>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Gr A, Mecz otwarcia : Polska - Grecja [08.06.2012 godz 18:00]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

08.06.2012 18:00 [Warszawa]

VS

Polska - Grecja
1,95 3,20 4,20 bet365​

Do meczu otwarcia coraz bliżej. Jeszcze tylko sparing z Andorą i zaczynamy! ;) Skład już wyselekcjonowany, piłkarze po ciężkich treningach w Lienzu. Jak wypadnie mecz otwarcia ? Czy Grecy zaskoczą jak w Euro2004 podczas meczu otwarcia z Portugalią ?
Zapraszam do dyskusji ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Coraz blizej Euro wiec trzeba troche rozeznac sie w skladach. Polske juz znam na wylot jednak trzeba przyznac ze o Grekach wiem niewiele.
POLSKA-GRECJA X
BRAMKARZ - POLSKA-GRECJA 1-0
Pozycja bramkarza nie podlega dyskusji i mimo ze nie cenie i nie lubie Szczesnego to jest on o klase lepszy niz Chalkias ktory mial srednio udany sezon. Zagral 14 meczy w lidze wiec tylko polowe, bramek troche nawpuszczal, w lidze Europy tylko 3 mecze a wiec mozna powiedziec ze jest on drugim bramkarzem po Kresiciu z Chorwacji ktory nie jest nawet reprezentantem tego kraju. Chalkias raczej wybiegnie w 1 skladzie bo w towarzyskich gra po 90min a Sifakis czy Tzorvas( od pol roku nie gral w Palermo) jeszcze slabsi. Na pozycji bramkarza ogromna przewaga Polski jednak nie oszukujmy sie ze akurat bramkarz nie wygra meczu a jego interwencje zaleza od dnia.
OBRONA - remisowo z lekkim wskazaniem na Greków a ze bramkarz mniej wazny od obrony to przyznajePOLSKA-GRECJA 1-1
Piszczek to klasa swiatowa, mecze w kadrze wychodza mu gorzej niz w Dortmundzie jednak ranga turnieju mam nadzieje spowoduje u niego gre na 100% i koledzy rowniez wykorzystaja jego umiejetnosci i szybkosc. Wasyl waleczniak i o niego sie nie boje. Perquis widac ambitnie podchodzi do Euro i mu zalezy wiec moze bedzie z niego pozytek mimo ze jestem przeciwnikiem naturalizowanych Polakow. Lewa obrona to chyba najslabsza pozycja reprezentacji i nie wiadomo czy pogra tam Boenisch ktory jest dla mnie nieporozumieniem czy Wawrzyniak ktory jest przecietny. Moze lepiej jakby Wasilewski albo Piszczek zagrali na lewej ale to juz chyba za pozno na takie kombinacje. Mimo to obrone oceniam jako przyzwoita.
Torosidis ostatnio zszedl z kontuzja w towarzyskim juz w 23minucie ale w 8 zdarzyl strzelic bramke wiec nie wiem kto zagra na prawej stronie. Jesli on to bardzo solidnie obsadzona prawa obrona przez zawodnika Olympiakosu. Srodek Avraam z Sokratisem to mocny punkt Grekow. Olympiakos z Avraamem w skladzie stracil bardzo malo bramek w lidze jak i LM. Sokratis rozegral 30 meczy w Bundeslidze w Werderze wiec o 28 wiecej od Boenischa wiec nie wymaga to komentarza... Zaznaczyc trzeba ze Werder ostatnio tracil sporo bramek jednak to nie wina tylko Greka. Holebas to dla mnie no name ale gral w podstawie Olympiakosu ktory jak pisal malo bramek tracil wiec nie ma sie do czego przyczepic.
POMOC - POLSKA-GRECJA 1-1

Blaszczykowski w polaczeniu z Piszczkiem to moze byc glowna bron Polakow a wiec prawa pomoc bardzo mocna. Polanski potrafi uderzyc ale tak naprawde rewelacyjnym zawodnikiem nie jest. Fakt ze potrafi odebrac pilke przeciwnikowi ale robi to w sposob prosty i czesto fauluje. W polaczeniu z Murawskim ujda w tłoku na srodku chociaz mogloby byc lepiej. Rybus na lewej raczej nie bedzie zapracowany bo wszystko bedzie szlo prawa strona jednak cenie tego zawodnika i moze indywidualnie zaskoczyc. Obraniak nie pasuje stylem gry do Lewego i zamienilbym go na Wolskiego jednak pierwszego meczu przegrac nie mozna a wiec Smuda postawi na doswiadczenie. Obraniak dysponuje mocnym uderzeniem z dystansu wiec moze rowniez zaskoczyc.
Grecy maja jako DM Maniatisa o ktorym ciezko mi cokolwiek powiedziec wiec nie porownam go do Polanskiego. Katsouranis z Karagounisem znaja sie jak lyse konie, od dawna w reprezentacji graja razem a jeszcze od dluzszego czasu w Panacie wiec zgranie swietne. Ostatnio gral trzeci gracz Panaty a wiec chyba najbardziej talentowany Grek Sotiris Ninis jednak sezon mial nieudany i gral malo. Mimo to pomoc zlozona z graczy Panathy moze wykorzystac to ze znaja sie dobrze i stworzyc niezly kolektyw.
ATAK zdecydowanie Polska POLSKA-GRECJA 2-1

Tutaj nie ma co porownywac. Lewy wyrasta na gwiazde formatu swiatowego. U Grekow mamy Samarasa ktory strzelil zaledwie 4 bramki w bardzo slabej lidze szkockiej. Gekas 7 bramek w 2 Bundeslidze wiec to marny wyczyn w porownaniu do Roberta. Jednak wszystko zalezy od pomocnikow ktorzy bda dogrywac pilki do Lewego. Jesli Obraniak nie zmieni swojego stylu gry i wszystko bedzie zalezalo od Piszczka czy Kuby ktorzy wiedza jak grac z Robertem to moze byc roznie. Jednak z przodu Polska ma ogromna przewage nad Grekami.
Podsumowujac niczego odkrywczego nie odkrylem. Lekka przewaga Polakow i dorzucajac do tego ze jestesmy gospodarzami to kursy wystawione wrecz idealnie. Grecy maja ogromna przewage doswiadczenia jak i zagrania wiec w 1 meczu boje sie grac na Polske. Skusze sie na remis jako ze obie druzyny raczej nie beda chcialy sie odkryc i ryzykowac przegrana.
Chcialem grac X ( Polska wygra=zwrot) ale kurs 1,62 w bwinie zniecheca. Polacy znosnie zaprezentowali sie z Łotwą i Słowacją. Grekow ze Slowenia nie widzialem ale remis ze Slowenia nic nie mowi konkretnego. Pozostaje pozostac przy pierwszym wyborze i zagrac remisik.

Polska-Grecja X 3,31 pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Wydaję się, że sporo z Nas niepocenia Greków. Podobna sytuacja była w 2004 roku, kiedy to pod wodzą Rehhagela Grecja swoim mega defensywnym stylem gry pokonała całą Europę. Grecja gra piłkę siłową, defensywną niekoniecznie miłą dla oka. W meczach eliminacyjnych co ciekawe nie przegrali ani razu.

Mecze eliminacyjne:
Gruzja 1-1 (d), Chorwacja 0-0 (w), Łotwa 1-0 (d), Izrael 2-1 (d), Malta 1-0 (w), Malta 3-1 (d), Izrael 1-0 (w), Łotwa 1-1 (w), Chorwacja 2-0 (d), Gruzja 2-1 (w)
Grecy preferują ustawienie 4-2-3-1, na zmianę z 4-5-1 z tylko z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi. Naturalnie duże parcie było na odpowiednie zabezpieczenie przede wszystkim tyłów. Oprócz skomasowanej obrony zespół bazuje na ataku z kontry z udziałem szybki graczy Gekasa i Salipingidisa. Jednak trzeba pamiętać, że obaj mają już odpowiednia 32 i 30 lat. Do tego środkowy - chyba obecnie największy gwiazdor Greków - Karagounis ma już 35 lat i już na pewnie nie tyle siły do walki co za młodu.
Najbardziej wysunięty wieżowiec Samaras tak naprawdę w tym sezonie w Szkocji nie brylował, co prawda rozegrał sporo spotkań, ale jego dorobek bramkowy nie jest specjalnie okazały. Na pewno bardzo dobrą alternatywą będzie Mitroglou, który był drugim najlepszym strzelcem sezonu zasadniczego w Grecji. Defensywna jest także już odmłodzona. W składzie jest bardo perspektywiczny Papadopoulos z Schalke a także nowa twarz w ekipie Jose Holebas, który powinien na stałe zagościć na lewej stronie obrony.
Poniżej przedstawiłem w nawiasach liczbę spotkań w sezonie graczy Grecji. Zdecydowana większość rozegrała sporo meczów, więc to jak najbardziej dobrze świadczy o ich umiejętnościach i rolach w drużynach klubowych. Czego w niektórych przypadkach nie można powiedzieć o Naszych piłkarzach. Bramkarze: 1 - Konstantinos Chalkias (PAOK 19/0)
12 - Alexandros Tzorvas (Palermo 11/0)
13 - Michalis Sifakis (Aris Saloniki 4/0)
Obrońcy:
2 - Giannis Maniatis (Olympiakos Pireus 22/0)
3 - Georgios Tzavellas (AS Monaco 14/1)
4 - Stelios Malezas (PAOK 33/0)
5 - Kyriakos Papadopoulos (Schalke 04 29/2)
8 - Avraam Papadopoulos (Olympiakos Pireus 22/0)
15 - Vassilis Torossidis (Olympiakos Pireus 22/0)
18 - Sotiris Ninis (Panathinaikos 10/2)
19 - Sokratis Papastathopoulos (Werder Brema 30/1)
20 - Jose Holebas (Olympiakos Pireus 23/2)
Pomocnicy:
6 - Grigoris Makos (AEK 28/2)
9 - Nikos Liberopoulos (AEK 30/11)
10 - Georgios Karagounis (Panathinaikos 25/1)
16 - Georgios Fotakis (PAOK 29/1)
21 - Konstantinos Katsouranis (Panathinaikos 27/4)
22 - Konstantinos Fortounis (FC Kaiserslautern 28/0)
23 - Giannis Fetfatzidis (Olympiakos Pireus 17/3)
Napastnicy:
7 - Georgios Samaras (Celtic 26/4)
11 - Konstantinos Mitroglou (Atromitos 34/17)
14 - Dimitris Salpingidis (PAOK 35/7)
17 - Theoanis Gekas (Eintracht/Samsunospor 25/15)

Ja powyżej zaznaczyłem w meczach eliminacyjnych Grecy nie przegrali ani razu. Na 10 spotkań 7x zanotowali under 2.5 gola. To naturalnie świadczy o ich defensywnym stylu gry. Ba we wszystkich spotkaniach stracili zaledwie 5 goli. Tak więc trener Fernando Santos także sporo czerpie z taktyki króla Otto. W ostatnich meczach towarzyskich grecy także bez fajerwerków (w tym roku 2x remisy 1:1 z Belgią i Słowenią). Na prawdę jest sporo argumentów, żeby zagrać że w meczu wcale nie koniecznie musi paść wiele goli. Grecy z ultra defensywnym stylem w pierwszym meczu wiadomo, że rzucą się do ataków, tym bardziej że to nie w ich stylu. Brdą grać bardzo uważnie i od czasu do czasu kontratakując. Polska raczej powinna prowadzić grę. Ale Naszym wcale nie gra się dobrze z drużynami, które preferują defensywny styl gry. Nawet ostatni wynik meczu pomiędzy obiema ekipa rozegrany w marcu 2011 roku jest dosyć wymowny - 0:0, tylko że to był mecz towarzyski. Osobiście wydaję mi się, że z Grekami może być o wiele ciężej niżeli z Rosja. Ruscy mają o wiele większy potencjał, ale o wiele więcej razy grają bardziej do przodu, co nam ułatwia zdecydowanie zmontowanie sensownego kontrataku. Z Grekami może być o wiele ciężej niżeli Nam wszystkim się wydaję. Jednak ani sobie ani Naszym piłkarzom nie życzę podobnego scenariusza. Wydaję mi się, że padnie max 2 gole. Nie więcej.
O Naszych nie będę dużo pisał, bo sami dobrze wiemy co grają i jak to generalnie wygląda.
under 2.5 gola @1.52 Tobet
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Grecy goscili w naszym kraju 8 razy i 8 razy przegrali....
Strzelili nam w tych meczach jak się nie myle raptem 4 bramki.
Mundiale w 2002 , 2006 i Euro w 2008 zaczynalismy od 0-2...
Jesteśmy faworytami w tym meczu co niekoniecznie może okazać się pomocne.
Cisnienie ogromne.Grecy przyjadą by nie przegrać pierwszego meczu i ustawią się mega defensywnie.Ich blanem będzie wykluczenie naszego tria z Dortmundu.
W ataku pozycyjnym grać nie potrafimy i jak szybko bramki nie trafimy będzie sie grało coraz cieżej.Myśle że x2 w tym meczu można pogrywać spokojnie
Mój typ : x2 (1,80)
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
POLSKA - GRECJA
Typ: 1 DNB
Kurs: 1.50


Typ patriotyczny, nie mogło być inaczej. Polska jest organizatorem i jak przystało na mecz otwarcia, nie możemy przegrać pierwszego meczu. Duże ciśnienie jest na Smudę i jego podopiecznych. Grecy awansowali z przeciętnej grupy i wydaje się, że obecnie są na podobnym poziomie co reprezentacja Polski, lub nawet na nieco gorszym. miki9971 na początku maja w swojej analizie powiedział kilka ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest jest fakt taki iż Cytat:
Napisał miki9971 -&gt;

Graliśmy dotychczas z nimi siedem spotkań, ale zwrócę uwagę tylko na te, w których byliśmy gospodarzami. Cztery spotkania, cztery zwycięstwa... Osiem bramek strzelonych i dwie stracone. Dobry wynik, który pozwala mi śmiało stawiać na Polaków.


Teoretycznie nie powinno być problemów. Ale jak wiadomo Grecy to niedawni mistrzowie Europy, wtedy też każdy skazywał ich na pożarcie, a okazało się inaczej. Dlatego należy do każdego przeciwnika podchodzić z szacunkiem. Grecy mają nazwiska których powinniśmy się obawiać - Giorgos Samaras, Theofanis Gekas, Angelos Charisteas. Reszta zawodników jest na nieco niższym poziomie. Jedyne co może niepokoić to wysokie miejsce Grecji w rankingu FIFA. Są na 14 pozycji i w porównaniu z 65 miejscem Polaków, to istna masakra. Ale jak wiecie, ranking ten nie odzwierciedla aktualnej formy, tylko sporządzany jest przekrojowo. W Grecji nie dzieje się za dobrze. Wygląda na to, że nie można liczyć na tłumy greckich kibiców na meczu otwarcia Euro 2012 w Warszawie. Chyba, że przyjadą do nas zdeponować swoje oszczędności. Państwo cholernie zadłużone, sytuacja napięta jak baranie jaja, brak kasy i perspektyw pomocy. To nie motywuje. W reprezentacji ciągłe kłótnie i zła atmosfera. Jak donosi przegląd sportowy - Kostas Katsouranis pokłócił się z kolegami i trenerem reprezentacji Grecji - dlatego ostatnio był rezerwowym. Byli mistrzowie Europy będą się przygotowywać do Euro-2012 na zgrupowaniu w Austrii, w trakcie którego rozegrają dwa mecze towarzyskie - z Armenią i Słowenią. Jeżeli nie wygrają któregoś z tych dwóch meczy można pokusić się na czystą jedynkę na Polaków. Ciekawi mnie jeszcze jak nasi zaprezentują się w meczu towarzyskim z Łotwą 22 maja. O naszej reprezentacji zostało już tyyyyle powiedziane, że bez sensu jest podawać jakaś głęboka analizę. Każdy z was i tak wie &quot;aż za dużo&quot; ???? więc pozostaje tylko typ. A kurs tak jak mówiłem z każdym tygodniem będzie spadał. Przed samym Euro będzie na Polskę na poziomie 1.80-1.90 i wtedy każdy będzie żałował.
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
Mój typ:remis
Co by innego naładowało nas optymizmem jak nie zwycięstwo w meczu otwarcia?Rywal bardzo cięzki i niewygodny ale bilans mamy u siebie korzystny i to daje nadzieje nam na triumf w tym spotkaniu.Przypomne że pod koniec tamtego roku Greccy zremisowali u siebie z Rosją 1-1 także z potencjalnym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie.Ja twierdze że pomimo sympati do biało-czerwonych faworyzowanie nas przez bukmacherów to lekka przesada a starcie zakończy się remisem.Kyriakos Papadopoulos z Schalke to nie tylko dobry,solidny obrońca ale również groźny zawodnik przy stałym fragmencie gry jakim jest korner więc na niego trzeba uważać.Co do ataku Grecji wydaje mi się ze Samaras zagubił gdzieś dawną forme więc Theoanis Gekas może siać postrach pod naszą bramką:grin:
 
bukqueen 23

bukqueen

Użytkownik
Kluczowy mecz dla Polaków, teoretycznie najłatwiejszy rywal na sam początek, chyba nic lepszego nie można było sobie wyobrazić. Jeśli wygramy prawie na pewno awansujemy dalej. Dlaczego? Polacy będą uskrzydleni, uwierzą w siebie, trochę zejdzie z nich presja spotkania. Jak przegramy to będzie po wszystkim. Nie wierzę, że po przegranej z Grekami się podniesiemy. Dlatego dla mnie ten mecz jest najważniejszy na tym turnieju. Smuda musie ich odpowiednio zmotywować, aby wyszli na pełnej kur*** i ograli Helladę. Grecy wiadome jak grają. Defensywa i stałe fragmenty gry. Jak zapobiegniemy groźnym sytuacjom przy wolnych, rogach itd. to myślę, że wygramy., Ja stawiam na 2:0 dla Polski.
 
S 13

suwix

Użytkownik
vs



Już 8 czerwca będziemy mogli obejrzeć Polskich Reprezentantów w meczu otwarcia z Grecja ! Mecz bardzo trudny do obstawiania/przewidzenia rezultatu końcowego. Grecy na pewno zostawią w własnym polu karnym autobus i będą chcieli coś strzelić z kontry.
Może coś z historii meczu obu reprezentacji ?
Więc tak :
- Grecy 8 meczu na terenie Polski - 8 zwycięstw Biało-Czerwonych
- bilans bramek na terenie Polski to 22:4 na korzyść Naszych !
- ostatnia strzelona bramka przez Greków dla naszej Reprezentacji w meczu `u nas` ? TO ROK 1990 , CZYLI 22 LATA TEMU !
Jak widać po 3 argumentach, możemy być pełni optymizmu do meczu otwarcia. Tak jak ktoś już wyżej powiedział Mundiale i Euro w ostatnich latach zaczynaliśmy wynikami 0-2 , więc może przełamiemy tą złą passe ?
Bet:
Polska vs Grecja
Kurs: 2,04
Bukmacher: Pinnacle
Dla mniej pewnych w naszą drużynę, mogą zagrać DNB.​
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Po meczu Greków z Ormianami , majac juz w pamieci mecze Polaków z Lotwa i Slowacja stwierdzam ze niewykluczony jest tutaj rezultat 0-0. Polacy nie sa bramkostrzelna reprezentacja, Grecy za to malo traca. Dodaje to spostrzezenie do mojej wczesniejszej analizy.
 
N 5

noskov

Użytkownik
Na forum widać że wiele osób typuje w meczu otwarcia under2.5. Trzeba im przyznać rację bo tak jak pisał mój poprzednik obie drużyny mało tracą i mało strzelają. Popularnym zakładem staję się również 0-29&#39; minuta - brak goli jednakże warto się głębiej zastanowić.
Obie drużyny nie lubią prowadzić gry , wolą spokojnie czekać na tę jedną kluczową kontrę. Wychodząc z takiego założenia drużyna , która strzeli pierwsza bramkę będzie miała ustawiona grę. Przede wszystkim druga drużyna będzie musiała się odsłonić prowadzić grę etc. Wszyscy mogą się spodziewać nudnego 0-0 ew. 1-1 z wieloma pojedynkami w środku pola i wykopywaniu dalekich piłek do przodu na tzw &quot;może dobiegnie&quot;. Jak dla mnie ten mecz może skończyć się już po 15 minutach. Wystarczy tylko że przez pierwsze minuty jedna z ekip mocniej przyciśnie co może być sporym zaskoczeniem dla przeciwników , wiadomo presja , przyzwyczajenie się do atmosfery stadiony itd. Tak więc popieram typ GOL 0-15&#39; za jakąś skromną stawkę sam niestety nie mogę przedstawić kursu gdyż w Totomixie nie znalazłem oferty.
Jeżeli ktoś znajdzie podobny zakład byłbym wdzięczny o napisaniu kursu i buka.
 
chr1s 2

chr1s

Użytkownik
Ja tutaj obstawiał bym skromne zwycięstwo Polaków - 1:0 . Grecy mają solidną defensywę ale zero argumentów w ataku. Polacy będą naciskać , myślę że będzie to mecz mało przyjemny dla oka, jednak zakończony wymęczonym zwycięstwem Polaków .

edit:
Dzisiaj Grecy grali z Armenią i odnieśli mało przekonywujące zwycięstwo , tylko 1:0 ( na neutralnym boisku )
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Grecy mają solidną defensywę ale zero argumentów w ataku.
W greckim ataku gra Theofanis Gekas, były król strzelców Bundesligi. 32-letni zawodnik, który po spadku Eintracht do 2BL przeniósł się do tureckiego Samsunsporu. Uważam, że jeśli Polska będzie słaba na turniej czego można się po części spodziewać to Gekas wystarczy.

Nie wiem jak Samaras i zawodnicy z ligi greckiej ale możliwe, że to my mamy słabszą ofensywę, mamy tylko Lewandowskiego. Na pewno trzeba szanować piłkarzy ligi greckiej, którzy grają i strzelają.

Wiec nie przesadzał był twierdząc, że Grecja jest od nas słabsza na podstawie mniej znanych nazwisk, trzeba pamiętać że reprezentacja Hellady awansował do turnieju z pierwszego miejsca w swojej grupie, zdobywając 24 punkty (mniej zdobyła np. Francja, Anglia, tyle samo Hiszpania).
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj mi się wyśnił wynik 2:1 dla Naszych Orłów a jak będzie za tydz się przekonamy;)
Ogólnie to tak porównując formacje Polaków i Greków to wcale nie wygląda to tak optymistycznie! Według mnie remis będzie wynikiem dobrym i przed meczem 1 pkt biorę w ciemno.Każdy pisze że Lewandowski to i tamto jednak zobaczycie jak będzie wyłączony z gry Lewy przecież inne sztaby szkoleniowe widzą jak Polacy grają i będą chcieli odciąć od podań Lewego. Kursy na Polaków spadają a dla mnie to dobrze bo zastanawiam się bardzo nad X2. Mimo że sercem jestem za Polakami to tu liczy się zysk.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Grecy mają solidną defensywę ale zero argumentów w ataku.
Czy aby &quot;zero argumentów&quot;??
darius010 wspomniał o Gekasie, który jakby nie było trochę tych bramek w Niemczech nastrzelał. Dodatkowo Grecy (w przeciwieństwie do Nas) mają kilka alternatyw w ataku. Samaras w przeciwieństwie do Brożka jednak zaliczył w Celticu sporo występów. Może w tym sezonie nie postrzelał, ale ogranie ma jak najbardziej. Kolejna dobra alternatywa to lewonożny Mitroglou, który w lidze sezon zakończył z bardzo dobrym dorobkiem bramkowym (17 goli). J est także Salpingidis, który ma spore doświadczenie w lidze greckiej. Greccy napastnicy w przeciwieństwie do Naszych (oprócz Lewego oczywiście) w poprzednim sezonie rozegrali sporo spotkań i racze w swoich zespołach byli wiodącymi postaciami. My mamy pewnego tylko Lewego, Grecy mają jednak troszkę większe pole do popisu. Grecy jednak nigdy nie byli potęgą ofensywy, stąd takie niskie wyniki w ich wykonaniu. Ale pamiętajmy jak zakończyli się mecze eliminacyjne. Właśnie nie przegrali ani razu. Taka jest ich taktyka, że na początku zabezpieczają własną bramkę, a potem w miarę możliwości atakują z kontry.
W 2004 roku po wyjściu z grupy Grecy 3x ogrywali wyżej notowanych (Francję, Czechym i Portugalię) po 1:0. Wiadomo, że ta sytuacja miała miejsce dobrych kilka lat temu, ale Grecy w dalszym ciągu tak właśnie grają tak ultra defensywną.
Wiec nie przesadzał był twierdząc, że Grecja jest od nas słabsza na podstawie mniej znanych nazwisk, trzeba pamiętać że reprezentacja Hellady awansował do turnieju z pierwszego miejsca w swojej grupie, zdobywając 24 punkty (mniej zdobyła np. Francja, Anglia, tyle samo Hiszpania).
Dokładnie darius010, z uwzględnieniem, że Grecy nie przegrali żadnego meczu eliminacyjnego.

 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Polska-Grecja over5,5 zmian + Rosja-Czechy over5,5 zmiana
1,35x1,45 ako 1,95 fortuna

Myślę że w miarę dobry dubel na dzień otwarcia. W fazie grupowej gdzie nie ma ryzyka dogrywki i mecze trwają 90min trenerzy raczej będą wykorzystać komplet zmian. Ci niezadowoleni z wyniku aby coś zmienić w grze swojej drużyny, a ci zadowoleni będą robić zmiany taktyczne aby urywać cenne sekundy w końcówce meczu.
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Ładny kurs na Greków. Na 100 % zagram na gości, ale poczekam jeszcze trochę. Kurs na pewno wzrośnie, bo pójdzie masówka na Polaków. Grecy już kiedyś pokazali podczas meczu z Portugalią, że potrafią grać mecze otwarcia. Polacy na pewno będą sparaliżowani bardziej niż w swoich ostatnich występach na wielkich imprezach. Nie muszę chyba nikomu przypominać jak wyglądały mecze np. z Ekwadorem czy Koreą. Gra Polaków z Łotwą i Słowacją nie nastraja optymistycznie przed Euro 2012. Wygrana nawet 10:0 z Andorą też mnie nie przekona. O wyjściu z grupy możemy zapomnieć. Rosjanie nam wklepią wyżej niż wczoraj Włochom... To będzie znów turniej trzech meczów. Meczu otwarcia, meczu o życie, meczu o honor...
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ładny kurs na Greków. Na 100 % zagram na gości, ale poczekam jeszcze trochę. Kurs na pewno wzrośnie, bo pójdzie masówka na Polaków. Grecy już kiedyś pokazali podczas meczu z Portugalią, że potrafią grać mecze otwarcia. Polacy na pewno będą sparaliżowani bardziej niż w swoich ostatnich występach na wielkich imprezach. Nie muszę chyba nikomu przypominać jak wyglądały mecze np. z Ekwadorem czy Koreą. Gra Polaków z Łotwą i Słowacją nie nastraja optymistycznie przed Euro 2012. Wygrana nawet 10:0 z Andorą też mnie nie przekona. O wyjściu z grupy możemy zapomnieć. Rosjanie nam wklepią wyżej niż wczoraj Włochom... To będzie znów turniej trzech meczów. Meczu otwarcia, meczu o życie, meczu o honor...
Skrajne teorie tez sa zle. Ja bym nie patrzal na to tak sceptycznie mimo ze szans na zwojowanie Euro Polsce nie daje. Rosja murowany kandydat do pierwszego miejsca i to nie ulega watpliwosci jednak o drugie miejsce bedzie zacieta walka i mimo wszystko to Polska jest najwiekszym faworyt do zajecia go. Czesi graja straszna padake, zero zgrania i formy. Grecy nie beda na sile atakowac w 1 meczu i remis im wystarczy, to samo Polsce. Oczywiscie teorie ze Polska ma latwy pierwszy mecz to idiotyzmy i trzebabyc chorym zeby tak twierdzic a granie Polakow po takim kursie to samobojstwo. Dla mnie 1 mecz bedzie kluczowy, jesli Polska go nie przegra to przyblizy sie do wysjcia z grupy nawet nie wygrywajac.
Mecz z Andora za wiele nie powie i nie zmieni juz nic wiec mozna juz cos probowac. Jednak jesli ktos chce grac w strone Polski to niech sie pospieszy bo kursy leca i leciec beda bo to zrozumiale ze masowka pojdzie. Jesli w strone remisu badz Grekow to warto poczekac do dnia meczu bo wtedy dostaniemy o wiele lepszy kurs.
Wiele sie nie zmienilo i utrzymuje sie przy tym co pisalem w 1 poscie
http://forum.bukmacherskie.com/f361/gr-a-mecz-otwarcia-polska-grecja-08-06-2012-godz-18-00-a-77487.html#post2891125
Polska-Grecja X 3,30 pinnacle
Dorzucam za to typ na ilosc bramek bo patrzac na mecze Polakow i Grekow to jedna bramka to max a 0:0 nikogo nie zdziwi..

under 2
1,92
pinnacle
Oczywiscie pojawi sie konkretniejsza oferta to zagra sie jeszcze jakies zaklady na posiadanie czy rozne ;).
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Dla mnie sytuacja w meczu otwarcia jest dość oczywista, jeżeli od pierwszych minut będzie grał Sortis Ninis i polscy zawodnicy go nie zatrzymają zobaczymy piękny mecz do jednej bramki. Ten zawodnik jest dość szybki, dobry drybler jako jeden z niewielu gra mocno ofensywnie w klubie, w reprezentacji też jest pomocny. Jednak jeden zawodnik nie wygra meczu o czym każdy doskonale wie. Myślę, że wygra jednak Polska, nie jest to typ patriotyczny, gdyż nie jestem polakiem, ale nie zmienia to faktu, że polska reprezentacja nie zagrała od kilku spotkań meczu, w którym strzeliłaby dwie lub więcej bramek. Kiedyś nawet najsłabszym ogniwom coś się uda na wielkiej imprezie i na pewno będzie to ten mecz.
 
pelipe 17

pelipe

Użytkownik
Od kiedy kadrę prowadzi Smuda, mam straszne problemy ze zdobywaniem bramek, nie pamiętam kiedy ostatnio strzeliliśmy 2-3 bramki przeciwnikowi(nie licząc jakiś ogórków w sparingu). Grecja jak wszyscy wiedzą prezentuje mocno defensywny styl gry, więc bramek nie będzie dużo. Stawiam na 1:0 dla Polaków, bo nie sądzę, żeby nie wygrali meczu otwarcia tak wielkiej imprezy i to jeszcze w swoim kraju. Można też dać jakiegoś undera - 1.5, 2.5
 
allen21 122

allen21

Użytkownik
Czytając wasze komentarze zauważam, że większość pisze o remisie jako niezłym wyniku. Ja mam na ten temat inne zdanie. Mecz z Grecją nasza reprezentacja musi wygrać bez względu na tremę, kibiców i wszystko co z tą otoczką związane. Inna sprawa to czy nasi są zdolni by pokonać Grecję. Polska ma zasadniczo jeden ale za to poważny problem. Od ponad dwóch lat nie graliśmy meczu o punkty. Nawet sparing z najsilniejszym rywalem nie da tyle co walka w eliminacjach. Bardzo prawdopodobne, że będzie to dla nas najcięższy mecz grupowy. W ataku pozycyjnym nigdy nie błyszczeliśmy a tak raczej będziemy musieli przez większość czasu grać z Grecją. Naprawdę wytypować wynik tego pojedynku jest bardzo ciężko, jednak obstawiam 2:1 dla naszych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom