>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FINAŁ: Bayern Monachium - Chelsea Londyn 19.05.2012 20:45 (Allianz Arena)

Status
Zamknięty.
P 907

pawel-1

Użytkownik
Poza zakładem z pierwszej strony, który oczywiście podtrzymuję, dokładam jeszcze jeden bet. Moim zdaniem bardzo ciekawy.

Bayern München - Chelsea over 2.5 @ 2.01 Tobet ⛔

Pierwszy typ godny uwagi jaki przychodzi mi do głowy. Chelsea bez Terrego i Ivanovicia czyli wypadają z obrony dwa cholernie ważne ogniwa. Pierwszy to kapitan i symbol zespołu, a drugi znajduje się chyba w najwyższej formie ze wszystkich defensorów Chelsea. Bayern stracił przede wszystkim Gustavo który w dwumeczu z Realem wykonywał olbrzymią pracę w środku pola. Badstubera można zastąpić drewnianym van Buytenem(którego forma po kontuzji będzie wielką niewiadomą, o ile dojdzie do jego występu) albo Tymoszczukiem który nie grał w tym sezonie regularnie, a na dodatek stoper nie jest jego nominalną pozycją. Z Neunera zrobili bohatera po meczu z Realem ale dla mnie to nadal bramkarz który w meczu może zrobić coś głupiego. O zachowanie w bramce Cecha jestem(niestety, w kontekście typu) spokojny. Jeśli Chelsea pozwoli się tak zdominować jak w dwumeczu z Barceloną to Bayern spokojnie sam będzie w stanie pokryć linie, bo siłę ognia mają niesamowitą. Anglicy z kontry potrafią grać, co udowodnili w meczu z Katalończykami. Mam nadzieję, że Chelsea postara się zagrać tu o zwycięstwo. Bayern to nie Barcelona, nie trzeba tak kurczowo trzymać się swojej połowy..
Liczba Strzałów w Światło bramki Lampard, Frank Ponad 0.5 @ 2.20 Unibet ⛔

Kurs bajka. Po pierwsze to co było już w temacie poruszone - Lampard bije rzuty wolne i karne. Strzał w światło bramki w przypadku stałych fragmentów gry to absolutne minimum jakiego się oczekuje od Anglika. Ma bardzo dobrze ułożoną stopę, nie raz zaskakiwał bramkarzy ze stojącej piłki. Kolejna sprawa to uderzenia z dystansu. Nie chce mi się wierzyć, że przynajmniej raz nie spróbuje. Kto jak kto, ale on ma w Chelsea zawsze zielone światło na takie próby. Do tego dochodzą &quot;zwykłe&quot; akcje w których Frank też potrafi się odnaleźć. W tej edycji LM oddał 14 strzałów przez 725 minut. Zanotował 3 mecze bez uderzenia w tym 2 z Barceloną co jest poniekąd &quot;wytłumaczalne&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Zauważyłem dzisiaj zakłady na kartki i wydaje mi się, że linia jest w miarę niska. Over 4,5 Kartek w meczu, przecież obrona Bayernu nie jest tak pewna tak samo jak Chelsea, na skrzydłach Bayern ma szybkich zawodników, a Ribery to chyba najczęściej faulowany zawodnik w LM. Sędziuję spotkanie sędzia, który pokazuje trochę kartek i czerwonej też nie boi się wyciągnąć. Chelsea i Bayern trochę kartek już w LM zebrali. Linia na expekcie na Bayern to 19 pkt, czyli tylko 2 kartki, a kurs 1,65 moim zdaniem bardzo opłacalny. Na Chelsea jest 28,5 pkt, czyli też w sumie nie duży. Na drużynę nie stawiam, bo ciężko jest wytypować tutaj zwycięzce. Bayern u siebie, ale Chelsea po strzeleniu bramki może się cofnąć i ciężko będzie Bayernowi. Do tego Chelsea praktycznie na wyjazdach jako pierwsze strzela bramkę, a Bayern u siebie praktycznie nie przegrywa. Dlatego niech wygra lepszy po dobrym meczu. ;)

Bayern - Chlesea over 4,5 kartek : kurs 1,85
Bayern powyżej 19 pkt za kartki: kurs: 1,65
Chelsea powyżej 28,5 pkt za kartki: kurs: 1,8
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie rozumiem jednej rzeczy.
Tak bardzo wychwalasz Bayern, a z drugiej strony krytykujesz Chelsea, więc dlaczego grasz ten typ?
edit.
Bayern München - Chelsea (Poniżej/powyżej Bayern: 1.5) Typ: Powyżej Kurs:1.75 Tobet

:cool:
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Bayern powyzej 1,5 kartek
1,80

Bet365

2 kartki w finale ? Bez przesady ale to obowiazek :wink:. Z Realem 3 kartki w pierwszym meczu, 2 w 90minut w rewanzu i 2 w dogrywce. 5 w rewanzu z Marsylia i 1 z pierwszym meczu. Chelsea lubi prowokowac wiec to kolejny argument za karami dla Bawarczykow. Sedzia bedzie Portugalczyk wiec kartek moze byc sporo. Fajny typ na final.

Na oku mam jeszcze dwa i jesli zdecyduje sie pograc to wrzuce tutaj.


Typ troche zwiazany z pierwszym bo licze na ostrzjesza gre Bayernu.

Bayern+2,5 - Chelsea
1,70
Expekt

Na pierwszy rzut oka moze sie wydawac ze to Anglicy beda faulowac ale przyjrzalem sie statystykom i zmieniam zdanie. Z Barca Londynczycy prawie w ogole nie faulowali a mogloby sie wydawac ze to wlasnie przeciwko takiej druzynie powinna byc masa fauli. W pierwszym meczu 11-9 a w drugim 10-7 wiec malutko. Bayern za to z Realem 20-13 a w rewanzu co prawda w dogrywka 25-10 !! . Z Marsylia nie bylo gorzej po 16-16 i co prawda 8-10 ale tutaj w rewanzu nie musieli sie spinac. Nawet od Bazylei mieli wiecej bo w 1 meczu 14-7 a w rewanzu gdzie wygrali 7-0 niepotzrebnych przewinien az 12 do 10 Szwajcarow.
Jak widac to Bayern gra ostrzej i nie przebiera w srodkach. Dochodzi do tego mecz u siebie a wiec niektorzy moga sie zagotowac. Chelsea nie zagotowala sie na Camp Nou i nie faulowala w kazdej sytuacji wiec i tutaj powinno byc spokojnie.
Typ statystyczny wiec wiadomo jak to bywa ale akurat w tej edycji LM takie typy daly sporo zarobic wiec moge sobie na nie pozwolic na zakonczenie. Emocje zawsze bezcenne :wink:.


Bayern
powyzej 57,49%
1,85

Expekt

Bayern-Real 54-46
Real-Bayern 46-54

Bayern-Marsylia 62-38
Marsylia-Bayern 42-58

Basel-Bayern 41-59
Bayern-Basel 60-40


Chelsea-Barca 28-72
Barca-Chelsea 72-28

Benfica-Chelsea 51-49
Chelsea-Benfica 50-50

Napoli-Chelsea 49-51
Chelsea-Napoli 56-44

Staty mowia same za siebie. Bayern lubi utrzymywac sie przy pilce, szanuje ja i stwarza kombinacyjne akcje. Chelsea to dluga pila na Drogbe i niech on cos z tym zrobi. Do tego szybkie kontry wiec przy pilce sa rzadko. Napoli i Benfica to zespoly ktore jeszcze mnie utrzymuja sie wiec remisowe posiadanie z pokazuje jak jest z Chelsea. Bayern mial przewage z Realem co udaje sie niewielu druzynom. Przewiduje 60-40 dla Bayernu w tym aspekcie. Gdyby Chelsea szybko strzelila to typ wydaje sie jeszcze pewniejszy. W przypadku strzelenia szybkiej bramki przez Bawarczykow tez nie ma co panikowac bo wtedy oni beda grali dla kibicow i powiekszania przewagi a nie murowania bramki wiec nie bedzie mowy o zadnym rozpaczliwym bronieniu. &lt;hr style=&quot;color: rgb(209, 209, 225); background-color: rgb(209, 209, 225);&quot; size=&quot;1&quot;&gt;
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Guardian napisał, że Di Matteo z resztą ekipy poświęcili sporo czasu na wariant, w którym Ryan Bertrand gra jako lewoskrzydłowy i zapewnia bardzo dużą pomoc Cole&#39;owi na lewym skrzydle. Nie wiadomo czy Roberto rozważa taką opcję od początku, czy to jeden z wielu trenowanych wariantów.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Sam nie wierzę w to co widzę:

Chelsea waszym zadaniem faworytem? W szoku jestem.. Grają na gorącym rozgrzanym do czerwoności stadionie w Monachium - gdzie doping będzie słyszalny niemal w całym mieście. Bayern ma w ręku nieprawdopodobny handicap jakim jest występ w finale przed własną publicznością. Gdyby nie wykorzystali takiego atutu i przegrali to spotkanie, byłaby to dość spora niespodzianka. Drużynie Chelsea Londyn nigdy jeszcze nie udało się wygrać pucharu Ligi Mistrzów. Czy dzisiaj tego dokonają? NIE! Zdecydowanie NIE! Bayern w tym sezonie przegrał prawie wszystko. Najpierw Borussia pokazała mu miejsce w szeregu Bundesligi sięgając po mistrzostwo, a później upokorzyła Bawarczyków w finale Pucharu Niemiec wbijając im na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pięć goli. Dosyć tego, pora wywalczyć a raczej zdobyć jakieś trofeum. A to nie byle jakie bo, te najcenniejsze w drużynowych rozgrywkach europejskich. O dużym zainteresowaniu finałem Champions League świadczą liczby. Ponad 2000 akredytowanych dziennikarzy, oczekiwanych ok. 200 milionów widzów przed telewizorami, a transmisje na żywo zostaną pokazane w dwustu krajach. Gdzieś wyczytałem że finał LM może przebić w popularności nawet Finał Euro 2012! To szokujące, ale prawdziwe. Dla przypomnienia dodam znaną do znudzenia wszystkim informację: że obie ekipy do sobotniego pojedynku przystąpią w mocnym osłabieniu. Bayern bez Davida Alaby i Luiza Gustavo oraz Holgera Badstubera (wszyscy pauzują za żółte kartki). Chelsea musi poradzić sobie bez kapitana Johna Terry&#39;ego (czerwona kartka w półfinale), Branislava Ivanovica, Raula Meirelesa i Ramiresa (wszyscy żółte kartki). Szanse oceniam 70% na 30% w stronę gospodarzy. Jednego czego spodziewam się od 1 minuty - to ostry i agresywny atak ze strony gospodarzy, a przy &quot;najlepszych skrzydłach świata&quot; jakie ma Bayern, kwestia rzutu rożnego jest kwestią kilku minut meczu. A Chelsea bez patyczkowania będzie oddalać zagrożenie z własnego pola karnego, albo przed siebie, albo na rożny..
Typ: pierwszy rzut rożny - Bayern München
Kurs: 1.55

 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Wrzucę i ja swoją wizję dotyczącą finału.
vs.

Spotykają się dwa najlepsze zespoły w tej edycji Ligi Mistrzów - w końcu są w finale, jakby nie patrzeć. Oba zespoły pokonały na swój sposób w poprzednich rundach ciężkich rywali. Bayern przebrnął w fazie pucharowej przez: Basel (0:1, 7:0), Marsylię (2:0, 2:0) oraz Królewskich (2:1, 1:2p.). Londyńczycy natomiast mieli wg mnie cięższych rywali: Napoli (1:3, 4:1et.), Benfica (1:0, 2:1) oraz Barca (1:0, 2:2). Dlaczego Chelsea miała cięższych rywali :?: Wystarczy spojrzeć. Basel po świetnej grze w fazie grupowej wypaliła się i została pogrążona w Monachium, Marsylia to cień zespołu sprzed roku, a jedynie Real był rywalem z tej najwyższej półki i Bayern w tym spotkaniu pokazał swój charakter i determinację. Chelsea po słabszym meczu we Włoszech rozbiła Napoli i ten rywal do cięższych może nie należał, ale za to Benfa na pewno jest lepszą drużyną niż Bazylea czy Marsylia - portugalskie drużyny od kilku lat błyszczą w rozgrywkach europejskich, a w szczególności w LE. No i Barca, która została powstrzymana niesamowicie sprawnym &#39;autobusem&#39; i kontrą Torresa w końcówce półfinałowej batalii. Oba zespoły też zagrały słaby sezon w rozgrywkach ligowych. Bayern nie zdobył ponownie tytułu na rzecz Borussii, a i ulegli z nimi w finale pucharu Niemiec w poprzedni weekend i to w dość niespodziewany sposób (2:5). Chelsea w tym sezonie zagrała fatalnie w Premiership, Zajęli 6te miejsce, co jest ogromną porażką. Pakuje się w ten zespół ogromne pieniądze, a w lidze zajmują tak odległe miejsce :?: Na szczęście The Blues udało się ugrać puchar Anglii, co daje im LE. Chelsea, jednak marzy się LM, ale w finale łatwo nie będzie.
Przechodząc do kwestii samego finału, to na początek sprawdźmy kursy. Buki ciągle lekceważą Chelsea. To jest finał :!: Rozumiem, Bayern lepiej się prezentował i gra u siebie, ale bez przesady. Kurs 5.10 w Pinnacle... do pobrania od ręki za lekką stawkę - value. DNB, tytuł, x2... Same wysokie kursy. Oba zespoły będą mocno osłabione. Bayern bez: Badstubera (33/0 def.), Alaby (30/2 mid.) oraz Luiza Gustavo (28/1 mid.). Chelsea bez: Terryego (31/6 def.), Ivanovicia (29/3 def), Meirelesa (28/2 mid.) i Ramiresa (30/5 mid.). Anglicy są bardziej osłabieni to fakt, ale gospodarze też bez ważnych ogniw. Chelsea była skazywana na totalny pogrom z Barcą i jak wyszło wszyscy wiemy. Ja nie skreślam &#39;gości&#39;. Ogromny atut Bayernu to gra na własnej murawie, ale bilety będą rozdzielone na 2 - to warto zapamiętać. Statystyk z wyników Bayernu na Allianz Arenie nie będę przytaczał, ponieważ dzisiaj nie będzie to miało większego znaczenia. To jest finał. Kursy cholernie atrakcyjne na gości. Ja to pobieram - patrząc przez pryzmat całego sezonu to w końcówce pewniej grają The Blues i mam nadzieję, że dzisiaj to ukażą w Monachium. A tak na marginesie to nie wyobrażam sobie przyszłej edycji LM bez Chelsea. Poza betem na Chelsea, na pewno warto spróbować over. Oba zespoły ruszą i jeśli padnie szybka pierwsza bramka może się skończyć jak rok temu - padną 3-4 gole.
Chelsea (AH 0), 3.45 Bet365 1/10 ZWROT 1:1
over 2.5, 1.93 Pinnacle 2/10
⛔ 1:1
Powodzenia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
windover 21,6K

windover

Użytkownik

To ja dodam coś od siebie ,bo przecież to finał. Moim zdaniem w tym roku po prostu wygra Roberto Di Matteo i magia Chelsea która w lidze nie potrafiła sobie wywalczyć odpowiednio wysokiej pozycji choć po zmianie AVB na stanowisku trenera &#39;&#39;The Blues&#39;&#39; zaczęli wreszcie grać na miarę oczekiwań w końcówce trochę to wyglądało już gorzej ,ale skoro wyeliminowali Barcelonę i to w dwumeczu która gnecie swoich rywali i robi praktycznie co chcę to znakomity rezultat nie mylić tutaj meczu np Barcelona-Real (1-2) bo jeden mecz a spotkanie i rewanż to dwie inne bajki. Miałem już podobne odczucia w meczu Bayernu z BVB i granie wtedy na BVB po kursie prawie pod 3 okazało się słuszne. Nie biorę Bawarczyków ,bo przegrali finał pucharu Niemiec (2-5) bo to będzie zupełnie inne spotkanie ,ale Borussia pokazała jak powinno się grać właśnie z takim znakomitym rywalem. Już awans do finału grany u siebie to myślę szczyt możliwości tego zespołu ,przypomnijmy sobie jak szczęśliwie udało im się najpierw tu awansować? Tak po karnych z Realem Madryt.

Niestety trochę śmiesznie wygląda sytuacja na boisku kiedy to Francuz z Holendrem biegają na boisku po jednej stronie ,a o ile dobrze pamiętam to nie tak dawno doszło do &#39;&#39;bójki&#39;&#39; pomiędzy tymi panami ,ale to dowodzi jaka determinacja jest w tym zespole. Bayern znów na transfery wydał sporo gotówki a tymczasem &#39;&#39;nasi&#39;&#39; znów ich załatwili odbierając im mistrzostwo co zmieniło nieco sytuacje że gospodarze co drugi rok sięgają po mistrzostwo kraju. Zobaczmy jak wygląda dziś obrona miejscowych. Diego Contento to zdecydowanie najsłabsze ogniowo i zagra tak naprawdę z konieczności druga sprawa ,że w środku obrony pogra sobie Tymoszczuk (?). Tak więc braki van Buyten, Alaba, Breno, Badstubera czy Gustawo na pewno będą dziś widoczne. Robben według mnie zawodzi a Ribery sam potrafi wygrać mecz jednak nie sądzę by sam wygrał to spotkanie. Chelsea niby bez kluczowych graczy jak Terry czy Ramires (i jego pamiętna bramka z rewanżu w Barcelonie) dalej Meireles - Portugalczyk dla mnie jest słabiutki a jego gra zawsze grozi grą w &#39;&#39;10&#39;&#39; - powinien odejść po sezonie ale pewnie zostanie. Jest za to Essien ostatnio wiecznie kontuzjowany ,ale gracz to wielki i dziś w środku może zamieszać. Po cichu liczę na występ Torresa przecież to on w LM w swojej ekipie ma najlepsze statystyki (3-bramki + 4-asysty). Dla starszego pokolenia graczy z Anglii to już jedna z ostatnich szans na wygranie LM. Drogba, Terry, Lampard czy Bosingwa. Mario Gomez na tego człowieka na pewno wszyscy liczą dziś w Niemczech (jego statystyka bramki co 73-minuty) robi naprawdę ogromne wrażenie i łącznie 12-bramek jednak Niemiec najpierw musi dostać podanie lub dobrą piłkę po on przecież praktycznie nie asystuje ,jeśli tego zabraknie dziś to na Gomeza Niemcy nie mają co liczyć.

typ: Chelsea win or draw @ 2.10 (bet365) ✅
 
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Moje typy na dzisiejszy mecz:
- Home Team Booking Points over 19 pkt ( 1,65 - Expekt ) ⛔- czyli zaklad wchodzi jesli Bayern dostaje 2 zolte kartki lub 1 czerwona. Wiadomo - mecz finalowy, nikt nogi nie cofnie, mysle ze oba teamy beda chcialy szybko konczyc akcje przeciwnikow juz w srodkowej czesci boiska, kartki beda musialy padac ????
- liczba spalonych over 3,5 ( 1,60 Expekt ) ⛔ - linia dla mnie smieszna ???? Sam Drogba moze i to zrobi w ciagu 45 min
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Pamiętam ten mecz w 2009 kiedy Bayern walił głową w mur grając z Interem. Co prawda dzisiaj Bawarczykom przychodzi zmierzyć się z drużyną o wiele gorszą niż niegdyś był Inter ale przede wszystkim mogą cieszyć się z faktu rozgrywania meczu finałowego na własnym stadionie. Oczywiście staram się nie patrzeć na to z perspektywy miejsca w którym zostanie rozegrany finał bo tak naprawdę liczy się gra i umiejętności.
Pomimo tego do jakich osłabień doszło w obu drużynach nie należy lekceważyć Chelsea która jakby nie patrzeć bardzo lubi pozytywnie zaskakiwać w końcowych fazach meczów niezależnie od jej stawki.
Przede wszystkim, mam nadzieję, że dzisiaj z racji tego , że nie ujrzymy Barcelony w finale nie będziemy świadkami jednostronnego widowiska . Z drugiej strony jednak wszyscy wiemy jakim stylem potrafi zagrać Chelsea by bronić wyniku. Jednak najpierw trzeba mieć czego bronić.Liczę dziś na to , że Bayern szybko zapunktuje i Chelsea albo zaczanie gonić wynik albo to Bawarczycy pokażą im ich miejsce w szeregu.
Po raz kolejny nie zamierzam stawiac grubych pieniędzy na tego typu mecze. Typ jaki dzisiaj wybiorę to DW 2:2 oraz wygrana w karnych przez Bayern.
Oczywiście żadną wróżką nie jestem ale juz od dłuższego czasu jedyne co przychodzi mi do głowy to dogrywka i karne.
Czy wreszcie będziemy świadkami emocji do samego końca jak w 2008 pomiędzy Man Utd oraz Chelsea ?
Myślę, że przede wszystkim doping kibiców z Allianz Arena powinien juz od samego początku poderwać Bayern do zmasowanego ataku byśmy na pierwszego gola nie będziemy musieli długo czekać. Tylko pytanie , czy sam Gomez mający za plecami Mullera i dwójkę znakomitych skrzydłowych da radę podołać temu zadaniu ? Czy tym razem Robben i Ribery znów bedą musieli sami próbować wygrać mecz.
Tak bardzo by się chciało zobaczyć świetnie grających Drogbę, Maloudę i Matę. Być może Di Matteo przygotował na dzisiejszy wieczór coś specjalnego pod względem taktycznym ? Czym dzisiaj obaj trenerzy mogą nas zaskoczyć ? Przecież obaj są świadomi jak kiepsko wyszedł im ten sezon w rozgrywkach ligowych. Czy zdecydują się na jakies desperackie ustawienia i roszady w ofensywie ?
Dzisiaj czekam na grad goli bo ostatnimi czasy mecze finałowe nas nie rozpieszczają pod względem strzelonych goli a jeśli juz to tylko z jednej ze stron a czas to wreszcie zmienić.​
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Według mnie kursy sporo przesadzone na ten mecz i buki mogą się na tym przejechać (taką mam nadzieję). W Chelsea i w Bayernie dosyć poważne osłabienia i z pewnością zastąpienie takich graczy jak Terry, Ramires, Alaba czy Badstuber nie będzie łatwe dla trenerów obydwu drużyn. Braki są widoczne w obronie, co może być również wskazówką do pogrania BTS. Jednak ja zdecydowałem się na zainwestowanie w Chelsea. Uważam, że jest to drużyna poukładana taktycznie, co potwierdziła chociażby w półfinałowych meczach z Barceloną. Bayern gra u siebie i wymaga się od niego żeby w tym meczu atakował. Pewnie posiadanie piłki będzie na korzyść dla Bawarczyków (jeśli ktoś może zagrać na posiadanie piłki, to też polecam), ale The Blues pokazali, że gra defensywna to ich mocna strona i potrafią też znakomicie kontrować. Dużo będzie zależało w środku pola od piłek Lamparda i szybkości skrzydłowych. Zapewne będzie to dwójka spośród takich graczy jak Mata, Sturridge, Kalou i Torres. Wiadomo, mecz meczowi nie równy, ale tydzień temu Bayern miał zmiażdżyć Dortmund, grając w najsilniejszym składzie, a skończyło się 2:5... Kurs na wygraną Chelsea to spore value, które można dzisiaj wykorzystać.
Do pogrania według mnie:
Chelsea @4,45
Chelsea lub X @2,05
Chelsea DNB @3,25
BTS @ 1,75
 
keyst 149

keyst

Użytkownik
Bayern Monachium : - : Chelsea Londyn
Rozgrywki: Liga Mistrzów UEFA
Data: 19 May 2012
Start: 20:45
Stadion: Allianz-Arena (München)
Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia)​
Czas na finał Ligi Mistrzów, finał w którym zmierzą się Bayern Monachium vs. Chelsea Londyn niezwykle ciekawe jest fakt, że mecz zostanie rozegrany na Alianz Arena na stadionie, który jest domem Bayernu. Obaj finaliści to drużyny, które z finałem ligi mistrzów kojarzą mi się jako przegrani bowiem w sezonie 2007/08 Chelsea uległa w rzutach karnych z Manchesterm United, a dwa lata temu po dwóch golach D.Milito Bayern musiał uznać wyższość Interu Mediolan nie przypominam tego bez przyczyny, ponieważ chciałbym zwrócić uwagę ilu zawodników pamięta tamte finały, a nadal jest w drużynie.
Skład Chelsea z finału z 2007/08:
P.Čech, A.Cole, R.Carvalho, J.Terry, C.Makélélé (120&#39; → Belletti), M.Essien, F.Lampard, J.Cole (99&#39; → N.Anelka), M. Ballack, F.Malouda (92&#39; → S.Kalou), D.Drogba
Skład Bayernu z finału z 2009/10:
H.J.Butt - P.Lahm, D.Buyten, M.Demichelis, H.Badstuber - A.Robben, M.van Bommel, B.Schweinsteiger, H.Altintop (63. M.Klose) - T.Müller, I.Olic (74. M.Gomez)
W sumie ośmiu obecnych piłkarzy Chelsea pamiętam ostatni ich finał, natomiast w drużynie Bayernu jest takich piłkarzy, aż dziewięciu którzy zagrali w finale z Interem, także dla wielu zawodników będzie to &quot;rewanż&quot; za tamte porażki.
Spotkania bezpośrednie:
Tue 12/04/05 LMU Bayern Monachium 3 - 2 Chelsea Londyn
Wed 06/04/05 LMU Chelsea Londyn 4 - 2 Bayern Monachium

Braki kadrowe:
piłkarz/meczy w lidze/bramki Bayern Monachium:
* D.Alaba 30/2
* H.Badstuber 33/0
D. van Buyten 13/4
* L.Gustavo 28/1
Breno 0/0
Chelsea Londyn: * J.Terry 31/6
* B.Ivanovic 29/3
* R.Meireles 28/2
* Ramires 30/5
Forma:
Na postawie ostatnich 5 spotkań.
Bayern: 3 - 0 - 2
Bramki: 11 - 9
Zdobyte punkty: 9/15
Sat 21/04/12 BUN Werder Brema 1 - 2 Bayern Monachium
Wed 25/04/12 LMU Real Madryt 2 - 1 K Bayern Monachium
Sat 28/04/12 BUN Bayern Monachium 2 - 0 VfB Stuttgart
Sat 05/05/12 BUN 1. FC Köln 1 - 4 Bayern Monachium
Sat 12/05/12 PUN Borussia Dortmund 5 - 2 Bayern Monachium

Chelsea: 3 - 0 - 2
Bramki: 11 - 9
Zdobyte punkty: 9/15
Sun 29/04/12 PRE Chelsea Londyn 6 - 1 Queens Park Ra…
Wed 02/05/12 PRE Chelsea Londyn 0 - 2 Newcastle United
Sat 05/05/12 PUF Chelsea Londyn 2 - 1 Liverpool FC
Tue 08/05/12 PRE Liverpool FC 4 - 1 Chelsea Londyn
Sun 13/05/12 PRE Chelsea Londyn 2 - 1 Blackburn Rovers

Podsumowanie:
Własny stadion i dwunasty zawodnik jakim nazywani są kibice bez wątpienia będzie w dzisiejszym finale atutem Bayernu na którego średnia widzów na mecz wynosi 69 000. Kolejnym atutem Bayernu wydaje się być trener J. Heynckes to przede wszystkim wielkie doświadczenie z wielkimi sukcesami na koncie (wygrana LM z Realem w 1997/98) po drugiej stronie mamy włoskiego szkoleniowca R.Di Matteo , który miał być jedynie tymczasowo w Chelsea, a tu niespodziewanie może wygrać tak upragnioną przez właściciela Chelsea Champions League. Drogę do finału obie drużyny miały inne i uważam, że nie ma tego sensu porównywać. Ważne natomiast będzie z kogo nie będą mogli skorzystać obaj trenerzy i tak w Chelsea zabraknie J.Terrego, który jest wg. mnie jest liderem zespołu ponadto nie zagra Ramires, który ostatnio był w dobrej formie zabraknie też dwóch pewnych punktów zespołu Meirelesa tutaj nie powinno być problemu, żeby go zastąpić natomiast gorzej wygląda sprawa z Ivanoviciem, którego raczej zastąpi Bosingwa, który jest w miarę dobry w ofensywie za to w defensywie radzi sobie już sporo gorzej. Henyckes z ważniejszych graczy nie będzie mógł natomiast skorzystać ze świetnie ostatnio grającego Alaby, a także z Luisa Gustavo i Basdtubera największy problem wydaje mi się że będzie zastąpić tego pierwszego. Sumując wydaje mi się, że bardziej osłabiona będzie Chelsea w dodatku prawdopodobny środek obrony to Cahil - Luiz, obaj ci zawodnicy byli ostatnio kontuzjowani i wracają do zdrowia. Ostatnie spotkanie obu drużyn wypadają dość przeciętnie Bayern został upokorzony przez Borussie w finale pucharu Niemiec, Chelsea mimo, że zdobyła Puchar Anglii w finale pokonując Liverpool, ale już trzy dni później w rewanżu &quot;The Reds&quot; rozbili Chelsea 4-1. Dodać należy, że dla obu drużyn ten sezon jest pasmem nie powodzeń Chelsea dopiero 6 miejsce w Premiership, a Bayern kolejny sezon musi uznać wyższość Borussi, tak więc obie drużyny będą niezwykle zdeterminowane, żeby coś wygrać w tym sezonie.

Przypuszczalne składy:
Bayern: Neuer, Lahm, Boateng,Tymoshchuk, Contento, Kroos, Schweinsteiger, Muller, Robben, Ribery, Gomez
Chelsea: Cech, Bosingwa, Luiz, Cahill, Cole, Mikel, Essien, Lampard, Kalou, Mata, Drogba
Moje typy:
⛔ 1# Win: 1 @ 1.70
⛔ 2# Bosingwa: otrzyma kartkę: Tak @ 3.2 ~ jak wcześniej wspominałem w ofensywie gra całkiem całkiem, ale w defensywie już dużo gorzej w dodatku naprzeciwko będzie miał duet Robben - Ribbery
⛔ 3# Lampard: Liczba Strzałów w Światło bramki
Ponad 0.5 @ 2.20 ~ 11 goli w tym sezonie w Premiership mówi samo za siebie.
Buk: Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
Bayern - Chelsea BTS @ 1,88 Unibet✅✅✅
Obie drużyny stoją przed ogromną szansą. Można powiedzieć, że Bayern grając u siebie powinien się gładko rozprawić z londyńską Chelsea, ale wydaję mi się, że bukmacherzy trochę lekceważą Anglików. The Blues to doświadczona drużyna, która w końcu wyeliminowała Napoli przegrywając w pierwszym meczu 3-1, by potem rozprawić się z Barceloną. Chelsea zdobyła bramkę na Camp Nou, to i zdobędzie ją w Monachium. O Bayern się nie obawiam, bo na własnym obiekcie grają dobrze i spokojnie strzelą bramkę. Do drużyny Di Matteo wracają Luiz i Cahill, którzy prezentowali się bez zastrzeżeń w trakcie sezonu, więc środek bez Terry&#39;ego wygląda pozytywnie. Boję się trochę występu Bosingwy, bo na przeciwko niemu stanie bodaj Robben (albo Ribery, mogę sie mylić), więc sprawa wygląda nie za fajnie. Reszta jest ok, oczywiście dużo zależeć będzie od Drogby, który jest już wyjadaczem i na pewno poradzi sobie w dzisiejszym spotkaniu. Torres raczej rozpocznie spotkanie na ławce, lecz niewykluczone, że pojawi się w drugiej połowie. Mimo to, Iworyjczyk gra zdecydowanie lepiej od Hiszpana, ale to nie oznacza, że zdobędzie gola. W składzie Bayernu zapewne znajdzie się Tymoshchuk, który nie jest najlepszą opcją na finał. Generalnie widzę ten mecz w granicach 60-40 % dla Bayernu, jednak jedynie przez własny obiekt. Kibiców będzie tyle samo, dlatego też wsparcie na pewno otrzyma Chelsea. Dla Niebieskich to więcej niż pojedynek - w przypadku wygranej zagrają w przyszłej edycji LM i wzrośnie prawdopodobieństwo pozostania na stanowisku Di Matteo, bo podobno Abramowicz ma na celowniku kilku trenerów. Osobiście nie kibicuję żadnej z tych drużyn, ale mam nadzieję, że obejrzę świetne widowisko z wielką ilością bramek.
 
realista0 15

realista0

Użytkownik
nie wierzę w antyfootball Chelsea w tym meczu. Nie z takim składem. Z Bosingwą na prawej, Cahilem i Luizem na środku? Di Mateo musiał by być idiotą by stawiać autobus. Recepta na Bayern jest prosta, szybka piłka, gra z klepki i obrona jest rozklepana, problem jest tylko z zatrzymaniem ich potencjału ofensywnego (najlepsze skrzydła na świecie). Jak sam mówiłeś Bayern przegrywa kluczowe mecze. Ale z tym najsłabszym od 10 lat zespołem to już was kompletnie poniosło. Oceniacie Chelsea po jednym półfinale. To jest śmieszne... Zobaczcie co zagrali za Di Mateo choćby w 1/8 lub 1/4 finału... Pewne zwycięstwa. Kontrola meczy... Nie ośmieszajcie się mówiąc że to będzie najsłabsza drużyna w ciągu 10 lat... Ale jak juz nadmienilem Bayern jest lekkim faworytem, lecz nie po takim kursie 2.4 i zastanawiałbym się nad grą na nich

Śmieszą mnie ludzie, którzy defensywna grę, uważają za Antyfutbol... Ktoś taka taktykę, kiedyś wymyślił i można jej używać... Pewnie przeciwko Barcelonie - Chelsea miała się odkryć, grając w 10 i dostać z 5 bramek... Bo przecież jak oni śmieli postawić się wielkiej Barcelonie... A ta poprzeczka (bezczelna!), w którą trafił Messi, to już pewnie jest na złomie...
Chelsea przeciwko Bayernowi powinna zagrać swoje, według mnie są zdecydowanie lepszą drużyną i pomimo braków, mają duże szanse na wygranie Ligi Mistrzów. Di Matteo odwala teraz w Chelesa kawał dobrej roboty... A przypieczętuje ją wygraniem Ligi Mistrzów.
Chelsea jest lepszą drużyną od Bayernu? Chelsea zagra dzisiaj swoją piłkę? Zobaczycie, że Bayern rozjedzie dzisiaj Londyńczyków, ponieważ jest piłkarsko dużo lepszą ekipą. Jedyną szansą Abramowicza jest dzisiaj zamurowanie bramki, żałosne popisy aktorskie Drogby i chamskie prowokacje obrońców - bo jeżeli zagrają &quot;swoje&quot;, to czekają ich baty.
Nie lubię Niemców, ale dzisiaj mam nadzieję, że zwycięży prawdziwa piłka - czyli Bayern.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Do drużyny Di Matteo wracają Luiz i Cahill, którzy prezentowali się bez zastrzeżeń w trakcie sezonu, więc środek bez Terry&#39;ego wygląda pozytywnie.
Tutaj się nie zgodzę, bo w obecnym sezonie para Luiz i Cahill na środku obrony nie grała zbyt rewelacyjnie. O niebo lepiej spisywała się para Terry, z którymkolwiek z powyższej dwójki. Także to Terry był gwarancją dobrej defensywy. Jak wiadomo jego zabraknie. Ale zgodzę się co do typu BTS, bardzo prawdopodobny tym bardziej że na środku Luiz i Cahill. Po drugiej stronie w obozie Bayernu również luki w defensywie. Na ich niekorzyść przemawia ostatnia porażka z Borussią. Rozumiem przegrać 3:0, 3:1, ale wbić sobie 5 bramek i to grając podstawową formacją w defensywie, to niedobrze świadczy o ich obronie.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Luiz z Cahillem zagrali razem w 1 meczu. Na Etihad stadium zatrzymali atak City, który strzelił bramki po karnym i błędzie Lamparda. Coraz więcej szumu wobec rzekomego startu Bertranda. Byłaby to bardzo ryzykowna zagrywka Di Matteo i ograniczenie opcji ofensywnych.
 
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
Tutaj się nie zgodzę, bo w obecnym sezonie para Luiz i Cahill na środku obrony nie grała zbyt rewelacyjnie. O niebo lepiej spisywała się para Terry, z którymkolwiek z powyższej dwójki. Także to Terry był gwarancją dobrej defensywy. Jak wiadomo jego zabraknie. Ale zgodzę się co do typu BTS, bardzo prawdopodobny tym bardziej że na środku Luiz i Cahill. Po drugiej stronie w obozie Bayernu również luki w defensywie. Na ich niekorzyść przemawia ostatnia porażka z Borussią. Rozumiem przegrać 3:0, 3:1, ale wbić sobie 5 bramek i to grając podstawową formacją w defensywie, to niedobrze świadczy o ich obronie.
Cahill grał ostatnio naprawdę dobrze, ale to zdecydowanie lepsza para niż chociażby opcja wystawienia Bosingwy na środku obrony. Ale tak czy siak Bayern nawet z optymalnym składem Chelsea raczej zdobyłby gola, a goście z Drogbą w składzie ma również ogromne szanse na bramkę.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jedyną szansą Abramowicza jest dzisiaj zamurowanie bramki, żałosne popisy aktorskie Drogby i chamskie prowokacje obrońców - bo jeżeli zagrają &quot;swoje&quot;, to czekają ich baty.
Co Ty pleciesz za bajki jakieś ? Jakie aktorskie popisy Drogby , jakie chamskie zachowania obrońców ? Drogba to akurat na tyle doświadczony zawodnik , że nie musi bawić się w aktora , a obrona The Blues jak każda inna w Premier Legue preferuje twardą grę i nazywanie tego prowokacjami jest nieporozumieniem.
Większość chyba osób widziała Chelsea na podstawie półfinału z Barceloną i stąd łatka antyfutbolu i defensywy. Widziałem w tym sezonie wiele meczów The Blues i żadnego antyfutbolu nie widziałem. Jedyny mankament to była bezradna gra w ataku , za AVB nic nie wychodziło , przyszedł Di Matteo i jak ręką odjął. Dziś przewaga Bayernu to tylko Alianz Arena i nic więcej , a kursy oferowane przez bukmacherów są śmieszne na ich wygraną. W tym sezonie przegrali praktycznie większość najważniejszych meczów a których taki sam był mus na zwycięstwo jak i dziś. Dziś jednak mam inny pomysł na ten finał. W bramkach Neuer i Ceh , absolutna czołówka bramkarzy na świecie. Ceh już pokazał , że Barcelone zatrzymać może , Neuer też ma dobry sezon. Dziś przede wszystkim szachy i obrona , a jak już dojdzie do sytuacji bramkowych to GK będą na posterunku. Mało bramek jak się patrzy:
⚽ Bayern - Chelsea Under 2.5gola 2 Pinnacle ✅
Niech wygra LEPSZY :!:
edit/
Składy:
BAYERN
Neuer - Contento, Boateng, Tymoszczuk, Lahm - Schweinsteiger, Kroos - Ribery, Müller, Robben - Gomez
CHELSEA
Cech - Cole, David Luiz, Cahill, Bosingwa - Lampard, Mikel - Bertrand, Juan Mata, Kalou - Drogba
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Wiele już zostało powiedziane ale dorzucę swoje 3 grosze.
Spodziewam się dziś w miarę wyrównanego widowiska zakończonego zwycięstwem Bayernu. Kurs na zwycięstwo Monachijczyków jest jednak tragiczny więc... trzeba było wybrać coś innego ????
To będzie underowy mecz. Pisał o tym Konrad140, ale ja nie skupiałbym się na całym spotkaniu a na pierwszej połowie.
Jedna bramka może tu mieć wielkie znaczenie a odrabianie strat może być całkowicie bezskuteczne. Jeśli Chelsea pierwsza strzeli - skończy się 1:0. Jeśli Bayern... może padnie więcej goli ale, no właśnie. Czy ktoś się rzuci do ataku od pierwszego gwizdka?
Moim zdaniem zobaczymy 20 minut badania sił a potem kolejne 25 mało zdecydowanych ataków Bayernu. Nikt nie zaryzykuje co powinno zaowocować wynikiem 0:0 do połowy.

Wynik do połowy ✅✅✅
0:0

5/10 @ 2,75
Bet365

Wczesny gol ✅✅✅
Brak gola przed 29:00

8/10 @ 1,83
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
M 0

malyemek

Użytkownik
A ja mam takie pytanie. Jezeli jest podwójna szansa tj. ze wygra Chelsea lub Bayern to rozchodzi sie o cały mecz tzn. wraz z dogrywką ewentualnie karnymi? Bo jezeli tak to kurs 1.36 jezeli postawi sie za duża stawke nie jest az taki zły. A po za tym pewny triumf. Mam rację czy się myle?
Zeby nie było off topu uważam że Bayern dzisiaj wygra, a także postawiłem ze Bayern dostanie 2.5 kartki : )
chodzi o regulaminowe 90minut ;) / Konrad
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom