>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Fundusze inwestycyjne i lokaty. Co polecacie?

uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Śmieszy mnie taka wypowiedź w dziale Giełda.
Już kiedyś o tym pisaliśmy w HP i niech nie wszyscy myślą, że pozakładają sobie domeny zagranicznych firm albo instytucji państwowych i potem je sprzedadzą za miliony PLN. Tak najlepiej powyjmujcie pieniądze z lokat i kupujcie domeny :!:
Fajnie jak zakładasz z chwytliwą nazwą, sportem, trendami lub modą wtedy można zarobić jeśli ktoś chce założyć serwis idący w kierunku nazwy domeny.
To może nam się Gutek pochwalisz jakie domeny miałeś/sprzedałeś nawet za ile poszły, pytania odnośnie cen domen nie są wcale zbyt osobiste w tym światku.
Internet się rozwija niesamowicie szybko i nadal się będzie rozwijał, ale zamiast nad dumaniem nad nazwą domeny lepiej pomyśleć jaką treściwą stronę zrobić. Nazwę domeny łatwo nagiąć, dać inne rozszerzenie.
 
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Bawię się w to od 2 miesięcy. Poniżej link do mojej najlepszej aukcji. Domena wystawiona na aukcji First Minute, polega to na tym, że wystawia się na aukcji domenę niezarejestrowaną przez nikogo, zamiast rejestrować wystawia się aukcję takiej domeny. Koszt to 50 groszy.
Domena bazarestauracji.pl poszła za 380zł w ten sposób.
https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=483017
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
No nie wiem, czy warto strać się o domenę, wymyślać nazwy, rejestrować sprzedawać, przenosić za 380 zł. Wydaje mi się, że znacznie więcej jesteś w stanie ugrać z bukmacherki.
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
jak ktoś ma trochę pojęcia o analizie fundamentalnej polecam przeglądnięcie sprawozdań finansowych spółek sektora IT ;] nie będę zdradzał o które konkretnie mi chodzi, żeby nie było, że namawiam do kupowania :p
 
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
Na rynku pojawily się dwie nowe warte rozważenia lokaty bankowe:

Dwa lata ze stałym procentem, czyli załóż się z bankiem o wielkość stopy.

Wojna depozytowa od kilku miesięcy jest już tylko wspomnieniem, ale banki starają się wciąż przyciągać pieniądze klientów. Starają się kusić ich atrakcjami już nie na krótki, ale na dłuższy termin. Rękawicę konkurencji rzucił Bank Millennium, który wprowadził właśnie na rynek ”Lokatę Wyjątkową”. Gwarantuje ona klientowi oprocentowanie 6% w skali roku na najbliższe dwa lata. Oprocentowanie jest stałe, nie zmieni się niezależnie od tego w którą stronę powędrują stopy procentowe NBP i jak będzie zmieniała się inflacja.

To najwyżej oprocentowania lokata dwuletnia o stałym oprocentowaniu na rynku. Identyczną stawkę za lokatę 24-miesięczną oferuje tylko Toyota Bank, inni zostają w tyle. Na tym tle bledną nawet obligacje Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów ostatnio oferuje za obligacje dwuletnie o stałym oprocentowaniu (ale z roczną kapitalizacją odsetek, nie dwuletnią, jak w Millennium) tylko 4,5% w skali roku.

Jak na dzisiejsze warunki te 6% to naprawdę niezła oferta. Mało który bank daje więcej na lokatach trzymiesięcznych, półrocznych, czy nawwt rocznych. Tyle, że założenie takiej lokaty stałoprocentowej na dwa lata wymaga nieco dłuższego spojrzenia. To de facto zakład z bankiem o to, jak będą się kształtowały się w 2010 i 2011 r. rynkowe stopy procentowe.

Jeśli w tym czasie pójdą ostro w górę, to wygra bank, bo będzie płacił odsetki niższe od konkurentów, którzy - zbierając pieniądze z depozytów na bieżąco - będą musieli być bardziej hojni. Ale jeśli stopy procentowe nie pójdą znacznie w górę lub nastąpi to dopiero np. za półtora roku, wygra klient, bo dostanie odsetki ”ponad stan”.

Doświadczenie mnie uczy, że w takich zakładach przeważnie większą szansę na wygraną ma bank. Choć z drugiej strony prognozowanie zmian stóp procentowych z dwuletnim wyprzedzeniem wydaje się abstrakcją, więc może i klient nie jest w tej grze bez szans. Dziś analitycy przypuszczają, że Rada Polityki Pieniężnej może podwyższyć stopy po raz pierwszy jesienią 2010 r., ale niektórzy uważają, że może to nastąpić dopiero na początku 2011 r.

Tyle, że jedna podwyżka stóp, lub nawet dwie, krzywdy klientom stałoprocentowych lokat nie zrobią. Dziś podstawowa stopa NBP wynosi 3,5%, zaś WIBOR 3M, oddający cenę pieniądza na rynku międzybankowym, jest niewiele wyżej, na poziomie 4,2%. Jednak mało kto ośmiela się prognozować zakres spodziewanego cyklu podwyżek stóp. To, że Bank Millennium oraz Toyota Bank dają za dwuletnią lokatę o stałej stopie aż 6%, może świadczyć, że ich ekonomiści oczekują, iż w 2011 r. stopy rynkowe pójdą w górę na tyle mocno, by te 6% było wówczas atrakcyjne, ale głównie dla banku.

Ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie. Wchodzicie w ten zakład?

z blogu samcika
 
harisek 2

harisek

Użytkownik
HOT!! HOT!!
✅najlepsza lokata 5,05% w BPH S.A. - jest to obecnie najlepsza oferta na koncie oszczednosciowym do konca I polrocza 2010 r. (nie ma podatku przy kwocie 15.000 - 16.000 PLN)✅

⛔uwaga: fanatykom polbanku od razu powiem ze ten bank nie jest w BFG i nie warto sie podniecac oprocentowaniem minimalnie lepszym od BPH S.A.⛔

✅biuro maklerskie za 0zl caly rok to BOS S.A. (obecnie jest rowniez promocja na kontrakty akcyjne)✅

ps.
na koniec dodam ze nie jestem pracownikiem zadnej z wymienionych instytucji
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
Powiem tak na domenach teraz już tak łatwo się nie zarobi tak jak jeszcze parę lat temu. Natomiast co do biznesu domenowego to się zgodzę ale trzeba w to włożyć coś od siebie. Skierować na domenę linki, ruch najlepiej wartościowy wtedy rzeczywiście ceny takich domen mogą być znaczne, nawet przekraczające 100 000 PLN
O ile się nie mylę to polską rekordzistką jest domena orange.pl sprzedana za blisko 800 000 PLN przy czym nic przy niej nie było robione, na świecie sex.com poszedł za blisko 15 mln USD
Sam posiadam około 80 domen ale na razie nimi nie handluje tylko rozwijam i zagospodarowuje wartościowym tematycznym contentem.
 
J 0

janecki

Użytkownik
✅najlepsza lokata 5,05% w BPH S.A. - jest to obecnie najlepsza oferta na koncie oszczednosciowym do konca I polrocza 2010 r. (nie ma podatku przy kwocie 15.000 - 16.000 PLN)✅
Powiem tak, nie ma lepszej obecnie lokaty niż każda lokata, która unika podatku Belki
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
M 3

mistrzunio

Użytkownik
no faktycznie za 500 to mało do zarobienia w skali roku,
nie chcę jednak zmieniać banku,ale chyba w mbanku jak na coś kłaść to chyba na ten emax plus(emax zwykły chyba mniej się zarobi),bo na jakieś tam lokaty chyba bez sensu z takim kapitałem,niby zysk mały ale zawsze coś i tak wypłacać kiedy się chce można a chyba nie ma szans żeby się straciło tą kwotę(np. żeby była strata)
 
Do góry Bottom