>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Elitserien 2011

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Ja dzisiaj dałem sobie spokój z obstawianiem (majówka dała się we znaki ???? ). W Szwecji okropna pogoda (zresztą u mnie za oknem również). Nie wiadomo, czy w ogóle mecze się odbędą. Temperatura oscyluje w granicach zera, w dodatku deszcz czy śnieg. Trudno powiedzieć, czy spotkania się odbędą.
Na Twitterze Richardsona i Hancocka, można było odnaleźć kilka zdjęć i wpisów na temat pogody.
A jeżeli mam się na temat jakiś typów wypowiadać. To ja bym był w opozycji co do meczu &quot;Lwów&quot;. Mizerna pogoda może storpedować atut własnego toru. Zresztą Hammarby ma w swoich szeregach Andersa Fjorda, eks menadżera ekipy z Gislaved, który na pewno zadba o odpowiednie przygotowanie przyjezdnych. Nie szukałem jak ma wyglądać skład &quot;Lwów&quot;. Jeżeli faktycznie będzie tak jak to wygląda na papierze, to jestem ciekaw jak spiszą się kontuzjowani Ruud i Andersson. Madsen w Szwecji nigdy nie jeździł tak jak w Polsce. Jeżeli za Steada będzie Z/Z, to goście mogą wrócić z tarczą do stolicy. Warto jeszcze nadmienić, że za Messinga na rezerwie jedzie Schlein. Ja bym skłaniał się ku zwycięstwie gości.
Uważał bym też z Sullivanem. W wywiadzie dla lokalnej szwedzkiej gazety bardzo narzekał na nowe tłumiki i o ile translator mnie nie okłamał, to dziś będzie jego pierwszy raz na nowym sprzęcie. Stary australijski wyjadacz mocno się tego obawia. Poza tym dopadł go jakiś wirus i mówił, że nie czuje się najlepiej. Ale czasami jest tak, że po kontuzji zawodnik potrafi zaskoczyć pozytywnie. Zobaczymy. Ja myślę, że jednak dzisiaj kolejka zostanie odwołana.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Szwedzka Elitserien może konkurować z polską Speedway Ekstraligą o miano najlepszej ligi świata. We wtorek żużlowcy w Szwecji rozegrają drugą kolejkę zmagań sezonu 2011. Tradycyjnie w czterech meczach wystąpi kilku reprezentantów Polski.
Valsarna Hagfors - Elit Vetlanda

Dla gospodarzy będzie to inauguracja rozgrywek. W pierwszej kolejce zespół z Hagfors pauzował. Teraz zawodników Valsarny czeka niezwykle trudne zadanie - ich rywalem będzie obrońca mistrzowskiego tytułu. Działacze gospodarzy zdecydowali się postawić w tym spotkaniu na jednego polskiego zawodnika - Tomasza Gapińskiego. Jednak ligowe punkty Valsarnie mają zapewnić przede wszystkim Scott Nicholls, Daniel Nermark oraz dwaj rosyjscy bracia - Grigorij i Artiom Łagutowie.
Z kolei żużlowcy z Vetlandy będą się chcieli zrehabilitować za porażkę z inauguracyjnej kolejki, kiedy ulegli na własnym torze Piraternie Motala. Przyjezdni awizują taki sam skład jaki wystąpił przeciwko Piratom. W ostatnich dniach słabszą dyspozycję prezentuje Janusz Kołodziej i od postawy Indywidualnego Mistrza Polski może wiele zależeć. Po raz kolejny szwedzkim kibicom zaprezentują się także Damian Baliński i Jarosław Hampel.
Awizowane składy:
Valsarna
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapiński
3. Grigorij Łaguta
4. Artiom Łaguta
5. Daniel Nermark
6. Ludvig Lindgren
7. Davey Watt
Elit Vetlanda
1. Janusz Kołodziej
2. Patrick Hougaard
3. Jarosław Hampel
4. Thomas H. Jonasson
5. Jason Crump
6. Jacob Thorssell
7. Damian Baliński
Dackarna Malilla - Vargarna Norrkoeping
Od falstartu ligowe rozgrywki rozpoczęli zawodnicy Dackarny Malilla. Gospodarze wtorkowego starcia z Vargarną Norrkoeping przegrali w Kumli z miejscową Indianerną. Teraz Dackarna w meczu przed własną publicznością będzie faworytem. Jednak dwa punkty z pewnością nie przyjdą łatwo. Działacze gospodarzy ponownie zdecydowali się sięgnąć po Artura Mroczkę i Rune Holtę.
Ekipa gości przed sezonem wzmocniła się przede wszystkim Nicki Pedersenem. Duńczyk ma być liderem Wilków, a swoją klasę może pokazać już we wtorkowym starciu w Malilli. Pierwszy mecz klubu z Norrkoeping odwołano i pojedynek z Dackarną będzie inaugurację sezonu dla Vargarny. Obok Pedersena, gości do wygranej mają poprowadzić Polacy Krzysztof Kasprzak i Adrian Miedziński.
Awizowane składy:
Dackarna Malilla
1. Andreas Jonsson
2. Ricky Kling
3. Fredrik Lindgren
4. Artur Mroczka
5. Rune Holta
6. Jurica Pavlic
7. Anders Mellgren
Vargarna Norrkoeping
1. Adrian Miedziński
2. Maksim Bogdanow
3. Nicki Pedersen
4. Lee Richardson
5. Krzysztof Kasprzak
6. Viktor Bergstroem
7. Kim Nilsson
Vastervik - Indianerna Kumla
W ubiegłym tygodniu pierwszy mecz ekipy z Vastervik odwołano. Przed sezonem ekipę tę opuścił jej lider - Tomasz Gollob. We wtorek byłych klubowych kolegów indywidualnego mistrza świata czeka niezwykle trudne zadanie. Pomóc w odniesieniu pierwszej wygranej mają Sebastian Ułamek i Tomasz Jędrzejak. Kibice w Vastervik liczą z pewnością na dobrą postawę także Petera Ljunga i Chrisa Harrisa.
Apetyty w Kumli po inauguracyjnym triumfie nad Dackarną Malilla wzrosły. We wtorek nadarzy się kolejna doskonała okazja do odniesienia kolejnego zwycięstwa. W świetnej dyspozycji znajdują się przede wszystkim Antonio Lindbaeck i Piotr Protasiewicz. Cennych punktów ma także dostarczyć para Ryan Sullivan i Simon Gustafsson.
Awizowane składy:
Vastervik
1. Adam Shields
2. Sebastian Ułamek
3. Chris Harris
4. Nicolai Klindt
5. Peter Ljung
6. Tomasz Jędrzejak
7. Pontus Aspgren
Indianerna Kumla
1. Bjarne Pedersen
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Antonio Lindbaeck
4. Niels Kristian Iversen
5. Piotr Protasiewicz
6. Ryan Sullivan
7. Simon Gustafsson

Piraterna Motala - Lejonen Gislaved
Przed rokiem oba zespoły spotkały się ze sobą czterokrotnie. Wszystkie pojedynki były wyrównane i nie inaczej powinno być tym razem. Obie drużyny na inaugurację odniosły zwycięstwa. Jednak gospodarze przystąpią do tego meczu osłabieni. W ekipie Piratów zabraknie Przemysława Pawlickiego, który doznał wstrząśnienia mózgu wskutek upadku podczas meczu ligowego w Krośnie. Z kolei za Rafała Dobruckiego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Jedynym Polakiem w składzie Piraterny pozostał Maciej Janowski.
Również jeden polski zawodnik będzie reprezentował barwy gości. Piotr Świderski tym razem znalazł się pod numerem szóstym i o punkty powinno być trochę łatwiej. W ekipie Lwów uwagę należy zwrócić na świetną pierwszą parę Darcy Ward - Chris Holder. Australijczycy rozumieją się doskonale i powinni to pokazać również w Motali.
Awizowane składy:
Piraterna Motala
1. Greg Hancock
2. Daniel Davidsson
3. Jonas Davidsson
4. Jesper B. Monberg
5. Rafał Dobrucki - zastępstwo zawodnika
6. Linus Sundstroem
7. Maciej Janowski
Lejonen Gislaved
1. Darcy Ward
2. Chris Holder
3. Leon Madsen
4. Mikael Max
5. Dennis Andersson
6. Piotr Świderski
7. David Ruud
Za http://www.sportowefakty.pl
Już jutro druga kolejka w Eliteserien. Najciekawiej powinno być w Malilli, gdzie Dackarna podejmować będzie Vargarnę. Obie ekipy mają bardzo mocne składy i zapowiada nam się ciekawe spotkanie. Gdyby nie rezerwowi to powiedziałbym, że goście mają dużą szanse wygrać, a tak to trochę jednak przewaga po stronie gospodarzy ale i tak powinien to być mecz na styku. Jak widać bardzo osłabiona Piraterna, a pamiętają wszyscy przed tygodniem to właśnie Pawlicki i Dobrucki byli głównymi autorami ich zwycięstwa obok Hancocka. Liczę na przebudzenie Jonasa Davidssona, gdyż tydzień temu jechał tak cienko, że szok. Myślę, że warto zagrać na Indianernę, która dysponuję mocnym i wyrównanym zespołem i spokojnie powinni objechać Vasterivk, które bez Golloba może mieć wielkie problemy z utrzymaniem według mnie. Ciekawie również w Hagvors, gdyż Valsarna z Łagutami powinna napsuć krwi wielu zespołom. Również Nermark prezentuję dobrą formę z początku sezonu więc jeżeli Nicholls i Gapiński pojadą na swoim wysokim poziomie, to możemy być świadkami drugiej wpadki mistrza. Ciekawe jak poradzi sobie Jasio Kołodziej, bo widać, że coś forma nie dopisuję i to może być problem Vetlandy. Na pewno wynik ciągnąć będą Hampel i Crump ale młodzi: Jonasson i Hougaard muszą ich mocno wspierać, gdyż sami nie dadzą radę.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj o 19:00 na Orange Sport Info spotkanie Dackarna - Vargana co mnie bardzo cieszy bo ten mecz wygląda bardzo ciekawie ????


Valsarna Hagfors - Elit Vetlanda 46:43✅

Tu wydaje mi się że gospodarze mogą pokusić się o zwycięstwo bracia Łaguta do tego Nermark który spisuje się bardzo dobrze i Nicholls,Gapiński,Watt,L.Lindgren naprawdę ten skład wygląda ciekawie i patrząc na słabszą formę Kołodzieja w ostatnim czasie ten mecz gospodarze moga wygrać.Hampel,Crump będą musieli dziś się mocno wysilić żeby pociągnąć za sobą cały zespoł czy dzadzą rade?

Mój Typ: Valsarna - Elit Vetlanda H(2.5 - 0) 1 - 2,02 Tobet 46:43✅:cool:


Dackarna Malilla - Vargarna Norrkoeping

Mecz dnia.Gospodarze tego meczu naprawdę mają bardzo mocny skłąd i jesli tylko Fredka Lindgren spisze się tak jak jeździ w Anglii bądź podobnie to o wynik jestem spokojny.A,Jonsson , F.Lindgren , Rysiek Holta świetny Mroczka i Pavlic.W ekipie gości są również świetni zawodnicy tacy jak Nicki Pedersen dalej Polacy Adrian Miedziński i Krzysiek Kasprzak jednak forma Lee Richardsona ostatnio coś słabnie dlatego uważam,że przewage mają gospodarze.

Mój Typ: Dackarna - Vargarna H(0 - 4) 1 1,72 Tobet 56:34✅:cool:

Vastervik - Indianerna Kumla

W tym meczu uważam,że wygrają goście którzy mają bardzo wyrównany skłąd i to jest ich siłą.Jaka para się nie pojawi jest bardzo mocno. A gospodarze no cóż po stracie Tomka Golloba sporo stracili i będzie im cięzko w tym sezonie.

Mój Typ: Västervik - Indianerna 2 1,17 Tobet 48:42⛔ niespodzianka
(handicap -10,5 trochę za duży więc bez ryzyka czysta 2)

Piraterna Motala - Lejonen Gislaved

Tu również stawiam na gości którzy zyskują poprzez absencję Dobruckiego i Pawlickiego którzy w ostatnim meczu spisali się bardzo dobrze.Ward,Holder,Madsen,Świderski myślę że poprowadzą swoją druzynę do zwyciestwa. Sam Hancock i Maciek Janowski nie dadzą rady wygrac spotkania.

Moj Typ: Piraterna - Lejonen 2 2,20 Tobet ✅:cool: 36:54✅
bezpieczniej: Piraterna - Lejonen H(0 - 2.5) 2 1,75 ✅:cool: 36:54✅

To na tyle by było.Czekać tylko do 19 ????

5 typów - 4 trafione✅:cool:
Lubię lige Szwedzką ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lancev 984

lancev

Użytkownik
Lejonen 5-8 punktami @7.50 Sportingbet ⛔ no ale Lejonen wygrało, kopiowałem ze swojego tematu i nie chciało mi sie pisać osobnej analizy :p

Goście do końca będą bronić się taktycznymi, ale myślę, że ostateczny sukces odniosą goście, którzy przy osłabieniach Piraterny dysponują lepszym składem. ; )
Sebastian Ułamek - Ryan Sullivan 1 @1.95 bet365 ✅

Ułamek w formie. Ryan nie jeździł prawie wcale na nowych tłumikach, co najlepiej udowodnił przywożąc zaledwie 3 punkty przed tygodniem. Seba jedzie u siebie. Faworytem są goście i przypuszczam, że gospodarze będą korzystać z taktycznych czyli pojawia się szansa dodatkowego startu dla Colgate&#39;a.
Rune Holta over 11 @1.90 bet365 ⛔

Rune w zeszłym sezonie rzadko kiedy mógł spotkać godnego siebie rywala na torze w Mallili. Wiele meczów kończył z kompletem punktów, a to, że jest królem tego toru udowodnił wygrywając tamtejsze Grand Prix. Mimo kontuzji Rune świetnie pojechał ostatni mecz w lidze polskiej i poprowadził Apator do zwycięstwa. Myślę, że nie inaczej będzie dzisiaj w Mallili.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 126

mj_bull

Użytkownik
Dackarna - Vargarna
Goście maja za dużo dziur w składzie. Nicki, Kasprzak i Miedziak powalczą z zawodnikami Dackarny, z pewnością wejdą taktyki, ale to raczej nie wystarczy. Gospodarze wyglądają solidniej.
Dackarna - Vargarna 1 @ 1.45
Valsarna - Vetlanda
Goście to obrońcy tytułu, ale w tym roku nie wyglądają już tak dobrze. Będzie im bardzo ciężko wygrać z nieobliczalną ekipą Valsarny, a jeśli nawet im się uda to nie powinna to być duża różnica punktowa. Bracia Łagutowie, Nermark, Nicholls, do tego spora przewaga na pozycjach rezerwowych. Stawiam na bardzo wyrównany mecz
Valsarna - Vetlanda 1 (+4,5) @ 1,8
Vastervik - Indianerna
Co tu dużo pisać. Praktycznie cała ekipa Indianerny wygląda bardzo mocno, są w formie i raczej nie powinni mieć problemu z pokonaniem moim zdaniem najsłabszej ekipy szwedzkiej ligi. Na pewno powalczy Ułamek i Bomber, ale kto im pomoże? Handicap na poziomie 10 pkt, jest zbyt ryzykowny, ale czystą dwójkę (mimo niskiego kursu) można pograć.
Vastervik - Indianerna 2 @ 1,20
Piraterna - Lejonen
Moim zdaniem najciekawszy mecz do obstawiania dzisiejszego wieczoru. Gospodarze pokonali Vetlande w pierwszej kolejce, ale głównie dzięki świetnej postawie Dobruckiego i Pawlickiego. Szczególnie Przemek z pozycji rezerwowego wskakiwał w końcówce &quot;to tu, to tam&quot; i zrobił masakrę z mistrzami Szwecji. Teraz z powodu kontuzji obu zabraknie. Jest niby ZZ za Rafała, ale to chyba za mało. Hancock, J.Davidsson i Janowski będą stanowić i sile Piratów, ale młodszy ze szwedzkich braci, Monberg i Sundstroem nie wyglądają już tak dobrze. Goście to bardzo wyrównana ekipa i myślę, że mogą pokusić się nawet o zwycięstwo.
Piraterna - Lejonen 2 (-2,5) @ 1,8
typy fortuna
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jedno spotkanie dziś Vargarna - Västervik. Postawiłbym na 1 i to z handicapem, ale nie wiadomo co ze składami. Tobet wystawia zakład na Miedzińskiego, który według sportowefakty.pl dziś nie jest awizowany do składu. Znowu ma jechać Michael Jepsen Jensen, który jednak podobno ma mecz w Danii dziś. Vastervik drugi raz nie pojedzie tak dobrze jak wczoraj, a znowu Vargarna tak słabo, ale z Miedziakiem na pewno spokojniej by handicap pokryli. Jak ktoś będzie miał informacje to pisać.
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
Jedno spotkanie dziś Vargarna - Västervik. Postawiłbym na 1 i to z handicapem, ale nie wiadomo co ze składami. Tobet wystawia zakład na Miedzińskiego, który według sportowefakty.pl dziś nie jest awizowany do składu. Znowu ma jechać Michael Jepsen Jensen, który jednak podobno ma mecz w Danii dziś. Vastervik drugi raz nie pojedzie tak dobrze jak wczoraj, a znowu Vargarna tak słabo, ale z Miedziakiem na pewno spokojniej by handicap pokryli. Jak ktoś będzie miał informacje to pisać.
Pierwsza zasada: NIE SUGEROWAĆ SIĘ SF.PL ;)


Preview: Wolves - Västervik

Tonight is running the corresponding game Wolves and Västervik. Västervik with a victory in his luggage after a strong game against the Indians. Wolves - enormous craving revenge. Is it someone who is supposed to be a little more psyched tonight is it safe yesterday&#39;s flop Lee Richardson.

YESTERDAY
Wolves set match from last week against Västervik running today. In Västervik yesterday managed to beat the home team to direct, win over as many gold candidate Indians. The wolves, however, had premiered nerves and lost to a tagged Dackarna in Målilla.

DRIVERS OF INABILITY
Tai Woffinden and Maksim Bogdanov was already damaged before the last match, add to this Eric Anderson after hours. But is there a squad that can withstand injuries, it is wolves. Eric ran the course, although his final heat yesterday, but after the vurpan he should not run today. In Västervik see it brighter on the injury front.

CHANGES IN LINE-UP
Wolves notified squad is the same that ran yesterday in Målilla. At this writing, I have not received any indication of wolves resting Eric Anderson or not. My theory is that Magnus Karlsson jumping into. Västervik run with the same Winning as yesterday.

DRIVERS IN FOCUS
Inter thrash Lee Richardson and Nicki Pedersen has high expectations for themselves this year. Yesterday Richardson did not meet these expectations. Pedersen showed good run at times but was very uneven. These two drivers have to succeed for the wolves to get started in this series seriously. In Västervik get Chris Harris, an important task - the top riders in the Wolves have turned a few times if Västervik to win.

TANKS FOR THE GAME
I think a lot of wolves this year, but it is not only for its four top drivers but also for the Wolves fifth. Maksim Bogdanov and Tai Woffinden are two drivers that could surprise and make an already strong varglag to a Winning. Tonight, the missing, and drivers Adam Shoes Nicki and Michael Jensen Jepsen find it difficult to fit into the cut. The wolves are still a very strong squad, and on my home course enjoy many of its drivers.

There are not many away teams like to run on Kråkvilan, and I do not Västervik do it either. Harris and Klindt should be able to find around me, harder it will be enough for the Polish form strong drivers Sebastian Ulamek and Tomasz Jedrzejak. However, there&#39;s also former wolf Adam Shields with - warning for him. I predict victory for Wolves at least a 10 point margin.

Wolves
1st Adrian Miedzinski
2nd Kim Nilsson
3rd Nicki Pedersen
4th Lee Richardson
5th Krzysztof Kasprzak
6th Eric Anderson?
7th Viktor Bergstrom

Västervik
1st Adam Shields
2nd Sebastian Ulamek
3rd Chris Harris
4th Nikolai Klindt
5th Peter Ljung
6th Pontus Aspgren
7th Tomasz Jedrzejak


Źródło: http://www.aktuellspeedway.se
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
wojt667 dzięki wielkie. Nie sugeruje się SF.PL, bo wiem, że tam mylą się dosyć często, dlatego też spytałem się. Tym samym według mnie warto postawić na Vargarne. Miedziak i Pedersen swoje powinni zrobić, Kasprzak też na tym torze dobrze sobie radzi, Lee musi się poprawić, a i Nilsson u siebie też zawsze sporo punktów zdobywał. Vastervik to nie będzie drużyna mogąca zagrozić na wyjazdach, powalczy pewnie Harris który rok temu spisał się tu słabo, może Ułamek coś powalczy i za pewne Shields który zna ten tor dobrze.
Także handicap -8,5 pkt do wzięcia w Tobet, ja stawiam tak wygraną 12-16 pkt.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Ja na dzisiaj wybrałem zakład na zawodnika mimo że zdecydowanie bardziej wole grać zakłady na dana drużyn no ale dziś mam taką propozycję:

Nicki Pedersen over 11,5 - 1,80 Tobet zdobycz Pedersena (3,3,0,3,0,0) brawo Nicki⛔

Dlaczego tak? Ponieważ,dzisiaj napewno będzie łatwiej Nickiemu o puknty niż wczoraj mimo że i tak zaliczył dobry wystep 10pkt. Przegrywał z A.Jonssonem i Fredką Lindgrenem. W ekipie gości nie za bardzo widzę zawodników którzy by mogli realnie zagrozić Nickiemu. Ok jest Harris ale On na wyjazdach spisuje się gorzej niz na własnym torze Ułamek myslę ze z Nim jedynie może mieć Nicki problemy. Jesli pojedzie 5 razy w co wierze to jestem spokojny o over.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Widzę, że sporo zamieszania jest dzisiaj ze składami. Jak donosi Norkoeping Tiddingen &quot;Wilki&quot; pojadą dzisiaj bez Kima Nilssona i Erika Anderssona. Miejsce 21-letniego Nilssona zajmie Adam Skórnicki. Dyrektor sportowy Michael Olsson zadecydował się &quot;ściągnąć&quot; byłego indywidualnego mistrza polski, ze względu na to, że &quot;Skóra&quot; przebywa aktualnie w Szwecji, gdyż w nadchodzącą sobotę będzie komentował dla Canal+ GP Skandynawii w Goeteborgu. Menadżer Vargarny Peter Jansson musiał załatać jeszcze jedną dziurę w składzie, kontuzji doznał bowiem we wczorajszej potyczce Erik Andersson. Wg. Olssona nie był to groźny upadek, aczkolwiek silny ból łopatki nie pozwala na to, by zawodnik Kolejarza Rawicz pojawił się dzisiaj na torze. Jego miejsce na rezerwie zajmie Andre Hetzberg (pod siódemkę) i z Victorem Bergtroem&#39;em będzie tworzył parę rezerwowych.
Vargarna: 1. Miedziński, 2. Skórnicki, 3. Pedersen, 4. Richardson, 5. Kasprzak, 6. Bergstrom, 7. Hetzberg
Źródło: nt.se

Kciuki dzisiaj będę trzymał za Vastervik. Wczoraj sprawili niespodziankę pokonując u siebie faworyzowaną Indianerne. W 4 gonitwie dnia objęli prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Dobrze prezentowali się Harris, Ułamek i Jędrzejak. Cenne oczka dorzucili również Klindt, Ljung i Aspgren. Szczególnie ten ostatni zebrał dużo pochwał, mało kto spodziewał się po nim takiego wyniku. W minionym sezonie para rezerwowych Bergqvist i R. Messing wykręciła 8 oczek, a teraz po jednym meczu młody Aspgren ma już ich pięć. Dzisiaj języczkiem u wagi mogą być właśnie rezerwy. Liczę tu na Jędrzejaka, który powinien robić różnicę i nie powinien mieć problemów z parą Bergstrom i Hetzberg, myślę, że Aspgren również może pokonywać duet &quot;Wilków&quot;. Miałem wczoraj przyjemność oglądać mecz Vargarny z Dackarna i byłem szczerze rozczarowany postawą ekipy Petera Janssona. Na swoim poziomie prezentował się jedynie Miedziński i Pedersen. Pozostali zupełnie nie istnieli. Fatalnie prezentował się Richardson, niewiele lepiej Kasprzak. &quot;Rico&quot; tłumaczył się, jakoby nie wszedł jeszcze w prawidłowy meczowy rytm. Może i to prawda, bo wyniki póki co Anglik ma słabiutkie, cieniował w Częstochowie i równie słabo wypadł w Mallili. Dzisiaj może zaskoczy, kto wie, ale nie jestem co do tego przekonany. Na więcej chyba stać Kasprzaka. &quot;Skóra&quot; ściągany w trybie awaryjnym. W ogóle to on jeździł już na nowych tłumikach, bo szczerze nie pamiętam.
Na ICA Maxi Arena powinno być ciekawie. Shields zna ten tor bardzo dobrze, startował tu jeszcze w minionym sezonie, dzisiaj będzie miał się okazję zrehabilitować za wczorajszy fatalny występ. Harris jeździć tu także potrafi (14 oczek w 2009 roku), Ułamek sprawia wrażenie mocnego. Swoje powinni dorzucić Klindt i Ljung. Najbardziej liczę na &quot;Ogóra&quot;, który z rezerwy powinien dorzucać sporo punktów do dorobku Vasterviku. Wczoraj udało pokonać im się faworyzowanych &quot;Indian&quot;, dzisiaj o niespodziankę mogą pokusić się również, choć zadanie będzie porównywalnie trudne, jak nie trudniejsze. Mimo to uważam, że stać ich na &quot;wyrównane&quot; spotkanie.
Typ: Vastervik +10 @ 1.925 ▶ Sportingbet ✅
Typ: Harris - Richardson 1 (-1.5) @ 1.62 ▶ Tobet ✅
Noo wreszcie coś trafiłem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Dzięki Verti za super info odnośnie składów, bo teraz już prawie wszystko jasne :spokodfhgfh:. W obliczu tych zmian na ważnych pozycjach 6 i 7, zwycięstwo gospodarzy nie wydaje się już tak oczywiste i nie zaryzykowałbym tego hc -10. Zaskoczył mnie jednak Sportingbet, który wystawił parę Kasprzak - Jędrzejak i to z dodatnim hc +3,5 na Ogóra! Czyżby i Tomek miał jechać z innej pozycji niż wczoraj? Nie jest to wykluczone, bo w Elitserien lubią często wymieniać zawodników na pozycjach. Jeśli takie faworyzowanie Kaspera nie jest spowodowane tym, że Jędrzejak pojedzie dziś spod 1 albo 4, to typ na żużlowca Vasterviku wydaje się dla mnie oczywisty. Jadąc z rezerwy będzie miał dwa biegi, gdzie przeciwnikami będą inni rezerwowi, a że ciężko doszukać się w ich gronie jakichś asów, to szykuje się spora zdobycz punktowa dla naszego rodaka. Zresztą już wczoraj był jednym z ojców niespodziewanego zwycięstwa nad Indianami, bo zdobył aż 10 punktów. Tymczasem Krzysiek wczorajszego meczu w Malilli do udanych na pewno nie zaliczy, bo zaprezentował się bardzo słabo. Dziś powinno być lepiej, ale czy na tyle dobrze, by przywieźć o tyle więcej punktów by pokryć ten hc? Nie wydaje mi się i to nawet jeśli Ogór pojedzie z pozycji innej niż rezerwa. Kasper nie jeździ jeszcze tak dobrze, by być tak faworyzowanym, więc typ +3,5 na Jędrzejaka wydaje się warty gry.
K.Kasprzak v T.Jedrzejak - T.Jedrzejak(+3.5) # 1,85 Sportingbet ✅ (11-12,5)
Na koniec jeszcze ???? dla Sportingbetu za możliwość gry wyłącznie singli h2h. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe i mam nadzieję, ze kiedyś to zmienią.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
sparta 309

sparta

Użytkownik
Po sobotniej Grand Prix Szwecji w Goeteborgu w polskich ligach nie odbył się ani jeden mecz, tymczasem w Kraju Trzech Koron sezon powoli nabiera rozpędu. We wtorkowych spotkaniach Elitserien nie powinno zabraknąć emocji, dostarczanych przez czołowych jeźdźców globu.

Elit Vetlanda - Vastervik Speedway


Gospodarze dość niespodziewanie po dwóch kolejkach nie mają na koncie ani jednego punktu. Szczególnie bolesna była dla nich porażka w inaugurującym sezon w Szwecji domowym pojedynku z Piraterną. Kibice w Vetlandzie mają jednak nadzieję, że we wtorek zła passa zostanie przerwana, i że Jarosław Hampel oraz Janusz Kołodziej przyczynią się do triumfu swojej drużyny. Niestety gospodarze będą musieli sobie radzić w potyczce z Vastervik bez jednego ze swoich liderów, Jasona Crumpa, który po upadku w sobotniej Grand Prix Szwecji ma wybity bark.

Vastervik w Vetlandzie na pewno nie odda punktów bez walki. Goście wyrastają na rewelację rozgrywek, gdyż przed sezonem byli skazywani na pożarcie, a w chwili obecnej mają w dorobku komplet punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Wynik uzyskany przez ekipę ze wschodniego wybrzeża Kraju Trzech Koron w meczu z Elit będzie zależał w głównej mierze od tego, czy Chris Harris i Tomasz Jędrzejak zaprezentują się co najmniej tak samo dobrze jak w meczach z Vargarną oraz Indianerną.

Awizowane składy:

Vetlanda
1. Janusz Kołodziej
2. Patrick Hougaard
3. Thomas H. Jonasson
4. Martin Vaculik
5. Jarosław Hampel
6. Peter Karlsson
7. Jacob Thorssell

Vastervik
1. Adam Shields
2. Sebastian Ułamek
3. Chris Harris
4. Nicolai Klindt
5. Tomasz Jędrzejak
6. Pontus Aspgren
7. Peter Ljung

Tak było w ubiegłym roku:
Vetlanda - Vastervik 52:44
Vastervik - Vetlanda 44:52



Hammarby Sztokholm - Dackarna Malilla

Ekipa ze stolicy jak na razie ma na swoim koncie jedno odjechane spotkanie, w którym zanotowała wyjazdową porażkę z Lejonen Gislaved. W pojedynku tym objawiła się największa słabość Hammarby, czyli brak wysokiej klasy jeźdźców tzw. drugiej linii. Fani speedwaya ze Sztokholmu liczą jednak, że na własnym torze na odpowiednim poziomie zapunktują Renat Gafurow, Robert Kościecha i Rory Schlein, dzięki czemu gospodarzom z Tomaszem Gollobem na czele uda się pokonać naszpikowaną gwiazdami Dackarnę.

Dyspozycja żużlowców z Malilli jest natomiast w tym momencie jedną wielką zagadką. Po wysokiej przegranej na inaugurację w Kumli potrafili oni uderzyć się w pierś i rozbić na własnym terenie Vargarnę Norrkoeping, w której szeregach znajduje się trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata - Nicki Pedersen. Jedno jest pewne: Gryfy znów aspirują do złotego medalu i zrobią wszystko, żeby uniknąć kolejnej wpadki. Andreas Jonsson, Fredrik Lindgren oraz Rune Holta bez wątpienia nie będą zamykać gazu.

Awizowane składy:

Hammarby
1. Grzegorz Walasek
2. Rory Schlein
3. Magnus Zetterstroem
4. Renat Gafurow
5. Tomasz Gollob
6. Robert Kościecha
7. Alexander Edberg

Dackarna
1. Andreas Jonsson
2. Artur Mroczka
3. Fredrik Lindgren
4. Jurica Pavlic
5. Rune Holta
6. Anders Mellgren
7. Ricky Kling

Tak było w ubiegłym roku:
W sezonie 2010 drużyny Hammarby i Dackarny ze sobą nie rywalizowały.

Vargarna Norrkoeping - Valsarna Hagfors

Koszmarny sen Wilków trwa. Po totalnie nieudanym poprzednim sezonie, kolejny zaczął się dla nich od dwóch porażek. Spisujący się poniżej oczekiwań Lee Richardsson stracił miejsce w składzie na rzecz Michaela Jepsena Jensena, a Krzysztof Kasprzak i Adrian Miedziński zaliczyli po jednym udanym oraz jednym nieudanym występie. Kiedyś jednak los się musi odmienić. Może więc we wtorek obaj Polacy zdołają dotrzymać kroku Nickiemu Pedersenowi?

Goście nie należą do ligowych potentatów, ale w zeszłym tygodniu zdołali pokonać na własnym torze Elit Vetlandę. Kluczem do ich sukcesu okazała się znakomita postawa braci Grigorija i Artioma Łagutów oraz przywożący cenne biegowe zwycięstwa Daniel Nermark i Davey Watt. Na wyjeździe może to nie wystarczyć, ale należy pamiętać o tym, że wszystkich może zaskoczyć Scott Nicholls, który totalnie zawiódł w poprzednim spotkaniu teamu z Hagfors.

Awizowane składy:

Vargarna
1. Adrian Miedziński
2. Adam Skórnicki
3. Nicki Pedersen
4. Michael Jepsen Jensen
5. Krzysztof Kasprzak
6. Kim Nilsson
7. Andre Hertzberg

Valsarna
1. Grigorij Łaguta
2. Artiom Łaguta
3. Daniel Nermark
4. Tomasz Gapiński
5. Davey Watt
6. Ludvig Lindgren
7. Scott Nicholls

Tak było w ubiegłym roku:
Vargarna - Valsarna 29:25
Valsarna - Vargarna 42:54


Indianerna Kumla - Piraterna Motala

Indianie dotychczas odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli jedną porażkę, a trzeba powiedzieć, że przed sezonem w Kumli poważnie myślano o miejscu na podium Elitserien. Rezultat potyczki z Piratami będzie zależał w dużej mierze od Antonio Lindbaecka oraz Ryana Sullivana. Ten pierwszy zajął trzecie miejsce w sobotniej GP Szwecji, a w poprzednim pojedynku Indianerny uzbierał zaledwie jedno oczko. &quot;Sully&quot; natomiast nie może odnaleźć się od początku rozgrywek i we wtorek będzie bardzo zdeterminowany, żeby wybielić się w oczach kibiców i działaczy swojego klubu.

Piraterna oczarowała żużlowy świat, pokonując na inaugurację na wyjeździe Elit Vetlandę. Piękny sen nie trwał jednak zbyt długo, ponieważ w kolejnym pojedynku zespołu z Motali nie mogli wystąpić Rafał Dobrucki oraz Przemysław Pawlicki, w efekcie czego Piraci ulegli przed własną publicznością Lejonen Gislaved. Kontuzja kręgosłupa wykluczyła niestety &quot;Rafiego&quot; już do końca sezonu 2011, ale przy wysokiej formie Grega Hancocka oraz bezkompromisowej jeździe Przemka Pawlickiego i Macieja Janowskiego, Piraterna będzie w stanie powalczyć w Kumli o dobry rezultat.

Awizowane składy:

Indianerna
1. Niels Kristian Iversen
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Piotr Protasiewicz
4. Antonio Lindbaeck
5. Bjarne Pedersen
6. Ryan Sullivan
7. Simon Gustafsson

Piraterna
1. Greg Hancock
2. Maciej Janowski
3. Przemysław Pawlicki
4. Rafał Dobrucki - ZZ
5. Jonas Davidsson
6. Jesper B. Monberg
7. Linus Sundstroem

Tak było w ubiegłym roku:
Indianerna - Piraterna 44:52
Piraterna - Indianerna 50:45


Pauzuje: Lejonen Gislaved

Początek wszystkich spotkań o godz. 19:00.

źródło: sportowefakty.pl
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dzisiaj kolejna kolejka mojej ulubionej ligi. Najciekawiej chyba będzie w Norkkoeping i Sztokholmie, gdzie zmierzą się odpowiednio Vargarna-Valsarna i Hammarby-Dackarna. Jednak ja również uważam, że Vastervik po raz kolejny powalczy na wyjeździe i może zrobić dobry wynik w Vetlandzie.
Peter Ljung(+3)-Peter Karlsson 1 @ 1,65 Tobet⛔8:16
Skąd taki kurs się wziął to ja bladego pojęcia nie mam. Pikej w tym sezonie będzie dopiero debiutował na torach Eliteserien. Niby w tym roku jak zwykle świetnie jeździ w Anglii ale każdy wie, że ta liga nawet się nie umywa do Polski czy Szwecji. W Polsce właśnie okularnikowi idzie co najwyżej średnio. Ljung może jakoś nie jeździ kapitalnie ale na pewno stać go na dobre występy co pokazuję chociażby w naszej I-lidze, gdzie jest co najmniej nieźle. Obaj dzisiaj mają być na rezerwie, jednak Karlsson będzie jeździł w parze z Hampelem 2 biegi bodajże, a Ljung z Jędrzejakiem więc tutaj widzę przewagę dla młodszego ze Szwedów. Myślę, że obaj powinni zrobić porównywalną ilość punktów więc taki handicap jest jak najbardziej do wzięcia.
Elit Vetlanda-Vastervik(+10) 2 @ 2,00 Tobet⛔54:36
Vastervik przyznam się szczerze, że mocno zaskakuję. Zwycięstwo nad Indianerną u siebie już było ogromnym zaskoczeniem, ale wygrana Norrkoeping to już była sensacja. Jak na razie ich zaletą jest to, że jeździ cała drużyna i dzięki temu ciężko ich ogrywać, gdyż jak nie jeden to drugi pojedzie. Najbardziej można chyba liczyć na Chrisa Harrisa, który jak na razie w tym sezonie może nie jedzie w Polsce jakoś olśniewająco ale w każdym momencie jego forma może eksplodować, a w Szwecji już widać po nim dobre rezultaty. Ich dzisiejsi rywale przystępują do tego meczu z dwoma porażkami na koncie oraz bez Jasona Crumpa z wiadomych powodów. Miał nie jechać Kołodziej ale wobec absencji Rudego jednak zdecydował się pojechać w dzisiejszym meczu. Problemem Vetlandy jest na chwilę obecną bardzo nie równy skład. Hampel, Kołodziej, Hougaard, Vaculik to zawodnicy, którzy w każdej chwili mogą ograć wszystkich by za chwilę od każdego dostać. Ja sądzę, że ich liderem powinien dzisiaj być Thomas Jonasson, który pokazał dobrą formę w GP Szwecji w trudnych warunkach. Ciekawe czy znowu Jasio Kołodziej pokaże się z dobrej strony. Ja jakoś liczę tutaj na taki wyrównany mecz, który zapewne wygrają gospodarze ale handi jest dość wysokie na gości więc można brać.
T.Jonasson Over 8 @ 1,90 Bet365⛔8
Kurs kapitalny moim zdaniem jak na takie zdarzenie. Jak już pisałem Thomas dobrze wystąpił w GP. Poza tym w naszej I-lidze jest drugim jeźdźcem zaraz za Darcym Wardem. W Vetlandzie jako jedyny zawodnik póki co ma średnią powyżej 2. Jak widać wszędzie dobrze idzie młodemu Szwedowi. Dzisiaj jedzie 3 razy z Vaculikiem, który w dobrej formie w roku 2011 na pewno nie jest. Ostatni wyścig ma z Hougaardem, który też do jakichś wirtuozów jazdy na żużlu obecnie nie należy. Moim zdaniem linia 8 na lidera ekipy z Vetlandy to zdecydowanie za nisko dlatego warto pograć takiego overa.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Indianerna - Piraterna H(0 - 10.5) 2 2,00 Tobet 47:43✅
Myślę,że warto zagrać na Piratów.Do składu powraca Przemek Pawlicki a więc wzmocnienie w porównaniu z ostatnim meczem jest. ZZ za Dobruckiego a więc najlepsi zawodnicy pojadą po 6 razy. Piraci tego meczu nie muszą wygrać i pewnie tak się nie stanie ale handi 10,5 myślę że jest dość wysokie i warto spróbować.
Dobrym typem na ten mecz wydaje się być zagrać:
Piotr Protasiewicz over 9,5 -1,95. 5⛔
Jak narazie Piotrek ma średnią na poziomie 10,5 i myślę że w tych granicach i dziś zapunktuje.
Elit Vetlanda - Västervik
Czy wreszcie mistrzowie wygrają pierwsze spotkanie w tym sezonie? Wiadomo osłabieni brakiem Crumpa nie będzie Im łatwo.Dlatego ja wstrzymuje się od grania na Vetlande dzisiaj bo może i wygrają ale lepiej jak dla mnie wygląda typ:
Jarosław Hampel over 11,5 - 2,05 12pkt✅
Jak do tej pory wszyscy zawodnicy Vetlandy zawodzą.Ja dziś stawiam na Jarka który według mnie będzie najlepszym dziś zawodnikiem gospodarzy.
Hammarby - Dackarna
Jak spisze się beniaminek w pojedynku z Dackarną? O tym będzie mogli się przekonać dziś o 19:00 na Orange Sport Info.Ja widzę na to spotkanie dwa dobre typy:
Andreas Jonsson over 10,5 -2,00 13pkt✅
AJ jest w tym sezonie naprawdę dobrze dysponowany.Po dwóch kolejkach w Szwecji średnio 11,5pkt na mecz. W pierwszym meczu 14pkt w drugim 9 ale jechał 4 razy.Jeśli dziś pojedzie 5 razy to jestem spokojny.
Tomasz Gollob over 11,5-1,95 8pkt⛔
Tomek będzie dziś chciał poprowadzić swój nowy zespół do pierwszej wygranej.W pierwszym spotkaniu zdobył 12pkt i dziś liczę że będzie podobnie. Rywal wymagający a więc Tomek będzie musiał się napocić żeby wygrywać ale ja w Niego wierzę.
Vargarna - Valsarna
Na to spotkanie również mam typ indywidualny:
Grigorij Laguta over 9,5 -1,90 9pkt⛔
Starszy z braci jest naprawdę bardzo mocny w tym sezonie.Pokazuje to w lidze polskiej jeżdżąc w barwach Włókniarza jak i w Szwecji w Valsarnie. Jak do tej pory objechał jedno spotkanie zdobywając w nim 12pkt.Dzisiaj czeka Go wiele ciekawych pojedynków z Miedzińskim,Nickim Pedersenem czy też Kasprzakiem i nie jest wcale na straconej pozycji bo jak pokazywał ścigać to On się naprawdę potrafi.
Wszystkie propozycje z Tobet.
Pozdrawiam RADULA
Ps.
Mecz Hammarby - Dackarna dzisiaj o 19:00 na Orange Sport Info
6/3:?
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ryan Sullivan – Jesper B. Monberg (0-3) 2 1,95 (→ 1,80) Bet365

Wiadomo, że Ryan to zawodnik światowej klasy ale jak sam mówi oraz pokazują to wyniki „nowe tłumiki” po prostu mu nie służą. Ryan w dwóch spotkaniach Ligi Szwedzkiej jak dotąd zdobył 3 i 3 punkty.. są to na pewno wyniki po niżej oczekiwań włodarzy „Indian”. Czy dziś będzie lepiej? Szczerze wątpię. Natomiast Monberg notuje w Szwecji podobne wyniki do Ryana odpowiednio zdobył 4 i 2 punkty. Dzisiaj myślę, że stać go na wynik w okolicach 4-5 punktów a w to, że Ryan zrobi 7-8 punktów jest mi po prostu trudno uwierzyć. Po prostu Bet365 zaszalał z tym typem więc ja to gram ;)

Tomasz Gollob over 11 punktów 2,00 Bet365

Tomkowi nie do końca wyszło spotkanie w 1 kolejce, nie ustrzegł się wpadki plus defekt dało dość słaby wynik w siedmiu startach jak na Mistrza Świata. Dzisiaj w stolicy Szwecji gospodarze podejmą bardzo mocna drużynę Dackarny w której między innymi występują Jonsson, Holta. Mecz jak dla mnie na szczycie dzisiejszej kolejki, na pewno przed telewizorem nie zabraknie wrażeń. Wcale nie uważam, że beniaminek stoi na straconej pozycji i myślę, że jeśli Tomek pojedzie na swoim poziomie to może pociągnie resztę zespołu i dzisiaj w Sztokholmie dojdzie do małej niespodzianki;) Po takim kursie z taka linią, gram to bez dwóch zdań.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Jonasson powyżej 8 @1.90 bet365 ⛔ dokładnie 8 z defektem w ostatnim biegu
THJ pokazuje świetną formę w tym sezonie. W Polsce, a ostatnio nawet w GP bardzo pozytywnie mnie zaskakuje. Ciut gorzej jest z meczami w Szwecji. Myślę, że tym razem Thomas podreperuje swoją średnią i w tych rozgrywkach. Jest bowiem ustawiony w parze z Vaculikiem, dla którego będzie to pierwszy mecz dla Vetlandy w tym sezonie. Po przeciwnej stronie będą Harris i Klindt, których Jonasson na swoim torze w aktualnej formie również ma szansę &#39;powieźć&#39;. Drugą parą z jaką zmierzy się Szwed to duet Ułamek-Shields. Obaj w tym sezonie zaliczyli po jednym słabym i jednym dobrym meczu w Szwecji. Nie sądzę jednak, aby byli w stanie wywalczyć 5 punktów w biegu z THJ. Trzecia para Ljung-Jędrzejak - podobnie jak poprzedni duet. I czwarta gonitwa w parze z Hougaardem przeciwko Shieldsowi i Klindtowi. Jak dla mnie pewna &#39;3&#39; w tym biegu. Jest więc szansa nawet na występ w ostatnim wyścigu dnia, jednak uważam, że nawet te 4 starty wystarczą Szwedowi, żeby przywieźć co najmniej 9 oczek.

Vaculik - Jędrzejak 2 @2.75 bet365
⛔ Ogór zawiódł
Świetny kurs. Jak już wspomniałem dla Martina jest to pierwszy mecz w Elitserien. Jak pisał kolega kapszti nie jest on w najwyższej formie. W przeciwieństwie do Ogóra, który dwukrotnie znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Po raz pierwszy zdobywając 9 punktów na wyjeździe z Vetlandą, a później przywiózł 10 u siebie z Indianerną. Jędrzejak ma łatwiejszych przeciwników, gdyż ma jeden bieg z juniorami. Po takim kursie trzeba zagrać na lidera przyjezdnych.
Rory Schlein (+1) - Artur Mroczka 1 @2.20 ⛔ zabrakło punkcika
Zachwyt nad Mroczką po derbach i ostatnim meczu Dackarny u siebie trwa. Spójrzmy jednak na wyjazdowy mecz drużyny z Mallili z Indianerną: 4. Artur Mroczka - 0 (0,0). Schlein na wyjeździe z Lejonen zrobił 5 punktów. Na wyspach miał już dużo do czynienia z nowymi tłumikami i nie powinno być to dla niego problemem. Tor jest atutem Australijczyka, podobnie, jak punkt, który dodaje mu bukmacher. Świetny kurs.
Sullivan - Monberg (+3) 2 @1.95 bet365 zwrot - Sullivan nie jedzie.
Sullivan w dwóch poprzednich meczach zdobywał po 3 punkty. Monberg 4 na wyjeździe i 2 u siebie. Duńczyk twierdzi, że rozwiązał już problem z nowymi tłumikami, co potwierdził ostatnio świetnym występem w lidze brytyjskiej. Australijczyk natomiast jasno deklarował przed rozpoczęciem sezonu Elitserien, że jest to dla niego czarna magia i będzie na tym jeździł po raz pierwszy. Jak widzimy wiedział o czym mówi... Według mnie Duńczyk ma dużo gorszych zawodników w swoich biegach: Kylmaekorpi, Gustafsson (x2), Iversen , ZZ, Davidsson. Natomiast Sullivan pojedzie z: Pedersen (x2), Janowski, Hancock, Davidsson, Sundstroem. Pozostałe 2 pojedynki obu panów to bezpośrednie starcia. Myślę, że +3 na stronę Jespera powinno przesądzić sprawę.
Hammarby - Dackarna 1 @2.40 ✅
Wydaje mi się, że Dackarna to drużyna swojego toru. W Kumli niejako potwierdzili to Lindgren i Mroczka, którzy zdobyli odpowiednio 4 i 0 punktów. W słabej formie jest Holta. Dużo można spodziewać się za to po Jonssonie i Pavlicu. W drużynie gospodarzy na pewno solidnie zapunktują Gollob, Walasek i Zetterstroem. Schlein, Kościecha i Gafurow dorzucą swoje i mecz powinien być wygrany. Jest to pierwszy mecz stołecznej drużyny na swoim torze, powinni być do niego dobrze przygotowani. Nie mam jakich specjalnych argumentów na ten typ. Po prostu wydaje mi się to trochę oczywiste, a zostałem bardzo zaskoczony przez kurs.
Ałć, czerwono.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Gollob - Jonsson - 1
Hampel - Ułamek - 1
Betsafe
Krótko, bo nie mam za wiele czasu. Zbyt dużo uwagi nie poświęcałem tej kolejce Elitserien. Te dwa typy od razu mi się spodobały i jak to często bywa pierwsza myśl jest najlepsza. Gollob musi być liderem swojej ekipy. Po cichu liczę na wygraną gospodarzy w pojedynku z Dackarną. Chudy zapewne pojedzie 5 razy. Tego pewni być nie możemy w przypadku AJ. Oczywiście Szwed w swojej lidze jest bardzo szybki, jednak mam wielkie zaufanie do Tomka. Stawiam też na Hampela, który w końcu musi pokazać się z lepszej strony w Elitserien, bo jak na razie to jest totalna klapa. Jest duża szansa, że pojedzie 5 biegów. Uważam, że na swoim torze będzie w stanie zdobyć więcej punktów od Seby, który jeździ w kratkę.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Hammarby - Dackarna 1 @2.40 ✅
Popieram ten typ. Hammarby na swoim torze powinno być groźne dla każdego. Być może poza Gollobem mają dość przeciętny skład ale i Zorro i Walasek i Kościecha jadący spod 6 mogą na własnym torze zakręcić dobry wynik. O wyniku zadecyduje napewno postawa Golloba (który &quot;lubi&quot; w Szwecji zawodzić) i przede wszystkim druga linia. Mroczka, Pavlić i rezerwowi gości mnie nie przekonują. Według mnie tutaj gospodarze wypadają nawet troszkę lepiej. Liczę, że jako że jest to mecz nr. 1 po awansie to determinacja gospodarzy zaprocentuje a Tomek poprowadzi Hammarby do zwycięstwa.

Edit
Brawo Hammarby!
 
S 4

sledziu

Użytkownik
over10.5 A. Jonnson kurs 2.00 nie bede tu nic pisac koledzy u gory juz wszystko napisali
i do tego pojedynek Gapa 1,5+ skóra 1,5- typ 1
gapa tyn sezonie moze szału nie robi ale jeździ regularnie nie to co skóra atut wlasnego toru pewnie nie bedzie mial nic do znaczenia
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Ja napiszę bardzo krótko, bo nie całe 25 min do meczu.
Peter Karlsson -1 - Peter Ljung +1 1.66 bet365 ✅
To co zrobił Karlsson wczoraj na wyspach to: :eek: 15pkt w 6 biegach. Jak na niego uważam to za prze świetny wynik. W tym samym meczu wystąpił również Ljung. Ljung już tak rewelacyjny nie był, a właściwie jego obecność była prawie nie zauważalna. W 4 startach 4 punkty, w tym dwa zera. Małe h2h do tego meczu: 16-4! Ze sobą ci dwaj panowie jechali dwa razy, za każdym razem Ljung oglądał plecy Karlssona. Nie widzę żadnych przeciwwskazań przeciwko temu typowi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom