>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Fundusze inwestycyjne i lokaty. Co polecacie?

R 2

robsonikk

Użytkownik
To już lepsza jest w Open Finance na 6,57% na 3 lub 6 miesięcy (tyle wychodzi bez belki) z dzienną kapitalizacją. Oczywiście z gwarancją BFG.
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
W fundusze to ja grałem pół roku temu, kiedy o kryzysie trąbili w TV a giełda w była w dołku, zainwestowałem w fundusz ryneku nieruchomości Europy wschodniej, w 6 m-cy ponad 70% na kapitale a jak inwestowałem to byli chyba -63%.
A w co inwestować teraz? - ciężko powiedzieć bo kapitał, wyciągnąłem i przestałem się tym trochę interesować.
Jak inwestujecie w fundusze akcji to popatrzcie na stopy zwrotu z 3 m-cy, 6m-cy, i 1 roku (to najważniejsze) zwykle opłaca się brać tą która ma największy minus. Jak ma &gt;70% na minusie to brać w ciemno.
Bierzcie też te które mają benchmarki (jeszcze lepiej jak się ich trzymają), jaki brałem jeszcze pod uwagę prowizję dla zarządzającego.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
Mówią, że teraz będzie rosnąć, tylko na przełomie roku moze być korekta. Takze myślę, że mozna pewną kwotę zainwestować teraz. Nie śledzę dokładnie funduszy, ale są teraz takie z ubezpieczeniem kapitału. Poszukać - poczytać - pomyśleć - zainwestować ;)
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
princeAS - jeśli chodzi o zabezpieczenie kapitału to polecam taki produkt finansowy jak lokata strukturyzowana. Produkt te gwarantuje 100% ochrony kapitału z możliwością zysku nawet do 30%. Na platformie mBanku lokaty strukturyzowane są oferowane w systemie cyklicznym, zwykle również mamy klika progów potencjalnego zysku.
Np dla lokaty czarne złoto było to:
I próg zysk 28% w skali roku
II próg zysk 14% w skali roku
III próg zysk 0% w skali roku (pełny zwrot zainwestowanego kapitału).
Dodam, że lokaty strukturyzowane zwykle są zawierane na pół roku, co jest dodatkowym plusem bo nie usztywnia nam zbytnio kapitału.
 
R 2

robsonikk

Użytkownik
Tylko, że na tej strukturce &quot;czarne złoto&quot; klient nic nie zarobił, bo zysk wyniósł 0%, a przez pół roku bank obracał pieniędzmi. W momencie zakładania ropa kosztowała 44$, dzisiaj ok. 70$, tak był ustawiony przedział, że klient nic z tego nie ma.
Kolejna która się zakończyła 9.10.09 ( Lokata Inwestycyjna Platyna) wynik wyszedł aż 3,14% (wychodzi 6,27% w skali roku) czyli też bez rewelacji. Niestety mBank ma słabe struktury, jak już inwestować samemu to w akcje lub fundusze czy nawet w certyfikaty inwestycyjne.
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
robsonikk co kto lubi, strukturki zapewniają bezpieczeństwo, wiadomo że kosztem mniejszych zysków. Lokaty strukturyzowane są dobrą opcją dla ludzi, którzy nie preferują zbyt dużego ryzyka - wątpię żeby było wielu takich na forum bukmacherskim;)
Ja sam struktury rozpatruje bardziej jako jedną z form inwestycji kapitału. Możesz np: załadować 50% na konto bankowe, 20% na strukturę, 20% na fundusz akcyjny i 10% do buka. Co klika miesięcy robisz zestawienie i sprawdzasz co przyniosło najwięcej zysków/strat i masz już jakąś praktyczną wiedzę na ten temat.
 
R 2

robsonikk

Użytkownik
detmold, zgadzam sie z Tobą, że każdy inwestuje gdzie chce. Kiedyś gdzieś w necie czytałem o strukturach ale za granicą, tam po prostu były lepsze warunki. Po prostu klient coś zarabiał, a u nas zdarzają się właśnie zerowe zyski. Nie wiem jak teraz, bo w końcu mamy kryzys, a banki potrzebują pieniędzy.
 
rogusz9 0

rogusz9

Użytkownik
Najprościej jak można powiedzmy, że jest lokata 1-miesięczna 3,1%. W porządku odsetki są kapitalizowane po okresie 1 miesiąca jednak oprocentowanie, które jest podawane dotyczy 1 roku. Żaden bank nie zaoferuje tobie oprocentowania 3% w ciągu miesiąca bo bank poszedłby z torbami. Jeśli chodzi o 3miesięczną 3,15% to odsetki są dopisywane po 3 miesiącach jednak jeśli trzymasz kapitał przez okrągły rok to wtedy wzrasta on o 3,15%. Większe oprocentowanie masz na lokatach z kapitalizacją odsetek w dłuższych odstępach czasowych ale to logiczne jak dłużej trzymasz kapitał w danym banku to on z kolei jest skłonny więcej tobie dopisać. Z kolei dla ciebie wygodniejsza jest kapitalizacja po 1 miesiącu niż po 3 jednak na z niższym oprocentowaniem. Jeśli masz kapitał i wpłacasz na lokatę to musisz trochę poczekać. Lokata służy to długoterminowego inwestowania. Jak coś to pytaj POZDRO
 
S 0

srw

Użytkownik
Jak dla mnie lokaty nie mają większego sensu. 5-6% w skali roku odjąć podatek i inflacje i jesteśmy praktycznie na 0. Już chyba lepiej kupić obligacje 10-letnie i niech leżą, jeśli tylko możemy sobie pozwolić na zamrożenie pieniędzy na taki czas.

A pozatym jako gracze powinniśmy być przyzwyczajeni do ryzyka, więc chyba bardziej powinniśmy patrzeć w stronę giełdy i funduszy;)
 
R 2

robsonikk

Użytkownik
Ale są lokaty na ponad 5% i to bez belki z kapitalizacją dzienną.

Zobaczymy co będzie na parkietach giełdowych jak rozliczą kontrakty, a to już w piątek.
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Jak dla mnie lokaty nie mają większego sensu. 5-6% w skali roku odjąć podatek i inflacje i jesteśmy praktycznie na 0. Już chyba lepiej kupić obligacje 10-letnie i niech leżą, jeśli tylko możemy sobie pozwolić na zamrożenie pieniędzy na taki czas.
Na 10 lat jak juz chcesz cos zamrazac to lepiej w funduszach inwestycyjnych.
 
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
Na 10 lat jak juz chcesz cos zamrazac to lepiej w funduszach inwestycyjnych.
funduszach ? a który fundusz da Ci gwarancję zysku po 10 latach tak jak obligacja ?

@MadAngel - musisz pamiętac, że jezeli patrzysz na lokaty krotsze niż rok to ich oprocentowanie prawie zawsze w domysle odnosi się do roku. Czyli jak masz napisane, że dostajesz 5% w ciagu pół roku to nie myśl sobie, że złapaleś dojną krowę ( gdyz banki daja 6% rocznie, a ty mozesz miec dzieki tej lokacie 2x5% czyli 10% rocznie ! ) to tak zwana fatamorgana ;)
 
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
tyle, że Fundusz Inwestycyjny może Ci nie dać żadnego zysku, co więcej może nawet uszczuplić Twój wkład finansowy i jak wtedy wypadniesz na tej 10 letniej inwestycji przy innym Kowalskim, który zainwestował w &#39;pewne&#39; obligacje ?
 
S 0

srw

Użytkownik
To już kwestia bezpieczeństwa inwestycji. Fundusze należą do tych mało bezpiecznych, a obligacje do bardzo bezpiecznych. Porównanie tych dwóch rzeczy nie ma więc raczej większego sensu.
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Tak jak srw napisał, porównywanie obligacji i funduszy nie ma sensu. Ja bym swoj budzet zdywersyfikował, a nie pchał sie tylko i wyłacznie w fundusz akcji.
 
wlodinho 0

wlodinho

Użytkownik
widze ze panowie nie macie duzego pojecia o inwestycjach od razu powiem ze kazda inwestycja to ryzyko w kryzysie ludzie tracili nawet na obligacjach ale oczywscie mniej
zgadzam sie w pelni z michalem180 ze portfel nalezy dywersifykowac co pozwala zmienszyc ryzyko ???? Niechcem tutaj nikogo reklamowac ale polecam programy inwestycyjne Aegon ????
 
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Panowie darujcie sobie giełdy, fundusze, lokaty i inne tym podobne badziewia. Szkoda czasu i pieniędzy. Ja polecam inwestowanie w domeny internetowe. Zajmuję się tym od jakiegoś czasu, nabyłem już trochę wiedzy o tym rynku i naprawdę warto. W czasach ekspresowego rozwoju internetu i biznesów internetowych dobra, marketingowo brzmiąca domena jest wręcz niezbędna dla osiągnięcia sukcesu w wirtualnym biznesie. Oczywiste prawo ekonomii mówi, że im dobro jest rzadsze i trudniej dostępne tym droższe rzecz jasna. I tak właśnie dzieje się od kilku lat z domenami. Większość z nich została zarejestrowana w celu wtórnego obrotu nimi z ogromnym przebiciem a w przypadku tych najlepszych stopy zwrotu są liczone w tysiącach procent. Zyski z rynków finansowych to przy potencjale rynku domenowego śmiech na sali.
Wielu inwestorów stawia na domenach serwisy i odsprzedaje je z ogromnym zyskiem.
Nie będę się rozpisywał zanadto. Jeśli ktoś jest zainteresowany bliższymi informacjami to polecam poczytać forum http://www.di.pl tam dowiecie się wszystkiego o biznesie domenowym. Jestem pewien, że jest to jedna z najlepszych możliwych lokat kapitału.
No i najważniejszy plus jest taki, że nie trzeba dysponować dużym kapitałem żeby zacząć zarabiać na domenach. Przy dużej dozie sprytu i pomysłowości wystarczy już kilkaset złotych żeby zbudować sobie skromne wartościowe portfolio domen internetowych, które będzie przynosiło systematyczne dochody.
Jeżeli macie pytania to zapraszam na priv, chętnie podzielę się swoją skromną jeszcze wiedzą, ale podstawa to samoedukacja. W internecie jest całe mnóstwo materiałów, artykułów, for i blogów o tematyce domen. Polecam!
 
Do góry Bottom