>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Fantasy Yahoo NBA 2011/12

Status
Zamknięty.
Baqu 793K

Baqu

Forum VIP
JUŻ ZA CHWILECZKĘ, JUŻ ZA MOMENCIK...

Dość leniuchowania! Sezon zbliża się wielkimi krokami, także ten w wersji fantasy. Pora odkurzyć arkusze kalkulacyjne, poodwiedzać ulubione miejsca w sieci, uporządkować sobie wszystkie te bardziej i mniej spektakularne newsy z offseason. Innymi słowy - zacząć przygotowania do draftów.

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć - przypomnij sobie ranking za miniony sezon, w formacie, w jakim gra Twoja liga. Najwygodniej oczywiście wygenerować sobie wersje rankingu szytą na miarę za pomocą narzędzia typu http://www.basketballmonster.com, choć oczywiście nikt nie zabrania Tobie tworzyć własne analizy. Ba, wręcz zachęcam! Swoją drogą, analiz i tak nie unikniesz, bo przecież układ sił wśród graczy NBA zmienia się niemal z każdym dniem, więc ubiegłoroczne dane, choć stanowią dobry punkt wyjścia, w żaden sposób nie mogą Tobie służyć jako ostateczna wyrocznia.

Co się zmieniło latem? Ano sporo. Zawodnicy zmieniali kluby, na własne życzenie lub też wysyłani w wymianach przez menedżerów. Do NBA trafili rookies i mogą sporo namieszać, jak co roku zresztą. Część graczy solidnie przepracowuje lato, by stawić się na obóz przedsezonowy w jak najlepszej dyspozycji. Inni - wręcz przeciwnie. Wielu właśnie bierze udział w mistrzostwach świata, prezentując swoją aktualną dyspozycję. Kilku leczy urazy, czasem błahe, czasem poważniejsze, wykluczające z udziału w pierwszych meczach sezonu.

Wszystkie te wydarzenia musisz wziąć pod uwagę, dorzucić trochę własnych spostrzeżeń, opinii na temat spodziewanego progresu, zdrowia... Dodaj też trochę tak zwanego &quot;dobrego nosa&quot; i stwórz ranking, na podstawie którego wybierzesz już niedługo drużynę marzeń, zwycięską w Twojej lidze. Zbyt wiele roboty? Tu też można prościej. W sieci aż roi się od analiz i rankingów, choćby na yahoo, gdzie znajduje się też jedna z najpopularniejszych platform oferujących ligi fantasy. Nie ufaj jednak takim zestawieniom bezkrytycznie! Tym bardziej, że rankingi mogą znacząco się różnić w zależności od tego czy Twoja liga grać będzie systemem roto, fantasy points czy H2H.

Nie przegap też okazji do draftowania &quot;na sucho&quot;, z wykorzystaniem tzw. mock drafts! Świetna to okazja, by oswoić się z atmosferą i wymogami towarzyszącymi temu kluczowemu dla całego sezonu wydarzeniu. Okazja też, by podpatrzeć strategie wyborów i preferencje konkurentów z całego świata.

Do dzieła!

za zawszepopierwsze
 
Baqu 793K

Baqu

Forum VIP
Wyniki Fantasy Yahoo NBA 2010/11

▶ http://forum.bukmacherskie.com/f273/fantasy-yahoo-nba-2010-11-a-48233.html

League Champion
KBteam

2nd
TheDon Flyers

3rd
Skiper Chiefs

4th
Hajduki Wielkie
5th
Goral Hornets
6th
Shen Wild Dogs
7th
MKAllStars
8th
Kukla Lakers​

jeżeli ktoś chce dołączyć do zabawy w tym sezonie proszę mi napisać PW

do wszystkich, którzy uczestniczyli w poprzednim sezonie zaproszenia już zostały wysłane i mają oni miejsca w tym sezonie zapewnione - no może oprócz Kukli czyli Kukla Lakers, który olał grę, a jak wiemy nie ma miejsca w pierwszej lidze dla takich osób.

Trzy pierwsze osoby z drugiej ligi proszę mi napisać PW gdyż awansowaliście klasę wyżej :) [ widzę, że są to drużyny: Backrus Vsyuks &amp; New Orleans Vrazzo &amp; Bzyku&#39;s Killers ]

Jeżeli chcecie jakichś zmian w statach / lidze / etc. piszcie wszelkie sugestje.

Drużyny zgłoszone do Fantasy Yahoo NBA 2010/11 I Liga: ( będę sukcesywnie updaytował )
Baqu Baqu Squad - manager Baqu
Shen Wild Dogs - manager Shen
Backrus Vsyuks - manager Backrus
New Orleans Vrazzo - manager Vrazzo
Bzyku&#39;s Killers - manager Bzyku
TeddyEndżels - manager Ted
Skiper Chiefs - manager Skiper
KBteam - manager .KB
Money Team Jacques - manager Jacques
Goral Hornets - manager t_goral
TheDon Flyers - manager TheDon
JuanAntonio bad boys - manager Juan_Antonio
Hajduki Wielkie - manager Hajduk
MKAllStars - manager MKAlvarez


Drużyny zgłoszone do Fantasy Yahoo NBA 2010/11 I Liga: ( będę sukcesywnie updaytował )
Baqu Baqu Squad II - manager Baqu
oki&#39;s vipers - oki
Radzio_xp Patriots - manager radzio_xp
hrycek14 Rookies - manager hrycek14
zaszkins Knicks - manager zaszkins
Olo&#39;s Lotos - manager Olo_13
McBet Destroyers - manager McBet
lukascash celtics - manager lukascash
Gobel Miners - manager gobel
Magiki Kentaki Team - manager Magiki
QWERTUS FLYERS - manager qwerty16
@rmor Team - manager Armour

DRAFT I Ligi: Niedziela 11 Grudnia godzina 20:00 GMT :!:​


DRAFT II Ligi: Poniedziałek 12 Grudnia godzina 20:00 GMT :!:​
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Baqu, no bez przesady z tą 8:00. Wypadałoby chyba wspólnie, ze wszystkimi graczami, podjąć decyzję o której zrobić draft. Niedziela jedyny dzień, gdzie można sobie dłużej pospać, a Ty chcesz organizować pobudkę jak w dniu pracy?

akurat zmieniłem na 20:00 jak to napisałeś, gdyż wiedziałem iż komuś się to pomyli z 8 rano ;D

co do daty, to wiem, ze pytanie każdego o zdanie nic nie daje bo zawsze komuś nie pasuje
i to o kant dupy rozbić gdyż takie przeciąganie często trwa te 2 tygodnie. Jest data, jeżeli
na prawdę kilku osobom nie będzie pasować to oczywiście zmienię.
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
Już myślałem że NBA w tym sezonie nie będzie... ????

A co do samego Fantasy... System h2h jest bardzo emocjonujący, bezpośrednie pojedynki, łatwo opracować odpowiednią taktykę itd.... ale kiedy dochodzimy do PO, prawdziwa liga zwalnia, najlepsi zawodnicy grają coraz mniej a u nas wyniki stają się coraz bardziej przypadkowe. Dlatego proponuję zmianę systemu rozgrywek, najlepiej na roto (fantasy points jest łatwiejsze, ale też zdecydowanie najnudniejsze ???? ). Co prawda ten sezon będzie krótszy i pod koniec będzie więcej niewiadomych niż zwykle, ale i tak powinniśmy poważnie zastanowić się nad rezygnacją z h2h ????
 
zaszkins 5

zaszkins

Użytkownik
zróbmy dwie konferencje w jednej lidze, bo nie uśmiecha mi sie bycie w drugiej lidze gdzie połowa graczy oleje zabawe
 
bzyku 33

bzyku

Użytkownik
A jak rozegrasz finał? W fantasy chyba nie ma takiej opcji jak ustawienie konferencji. Przynajmniej ja nie słyszałem o tym.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Baqu narzekał mi jak mu tak mówiłem, że za dużo drużyn wtedy by było w lidze i zawodników gorszych by trzeba było wybierać, ale jakoś w NBA sobie radzą :razz:

Póki co mamy 21 ekip i myślę, że coś w tych granicach to nie byłaby zła opcja, żeby zrobić konferencje. Nie wiem czy wszyscy z powyższej listy chętni, ale jak tak to powiedzmy 22 lub 24 ekipy i można się bawić. Takie moje zdanie.
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
Niby jest opcja podziału na dywizje, ale moim zdaniem te 16 drużyn, które brały udział w poprzednim sezonie to maksymalna liczba jaka może brać udział w takiej lidze. Przy tych 22-24 drużynach praktycznie każda poważna kontuzja kończy zabawę, bo nie będzie kim zastąpić takiego zawodnika. A to może doprowadzić do właśnie do tego czego chcecie uniknąć- olewania ligi :p Jeśli chcemy coś zmieniać to lepiej zrobić 2 ligi z mniejszą liczbą osób niż jedna dużą.

Zróbcie jakąś czarną listę, przyda się ????
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
Fantasy to jednak inna bajka, nie da się w pełni odwzorować rzeczywistej ligi i też nie o to chodzi w tej zabawie. W prawdziwej drużynie w przypadku kontuzji reszta zawodników przejmuje obowiązki pechowca i właściwie dzieli się statystykami, tym co nas najbardziej interesuje. W fantasy takiej możliwości nie ma, bo zazwyczaj mamy zawodników z zupełnie różnych drużyn. Mam nadzieje ze Baqu myśli podobnie jak ja ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Baqu narzekał mi jak mu tak mówiłem, że za dużo drużyn wtedy by było w lidze i zawodników gorszych by trzeba było wybierać, ale jakoś w NBA sobie radzą :razz:
No właśnie to jest super, jak trzeba mieć w składzie ogórków, którzy potrafią nie zdobyć żadnego punktu. Wtedy podwójnie liczy się strategia budowy zespołu czy &quot;nos sportowy&quot;. Jeśli o mnie chodzi, im więcej ekip w 1 lidze tym lepiej. Akurat nasza liga i tak jest liczna, ale jak dla mnie gra samymi gwiazdami mija się z celem.
 
backrus 48

backrus

Użytkownik
Dokładnie! Nie sztuką jest ugrać coś graczami-samograjami. Cała frajda polega właśnie na znalezieniu &quot;dobrych ogórków&quot;. Im więcej drużyn tym ciekawiej, no i byłaby to jakaś odmiana od h2h.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
Mnie też tam możecie dopisać jak jest miejsce. Oczywiście z awansem do II ligi ;d

nazwa druzyny ?

ta co zawsze- Magiki Kentaki Team
@Baqu, a Ty robisz swój team w I i II lidze? ..

tak, żeby zorganizować ligę jako komisaż, jeżeli awansuje to nie wchodzę do pierwszej ligi.
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
No właśnie to jest super, jak trzeba mieć w składzie ogórków, którzy potrafią nie zdobyć żadnego punktu. Wtedy podwójnie liczy się strategia budowy zespołu czy &quot;nos sportowy&quot;. Jeśli o mnie chodzi, im więcej ekip w 1 lidze tym lepiej. Akurat nasza liga i tak jest liczna, ale jak dla mnie gra samymi gwiazdami mija się z celem.
Dokładnie! Nie sztuką jest ugrać coś graczami-samograjami. Cała frajda polega właśnie na znalezieniu &quot;dobrych ogórków&quot;. Im więcej drużyn tym ciekawiej, no i byłaby to jakaś odmiana od h2h.
Żeby nie było- też uważam że granie samymi gwiazdami jest średnią zabawą, ale są jakieś granice, dokładnie takie o których wspomniałem wyżej ???? Przy 16 drużynach połowa zawodników to ci &quot;zadaniowi&quot; i chyba to są te odpowiednie proporcje. Tym bardziej, że w h2h trzeba grać całym teamem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom