jaguś po kontuzji wraca do wysokiej dyspozycji o czym może świadczyć 13 punktów w ostatniej kolejce szwedzkiej Eliteserien. Po za tym w dzisiejszym meczu &quot;Jagoda&quot; będzie miał możliwość wystartowania 6 czy nawet 7 razy - co przy maks. 5 startach Golloba jest sporym handicapem. Jaguś będzie mógł jechać jako Z/Z za Holdera, a jeżeli torunianie będą przegrywać różnicą co najmniej 6 punktów, to jest możliwość, że trener Jan Ząbik pośle kapitana &quot;Aniołów&quot; jako rezerwę taktyczną.
A Gollob jeżeli ma problemy sprzętowe to może jakiś defekt ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

WTS Atlas Wrocław - Falubaz Zielona Góra
We Wrocławiu podobna sytuacja do tej z Gorzowa. Przed sezonem klub ze stadionu Olimpijskiego był typowany jako &quot;czarny koń&quot; rozgrywek - sprowadzeni do zespołu Scott Nicholls oraz Davey Watt mieli być wzmocnieniami zespołu, który w 2008 roku mimo wielu problemów ze składem skutecznie walczył z najlepszymi, szczególnie na własnym owalu. Wspomniana dwójka póki co zdecydowanie zawodzi. &#39;Hot-Scott&#39; prezentuje się póki co fatalnie i według menadżera drużyny Coventry Bees (barw Pszczół broni Scott w Anglii) jest to najgorszy sezon anglika w jego karierze. Ostatnia pozycja tabeli i zaledwie jedno zwycięstwo w 6 spotkaniach (z Wybrzeżem we Wrocławiu) to zdecydowanie poniżej oczekiwań wrocławskich kibiców. Dziś Marek Cieślak powinnien przygotować trudny tor dla przyjezdnych, zresztą nie bez przyczyny został nazwany &quot;Polewaczkowym&quot; - tor we Wrocławiu można scharakteryzować w następujący sposób &quot;start i gęsiego Panowie, gęsiego!&quot;. Cytat ten dobitnie wskazuje, że na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu o wsszystkim decyduje start i rozegranie pierwszego łuku. Sporo problemów z torem tym mieli zawodnicy Unibaxu, którzy dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 44:46 oraz Włókniarz Częstochowa 43:45. W obu meczach podpiecznym Marka Cieślaka brakło niewiele do zwycięstwa, dziś jednak myślę, że los się odmieni i to zawodnicy WTSu będą mieli więcej szczęścia. Pierwszą dobrą informacją dla wrocławian jest wiadomość, o tym, że wystąpi dzisiaj lider zespołu - Jason Crump, który podczas ostatniego GP odniósł kontuzje. Jednak już podczas ostatniej kolejki ligi szwedzkiej zaprezentował mistrzowską formę i poprowadził swoją Vetlande do zwycięstwa. Drugą &#39;dobrą&#39; informacją dla gospodarzy jest fakt, że w drużynie Falubazu zabraknie, aktualnie najlepszego juniora w kraju - Grześka Zengoty, który zawsze przywoził cenne i ważne punkty do dorobku drużyny z Myszką Miki na plastronie. Jeżeli dziś zawodnicy WTSu nie zwyciężą, do końa sezonu będą mogli myśleć jedynie o tym &quot;jak nie spaść z E-Ligi&quot;, jednak cel przed sezonem był zupełnie inny - warunek jest jeden, muszą przebudzić się Davey Watt oraz Scott Nicholls, jeżeli choć jeden z nich pojedzie na normalnym (wysokim) poziomie to zwycięstwo w dzisiejszym meczu Wrocławianie mają pewne - kwestią będzie jedynie jego rozmiar. Marek Cieślak liczyć może na Jasona Crumpa, który w tym sezonie jest w nieziemskiej formie oraz utalentowanego juniora Macieja Janowskiego, który wraca do najwyższej dyspozycji. Cenne punkty dorzucają również Tomasz Jędrzejak oraz Daniel Jeleniewski. Mocną stroną powinni być również juniorzy WTSu para - Madsen &amp; Janowski powinna na charakterystycznym torze rozprawic się z dwójką Dudek i Łukowiak.
Bolączką Piotra Żyto i kibiców zielonogórkskich jest słaba postawa dwójki stranierich - Freda Lindgrena oraz PUKa Iversena - o ile ten pierwszy jeszcze &#39;jako tako&#39; jeździ u siebie, to na wyjazdach w ogóle nie istnieją. Trójka Dobrucki, Protasiewicz i Walasek to może okazać się za mało na zdeterminowanych Wrocławian, którzy za wszelką cenę będą chcieli odbić się od dna. Typ : Atlas Wrocław @ 1.44 ✅
lub Atlas - 5.5 @ 1.85 ⛔
47 : 43
 
cielak221 71

cielak221

Użytkownik
Tomasz Gollob - Wiesław Jaguś 2 (+2)@ 2.05
Musiałeś wybrać to zdarzenie z oferty Milenium. Typ bardzo fajny gdyby nie to, że...
Z zasad rozliczania żużla w Milenium:
&quot;Zdarzenie zawsze dotyczy sumy punktów uzyskanych przez zawodników w pierwszych 5 startach (bez ewentualnych punktów uzyskanych w kolejnych biegach nr 6 oraz nr 7).&quot;
A więc twoje dywagacje na temat czy Wiesiu pojedziec 6 czy 7 razy raczej nie mają tutaj znaczenia.
Pozdrawiam
Edit // Fakt, nie mam możliwości grania w Millenium (bo nie ma w Cz-wie punktu), więc stąd moja &quot;wtopa&quot;.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Mecz pomiędzy Stalą Gorzów a Unibaxem Toruń został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Nowy termin tego meczu, nie jest jeszcze znany ????
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Szczerzę powiedziawszy tor wyglądał w miarę dobrze i tak naprawdę od 17 już nie padało. Więc mecz powinien się spokojnie odbyć.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
No to dzisiaj kolejna kolejka Speedway Ekstraligi.
Jakie typujecie wyniki w dzisiejszych spotkaniach ?
Moje typy
▶ Wybrzeze Lotos - Cognor Częstochowa 55-35 ( Z racji tego, że bez Grega i Nickiego)
▶ Unibax Toruń - Caelum Stal Gorzów 49-41
▶ Falubaz Zielona Góra - Atlas Wrocław 50-40
▶ Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz 56-34
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz

Liczę tutaj na pewną wygraną gospodarzy. Do składu Unii wraca Damian Baliński, na pewno będzie chciał udowodnić, że wszystko wraca do normy. Jego ostatnie mecze w Szewcji i Danii napajają optymizmem przed dzisiejszym meczem. Problem &quot;juniorski&quot; wydaję się też być uregulowany. Polonia w dalszym ciągu ma problemy - brak wygranych na wyjeździe mówi samo za siebie. Asy bydgoskiej Polonii - Emil i Jonnson, ten drugi widać po wczorajszym Grand Prix, że boryka się z problemami najpierw jakieś przeziębienie a teraz problemy ze sprzętem; oczekiwno od niego wiele więcej, sam Emil tutaj wiele nie ździała. Liczę tutaj na pewną wygraną gospodarzy 55-35


Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz:
1. Andreas Jonsson
2. Marcin Jędrzejewski
3. Antonio Lindbaeck
4. Damian Adamczak
5. Jonas Davidsson
6. Szymon Woźniak

Unia Leszno:
9. Jarosław Hampel
10. Damian Baliński
11. Leigh Adams
12. Adam Shields
13. Krzysztof Kasprzak
14. Sławomir Musielak





Zielona Góra - Atlas Wrocław

Ekipa Falubazu &quot;na papierze&quot; ma zdecydowaną przewage; jednak nie wszystko wygląda tak wesoło. Problemy kadrowe zaczynają sie tutaj - KLIK
Kolejnym problemem jest obolały Piotr Protasiewicz - KLIK
Ekipa z Wrocławia ma w swoich szeregach nie zawodnego Jasona Crumpa, który pewnie już po raz kolejny pokaże klase.
Liczę tutaj na bardzo ciekawe widowisko i wygraną gospodarzy 50-40.

Awizowane składy:

Atlas Wrocław:
1. Scott Nicholls
2. Daniel Jeleniewski
3. Tomasz Jędrzejak
4. David Watt
5. Jason Crump
6. Leon Madsen

Falubaz Zielona Góra:
9. Rafał Dobrucki
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Patryk Dudek


Kursy od 13.30 w Tobet !
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Unibax Toruń - Stal Gorzów
9 Ryan Sullivan
10 Robert Kościecha
11 Adrian Miedziński
12 Chris Holder
13 Wiesław Jaguś
14 Damian Celmer
15 Matej Kus

1 Rune Holta
2 David Ruud
3 Peter Karlsson
4 Matej Zagar
5 Tomasz Gollob
6 Paweł Zmarzlik
7 Thomas H. Jonasson
W Grodzie Kopernika pierwszy raz w tym sezonie spotkają się drużyny z Torunia i Gorzowa. Mimo, że spotkanie w Gorzowie miało być już rozegrane 3 razy to wciąż obie ekipy mają ten mecz jako zaległy. Chociaż przy ostatniej próbie mecz mógł się odbyć to ekipa z Torunia nie zbyt przystawała na taką opcję. Nie wiem co kierowało zawodnikami Unibaxu, bo chyba nie strach przed jakby nie patrzeć drużyną która jest zupełnie bez formy. Dzisiaj powraca do składu Kościecha i wraca także pewność siebie drużyny toruńskiej. Niestety nie wydaje mi się aby forma Stali rownież powróciła.
Wczoraj Tomasz Gollob zaprezentował się bardzo dobrze w GP, więc dzisiaj jak to zwykle była po dobrym występie w GP pojedzie słabo. Holta zawodzi w Stali. Chyba, że to my kibice mamy zbyt dużo wymagania do niego. Chcielibyśmy zdobyczy punktowych w granicach 11-13 punktów a często 8-10 to max. Ale może jedynie na tyle stać Norwega z polskim paszportem.
Co do reszty zawodników cięzko się wypowiadać. Karlsson jeździ różnie. Raz lepiej raz gorzej. Zagar w Rzeszowie był liderem u nas jakoś nie dokonca się odnalazł. 8-12 punktów to jest przedział dla Mateja. Ruud stara się punktować i dobrze. Marzy mi się zdobycz taka jak w Szwecji bo tam Ruud potrafi zrobić wynik dwucyfrowy. Młodzieżowcy Stali Zmarzlik i Jonasson to wciąż słaby poziom. Brakuje nam takiego młodzieżowca jak ma Wybrzeże albo Zielona Góra. Od dobrego młodzieżowca powinno się budować skład bo liderow wszyscy mają dobrych.
Jeśli chodzi o Toruń to powinni ten mecz wygrać. Przede wszystkim nowy tor na ktorym żaden z naszych zawodników nie miał okazji jeździć. Chociaż czasem jest tak, że lepiej mozna pojechać bez znajomości toru. Brak Holdera nie będzie dużym osłabieniem. Sullivan, Jaguś, Miedziński i Kościecha spokojnie są w stanie zdobyć tyle punktów co Holder. Trzech pierwszych to pewniacy to dużych zdobyczy ale Kościecha to duża niewiadoma. Wraca po kontuzji, nie wiadomo w jakiej jest formie. Jeszcze ostatnie problemy rodzinne to wszystko nie wpływa na dobre samopoczucie Kościechy. Życzę mu jak najlepiej i wierzę, że będzie walczył z całych sił, ale upatruje też tutaj szansy dla Stali.
Warto podkreślić , że żaden z torunian nie jeździł wczoraj w GP , a po Tomaszu Gollobie i Runie Holcie może być widać objawy zmęczenia po dlugiej podróży z Danii. Dla Gorzowa jest to pierwszy mecz po wysokiej porażce w derbach ziemi lubuskiej i pewnie chcieli się zrewanżować. Jednak wyjazdowe mecze nie wyglądają zbyt optymistycznie w wykonaniu żużlowcow Stali. Wysokie porażki w Lesznie i Zielonej Górze i skromne zwycięstwo 2 punktami w Gdańsku nie stawiają nas w dobrej sytuacji przy zawodnikach Torunia, ktorzy nie przegrali w tym sezonie żadnego meczu.
Myślę, że spotkanie będzie interesujące. Ale jeśli zawodnicy Stali nie wniosą się na wyżyny swoich umiejętności to nie mają szans na zwycięstwo. Aby wygrac w takim meczu cała drużyna musi spisać się bardzo dobrze. A w Gorzowie zbyt dużo słabych punktów aby ani jeden sie nie uaktywnił.
typuje wynik 49-41 Dla Torunia.

Typy na dzisiaj :
L.Adams-A.Jonsson(+3) 2 @ 1.80 ✅
R.Sullivan-R.Holta(+3) 2 @ 1.85 ⛔
J.Crump (12,5 pkt) over @ 1.75 ⛔
R.Dobrucki-Jedrzejak(+3) 1 @ 1.85 ✅
można też sprobowć:
Gdansk-Czestochowa(+24) 2 @ 1.85 ⛔
J.Hampel-E.Sajfutdinov(+2) x @ 6.00 ⛔
lub też któryś z tych typów;
Sullivan-T.Gollob H(0-1,5) 2 @ 2.20 ✅
Jaguś-P.Karlsson H(0-2,5) 1 @ 1.55 ✅
Miedziński-Zagar H(0-1,5) 1 @ 1.55 ✅
 
cinek68 0

cinek68

Użytkownik
Moje propozycje
Wybrzeże Gdańsk (-23,5) - Włókniarz Częstochowa 1.85
Bez Pedersena i Hancocka, Częstochowa nie ma szans na równą walkę w Gdańsku który u siebie jest o wiele mocniejszą drużyną. Mecz może być podobny do tego, gdy nad morze przyjechali Bydgoszczanie. Bjerre, Vaculik, Andersen wsparci Skórnickim, Kylmaekorpim i Zetterstroemem bez problemu z nawiązką odrobią straty z wyjazdu ????
Unia Leszno (-16.5) - Polonia Bydgoszcz 1.80
Bydgoszczanie na wyjazdach są drużyną do bicia. Dobitnie pokazał już to przywołany przeze mnie mecz w Gdańsku a Leszno o wiele mocniejsze od drużyny Wybrzeża również nie powinno mieć problemu z pewnym wygraniem tego meczu.
Falubaz Zielona Góra (-16.5) - Atlas Wrocław 1.85
Sam Crump meczu nie wygra. Zielona Góra to strasznie mocna drużyna, szczególnie w meczach u siebie. Jeśli Skandynawowie nie zawiodą totalnie, Zielona Góra mimo braku Zengoty nie będzie miała problemu z pokryciem handicapu.
Ryan Sullivan - Tomasz Gollob (+2.5) 2.00
Gollob musi się zrehabilitować po kompromitacji w Zielonej Górze i myślę iż po wczorajszym dobrym występie w Kopenhadze uda mu się to. Obaj panowie zapewne pojadą po 6 razy, a że kurs jest przekonywujący to biorę ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Gdańsk - Częstochowa (+24) 2 @ 1.85 Fakt w drużynie spod Janej Góry zabraknie dwójki liderów - Pedersena oraz Hancocka. Już raz w takim zestawieniu jeździli (a nawet słabszym bo nie było Bridgera - tylko jechał Cieślar, a w zasadzie statystował). Tamten meczu częstochowianie przegrali 59:31, a jeździli z Falubazem w Zielonej Górze. Co by nie mówić z drużyna zdecydowanie lepszą od Gdańszczan, w szeregach których dobrą formę prezentuje jedynie Kenneth Bjerre oraz Martin Vaculik. Trenerem &quot;Lwów&quot; jest Grzegorz Dzikowski, który trenował w przeszłości drużynę z Gdańska, więc na pewno Włókniarz ma dobrze rozpracowany tamtejszy tor. Słyszy się głosy, że sam Richardson nie powalczy z &#39;wyrównaną&#39; (śmiech na sali z tym stwierdzeniem) ekipą Wybrzeża, jest przecież dobrze dysponowany Bridger oraz Woffinden. No i doświadczeni Gapiński oraz Drabik - takich batów, co jak co ale Włókniarz z nad morza nie przywiezie - nie ma takiej opcji :p Żeby przywieźć taką ilość punktów 5 zawodników z Gdańska musiałoby przywieźć dwucyfrowe wyniki - Vaculik i Bjerre owszem, ale kto obok nich ? Andersen cieniuje, podobnie jak Skóra. Zorro bez rewelacji. Stawiam na Włókniarz - zdecydowanie.
Zielona Góra - Atlas 2 (+17.5) @ 1.90
We Wrocku jest niedościgniony Crump oraz dwóch dobrych juniorów. Nicholls może wczorajszym wygranym biegiem się podbuduje ???? ? Nieoczekiwanie obok Crumpa na &#39;lidera&#39; Atlasu wyrasta Jeleniewski. Po stronie Zielonki zabraknie Zengoty, poobijany jest Protasiewicz, a bez formy są Iversen, Lindgren i Dobrucki - jedynie w pełni zdrów i formy jest Walasek. Nie kwestionuje zwycięstwa gospodarzy - ale tak łatwo im nie powinno być. Z Unia na wyjeździe sam Rudzielec wykręcił 18 oczek i trzymał wynik na styku - teraz może być podobnie ...
Sajfutdinow - Hampel (+1.5) 1 @ 1.80
Liczę, że Emil i AJ będą trzymali Polonie - również Emil będzie miał przewagę jednego startu nad Hampelem. Wczoraj Rosjanin pokazał kapitalną formę (3,3,3,3,2), ale taśma w półfinale pozbawiła go miejsca na podium. Dzisiaj na pewno powalczy.
Protasiewicz under 10.5 @ 2.00
to wystarczy za analizę :
Piotr odpoczywa po czwartkowej kraksie w ostatnim biegu meczu we Wrocławiu. Niestety PePe nie czuje się najlepiej...
- Na drugi dzień po takim upadku człowiek nie czuje się najlepiej. Mogę tylko cieszyć się, że w tej całej sytuacji miałem trochę szczęścia i skończyło się tak, a nie inaczej. Boli mnie głowa i szyja, bo bardzo mocno się uderzyłem. Nie jechałem 20 km/h tylko trochę szybciej... Mam nadzieję, że pomału dojdę do siebie. Na ból głowy niewiele można zdziałać, ale w planach mam masaże, które powinny złagodzić ból szyi. Myślę, że nie ma obaw co do mojego występu w niedzielę. Odpocznę, zregeneruję siły i powinno być wszystko w porządku - powiedział PePe.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Dzisiejsza kolejka po raz kolejny nie za bardzo mnie zainteresowała do stawiania. Miałem już fajnie opisane spotkanie Włókniarza w Gdańsku ale absencje Nicki Pedersena i Grega Hancocka sprawiły, że niestety typ jest nie do grania. Linię handicapowe ustawione chyba poprawnie. Skłaniałbym się może na ujemny handicap na Unię Leszno ale ich ostatnie występy na domowym torze straszą. W każdym też mieli wysoko wygrać, handicapy były olbrzymie a kończyło się niewielką wygraną. WTS jest chyba najsłabszą drużyną w Ekstralidze ale mając Jasona Crumpa w składzie są w stanie przekroczyć te 35 punktów na każdym torze a handicapy też są w tych granicach. Brak Zengoty, słaba forma Dobruckiego i Iversena oraz wypadek Protasiewicza w czwartek sprawiają że również i ten mecz jest nie do grania. Ostatni mecz w Toruniu to też wielka niewiadoma. Gospodarze pojadą już z Robertem Kościechą i ZZ za Holdera co sprawia że są olbrzymimi faworytami ale ... tor w Toruniu mam wrażenie powinien sprzyjać takim zawodnikom jak Karlssonowi, Żagarowi a nawet Gollobowi. Ale Stalówka dawno już nie jechała żadnego meczu, wcześniej prezentowali się fatalnie więc na najtrudniejszym terenie w lidze przekroczenie tych 35 punktów nie jest pewne.

#018# Lokomotiv Dauvgapils - KM Ostrów Typ: Ostrów @ 2.55 (1liga)
KMO to chyba największe rozczarowanie na obiektach pierwszoligowych w tym sezonie. Drużyna która miała walczyć o awans do Ekstraligi jest obecnie na ostatnim miejscu w tabeli !!! Ale ostatnio w drużynie coś drgnęło. Zaczęli lepiej jechać, pojawił się nowy-stary sponsor strategiczny. Nastąpiły zmiany w kierownictwie klubu. Strata do drugiego miejsca to tylko 4 punkty i jak dobrze pójdzie to mogą awansować na satysfakcjonujące ich miejsce już ... po następnej kolejce. Dziś jadą na trudny teren do Davgapils i nie są faworytami ale prawda jest taka że ich zwycięstwo nikogo nie zaskoczy. W poprzedniej kolejce rozgromili Lokomotiv aż 63-27. Fakt, że u siebie ale tacy zawodnicy jak Harris, Ząbik, Nermark, Miśkowiak, Gomólski czy Klindt są w stanie ograć każdego rywala w I lidze. W ostatnim meczu na wyjeździe już coś drgnęło ale pechowo przegrali w Grudziądzu 44-45. Trzeba jednak pamiętać, że zabrakło tam najlepszego juniora gości N.Klindta. Lokomotiv rzeczywiście imponuję jazdą na swoim torze ale prawdziwą wartość tego zespołu zobaczymy dzisiaj i przeciwko Unii Tarnów. W zeszłym roku Ostrów wygrał z Lokomotivem 43-49 i liczę na to że dziś też tak się stanie.
#019# Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz Typ: Sayfutdinow powyżej 12.5 @ 2.00
Patrząc na występy Emila w Grand Prix nie mogę się nadziwić czemu nie potrafi tak jeździć w polskiej lidze. Owszem miewa dobre i bardzo dobre (na torze w Bydgoszczy) występy ale jednak to nie jest to. W Grand Prix ogrywa regularnie najlepszych zawodników Globu, w lidze robi swoje ale brakuje tego błysku. Zwłaszcza na wyjazdach. Do tej pory Polonia jeździła w Gorzowie, Częstochowie i Gdańsku i w żadnym z tych meczów młody Rosjanin nie błyszczał. Owszem punktował na pograniczu średniej 2.00 ale od wicelidera cyklu trzeba wymagać czegoś więcej. Jeśli jednak przyjrzymy się tym meczom to na te nieco słabsze wyniki miało wpływ ... zdrowie. Emil za każdym razem jechał z jakąś kontuzją. Dziś jest w pełni zdrowy (choć wczoraj zaliczył jeden &quot;grzmot&quot; w bandę), wypoczęty no i szybki. Pokazał to wczoraj. Liczę że dziś zdobędzie te 13-14 punktów, zwłaszcza że jechać będzie zapewne aż sześć razy.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
niedziela, 21 czerwiec 2009
Zapowiedź 9 kolejki Ekstraligii
WROCŁAW - LESZNO
Dla gospodarzy to kolejny mecz o wszystko. Muszą wygrać by liczyć się w walce o pierwszą szóstkę. W klubie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i zakontraktowali Travisa McGowana w miejsce dołującego Scotta Nichollsa. Moim zdaniem to niezbyt dobry ruch bo Travis to typowy &quot;brytol&quot;. Jeździ dobrze na Wyspach - choć bez wielkich wyników - natomiast na większych torach czuje się słabo. Wiele osób powołuje się na ligę szwedzką ale w ostatnim meczu jechał z numerem 6-7 czyli wygrywał tylko z Okoniewskim i Sundstroemem ... Moim zdaniem faworytem są goście. Świetnie się czują na torze w Lesznie. W zeszłym roku wygrali 46-47 mimo słabszej jazdy liderów (Hampel+Adams tylko 16 punktów) a w 2007 42-47. Na stadionie olimpijskim niepewna może być tylko postawa leszczyńskich juniorów, bo piątka seniorów zrobi swoje. Wśród gospodarzy pewniakiem jest Crump, Jeleniewski i może Janowski, reszta to zagadka. Unia Leszno w tym sezonie jeździ bardzo słabo na wyjazdach - nie wygrali jeszcze meczu - ale sądzę, że dziś będziemy mieli do czynienia z &quot;punktem zwrotnym&quot;.
STAL - FALUBAZ
Derby Ziemii Lubuskiej to kolejne bardzo ciekawe spotkanie. Obydwa zespoły bardzo mocno zdeterminowane i zrobią wszystko by wygrać ale Stal chyba jakby bardziej. Oni muszą, bo inaczej się lekko skompromitują. W zeszłym roku dwie porażki z największymi rywalami, w tym sezonie w pierwszych Derbach w Zielonej Górze dostali potężnego łupnia. Do tego wszystkiego trzeba dodać nienajlepszą atmosferę w klubie. Stal jeździ grubo poniżej oczekiwań. Ale dziś jest taki dzień, że wygrana (nawet minimalna) zmieni ich w bohaterów. A jest na to duża szansa. W świetnej formie jest ostatnio Tomasz Gollob. Miałem okazję widzieć jego ostatnie trzy występy i on po prostu fruwa. Najpierw w GP w Kopenhadze, potem na Motoarenie w Toruniu i wreszcie w ostatnich wtorek w Elitserien. Podobną formę w innych ligach prezentuje Matej Żagar. Bardzo dobrze spisuje się też David Ruud. Tylko postawa Petera Karlssona i zwłaszcza Rune Holty budzi niepokój. Jak na prowadzących parę przystało powinni robić po 10 punktów na mecz a ostatnio z tego się nie wywiązują ... A goście ? Bardzo skuteczny Protasiewicz, co raz lepszy Walasek i ... zaczynają się schody. Rafał Dobrucki nie prezentuje już takiej skuteczności jak na początku sezonu, Grzegorz Zengota wraca po kontuzji i jego postawa także jest wielka niewiadomą a duet Lindgren-Iversen w polskiej lidze tradycyjnie też nie zachwyca. Ogólnie szanse przedstawiają się raczej 50 na 50. Goście mają duży atut w postaci juniorów ale gospodarze jadą u siebie i mają w składzie Tomasza Golloba który swoją postawą pociągnie zespół do zwycięstwa.
Włokniarz - Unibax
Do najciekawszego spotkania dojdzie w Częstochowie, gdzie lider tabeli Unibax zmierzy się z miejscowym Włókniarzem, który na własnym torze jest chyba najlepszą drużyną w Polsce. Szkoda, że spotkanie to nie zostanie pokazane w TVP a co gorsze że oba zespoły pojadą kontuzjowane. W drużynie gości niepewny jest występ Chrisa Holdera (prawdopodobnie ZZ), wśród gospodarzy Tomasza Gapińskiego który pewnie pojedzie ale sam stwierdził, że jazda z kontuzją sprawia mu bardzo dużo problemów. W zeszłym roku pojedynki między tymi drużynami były ozdobą sezonu. Co ciekawe w Toruniu wygrał Włókniarz, w Częstochowie UNIBAX ale gospodarze jechali wtedy bez Grega Hancocka. W tym sezonie w pierwszym meczu między tymi drużynami wygrał Toruń różnicą aż szesnastu punktów i tym razem to drużyna z grodu Kopernika jechała osłabiona (brak Kościechy). Kolejny mecz z serii trudnych do typowania ale ja stawiam na gospodarzy. Mają jednak atut własnego toru, trzech bardzo silnych prowadzących parę (Hancock, Pedersen, Richardson) a niewiadomo jak wśród gości spisze się Robert Kościecha który przecież dopiero co wraca po ciężkiej kontuzji.

POLONIA - WYBRZEŻE

Ten mecz zapowiadał się bardzo interesująco ale wczoraj groźny upadek zaliczył Martin Vaculik i uważam, że gospodarze to wykorzystają. Młody Słowak zapowiedział, że przyjedzie do Bydgoszczy ale niewiadomo nawet czy wystąpi w spotkaniu. A ewentualna jego absencja to olbrzymi cios dla Wybrzeża. Ich ostatnie dobre wyniki to w bardzo dużej mierze właśnie jego zasługa. Śmiem twierdzić, że to on &quot;robił różnicę&quot; w wygranych przez Wybrzeże meczach. Na wyjazdach jest to gwarant 7-8 punktów co pozwalało Gdańszczanom być &quot;w grze&quot;. Polonia będzie też napewno bardziej zmotywowana. Wybrzeże ostatnimi świetnymi występami jest na bardzo dobrej drodzę do zajęcia szóstego miejsca i tym samym uniknięcia baraży. Tak naprawdę zależy to tylko od nich. Muszą wygrać wszystkie pozostałe mecze na swoim torze. Polonia jest w dużo gorszej sytuacji. Musi wygrać wszystkie mecze u siebie, zdobyć jeszcze jakieś bonusy i najlepiej wygrać we Wrocławiu. To pokazuje, że gospodarze dziś będą mieli olbrzymią presję. Czy sobie z nią poradzą ? Trudno powiedzieć. Moim zdaniem jednak tak. Zwłaszcza, że wiem że zespół ten chce się bardzo &quot;odkupić&quot; za olbrzymią 24 punktową porażkę w Gdańsku. Biorąc pod uwagę niedyspozycję Vaculika obstawiam tutaj pewne zwycięstwo gospodarzy.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Już dzisiaj rozpoczynamy rundę rewanżową w Ekstralidze. Kolejka ta zapowiada się niezwykle interesująco. Przede wszystkim dlatego, że w Gorzowie Wlkp. rozegrane zostaną derby Ziemi Lubuskiej. Ciekawie może być też w Częstochowie gdzie miejscowe Lwy podejmą niepokonana w tym sezonie drużynę z Torunia. Warto przypomnieć że Unibax to wciąż aktualny mistrz Polski i są na dobrej drodze do obrony tytułu ale przed nimi jeszcze długa droga.
W Bydgoszczy zawodnicy Polonii powalczą o punkty z Wybrzeżem Gdańsk. Natomiast we Wrocławiu ostatnia drużyna w tabeli -Atlas podejmie Unię Leszno.
Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk
awizowane składy:
9 Andreas Jonsson
10 Marcin Jędrzejewski
11 Antonio Lindbaeck
12 Tomasz Chrzanowski
13 Jonas Davidsson
14 Szymon Woźniak
15 Emil Sajfutdinow
1 Kenneth Bjerre
2 Renat Gafurov
3 Hans Andersen
4 Magnus Zetterstroem
5 Adam Skórnicki
6 Martin Vaculik
7 Damian Sperz
W Bydgoszczy zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Ostatnio druzyna z Gdańska jeździ bardzo dobrze. Odzwierciedla to dobra pozycja w lidze. Wybrzeże obecnie zajmuje 5 miejsce i do Częstochowy traci 2 punkty. Przede wszystkim dobra jazda Vaculika sprawiła że Gdańsk jest tak wysoko i walczy o pierwszą &quot;4&quot;. W pierwszym meczu padł wynik 57-33 dla Gdańska. Więc zawodnicy z nad morza chcą dzisiaj zdobyć 3 punkty. Bonus mają prawie pewny, o Polonia chyba aż tak mocna nie jest. Ostatnio mimo wszystko zaprezentowali się dobrze w spotkaniu z Unią Leszno i dzisiaj realnie mogą myśleć o 2 punktach. W dobrej formie A.J i Emil, coraz lepiej jeździ tez Lindbaeck. Jeśli swoje punkty dorzucą Davidsson i Chrzanowski to Bydgoszcz powinna to spotkanie wygrać. W nierównej formie wciąż jest H.Andersen , slabo spisuje się też indywidualny Mistrz Polski A.Skórnicki.
Typuje wynik 47-43
Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń
awizowane składy:
9 Nicki Pedersen
10 Tomasz Gapiński
11 Lee Richardson
12 Adrian Osmólski
13 Greg Hancock
14 Borys Miturski
15 Tai Woffinden
1 Adrian Miedziński
2 Chris Holder
3 Ryan Sullivan
4 Robert Kościecha
5 Wiesław Jaguś
6 Damian Celmer
7 Darcy Ward
To może być hit tej kolejki. Częstochowa w składzie z Nickim Pedersenem Gregiem Hancockiem będzie mocniejsza od tej Częstochowy z ostatniej ligowej kolejki , gdzie przegrali aż 60-30. Mówiono że w Częstochowie zabraknie Gapińskiego ale już teraz wiadomo, że Gapa będzie jeździł. Ekipa z Torunia juz z Kościechą w składzie. Ale forma Roberta jeszcze nie jest wysoka. To jego 2 mecz po kontuzji. W składzie widnieje też Holder ale najprawdopodobniej nie wystąpi on w meczu. Torunianie więc będą korzystac z Z/Z. Sullivan, Miedziński i Jaguś swoje zrobią, ale za Holdera będzie musiał jechać Kościecha, a także w nominowanym biegu też będzie musiał wystąpic. Stwarza się więc szansa dla Częstochowy na wygranie tego meczu. O bonus bedzie cięzko bo w Toruniu było 53-37 dla Unibaxu. Dzisiaj Toruń znów będzie chciał dzisiaj wygrać aby zachować miano niepokonanej drużyny. Będzie cięzko, ale na bonus bardzo duże szanse.
Typuje wynik 47-43
Atlas Wrocław - Unia Leszno
awizowane składy:
9 Daniel Jeleniewski
10 Scott Nicholls
11 Tomasz Jędrzejak
12 Davey Watt
13 Jason Crump
14 Leon Madsen
15 Maciej Janowski
1 Krzysztof Kasprzak
2 Damian Baliński
3 Adam Shields
4 Leigh Adams
5 Jarosław Hampel
6 Przemysław Pawlicki
7 Jurica Pavlic
We Wrocławiu też może byc ciekawie. Wrocławianie nie są w ciekawej sytuacji, bo obecnie zajmują ostatnią pozycję. Dzisiaj także o punkty będzie cięzko. Unia co prawda nie spisuje się rewelacyjnie ale punkty zdobywają. Do tej pory mają ich 11 i zajmują 2 miejsce w lidze. Coraz lepiej zaczyna jeździć Adams, bo ostatnio mu nie szło. Powoli odbudowuje się też Baliński. Wrocław niewiarygodnie walczył w Zielonej Górze. Mimo, że wszyscy skreślali drużynę M.Cieślaka Ci jednak powalczyli i byli bardzo blisko. Szkoda wciąż słabych występów Nichollsa i Watta. O ile można wogule powiedzieć, że oni występują. Bo ostatnio zdobycie punktów przez tych zawodników to istne święto w stolicy Dolnego Śląska. Może jednak dziś sie przełamią? Przed każdą kolejką się nad tym zastanawiam. Wszyscy we Wrocławiu wierzą w Crumpa. Janowski to może być zawodnik który uratuje punkty dla Atlasu. Będzie to cięzki mecz dla obu ekip, ale wierzę, że to Wrocławianie zdobędą 2 punkty.
Bonus także jest możliwy bo Unia wygrała pierwszy mecz 49-41. 3 punkty bardzo mogą pomóc gospodarzom.
Typuje wynik: 46-44

Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra
awizowane składy:
9 Tomasz Gollob
10 David Ruud
11 Peter Karlsson
12 Matej Zagar
13 Rune Holta
14 Thomas H. Jonasson
15 Łukasz Cyran
1 Rafał Dobrucki
2 Niels Kristian Iversen
3 Piotr Protasiewicz
4 Fredrik Lindgren
5 Grzegorz Walasek
6 Patryk Dudek
7 Grzegorz Zengota

Jak dla mnie to najważniejszy mecz nie tylko tej kolejki ale całej rundy speedway ekstraligi. Derby Lubuskie. Stal wciąż ma kłopoty. Mimo że lider gorzowskiej drużyny się odbudował. Tomasz Gollob ostatnio 3 miejsce w GP. Także w Toruniu pokazał klasę , gdzie zdobył 16 punktów. Reszta drużyny wciąż zawodzi. W Toruniu zarówno Holta jak i Zagar pojechali bardzo słabo. Dzisiaj Holta dostał kolejną szansę od prezesa Komarnickiego ale to jest byc może jego ostatnia szansa. To może być także ostatnia szansa calej drużyny bo limit błedów został już wykorzystany. Stal awizowało w składzie młodego Lukasza Cyrana. Wierzę, że to jest tak ogromny talent o jakim się mówi i dzisiaj chociażby w biegu młodzieżowców pokaże, że walczyć potrafi. Rywali będzie miał cięzkich. Przede wszystkim Zengota, który jest rekordzistą gorzowskiej areny. Zawsze na stadionie Jancarza ten młody zawodnik spisuje się bardzo dobrze. Jeśli Zielona Góra chce ten mecz wygrać to dobrze muszą pojechac zawodnicy zagraniczni. Lindgren i Iversen jeśli nie zdobędą 8-10 punktów to o wygraną będzie dużo ciężej. Silni krajowi liderzy Walasek, Pepe i Dobrucki to gwarancja przynajmniej 30 punktów.
Druzyna Stali ma wiele do udowodnienia swoim kibicom, a także zarządowi klubu i ten mecz jest ogromną szansą właśnie na pokazanie swojej wartości.
Ale aby wygrać taki mecz to cała drużyna musi pokazać pazur i zawalczyć o każdy metr toru od samego startu aż po metę.
typuje wynik: 47-43

typy na dzisiaj:
Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra (+2) 1 @ 1.75 ✅
Pedersen - Jaguś(+3) 1 @ 1.85 ✅
Gollob powyżej 12,5 punktów @ 1.8 ⛔
Bydgoszcz-Gdańsk H(0-10,5) 2 @ 1.95 ⛔
Crump powyżej 12.5 punktow @ 1.75 ⛔
Można też zaryzykować
Stal Gorzów - Falubaz ZG (+4) X @ 8.00 ⛔
Holta - Protasiewicz (+1) X @ 6.00 ⛔
Crump - Hampel (+3) X @6.00 ⛔
T.Gollob-Protasiewicz H(0-2,5) 1 @ 1.95 ✅
i jeszcze znalazłem na Tobecie
Chrzanowski - Zetterstroem 2 @ 2.00
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
niedziela, 21 czerwiec 2009
IX kolejka Speedway Ekstraligi


Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń
C
zas najwyższy bo Torunianie przegrali mecz - seria siedmiu zwycięstw z rzędu jest naprawdę imponująca jednak dzisiaj przy Olsztyńskiej czeka ich niesamowicie trudne zadanie - by serię te kontynuować. Zadanie to wydaję się jeszcze trudniejsze, gdyż w szeregach &quot;Aniołów&quot; zabraknie najprawdopodobniej najskuteczniejszego zawodnika - Chrisa Holdera, Australijczyk mocno poobijał się w meczu ligi angielskiej i wydaje się, że rozbrat ze speedwayem Chrisa jeszcze się przedłuży. Takich problemów nie ma Włókniarz, który dzisiaj wystąpi ze swoimi największymi armatami - Nickim Pedersenem oraz Gregiem Hancockiem - ta dwójka jest motorem napędowym w każdym spotkaniu &quot;Lwów&quot; - a co się dzieje gdy ich nie ma można było zaobserwować ostatnio w Gdańsku czy też w pierwszej kolejce w Zielonej Górze. Trener gospodarzy Grzegorz Dzikowski miał bardzo nerwowy tydzień - bo nie było do końca wiadomo czy pojedzie Hancock, który miał problemy rodzinne a później doszła kontuzja Gapińskiego, który poturbował się w starciu z Drabikiem - jednak popularny &quot;Gapa&quot; wystartuję dzisiaj z kontuzją. Częstochowianie przystępują do meczu maksymalnie zmobilizowani i będą chcieli zrewanżować się za porażkę w pierwszym meczu, w którym to przegrali 53:37. Po raz pierwszy przed własna publicznością będzie miał okazję zaprezentować się Nicki Pedersen. W zasadzie w ekipie spod Jasnej Góry próżno doszukiwać się słabych punktów - można jedynie wytknąć nie najlepszą postawę drugiej lini - jednak na częstochowskiej nawierzchni to właśnie druga linia często decyduję o obliczu meczu. &quot;Anioły&quot; póki co są niepokonane jednak dziś czas to zmienić - oprócz braku Holdera, nie można być pewnym jak zaprezntuje się wracający po urazu nadgarstka Robert Kościecha. Wprawdzie Jan Ząbik ma takie armaty jak Wiesław Jaguś, Adrian Miedziński oraz Ryan Sullivan, ten ostatni przed kilkoma laty startował w barwach &quot;Lwów&quot;, więc tor przy Olsztyńskiej zna bardzo dobrze (tyle, że nawierzchnia z tego sezonu nie przypomina zupełnie tej sprzed chociażby roku, dosypano sporo luźnej nawierzchni i teraz tor jest przystosowany do walki - a nie tylko kreda i gęsiego). W moim mniemaniu może to być za mało, bo na Darcy&#39;ego Warda nie ma zbytnio co liczyć - fakt, jest to utaltentowany młodzian - jednak, w starciu z Woffindenem nie powinnien mieć zbyt wiele do powiedzenia. Na koniec stwierdzenie może trochę stronnicze (bo jestem ze Świętego Miasta) jednak nie wyobrażam sobie, by Włókniarze dzisiaj nie wygrali meczu z &#39;odwiecznym&#39; rywalem. Pogoda jest dobra, więc przygotowanie toru nie powinno sprawić najmniejszych problemów.
Typ : Włókniarz Częstochowa @ 1.45 ✅
Włókniarz (-4)@ 1.90 ✅


Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra
R
ewanż za sromotną porażkę w Zielonej Górze taki cel stawiają przed sobą żużlowcy Stali Gorzów przed dzisiejszym meczem z &quot;Myszkami Miki&quot;. Podobnie jak Władek Komarnicki tak i ja uważam, że Gorzowianie tego meczu nie mogą przegrać - po pierwsze dlatego, że honor na to nie pozwala, co jak co ale dwie porażki z odwiecznym rywalem to za dużo, a po drugie porażka zawodników z Grodu nad Wartą, bardzo mocno skomplikuje im dalszą część sezonu, porażka bowiem zepchnie ich w ligową otchłań, na co aspirujący o medal Gorzowianie pozwolić sobie nie mogą. W wybornej formie znajduje się Tomek Gollob i to właśnie kapitan Stalowców, powinien prowadzić ich do zwycięstwa, wysoką formę prezentuje również Słoweniec Matej Zagar, głównym powodem do narzekań Stanisława Chomskiego jest w tym roku norweg z polskim paszportem - Rune Holta, który jest obarczany większością porażek Stali. Dziś &quot;Rysiek&quot; dostał podobno ostatnią szansę i obiecuje, że jej nie zmarnuje - wypada mu wierzyć, bo Holtański jeździć potrafi. Cieszyć się może natomiast trener przyjezdnych Piotr Żyto, po ostatniej kolejce zielonogórzanie awansowali na pozycję wicelidera jednak ich radość z tej pozycji nie powinna być zbyt długa. Wprawdzie dzisiaj punkt bonusowy powinni zgarnąć, jednak na zwycięstwo dobra postawa Piotra Protasiewicza oraz Grzegorza Walaska to może okazać się za mało, wprawdzie do składu wraca Grześ Zengota - rekordzista gorzowskiego owalu, to jego dyspozycji nie można być do końca pewnym, gdyż wraca on do prawdziwego speedwaya po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej urazem obojczyka. Oczywiście sztandarowa para zielonogórskich stranierich Iversen &amp; Lindgren, jest wielkim znakiem zapytania - jednak oni głównie swoje punkty ciułają na własnym torze. Myślę, że Gollob i spółka zrewanżują się &#39;sąsiadom&#39; za niesamowite baty, jakie oni sprawili im w Zielonce. Dzisiaj liczę, na renesans Holty oraz równą postawę drugiej lini - Karlssona i Zagara, ta dwójka powinna zadecydować o obliczu spotkania.
Typ : Stal Gorzów @ 1.50 ✅
G. Zengota - T. Jonasson 1 @ 1.72 ✅


Atlas Wrocław - Unia Leszno
W
szyscy stawiają w roli faworyta Leszczynian, ja wbrew opinii większości jako zwycięzce tego pojedynku upatruję Wrocławian. Travis McGowan ma być lekarstwem na beznadziejną postawę Scotta Nichollsa, choć Australijczyk wielkim wirtuozem speedwaya nie jest to &#39;wozi&#39; solidne punkty zarówno w lidze szwedzkiej jak i angielskiej i nie wyobrażam sobie by pojechał gorzej od Scotta, który jeździ poniżej krytyki. Stadion Olimpijski we Wrocławiu to &#39;siedziba&#39; narodowego coacha - Marka Cieślaka, wszyscy znają jego możliwości &#39;toromistrzowskie&#39; i na pewno tor będzie sprawiał sporo problemów gościom, liczę na to przede wszystkim, bo tak naprawdę po za Jasonem Crumpem, Danielem Jeleniewskim oraz mocną parę juniorów : Janowski &amp; Madsen, to Atlas nie ma czym specjalnie straszyć. Obie drużyny przechodzą kryzys i jeżdżą poniżej oczekiwań, jednak w zdecydowanie gorszej sytuacji jest Atlas, który tutaj potrzebuję zwycięstwa za wszelką cenę. W Lesznie miejscowi długo męczyli się z Atlasem, w efekcie wygrywając 49:41, dziś liczę na dobrą postawę Jędrzejaka i może przebudzenie Watta. Atlasowi we Wrocławiu zawsze niewiele brakowało do zwycięstw - przegrali z Włókniarzem 43:45, oraz z Unibaxem 44:46, jednak potrafili wygrać z Falubazem czy też Wybrzeżem. Jeżeli Atlas myśli o playoffach musi to spotkanie wygrać. Unia jeździ poniżej oczekiwań, a na wyjeździe jeszcze nie wygrali - słabo jadą juniorzy Pavlic i Pawlicki, w ubiegłym sezonie w krytycznych momentach to oni byli motorem napędowym &quot;Byków&quot; w tym roku to nie to samo. Swoje problemy ma również Damian Baliński, co przekłada się w sumie na nie największą zdobycz punktową leszczynian. Czy dziś ją powiększą ? Myślę, że nie - trudny wrocławski tor oraz fantastyczny Jason Crump powinni sprawić, że Markowi Cieślakowi wróci uśmiech na twarz ...
Typ : Atlas Wrocław @ 2.15 ✅

Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk
Szybko, bo czasu mamy mało. O bonus Polonistom będzie niezwykle ciężko, jednak wygrana gospodarzy nie powinna podlegać dyskusji. Nie wiadomo, czy będzie dzisiaj startował mocno poturbowany Martin Vaculik, który był kluczowym zawodnikiem Wybrzeża w dotychczasowych spotkaniach. Ponadto za nieźle spisującego się Kylmaekorpiego jedzie Gafurow, który nic specjalnego nie pokazuje w tym sezonie. Gdańszczanie to drużyna własnego toru, gdzie zdobywają punkty, jedynie stracha napędzili Atlasowi we Wrocławiu przegrywając 49:41. W Cz-wie dostali 53:37, mimo iż gospodarze jechali bez Pedersena, a w Grodzie Bachusa 58:32. Bydgoszczanie muszą wygrać innego rezultatu nie jestem w stanie sobie wyobrazić na swoim torze królują Andreas Jonsson i Emil Sajfutdinow, jednak potrzebne są punkty drugiej lini - Davidssona i Chrzanowskiego, na tle Gafurowa i Skórnickiego powinni jechać w miarę dobrze. Bo Mistrz Polski z 2008 roku na wyjazdach jeździ fatalnie, zresztą podobnie jak Andersen - dzisiaj sam Kenneth Bjerre to może być za mało. Przewiduję wysoką porażkę Gdańszczan.
Typ : Polonia Bydgoszcz (-10.5) @ 1.80 ✅
Do tego : Zengota - Jonasson 1 @ 1.72
Zengi to rekordzista toru w Gorzowie, wielokrotnie meldował się w mieście nad Wartą na wszelakich zawodach juniorskich, więc na pewno dobrze zna ten tor. Mimo niedawno wyleczonej kontuzji obojczyka bez trudu powinnien być lepszy od Szweda, który jest cieniem zawodnika z ubiegłego sezonu.​
 
gall 0

gall

Użytkownik
Ja na dzis bym polecał 2 typy:
Shields (-0,5) - Skornicki (+0,5) 1 1,70
Skora nie jedzdzi nic poza wlasnym torem, Shields wydaje sie byc wystarczajaco solidny zeby wykrecic jedno oko wiecej ;) Średnia biegowa Shields&#39;a u siebie 1,8 a Skory na wyjezdzie 0,8 chyba mowi samo za siebie ????
Protasiewicz over 11,5 1,70
U siebie Piotrek zawsze jezdzi dobrze, srednio prawie 12pkt na mecz a u siebie 2,6~~ na bieg ;) Nie sadze zeby zawodnicy z Bydgoszczy mowgli mu az tak bardzo zagrozic utrata punktow, szczegolnie ze ostatnio nie blyszcza forma w lidze :p
Wszystkie typy z tobetu :]
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
niedziela, 28 czerwiec 2009
&#39;Anioły&#39; lataaają wysoko ...

Unibax Toruń - Atlas Wrocław

J
akoś dzisiejsza oferta na spotkania Ekstraligi do mnie nie przemawia, handicapy wydają się być ustawione bardzo rozsądnie. Jedynym meczem, który przykuł moją uwagę jest spotkanie Unibaxu i Atlasu. Gospodarze do minionej kolejki byli niepokonaną drużyną, jednak tydzień temu przegrali w Częstochowie z Włókniarzem. Dzisiaj podopieczni Jana Ząbika nie powinni mieć problemów z pokonaniem drużyny z Wrocławia. O sile drużyny z Dolnego Śląska stanowi Jason Crump - Australijczyk w tym sezonie spisuje się naprawdę kapitalnie, wczoraj wygrał w świetnym stylu Grand Prix Wielkiej Brytanii. No właśnie wczoraj jeździł w Grand Prix i jak zauważył Marek Cieślak, trener Atlasu wkłada w te zawody 150% swoich możliwości, a później w meczach Wrocławian jeździ już słabiej. Atlas nie ma co się łudzić, że wywiezie stąd jakiekolwiek punkty, bowiem bonus przegrali już u siebie na Stadionie Olimpijskim, kiedy to przegrali 44:46. Dzisiejszy mecz, więc mogą potraktować nieco ulgowo, wiedząc, że i tak niczego nie ugrają. Zabraknie Scotta Nichollsa, którego zastąpi Travis McGowan - o tym, że zakontraktowanie Australijczyka nie jest żadnym wzmocnieniem przekonaliśmy się w ubiegłym tygodniu. Daniel Jeleniewski to nie ten zawodnik na wyjazdach, z kolei Jędrzejak i Watt nie mogą się dopasować co najmniej do przeciętnego poziomu. Oparciem dla Crumpa powinien być Maciej Janowski, młodzieżowiec Atlasu prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, jednak opieranie składu na młodzieżowcu to bardzo trudna sprawa, bo wiek juniora rządzi się swoimi prawami. Torunianie nie powinni mieć problemu z pokonaniem Wrocławian. Jan Ząbik wreszcie do dyspozycji będzie miał pełny skład z wracającym Chrisem Holderem oraz Robertem Kościechą. Wrocławianie na tym torze wystąpią pierwszy raz i wątpię, żeby poradzili sobie z nawierzchnią toruńskiej Motoareny. Unibax ma wiele pewnych punktów oraz własny tor, który powinien zagwarantować wysokie zwycięstwo. Marek Cieślak może liczyć jedynie na Jasona Crumpa, to zdecydowanie za mało, żeby podjąć skuteczną walkę z aktualnym mistrzem Polski.
Unibax : 9. Ryan Sullivan, 10. Robert Kościecha, 11. Adrian Miedziński, 12. Chris Holder, 13. Wiesław Jaguś, 14. Darcy Ward, 15. Damian Celmer (?)
Atlas : 1. Daniel Jeleniewski, 2. Travis McGowan, 3. Tomasz Jędrzejak, 4. Davey Watt, 5. Jason Crump, 6. Leon Madsen, 7. Maciej Janowski
Typ : : Unibax Toruń (-18 ) @ 1.90​




Postanowiłem jeszcze zagrać niezbyt lubiane przeze mnie zakład H2H i over/under na poszczególnych zawodników. Zenon Plech trener bydgoskiej Polonii z całą pewnością liczy na swoją supergwiazdę jaką niewątpliwie jest rosyjski junior - Emil Sajfutdinow, wprawdzie wczoraj o Emilu głośno zrobiło się nie ze względu na dobry wynik, lecz bijatykę ze Scottem Nichollsem, to podejrzewam, że dzisiaj ambitny Rosjanin zrobi wszystko, żeby pokazać że faktycznie jest najlepszy. Najprawdopodobniej Emil zostanie posłany do boju dzisiaj sześciokrotnie (raz w ramach rezerwy taktycznej), bo podejrzewam, że to Bydgoszczanie będą musieli gonić wynik, po urazie barku nie ma już śladu, więc kogo jak kogo, ale od Rafała Dobruckiego &#39;rosyjska torpeda&#39; powinna okazać się lepsza. Dla przykładu w bet365 Emil jest w parze z Grześkiem Walaskiem i tutaj będzie mu zdecydowanie ciężej - dla mnie no bet, jednak &#39;Rafiego&#39; powinnien objechać bez najmniejszych problemów.
Dziś swój pierwszy start po urazie obojczyka zanotuje Chris Holder, myślę, że nie jest jeszcze w najwyższej dyspozycji o czym chociażby może świadczyć wypowiedź :
&quot;Teraz nadal czuję lekki ból, ale nie jest on już problemem. Po takiej kontuzji i przerwie trochę potrwa zanim wszystkie mięśnie i ścięgna zaczną pracować tak jak należy.&quot; - dodaje zawodnik z Antypodów.&quot;
Jedzie w parze z Adrianem Miedzińskim, którzy na Motoarenie w Toruniu czuje się jak ryba w wodzie, więc na koledze z parze powinien stracić kilka punktów. W dodatku istnieje możliwość, że ból obojczyka wróci i Holder może być oszczędzany przy bezpiecznym wyniku dla gospodarzy. A w biegach nominowanych może jeździć przecież - Sullivan, Jaguś, Miedziński, Kościecha czy chociażby Ward. Ostatni powrót Holdera na motocykl skończył się dla niego już w pierwszym biegu, mam nadzieję, że teraz objedzie całe zawody, ale więcej niż 10 punktów nie uzbiera.
Na koniec para Shields, vs Skórnicki. Wprawdzie Skórnicki na tym torze zdobył mistrzostwo Polski, fakt, że w Lesznie spędził kilka lat jednak w korespondencyjnym pojedynku dwóch Adamów lepszy powinien okazać się ten z Leszna. &#39;Skóra&#39; na wyjazdach jeździ fatalnie, wielu pukało się w głowę, kiedy przechodził do Gdańska, mówiąc, że Ekstraliga to za wysokie progi dla niego. Jak się okazuje mieli rację, ostatnie wyjazdowe występy Skórnickiego wolałbym przemilczeć - jednak ku gwoli ścisłości podam je :
5. Adam Skórnicki (0,1,-,1,0) 2
5. Adam Skórnicki (d,0,-,0) 0
5. Adam Skórnicki - 1 (d,1,-,0,-)
Trzeba mocniejszych dowodów, by pokazać jak fatalnie spisuje się Skórnicki ? Myślę, że nie. Za to Shields radzi sobie całkiem solidnie, można powiedzieć, że jako jedyny z &quot;Byków&quot; nie zawodzi - myślę, że dzisiaj będzie podobnie. Na dużą ilość punktów jednak się nie nastawiam, jednak na Skórnickiego wystarczy choćby 5-6 oczek, co jest jak najbardziej w zasięgu Shieldsa.
Typ : Emil Sajfutdinow vs Rafał Dobrucki 1 @ 1.85
Typ : Chris Holder under 10 points @ 2.25
Typ : Adam Shields (-0.5) vs Adam Skórnicki 1 @ 1.70​
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
To może i ja wkleję tutaj swoje propozycje na dzisiaj. Dodam tylko, że swoje typu wybierałem i &quot;komentowałem&quot; równolegle i niezależnie od poprzedników a ich propozycje zobaczyłem dopiero po zatwierdzeniu swoich typów - a to, że w kilku przypadkach mój tok myślenia jak najbardziej pokrywa się z powyższymi, pozostaje mi tylko się cieszyć. Pozdro Verti!



▶ Unibax Toruń - Atlas Wrocław
▶ Typ: Unibax Toruń -17.5
▶ Kurs: 1.85
▶ Stawka: 10j
▶ Bukmacher: bwin

▶ Unibax na Motoarenie jest niepokonany od początku sezonu. Dzisiaj do składu Aniołów najprawdopodobniej wróci najskuteczniejszy ich zawodnik Chris Holder, który razem z będącym ostatnio w świetnej formie doświadczonym Sullivanem, krajowym liderem Jagusiem oraz fenomenalnym w tym sezonie Miedzińskim (wczoraj z 4 miejsca awansował do półfinału eliminacji GP2010) powinni nie zostawić złudzeń gościom z Wrocławia. W drużynie Atlasa na wyjazdach liczy się tylko Jason Crump, który przyzwyczaił nas jednak już do słabszych występów w Polsce po GP rozegranym dzień wcześniej oraz junior Maciej Janowski. Jeleniewski, Watt, Jędrzejak oraz nowy nabytek drużyny Travis McGowan nie powinni w sumie zdobyć dzisiaj 15 pkt.


▶ Unibax Toruń - Atlas Wrocław: Jason Crump
▶ Typ: Under 14.5
▶ Kurs: 1.75
▶ Stawka: 10j
▶ Bukmacher: tobet

▶ Nie powinna nikogo dziwić pewna prawidłowość, że lider wrocławskiej ekipy, który jak to powiedział trener Cieślak: &quot;Jako jeden z nielicznych walczy o IMŚ i w każdych zawodach daje z siebie 150%&quot; po rozgrywanych w soboty kolejnych rundach GP zwykle na torach Ekstraligi w niedzielnych meczach nie błyszczy tak, jak wszystkich do tego przyzwyczaił. I tak po po GP w Lesznie, 10 maja we Wrocławiu zdobył 10 pkt w 5 startach, 14 czerwca w Zielonej Górze po GP w Kopenhadze zdobył 12 pkt w 6 startach i jedynie 31 maja po GP w Goeteborgu przywiózł u siebie komplet. Dzisiaj będąc zmęczony po wczorajszym tryumfie w Cardiff i mając za rywali &quot;magiczny kwartet z Torunia&quot; Kangur moim zdaniem przywiezie max 14 pkt w 6 startach.


▶ Unia Leszno - Lotos Wybrzeże Gdańsk
▶ Typ: Lotos Wybrzeże Gdańsk +16.5
▶ Kurs: 1.85
▶ Stawka: 8j
▶ Bukmacher: bwin

▶ Unistom niespodziewanie ciężko przychodzą zwycięstwa na własnym torze nad teoretycznie słabszymi rywalami (oczywiście poza pogromem Sali w pierwszej kolejce, ale tamten wynik to raczej &quot;zasługa&quot; nieporadności Gorzowian). Wprawdzie Byki u siebie są niepokonane, ale 4-punktowe zwycięstwo nad Falubazem oraz dwa 8-punktowe zwycięstwa na Atlasem i Polonią chluby gospodarzom raczej nie przynoszą. Lotos z meczu na mecz prezentuje się co raz lepiej a forma liderów Gdańszczan: Bjerre, Andersena oraz juniora Vaculika pozwala przypuszczać, że do pogromu w Lesznie dzisiaj nie dojdzie. Dodając do tego jeszcze ew. punkty Adama Skórnickiego, który przecież spędził w Lesznie kilka sezonów i własnie na leszczyńskim owalu wywalczył rok temu IMP, handicap +16.5 na gości może zostać utrzymany. Unia do odrobienia ma &quot;tylko&quot; 8 pkt straty z meczu w Gdańsku, by zainkasować punkt bonusowy.



▶ Unia Leszno - Lotos Wybrzeże Gdańsk: Kenneth Bjerre
▶ Typ: Powyżej 10.5
▶ Kurs: 2.02
▶ Stawka: 7j
▶ Bukmacher: bwin

▶ Bjerre w tym sezonie udowadnia swoją prawdziwą wartość. Niespodziewanie to on wyrósł na lidera drużyny z Gdańska i szczególnie w meczach wyjazdowych, kiedy drużynie nie idzie (np. w Częstochowie) zdobywa bardzo ważne punkty na zawodnikach rywali. Dzisiaj oczekuję, że pojedzie 6 razy i jeśli chociaż podtrzyma swoją wyjazdową średnią biegową (2.217) to z overem nie powinno być problemów. Przeciwnicy Duńczyka, poza &quot;Smoczym&quot; królem Leigh Adamsem, czyli: przechodzący kryzys Baliński, przeciętny Shields, nierówny Kasprzak, może nawet nie błyszczący ostatnio Hampel dzisiaj są jak najbardziej do pokonania. Tegoroczne wyjazdowe wyniki Bjerre to kolejno: 8 pkt (5) we Wrocławiu, 14 pkt (6) w Zielonej Górze, 16 pkt (6) w Częstochowie i ostatnio 11 pkt (6) w Bydgoszczy.




✅✅✅✅ ????
 
Do góry Bottom