>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Finał: Holandia - Hiszpania [Niedziela 20:30]

Status
Zamknięty.
9adrian2 37

9adrian2

Użytkownik
Kibice Holandii, obudźcie się i spójżcie obiektywnie na to spotkanie. Otóż gdyby Webb gwizdał dla Hiszpanii to by Oranje kończyli mecz w 9 lub 8. Ogromna ilość fauli w wykonaniu Holendrów była wynikiem słabości i niemocy, nie potrafili zagrać z Hiszpanami jak równy z równym. Pomyślcie, gdyby Pomarańczowi zagrali w miare czysto to by przez większość meczu biegali za piłką, a wasze smieszne gwiazdeczki typu Robben, Van Persie ze trzy razy może dotkneli by piłkę. Co do sędziowania to się zgodze, Webb gwizdał skandalicznie, na niekorzyść La Furia Roja! Ten atak w klate powinien zakończyć się czerwoną kartką i wtedy może zrobiłby się czystszy mecz ponieważ piłkarze mogliby się przestraszć, a tak wyszło jak wyszło bo ten łysy pajac pozwalał na koszenie równo z trawą Hiszpanów.

Na szczęście wygrała piłka nożna, wygrała Wielka Hiszpania, wygrał zespół, a nie jak to czasem bywało pojedyncze gwiazdy. Zauważcie, że w tej reprezentacji każdy jest wielkim zawodnikiem.
Teraz kibice Holandii siedzcie cicho bo nie macie ani jednego argumentu na swoją korzyść, co do setek Robbena, to Fabregas i Iniesta także je mieli.
Od początku meczu było widać kto jest lepszy, zwyciężyła drużyna lepsza piłkarsko, było to widać zwłaszcza pod koniec, gdy wszyscy byli zmęczeni.
Na naszych oczach narodziła się wspaniała reprezentacja, takiego pokolenia jeszcze w Hiszpanii nie było!
Jeśli chodzi o niektóre durne komentarze po adresem kibiców hiszpańskich w Polsce to od razu wam powiem, że od początku turnieju byłem za nimi i nie tylko ja, naprawdę wiele ludzi w Polsce kibicowało Czerwonym.
Viva Espańa
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Co do atakow na Webba to mysle, ze mial wczoraj bardzo ciezki mecz do sedziowania. Wywiazal sie wg mnie ze swoich obowiazkow poprawnie. Nie wypaczyl wyniku meczu. Hiszpania to na pewno duzo slabsza druzyna niz ta 2 lata temu. Z ich finezyjnej gry niestety niewiele zostalo. Minimalizm, ktory prezentowali najpewniej wynika z nauczki jaka dostali na Pucharze Konfederacji. Szkoda Niemcow, bo grali najladniejsza pilke i wprowadzili powiew swiezosci. A same mistrzostwa jak to juz przystalo na MS- raczej nudne;)
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Finał nie stał na wysokim poziomie, ale tak jest często w decydującej potyczce i to nie tylko w piłce nożnej, ale w ogóle w całym sporcie. W finale gra się o wynik, a nie o to, żeby było efektownie. Według mnie zasłużenie wygrali Hiszpanie, którzy byli stroną dominującą w tym meczu.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Po pierwsze to De jong powinien wyleciec z boiska za faul na Alonso Webb dał tylko żółtą karte bo nie wypadało osłabic szans Holandi juz w pierwszej połowie,kolejny na liscie powinien byc van Bommel po żółtej kartce wyraznie szukał szczęscia w lesie ,heitinga wyleciał a kolejny do wyrzucenia był Robben po żółtej kartce odkopną piłke do przedu za to tez powinna byc karta czyli tak na poważnie to Holandia konczyła by w 8 lub w 7 mecz dzienkujcie Webowi że był pobłazliwy dla Oranje ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Po pierwsze to De jong powinien wyleciec z boiska za faul na Alonso Webb dał tylko żółtą karte bo nie wypadało osłabic szans Holandi juz w pierwszej połowie,kolejny na liscie powinien byc van Bommel po żółtej kartce wyraznie szukał szczęscia w lesie ,heitinga wyleciał a kolejny do wyrzucenia był Robben po żółtej kartce odkopną piłke do przedu za to tez powinna byc karta czyli tak na poważnie to Holandia konczyła by w 8 lub w 7 mecz dzienkujcie Webowi że był pobłazliwy dla Oranje ;)
Za co mamy dziękować ;) ktoś tu z Holandii jest, ja im kibicowałem ale aż tak się z nimi nie utożsamiam, a sędzia jak sędzia czasem się myli czasem nie, fakt nie panował nad tym co się działo stąd te :zoltakartka:, wydaje mi się że dobrze że nie sypał ???? bo i tak nie miało by to sensu/ Holendrzy nic sobie nie robili z :zoltakartka: to myślisz że ???? by pomogły, realizowali założenia taktyczne, a faule były elementem ich taktyki/ 7 graczy jakby pozostało to chyba było by już na granicy przerwania meczu i oddania zwycięstwa walkowerem, a żaden arbiter w imprezie tej rangi się na takie coś nie odważy ;)
 
S 24

stskop

Użytkownik
Ten mecz Holandia mogła wygrać bez problemu, ale zbyt dużo nerwowości, na Mistrza Świata to szczerze ani Hiszpania ani Holandia wczoraj nie zasługiwała, taka jest prawda.
Eeeee. Hiszpania, mająca jedenastkę, w której na każdej pozycji znajduje się wybitny zawodnik, (Casillas, Puyol, Iniesta, Xavi, Ramos, Villa - każdy z nich wart jest krocie), która ograła bijących Anglię i Argentynę Niemców nie zasługuje na Puchar Świata? Co ty gadasz ;D
Mecz był po prostu taki jaki był, ale nie można powiedzieć że Hiszpania na tytuł nie zasłużyła...
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Ten mecz Holandia mogła wygrać bez problemu, ale zbyt dużo nerwowości, na Mistrza Świata to szczerze ani Hiszpania ani Holandia wczoraj nie zasługiwała, taka jest prawda.
Hiszpania zasłużyła na ten tytuł kwalifikacjami i równą, dobrą grą od EURO, aż do Mundialu. W samym turnieju grali przeciętnie, ale i tak to wystarczyło na innych, więc nie można powiedzieć, że nie zasłużyli.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Teraz kibice Holandii siedzcie cicho bo nie macie ani jednego argumentu na swoją korzyść, co do setek Robbena, to Fabregas i Iniesta także je mieli.
&quot;Siedź cicho&quot; to sobie możesz do matki mówić a nie do kibiców Oranje... a tą swoją stronniczość to sobie możesz wsadzić..., Webb sędziował na niekorzyść Holandii, świadczy o tym fakt, że Iniesta powinien wylecieć z boiska za niesportowe zachowanie, nie dostał nawet kartki, a ten atak na klatę nie był umyślny więc czerwona niezbyt tu byłaby sensownym rozwiązaniem... a i przypominam że bukmacherka od 18 lat kibice hiszpanek.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
&quot;Siedź cicho&quot; to sobie możesz do matki mówić a nie do kibiców Oranje... a tą swoją stronniczość to sobie możesz wsadzić..., Webb sędziował na niekorzyść Holandii, świadczy o tym fakt, że Iniesta powinien wylecieć z boiska za niesportowe zachowanie, nie dostał nawet kartki, a ten atak na klatę nie był umyślny więc czerwona niezbyt tu byłaby sensownym rozwiązaniem... a i przypominam że bukmacherka od 18 lat kibice hiszpanek.

Eduardo też miał złamaną nogę niechcący, więc to głupota takie gadanie, chcący czy nie faul to faul, a wejście korkiem w klatę to czerwień od razu.

Iniesta czerwoną:?:
No Robben w takim razie też za niesportowe zachowanie.

Jeżeli Webb sędziował na czyjąś niekorzyść to tylko na niekorzyść widowiska, bo powinien się nauczyć kiedy i jakie kartki powinno się dawać. Były błędy i w jedną i w drugą stronę.


Wygrała mecz drużyna lepsza, czyli ta, która strzeliła więcej bramek niż straciła, proste. Holandia taka kozacka, ale bramki strzelić nie potrafiła, więc na tytuł nie zasłużyła.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Eduardo też miał złamaną nogę niechcący, więc to głupota takie gadanie, chcący czy nie faul to faul, a wejście korkiem w klatę to czerwień od razu.
Iniesta czerwoną:?:
No Robben w takim razie też za niesportowe zachowanie.
Jeżeli Webb sędziował na czyjąś niekorzyść to tylko na niekorzyść widowiska, bo powinien się nauczyć kiedy i jakie kartki powinno się dawać. Były błędy i w jedną i w drugą stronę.

Wygrała mecz drużyna lepsza, czyli ta, która strzeliła więcej bramek niż straciła, proste. Holandia taka kozacka, ale bramki strzelić nie potrafiła, więc na tytuł nie zasłużyła.
No tak, ale z braku czerwieni dla De Jonga jakoś może się wybronić. Inna sprawa, że Webb sam kreuje takie &quot;widowiska&quot;. Ten wybór to nieporozumienie. Dlaczego Szwajcar nie sędziował żadnego meczu w fazie finałowej?
A wynik meczu niestety wypaczył, tu powinny być karne. Spotkanie było bezbarwne(no chyba, że spojrzeć na ilość kartek) i karne byłyby tutaj wręcz wskazane.
 
david-beilan 46

david-beilan

Użytkownik
&quot;Siedź cicho&quot; to sobie możesz do matki mówić a nie do kibiców Oranje... a tą swoją stronniczość to sobie możesz wsadzić..., Webb sędziował na niekorzyść Holandii, świadczy o tym fakt, że Iniesta powinien wylecieć z boiska za niesportowe zachowanie, nie dostał nawet kartki, a ten atak na klatę nie był umyślny więc czerwona niezbyt tu byłaby sensownym rozwiązaniem... a i przypominam że bukmacherka od 18 lat kibice hiszpanek.
A ten wciąż o tym samym..Wiadomo, bukmacherka od 18 - no ale co z tego, pstro Ci do tego ;) Faul De Jonga nie był umyślny ? ???? Chyba oglądałeś inny mecz chłopie. Ogarnij się troszeczkę razem z tymi pseudo grajkami z Holandii ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
No tak, ale z braku czerwieni dla De Jonga jakoś może się wybronić. Inna sprawa, że Webb sam kreuje takie &quot;widowiska&quot;. Ten wybór to nieporozumienie. Dlaczego Szwajcar nie sędziował żadnego meczu w fazie finałowej?

A wynik meczu niestety wypaczył, tu powinny być karne. Spotkanie było bezbarwne(no chyba, że spojrzeć na ilość kartek) i karne byłyby tutaj wręcz wskazane.

Jak powinny być karne skoro została strzelona prawidłowa bramka w dogrywce:?:

No Ty chyba sobie żartujesz
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
atak na klatę nie był umyślny więc czerwona niezbyt tu byłaby sensownym rozwiązaniem
Wiesz, można prowadzić samochód i kogoś NIE UMYŚLNIE zabić, ale za swoje czyny trzeba ponieść konsekwencje, niezależnie czy one były świadome czy też nie.
Webb tu nie miał nic do powodzenia. To zawodnicy faulowali, a nie on, a kartki dawał słusznie. Więc tutaj składanie winy na Webba jest dla mnie śmieszne, wręcz absurdalne.
To tak jakby on kazał zawodnikom brutalnie grać ? :|
 
boromir 134

boromir

Użytkownik
Ja tam jestem zdania ze mistrzami swiata nadal sa Brazylijczycy i to juz od 2002 roku.Włosi i Hiszpanie to mega pomyłka.szkoda gadac juz o wczorajszym meczu bylo jak było.Szczescie im dopisywalo przez caly turniej i dopisalo i wczoraj.Kazdy kto ogladal mecz powie ze nie taka Hiszpania straszna jak ja maluja.Gdyby Robben strzelil bylo by pozamiatane a tak skonczylo sie jak sie skonczylo.Z tego co zauwazylem w jedyn z Holenderskich miast gdzie wczoraj bylem to to ze umieja sie ludzie bawic i cieszyc.Oni z drugiego miejsca lepiej sie cieszyli jak Hiszpanie z pierwszego_Oczywiscie nikt nie byl mega zadowolony ze srebrnego medalu ale jeszcze bedzie o nich głosno ????
VIVA HOLANDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Nie rozumiem kibiców Holandii, którzy uważają, że zostali skrzywdzeni. Osobiście bardzo cieszyłem się z takiego finału. Odpadły znienawidzone przeze mnie Brazylia i Niemcy, które na szczęście nie weszły do finału. Od początku Mundialu kibicowałem Oranje, La Roja i Albicelestes. W finale bez wątpienia zagrały dwie najlepsze drużyny tego Mundialu. Najlepsze pod względem zorganizowania na boisku, taktyki i jej wypełniania. Grające mądrze, wiedzące kiedy zwolnić, a kiedy przyśpieszyć, a ponadto mające w swoich składach, tak wybitnych zawodników, którzy robią różnicę. Spodziewałem się pięknego finału porównywalnego z tymi z &#39;74, czy &#39;78, gdzie też grali Holendrzy. Akcji za akcję, gry z polotem. Zawiodłem się, a winnym byli właśnie Oranje. Bojaźliwi, zaparkowali autobus w polu karnym i czekali na kontry. Przez całe 120 minut grali piach. Przecierałem oczy ze zdumienia, bo wyglądało, jakbym oglądał Japonię albo Paragwaj, a nie Holendrów. Hiszpanie zasłużyli na mistrzostwo, gdyż wygrywali w bardzo trudnych pojedynkach i pomimo, iż drużyny przeciwne jedynie się z nimi broniły. Jak można zarzucać Hiszpanom grę bez polotu? Oni non-stop grali piłką. Grali do przodu, szukali akcji bramkowych, stosowali doskonały pressing, gdy byli bez piłki. Wspaniale i niby pięknie grający Niemcy nie ruszali się z własnej połowy przez całą I połowę meczu z Hiszpanami. Nie jest sztuką strzelić bramkę w pierwszych minutach meczu, a potem jechać z kontry {Niemcy - Argentyna, Anglia}.
Jak trudno gra się z drużynami defensywnie nastawionymi we współczesnym futbolu pokazał mecz Barcy z Interem. Jeśli ktoś kocha ofensywną piłkę, a nie piłkarskie szachy w stylu Mourinho to na pewno nie powinien być kibicem, ani Oranje, ani Niemców po tym, co pokazały w meczu z La Roja. Widziałem dwie drużyny, które spróbowały zagrać z Hiszpanami ofensywnie. Polskę 0-6 i Chile 0-2 {acz chylę czoła przed walecznymi Chilijczykami}. Reszta czekała jedynie na błąd Hiszpanów, który nie nastąpił. Jedynie faulami próbowano wybić Hiszpanów z rytmu, tak by ci nie złapali odpowiedniego rytmu i tempa gry, bo to oznaczało jedynie masakrę. Statystyki fauli Holandia-Hiszpania 28-19, Niemcy-Hiszpania 9-6 {najczystszy mecz}, Paragwaj-Hiszpania 25-10, Portugalia-Hiszpania 18-13. Nie bez kozery Hiszpania zdobyła nagrodę fair play.
Zawodnicy Holandii przegrali na własne życzenie. Nie podjęli ryzyka. Nie zagrali cios za cios. Mając takich zawodników, jak van Persie {kompletnie bezproduktywny}, Robben {cień samego siebie}, czy Sneijder {zajmujący się głównie destrukcją} zagrali, tak jakby byli chłopcem do bicia.
Nie można powiedzieć, że bokser, który cały mecz siedzi za podwójną gardą, broniąc się, by jednym szczęśliwym ciosem wygrać przez nokaut w 12 rundzie, wygrał zasłużenie lub pięknie walczył. Właśnie, dlatego jeśli Holendrzy w tym meczu wygraliby to jedynie niezasłużenie. Jednak Hiszpanie nie popełnili błędu i wygrali niewątpliwie zasłużenie.
A, co do Webba to jest on cienkim sędzią, który dostał do sędziowania ten mecz za pamiętną przysługę dla Austriaków w meczu z Polakami, jaką zrobił on gospodarzom i UEFA. Okazało się, iż ówczesne spekulacje {kto je jeszcze pamięta} o tym, że dostanie w zamian finał kolejnej imprezy nie były na wyrost. Jednak patrząc aptekarskim okiem. Gdyby Webb był skrupulatny to: było czerwo dla Pujola i wolny na Robbenie, było żółtwo albo i czerwo dla Iniesty, ale był ewidentny karny na Xavim, Heitinga, jeśli nie za faul na Xabim, który jak dla mnie był na czerwo, to winien dostać drugie żółtwo za kolejne faule za El Guaje i wylecieć dużo wcześniej z boiska. To samo van Bommel, gdyby Webb był skrupulatny to sytuacji z Iniestą, by nie było, gdyż van Bommela nie byłoby już na boisku, gdyby dostawał sprawiedliwie żółte kartki. Ciągłe upominanie Sneijdera za kolejne faule kwalifikujące się na żółtwo, który kartki nie dostał mimo trzech ostrzeżeń {normalnie jest tak, że jedno ostrzeżenie, a kolejny ostry faul i żółtwa}. No i ewidentna druga żółta kartka dla Robbena za odkopnięcie piłki po gwizdku {Holendrzy grając w 10 grali już na czas}.
Mecz był trudny do sędziowania, gdyż był, nie oszukujmy się, brutalny i to głównie ze strony Oranje. Nie wiem czemu Webb miał sędziować go tak, jak robi się to w angielskiej lidze, gdzie non-stop trzeszczą kości. Piłka nożna to nie walki w klatce {Heitinga się nadaje}. Sytuacje powyżej wskazują, że Webb nie poradził sobie, ale patrząc obiektywnie błędy popełniał w obie strony.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ja tam jestem zdania ze mistrzami swiata nadal sa Brazylijczycy i to juz od 2002 roku.Włosi i Hiszpanie to mega pomyłka.szkoda gadac juz o wczorajszym meczu bylo jak było.Szczescie im dopisywalo przez caly turniej i dopisalo i wczoraj.Kazdy kto ogladal mecz powie ze nie taka Hiszpania straszna jak ja maluja.Gdyby Robben strzelil bylo by pozamiatane a tak skonczylo sie jak sie skonczylo.Z tego co zauwazylem w jedyn z Holenderskich miast gdzie wczoraj bylem to to ze umieja sie ludzie bawic i cieszyc.Oni z drugiego miejsca lepiej sie cieszyli jak Hiszpanie z pierwszego_Oczywiscie nikt nie byl mega zadowolony ze srebrnego medalu ale jeszcze bedzie o nich głosno ????

VIVA HOLANDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No to jak Ty sobie wybierasz kto jest mistrzem to widać już, że dyskusji z Tobą nie warto nawet zaczynać bo to tylko strata czasu. Bo jak wygra ktoś kogo nie lubię to go nie uznaję, no gratuluję toku myślenia rozkapryszonego 13-latka.

No faktycznie Hiszpania to pomyłka, wygrali w końcu mistrzostwo.

No to skoro Hiszpania nie taka straszna to jak słaba musi być Holandia idąc Twoim tokiem myślenia, skoro przegrali z tą Hiszpanią.

&quot;Gdyby Robben strzelił&quot; - no tak to typowe dla wielu osób, które nie trafiły rezultatu. Gdyby strzelił to by była bramka, ale nie strzelił.
 
adebisi 0

adebisi

Użytkownik
???? co za ludzie...
I co by było jakby Holandia Mistrzem została ?

Każdy już powoli o tym zapomina i dajcie sobie siana bo to już lekka przesada co tu niektórzy wypisują. ????

Dla Howarda Webba Szacun, że nie dał szybciej czerwonych kartek, które sie należały i nie zepsuł widowiska ???? heh
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom