>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Enea Speedway Ekstraliga 2013 - dyskusja, typy

Status
Zamknięty.
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Tarnów 1.40 Bydgoszcz 2.70
Tarnów lekko osłabiony powinien być wyżej niż Bydgoszcz do której dołączył dziadek Hancock
Cieżko sie zgodzić z twoją tezą. Moim zdanie tarnow osłabił sie znacząco i o walce w PO może zapomieć. Wiek juniora skończyli Maciek Janowski oraz Jakub Jamróg przezco siła Jaskółek w tym elemęcie jest praktycznie żadna. Zosatał tylko młody Gomólski, który słabo radził sobie na arenach ekstraligowych i wynalazki typu Lesiak czy Koza ( ciężko mi uwieżyć, że zaliczą podobny progres jak Jamróg w ubiegłym roku). Ważną rzeczą jest, że w tym roku bedą 2 biegi juniorskie (bieg 2 i 8).
Kolejna kwestia to wspomiany przez ciebie &quot;dziadek&quot;, który w dużym stopniu przyczynił sie do wywalczenia złotego medalu przez zespół z podkarpacia. Zawodnik mimo ze swoje lata ma to potrafi jezdzic na podobnym poziomie od paru ładnych lat i jest to olbrzymia strata dla tego zespołu, tym bardziej ze w jego miejsce ze względu na KSM został zakontraktowany słaby (zeby nie powiedzieć bardzo) młodszy z braci Łagutów, Artiom. Co wiecej cieżko bedzie stosowac za niego rezerwy zwykłe ( junior) bo zwyczajnie niema kogo za niego wystawic.
Istnieje jeszcze możliwość ( na którą bardzo licze), że bedzie jeździł zamiast niego w wspomiany Jakub.
Warto zauważyć również że prawdopodobnie bedzie rozbita jedna z lepszych par mianowicie Vaculi - Madsen, bo ciężko sobie wyobrazic żeby, Janowski jezdził z Łagutą or Jamrogiem. Skłaniał bym sie do takiego ułożenia par Vaculik- Jamróg, Madsen- Janowski, Kołodziej - juniorzy.
Co do zespołu z nad Brdy to głównie martwiłem sie o kwestie finansowe i problemy z tego wynikające (gorszy sprzet, mniejsza motywacja itp). Wszytko jednak wskazuje na to ze te problemy powinny ich ominąc tzn dzieki funduszą z miasta i sponsora tytularnego składywęgla.pl (czy cos w tym stylu) nie powinny być tak mocno odczuwalne.
Co do czysto sportowych zagadnień to juniorzy gryfów biją za głowe tych wspomianych na początku i tu różnica jest bardzo widoczna. Jest to dość równa para dzieki czemu jest dużo pole manewru przy stosowaniu rezerw zwykłych.
W zespole został jeden z lepszych polskich seniorów Krzysiek Buczkowski i solidny na 2 linie Kościecha.
W zastępstwie za Emila i Gape zostali ściągnięci &quot;dziadek&quot; Hancock i młody Sasza Łoktajew. W pierwszym przypadku nie powinno byś aż tak duzej róźnicy na niekożyśc Herbiego jeżeli chodzi o róźnice punktowe. Co do Saszki to powinno być już tylko lepiej. Ales ma baze szprzętową w Bydgoszczy i władze Poloni nie robili mu problemów w zeszłym sezonie na jazdy próbne i testowanie sprzetu ( tego nie jestem do końca pewnien, wiec mógł by ktoś potwierdzić).
O Hansie Lansie niechce mi sie pisac, mam poprostu nadzieje ze juniorzy bedą jezdzic za niego.
Suma sumarum kurs 1,4 jest wielce nieadekwatny, dlatego kurs na Polonie bydgoszcz biorę z pocałowaniem ręki. Mam nadzieje będą czarnym koniem tych rozgrywek.;) to tyle
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Loktajew ma bazę w Bydzi,ale z tego co wiem to w trakcie sezonu nie miał możliwości treningu przy Sportowej.Jedynie przed sezonem trochę kręcił z chłopakami kółka w marcu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
L 32

luntrus

Użytkownik
Ważną rzeczą jest, że w tym roku bedą 2 biegi juniorskie (bieg 2 i 8).
Polecam zaznajomienie się z regulaminem z linku poniżej.
http://www.speedwayekstraliga.pl/zalaczniki/RDMP%202013%2016.11.2012%20tj.pdf
Jest może ktoś z Bydgoszczy? Bo nurtuje mnie jedna kwestia. Mianowicie ostatnimi czasy, to tam była robiona niezła kopa, o czym świetnie przekonał się np. Falubaz, czy też Gorzów. Tor był mocnym atutem i tacy zawodnicy jak Kościecha, Gapiński i juniorzy sobie dobrze radzili. Było to problemem dla Artioma, bo kiedy raz zrobiono na twardo, to już lepiej pojechał. Dla Buczka i Emila wiadomo, że raczej bez różnicy. Z tej układanki wywalamy Ruskich i Gapę, a w ich miejsce Greg, Sasza i Hans. Przy czym mam wrażenie, że cała trójka lepiej radzi sobie na twardszym torze, że dla pół drużyny lepiej byłoby na mocno przyczepnie, a drugiej połowie raczej twardo. W GP i DPŚ był zwykle betonik i Jankes wymiatał. W Zielonej ostatnio też raczej bardziej twardo jak przyczepnie, a Hansa najlepszy występ w GP, to betonowe Cardiff (tutaj pewnie też kwestia silników z UK, bo tam jeździ dobrze, Kasprzak wtedy błysnął, a Holder to już w ogóle) i analogicznie w I lidze chyba Gniezno - z pamięci, więc mogłem o czymś zapomnieć, ale generalnie on nie urywał dupy kolokwialnie mówiąc. Tak więc w którą stronę pójdzie toromistrz? No bo kompromisowe rozwiązanie byłoby chyba nie najlepszym pomysłem, w sensie iż nie stwarzałoby problemu dla rywala. Na betonie na luzie miażdży ich Toruń, Falubaz również raczej wygra, a i z Tarnowem chyba też mogłaby być ciężka przeprawa. Krótko mówiąc widzę tutaj problem, że tor może nie być już takim wyraźnym atutem jak do tej pory, a to moim zdaniem równa się spadkowi, bo mając dwa i pół dobrego zawodnika, to wyjazdów nie zawojują. Liga będzie dość wyrównana, ktoś pojedzie lepiej - ktoś gorzej, więc trzeba zwrócić uwagę na detale. Tutaj Tarnów powinien być mocny na swoim torze. Stracili Grega, ale Artiom zdaje się być idealny pod tamtejszy tor. Start, kreda i rura. Jak potrenuje solidnie, spasuje sprzęt, to czasem może nie być aż takiej różnicy. Warto pamiętać, że Tarnów zmiażdżył tę ligę nieco przed Gorzowem, więc o ile na wyjazdach sporo stracą i mogą punktów nie przywozić, to jednak w domu powinni być nadal mocną ekipą i to może wystarczyć na czwórkę. Widzę tutaj potencjał - w Polonii raczej nie. Tak więc kurs chyba dobrze wystawiony.
P.S.
Z tym biciem na głowę, to bez przesady, bo Gomólskiemu już się zdarzało obu Polonistów objeżdżać w Bydgoszczy.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Co do toru w Bydgoszczy, to pamiętaj o jednej rzeczy. Bodajże 3 lata temu ówczesny prezes Leszek Tyllinger postanowił dowieźć masakryczne ilości nowej nawierzchni na GP i jakoś dziwnym trafem zewnętrzna &quot;przestała chodzić&quot;. Potem, do zespołu przyszedł nowy trener - Robert Sawina, który był zwolennikiem tworzenia &quot;kopy po same jaja&quot;. Co ciekawe przeciwnikiem takiego rozwiązania był obecny manager - Jerzy Kanclerz, który słusznie twierdził że zabija to widowisko. Nie znaczy to wcale, że w Bydgoszczy będzie tworzony bardziej widowiskowy&quot;bydgoski betonik&quot; (inna sprawa, że o powrocie do toru za &quot;lat Gollobowych&quot; już chyba nie ma co marzyć). Skład Polonii to nie jest dream team, a jednak w zeszłym roku atut własnego toru był niesamowity. Niektórzy zawodnicy jak zwłaszcza Kościecha, ale też juniorzy mogą preferować przyczepniejszą nawierzchnie. Spasowany Hancock nie będzie miał z tym problemów. Zresztą on w Bydgoszczy jeździ kapitalnie i radził sobie w różnych warunkach. Z Łoktajewem to ciężko stwierdzić. Pod Hansa nie ma co robić toru, bo on nawet jadąc sam spod taśmy może coś w polskiej lidze odwalić ???? Wszystko wyjdzie w praniu tj. Kryterium. Mamy trochę userów w Bydgoszczy, to może ktoś pochodzi na treningi i zauważy co i jak. O ile nie będzie śniegu ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
L 32

luntrus

Użytkownik
Też moim zdaniem na betonie, umiejętnie zrobionym i nieprzesadzonym, są lepsze widowiska, a już zwłaszcza w Bydgoszczy. Nawet jak nie ma mijanek, to zawodnicy częściej jadą w kontakcie itd. Tyle, że właśnie odejście od tej kopy, to by był trochę strzał w kolano, bo jak już wspomniałem Apator ich zmiata, a jeszcze parę ekip powinno powalczyć co najmniej na równi. Z drugiej strony nie widzę na takiej kopie Hansa, a i nie wiem na ile Sasza będzie mocny. Przy czym wszystko pomiędzy, to raczej ryzykowny wybór.
Z kolei co do GP - masz na myśli ten sezon, co były dwie rundy i wtedy w tej drugiej Tomek się nie popisał? Wtedy faktycznie duża nic a nic nie chodziła, ale to przede wszystkim z uwagi na niską temperaturę - w końcowej fazie tor już był lekko zmrożony, ślisko i te sprawy.
J:/ Nie, &quot;podwójne GP&quot; było wcześniej, w 2008.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Kolega Luntrus coś mi zalatuje fanem Startu Gniezno;) Czy będzie beton czy kopa to i tak tor pozostanie atutem bydgoskiej ekipy,tak było od kiedy chodzę tam na mecze.Nawet jak zabrakło Gollobów,to Robacki z Fijałkowskim i Klechą objeżdżali u siebie zawodników lepszych niż Bjarne Pedersen cz Seba Ułamek. Na pewno toru nie będzie się robić pod juniorów,bo Woźniak i Curyło już pewien poziom sportowy osiągnęli.Można powiedzieć że największe doświadczenie zebrali na kopie i to może tylko procentować na betonie.Oni się spasują bo są chłopakami stąd i będą na bierząco.Laguta jakby więcej czasy spędzał na stadionie i w warsztacie niż w Galerii Pomorskiej z rodzinką na zakupach-też by tak nie narzekał,że jest zbyt przyczepnie tylko by się dostosował do warunków.
Na razie w Bydgoszczy kupa śniegu,więc na treningi się nie zapowiada.Sparing u siebie zaplanowany jest tylko jeden i na niego się wybiorę jeśli dojdzie do skutku.Ale nie ma się co sugerować nawierzchnią na sparingu czy na KA.Rok temu na KA było twardo,a w 1.meczu ligowym już było coś zupełnie innego.
Pozdro Startowcy,już 7 kwietnia poznacie swoje miejsce w szeregu,o!:cool:

e: odnośnie toru,coś zaczęli działać ???? http://www.youtube.com/watch?v=5_ew7zjcUKo
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Loktajew ma bazę w Bydzi,ale z tego co wiem to w trakcie sezonu nie miał możliwości treningu przy Sportowej.Jedynie przed sezonem trochę kręcił z chłopakami kółka w marcu.
dzięki za sprostowanie własnie nie byłem pewny jak to do końca wyglądało

Polecam zaznajomienie się z regulaminem z linku poniżej.
sorry mój błąd, podpierałem sie jakimś linkiem ze sportowych faktów, nie chciało mi sie sprawdzać u źródła (lenistwo)

Z tym biciem na głowę, to bez przesady, bo Gomólskiemu już się zdarzało obu Polonistów objeżdżać w Bydgoszczy.
objeżdżać może i mi się zdarzyło, ale były to pojedyncze przypadki i w przeciwieństwie do młodych Gryfów nie potrafił on nawiązać walki z czołowymi juniorami SE.

Co do toru to tak jak mówi Levy i Jacques, juniorce, Kostkowi i Buczkowi pasował taki tor, Herbie jest za starym wyjadaczem i pojedzie dobrze na każdym torze. Lansio to nieporozumienie i dziwie się, ze jest w ogóle w Byndzi. Pozostaje tylko Sasza, który kroki stawiał na torze &quot;selektywnym&quot; Piotra Żyto, wiec parę kółek i myślę że da rade ;)
 
shon19 40

shon19

Użytkownik
A jak wg was kształtują się kursy na wygraną w 1 lidze? Według mnie zbyt mocno faworyzowane jest Wybrzeże (1.35) a troszkę niedoceniany Grudziądz (3.20). Zastanawiam się czy nie zagrać tego. Jakie są wasze opinie? Kursy z Tobet.
 
pavelo 8

pavelo

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/346176/inauguracja-sezonu-zuzlowego-przelozona
Główna Komisja Sportu Żużlowego i Speedway Ekstraliga podjęły decyzję o przełożeniu pierwszej kolejki rozgrywek żużlowych w Polsce!
W związku z utrzymującymi się niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz brakiem symptomów poprawy pogody w nadchodzącym czasie, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. kierując się bezpieczeństwem zawodników zdecydowała o zmianie terminarza rozgrywek Enea Ekstraligi. Pierwsza, inauguracyjna kolejka została przełożona. Kluby Enea Ekstraligi otrzymały do opinii proponowane daty rozegrania meczów I rundy. Po otrzymaniu opinii decyzje co do konkretnych dat przełożonych zawodów zostaną podane w komunikacie Enea Ekstraligi najpóźniej we wtorek 26.03.2013.
Konkretne decyzje podjęto już pod kątem rozgrywek I i II ligi. Pierwsza kolejka II ligi została przełożona na 5 maja, natomiast inauguracyjna runda I ligi odbędzie się 19 maja. Pojedynki drugiej kolejki w obu tych ligach rozegrane zostaną zgodnie z terminarzem, czyli w niedzielę 7 kwietnia.
Więc święta spokojne :p
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Zmiany w zbliżającym się sezonie, a mianowicie obecność &quot;komisarza toru&quot; na 8h przed rozpoczęciem spotkania oraz obowiązkowa próba toru powinny zmniejszyć handicap rozgrywania meczów na własnym obiekcie. Zobaczymy jak to będzie...
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jak dla mnie najglupszym pomysłem jest wprowadzenie opłat za kartki. Przecież to tylko obniży atrakcyjność rozgrywek. Ciekawe czy zawodnicy zaprotestuja? Może Krzysztof Cegielski kolejny raz stanie w obronie chłopaków? Co o tym sadzicie?
Co do próby toru to bardzo dobre posunięcie. A że bedzie komisarz toru też dobrze przynajmniej nie będzie a przynajmniej nie powinno być jaj takich jak w tamtym roku z torami w Lesznie czy Gorzowie. Niech pokażą że na przepisowym torze też potrafią wygrywać
 
speedwayfans 7

speedwayfans

Użytkownik
Z tymi opłatami za kartki to jest przesada osobiście sądzę że te kartki są nie potrzebne. Moim skromnym zdaniem powinien zostać regulamin ten sam co był w sprawie wykroczeń bo taka nowinka będzie na sezon 2013/2014 i będą to usuwać z regulaminu (tak podejrzewam) ale zobaczymy po tym sezonie lub po jego większej części co z tego wyniknie
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
I znowu to samo.. Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Bydgoszczy spadł śnieg.. Po tym co widzę i jakie prognozy dla Bydgoszczy są na najbliższy tydzień &quot;nie widzę&quot; kompletnie meczu z Gnieznem który ma się odbyć 7 kwietnia. Co prawda śniegu malutko i to raz dwa stopnieje ale w tygodniu też ma coś dopadać do tego mało słońca. Na ligę chyba poczekamy jeszcze dłużej niż nam się to wydaje... Co do NC+ dla tych którzy mają C+ lub N+ czyli stali klienci tych platform piszę, że można wynegocjować fajne warunki dla siebie. Ja osobiście wybrałem sobie pakiet dostałem rabat w wysokości 20 zł co miesiąc i ten ich najlepszy dekoder z nagrywaniem itd za darmo ;)
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Jest dokładnie tak jak mówisz z NC+. Mam Cyfre+ i jest 20 zł rabat na miesiąc plus dekoder dla klientów Cyfry lub N. Lepiej nie będzie ???? A co do pogody to w 2 lidze też marnie. Tu w krakowie śnieg i nie wiadomo czy 14 będzie mecz z Piłą.
 
4 96

46ckm

Użytkownik
tak realnie patrząc to myślę że wcześniej niż 21 kwietnia to liga nie wystartuje. Niema na to szans bo prognozy pogody na najbliższe dni są nie najlepsze praktycznie w całym kraju opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Tak więc trochę sobie jeszcze na start ligi poczekamy oby tego 21 udało się wystartować no i oczywiście dzień wcześniej w Bydgoszczy w GP.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
A ja uważam, że władze Ekstraligi i klubów staną na głowach, żeby mecze zostały odjechane 14 kwietnia w niedziele. Zresztą jak widać prognozy praktycznie od soboty są optymistyczne 4-5 stopni bez deszczu i śniegu. Gdzieś jakieś słońce a wtorek-środa w przyszłym tygodniu to już po prostu pogoda będzie nas rozpieszczać (10-12 stopni w całej Polsce) ! ???? Jednak 3 odwołane kolejki to już będzie ogromny problem bo co z tego, że zawodnicy teraz odpoczywają jak póżniej będą mieli mecz na meczu. Taki Gollob to luz bo nie wiadomo czy nawet w Szwecji będzie jeżdził ale np Holder ? współczuje.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wczoraj w Lesznie odbył się pierwszy sparing w Polsce
Jakby ktoś chciał obejrzeć relację video z tego meczu to jest ona dostępna tutaj: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/348331/zobacz-sparing-fogo-unii-ze-stelmet-falubazem-wideo
Bardzo dobrze zaprezentowali się liderzy Falubazu. Gorzej z drugą linią.
A co do pogody, to moim zdaniem i III kolejka zostanie przełożona. Może nie w całości, ale parę ośrodków będzie napewno na to naciskać. Bez jazd treningowych i sparingów nie ma co wypuszczać zawodników na trudne tory. Oby tylko pogoda pozwoliła na rozegranie Grand Prix w Bydgoszczy 20 kwietnia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
B 41,5K

bosky

Użytkownik
coś cicho nam się tutaj zrobiło, a za nami kolejne sparingi. Zagadka pt. kto będzie numerem 10 w Stali chyba powoli się rozwiązuje, dla mnie taki obrót spraw to baja, bo Paweł Hlib jest dla mnie jak Gollob dla Toretoo. ???? Załączam link do wideo z turnieju par w Gorzowie:

http://stalgorzow.pl/articles.php?aid=124

na którym widać wyraźnie, jak Paweł po staremu zostaje spod taśmy i po staremu nie boi się pojechać tam, gdzie inni nawet nie próbują. Było twardo, więc ciął maksymalnie do kredy, gdyby się odsypało nie mam wątpliwości, że na takim samym pograniczu jeździłby przy bandzie.

Słowo o Rzeszowie i pierwszym meczu w GW:
z jednej strony Nicki i Pavlic, to dwaj zawodnicy których rzeczywiście nad Wartą powinno się obawiać w niedzielę. Jura jest sporą niewiadomą, bo poprzedni sezon mu nie wyszedł, ale jeśli będzie jakaś fajna linia na tego żużlowca, to będzie ona zdecydowanie do zaatakowania. Nicki, wiadomo, w Gorzowie chyba jeszcze groźniejszy, jak na innych torach.

Inauguracyjne mecze mają to do siebie, że atut toru jest jeszcze większym handicapem, niż na początku sezonu ( w takim lipcu trudno jest utrzymać tą samą nawierzchnię, bo tor szybko schnie, bo i rywale już dawno wjeżdżeni w sezon itd. itp. )

Czego spodziewać się po gorzowskiej nawierzchni? Kopy po jaja. Pewnie znowu będą pretensje, że taki tor na początek sezonu, to wypuszczanie zawodników na corridę, ale prawda jest taka, że to na obecnym etapie sezonu duży handicap. Oto jak na takowych potencjalnie torach w 2012 roku prezentowali się przyjezdni:
Tarnów - 55:34
Gorzów - 53:37 (przy 3 oczkach nieobecnego już w Gorzowie Golloba)
Leszno - 53:37

Warto podkreślić bardzo przeciętną postawę w każdym z tych spotkań Łukasza Sówki. Najlepszy wynik, to 5 punktów w 6 startach na torze Cieślaka, dupy nie urywa.
Podobnie Okoniewski. Reszta składu tak naprawdę uległa zmianie, więc trudno się wypowiadać. Jurica zawsze w Gorzowie śmigał dla odmiany jak natchniony.

Co do składu Stali, drużyna przygotowywana typowo pod koło. &quot;Anglicy&quot; Nermark, Kasprzak, Iversen + gość, który na kopie w Lublinie kręcił komplety i sam mówił w wywiadach, że &quot;uwielbia podskakiwać na muldkach&quot; (mowa o Hlibie oczywiście), zagadką i moim zdaniem największą luką w składzie jest ktoś z pary Gapa-Linus, w historie o strachu Bartka po kontuzji nie wierzę.

Reasumując, Rzeszów bez juniorów (oczywiście jeśli moja pierwsza analiza poszła w dobrym kierunku) będzie miał w Gorzowie bardzo trudno. Podejrzewam scenariusz, który na naszym torze powtarza się bardzo często, tj. dwóch bardzo solidnych rywali, którzy szybko się spasują, albo po prostu będą mieli swój dzień konia, a reszta do bólu konsekwentna w przywożeniu zer, a co za tym idzie niską, bo niską, ale wygraną gorzowian.

ps: w swojej analizie celowo pominąłem Walaska, bo on w Gorzowie nie grał ostatnio pierwszych skrzypców.
ps2: co z typerem żużlowym? ???? ja wiem, że co roku zaczynał się nieco później, może udałoby się w tym roku wystartować nieco wcześniej?? ????

Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom